Wybory w Parczewie

155 posts / 0 new
Ostatni wpis
dereck2
Wybory w Parczewie

Pan z Cynamonu napisał:

Caly proces marginalizacji naszej struktury opisalem (juz bardziej szczegolowo) i zamiescilem jako dodatek-badanie (studium przypadku) przy obronie mojego dyplomu.Zamiescilem w niej takze nazwiska,dokladne ,daty,cytaty,decyzje dawnych wladz miasta.Wszystko znajduje sie w archiwum szkoly.

Tu twierdzisz ze masz jakas dokumentacje obciazajaca dawne władze miasta.

Yaho napisał ze P. Mroczek sprzeniewierzał publiczne pieniądze w prywatnym celu.

Oboje oskarzacie poprzednie władze a dowodów jakos brak.

Moze po lekturze Twojej pracy cos mi sie rozjasni.

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Interpretujesz dowolnie nasze slowa i zachowujesz sie nierozwaznie, twoja sprawa.

yaho
Wybory w Parczewie

Dziwna ta nasza demokracja a raczej sposób jej postrzegania ile w nas racjonalizacji i tolerancji dla nieprawidłowości to zostało z poprzedniego systemu .Gdyby kandydat na Burmistrza kogoż zabił ukradł masę pieniędzy toby się na to stanowisko nie nadawał. A że brak mu kultury osobistej i ogłady że robił co chciał , był niegospodarny, przekraczał uprawnienia to ma niewielkie znaczenie przynajmniej dla niektórych. Taką mamy mentalność .Przypomnę sprawę garaży cyt.; W Lipcu 2004 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił pozwolenie na budowę garaży. Sprawą zajęło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze i unieważniło decyzję podpisaną przez burmistrza. Prokuratura oceniła działanie burmistrza jako przekroczenie obowiązków i poświadczenie nieprawdy akcie oskarżenia podkreśliła iż niedoręczenie decyzji właścicielom sąsiedniej działki uniemożliwiło im złożenie odwołania. W efekcie powstały garaże , z których jeden kupił burmistrz…..Sad pierwszej instancji uznał winnym burmistrza Parczewa Stanisława M. i wymierzył mu karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz 2100zł grzywny .Zenon O. został skazany na grzywnę .W wyniku odwołania sprawa toczy się od początku, co nakazał Sąd Okręgowy w Lublinie .Cytowane fragmenty pochodzą z artykułu pod tytułem Burmistrz Rządzi a Sąd Sadzi zamieszczonego w Gazecie Powiatowej nr.3/3/11/06 . W artykule tym wykorzystano fragmenty materiałów prasowych z Dziennika Wschodniego . Andrzej Dejneka.

dereck2
Wybory w Parczewie

I o to mi chodziło. Konkret sąd I instancji uznał winnym P. Mroczka.
Znasz moze yaho decyzję SO w Lublinie, bo tak to jest w prawie ze liczy sie wyrok prawomocny. Jezeli wyrok był skazujacy to uznaje po czesci wasze racje w materii opisywanej w powyzszym artykule.

Gienek_Bohenek
Wybory w Parczewie

Marian Wilczyński z Koczerg na radnego Sejmiku? Ludzie, to już nie ma wykształconych i kulturalnych ludzi???!!! Spotkałem go raz i unosiła się nad nim nieprzyjemna woń. Nadaje się na woźnego w szkole i tak wszystkie dzieci boją się go i uciekają z krzykiem.

yaho
Wybory w Parczewie

Obiecałem że odniosę się do odpowiedzi jakiej udzielił mi Pan Chmielarz podczas spotkania PO . Na moje pytanie dlaczego nie reagował kiedy ze środków na profilaktykę finansowano papierowe stowarzyszenie określenie pochodzi od szefa tej organizacji ponieważ w praktyce nie działało. A pozbawiono siedziby wykluczono stowarzyszenie które realnie istniało i funkcjonowało. Czy to praktyczne i efektywne wykorzystywanie środków. A problem etyki zostawiam Panu i innym radnym którzy akceptowali ten sta rzeczy do osobistej refleksji .Na tym spotkaniu PO krytykowało PiS za złe wykorzystanie środków. Bynajmniej nie zamierzałem bronić PiSu miałem własne argumenty na niegospodarność PO.
Unia przeznacza ogromne środki na Integrację Społeczną i Przeciwdziałanie Wykluczeniu Społecznemu po co ubiegać się o nie skoro za pomocą posiadanych uprawnień i pieniędzy na profilaktykę w naszym samorządzie dyskryminowano ludzi tolerowano i finansowano patologię w Służbie Zdrowia.
Kiedy Burmistrz i Pełnomocnik postępowali wbrew , obowiązkom i konstytucji. Radni PO pozostaliście bierni na głosy wolontariuszy którzy zwracali się pomoc i interwencję czyżbyśmy jako Obywatele byliśmy zbyt nisko do poziomu waszej Platformy.
Odpowiedz jakiej udzielił mi Pan odnośnie tej sprawy na spotkaniu PO że Pan Spozowski powiedział … była niepoważna z kategorii tych co to; jedna baba powiedziała drugiej. A co mnie obchodzi co powiedział Pan Spozowski, Panu i innym Radnym. Ma Pan swój rozum i ukończone 18 lat to odpowiada Pan za swoje decyzje .W oparciu o co Pan je podejmuje czym się kieruje argumentami faktami , rozwagą. Pan Spozowski kalałam ja wypowiedziałem umowę najmu lokalu na polecenie Burmistrza Mroczka w zamian, Miasto zobowiązało się udostępnić nam lokal o wyższym standardzie. To była ich inicjatywa i pomysł. Są na to świadkowie .Jak widać Mroczek też kłamał bo słowa nie dotrzymał . Jeśli rzeczywiście jest Pan tak naiwny i uwierzył Panu Spozowskiemu to lepiej będzie dla nas wszystkich aby nie został Pan Burmistrzem. Albo nie umiał Pan przyznać się do błędu i chciał zbyć mnie byle jakim argumentem.
Tak czy siak nie zwalnia to Pan z odpowiedzialności. Pan jak i inni radni mogli bez problemu sprawdzić i zapoznać się tą sprawą dokładnie .Promowano patologię. Ten proceder trwał kilka lat były liczne pisma i moje wypowiedzi podczas sesji Rady Miasta .Dlaczego tego nie zrobili pokazuje jak wypełniali swoje obowiązki. Ten destrukcyjny i patologiczny system został wytworzony w naszym Samorządzie świadomie i z premedytacją , przez Pana Mroczka we współpracy z Panem Spozowskim przy zbyt biernej postawie radnych opozycji i aktywnym poparciu ze strony Platformy Obywatelskiej.

