Kontrowersje - MOPS i MKRPA

222 wpisów / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Skoro nikt nie chce założyć takiego wątku to zakładam go sama. Mam nadzieję, że dyskusja będzie równie ciekawa co w komentarzach. ;)

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pani z kardamonu! Możesz wyrażać się jaśniej ?- mam wrażenie że cos sugerujesz. Skąd możesz wiedzieć co się zmieni a co nie .
Dziwnie dzielisz ludzi choć może o ty nie wiesz, każdy kto według ciebie czegoś chce od życia i jest przedsiębiorczy to ten co wyjeżdża. Jak do tego doszłaś oglądając Polsat . A przyszło ci do głowy że - można chcieć nie chcieć wyjeżdżać .
To wgryzanie jak to ujęłaś to mi się kojarzy pewnym wyścigiem? ………… to zagadka dla ciebie. Morał ; z kim przestajesz, takim się stajesz- też pasuje.
A słowo „układziki „ kojarzy mi się z korupcją w MKRPA w Parczewie i używaniem publicznych środków do ochraniania patologii. Opiszę to szczegółowo z cytatami trochę później . Na razie podam nawet jeśli nić to nie da kilka faktów które pokazują jak rzeczywiście trudno w Parczewie coś mienić w kierunku norma-lności. Ponieważ sprawa dotyczy znanych i obowiązujących powszechnie standardów.
Latem uczestniczyłem w spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Zdrowia i Pomocy Społecznej miasta Parczew.
W sporządzony protokóle z jego przebiegu istnieje szereg błędów i nie ścisłości zabrakło bardzo istotnych faktów nap. wyraźnie określiłem którego konkretnie pracownika SP ZOZ w Parczewie dotyczył mój wniosek o leczenie odwykowe oraz co zrobił Pełnomocnik w tej sprawie a czego nie zrobiła Komisja . Pan Spozowski podał wreszcie nazwisko osoby którą stowarzyszenie przy MPOS wytypowało do udziału w szkoleniu ale nie potrafił podać składu jego zarządu w końcu przyznał że stowarzyszenie nie działa. Tego w protokole zabrakło. Aby wykluczyć ewentualne pomyłki i możliwe nieścisłości nagraliśmy przebieg spotkania a zapis przekazaliśmy radnym. Skąd więc rozbieżności miedzy tym co zawiera protokołu z posiedzenia a jego autentycznym przebiegiem .

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Po pierwsze to ty ruszyłeś ten temat a ja ci odpowiadam. Przedstawiłeś swoje zdanie z którym się nie zgadzam, ponieważ jest w nim wiele nieścisłości i nieprawdy ja przedstawiam swoje popierając faktami, przykładami, cytatami.
Wspólnotę , przestrzegałem, informowałem. I dość gadania, trzeba robić swoje .Każdy ma własną wole i sumienie Wybrali co chcieli na swoja odpowiedzialność mnie to nie cieszy ale nie moje małpy, nie mój cyrk. Jak na tym wyszli sami wiedzą najlepiej.
Rozmawiałem z kol. Z. w odpowiednim czasie. Narzekał, wyciągał słuszne wnioski, zadawał pytania - dlaczego u nas jest tak źle, dlaczego nie morze być normalnie. Tak jak mają stowarzyszenia i ludzie wracający do zdrowia w sąsiednich samorządach. Potem zmienił zdanie i wybrał drogę na skróty? Dlaczego ? Sam go o to zapytaj. Pomógł naszym ekspertom od profilaktyki w wykluczeniu Promyka i grupy młodzieży DDA osób które wyrastały z alkoholikiem w domu. Wiedział że oni maja pierwszeństwo do tych środków na pomoc terapeutyczną i szkolenia ponieważ czekali na nie już od kilku lat. Wziął bo mu dawali tak stwierdził i w ten sposób stał się nie bezinteresownym narzędziem w rękach Komisji i Pełnomocnika za pomocą którego ci mogli nadal działać na szkodę Promyka. Jedno jest pewne jest jeszcze gorzej niż było. A to czy zdaje sobie sprawę z tego co robił to już jego problem. . Ja nie odpowiadam za jego edukacje i rozwój.
Kiedy potrzebował pomocy i przyszedł po raz na pierwszy ze środowiska szpitala na grupę wsparcia czy grupę Sekstans pomogłem mu jak mogłem. Był zadowolony mówił ze poskutkowało i zaczął częściej przychodzić . Nie oczekiwałem w zamian wdzięczności, pomagać to obowiązek AAowca i wolontariusza . Ale nie będę bierny kiedy pomaga innym szkodzić Promykowi i ruchowi trzeźwościowemu. Wiedział że to w czym uczestniczy to fikcja i mistyfikacja uknuta na potrzeby propagandowe Pełnomocnika dla zmylenia opinii publicznej. Już ci napisałem że rozumiem twoją frustrację, spodziewałeś się zupełnie innego efektu, no cóż, Życie czasem zaskakuje. Wtedy uczy najbardziej. Ty zamiast użyć głowy/pomyśleć/, walisz głową i jeszcze bardziej stajesz się gołosłowny.
Nie masz argumentów i ty to wiesz jeśli przyznanie się do tego jest dla ciebie za trudne sprawdź co czujesz i nie pędź na oślep. Zabrałeś głos na temat spraw które są ci obce, w tej dziedzinie jesteś ignorantem. Stawiasz mi zarzuty ale nie popierasz ich przykładami . Broniąc ignorantów stajesz się ignorantem. Czekam na konkrety i fakty którymi poprzesz użyte wobec mnie słowa . Zamiast być straszonym sądami czy ja miąłbym nimi straszyć innych wolę konkrety. Ale nie znaczy to że jeśli trzeba nie potrafię bronić ze swoich praw . Weź to pod uwagę nie zamierzam tego dłużej tolerować.
Ja nie jestem odpowiedzialny za decyzje i wybory liderów AA, nie mam obowiązku chronić ich przed własnymi czynami i decyzjami . Zachowania i metody które wnieśli do AA są sprzeczne nie tylko z zasadami Wspólnoty ale także z obwiązującym prawem. Wiedzieli to kiedy wchodzili w układ . Przeczytaj podane cytaty raz jeszcze .
Pan Pełnomocnik Spozowski także zdawał sobie sprawę z tego co robi w 2002 Stowarzyszenie K.A. „Promyk’ wystąpiło z prośbą o uwzględnienie w programie profilaktyki środków na terapie i szkolenia nap.: PRO. W odpowiedzi Pan Pełnomocnik napisał cyt.; „ Wspólnoty AA z powodów ideowych nie korzystają z dofinansowania” . Nie wiem czy nie odróżniał AA od stowarzyszenia , czy rżnął głupa , faktem jest że środków nie dał. Ale wiedział i zdawał sobie sprawę że postępuje sprzecznie z zasadami. To potwierdza że był to układ. Z resztą przyznał to sam kol. Z. cyt.; żeby dostać dofinansowanie trzeba mieć układy i układziki z Panem Spozowskim.
Napisałeś w ostatniej wypowiedzi „koniec rozmowy” a ja myślę że sugerowałeś to już w wcześniej tylko nie miałeś odwagi się przyznać cyt.; Dobra mam dość. Czy to miało znaczyć „Kończ waść , wstydu oszczędź .
To nie koniec napisze o imprezie i nie tylko jak będę miał ochotę .

