Dieta

8 posts / 0 new
Ostatni wpis
sebmroz
Dieta

Witam, w grudniu 2012roku zaprzestałem trenować, dokładnie - koszykówkę. Trenowałem 4-5 razy w tygodniu, bardzo intensywnie i nagle przerwałem. Przez ten czas, do teraz przytyłem ok 10 kg. Ważę ok 89-90kg. Przytyłem sporo w udach, pośladkach oraz brzuchu. Zrobiły mi się rozstępy na udach. Dodam, że od grudnia do teraz raczej byłem bierny fizycznie.
Czy moglibyście mi doradzić jakąś dietę i ćwiczenia?Szukam również dietetyka ale nie wiem kogo mam wybrać http://www.rankinglekarzy.pl/lekarze/dietetyk/ . Wiem, że ten problem nagłego przytycia spotyka wielu sportowców, którzy zakończyli karierę.
Z mojej strony dodam, że ograniczyłem posiłki do dwóch dziennie, śniadanie i obiad, ew na kolacje jabłko itp.
Do tego codziennie 2serie brzuszków po 30 i po 4 dniach zauważyłem jakieś 0,8kg mniej na wadze. Proszę o pomoc!

Waga: 90kg
Wzrost: 179cm
Wiek: 26 lat

aśka89
A co przykładowo myślicie o

A co przykładowo myślicie o cateringach dietetycznych? Czy warto korzystać faktycznie z ich usług? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym czy tutaj https://dietytreningowe.pl/ nie zamówić sobie takich gotowych posiłków. Przyznam się, że to sporo by mi ułatwiło...

:)

MagdaG
Wielu ludzi myli zupełnie

Wielu ludzi myli zupełnie pojęcie diety. Nie jest to jakiś wycinek czasu w którym trzymamy się pewnych wytycznych odnośnie odżywiania. To jest styl życia jaki trzeba wprowadzić mały krokami na stałe. Oczywiście zmiana nawyków żywieniowych wcale nie będzie taka prosta ponieważ to proces rozłożony w dłuższej perspektywie czasu. Do tego powinniśmy bardziej aktywnie spędzać swój czas. Ja ze znajomymi często robię wyjazdy w odległe miejsca. Oczywiście przydają się wtedy bardzo toalety turystyczne - https://sportowybazar.pl/pol_m_TURYSTYKA_Sprzet-turystyczny_Toalety-tury... ponieważ warunki higieniczne potrafią być bardzo ograniczone.

Migdalova
Dieta to podstawa zdrowia.

Dieta to podstawa zdrowia.

aśka89
Według mnie bardzo wygodnym

Według mnie bardzo wygodnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest dieta pudełkowa, która może przynieść wiele korzyści do naszego życia. Raz, że możemy schudnąć. A dwa, możemy lepiej się odżywiać, zdrowiej. Tutaj https://kuchniavikinga.pl/diety/vegan/ macie przykładową firmę, która serwuje naprawdę przepyszne posiłki.

:)

Malwina
Jestem tego samego zdania co

Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Najlepszym pomysłem jeśli chodzi o dietę jest zmiana swoich nawyków żywienionych. Przez lata budujemy je częśto nieświadomie więc pierwszym krokiem jest zorientowanie się gdzie leży przyczyna naszych problemów ze zdrowiem. Zdaniem wielu ekspertów to przez spożywanie zbyt dużych ilości produktów z zawartością cukru, a także gotowych dań. Dlatego optymalnie jest zacząć gotować we własnym zakresie bo to daje nam pełną kontrolę. W internecie znajdziemy niezliczoną ilość przepisów, czego najlepszym dowodem jest ten serwis - https://uwielbiam.pl/przepis/fileciki-z-dorsza-w-panierce-z-platkow-kuku... Zawsze warto jest zacząć od prostych pomysłów, tak by nabrać doświadczenia i pewności co do swoich umiejętności.

kinia35
U mnie jeśli chodzi o

U mnie jeśli chodzi o odchudzanie, to w tym roku jest naprawdę ciężko, nie mogę się zmotywować. Mam wiedzę teoretyczną, ogarniam zdrowe żywienie, wiem jak spalać tłuszcz, ale brak mi silnej woli. Teraz co prawda spadło mi 3 kg, ale to zasługa Forte Pharma Xtraslim 700, które biorę od jakiegoś czasu. Trzymam niby dietę, ale średnio co drugi dzień zaliczam jakąś wpadkę. Ruchu nie mam właściwie w ogóle, bo mam siedzącą pracę, a po pracy padam i nie chce mi się ćwiczyć.

wodna12
Według mnie dieta powinna iść

Według mnie dieta powinna iść w parze z ruchem/ uprawianiem sportu. Ja w zeszłym roku kupiłam deskę SUP Aqua Marina Monster - https://campsup.pl/Deska-SUP-Aqua-Marina-Monster-120-BT-21MOP-2021 i wraz z dietą uprawiałam paddle boarding. Myślę, że jest to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i ładnej sylwetki.