dereck2
Wybory w Parczewie

Yaho-ja osobiscie z tego co piszesz odnosze wrazenie ze z jednostkowej sprawy odebrania lokalu chcesz zrobic zagadnienie i udowodnic ze za kadencji poprzedniego burmistrza rozwinela sie jakas patologia, Nie wiem czy tak mozna generalizowac.
Z całym szcunkiem dla "twojej" sprawy mnie jako wyborce bardziej niz sprawa jakiegos lokalu interesowałaby polityka inwestycji w miescie i gminie czy poprawa infrastruktury miejskiej.
To jest Twoja prywatna wojna jak stwierdziłes w któryms ze swoich postów i nie narzucaj innym aby patrzyli na kadencje poprzedniego burmistrza tylko i wyłacznie przez pryzmat spraw, które opisujesz.
Przypomina mi to bowiem sytuacje, gdzie mamy 10 okien i 9 jest umytych a jedno brudne. Jedni dostrzegą to ze 9 jest umytych a drudzy z kolei wytkną ze jedno jest brudne. Pasujesz mi do tej drugiej grupy.
I jeszcze mam pytanie czy Twoje pisma i interwencje tarfiały gdzies jeszcze niz tylko do radnych PO i co z tego wynikło. Jakis akt oskarzenia moze został sformułowany?.
Ciekawi mnie tez ostateczny wyrok w sprawie tych garazy

yaho
Wybory w Parczewie

Poczyta stare wpisy odnośnie MOPS i jego dyrektora dowiesz się więcej . I mojego wniosku o zastosowanie obowiązku leczenia odwykowego Kierownika Pododdziału Odwykowego .I co z nim zrobiono . Klienci kierowani na leczenie ich bliscy wprost mówili o jego piciu. To co działo się w Komisji to farsa ale dyrektywy przychodziły z góry . Malo ze mojego wniosku nie rozpatrzono nie wiem dlaczego. To postanowiono Kierownika i jego papierową organizacje dotować ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Zamiast pomóc człowiekowi zmotywować go do leczenia bo taka jest rola i obowiązki Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W końcu pracował w Służbie Zdrowia a Pełnomocnik Burmistrza nadal zatrudniał go jako biegłego na potrzeby Komisji. Niechodzi mi tylko o sprawę utraty lokalu przez nasze stowarzyszenie co było celowym działaniem ale arogancje i poczucie bezkarności władzy. Że czuli się tak pewnie i się nie bali .To co nas odróżnia od innych krajów UE o ustabilizowanej demokracji to stosunek do obywatela .Gdyby takie coś wydarzyło się w/w krajów władza miała by bardzo poważne kłopoty. Nie wiem czy czytałeś raporty stare rzeczy UE i zalecenia dla nas aby jak najwięcej zadań społecznych przekazywać organizacjom społecznym ponieważ często robią to lepiej od urzędników bo z sercem, dużo taniej niż organa samorządu, trudniej też dochodzi do korupcji ponieważ powszechnie wiadomo o ilość środków, sposobie ich rozdziału. Co musi poparte być odpowiednim uzasadnieniem jaki program wybrano do realizacji i czym się kierowano przy jego wyborze. To wyklucza samowole i korupcje . Wielu kandydujących w tych i poprzednich wyborach obiecuje że będzie lepiej że trzeb im zaufać . A po wyborach wracają stare nawyki . Nie wyczaruje się miejsc pracy w co jeszcze niektórzy wierzą . Trzeba stwarzać lepsze warunki dla inwestorów. Ale gdybyśmy aktywnie reagowali na wszelkie przejawy niegospodarności przekraczanie uprawnień i lepiej dla interesu publicznego a nie prywaty wykorzystywali posiadane możliwości i środki to na pewno by się poprawiło. Może nie wiele ale nie bylibyśmy pod względem korupcji za krajami Afryki. W Parczewie nie byli potrzebni tacy wolontariusze jak my bo patrzyli władzy na ręce . A przecież ustawa o tzw. III sektorze i o organizacjach pożytku publicznego miała wiele zmienić. I zmieniła ale nie w Parczewie. Dzisiaj takie numery w wielu miastach polski by nie przeszły. Nie pokoi mnie brak szacunku urzędników do czyjejś społecznej pracy a przy tym lekceważenie własnych obowiązków i publicznych pieniędzy. W Niemczech radnym jest społecznie i ni otrzymują oni żadnego wynagrodzenia gdyby tak u nas to zastosować. Chyba nie wielu było by chętnych pracować za darmo. Czy za poprzedniego burmistrza rozwinęła się e patologia oceń sam. Czy interweniowałem gdzie indziej tak ale pamiętaj że u nas funkcjonowały i nadal są obecne instytucje które winny się tym zająć po ukazaniu tych informacji. Byliśmy w tej sprawie w 2003r a i potem raz jeszcze tego na razie nie mogę podać, u Pełnomocnika Marszałka Województwa do spraw Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi Marka Chmielewskiego odpowiedział ,wiem o problemie w/w Pana ale nie mam takich uprawnień. Ryba psuje się od głowy jak mawiają Niemcy. Zostaliśmy ukarani za właściwą postawę . To miało odstraszyć innych .Tu nie chodzi tylko o nas ale o system na pewno nie obywatelski . A co będzie jeśli jakaś osoba organizacja dopatrzy się nieprawidłowości u władzy i nawet odważy się o tym mówić. Czy też zostanie wykluczona. Jeśli tak wygra patologia i prywatne interesy a to prowadzi to cierpienia biedy większości.