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Wiesz co Yachu jesteś dla mnie ignorantem , i żeby nie przeklinać to powiem że jesteś niemądry .
Nie rozumiesz że NIE MAM COCHOTY Z TOBĄ WIECEJ POLENIZOWAC bo dla mnie zaczynasz się powtarzać i twoje cytaty to wyssane z palca pomówienia .
Nie rozumiesz po Polsku napisałem ci po Łacinie myślałem : „może zrozumiesz
‘ ,ale nie po łacinie też nie dotarło ,ale czego ja się spodziewałem przecie ty nie potrafisz zrozumieć bo nie chcesz !!!! , dalej żyjesz w swoim świecie zawiści i zdrady dla ciebie to każdy jest szpiegiem z krainy deszczowców ,każdy coś ma na sumieniu tylko nie Ty , każdy jest zły tylko nie Ty ,wytykasz innym błędy a sam swoich nie widzisz . Przeczytaj temat kolego to może dotrze do twojej głowy że nie ma tam nic o jakiś pieniądzach . ktoś potrzebuje pomocy a ty piszesz bzdury
ZA CIENKI JESTEŚ DO POLEMIKI ZE MNĄ KOLEŚ !! .Nie sądzę żebyś zrozumiał to co napisałem bo to dla ciebie za ciężkie wiec powiem to tak : Odczep się i nie szargaj dobrego imienia mojej rodziny jak masz dowody korupcji to idź z tym do Sądu a nie będziesz tu przytaczał jakieś wycinki rozmów które ci się umaiły albo o których ktoś ci powiedział .
Pan Z kolego to nie jest twoja marionetka żebyś się bawił jego nazwiskiem i jak ci napisałem wcześniej uważaj bo następna porada prawna będzie cię kosztować a Zniesławienie jest karalne .
ZROZUMIAŁ !!
Teraz szanowny Cynamon - widzę że jak w/w zagra tak kolega tańczy .Ale źle panowie trafili bo ja sobie rodziną m..y nie dam wycierać wiec jeśli masz jakieś żale do liderów AA to powiedz im to w twarz a nie wylewasz swoje frustracie na forum publicznym .A jak nie masz odwagi to siedź cicho i nie zabieraj głosu .
ZROZUMIAŁ !!
KONIEC ROZMOWY znaczyło koniec rozmowy i żadnych kończ waśc wstydu oszczędź bo jak na razie to oszczędzam obu waćpanów, bo wyciąganie brudów panie O....p to twoja robota .
Żyjesz w bajce gdzie wszyscy są źli to znajdź smoka i z nim pogadaj a jak nie pomoże to kup sobie mieczyk i idź na krucjatę do krainy deszczowców .
SKOŃCZYŁEM polemikę z oboma panami .
Od tej pory wisi mnie to co napiszecie dla mnie nadal jesteście Tchórzami i nie macie odwagi porozmawiać z liderami twarzą w twarz bo wasze argumenty to można sobie .......
AVE !!

SEMPER FIDELIS

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS zapraszam na priw podam ci terminy spotkan AA

SEMPER FIDELIS

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Ja mówie prawde a oni cały czas kogos pomawiaja.A jesli chodzi o chodnik to tak I_k:),dziwie sie tylko ze ktokolwiek wdaje sie tu w dyskusje z tymi panami oni juz o wszystkim i o wszystkich tu mówili i oplówali,ale jak powiedziałem czas zaczac od siebie sprzatac podworko tylko ze i tu jest problem bo obaj nie bardzo nadaja sie do pracy choc Yaho cos tam jeszcze potrafi.Ludzie przestancie wogule reagowac na gadke obu panów to tylko jedynie bełkot :).

