Dieta

4 wpisów / 0 new
Ostatni wpis
sebmroz
Dieta

Witam, w grudniu 2012roku zaprzestałem trenować, dokładnie - koszykówkę. Trenowałem 4-5 razy w tygodniu, bardzo intensywnie i nagle przerwałem. Przez ten czas, do teraz przytyłem ok 10 kg. Ważę ok 89-90kg. Przytyłem sporo w udach, pośladkach oraz brzuchu. Zrobiły mi się rozstępy na udach. Dodam, że od grudnia do teraz raczej byłem bierny fizycznie.
Czy moglibyście mi doradzić jakąś dietę i ćwiczenia?Szukam również dietetyka ale nie wiem kogo mam wybrać http://www.rankinglekarzy.pl/lekarze/dietetyk/ . Wiem, że ten problem nagłego przytycia spotyka wielu sportowców, którzy zakończyli karierę.
Z mojej strony dodam, że ograniczyłem posiłki do dwóch dziennie, śniadanie i obiad, ew na kolacje jabłko itp.
Do tego codziennie 2serie brzuszków po 30 i po 4 dniach zauważyłem jakieś 0,8kg mniej na wadze. Proszę o pomoc!

Waga: 90kg
Wzrost: 179cm
Wiek: 26 lat

Migdalova
Dieta to podstawa zdrowia.

Dieta to podstawa zdrowia.

Malwina
Jestem tego samego zdania co

Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Najlepszym pomysłem jeśli chodzi o dietę jest zmiana swoich nawyków żywienionych. Przez lata budujemy je częśto nieświadomie więc pierwszym krokiem jest zorientowanie się gdzie leży przyczyna naszych problemów ze zdrowiem. Zdaniem wielu ekspertów to przez spożywanie zbyt dużych ilości produktów z zawartością cukru, a także gotowych dań. Dlatego optymalnie jest zacząć gotować we własnym zakresie bo to daje nam pełną kontrolę. W internecie znajdziemy niezliczoną ilość przepisów, czego najlepszym dowodem jest ten serwis - https://uwielbiam.pl/przepis/fileciki-z-dorsza-w-panierce-z-platkow-kuku... Zawsze warto jest zacząć od prostych pomysłów, tak by nabrać doświadczenia i pewności co do swoich umiejętności.

wodna12
Według mnie dieta powinna iść

Według mnie dieta powinna iść w parze z ruchem/ uprawianiem sportu. Ja w zeszłym roku kupiłam deskę SUP Aqua Marina Monster - https://campsup.pl/Deska-SUP-Aqua-Marina-Monster-120-BT-21MOP-2021 i wraz z dietą uprawiałam paddle boarding. Myślę, że jest to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i ładnej sylwetki.