Materiały do budowy domu

7 posts / 0 new
Ostatni wpis
Romzo
Materiały do budowy domu

W jaki sposób kupowaliście materiały do budowy domu? Samodzienlie czy może przez wykonawcę?

kary
Kupowałem samodzielnie.

Kupowałem samodzielnie. Wolałem nie kupować przez ekipę bo chcialem mieć nad wszystkim kontrolę. Budowa domu to poważna sprawa i jednak wolałem ją przypilnować.

Kilka informacji znajdziesz tutaj:
https://homly.to/artykuly/co-to-jest-operat-szacunkowy-kto-go-robi-ile-k...

Jest tutaj informacja o wycenach oraz jak to ogarnąć. POlecam się wczytać.

aśka89
Tak, przy budowie

Tak, przy budowie rzeczywiście wiele rzeczy jest istotnych. Chociażby tutaj https://www.bartosz.com.pl/oferta/rekuperatory-do-domow/ możecie znaleźć informacje na temat tego, jak świetną opcją jest rekuperacja w domu. Dlaczego warto postawić na taką wentylację z odzyskiwaniem powietrza.

:)

bohuldowa
Fotowoltaika

Dziś budując dom musimy o wszystkim pamiętać, również warto pomyśleć o dobrych materiałach, ale i kwestia ogrzewania i energii jest bardzo istotna. Dlatego warto pomyśleć o pompie ciepła i fotowoltaice. To są przyszłościowe rozwiązania. Sama mam taką instalację i dzięki polenergia fotowoltaika https://www.polenergia-pv.pl/ mam naprawde nowoczesne panele i pompę ciepła. Poza tym firma daje korzystne finansowanie.

kacperzyk
Hurtownia materiałów budowlanych

Informacje o potrzebnych materiałach budowlanych zazwyczaj dostawałem od firmy budowlanej, która aktualnie pracowała nad domem. Ostatnio miałem okazję zakupić wełne na elewacje. Niestety nie jestem specjalistą w tym temacie, także nie mogę Ci napisać wszystkich potrzebnych rzeczy :D

kinia35
My kupujemy samodzielnie,

My kupujemy samodzielnie, ewentualnie tylko konsultujemy z wykonawcą. Właśnie szukam producenta wyrobów betonowych i ten https://betblok.pl/bloki-bloczki-elki-klocki-betonowe.html mnie zainteresował. Mają ciekawe rozwiązania w postaci klocków z betonu. Oczywiście muszę pokazać szefowi do akceptacji, ale myślę, że się zdecydujemy.

morlok
Jeśli aranżujecie też teren

Jeśli aranżujecie też teren wokół domu, to znalazłem fajny poradnik na temat takiego rozwiązania jak kratka na podjazd. Jest to całkiem tani sposób na zrobienie podjazdu czy miejsca parkingowego przed domem.