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pan z cynamonu napisał/a:
terapeutka zapewniała młodego chłopca, iż wraz z ustaniem picia przez wujka, powinny przestać istnieć problemy bratanka. Następnie odesłała chłopca do domu, twierdząc, że powinien się cieszyć, gdyż ma wielkie szczęście, że wujek przestał pić.

A to ciekawe rozwiązanie...:D :o

Panowie, ciągle poruszacie temat byłego dyrektora MOPS a czy coś się zmieniło wraz z objęciem stanowiska przez nową panią dyrektor?
Czy poczyniono jakieś kroki aby powstały grupy terapeutyczne z prawdziwego zdarzenia? Jak to wygląda teraz?

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Dzięki ale mogę jedynie przyjść na jakieś otwarte spotkanie, być może kiedyś przyjdę, jezeli pracuje się z ludźmi uzależnionymi to trzeba znać ich środowisko. Chodziło mi o podopiecznych i dlatego wolałam zamiast od władz dowiedzieć się od ludzi uczestniczących w terapii jak to funkcjonuje naprawdę.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Kamilo ! Nie potrzebnie się unosisz. Ale tak już to jest zrobione że "podnosi głos" ten któremu brak argumentów.

Hmm.. rozmawiałem z Panem Z i informowałem o konsekwencjach jakie może w przyszłości ponieść. Był świadomy, wiedział na co się decyduje. Wszedł w układ dla kasy wiedząc że robi to kosztem ludzi ze środowiska DDA i AA, osobiste ambicje przełożył ponad dobro grupy.

Kamillo ! Mam odwagę o tym też pisać a ty nie masz prawa zamykać mi ust. Stary system już się skończył że za mówienie i pisanie prawdy grozi kara pozbawienia wolności. Ja jestem w stosunku do ciebie grzeczny za to ty jesteś ordynarny wobec mnie i ciągle mnie obrażasz.Ze Z dopuścił się czynów nieuczciwych ! Ja za to nie odpowiadam że to jest twoja rodzina, co mi do tego ? Życzę wam zdrowia i wszystkiego dobrego. Ale za czyny wysoce naganne trzeba ponosić konsekwencje. Czemu w takim razie sam Pan Z się nie odzywa tutaj ? Odpowiem Ci. Bo brak mu argumentów, odwagi a do tego zasłania się rodziną jak tarczą. A przed nami kolejne fakty, wypowiedzi i cytaty. Po to właśnie jest forum drogi kolego. ;)

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Powracajac do tematu chce powiedziec o zachowaniu Lidera AA pana Z na spotkaniu AA w ten czwartek jak i w przerwie tego spotkania bylo kary godne.W czasie mitingu do podanego tematu ktorego tresc zawiera krok 5 za 12 ktokow AA zachowal sie skandalicznie w stosunku do grupy a przedewszystkim do jednego czlonka grupy uzywajac slow wulgarnych powszechnie uznanych za obelzywe co jest karalne.Takie zachowanie nie przystoji zwarzywszy ze ow lider pan Z skorzystal z dofinansowania przez MOPS w Parczewie lamiac tym samym zasady AA ktore mowia ze czlonek grupy AA nie moze przyjac dotacji z zewnatrz czy na PRO ktore zostalo zfinansowane panu Z uczy takiego zachowania w miejscu publicznym w srud tylu swiadkow.Co gorsze p.Z w przerwie grozil pobiciem uczestnikowi mitingu ktory jak wyzej wspomnialem nawiazywal do tematu mitingu ktorego byl j/w wspomnialem krok 5 AA.A najgorsze jest to ze kazal opuscic mu miting co AA zabrania,bo AA ma przyciagac a nie wypychac z AA:).Pytanie czy tacy Liderzy powinni pelnic jakie kolwiek funkcje w AA swiecac takim przykladem w miejscu publicznym grorzac ublizajac itp.Zasada AA mowi oblizawsz grozisz jednemu to tak jak bys wszystkim grozil bo AA to Jednosc a w Jednosci sila:).Takie zachowanie lidera Z mialo rowniez miejsce na mitkingu w MOPS w Parczewie gdzie przyszedl czlowiek pierwszy raz skierowany przez komisje do spraw uzaleznien od Alkocholu ktory powiedzial ze jesli ma przychodzic na takie spotkanie to woli isc na piwo bo przynajmniej tam go nikt nie obraza.Wielu ludzi nie przychodzi z powodu takiego zachowania jakie mialo miejsce w ostatni czwartek rzucanie miesem przez pana Z,pan Z chyba chce zeby to AA przyporzadkowalo sie jemu i jego sugestiom(finansowym i nie tylko)a nie on do AA do ktorego przystapil.Pan Z uczy jak dzielic kapelusz i inne podobne sprawy z ktorymi nie bylo klopotu a juz napewno klutni wprowadza poprostu zament i wpaja to mlodszym uczestnikom grupy ktorzy niewiele wiedza o tym a Ci zdeje sie mu wieza z racji pelnionej funkcji p.Z w intergrupie.Znam grupy ktore kieruja sie ogulnie znanymi i obowiazujacymi (prostymi)zasadami w AA i nie narzekaja jak my wczesniej w Parczewie gdzie wychodzilismy niezle na tym i nie mielismy takiej opinii jak sie slyszy teraz na innych grupach:(.Postaram sie powiedziec cos wiecej w puzniejszym terminie prosze o wypowiedzi na takie zachowanie Lidera i czy powinien pelnic jakiekolwiek funkcje korzystajac z naszych podatkow jak np.zfinansowanie mu PRO o ktorym wspomnialem wyzej:D