yaho
Wybory w Parczewie

PS; co najmniej zastanawiający i dziwny stosunek do tej sprawy miał nowy Burmistrz Paweł Kędracki . Jego decyzje i późniejsze wydarzenia potwierdzają jak głęboko u nas patologia zapuściła korzenie.

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Yahoo w twojej wypowiedzi znalazłem coś dla siebie.

-

W końcu pracował w Służbie Zdrowia a Pełnomocnik Burmistrza nadal zatrudniał go jako biegłego na potrzeby Komisji. Niechodzi mi tylko o sprawę utraty lokalu przez nasze stowarzyszenie co było celowym działaniem ale arogancje i poczucie bezkarności władzy. Że czuli się tak pewnie i się nie bali .To co nas odróżnia od innych krajów UE o ustabilizowanej demokracji to stosunek do obywatela

- tak- poczucie bezkarności władzy- to jest największy problem; władza musi czuć że jest trzymana za mordę przez obywatela- jak obywatel przez prawo i religię.

pzdro gan

Alex
Wybory w Parczewie

A może w końcu ktoś podyskutowałby na tym forum na tematy związane z wyborami?? Dyskusja pomiedzy Panami zawęziła się do watku pseudo kryminalnej przeszłości Pana Mroczka, i nikt nie podnosci merytorycznych kwestii dotyczących spraw miasta i gminy Parczew.
Długo zastanawiałem się na kogo zagłosuję w zbliżających się wyborach, wiedziałem jedynie że napewno nie zagłosuję na tych którzy już sprawowali urząd Burmistrza ponieważ nie jestem usatysfakcjonowany rezultatami ich pracy.
Bardzo miło ostatnio zostałem zaskoczony postawą jednego z kandydatów na burmistrza który gdy przechodziłem obok biura komitetu zaprosił mnie do środka i zaczął przekonywać do swoich założeń programowych. Mowa tu o Panu Bronikowskim i Komitecie Aktywnych..... Naprawdę ta rozmowa zrobiła na mnie ogromne wrażenie ponieważ odniosłem wrażenie że rozmawiam z człowiekiem który naprawdę wie co uwiera to miasto i jest niesamowicie zdeterminowany do tego aby to zmieniać. Charyzma tego człowieka była zdumiewająca. Podoba mi sie również sama postawa kandydata który nie boi się bezpośrednio rozmawiać z ludźmi, słucha ich problemów bo właśnie taki powinien być włodarz naszego miasta.
Panie Bronikowski - ma Pan mój głos!!!
Życzę Powodzenia :)

syn
Obrazek użytkownika syn
Wybory w Parczewie

Zgadzam sie z Tobą dereck2 bo yaho czyli kandydujący jan juliusz O który ma zamiar kandydować do rady powiatu zarzuca szerzenie patologii p.S i M sam sie w niej znajduje szczegulnie po kolejnym swoim piciu.Zarzuca w/w panom ze byli karani nie mówia prawdy a sam jej nie przedstawia tez można zajrzec do kontrowersji MOPS ostatni i nie tylko artykuł.Dziwie karani kandydaci zarzucaja innym to co sami w swoim życiu przeszli cały czas lepią z g.... i mysła ze cos z niego ulepia nieulepiwszy nic przez swoie 50-cio kiluletnie życie obrzucajac innych błotem i mówiac że kłamia.A sam Yaho podpisał sie pod rezygnacja z lokalu który żekomo zabrał mu p.S czy były burmistrz poprostu wytyka innym co sam zrobił lub nie zrobił i jeszcze sie pcha do RADY MIasta:) D.Swiat sie do góry nogami przewraca bo tacy co nic w swoim życiu nie zrobiłi oprucz picia pchaja sie do władzy mówiąc ze wszyscy do okoła kłamią i zle robią tylko oni mają monopol na prawde:P

yaho
Wybory w Parczewie

Jak zwykle odzywa się pewien zaburzony gość. Ale żadna z osób o których postępowaniu pisałem się nie odezwie .Czy to nie dziwne . Tak samo było kilka lat temu ani Burmistrz , Pan Spozowski , ZOZ , MOPS czy członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych których sprawa dotyczy nie zabiorą głosu, dlaczego się nie bronią, Ponieważ zdają sobie sprawę że to co opisałem jest zgodne z faktami . I nie jestem gołosłowny. Tym bardziej więc nie zaskarżą mnie do sądu ponieważ wiedzą że obróciło by się to przeciwko nim i dopiero byłaby afera.
Ale rzeczywiście czas wrócić do merytorycznej dyskusji. Być może najlepszym kandydatem na Burmistrza była by osoba nie zaangażowana w żadna partię . Ponieważ jak pokazał przykład z basenem obie dominujące partie walczą ze sobą a ich decyzje często nie opierają się o merytoryczne argumenty, ekonomię, publiczne dobro ale partyjny interes. Ma to też swoją inną złą stronę kiedy wykrywa kandydat duzej partii obsada stanowisk w samorządzie odbywa się na hierarchii partyjnej co nie zawsze a raczej rzadko idzie w parze z kompetencjami.

