Wybory w Parczewie

155 posts / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Ktos cos wie? Jakie komitety ? Jakie nazwiska ? Jakie programy ?

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Przytaczam w całości , bez manipulacji ;)

dereck2 napisał(a):
Paluch, sytuacja na listach jest ciekawa ale ciekawe tez dlaczego z takim uporem lansujesz kandydatów PiS. No domyślam sie ze ujęła Cie ich szlachetnosc i prawosc.
Ale oprócz kandydatów z PiSu i PO są jeszcze z innych ugrupowań. Zauwazyłem na wysokim miejscu Grzegorza Panka z SLD trzeba mu (jak piszesz) tylko trochę pomóc.
Mysle ze wyborcy maja swoje typy a nie wiem czemu ma służyc Twoja tutaj propaganda.
I jeszcze pytanie: Dlaczego nie ma dla Ciebie znaczenia przynaleznosc partyjna burmistrza, natomiast radnych i owszem?

Przynależność partyjna radnych też mi jest obojętna - właśnie dlatego nie wymieniałem macierzystej partii wskazywanych osób ...
No cóż stało się upartyjnienie dopadło mnie z Twoich ust, więc uzasadnienie ... :)
Nie znam szczegółów ale Pani Siłuch (PiS) pozostała w mojej pamięci jako osoba która miała odwagę (jako chyba jedyna) powiedzieć głośno o kontrowersyjnych sytuacjach zaistniałych na podwórku powiatu parczewskiego. Za to zresztą była ciągana po sądach, z wiadomym skutkiem, czyli okazało się że oskarżenia były niesłuszne. Nie wiem czy postawa (szlachetność i prawość) tej Pani była związana z przynależnością partyjną. Ja chcę więcej takich radnych, może są inni "sprawiedliwi", akurat tą Panią zapamiętałem - mogą być z PO, PSL, PIS czy być niezależni.

Ja zauważyłem do sejmiku takich kandydatów :
PiS 1 Szwaj Jerzy Ryszard 46 Parczew
SLD 7 Kozaczuk Zbigniew 55 Parczew
PSL 8 Najs Jan Józef 60 Parczew
Grzegorza Panka cenię i lubię i znam z czasów kiedy większość forumowiczów jeszcze na świecie nie było ;) Trzeba mu pomóc jak najbardziej. Tylko nie mogę go znaleźć na liście sejmikowej ... W ogóle zawsze twierdziłem że należy popierać startujących w wyborach ponad powiatowych mieszkańców Parczewa, bez względu na "partyjność". Czy to będą wymienieni powyżej czy Tomasz Dudziński albo przysłowiowy Jan Kowalski.
Może jestem nadwrażliwy, ale dla mnie te numerki mają znaczenie. Nie moja wina, że na liście PO brak kandydata z Parczewa najlepiej z numerkiem 1. Czemu tak jest ? Może koło PO ma karę za upominanie się o basen, nie wnikam, ale przepraszać lubelskiego PO też nie będę :) Wyborcy zapewne mają swoje typy . Ja głosuję na tych którym pozwolono kandydować i mają duże szanse na przeskoczenie konkurentów B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
Wybory w Parczewie

Czyli jakos tak przypadkiem wymienieni przez Ciebie kandydaci startuja z listy PiS. :)
Piszac o Grzegorzu Panku, którego tez znam i cenie miałem na mysli wybory do rady gminy, czego moze w swoim poscie nie dodałem.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

No nie przypadkiem. Wg. zasad jakie tu prezentuję od dawna. A tak w ogóle Dereck to ty chyba z PiS-u jesteś ;) PiS ma dużą podpadziochę u mnie za niechęć do jednomandatowych okręgów wyborczych, ale to w Parczewie nie żadnego znaczenia. Cały czas mnie prowokujesz żebym w kontr uzasadnieniu Pis wychwalał, a ja kurcze tyko chce zwyczajnie tu żyć, pracować i w wolnym czasie zdjęcia żebym mógł robić, w normalnym mieście, rządzonym przez godnych tej funkcji ludzi. I żeby ci ludzie (choćby i zaangażowani politycznie) zawsze widzieli cel w postaci naszego wspólnego lokalnego dobra, bez względu na przynależność partyjną, która przecież bardziej zmienną jest niż z meldunek :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory w Parczewie

Dokładnie. Patrzenie na lokalne wybory przez pryzmat sejmu to nieporozumienie.
Zauważcie że sami operujecie głównie nazwiskami, przynależność partyjna to sprawa drugorzędowa IMHO.
Zostańmy przy nazwiskach.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

dereck2
Wybory w Parczewie

No panowie jak to przynaleznosc partyjna kandydatów na radnych nie ma zadnego znaczenia?
Wiadomo ze w wyborach lokalnych zawiazuja sie róznorakie komitety wyborcze ale sa tez i listy partyjne. Po wyborach zawiazuja sie rózne koalicje co wpływa wymiernie na kształt władzy i rozkład sił rzadzacych w gminie czy powiecie.
Z tego co obserwuje rozmawiajac ze znajomymi kazdy w wyborach lokalnych głosuje poprzez pryzmat swoich zapatrywan politycznych.
Sytuacja gdzie licza sie tylko nazwiska a nie partie byłaby moim zdaniem dobra ale jest to chyba w obecnej sytuacji niedoscigły ideał.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Jakbym głosował przez pryzmat swoich poglądów (politycznych) to tak z grubsza za program gospodarczy (istniejący w teorii) - z wyłączeniem polityki regionalnej poparł bym PO, za nieudolne próby przywrócenia praworządności w tym kraju głos dla PIS, za uratowanie rolnictwa, a więc naszego regionu przed ostateczną katastrofą społeczną i chociaz dalszych pomysłów nie widać wdzięczny będę zawsze PSL, za populistyczny ale niezwykle potrzebny głos wzywający do zaprzestania "wojny na górze" popieram SLD. Za zdrowy rozsądek, co w Polsce wygląda na utopię uwielbiam Korwinna. No chyba się nie sklonuję ... ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wybory w Parczewie

Do wyścigu o fotel burmistrza w ostatniej chwili doskoczył Pan Osmólski Zygfryd, z komitetu: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOŚWIADCZENIE I ZGODA
Ciekawe czy jego twarz też będzie jeździła po Parczewie ??

brzoza
Wybory w Parczewie

Wtrącając się w rozmowę obstawiam, że Pan Zygfryd jak już to sam się wszystkim zajmie i za pięć dwunasta cisza wyborcza będzie biegał z drabiną po Parczewie jak już to bywało :-)