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Do zainteresowanych przepraszam ze byc moze naruszylem 1 z zasad AA mowiac o tym ale Ja i wielu mi podobnych mamy dosc takiego zachowania przez p.Z i chcemy wiedziec czy i wy jestescie takiego zdania na zle zachowanie:(.Tymbardziej ze zla opinia o takim i innych zachowaniach zle swiadczy o nas czyli wszystkich czlonkow AA wiedzac ze slychac juz o tym w innych grupach.Dlatego uwazam ze powinni wszyscy wiedziec by pomuc nam w zapobieganiu takim sytuacjom i kierowaniu na jakie kolwiek szkolenia takich ludzi jak p.Z a juz napewno nie obsadzac ich na jakich kolwiek stanowiskach w sluzbach AA:D

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Z oceną nowego Pełnomocnika warto jeszcze poczekać, inaczej groziła by nam ignorancja. Ocenę powinno się wystawiać po jakimś czasie, po działaniach, dając szansę drugiej tronie na wykazanie się. Spokojnie, przyjdzie też i na to stosowna okoliczność. "Owoce" jakie zbieramy po starej ekipie będziemy wszyscy przymuszeni zjadać jeszcze nie jeden sezon. Nie tak łatwo bowiem zmienić coś w tej materii, wymaga to lat ciężkiej pracy. Pochopnie było by wydawać dziś sądy. Zaniedbania starej ekipy na przykład wyraźnie widać i będzie widać po ilości zatrzymanych ludzi prowadzących auta pod wpływem alkoholu w Parczewie i okolicach. Statystyki przerażają.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Znowu jakis niepoczytalny, bez ukonczonej szkoly podstawowej, dorwal sie do klawiatry.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Chesterx.

Dzieki za troske, ale...spokojnie.

Po pierwsze.

vw nie podal tutaj swoich personaliow. Ja takze ich nie podalem. Nie da sie w polskim prawie pomawiac... anonimow.

Po drugie.

Znam czlowieka i swoje wiem. Niejeden psychiatra i niejedna instytucja miala juz z tym panem problemy.

Niech pozywa. Zglosze sie na kazde zaproszenie prokuratury...z przyjemnoscia.

arkus
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Tak to jest jak chamstwo spotyka się z prawdą :| A cham boi się sam by jego świat nie odszedł w zapomnienie. W nowym mógłby już nie istnieć.

"Po owocach poznacie ich" - Jezus z Nazaretu, zwany Chrystusem

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

l_k
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pan z cynamonu napisał(a):

Znowu jakis niepoczytalny, bez ukonczonej szkoly podstawowej, dorwal sie do klawiatry.

To jest właśnie przejaw hipokryzji, samemu wolno obrażać innych czy tam grozić procesami ale jak ktoś wytknie błędy, nawet pisząc z błędami to już jest wielka obraza majestatu.
Koleś, to nie jest twoje prywatne forum gdzie możesz wszystkich uważać za debili bez szkoły czy psychicznie chorych i tylko siebie za coś lepszego a skoro podobno przestrzegasz zasad regulaminu to moze warto sobie przypomnieć: 4. Ogólne zasady pisania na forum:
a) nie wolno używać słów obraźliwych, ani publikować treści rasistowskich, szanuj także innych użytkowników.
Poza tym vw ciebie nie obraził napisał tylko, że był na jakimś spotkaniu i mu się nie podobało oraz, że organizując takie rzeczy warto mieć nieco doświadczenia.Czy nie miał prawa tak napisać? W końcu to jego zdanie. Czy aż tak cię to zabolało, a może to wszystko prawda i to ty masz problem a nie reszta?

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

arkus68 napisał/a:
Tak to jest jak chamstwo spotyka się z prawdą :| A cham boi się sam by jego świat nie odszedł w zapomnienie. W nowym mógłby już nie istnieć.

"Po owocach poznacie ich" - Jezus z Nazaretu, zwany Chrystusem

Jak do tej pory wypowiada się tylko jedna strona więc czyja ma być ta prawda?

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Czyja ma być ta prawda ?

Kiedy na forum ktoś pomówił obecnego Burmistrza, to za chwilę Pan Burmistrz zjawił się i zastrzegł, że jak z forum nie zniknie niefortunna wypowiedz to składa sprawę do prokuratury. Wypowiedz za chwilę zniknęła i sprawa zakończyła się kompromisem.

Czekam aż lider AA Pan.Z napisze coś w stylu "To co pisze Cymon jest nieprawdą jeżeli tych słów (zamieszczonych cytatów) nie anuluje to spotkamy się w sądzie !".

Wiem że Pan Z wszystko czyta, jak widać nie reaguję. Kamillo pozbawiony argumentów jedynie nieudolnie straszył mnie sądem (ostatnim argumentem siły)ale na straszeniu tylko się skończyło. Do dziś nie dostałem żadnego wezwania na sprawę.Panowie Żenada.

Natomiast milczenie lidera AA oznacza zgodę. Nie jest to głupi facet i wie, że złamał żelazną zasadę AA co do nieprzyjmowania dotacji z zewnątrz. Gdyby zaprzeczył to naraził by się na bolesną konfrontację z faktami. Gdyby potwierdził, skompromitował by się. Rozumiem że w tej sprawie najlepszą, trzecią opcją wydaje się milczenie.

