WOŚP w Parczewie 2016

40 posts / 0 new
Ostatni wpis
cobra
WOŚP w Parczewie 2016

Czy ktoś wie dlaczego w tym roku nie będzie w Parczewie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy???

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pewnie przez to że władza nie

Pewnie przez to że władza nie wspomaga WOSP. A ty informacje potwierdzone?

Anonim525
WOŚP w Tyśmienicy

W Parczewie w tym roku nie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zawinili organizatorzy, którzy nie wykazują chęci ku temu. W Publicznej Szkole Podstawowej w Tyśmienicy jest jednak zorganizowana zbiórka. Organizatorka zbiórki wykazała się zaangażowaniem i udała się do siedziby WOŚPu w Lubartowie, by dostać puszkę i pozwolenie na zbiórkę pieniędzy. Dla chcącego nic trudnego jak widać :)

Anonim

cobra
Wiele osób szuka w Owsiaku

Wiele osób szuka w Owsiaku defraudanta i to jest naprawdę przykre. Jakby nie było efekty jego pracy są naprawdę widoczne i realnie ratują życie. Przykro ze Parczewiacy nie mogą się dołożyć do puszki. Z dnia na dzień Parczew na umiera.

Anonim525
Władza przeciwna, Kościół

Władza przeciwna, Kościół przeciwny, jakby nie widzieli rezultatów działania. Wiele osób w Parczewie dorzuciłoby swój grosz do puszki ale nie ma takiej możliwości. Władza robi swoje i nie liczy się ze zdaniem mieszkańców. Ciekawa jestem czy Ci którzy są tak bardzo na anty nigdy nie korzystali ze sprzętu WOŚPu.... Przykre, że miasto powiatowe, które zamiast iść do przodu w XX wieku - cofa się. Kiepska to reklama dla Parczewa i jego włodarzy.

Anonim

Anonim525
Miasto z populacją starzejącą

Miasto z populacją starzejącą się a nie zbiera na godną opiekę dla ludzi w podeszłym wieku.....

Anonim

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Kto chce może wspomóc WOŚP

Jeżeli komuś nie przeszkadza przegrany przez Owsiaka proces sądowy z blogerem Piotrem Wielguckim (Matka Kurka) http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok_owsiak_doi_kas_z_wo_p_ale_nie_w... i zaangażowanie polityczne oraz ideologiczne Owsiaka http://polska.newsweek.pl/tomasz-lis-na-zywo-skad-ta-nienawisc-do-owsiak... to może wspomóc fundację każdego dnia poprzez wpłatę na rachunek 58 1240 1112 1111 0010 0944 9739 ( http://www.wosp.org.pl/fundacja/jak_nas_wspierac ) .
Anonim pisze, że władza jest "przeciwna" - władza powiatowa (PSL-PO) także ?? ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
dziwne...

A co Ciebie tak boli Paluchu ta powiatowa władza? Ktoś napisał to co zadziwia i o czym całe miasto mówi, od lat Wosp w Parczewie zajmował się UM a nie Starostwo nawet w poprzednich kadencjach kiedy prym tam wodził również Pis.... W tym roku zrezygnowali. Nie bądź taki tendencyjny

Anonim525
Zgadzam się z komentarzem

Zgadzam się z komentarzem powyżej. Starostwo nigdy nie zajmowało się organizacją WOŚPu. To jest po prostu dziwne, że nagle nikt nie wykazał zaangażowania, chęci by zbierać na szczytny cel. To też marketing dla miasta - miasto pokazuje, że udziela się społecznie, łączy w szczytnym celu. No cóż w Parczewie wręcz przeciwnie....