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Cynamon napisał:
Sledze watek.Rozumiem.Mozna sie z kims zgadzac badz niezgadzac,opinie, oceny, przemyslenia, poglady polityczne kazdy moze miec wlasne ,to nie ulega najmniejszej watpliwosci.Ale jezeli czytam teksty w stylu:

Gan napisal:

Ciekawe czy szaleniec jarek

gan napisal:

A skąd mają pieniądze- sami sobie przyznają - finansowanie partii- okradając społeczeństwo na dodatek oszukując w kampanii wyborczej.
To tak a propos posła Dudzińskiego

Odnosze wrazenie ze z opinia wlasna nie maja one juz nic wspolnego, z ocena rzeczywiostosci takze. W "czyms takim" mieszcza sie natomiast stereotypy i uprzedzenia oraz personale ataki (okreslanie konkretynych osob badz to chorymi psychicznie, badz to zlodziejami).W moim przekonaniu takie wypowiedzi powinny spotykac sie z potepieniem niezaleznie od tego ktorej ze stron dotycza.

- oczywiście to jest opinia własna po pierwsze dotycząca kaczyńskiego jarosława i jego szaleństwa- brak poczucia rzeczywistości i ktoś taki będąc we władzy ustawodawczej zagraża państwu
- po drugie to co zarząda szaleniec jarek- wykona poseł dudziński- to są naczynia połączone
finansowanie partii politycznych jest jak najbardziej złodziejstwem; nie dotrzymywanie obietnic wyborczych- oszustwem; w tym konkretnym przypadku było pisane w stosunku do posła dudzińskiego który jest w pisie ( który jest przeciwny ograniczeniu finansowania).

- w moim przekonaniu wypowiedź Cynamona w tym temacie powinno się spotykać z potępieniem, niezależnie od przynależności poltycznej, seksualnej.

pzdro gan

brzoza
Wybory w Parczewie

Witam!
Skoro rozhulał się tak ciekawy wątek finansowania partii, finansowania wyborów, to z tego co się orientuję (oczywiście nie w każdej partii zapewne tak jest) to na poziomie wyborów na szczeblu powiatowym czy gminnym partia nie za bardzo sypie kasą dla swoich kandydatów, jak chcą czymś zabłysnąć w kampanii pokrywają to z własnych finansów lub własnych fundatorów, nie to co szczebelek wojewódzki czy o państwowym już nie wspominając...

pzdr brzoza

fikus
Wybory w Parczewie

W wyborach samorzadowych z pieniedzy partyjnych robi sie generalnie tzw. "zbiorowki" czyli wszystkich kandydatow np do powiatu czy gminy, w wiekszosci przypadkow nawet kandydat na burmistrza czy wojta musi wplacic swoja kase na fundusz wyborczy i z tego robi plakaty, ulotki itd. Kandydaci do gmin, czy powiatu finansują sie sami wplacajac kase na komitet wyborczy partii czy danej organizacji.
Ja startuje w tych wyborach i np moj koszt wlasny to bedzie kilkaset zl ...

Fikus
gg: 1027945

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wybory w Parczewie

Aktywni wypuścili klip promujący:
http://www.youtube.com/watch?v=rf13h8zEtyM&feature=player_embedded
Co o nim myślicie??
Mi osobiście się nie podoba. O ile pomysł jest niezły, to wykonanie jest gorsze od naszej reprezentacji w piłce nożnej...

leewica
Wybory w Parczewie

tragikomiczne:(

leewica
Wybory w Parczewie

tak jak lawinowy wzrost poparcia w ankiecie po raz kolejny. Taki właśnie styl prezentuje ta formacja- oparty na kłamstwie, matactwach, bez krzty uczciwości. Przerażające

dereck2
Wybory w Parczewie

No to aktywni pojechali:). Masakra

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

leewica napisał(a):
tak jak lawinowy wzrost poparcia w ankiecie po raz kolejny. Taki właśnie styl prezentuje ta formacja- oparty na kłamstwie, matactwach, bez krzty uczciwości. Przerażające

Ja bym proponował z takimi mocnymi oskarżeniami zaczekać do wyborów. Mamy już 61 głosujących więc statystycznie w przypadku uczciwego głosowania +- 10% powinny odzwierciedlać prawdziwe wyniki. Jeśli tak nie będzie (pojawi się bardzo duża rozbieżność) no to będzie duży wstyd, więc chyba warto wyhamować klikanie ;)

Z drugiej strony filmik od strony technicznej jest dobrze zrealizowany - możecie mi wierzyć B) Pewnego szlifu wymaga fonia , która obiega od obrazu swoim wyrazem, przez co efekt propagandowy trochę umyka ...
Podoba mi się też pozytywna wymowa prowadzonej przez Aktywnych kampanii, nie to co w ulotkach (liczba mnoga nieprzypadkowa). Jak zwykle żeby nie poprzestać na ogólnikach warto zajrzeć na stronę programową ruchu http://www.aktywnigospodarni.pl/viewpage.php?page_id=20, może i propaganda ale przynajmniej da się to czytać ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Ultra
Wybory w Parczewie
leewica
Wybory w Parczewie

Pewnie, że dobrze się to czyta, w końcu napisali to specjaliści od wizerunku. Ja mam tylko jakieś takie nieodparte wrażenie, że tak naprawdę każdemu z tych biznesmenów chodzi przede wszystkim o ten swój biznes. Ich kampania jest jak widać do bólu agresywna- kleją i wieszają się gdzie się da i na kim się daB)

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory w Parczewie

tragikomiczne

No to aktywni pojechali. Masakra

Eee, przesadzacie. Koncepcyjnie rzecz biorąc taki spot jest czymś nowym w lokalnej polityce. Pomijając kilka niedociągnięć wskazanych przez Palucha, jest całkiem OK. Mam na myśli sprawy techniczne i sam koncept, bo jeżeli chodzi o treść to chyba zgodzimy się, że przy tego typu przekazach nie można oczekiwać nie wiadomo czego.

Kalkulując na zimno obecną lokalną sytuację polityczną muszę przyznać że ten komitet włożył najwięcej wysiłku w kampanię, jest moim zdaniem najbardziej widoczny i ma jedna zajebistą zaletę: nie jest powiązany z tzw. "wielka polityką"
Jeżeli już jesteśmy przy wielkiej polityce w kontekście "małych" wyborów to jakoś nie widzę wsparcia z tego kierunku dla kandydatów na szczeblu gminno-powiatowym, a wręcz przeciwnie (patrz: dzisiejszy strzał w stopę Prezesa).