Poza tym Pana Z na lidera wytypował Pan Spozowski. A sądząc po mentalności tego Pana nie trudno odgadnąć jakiego typu ludźmi ten Pan miał w zwyczaju się otaczać.

Katastrofą jest zupełną jest że zastępca Burmistrza proponował nam współpracę ze Spozowskim. :( :)

Kiedy mi ktoś proponuje współpracę z człowiekiem o wątpliwym kręgosłupie moralnym, to zastanawiam się jak się ma moralność tego który ową współpracę proponuje ? Katastrofa Panowie Burmistrzowie. Katastrofa !.

Poza tym, nie tylko ja widzę tutaj ogrom patologi. Poza mną, yahem, vw, rychem, arkusem piszą tu też inni i jest ich coraz więcej. Im więcej par oczu widzi rzeczy w podobny sposób tym bardziej rzeczy w tym przypadku zyskują na oczywistości, obiektywności. Po takiej trasie biegu sprawy, trudniejszym zdaje się zarzucać, że owe fakty są tylko wymysłem Cynamona.

A akty agresji, gróźb lidera w AA są sprawą karygodną. Nie tylko na grupie AA, ale w każdych okolicznościach należy na tego typu zachowania żywo reagować. Są do tego powołane odpowiednie służby.Zawsze można to zgłosić. Pewnie Pan Z nauczył się od Pana Spozowskiego reagować w ten sposób, kiedy Panu Spozowskiemu brakowało argumentów w rozmowie ze mną, miał w zwyczaju podnosić głos. Tak więc mamy nową tradycję. Nie siła argumentów a argument siły króluje. No cóż, Ryba psuje się od głowy.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Wszystko jedno. Koles ma zolte papiery. Wiem to. Juz go admini banowali tutaj kilka razy, ale wracal pod innym nickiem. Raz podajac sie za kobiete :| (dla zmykli :))

Zreszta. Nikt normalny, czujac sie gorzej, ze inny maja, on nie, nie kupuje samochodu, nie posiadajac prawa jazdy, aby go postawic sobie przed blokiem.

Co do braku szkoly podstawowej, tego nie wiem, to racja. Prosze mi wybaczyc. Ponioslo mnie, kiedy zobaczylem skladnie.

Moze rzeczywiscie, jakis nauczyciel mowy ojczystej, zamknal oczy, i podpisal swiadectwo.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Wybacz. Koncze rozmowe. Prowadzi donikad.

l_k
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pan z cynamonu napisał(a):

Wszystko jedno. Koles ma zolte papiery. Wiem to. Juz go admini banowali tutaj kilka razy, ale wracal pod innym nickiem. Raz podajac sie za kobiete :| (dla zmykli :))

Zreszta. Nikt normalny, czujac sie gorzej, ze inny maja, on nie, nie kupuje samochodu, nie posiadajac prawa jazdy, aby go postawic sobie przed blokiem.

Co do braku szkoly podstawowej, tego nie wiem, to racja. Prosze mi wybaczyc. Ponioslo mnie, kiedy zobaczylem skladnie.

Moze rzeczywiscie, jakis nauczyciel mowy ojczystej, zamknal oczy, i podpisal swiadectwo.

Mało mnie interesuje czy admini banowali vw czy kogoś innego. Faktem jest iż to ty obrażasz na tym forum ludzi posądzając ich o choroby psychiczne czy brak wykształcenia a najbardziej krzyczysz o przestrzeganiu regulaminu. Wstyd.

Proponuję zastanowić się nad sobą i własnym zachowaniem a nie krytykować innych tylko dlatego, że odważyli się napisać coś co ci się nie podoba.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Jesli chodzi o zmiany to sa!!!,moze nie kazdego to zadowala ale tez nie musi szczegulnie pana z cynamonu ktory nie uczestniczy w zadnych spotkaniach profilaktycznych jesli chodzi o MOPS.Wnosi tylko tam jakies swoie stare pretesje ktore juz dawno nie maja miejsca.Nie uczestniczac w zadnych spotkaniach co moze wiedziec p.z cynamonu hi hi:),snuje wszystko na swoich domyslach lub plotkach sianych przez ludzi jemu podobnym siedzacym w swoich 4 scianach gdzie idzie zglupiec.Neka roznymi pismami MOPS ktory mu daje do zrozumienia zeby osiagnac to o co mu chodzi to trzeba uczestniczyc w zajeciach profilaktycznych w MOPS na terenie ZOZ Parczew przy oddz.odwykowym lub zajac sie wlasna dzialalnoscia profilaktyczna na w/w terenie przy pomocy MOPS.Prubowal cos prowadzic a mam na mysli DDA ale nic z tego poniewaz jak mowilem nie uczestniczy w zadnych innych spotkaniach i nie ma w tym doswiadczenia(bladego pojecia)i dlatego nikt juz nie przychodzi na jego spotkania:(.Tu na forum tylko sieje zament swoimi starymi problemami ktore nie maja miejsca i jak wspmnialem nie robi tego co mu proponowano bo nie potrafi .A konsekwencja tego jest ze nadal ma pretensje do wszystkich ze cos tam nie jest po jego mysli nie bioroc pod uwage ze sam nic nie robi w tym kierunku a obwinia wszystkich do okola TYLKO NIE SIEBIE!:D.Pozadek trzeba robic od siebie a nie od innych.To o czym pisze ze MOPS robi lub nie niech sam zacznie cos robic a nie tylko wytyka innym a sam stoi nadal w miejscu chodzby przez to jak w/w wspomnialem jego nieudolne prowadzenie grupy DDA ktore spalilo na panewce:Djest nie udolny a obwinia ciagle MOPS o nie udolnosc:(.Zycze powodzenia w dalszj wendrowce:).

pablos5
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Odnowie temat DDA czy coś się w tej sprawie ruszyło? Czy jest możliwość zalezienia pomocy?