Anonim

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Boli ... zwłaszcza myślenie

Zgadzam się z komentarzem powyżej. "Starostwo nigdy nie zajmowało się organizacją WOŚPu. To jest po prostu dziwne, że nagle nikt nie wykazał zaangażowania, chęci by zbierać na szczytny cel. To też marketing dla miasta - miasto pokazuje, że udziela się społecznie, łączy w szczytnym celu. No cóż w Parczewie wręcz przeciwnie...."
Cel marketingowy dla miasta, a finansowy dla szpitala - powiatowego przecież. Jeśli załóżmy z przyczyn o których wspomniałem gmina nie robi WOŚP, to gmina nie mam monopolu - WOŚP robi Owsiak przecież. Może ja jestem tendencyjny, bo mam tendencję do wyciągania logicznych wniosków, że powiat mógłby w tej sytuacji przejąć pałeczkę. Kiedyś może być ten pierwszy raz - przecież.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
fakt

Myślenie nie boli. Jeśli wieloletni organizator utrzymuje informacje ( o tym , że w tym roku nie zamierza brać udziału w tej akcji)w tajemnicy do momentu kiedy nie można już zgłosić chęci udziału to rzeczywiście dziwne i niepotrzebne. A jakbyś rzeczywiście tematem był zainteresowany wiedziałbyś , że chęci były. Z tym, że niektórzy są po prostu przyzwoici i może nie chcieli zakulisowo wtrącać się tam gdzie ktoś inny działa i promuje dobre akcje od lat. Paluch, masz rację, ja też uważam, że w dzisiejszych czasach to bez sensu, nie opłaca się ta przyzwoitość ; )

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
A jednak myślenie boli.

Na załączonym "obrazku" widać, że bardziej popłaca stać z boku (i krytykować) niż coś robić społecznie. Społecznie tzn. także dla własnej satysfakcji (!), bo przecież WOŚP nie opłacał armii zaangażowanych w akcję ludzi i nie oszukujmy się - nie każdy robił to na ochotnika . Załóżmy, że tracimy motywację do dotychczasowej aktywności, wolimy robić coś innego, co w danym momencie uważamy za słuszne i dające większą satysfakcję. Jakże typowe jest zjawisko, że dotychczas bierni (ludzie) mają pretensję, że jak to czegoś tam nie będzie, albo będzie nie tak jak sobie to wyobrażali, albo nie będzie za darmo (przy koniecznych nakładach), itd. Sam tego doświadczam, autor wątku także ;) Dowiedziałem się, że nie będzie WOŚP miesiąc temu, w momencie jak chciałem przekazać albumy na licytację ...
Szkoda dzieciaków z przedszkoli i szkół, to było ich święto, nurtuje mnie czy będzie taka okazja jak WOŚP do prezentacji ich talentów scenicznych. Szkoda także, że Pan Owsiak zaryzykował proces sądowy zamiast zadbać o transparentność i apolityczność swojej działalności. Zaryzykował i przegrał. Wszyscy (zaangażowani w WOŚP) przegrali. W najlepszej sytuacji są jak zwykle zawodowi krytykanci, teraz ich czas żeby się wykazać. To właśnie boli najbardziej.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
jak zwykle

nie do końca się rozumiemy,sam niepotrzebnie sprowadziłes dyskusję na dziwne tory..Na zakończenie więc dodam , że faktycznie jeśli ktoś chce zrobić coś
dobrego jest okazja właśnie jutro w Tysmienicy. Na temat Owsiaka różne są opinie, ja osobiście nie mam dowodów na jego winę czy niewinność ale osobiście mialam możliwość korzystania ze sprzętu z czerwonym serduszkiem, które byc może uratowalo życie najwazniejszej dla mnie osoby . Pozdrawiam .

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Jeśli ktoś chce zrobić coś dobrego, niech to poprostu zrobi.