PS: Co jest do cholery z funkcją

? Muszę się posiłkować[code] żeby widać było cytaty, bo w
nic się nie podkreśla. Czy tylko ja tak mam?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

leewica
Wybory w Parczewie

wysiłku jak wysiłku ale kasy to na pewno na to poszło...

panna
Wybory w Parczewie

Spotkanie kandydatów PO w kinie było bardzo dobrze przygotowane. Kandydat na burmistrza Zdzisław Chmielarz nie dał się zaskoczyć atakującym go przedstawicielom parczewskiego PISu. Bravo!:)

belfer
Wybory w Parczewie

trochę się Wam dziwię. przyjeżdżam do Parczewa raz na jakiś czas i tylko widzę że każdy marudzi. ale żebyscie podjęli jakąś inicjatywę to już nie bardzo... jesteście jak koło rencistów i emerytów - najlepiej przykryjcie sie prześcieradłem i udajcie się w stronę cmentarza :)

na całym świecie polityka zajmują się ludzie, którzy coś w życiu osiągnęli a na pewno maja kasę. bo jak idą do parlament to nie myślą o dietach tylko o tym, co można zrobic dla społeczeństwa. jedni przez pryzmat ideałów, inni przez pryzmat własnych biznesów ( to prawda ), ale nie po to żeby to było dodatkowe źródło finansowania. A kto siedzi w radzie maista w parczewie ?
Nieudacznicy, którzy niczego ponad to juz nie osiągną. tylko cieszą się że mają dodatkowy dochód i "prestiż". ale co to za prestiż w takiej Rdazie Miasta w takim urzedzie Gminy ??? Ludzie !!!
Byłem na spotkaniu PO. ŻENADA. jeżeli wydaje się wam, że to był profesjonalizm to , sorry, ale niewiele wiecie. PO nas zlekceważyło, nie przygotowali się myslac, że z prowincjuszami pójdzie im gładko. Posłanka Mucha ? popłyneła na szpitalu. dobrze ją jeden facet z pierwszego rzędu wypunktował. Co Wam PO zaproponowało ? kandydata na burmistrza, ktory nie potrafił zapanowac nad setka osób ? Takiego chcecie bumistrza ? Bez charakteru i wlasnego zdania ? Może czas pomyślec nie o tym kto ile ma w kieszeni tylko kto jest skuteczny i naprawdę mu zależy. A może tak jak na zachodzie - odpolitycznic urząd, żeby nie zatrudnaic znajomków i rodziny ?Ale wy i tak pewnie lepiej wiecie :)

panna
Wybory w Parczewie

Musieliśmy być na innych spotkaniach, bo na tym którym ja byłam żenadę zaprezentowali burmistrz Bożym i A. Wróblewski.

savant
Wybory w Parczewie

belfer,
skoro z Ciebie taki znawca, sam się weź za politykowanie, a nie tylko jak twierdzisz- raz na jakiś czas bywasz w Parczewie i po tym "krótkim czasie" co zdążysz zobaczyć osądzasz, że nikt tu nic nie robi poza marudzeniem lub że nikt niczego nie osiągnął... . brawo... fantastyczny tok myślenia... że w Parczewie nic osiągnąć się nie da... krytykować każdy potrafi... nie znając osoby stwierdzasz, że nie ma charakteru.... nie, no lepiej wprowadzić "reżim"- byli już tacy co nikogo nie słuchali na stanowisku burmistrza, naucz się odróżniać ludzi który po prostu choć trochę słuchają innych i liczą się z ich zdaniem, a nie ślepo wykrzykują swoje "stanowcze" poglądy....

powodzenia...

belfer
Wybory w Parczewie

szanuje Twoje zdanie i nie chciałem nikogo urazic. ale na fotelu burmistrza powinien zasiaśc człowiek, który ma doświadczenie, nie z jednego pieca chleb jadł, kto ma zdolnośc komunkowania się z innymi, kto jest empatyczny ale i stanowczy. musi miec
charyzmę. musi miec wizję. musi trzymac wszystko i wszystkich w garści ale i potrafi stworzyc dobrą , właściwą dla tego miejsca atmosferę pracy. krótko mówiąc ktoś w rodzaju menadżera ze sporym doświadczeniem zawodowym. ktoś kto nie bedzie bal sie walczyc o dotacje i podejmowac byc może niepopularne decyzje. ktoś kto będzie szedł ulicami Parczewa rano do urzędu i będzie sie ze wszystkimi witał, będzie dla nich dostepny nie tylko w urzędzie za biurkiem. to nie za duże miasto, więc taka sytuacja jest możliwa. ktos kto bedzie czuł miasto i ludzi. to wielka umiejętnośc a w Parczewie takiej osoby jeszcze nie było. Co powiecie na to, żeby radę i urząd odpolitycznic, żeby nie interesy partyjne sie liczyły a ludzie...

spot aktywnych jest ok. nareszczie jakas profeska. uwijają się w tej kampanii jak mróweczki. kampania jest wyrazem szacunku dla innych. A nie jak posłanka Mucha, która parczew ma głęboko w nosie. do polityki trzeba dużo pokory. mój szacunek dla aktywnych. ciekawe czy coś tym ugrają :)

panna
Wybory w Parczewie

Podzielam zdanie na temat cech, które powinien posiadać burmistrz. Warto więc zastanowić się, który z sześciu kandydatów posiada cechy najbardziej zbliżone do tych które wymieniłeś. Burmistrz musi także lubić ludzi, potrafić z nimi rozmawiać. To i tak on będzie podejmował decyzje ostateczne, będzie wytyczał kierunki lokalnej polityki, jest strategia rozwoju miasta i bez wzgędu na to który kandydat zostanie burmistrzem będzie ją realizował. Mówił o tym kandydat Chmielarz, oby tylko nie była to polityka jednej partii. To już przerabialiśmy. Zadam retoryczne pytanie: Czy Paweł Kędracki i Stanisław Mroczek cieszą się opinią takich, którzy lubią rozmawiać z ludźmi i szanują ludzi??? Co do kampanii Aktywnych i Gospodarnych przyznaję, że materiały wyborcze mają przygotowane bardzo profesjonalnie. Ale chyba nikt z ich komitetu nie posiada jakiegokolwiek doświadczenia w pracy samorządowej. Cztery lata temu wybraliśmy już takiego niedoświadczonego burmistrza i efekty mamy takie, że teraz jest sześciu kandydatów. To świadczy o słabości obecnego burmistrza.