dereck2
Wybory w Parczewie

A ja sadze ze się nie odzywaja dlatego ze nie chca sobie zawracac czterech liter pomówieniami sfrustrowanego człowieka

yaho
Wybory w Parczewie

dereck2
To nie prywatna wojna ale próba wyegzekwowania od samorządu by realizował to co ma wpisane obowiązkach zadaniach własnych, zgodnie z obowiązującym prawem , nie odwracaj więc kota ogonem . Pokaż mi te dziewięć czystych okien, konkretnych argumentów na potwierdzenie twojej dobrej opinii na temat Pana Mroczka jako byłego Burmistrza . Przedstaw choć płowe połowę podanych przeze mnie przykładów przemawiających na niekorzyść pana Mroczka . Jak dotąd tego nie zrobiłeś. Uważam że powinieneś przeprosić Pana z Cynamonu za swoją wypowiedź skierowana do niego mam na myśli etykietkę i tryb to było nie na miejscu . Nic cię nie upoważnia do używania takich epitetów i nakazów na forum wobec innych . Gdybym ja tak odniósł się do ciebie i nazwał cymbałem ponieważ ciągle wymagasz aby ci coś podawano i udowadniano a sam tego nie robisz . Mało tego przypisujesz innym wypowiedzi których nie podali to manipulacja . Co dokonań Pana Mroczka odniosę się jeszcze do nieprawidłowości przy budowie sali gimnastycznej. Padałem dość informacji które możesz łatwo sprawdzić nie licz więc i nie żądaj że zaspokoję wszystkie twoje wymagania tym bardziej ze zachowujesz się w sposób arogancki i nieobiektywny . Pytam wprost czy przeprosisz Pana z Cynamonu i podasz wreszcie jakieś konkrety na potwierdzenie twojej opinii o Panu Mroczku.

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Spoko spoko, przeprosin nie oczekuje.Bo w koncu kogo mozna byloby przeprosic? Publiczna osoba nie jestem nazwiska takze nie ujawnilem.Jedynie ten ktory obraza wystawia sobie stosowne swiadectwo (jednak on takze pozostaje anonimowy).

Ostatnio coraz bardziej zastanawiam sie nad zagadnieniem podawania pelnych danych uzydkownikow na forach.Wtedy tego typu lub podobne sytuacje nie mialyby miejsca a gdyby do nich dochodzilo zawsze mozna siegnac po srodki prawne.

Anonimowosc w internecie to dla wielu bezkarnosc i swoboda do przekraczania granic innych.

A skoro juz dochodzi do uzywania obelg i wulgaryzmow swiadczy to o stopniowym zaniku aktywnosci administratora i obnizaniu sie poziomu strony (widocznym po stopniowo wzrastajacej liczbie jej uzydkownikow ) oraz o tym ze regulamin forum nalezy traktowac podobnie jak zamieszczona tutaj ankiete w ktorej glos dla kandydata na Burmistrza mozna oddac nieskonczona ilosc razy, czyli raczej z przymruzeniem oka.;)

4. Ogólne zasady pisania na forum:
a) nie wolno używać słów obraźliwych, ani publikować treści rasistowskich, szanuj także innych użytkowników

za przeklinanie/obrażanie użytkownik może być ostrzeżony, lub jeśli sytuacja się powtarza, zostanie ukarany banem czasowym,

A zagadnienie wkladania przez Derecka w moje usta, wlasnych, czesto prawdopodobnie krzywdzacych wypowiedzi wobec osoby bylego Burmistrza tj.dowolnych i pochopnych interpretacji moich wpisow na temat oceny sprawowania urzedu przez pana Mroczka,to manipulacja zreszta calkiem uwazam niepotrzebna i nierozwazna.

Nikogo nie oskarzam o lamanie prawa,nie posiadam takze zadnych dokumentow obciazajacych dawna wladze.Nigdy z pod mojej klawiatury nie wyplynely tego typu lub podobne slowa-pomowienia. Nie jestem takze w stanie wplynac na tego typu i inne wypowiedzi ktore przypisuje mi Dereck z dwoch powodow.Z powodu mojej bezsilnosci i anonimowosci.Mysle ze wiecej moze zadzialac w sprawie przystopowania tej manipulacji sam kandydat lub wlasciciel strony e-parczew.Kazdy z obydwu panow ma inne ku temu powody i inne do tego narzedzia.

Wolalbym aby dyskusja ktora odbiegla od meritum wrocila jednak na wlasciwe sobie miejsce.Wybory,programy,kandydaci,fakty,doswiadczenia.Jezeli to jeszcze jest mozliwe?

Jestem niezwykle ciekawy co ludzie maja do powiedzienia na temat kandydatow do rady i na fotel Burmistrza.