Przychody fundacji 2014

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą” 160 mln 447 tys. zł
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 64 mln 425 tys. zł
Stowarzyszenie Wiosna 41 mln 236 tys. zł
Polska Akcja Humanitarna 33 mln 399 tys. zł
Wioski Dziecięce SOS 32 mln 426 tys. zł
Polski Czerwony Krzyż 29 mln 096 tys. zł
Caritas Polska 22 mln 400 tys. zł
Fundacja Polsat 12 mln 307 tys. zł
Fundacja TVN "Nie jesteś sam" 10 mln 361 tys. zł
Fundacja "Mimo wszystko" Anny Dymnej 1 mln 348 tys. zł
Porozumienie Bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej 1 mln 8 tys. zł

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

lukas.golab
W ostatnich latach, dzięki

W ostatnich latach, dzięki aktywności i zaangażowaniu mieszkańców naszego miasta, w przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele akcji, które dają możliwość czynnego zaangażowania w pomoc innym jak choćby Szlachetna Paczka czy WOŚP. Z mojego doświadczenia wynika, że duża część osób (w tym ja) angażuje się aktywnie zazwyczaj w jedno tego rodzaju działanie. Wszystkie te programy pomocy tworzą razem pełny obraz społecznej aktywności lokalnej społecznośAci. Dla wielu młodych ludzi jest to pierwsze zetkniecie się z formą wolontariatu, które rzutuje na dalszy rozwój ich postaw obywatelskich oraz społecznych.
Ważną rzeczą jest zaufanie do instytucji publicznych. Przez 16 lat WOŚP była organizowana przez gminę. Kwestią dyskusyjną jest to, czy był to słuszny kierunek. Niemniej ktoś takie decyzje przez lata podejmował. Granie na WOŚP wpisało się w coroczny parczewski kalendarz imprez. Nie dziwię się więc mieszkańcom, że są zaskoczeni, a miejscami nawet zbulwersowani nagłą i nie sygnalizowaną zmianą. Ja osobiście i większość osób, z którymi rozmawiam, nie ma pretensji o to, że miasto nie zorganizuje w tym roku WOŚP, lecz o to, w jakiej formie poinformowano o tym działaczy. Decyzja została podana do publicznej wiadomości w takim terminie, że uniemożliwiła zainteresowanym osobom zorganizowanie komitetu bez udziału miasta.
Z rozmów z pracownikami urzędu wynika, że decyzja zapadła kilka miesięcy temu, a radni i opinia publiczna dowiedzieli się o niej z prasy dopiero przed Bożym Narodzeniem . Osobiście prosiłem wczoraj przedstawicieli urzędu, aby odnieśli się do sprawy krótkim wyjaśnieniem na stronie UM Parczew, prezentującym stanowisko tak, aby jedynym źródłem wiedzy nie były prasa i plotki. Na próżno, jak widać. Niestety, przez taką formę załatwienia sprawy burmistrz nie uniknie komentarzy, że działanie urzędu wpisuje się w politykę krajową. A szkoda, bo w bardzo prosty sposób można było uniknąć całej tej sytuacji.
Nie uważam, aby zasadne było mieszanie w całą sprawę starostwa. Osobiście rozmawiałem o tej sytuacji ze starostą Adamem Domańskim. Jednoznacznie potwierdzał, że, gdyby starostwo miało wcześniej informację ze strony Urzędu Miasta o zaprzestaniu organizowania finałów WOŚP od roku 2016, to nie uchyliłoby się i zorganizowało finał WOŚP w Parczewie. Teraz, niestety, ani starosta ani nikt inny w Parczewie zbiórki nie zorganizuje. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki muszą skorzystać z uprzejmości innych komitetów, jak np. Tyśmienica.
Cała sytuacja w mojej ocenie nadwyręża zaufanie do władz gminy, zniechęca dużą część młodych do angażowania się w życie publiczne. Symboliczne jest to także, że nie odbędzie się zbiórka w mieście, w którym szpital otrzymał sprzęt z WOŚP o wartości kilkuset tysięcy złotych!!!
W przyszłym roku prawdopodobnie mieszkańcy z pomocą czy bez ( może nawet lepiej bez) urzędu miasta czy starostwa sami zorganizują finał WOŚP i udowodnią, ze można.
Parczew jest małym miastem, ale ludzi o dużych sercach. I wystarczy w nim miejsca i dla Szlachetnej Paczki ,Orszaku Trzech Króli, WOŚP oraz dla wielu innych akcji, stowarzyszeń i fundacji.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
W kwestii formalnej

"Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki muszą skorzystać z uprzejmości innych komitetów, jak np. Tyśmienica."
To są jakieś w osoby "chętne" w Parczewie do zrobienia WOŚP, czy ich nie ma ? Odczepmy się od Starostwa które teraz chce ale nie może, a wcześniejszej gmina im się wcinała przez 16 lat. Może szpital, lekarze, jakieś stowarzyszenie, ktokolwiek ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

lukas.golab
Wystarczyło półtora miesiąca

Wystarczyło półtora miesiąca temu podać krótki kilkuzdaniowy przekaz: „Gmina Parczew w roku 2016 nie będzie organizowała finału WOŚP w Parczewie z powodów …. ( małe zainteresowanie , wątpliwości co do działalności etc.). Prosimy zainteresowane osoby o zorganizowanie w/w imprezy we współpracy z innymi instytucjami”. Koniec.

Być może starostwo podjęłoby się organizacji imprezy. Tego się już nie dowiemy. Trudno mi się odnieść do Pana uwagi, że gmina wcinała się przez 16 lat ??? komu ? Ani starostwo ani żadna inna instytucja nie interesowała się organizowaniem WOŚP, bo robiły to władze miasta. Odnośnie tego czy są chętne osoby… Są. Czy wszystkim zainteresowanym których skierowano do komitetów w sąsiednich miastach i miejscowościach udało się załatwić formalności, zobaczymy jutro.
Do tej pory, gdy komitet funkcjonował w Parczewie nie było problemu z chętnymi.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Do przemyślenia

Proszę wybaczyć, ale ...tłumaczenie że : "żadna inna instytucja nie interesowała się organizowaniem WOŚP, bo robiły to władze miasta" jakoś do mnie nie przemawia. To trochę tak jakby kierowca wjechał pod pociąg i tłumaczył się : Panie władzo ja tu jeżdżę 16 lat i jeszcze nigdy nie widziałem pociągu ;)
Jak już pisałem, ja jako zwykły obywatel wiedziałem o sytuacji od miesiąca. Jak to jest możliwe, że Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy dowiedział się o problemie dopiero teraz. Czyżby Rada Gminy także nie interesowała się organizowaniem WOŚP ?
Wreszcie jak to jest możliwe, że przez 16 lat "żadna inna instytucja" nie interesowała się organizowaniem WOŚP i czy to jest sytuacja zdrowa i normalna ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
Ty jesteś

blisko władzy to może dlatego wiedziałeś miesiąc temu...;) a poważnie wiadomo było ok 15 grudnia , że akcji w Parczewie nie będzie. Zgłoszenia były do końca listopada. Pan Radny napisał , że wystarczyłaby informacja na stronie, jemu też chcesz zarzucić krytykanctwo i brak kompetencji? Brzmi znajomo....

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Krytykanctwo i brak kompetencji

Krytykanctwo i brak kompetencji często idą w parze. Chciałbym dodać, że opisywane zjawisko dotyczy całego naszego kraju, polityki, mediów, szkół, religijności, relacji sąsiedzkich. Personalnie natomiast nikogo nie mam na myśli. Po prostu mam za mało informacji, za daleko mam do władzy - będzie w linii prostej półtora kilometra ;)
Natomiast biorąc pod uwagę że "żadna instytucja nie interesowała się organizacją WOŚP" przez 16 lat, a teraz pojawiają się liczne głosy krytyki, to prywatnie nasuwają mi się pewne wnioski.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
hmm te wnioski...