dereck2
Wybory w Parczewie

Wracajac jeszcze do spotu reklamowego to oglądajac go przypomniało mi sie nagranie niejakiego kandydata Kononowicza. Z tamtej reklamówki konkluzja była taka ze juz nic nie będzie z tej dowiadujemy sie ze jednak wszystko będzie:).
Czyli juz jakis progres

belfer
Wybory w Parczewie

taaaak, zdecydowanie jest bardziej optymistycznie. a tego optymizmu i takiej radości tworzenia to chyba dawno tu nie było.
co do braku doświadczenia, o którym pisze Panna, to skoro doswiadczeni nie dali sobie rady - to kto da radę ? czy to jest absolutnie wymagalne ? mamy wybierac tych, którzy nas rozczarowali tylko dlatego, że mają krzesła ze swoimi tabliczkami od kilku kadencji ? chyba nie tędy droga. pewnie czas przewietrzyc miasto. nie poznasz smaku dopóki nie spróbujesz...
nie ryzykujesz, nie wiesz

wagabunda
Wybory w Parczewie

Byłam na spotkaniu PO z mieszkańcami miasta....nie powiem podobało mi się. Kandydat na burmistrza Zdzisław Chmielarz przedstawił nam sylwetkę "jaki powinien być burmistrz?" empatyczny. Zadam pytanie który z obecnych kandydatów taki jest? Który umie rozmawiać z ludżmi ?
Pan Mroczek :( nie rozśmieszajcie mnie.....
Pan Kędracki :( no nie .....
Szkoda mówić :P:P:P:P

wagabunda
Wybory w Parczewie

Chyba zadomowię się tu na stałe ?
Kto jest za ?:o

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Tak! Aktywnosc na forach przed wyborami widze wzrasta a po wyborach znowu poznikaja niektore nicki jak gdyby nigdy nic.

Inne zostana,a za nimi ci, co stale interesuja sie przemianami w naszym miesce, a nie tylko w kontekscie walki o stolki.

Pan Bronikowski. Dosc ladnie opisal, jak zostawil wszystko kiedy zachorowala zona,jak zaczal dzialac, poszukiwac rozwiazan, jakiejs drogi wyjscia.To bardzo szlachetne i nalezy docenic!

Ale jak to sie stalo, ze nie zachowal sie podobnie, kiedy np. zachorowala zona sasiada? Poniewaz pojawilo sie tutaj owo "MOJE" ! Czy to dobrodusznosc, czy egoizm ubrany w maske dobroczynnosci?

Jestem przekonany, ze ciagle zajmowanie sie w tym samym stopniu biznesem, kiedy zona bylaby smiertelnie chora, staloby sie zwyczajnym okrucienstwem, natomiast brak empatii i zrozumienia wobec potrzeb innych ludzi, tych niezwiazanych wiezia krwi, jest juz czyms roznym tj. spoleczna ignorancja albo, jak to sie ladnie dzis okresla w srodowiskach nowobogackich," dbaniem przede wszystkim o wlasny interes".

Natomiast wsrod kandydatow na radnych znajduja sie osoby, ktore przez lata dzialaly lub dzialaja w stowarzyszeniach i organizacjach, ktore pomagaly i pomagaja innym, obcym sobie ludziom.Te osoby robily i robia to calkowiecie anonimowo, poswiecaly i poswiecaja swoj czas,energie oraz umiejetnosci nie pobierajac za to wynagrodzenia czy to w postaci pieniedzy czy lokalnego uznania.Na plakatach wyborczych tez nie afiszuja sie tym.Bo jakie to ma znaczenie,ktos potrzebowal pomocy,ktos inny pomogl,poswiecil sie i poszedl dalej nie rozpowiadajac o tym.Oto skromnosc i prostota serca ! Nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka na plakat.

Ciesze sie ze jednak jest kilku takich kandydatow. Maja moj glos.A "Aktywni Gospodarni", niech dalej z powodzeniem zajmuja sie swoimi zonami i biznesami albo biznesami i zonami, ale juz poza polityka miasta.

belfer
Wybory w Parczewie

To jest kampania wyborcza i dopóki nie przekracza granic dobrego smaku to jest ok. Umiejetnośc zaprezentowania się jest sztuką. Jeżeli mam dokonania, pasje czy konkretne cele to dlaczego mam o tym nie mówic. Przez fałszywą skromnośc ? Bo ludzie mnie obgadają ? Bo nie wypada, bo są skromne myszki wśród nas, które się poświecają dla innych a o tym się nie pisze ? Szanuję to, ale kampania to wymiana informacji a nie "jedna pani powiedziała drugiej pani'. Dlatego wolę dowiedziec się z podpisu pod uśmiechniętym zdjęciem jakiegoś kandydata, że ktoś jest taki a nie inny zamiast patrzec na nic nie wyrażające poobcinane wielkie łby wiszące na słupach.

ps. W kampanii masz prawo o wszystko zapytac. Jak masz coś do kogoś to idź do niego. Łatwo jest pisac, gorzej podejśc do faceta i zapytac o jego wersję zdarzeń. Daj sobie szansę wyrobic własną opinię na ten temat a nie opartą na tym, co kto komu powiedział. Zdaje się, że to nazywa sie obiektywizm.
Pozdrawiam :)

dereck2
Wybory w Parczewie

Belfer jezeliby tak wierzyc w te wszystkie podpisy pod plakatami mielibysmy raj na ziemi, wiec nie wiem skad w Tobie taka naiwnosc.