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

A to przypomnienie odnosnie bliskiego wspolpracownika Pana Mroczka.

http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=455

Nastepnie.

http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=473

Kolejno.

http://www.eparczew.com/news.php?readmore=62

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20061020/LUBLIN/61019036

http://www.eparczew.com/news.php?readmore=136#comments

Jezeli chodzi o pana Wezgraja to jest troche tutaj

http://www.eparczew.com/news.php?readmore=348#comments

A czy Pan Kedracki sprawdzil owe niepokojace sygnaly ? Jak widac stosowne informacje ku temu mial juz dawno.Ile udalo mu sie zrobic w sprawie ?

http://www.eparczew.com/news.php?readmore=364#comments

Reakce i dzialania byly z roznych stron. Jak pokazaly pozniejsze doswiadczenia efekt byl jednak pozorny.

syn
Obrazek użytkownika syn
Wybory w Parczewie

Zgadzam sie z dereck2 jesli chodzi o wypowiedzi yaha a co do faktów to prosze z wiadomosci pani pełnomocnik do spraw dział.przeciw alkpholizmowi pani O to pan yacho czyli p.j.j O który zarzuca p.Mroczkowi i p.S zabranie lokalu o ktorym mowa tu i w kont.Mops to skad podpis pana yaha czyli jj.O na tym dokumencie że przychyla sie do odebrana tegoz lokalu.Jak i wielu innych działan pana yaha ktore przyczyniły sie do zabrania tegoz lokalu którego warunkiem utrzymania było miedzy innymi pełna apstynecja itp.która została złamana przez yaha który to kandyduje na radnego miasta co jest tematem.Jak radny mający w/w problem moze kandydowac.Mówiac jego jezykiem wyżej wspomnianym o partiach obrzucających sie błotem a co on robi pan S jest juz dawno na emeryturze a yaho go dalej obrzuca błotem bedac sam nie wpożądku wobec nas wyborców ukrywając swoje bruby prubuje prac brudy pana Mroczka czy P.S.:)Jak zaówarzył dereck2 że chyba to nie jest istotne dla nich bo flustracje człowieka mającego problem z utrzymaniem abstynecji i nie tylko w niczym im nie przeszkodza a bedącu u władzy mysłe ze wkoncu zrobia z nim pożądek i jesli jakims cudem wtoczy sie z za winkla na radnego to mu pokarzą po raz kolejny gdzie jego miejsce jak go wydalili za naduzywanie z lokalu to i z radnego też beda mogli:),mam tylko nadzieje ze niedojdzie do tego i yaho nie zostanie radnym a przynajmiej dopuki nie upora sie z naduzywanie a czego to on wie no i niech zacznie robic pożądek koło siebie a nie u innych którzy w dużej mierze jak pan Mroczek przyczynili sie do rozwoju miasta o czym swiadczy jego wieloletnia praca jako burmistrza-nie jedna tylko kadencja ,jak również inne prace które wykonywał nie bedąc burmistrzem a które były dla miasta.A tym co yaho robi dla miasta to jest naduzywanie on wie czego i to trawa do dzis no i pomawianie innych a do sie ma nijak do tego co powinien robic radny który sie pcha na fotel:).Zycze Ci yahu powodzenia w rozwiazywaniu swoich problemów a nie kogos kto sam potrafi je rozwiązac i rozwiąz ten jeden w/w:).

dereck2
Wybory w Parczewie

Yaho niczego Ci nie musze udawadniac, bo to nie ja bezpodstawnie oskarzam.
Co do wulgaryzmów z mojej strony to słowo "cymbałek" w stosunku do Pana z Cynamonu uzyłem w odpowiedzi na słowo "idiota", które skierował pod moim adresem, wczesniej jeszcze porównywał mnie do Hitlera, wiec ten uczestnik forum sam sobie wystawia opinie i prowokuje innych.
Panie z Cynamonu przeanalizuj swoje posty pisane w tym wątku. Napisałes wyraznie ze w swojej pracy zawarłes i udokumentowałes patologiczne zachowania wczesniejszej władzy, takie ze az szacowni uczeni z KUL łapali sie za głowy.
Wiec nie wymiguj sie teraz od odpowiedzialnosci bo twoja rejterada w tym temacie moze swiadczyc jedynie o braku dowodów.
Podzielam tylko pogląd aby juz wrócic do tematu dyskusji.

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Dereck napisal cytat

Napisałes wyraznie ze w swojej pracy zawarłes i udokumentowałes patologiczne zachowania wczesniejszej władzy, takie ze az szacowni uczeni z KUL łapali sie za głowy.

Masz powazne problemy jezeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem. Choc juz widze sam powoli prostujesz swoje slowa odnosnie wlasnej interpretacji mojej wypowiedzi na temat dzialan pana Mroczka-to jeszcze nie to ale prawie, powoli powoli i moze cos z twoich interpretacji bedzie zgodne z faktycznym stanem mojej oceny dzialan bylego Burmistrza.

Nikogo tez nie nazwalem na forum idiota.

dereck2
Wybory w Parczewie

nazwałes nazwałes poszukaj dokładnie bo juz mi sie nie chce prowadzic cie za raczke i cytowac twoje wypociny. hitlera tez pewnie nie pamietasz. do twoich problemow z intertpretacja tekstu dochodza jeszcze te z brakiem pamieci
No cóz widze ze powoli tchórzysz w kwestii oskarzeń jak napisałes "dawnej władzy".

yaho
Wybory w Parczewie

Synu ja życzę ci byś doszedł do porozumienia sama ze sobą . Co uważasz za prawdę czy to co sam pisałeś wcześniej na stronach tego forum zajrzyj do historii czy to co piszesz teraz Skąd to rozdwojenie mimo abstynencji nie myślisz przytomnie. Powtarzasz zasłyszane i nieprawdziwe informacje na temat lokalu i interpretujesz je jak ci jest wygodnie bo ktoś tak powiedział . To że masz problemy z intelektem nie zwalnia cię z odpowiedzialności za słowa. Zapytaj szefową kuratorów w Parczewie obecnie członka MKRPA w Parczewie która między innymi była na spotkaniu kiedy Burmistrz Mroczek i Pan Spozowski zaproponowali wypowiedzenie najmu lokalu przy Spółdzielczej 1 w zamian za lokal o wyższym standardzie. Ciekawe czy zaprzeczy najlepiej gdyby zrobiła to publicznie . Nie posunę się do opisywania żenujących faktów na twój temat bo nie to jest tematem tego forum . Chyba że ci będzie bardzo zależał .Nie pierwszy raz reagujesz i stajesz w ich obronie kiedy podaję krytyczne informacje na temat MOPS i Komisji choć wcześniej miałeś zupełnie odmienne zdanie . Co o tym zdecydowało .