Zawsze w jedynym ,słusznym kierunku ale grunt , że poczucie humoru dopisuje ;) a skoro taka niekompetencja i zło otacza nas z każdej strony , może ze swoja" tendencją" do wyciągania wniosków wymyslisz złotą receptę, oczywiście nie mając nikogo " personalnie" na myśli. Zwłaszcza , że innych "myślenie boli"...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Słuszny kierunek

Proponuję zajrzeć na stronę n.p. Parczewskiej Grupy Rowerowej http://www.rowerowyparczew.pl/ lub fb https://www.facebook.com/pages/Rowerowy-Parczew/1436235543283010. Tej grupie żadna władza nie przeszkodzi działać, a czasem musi pomóc - bo są aktywni, a nawet upierdliwi ;) Zróbmy 10 takich grup "nierowerowych" w mieście. Są chętni ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
jestem

Na tak, ale zajrzalam na strone rowerową i tam też jedyny słuszny kierunek ;) ale jakby tak serio zupełnie a politycznie to jestem do dyspozycji.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Burmistrz "łazi" wszędzie

Cóż robić - jak ktoś napisał kiedyś na forum (a chodziło o obecność władz na imprezach) on (Burmistrz) łazi wszędzie, inne bardziej się szanują ;) Ale ostatnio odpuścił KFM - osobiście uważam to za skandal - wszędzie łazi a tu jakiś bojkot ;) Jest okazja do powszechnej krytyki ... Był za to (o ile dobrze pamiętam) Pan Adam Wiśniewski Przewodniczący Komisji Kultury w Radzie Gminy, zebrał owację publiczności.
A tak poważnie to cieszę się że jest nas dwoje, a być może więcej osób gotowych działać apolitycznie dla dobra miasta. Bo jeśli nie my to KTO ... Jednego się boję - zawodowych krytykantów.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Co z WOŚP 2017 :)

Jak w temacie ... Panowie (i Panie) politycy / społecznicy, kto chętny do "roboty" przy WOŚP 2017 w Parczewie ??
ps. żeby potem nie było lamentów ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
odp

Tak blisko i w takiej niewiedzy?...miasto się jednak zreflektowalo, mimo, że pokażą ich tylko w tvn.....do roboty chętnych dużo, pytanie kto zasłuży...

lukas.golab
Z „ nieoficjalnych”

Z „ nieoficjalnych” deklaracji wynika, ze UM Parczew. Dla pewności zapytam o oficjalne stanowisko na najbliższej sesji. Już dziś mogę powiedzieć, że po zeszłorocznych doświadczeniach wiele osób deklaruje, ze w razie konieczności podejmie się organizacji finału WOŚP we współpracy z innymi instytucjami.
Dziękuję Panu za zainteresowanie tematem. Pan obywatelska postawa i prospołeczna troska są godne uznania :) Pozdrawiam.

marecki
książeta

nie dajmy na tacę; dajmy na wośp- na sprzęt medyczny szpitalny ratujący życie- nie dajmy książetom- którzy nic nie dają a sami żądają za sakramenty

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Alternatywa

Ludzie często nie dają ani na tacę ani na WOŚP strasznie się tym bogacąc, bogactwo aż w PL tryska ;) Często jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno nie chodzi o WOŚP - prawda Karolino ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
odp.

Na szczęście nie mam monopolu na wszelką mądrość tego świata, jak niektórzy Paluchu...a co do WOŚP to w dużej mierze chodzi o pieniądze, na dodatek pięknie spożytkowane.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
jakie pieniądze ...

Wydatki w Polsce na ochronę zdrowia wyniosły 105 000 000 000 zł (105 mld - 2015 r źródło Bankier.pl) , WOŚP zebrało netto 51 mln zł, co stanowi 0,05% pierwszej kwoty. Gdyby tak jakimś cudem lub w związku z lepszym wykorzystaniem środków zaoszczędzić 0,5% wydatków mielibyśmy CO ROKU do dyspozycji pieniądze jakie zbiera WOŚP przez 10 lat :)
Nie znaczy to że zbiórka pieniędzy jest nieważna, zdaje się jednak że dobra atmosfera przy tej zbiórce jest jeszcze ważniejsza ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
...

nie będę się powtarzać," mielibyśmy, można byłoby inaczej, " może ten cud kiedyś nadejdzie, czy już jest? cyfry i kilka okrągłych zdań dla potrzebujących pacjentów nie jest przekonywujący. Pieniądze zebrane przez WOŚP są faktem, z którego korzystają każdego dnia to jest rzeczywistość. Atmosferę wokół tego tworzą ludzie.....tylko tyle lub aż tyle.