wagabunda
Wybory w Parczewie

Darku 2 "kochany" naiwna to ja dawno już nie jestem ...chociaż blondyna :@ a jeżeli będę głosowała (a że będę to pewne bo to mój obowiązek) niestety w obecnej chwili wybieram najmniejsze zło
Zdzisława Chmielarza. Przyznam nie, jest to idealny kandydat ale na obecną chwilę dla mnie jedyny.....
PS.
B)Zaczyna mi się tu podobać B)

dereck2
Wybory w Parczewie

Ok. Przepraszam nie dosc uwaznie przeczytałem Twojego posta chciałem edytowac swojego i wycieło mi tekst. Co do kandydata Chmielarza dla mnie plasuje sie w pierwszej trójce

yaho
Wybory w Parczewie

Nawiążę do spotkania zorganizowanego przez PO Pani Mucha raczej zaszkodziła niż pomogła Panu Chmielarzowi w drodze do fotela Burmistrza . Odpowiedź jakiej udzieliła dyrektorowi SP ZOZ w Parczewie odnośnie przyczyn ogromnych dysproporcji w wysokości nakładów na służbę zdrowia w woj. mazowiecki i katowickim a nami ścianą wschodnią była gafą. Pani Mucha poza aluzją do decyzji byłego ministra Piechy wprost się odniosła do ostatnich wyborów i powiedziała że tu na wschodzie głosowaliśmy na PiS. Pomimo żywej reakcji i głosów niezadowolenia ze strony zebranych gości konsekwentnie broniła swojego stanowiska.
Wnioski jakie wyniosłem po jej wypowiedzi.
PO dzieli publiczne środki na Służbę Zdrowia w sposób który nie dość że różnicuje obywateli to jeszcze używa ich jako narzędzia które ma wpłynąć na postawę i poglądy polityczne obywateli.
Przypomina mi to czasy komuny kiedy to niepoprawnych politycznie karano w różny sposób nas dzisiaj tutaj na wschodzie PO przywołuje do porządku okrojonymi środkami na lecznictwo. To że nasz region określa się mianem polski B nie znaczy ze jesteśmy obywatelami II kategorii mamy równe prawa i wolność wyboru . Na którą ktoś próbuje wpłynąć .
Kandydat na Burmistrza pan Chmielarz w swoim programie przedstawił trzy zasady jedna z nich brzmi ;I Zasada BLIŻEJ LUDZI, która między innymi ma; usprawnić pracę urzędu aby lepiej służył społeczeństwu , bowiem po to jest. Pani Mucha zdała się o tym zapomnieć że to samo jest jej podstawowym obowiązkiem. Choć z wyglądu atrakcyjna zastosowała brzydką agitację manipulację. Pokazała że lepiej wie od społeczeństwa na wschodzie co będzie dla niego dobre i jak mamy głosować. Nie pomogła przynajmniej mnie przekonać do kandydatury Pana Chmielarza na Burmistrza. Swoim wejściem zepchnęła go raczej na drugi plan ściągając na siebie uwagę, pokazała że bliżej jej raczej do arogancji i partyjnych interesów niż ludzi .

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory w Parczewie

Mucha poza aluzją do decyzji byłego ministra Piechy wprost się odniosła do ostatnich wyborów i powiedziała że tu na wschodzie głosowaliśmy na PiS.
Jeżeli tak było naprawdę, to mamy klasykę arogancji wykonaniu etatystycznej partii władzy.
No ja akurat głosowałem na PO w 2007 i co, też będę ukarany?
Skoro ten wschód jest taki beee i nie warto go utrzymywać, to może zabierzcie sobie te wasze rządowe urzędy skarbowe, zusy i inne wynalazki, bo dla mnie to żaden interes płacić daniny typu VAT, składki i inne podatki i nie dostawać nic w zamian.
Przepraszam za oftop, w końcu to wybory samorządowe ale szlag mnie trafia jak słyszę takie połajanki.
Masz rację yaho, jeżeli tacy komisarze...hmmm...przepraszam pomocnicy będą agitować.....hmmm...zachęcać do wyboru lokalnych władz w ten sposób, to życzę powodzenia.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Ja nie głosowałem w 2007 na PO, bo nie mieszkam we Wrocławiu ... Głodem nas nie wezmą ocet i musztardę produkujemy na miejscu, chociaż po prywatyzacji kto wie :P
A tak poważnie. Naprawdę (bez aluzji) żal mi "chłopaków" z parczewskiego PO. Najpierw musieli się wstydzić za partyzantkę polityczną Pana Grabczuka z Lublina, teraz przyjechał VIP i znowu wyszło szydło z worka gdzie nas "mają"ci z góry. Dla mnie akurat po wynurzeniach tow.prof. L.Barcerowicza który w praktyce zalecał przesiedlenie nas na zachód to żadne zaskoczenie. Nie pozostaje nam nic innego jak nie zwracać uwagi na przynależność partyjną lokalnych kandydatów, do czego od początku zachęcam B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

wagabunda
Wybory w Parczewie

Fakt.. Pani Mucha zagalopowała się biedna w wypowiedzi "aż dostała wypieków...co nie powiem jako kobieta dodawało jej uroku...Czy miała rację ? chyba się trzeba nad tym zastanowić ale z drugiej strony Drodzy Panowie, czy umiecie tylko krytykować.?..Zapomnieliście niedawne wybory prezydenckie. To właśnie jedynie Lublin był jedynym z miast gdzie wygrał Jarek. Czy aby w wypowiedz Pani Muchy nie było nic z prawdy?....Przypominacie mi pokolenie "starszych niezadowolonych ludzi" którzy umieją tylko krytykować, narzekać a sami nie dawali lub nie dają nic z siebie.
Zobaczymy co zaprezentuje Nam PIS w obecnej kampanii i co zaprezentował przez cała kadencję.

yaho
Wybory w Parczewie

Nie chodzi mi o to by wszystko krytykować nie jestem malkontentem ale nazywać po imieniu to co na krytykę zasługuję czy będzie to PiS, PO czy inna Opcja. Z faktów i wypowiedzi Pani Muchy wynika że obecna władza nie traktuje wszystkich obywateli naszego kraju jednakowo. Wracamy do starego co to za demokracja w której jesteśmy karani za poglądy polityczne. W końcu obecnie rządzący dzielą publiczne Nasze pieniądze według własnego uznania i widzimisię aby osiągnąć zamierzone cele i zaspokoić własne aspiracje. Szafują przy tym zdrowiem obywateli polski wschodniej. Mniej pieniędzy na Służbę Zdrowia to mniej świadczeń dla nas a i tak nie jest z tym dobrze . Z jakich powodów tacy sami obywatele jak my tyle że z centralnej polski zostali specjalnie uprzywilejowani . Tak masz rację wagabunda trzeba się zastanowić ale nad tym czy to niej jest już dyskryminacja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory w Parczewie

..Czy miała rację ? chyba się trzeba nad tym zastanowić

No to się zastanówmy. Pani Posłanka (za relacją yaho) przyznaje że strumień środków przeznaczonych na służbę zdrowia jest kierowany niejednakowo i wynika to z rozkładu głosów na mapie politycznej kraju.
Może na początek przypomnę Posłance skąd bierze się się ten strumień pieniędzy i nie tylko ten. Otóż najprawdopodobniej pochodzi on także z kieszeni niewdzięcznego Wschodu. Płacimy taki sam VAT jak mieszkańcy wspomnianego już Wrocławia, nasi pracodawcy przekazują sporą część naszych dochodów na tzw. służbę zdrowia i podobno na przyszłą emeryturę. Jeżeli inwestowanie w krnąbrny Wschód jest takie nieopłacalne to dla mnie nie ma problemu, niech nie inwestują, a ja zatrzymam moją pensję brutto.
Więc jeżeli Pani poseł następnym razem dostanie wypieków (po takim głębokim wdepnięciu w...jogurt), to nich zastanowi się dwa razy, czy jej uroda jest ważniejsza niż kariera polityczna i zaufanie wyborców.