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Co do merytorycznej części w temacie chyba już wszystko zostało napisane, dalej już będzie tylko pyskówka - temat zamykam.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Witam obecnych i nieobecnych w kontrowersiach MOPS,:).Mam pytanie co sie stało z tymi co mieli ciagle pretensie co do dzialalnosci w/w osrodka a przedewszystkim do osób kierujących tym osrodkiem,wyleli juz wszystkie łzy:D.Czekam na jakis cekawy temat,pozdrawiam

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Przed laty prowadzilem taka grupe. Niestety, dzialania poprzedniego pelnomocnika ds. uzaleznien Pana Sposowskiego, moim zdaniem utrudnialy nam funkcjonowanie. W finale zabranie lokalu, gdzie odbywaly sie spotkania DDA, z niespelnionymi obietnicami poprawy warunkow lokalowych.

Przez lata, zamiast lokalu, zostalismy na lodzie (duzy plus dla ksiedza Pralata, za uzyczenie nam wtedy Starej Plebani).

Stare dzieje.

Za nowego, (niestety bylego juz Pelnomocnika ) Pani Osip, ruszylo sporo do przodu, ale niestety, srodowisko zostalo rozbite, i zniechecone dzialaniami bylych wladz.Najtrudniej jest bowiem ludzi zintegrowac i zachecic do pracy.

Przyczynil sie do tego takze feralnie zrobiony remont piwnicy MOPS przez Spozowskiego. Ciagle byly problemy z instalacja i zalewalo piwnice.

Pomoc dla DDA ? Teraz to do MOPS, do Burmistrza Kedrackiego. Na jednej ze spotkan sesji rady, na ktorej bylem obecny, obiecywal, ustami pana Bozyma, podjac rozne wspierajace dzialania dla tej formy zrzeszania sie w Parczewie.

Poza tym wszystkim, co zostalo obiecane, i powiedziane. Mam jednak duze watpliwosci, czy chociazby jedna taka grupa dziala ?

A problem ? Nadal pozostaje ogromny !

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS nowa pani dyrektor niewiele może zrobić tak od ręki. Dobrą profilaktykę tworzy się przez lata. I nie samemu. U nas w ostatnim dziesięcioleciu generowano patologię i samowolę .
Dokąd pracownicy MOPS i kuratorzy odsyłają podopiecznych z problemem alkoholowym i współuzależnionych . Co mogą im zaoferować ? Aby mieć coś na podkładkę że coś robią z konieczności kierują ich na spotkania grupy AA i od czasu do czasu sprawdzają czy ci na nie chodzą raz w tygodniu . Kto wie co robi klient przez cały tydzień - może pić ważne aby pracownik MOPS , kurator mógł się czymś wykazać przed sądem że wszystko jest dobrze -pomaga . Na pewno mieli by większe możliwości i rezultaty w sowiej pracy gdyby istniały grupy terapeutyczne rozwojowe i oddziaływania stosowne do potrzeb i odpowiednie miejsce . Zastanawiam się też czy grupa AA przy MOPS i szpitalu to odpowiednie środowisko dla podopiecznych pracowników MOPS , kuratorów społecznych i sądowych. Jeżeli funkcjonują tam takie standardy jakie wprowadzili były Pełnomocnik i Komisja to obawiam się ze nie ponieważ obowiązują tam ; tolerancja dla nadużywania alkoholu i akceptacja dla korupcji . Głównym kryterium w przyznawaniu dotacji na szkolenia była współpraca z panem psychologiem , Którego problemy alkoholowe są powszechnie znane przez członków obu grup . Świetna metoda aby działać na szkodne uzależnionych- wzmocnić mechanizmy obronne zwłaszcza systemu iluzji i zaprzeczania . Przypomnę że w składzie komisji są dwie terapeutki zatrudnione w oddziale odwykowym w Parczewie jedna pracuje tam nadal.
Nie miały znaczenia metody przy pomocy których osiągano zamierzone cele choć odbywało się to kosztem i krzywdą innych ludzi i ruchu trzeźwościowego .
Przyzwolenie i zachętę do tak krótkowzrocznych działań tworzyła Komisja i Pełnomocnik .Przykład jaki dali nasi eksperci od profilaktyki jest następujący; można działać sprzecznie z prawem, powierzonymi obowiązkami ochraniac patologie i nie ponosić za to żadnych konsekwencji . Mało tego najbardziej lojalni wobec tych zasad są nagradzani z publicznej kasy. Czy to odpowiednie miejsce na zdrowienie ?
Przykład; „Szczęściarz” lider grupy AA działającej przy oddziale odwykowym i MOPS bardzo ubolewał nad niewłaściwym postępowaniem pana G. że daje zły przykład , przestał kiedy udało mu się uzyskać środki na szkolenie za pierwszym razem i bez żadnych starań . Tak potem skomentował to że nikomu z „Promyka „ to się nie udało choć ubiegaliśmy się od kilku lat ; trzeba mieć układy z Panem Spozowskim aby dotację otrzymać G. ma wejścia kiedy jemu dają i na układy nie ma rady na to wychodzi .
To co najbardziej zaskakuje i zdumiewa to że takie standardy i metody wytworzyły samorządowe organy odpowiedzialne za profilaktykę w Parczewie.
Nie zamierzam zrzucać odpowiedzialności za własne wybory członków wspólnoty AA tylko na Komisie i Pełnomocnika . Ale to oni wraz Burmistrzem Mroczkiem i samorządem poprzedniej kadencji stworzyli ten korupcyjny i patologiczny system. Gdyby osoby z problemem alkoholowym chcące się rozwijać miały normalny dostęp do pomocy i szkoleń tak jest to w sąsiednich powiatach to większość z nieprawidłowości które przytoczyłem nie miała by miejsca.
Tak to wygląda jak wyglądało. Nie wiem jakie zdanie ma na temat Komisji ma obecnie Pan Burmistrz ale mam nadzieje że choć nieco je zmienił. W końcu najwięcej zależy od niego.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