karolina
nt jakie pieniądze

jeszcze dodam, że może spotkało Cię to szczęście, że Ty wspólnie z rodziną nie musiałeś korzystać z tych mało wartościowych sprzętów pozyskanych przez WOŚP, bo jeśli ktoś korzystał to trudno mu ocenić co jest ważniejsze. Dla poważnie chorego pacjenta czy dla rodzica, którego dziecko potrzebuje takiego sprzętu do diagnozy Twoja teoria o atmosferze przy zbieraniu środków brzmi jak farsa.

marecki
WOŚP co roku przekazuje

WOŚP co roku przekazuje kilkadziesiąt milionów złotych z tego co uzbiera, na zakup sprzętu szpitalnego; szpital parczewski skorzystał z WOŚP na kilkaset tysięcy; a kościół to co uzbiera z tacy i sakramentów przekazuje na swoje książęta i się z tego nie rozlicza; WOŚP ma dokladne rozliczenia

marecki
ponad 700 tysiecy złotych od WOŚP

szpital parczewski dostał od WOŚP ponad 700 tysięcy złotych; ciekawe ile dostał od kościoła- liczby nie kłamią; nie dawaj na tacę , tylko na WOŚP

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Lewacka logika

Już w ZSRR udowodniono naukowo, że duchowni to darmozjady. Finał był taki że zwierzęta miały lepiej niż ludzie, choć w UE już niewiele brakuje pod tym względem :) Gdyby kierować się zadziwiającą logiką przedmówcy to należy uznać, że w PL w ogóle nikt nic nie daje na szpitale, chyba że wrzuci Owsiakowi, ewentualnie zapłaci haracz w postaci cegiełki. Nieśmiało przypomnę, że te 105 mld pochodzi głównie ze składek zdrowotnych (dokładnie 67 mld). Otóż "Ogry mają warstwy", a księża (zaskoczę) płacą ubezpieczenie zdrowotne 157,50 miesięcznie. 31 tyś. księży płaci szacunkowo rocznie 58,6 mln zł - czyli więcej niż kwota zebrana przez WOŚP. Więc dajcie najpierw na tacę, a jak coś zostanie to na WOŚP ;) ... i nieprawdą jest też że w święto 1 maja ludzi pędzono jak bydło ulicami, oni nie wiedzieli co dla nich dobre, inni wiedzieli ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

karolina
serio?

Ja chętnie dam na tacę i na WOŚP..jak zawsze..Tekst typu" lewacka logika" dyskredytuje Palucha w tej dyskusji,szkoda, że brak argumentów czy też może odrobiny ogłady przesłonił ważny temat.

marecki
brak logiki

U przedmówcy widzę brak logiki - ksiądz jak każdy obywatel zatrudniony lub prowadzący działalność gospodarczą płaci ubezpieczenie zdrowotne i jak każdy obywatel składa się do jednego wora- ale nie o tym mówimy.
Mówimy o WOŚP i ich zbiórkach pieniędzy- wiemy ile zebrali, wiemy ile przekazali na cele charytatywne; o zbiórkach pieniędzy w kościołach- nic nie wiemy; nie wiemy ile zebrali tym bardziej czy coś w ogóle przekazali na cele charytatywne.
Wiemy że szpital parczewski przez te lata zbiórek WOŚP dostał ponad 700 tys. pln; wiemy że szpital parczewski od kościoła nic nie dostał.
Liczby nie kłamią= to co masz na tacę przekaż na WOŚP.

lukas.golab
W oderwaniu do od toczącej

W oderwaniu od toczącej się dyskusji :) pragnę poinformować, iż zgodnie z odpowiedzią Pana Burmistrza koordynacją sztabu WOŚP w roku 2017 zajmie się Parczewski Dom Kultury.

konikmorski
ciekawe jak to wszystko w tym

ciekawe jak to wszystko w tym roku wyjdzie

Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat. / Lekarz leczy, natura uzdrawia.
H I P O K R A T E S