Przypominacie mi pokolenie "starszych niezadowolonych ludzi" którzy umieją tylko krytykować, narzekać a sami nie dawali lub nie dają nic z siebie.
Nie wiem jak Ty, ale ja z 2000 brutto oddaje grubo ponad 500. Poza tym 22% na wszystko i Bóg jeden wie ile na paliwie.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Ja tam jestem zadowolony, nie głosowałem na PO więc się nie zawiodłem ... Odbiegamy bardzo od tematu, ale pozwolę sobie jeszcze raz uczepić motywu bezsensowności upolityczniania wyborów lokalnych. Czy ktoś pamięta KLD albo PC - przypominam http://www.eparczew.pl/forum/viewthread.php?thread_id=486. Jakoś tak mi się wydaje że za kilka latek po PiS i Po nie zostanie nawet "P", a my tu będziemy bogatsi albo biedniejsi zależy jak się dogadamy bez oglądania się na "sygnał z centrali" centrala nas nie ocali, a może pogrążyć ;)
Nie chcę tu straszyć, czy manipulować ale wygląda na to że naprawdę cudowny okres Donalda się kończy, tak jak kończą się okresy przejściowe różnych kosztownych przystosowań do standardów unijnych, kończą się proste rezerwy n.p. w postaci niedoinwestowania sektora energii elektryczne. Zbliżamy się do pierwszego konstytucyjnego progu zadłużenia budżetu.
Ja tam jestem zadowolony, a nawet bardzo zadowolony, bo może w końcu ludzie zrozumieją że bez mądrej gospodarki i zwykłej pracy nie będzie lepszego życia, że od walki politycznej pieniędzy nie przybywa ...
Wracając do wyborów lokalnych, czy naprawdę nie ma kandydatów na radnych na tym forum ? Widać na mieście fotografie, ale mnie interesuje co ci ludzie myślą, jakie mają zamierzenia ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

yaho
Wybory w Parczewie

Wracam jeszcze do spotkania PO Pani Mucha to nie wszystko kandydat na Burmistrza Pan Chmielarz przedstawił ze swojego programu; II Zasada przejrzystości i braku tolerancji dla korupcji Za ważne uważam przestrzeganie zasady przejrzystości. Mieszkańcy powinni być skutecznie informowani o podstawowych zasadach funkcjonowania administracji samorządowej, powinni też mieć łatwy dostęp do dokumentów itd.
szkoda tylko że dojście do tego zajęło Panu Chmielarzowi i PO tyle lat my apelowaliśmy, pisali, odwoływali do obowiązujących przepisów, poczucia odpowiedzialności radnych i Burmistrza już trzy kadencje wstecz. Bezskutecznie. Zapoznanie się z dokumentami z pracy samorządu do których dostęp gwarantował nam statut miasta przez osiem lat było niemożliwe . Posiadamy jedynie nagrania i świadków ponieważ nie chciano udzielić nam odmowy na piśmie .Jedyne co udało się wydusić z pracownika Urzędu Miasta było Burmistrz Mroczek zakazał. Przypomnę że PO cały czas udzielała mu swojego poparcia. Za PiSu w tych sprawach się poprawiło choć nie do końca . Gdybym musiał dokonać wyboru Burmistrza jedynie między Panem Mroczkiem a Panem Chmielarzem wybrałbym tego drugiego . Nie widzę potrzeby uzasadniania swojej decyzji gdyż samo porównywanie Pana Mroczka z Panem Chmielarzem było by dużym nietaktem wobec tego drugiego . Dwa tygodnie temu kiedy przeczytałem w Słowie Podlasia że Pan Mroczek ubiega się o fotel Burmistrza z poparciem PSL to pierwsze skojarzeniem jakie przyszło mi do głowy było; Powrót Ciemnej Strony Mocy zapewne na moją wyobraźnię poza osobistymi mrocznymi doświadczeniami z tym Panem miał też wpływ wznawiany niedawno przez TVP serial Gwiezdne Wojny. A PSL skoro o nim wspomniałem to czarna dziura.

X360
Wybory w Parczewie

O różnicach pomiędzy wschodem i zachodem i tym jak patrzy na nas rząd czyli Tusk pisałem już dawno w innym temacie. Wtedy się ludzie oburzali i próbowali z tym polemizować. Teraz zobaczyliście/doświadczyliście tego na własnej skórze podczas konferencji PO. Polske Wschodnią od Zachodniej dzieli niestety pod każdym względem morze. Co jest tego przyczyną ? Niestety po głębokiej analizie stweirdzam że wszystkiemu są winni sami ludzie. U nas na wschodzie niestety nie ma współpracy, każdy każdemu zazdrości, panuje hamstwo i kretyństwo. Połowa ludzi którzy do czegoś doszli to niestety idioci, którzy mając sklep z butami czy firme karniszami uważają się za bogów i mają w dupie swoich klientów czy pracowników. Tak samo urzędnicy w 50% to idioci bojący się tylko o swoje stołki i trzęsący portkami przed każdymi wyborami. Wśród takich ludzi nie da się niestety nic zrobić. Poza tym gdy do tego doda się brak wiedzy o świecie i szerszego spojrzenia na problemy, zamykanie się w swoim małym podwórku to na prawde Wschodnia Polska rysuje się tylko w szarych barwach. Przy wszystkich tych cechach cieżko mieć nadzieję że kiedyś możemy być silni i bogaci i znaczyć tyle dla rządu co Poznań, Wielkopolska, Śląsk, Pomorskie czy Mazowieckie. U nas niestety jest prymityw i to przede wszystkim dzięki ograniczonym ludziom. Moim wzorem jeżeli chodzi o Twórcze myślenie i wspieranie społeczeństwa w Powiecie jest Gmina Podedwórze. A jeżeli chodzi o kandydata na burmistrza będe wybierał niestety najmniejsze zło.