yaho napisał/a:

Dokąd pracownicy MOPS i kuratorzy odsyłają podopiecznych z problemem alkoholowym i współuzależnionych . Co mogą im zaoferować ? Aby mieć coś na podkładkę że coś robią z konieczności kierują ich na spotkania grupy AA i od czasu do czasu sprawdzają czy ci na nie chodzą raz w tygodniu . Kto wie co robi klient przez cały tydzień - może pić ważne aby pracownik MOPS , kurator mógł się czymś wykazać przed sądem że wszystko jest dobrze -pomaga . Na pewno mieli by większe możliwości i rezultaty w sowiej pracy gdyby istniały grupy terapeutyczne rozwojowe i oddziaływania stosowne do potrzeb i odpowiednie miejsce . Zastanawiam się też czy grupa AA przy MOPS i szpitalu to odpowiednie środowisko dla podopiecznych pracowników MOPS , kuratorów społecznych i sądowych.

Nie zgodzę się i uważam, że lepsze takie grupy nawet nieformalne niż nic. Ci ludzie mają po prostu dokąd pójść i porozmawiać o swoich problemach z innymi.
Nieprawdą jest też, że kuratorzy społeczni czy zawodowi umywają ręce, im tak samo zależy aby podopieczni mieli szansę wyjścia z nałogu.
Jasne, że lepiej aby te grupy były bardziej "profesjonalne" ale chyba nie ma w chwili obecnej innej alternatywy, przynajmniej w Parczewie.
Ci, którym zależy na profesjonalizmie jeżdżą w inne miejsca, np. na spotkania do Dołhy i bardzo je sobie chwalą.
Inni spotykają się tutaj i też nie narzekają.
Każdemu się wydaje, ze osoby uzależnione można ot tak sobie wyleczyć - odtrucie, odwyk, terapia i to czasami nic nie daje. I nie jest to wina instytucji a niestety, samych zainteresowanych, którym łatwiej się żyje w odurzeniu niż na trzeźwo. Do zmiany swojego życia i podjęcia walki z nałogiem nie wystarczy dobre słowo czy regularne wizyty w grupie AA. Jednym się udaje zachować abstynencję bo tego chcą, innych dotyka poważna choroba i bojąc się smierci przestają pić a jeszcze inni mają to w d.... i piją bo lubią lub uważają, ze nie mają problemu i żadna siła we wszechświecie nie jest ich w stanie przekonać do zmiany postępowania. Nie pomoże tu ani profesjonalna grupa AA ani kurator ani psycholog.

Edytowane. Administracja.

Skasowany
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Rozumiem , że vw jest pracownikiem MOPSU i dlatego ma bardziej aktualną wiedzę od pana z cynamonu ?

mikaelg
Obrazek użytkownika mikaelg
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

stanowczo się nie zgadzam z pani poglądami... skoro wszystko tak świetnie działa a wina leży po mojej stronie to może mi pani wytłumaczy gdzie popełniłem błąd?
Na początku maja złożyłem pismo do MKRPA z wnioskiem o leczenie ojca uargumentowałem je tym że ciągle pije a podczas rozmowy z pracownikiem socjalnym dodałem jeszcze że martwie się o siostrę bo ojciec znęca sie nad nią psychicznie... a jaki był tego fniał? kilka tygodni później moja siostra leżała na OIOMie w parczewskim szpitalu w śpiączce po próbie samobójczej gdzie po 2 dniach zmarła i co? ...nic to chyba za mało aby MKRPA i kurator ojca coś zrobili? ...sprawa o leczenie ojca ruszyła pod koniec października a będąc w Radzyńskim sądzie dowiedziałem się przypadkiem że ojciec ma wyrok w zawieszeniu i można złożyć wniosek o odwieszenie co też zrobiłem sprawa się odbyła a wyrok odwieszono tylko wykonać go nie można bo wyrok uprawomocnił się po upływie okresu próbnego i zakładam że to moja wina ponieważ mimo iż 2 dni przed pogrzebem rozmawiałem z kuratorem i opowiedziałem kilka sytucji gdzie ojciec znęcał się nad moją siostrą czy mnie straszył, o fakcie nadużywania przez niego alkoholu także poinformowałem... jednak to wszystko za mało jak sądze aby coś zrobić... inną sprawą jaką przytoczę jest przypadkowe spotkanie pewnego młodego człowieka który trafił na nasz parczewski oddział odwykowy... był bardzo szczęśliwy z tego powodu... wracał właśnie ze sklepu i wyczułem od niego alkohol... a szedł właśnie na oddział odwykowy, w reklamówce jaką miał przy sobie zauważyłem kilka piw a o odwyku powiedział "najlepszy na jakim byłem" ... i tu moja myśl jeśli tak się leczy uzależnienie od alkoholu to równie dobrze można go wcale nie leczyć a zaoszczędzone pieniądze rozdysponować na inne cele...