syn
Obrazek użytkownika syn
Wybory w Parczewie

yaho w sprawie twego podpisu wiem od osoby która ma wglad do tej dokumentacji i ona też mówiła ze nie musiałes sie podpisywac wiedz tez ze inni na tym forum tez mówia prawde nie tylko ty:).Nie strasz mie ze podasz mi żenujące fakty o mnie bo ich nie znasz tak jak mnie pozatym ja nie mam takich problemów jak Ty z utrzymaniem abstynecji zarzucałes panu G w kontrowersjach MOPS nadużywanie alkoholu a co z twoim nadużywaniem to ty masz rozdwoiona jażn z powodu alkoholu i czepiasz sie wszystkich do okoła myslac ze dzieki temu wskoczysz na radnego naszego miasta:).Wiec o tym ze jak ci sie to uda bo cuda sie zdarzają to ci ludzie których oplówasz to z hukiem cie wykopia z tej rady:).Moja prosba sam trzymaj abstynecje zanim zaczniesz zarzucac innym że naduzywaja alkocholu jak to robiłes w kont.MOPS tu na forum niech tam czytelnicy zajrza bo znowu powiesz ze nie mówie prawdy no i nieosmieszaj sie juz wiecej i zaniechaj kandydowania na radnego miasta bo jak powiedziałe to dopiero bedzie smiech a ile tu dyskusji bedzie dopiero:).Powiedz wyborcom jakie ty masz problemy z naduzywaniem alkoholu moze gorsze od p G bo on nikomu nie wytykał jak ty.I lepiej sie juz do niczego tu nieposówaj;)

wagabunda
Wybory w Parczewie

Ciekawie czy nieciekawie tutaj się zrobiło....?:@:@

fikus
Wybory w Parczewie

to moze dla rozladowania napiecia moze zaglosujecie na mnie w niedziele :)
hihihi ;)

Fikus
gg: 1027945

ojciec
Wybory w Parczewie

Synu
Skup się lepiej na ortografii bo od błędów aż się roi i bardzo razi dlatego muszę to napisać przestań krytykować innych , poziom twojej wiedzy sądzę ,że jest taki jak twojej pisowni dobrze wiem o kogo chodzi ale nie będę używać twojego imienia ani inicjałów tak jak ty to robisz .Siedzisz w tej branży tyle lat a nie wiesz jak się pisze alkohol i abstynencja a no właśnie bo ty tylko siedzisz i już mam odpowiedź .

wagabunda
Wybory w Parczewie

Może jeszcze kilka słów odnośnie kultury w mediach.....Widziałam na youtube przerobiony spot wyborczy "Gospodarnych" no nie....mimo, że nie jestem za tym Komitetem nigdy bym się do czegoś takiego nie posuneła. Nasza młodzież jednak musi się jeszcze dużo uczyć kultury. Czemu to niby miało służyć, kto tu właściwie się ośmieszył....:( Co nam chciano w te sposób przekazać.

testo
Wybory w Parczewie

yaho może zamiast zwracac na siebie uwagi na forum zajmiesz się pracą,wnukiem,synem ? Moim zdaniem "udawanie" człowieka prawego "uczciwego" mija się z celem.Jedyne co wnosisz do dyskusji, to zwracanie na siebie uwagi,nie zrobiłeś nic, a osądzasz innych.Moim zdaniem jesteś tutaj ostatią osobą (razem z Panem "jestem na ręcie, mam pretesje do całego świata"] z Cynamonu.Dziekuje.

yaho
Wybory w Parczewie

Synu można mieć posiadać 20 lat abstynencji i mieć pijane myślenie . Jeśli nie rozumiesz różnicy między wpadką która może zdarzyć się każdemu się a wieloletnim nadużywaniem alkoholu przez kierowaniem Pododdziału Odwykowego, wysyłaniem podopiecznych po jego zakupy. W końcu wzorce przekazuje terapeuta . A tolerowaniem takiego stanu rzeczy przez SP ZOZ w Parczewie czy Miejska Komisje Rozwiązywaniem Problemów Alkoholowych w Parczewie to nie potrafisz odróżniać elementarnych rzeczy.

testoNie życzę sobie aby ktoś mówił czym mam się zająć. Tym bardziej ze podjesz nie prawdziwe informacje. Około dwudziestu lat poświęciłem na społeczną pracę i rozwój ruch trzeźwościowego nie tylko w Parczewie . Zwracam uwagę wyborców i na zaistniałe zdarzenia i fakty by ludzie wiedzieli jak się działo za jednego i drugiego burmistrza. Wiedza i informacja jest postawą świadomego wyboru . A co do Cynamona który przez pięć czy sześć lat czekał bezskutecznie. Na pomoc terapeutyczną czy środki na udział w PRO podobnie jak i inni członkowie grupy DDA w Promyku. Zaproponowano mu żeby zapisał się do Klubu Rodzina tego papierowego Pana G a bez problemu je dostanie . Cynamon wybrał zasady dlatego zapłacił z swój udział w PRO z własnej renty po rodzicu . To pokazuje jak Komisja i Pełnomocnik Spozowski według własnego widzimisię dysponował publicznymi środkami na profilaktykę. Za czasów Pana Mroczka. Z czego wynika prosty wniosek nie tolerujesz patologii będziesz dyskryminowany i nie otrzymasz od nas żadnej pomocy choć ci się ona należy bo to mamy w obowiązkach. Choć ty za lata społecznej pracy czy chociażby czas ubiegania o nie zasłużyłeś na nie . Dostaną je ci którym ten patologiczny stan rzeczy nie przeszkadza i dobrze będą mówić o Komisji i Pełnomocniku Spozowskim. Więcej informacji na ten temat oraz cytaty znajdziecie w historii tego forum. Nie wykluczone też że morze dojdzie do opublikowania materiałów które w zestawieniu z dokumentacją Komisji i Samorządu nie pozostawią wątpliwości niedowiarkom.
Problem ten omawiany był też za czasów nowego Burmistrza Pana Kędrackiego Chyba po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich w obecności Pana Spozowskiego i vice burmistrza Ale o ty potem.