wagabunda
Wybory w Parczewie

Brawo X360 jestem z Tobą !!! Opisałeś to co ja dokładnie myślę.....
Mieszkamy na Wschodzie i jest nam ciężko, pokutuje u Nas spuścizna dawnych pokoleń przykro to powiedzieć ale czasami "ciemnogród". Faktycznie w naszym przypadku koncentrujmy się na lokalnych wyborach. Zacznijmy zmieniać coś .....zacznijmy od siebie. Wybierajmy "mniejsze zło " i rozliczmy ludzi których wybierzemy.
A co do Pana Mroczka to prawda jest taka, że wystawił Go PSL na kandydata na burmistrza, podpisał się na plakatach "bezpartyjny"a prawda jest całkiem inna, wiec trzeba Go koniecznie o to zapytać gdzie teraz ów Pan należy, bo jak widzimy przynależność jego jest
w/g potrzeby i czasu :P:PB)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Patrząc na zaszłości historyczne to gadanie że jesteśmy zacofani bo jesteśmy ze wschodu nie ma uzasadnienie. Chyba każdy wie że ludność zamieszkująca ścianę zachodnią, jest jeszcze bardziej ze wschodu niż my. Fakt ze rozwój tam jest nierówny, a na terenach post PGR-owskich to dopiero jest bieda ... Natomiast wielkie miasta to po prostu inny bajka niż nasz Lublin czy Białystok.
Co do mentalności. Mój znajomy który miał okazję pracować w kopalniach na Śląsku i w Bogdance skwitował sytuację tam krótko : komuna mentalna. Co oznacza że chęć do pracy, kultura techniczna, a co najważniejsze postawa roszczeniowa wobec pracodawcy / państwa ( raczej jej brak) daje nam olbrzymią przewagę in plus.
Róbmy swoje, ale też twardo upominajmy się o mądrą politykę regionalną.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory w Parczewie

Mieszkamy na Wschodzie i jest nam ciężko, pokutuje u Nas spuścizna dawnych pokoleń przykro to powiedzieć ale czasami "ciemnogród"

Ale co właściwie oznacza pojecie "ciemnogród"? ze co, ludzie czytać i pisać nie umieją, myślą że Ziemia jest płaska?
Tak jak pisał Paluch rozkład pewnych cech zdeterminowany jest innymi czynnikami. Część z nas mieszka w tym a nie innym miejscu bo tak wybrali, część jest po prostu pierdołowata i nie potrafi się spakować i wyjechać a część karmi się iluzją, że po drugiej stronie Wisły czy Odry jest już nowy wspaniały świat.
Znowu odwołując się do Palucha, jesteśmy w przyszłości skazani na sukces, biorąc pod uwagę Peak Oil, Peak Gas i wszystko co jest z tym związane, czyli drożejące artykuły pierwszej potrzeby, przede wszystkim żywność. Do tego jeszcze szmacenie na wyścigi własnych walut i przepis na potężny kryzys w przyszłości gotowy. W takim kontekście nasz ciemnogród ma większe szanse na względny spokój niż duże miasta.
Rzeczywiście przydałaby się mądra polityka regionalna, tylko nie wiem do końca co to znaczy i fajnie gdyby ktoś to rozwinął bo może dzięki temu wrócimy w tym temacie trochę bliżej wyborów samorządowych. :)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Polityki regionalnej nie można mylić ze stawianiem za pieniądze państwowe (unijne) zakładów pracy. Po pierwsze godzi to w zasadę wolnej konkurencji, po drugie trudno żeby Niemcy sponsorowali przenoszenie zakładów pracy z Niemiec do np. Polski B) Dla mnie niestety niewiele ma wspólnego z rozwojem regionalnym to co obserwujemy, czyli budowa pięknych chodników, a nawet dróg po miastach, czyli od chałupy do chałupy. Przy czym zaznaczyć należy, ze to nie samorząd ustala zasady i cele pomocy.
Mądra polityka regionalna to w pierwszej kolejności czytelne i jasne zasady, bez możliwości ingerencji politycznej, ze względu na ważny bliżej niesprecyzowany interes społeczny, albo po prostu wg. zasady najpierw dla "swoich" wyborców ...
Drugie : zasady wpisane są w strategię działania nie na 4 lata ale na 40 lat do przodu. Strategia powinna zmierzać do optymalnego wykorzystania istniejących lub potencjalnych zasobów gospodarczych i geograficznych. Nie upieram się żeby było po równo - jeśli Wrocław ma bardzo dobre położenie geograficzne co ułatwia transport to niech na tym korzysta, ale dlaczego mają być tam także koncentrowane usługi outsourcing-owe skoro niczego nie trzeba wozić, a kadry są także w Lublinie. W takim wypadku sprawiedliwe i mądre państwo nie może wprawdzie zmusić IBM do inwestycji na wschodzie, ale nie powinno dać złamanego grosza dotacji na usługi dla Wrocławia, natomiast Lublin, Białystok, Rzeszów - proszę bardzo ... Ktoś może zapyta jak pan Balcerowicz, po co mamy na siłę wysyłać przedsiębiorców na wschód, niech ludzie przyjadą z Lublina do Wrocławia i tam rozpoczną nowe życie. Pomijając koszty społeczne takich migracji, to prozaiczne pytanie brzmi co zrobić z tutejszymi mieszkaniami, drogami, liniami energetycznymi - tego się nie przeniesie. Idąc dalej jak by wyglądał pod względem społecznym czy ekologicznym taki region gdzie nagle pojawia się milion albo 5.000.000 emigrantów. Żeby pokazać cały absurd takich rozwiązań, to taki przykład : ktoś na szczeblu UE może dojść do wniosku - po co wspierać rozwój takiej Polski jak całości skoro w Niemczech, Francji wszystko jest już dobrze zagospodarowane. Logiczne ? Bardzo logiczne. Wyobrażacie sobie że komisarz UE mówi do mieszkańców Śląska, Warszawy, czy Wrocławia : Nie macie tutaj przyszłości, bo się nie opłaca, przenoście się do Niemiec, albo wegetujcie tutaj :| Czy ktoś by napisał : jesteśmy sobie sami winni , bo mamy polską mentalność i mieszkamy na wschód od Odry ...
Mądra polityka regionalna to jest taka, która w danym momencie (ale także za 5, 10, 20 lat) ze względu na uwarunkowania geograficzne pozwala wytworzyć najwyższy możliwy dochód narodowy. W narzeczu wschodnich ciemniaków po prostu : nie możemy mieć chlewu za domem, a skalniaka od frontu, bo wiatry wieją z różnych kierunków ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Alex
Wybory w Parczewie

