Pomocy! ;)

5 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Pomocy! ;)

czy ktoś może mi napisać w jaki sposób PS-ie wstawić zdjęcie z wyciętym tłem na nowe tło, bo mnie zaraz coś strzeli, szukam po wszystkich forach i tutorialach i nic, piszą tylko że się kopiuje na nowe tło ale jakoś mi nie wychodzi...:@

rabaczek
Obrazek użytkownika rabaczek
Pomocy! ;)

zgadzam sie z orage :D
dokładnie tak

pzdr.B)B)B)

-' Ej,Powiedz co,jeśli jutro po prostu gaśnie światło,nie ma nic,wiesz,musisz na zawsze zasnąć,nie ma nic,myślę,że czas już brać życie pełną garścią,trzeba żyć i łapać chwilę,nawet ostatnią..!!! '-

orange
Pomocy! ;)

PS czyli rozumiem Photo Shop...po pierwsze to otwierasz dwa okienka-czyli to z elementem do wycięcia i drugie z tłem na które chcesz wkleić obrazek. zaznacz element do wycięcia (jeśli jest to np. postać na tle a Ty chcesz samą postać to użyj opcji do zaznaczania które nazywa się lasso - taka ikonka gdzieś w dórnym lewym rogu wyglądem przypominająca właśnie lasso) no a potem to już edycja->kopiuj wchodzisz do obrazka na który chcesz wkleić i edycja->wklej (czasem w starszych wersjach nie działa wklejanie i wtedy reset kompa i już działa to taki chochlik wchodzi do programu i psuje:)) Jeśli obrazki będą w różnych rozdzielczościach to może się okazać że wklejony element jest albo ogromny albo malutki wówczas wejdź edycja->przekształc..->skaluj (jeśli masz angielską wersję to musisz sobie przetranslatorować:D) najlepiej przy skalowaniu trzymać wciśnięty shift wówczas zachowasz proporcje obrazka. nie zapomnij na koniec wejśc w menu: Warstwa->spłaszcz obrazek bo inaczej nie bedzie się dało zapisać tego jako jpg tylko jako psd a taki format jest Ci nie potrzebny bo zamuje mnóstwo miejsca na dysku. mam nadzieję, że opis zrozumiały. Pozdrawiam!!

Wespazjan2
Pomocy! ;)

Dzięki wielkie, spróbuję tak zrobić, narzędzia znam, chodzilo mi jedynie o te nieszczęsne wklejanie na inne tło...:p
Najpierw usuwam stare za pomocą filtru wydziel, potem kopuje kilka warstw dla lepszego wyglądu krawędzi, następnie używam opcji stempel zamalowując brakujące elementy, potem gumki i na końcu mam problem ze skopiowaniem tego co mi wyszło na inne tło...Lassem nie zaznaczę tak dokładnie, chyba, że potem da się to wymazać...

Edytowane. Administracja.

orange
Pomocy! ;)

w nowszych wersjach jest lasso magnetyczne, bardzo ułatwia pracę. A zwykłym lassem to powiększasz obrazek ile sie da i powoli zaznaczasz i oczywiście żey przesunąć suwak w dół cały czas trzymając lasso klikasz i przytrzymujesz spację wtedy możesz zjechać suwakiem w dół obrazka i dalej jechać z lassem. Prosta rzecz a ja Ci tak zawile to tłumaczę ale pokombinuj i się uda:)

No a jeśli masz już wszystko oddzielone to najprościej zaznaczyć całosc różdżką...różczką ortografia mi się ukłoniła właśnie, wtedy całość ładnie się zaznaczy
pozdrawiam!