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Tego sie obawialem.Ze forum stanie sie arena walk anonimowych person.

"Podajmy imie,pierwsza litere nazwiska i dodajmy pare pikantnych faktow z prywatnego zycia,male miasto jak gniazdo,kazdy skojarzy o kogo chodzi ale nikt nikogo nie obrazi bo przeciez wszyscy pozostaniemy anonimowi"

...i jakos to tak dziala,przykre.Proponuje dodatkowo zamieszczac zdjecia i zaslaniac oczy,bedzie ciekawiej.

Postaram sie mimo wszystko jeszcze wrocic do meritum.

Jezeli chodzi o pana Bronikowskiego,po rozmowach z kilkoma jego pracownikami na niego nie zaglosuje.Generalnie mam o tym panu zle zdanie,nawet bardzo zle i w moim przekonaniu jego ewentualna kandydatura nie pomoglaby dobru miasta.

Jednak uwazam przerobiony spot za chamski i obraziwy.Nikomu nie zycze aby zostal w ten sposob potraktowany.Wiadomo,internet-pelno w nim roznego chlamu to nie ulega watpliwosci.Lecz wklejka na e-parczew przez Bruttisime przerobionego spotu moim zdaniem narusza regulamin portalu, i to przez jedego redkatorke (choc nie wprost)bo zaslaniajac sie przy tym wyszukanym spotem.

Z regulaminu portalu eparczew

Ogólne zasady pisania na forum:

a ) nie wolno używać słów obraźliwych, ani publikować treści rasistowskich, szanuj także innych użytkowników,

Chyba ze sie myle ? Wtedy rozumiem ze jako uzytkownik nie moge zamieszczac tego typu tresci w wypowiedziach jednak juz zamieszczanie linkow do nich moze stac sie na e-parczew dozwolone ?

Kolejny kandydat to Pan Wezgraj.

Co o nim moge napisac? Czlowiek dosyc kulturaly w osobistym kontakcie ale zbyt duzo bylo tam zaniedban,zamieszania biernosci i jedna afera o ktorej uslyszala niemalze cala europa.

Ten pan ma takze kilku aroganckich wspolpracownikow ktorzy swoja pozycie buduja na sile natezenia glosu a nie na zasadnosci i tresci wypowiadanych slow.Uwazam ze braknie Panu Wezgrajowi poczucia przyzwoitosci obywatelskiej i wstydu ze po tym wszystkim zdecydowal sie kandydowac na Burmistrza.To nie moj faworyt.

http://www.eparczew.pl/forum/viewthread.php?thread_id=746

Pan Mroczek i jego bliski wspolpracownik pan Spozowski..Dla mnie tragedia,za duzo by pisac,zbyt duzo negatywnych doswiadczen ,pogubic sie w tym mozna, natomiast bylo ich dostatecznie duzo i na tyle klarowne aby powstala na temat praca licencjacka,jednak juz troche za malo gdy chcialem kontynuowac magistrat.

Widze wiec tylko jeden pozytywny aspekt wygranej tego pana. Jeszcze wiecej "naturalnego ludzkiego nawozu" do mojej "doniczki".Kto wie,moze z ich zwyciestwem"zasadze w niej" doktorat.

http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=455

http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=473

http://www.eparczew.com/news.php?readmore=62

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20061020/LUBLIN/61019036

http://www.eparczew.com/news.php?readmore=136#comments

Glosuje na Pana Kedrackiego.Dlaczego ?Mam kilka powodow.,Posiadam tez ich wiele aby tego nie robic.

Lecz na ten temat napisze moze kiedy indziej.Moze wtedy gdy ludzie na tym forum skieruja uwage z samych siebie na kandydatow i ich programy.Obawiam sie ze jednak z pojawianiem sie nowych wpisow staje sie to coraz bardziej skomplikowane.

Jezeli jednak utrzyma sie przewidywany stan rzeczy to po prostu w urnie oddam swoj glos(takze anonimowo) a tutaj (mimo ze to nikogo specjalnie nie zmartwi a kila osob moze nawet ucieszy)bede go zabieral coraz rzadziej gdyz panujacy ton debaty i coraz szersze przyzwolenie administratorow "na wszystko"narusza moj powiedzmy sobie dobry smak i poczucie osobistej kultury.

Portal staje sie coraz bardziej metny,bez zasad.Traci tym samym w moich oczach na jakosci i wartosci.Rozgladam sie juz wiec powoli za innymi dla mnie lepszymi miejscami-formami wyrazania siebie i wlasnych mysli.