Do tej pory jedynie przyglądałem się biernie dyskusji prowadzonej na forum lecz ze względu na to że odbiegła ona całkowicie od meritum kwestii wyborów samorządowych w PARCZEWIE postanowiłem zabrać głos.
Według mnie żaden z kandydatów na burmistrza nie posiada kwalifikacji merytorycznych do pełnienia ww funkcji, lecz pamiętajmy o tym że stanowisko burmistrza de facto sprawują dwie osoby (burmistrz i zastępca) dlatego też chciałbym poznać sylwetki osób które kandydaci na burmistrza przewidują jako zastępce. Osobiście najchętniej widziałbym model rozpisania (FAKTYCZNEGO) konkursu na stanowisko v-ce burmistrza aby w końcu pełnił tę funkcję kompetentny specjalista a nie kumpel czy inny partyjniak....

yaho
Wybory w Parczewie

Rzeczywiście temat wyborów pozostał nieco z boku . Ale w ostatnich wypowiedziach jest wiele racji . My wyrośliśmy i mamy zakorzenione wzorce z tego wschodu o którego ludziach i administracji Dostojewski powiedział; weź zero daj mu władzę a ono ci pokarze .Proponuje wrócić do konkretów, faktów, dokonań ,błędów podsumowania, tych którzy byli już burmistrzami i nadal zamierzają. O nich wiemy najwięcej A pozostałych kandydatach może my mówić jedynie na podstawie ich programów i naszych przewidywań. Choć też wypadało by podsumować jakość pracy radnych którzy kandydują na Burmistrza. Ale skoro poruszyłem temat wschodu i Dostojewskiego i nas to przytoczę pewne zdarzenie które dobrze pasuje to jego wypowiedzi. Miało to miejsce w naszym samorządzie Burmistrzem wówczas była Pan Mroczek jego Pełnomocnikiem ds. Profilaktyki Pan Spozowski który zupełnie nie sprawdził się na tym stanowisku nawet nie opracowywał programów profilaktyki tylko Harmonogram wydatków na co chciał i jak chciał a Rada Miasta przez kilka lat zatwierdzała bez zastanowienia te buble . W kontekście obowiązujących przepisów nie mieli prawa z tych środków wydać nawet złotówki. Widocznie moje pisma i wypowiedzi na temat tych nieprawidłowości przyniosły skutek i Burmistrz Mroczek postanowił w końcu zorganizować spotkanie w którym uczestniczył osobiście ,był też obecny jago Pełnomocnik , Przewodniczący wszystkich Komisji Samorządu oraz Przewodnicząca MKRPA w Parczewie i ja Omawialiśmy punk po punkcie tematy moich zastrzeżeń oraz sprawę największego dofinansowania dla świetlicy MOSiR w której zatrudniona była żona Pana Pełnomocnika, Poza innymi dokumentami przedstawiłem Rozporządzenie Ministra z którego jasno wynikało że nie ma podstaw do finansowania tej świetlicy ze środków ustawowo przewidzianych na profilaktykę ,ponieważ nie spełnia ona roli świetlicy socjoterapeutycznej i nie ma odpowiednio wykwalifikowanej kadry . W końcu wyraźnie poirytowany brakiem argumentów Burmistrz słowami i tak zrobię co zechcę zakończył spotkanie.
Spotkanie to nie było zupełnie bezowocne poszerzony został przynajmniej w teorii zakres obowiązków MKRPA w Parczewie o następujące zadania ; przeciwdziałanie marginalizacji społecznej oraz przeciwdziałanie przemocy. W niedługim czasie po tym spotkaniu Stowarzyszenie Promyk zostało pozbawione lokalu zmarginalizowane i wykluczone życia publicznego choć swoją społeczną pracą wnosiliśmy istotny wkład i pomoc miastu w realizację zadania własnego samorządu . Tu się kłania Pan Dostojewski ze swoją sentencją w całej rozciągłości.
A co do przemocy finał był taki że członkowie komisji zatwierdzali kolejne programy Pana Spozowskiego bez zapoznania z nimi kiedy zapytałem dlaczego to robią odpowiedzieli ze się boją .Ne protestowali kiedy pełnomocnik przejął część obowiązków Komisji określonych w ustawie o Wychowaniu Trzeźwości Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi nie reagowali chyba że po cichu także kiedy Pełnomocnik odmawiał nam dostępu do dokumentów głównie tych związanych z finansami i wydatkami publicznych środków . Na moje kolejne pismo Burmistrz Mroczek odpowiedział że Pan Spozowski i Komisja działają dobrze. Poniekąd rozumiem tych ludzi bali się utracić pracę ale to ich nie usprawiedliwia. Kiedy niewłaściwy człowiek zajmuje tak odpowiedzialne stanowisko rodzi korupcja i patologia. Która się generuje. I tak wytworzono absurdalny system w którym ofiary przemocy zastraszeni członkowie Komisji, Kuratorzy sadowi, pracownice MOPS w tym Policjant miały przeciwdziałać przmocy .
Przytaczam stare fakty z dokonań byłego Burmistrza który chce być nim ponownie by poszerzyć wiedzę wyborców odnośnie tego kandydata.
Myślę że trzeba też uważać jakich radnych teraz wybierzemy. Sam Pan Mroczek nie wyrządził by tyle szkód . Chodź zdarzył się i pozytywny przypadek jeden z Przewodniczących Komisji Samorządu postanowił zapoznać się z przepisami dotyczącymi profilaktyki i sposobu jej realizacji przez samorząd i od tego czasu Pan Pełnomocnik Spozowski zaczął opracowywać i przedstawiać Radzie Miasta Programy Profilaktyki na każdy rok. Programy te choć pozbawione wielu istotnych i niezbędnych elementów które ograniczały korupcję i możliwość manipulacji środkami bardzo ucieszyły i spodobały się naszym radnym. Dla nich był to wyraźny postęp i powód do zadowolenia. Że teraz wszystko mają pod kontrolą . Choć najbardziej skandaliczne uchybienia nieprawidłowości miały się dopiero wydarzyć .

Strony