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Wybory w Parczewie

Ja myślę że powiedzenie : Nie ważne jak gadają,byle gadali - jest słuszne

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

dereck2
Wybory w Parczewie

Ja tylko chce zwrócić uwagę na jedną rzecz.
Proszę przeeanalizować wpisy na tym wątku i zwrócić uwagę na to kto z merytorycznej dyskusji uczynił swój prywatny folwark i trybunę do agitacji

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wybory w Parczewie

Pan z cynamonu napisał(a):
Tego sie obawialem.Ze forum stanie sie arena walk anonimowych person.

Lecz na ten temat napisze moze kiedy indziej.Moze wtedy gdy ludzie na tym forum skieruja uwage z samych siebie na kandydatow i ich programy.Obawiam sie ze jednak z pojawianiem sie nowych wpisow staje sie to coraz bardziej skomplikowane.

Jezeli jednak utrzyma sie przewidywany stan rzeczy to po prostu w urnie oddam swoj glos(takze anonimowo) a tutaj (mimo ze to nikogo specjalnie nie zmartwi a kila osob moze nawet ucieszy)bede go zabieral coraz rzadziej gdyz panujacy ton debaty i coraz szersze przyzwolenie administratorow "na wszystko"narusza moj powiedzmy sobie dobry smak i poczucie osobistej kultury.

Portal staje sie coraz bardziej metny,bez zasad.Traci tym samym w moich oczach na jakosci i wartosci.Rozgladam sie juz wiec powoli za innymi dla mnie lepszymi miejscami-formami wyrazania siebie i wlasnych mysli.

Masz racje. Dopuściliśmy do takiego stanu.
Dla tego też temat ten zamykam, zaraz otworze nowy, gdzie mam nadzieję że będziemy mogli porozmawiać w trochę inny sposób.

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Jakie komitety, nazwiska, programy.
W parczewie jedno jest jedno słowo poprawne obywatelsko i chrześcijańsko- piss.

pzdro gan

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Wybory w Parczewie

A mi kilka dni temu obiło się o uszy ze ponoć Pan Bronikowski będzie kandydował.. Wie ktoś coś na ten temat, czy wogóle to prawdą jest?

partaczew
Wybory w Parczewie

Owszem prawda, już chodzi kobieta po domach i zbiera podpisy na Pana Bronikowskiego...........brak słów !!!

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Wybory w Parczewie

Znalezione w sieci, kandydaci na stanowisko burmistrza:

1 Bronikowski Marian 56 średnie KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI - GOSPODARNI Parczew, nie należący do partii politycznej
2 Chmielarz Zdzisław 48 wyższe KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP Parczew, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej
3 Kędracki Paweł 39 wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Parczew, członek Prawa i Sprawiedliwości
4 Mroczek Stanisław 59 wyższe KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Parczew, nie należący do partii politycznej
5 Wezgraj Waldemar Marian 55 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA SPOŁECZNA Parczew, nie należący do partii politycznej

Zrodlo:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/060000/061304.html
sa tez tam okregi wyborcze i kandydaci na radnych

X360
Wybory w Parczewie

niech ktos zrobi cos z ta wtyczka spolecznosciowa facebooka. Od kliku dni mam ją na środku strony i nie da sie tego w zadens sposób zmienic. Zasłania mi to pół strony. W żadnych ustawieniach nic nie zmieniałem. Ma ktoś jeszcze podobny problem ? Bo nie wiem gdzie upatrywać winy ?

dereck2
Wybory w Parczewie

Ja na jednym z komputerów mam ten sam problem. Na drugim jest OK

leewica
Wybory w Parczewie

Jakie według Was zalety i wady maja znani nam już poszczególni kandydaci na burmistrza? Co mogą dobrego ale też co złego zrobić dla miasta?

dereck2
Wybory w Parczewie

Jak dla mnie to szkoda ze nie ma kandydata z SLD, chociaz i tak juz nie głosuje w Parczewie

leewica
Wybory w Parczewie

A czy pan Mroczek nie reprezentował w przeszłości tej partii. Coś mi się tak o uszy obiło.Ale to do niego podobne- po tym była PO, teraz PSL. Ciekawe czy w przyszłości zwiąże się z PIS em?

dereck2
Wybory w Parczewie

Tego nie wiem. Z kontaktów z P. Mroczkiem jako burmistrzem zapamiętałem tylko ze palił LM i był bardzo rzeczowy i konkretny w rozmowach

leewica
Wybory w Parczewie

to nie są zbyt duże walory jak na osobę na tym stanowisku- w pracy a zwłaszcza w kontaktach z interesantem palenie jest naganne:@. Ja wolę niepalących urzędników!

dereck2
Wybory w Parczewie

Wolę palącego profesjonaliste niz swietszego od papieza ignoranta

leewica
Wybory w Parczewie

Tak to można dyskutować bez końca. Tutaj oczekiwane są raczej konkretne wypowiedzi a nie jałowa wymiana zdań

X360
Wybory w Parczewie

"Wolę palącego profesjonaliste niz swietszego od papieza ignoranta"

he he i koniec rozmowy :P Popieram.

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Wszyscy kandydaci -dno bez dna.
Procedury. mechanizmy wyborów kandydatów- są chyba skostniałe.
Żeby nam przyszło wśród takich kandydatów wybierać.
Woła to o pomstę do nieba.
Ja jako obywatel parczewa nie godzę się na takich kandydatów.
Mój dziadek jest lepszy niż tych pięciu razem.
pzdro gan

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Gan zgłaszaj dziadka, wystarczy zebrać trochę podpisów. To byłby nasz własny eparczewski kandydat, pod hasłem "ni-ewirtualny burmistrz miasta" :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Jak już pisałem program niewiele by tu zdziałał.
Czy byłby to mój dziadek, czy Chrystus- jeżeli byłby z PO, nie miałby szans.

pzdro gan