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Zle rozumiesz wespazjan jestem stałym uczestnikiem spotkan profilaktycznych !!!,tych które MOPS proponował p. z cynamonu i o ktorych w/w.Na ktorych ów p.z cynamonu nie ma który to ciagle sie upomina o kase na szkolenia a nie stara sie nic robic w dziedzinie profilaktyki na terenie powiatu czy MOPS itp. instytucjom tylko krazy ciagle z jakimis pretensjami i prozbami nie robiac jak wspomnialem w tym kierunku.:D

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Robisz niedźwiedzią przysługę dla MOPS w Parczewie i nie tylko wracając do tego tematu. Oni woleli by ta sprawa przycichła. Mam wątpliwości czy ty sam rozumiałeś motywy którymi kierowałeś się latem ubiegłego roku wypisując szereg nieprawdziwych informacji i pomówień pod adresem Pana z cynamonu. Czy teraz zamierzasz zrobić to samo i stąd ten lekceważący ton. Przemyśl to.

andyR
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Vw, bez urazy, ale czy Ty czytasz to co piszesz przed wysłaniem?

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS Jeśli kuratorom zależy aby podopieczni mieli szansę wyjścia z nałogu to dlaczego tak nie wiele robią aby było normalnie. Pamiętasz że:p:p:p większość członków MKRPA w Parczewie to też kuratorzy a jakie decyzje podejmowali . Dlaczego zamiast przeciwdziałać patologii kreowali ją . Kuratorzy mają większe możliwości, uprawnienia i obowiązki niż przeciętny obywatel -społecznik. A skupiają się tylko na tym czy podopieczny robi postępy w abstynencji czy ni pije. To najbardziej pokazuje efekty waszej pracy i możecie się wykazać. A nie ma już zainteresowania tym że niszczone jest środowisko trzeżwościowe do którego kierujecie ludzi . Że zostało ono ubabrane w intrygi krupcie . A liderzy tych grup pod wpływem własnych ambicji prowokowani i zachęcani przez Pełnomocnika i Komisie wystąpili przeciwko ideowym zasadom ruchu który reprezentują. To podcinanie gałęzi na której się siedzi. Upadek jest kwestią czasu. Kuratorzy radni zdają się tego nie widzieć. Pozory i iluzja . Problem Trzeźwego myślenia nie dotyczy tylko uzależnionych lecz nas wszystkich . Jego brak tak jak u alkoholików widać wyraźnie w unikaniu odpowiedzialności za swoje postępowanie .
Nie spodziewam że kuratorzy publicznie przyznają tak wiedzieliśmy o nie prawidłowościach , układach MOPS szpitalu Grupach AA i posyłaliśmy tam ludzi bo nie mieliśmy dokąd i nic więcej nie mogliśmy. Choć taka jest prawda nie oczekuje ale tego od nich. Rozumiem to.Ale patologia generuje się jak widać Komisja miała ten sam problem kierowała na oddział do Parczewa choć członkowie rodzin prosili by tu nie dawać i przedstawiali argumenty. Dzisiaj Komisja zaprzecza tak jak uzależniony na początku terapii . Zachodzi wiec pytanie nie leczyć dalej czy leczyć nawet kiedy nie chcą.? Jeśli tak to kto poprowadzi terapię dalej.!!!!!! YvonneS- nie traktuj tego co piszę osobiście nie obwiniam cię za istniejący stan rzeczy . próbuje pokazać jak jest też bładze i szukam wyjścia .

Skasowany
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Ja swoją wiedzę czerpię od pracowników a opinia pana z cynamonu jest dla mnie posiłkową. I niestety pytanie o poprawę kwitują albo ironicznym uśmiechem albo lakonicznym stwierdzeniem trochę lepiej. Z akcentem na trochę. Ja sam nie maiłem okazji przekonać się osobiście. Ale niebawem będę miał wiec zobaczymy.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Mam pytanie (kiedy to W-Burmistrz obiecywal zabezpieczyc srodki na terapie dla DDA w 2008 roku) ile osob od tamtego czasu z niej skorzystalo ?

Takze w woli informacji. Kolejne moje pytanie kieruje do nowego Pelnomocnika d/s uzaleznien, pani Edyty Chmielarz oraz do wladz miasta Parczew, panow Burmistrzow, jak tez do Prezesa klubu.

Podobno w Parczewie funcjonuje taki klub. Klub Abstynenta "Przystan". Mial on szanse wykorzystania w roku 2011 kwote 15500 zl przeznaczonej na profilaktyke.

Jaka pomoc dzis oferujecie dla DDA oraz dla zon alkoholikow ?

Jakie oddzialywania udalo wam sie zrealizowac dla tego srodowiska (wylaczajac wycieczki, imprezy, kupno zywnosci etc.), chodzi mi scisle o dzialania, programy rozwojowo-terapeutyczne, na przestrzeni roku 2011 ?

Moge poznac cala, aktualna oferte tego Klubu dla osob z problemem alkoholowym i ich rodzin ?

W internecie nie moge znalesc ich zadnej oferty, ani tez wpisu do KRS.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Chyba się nie rozumiemy. Otóż, fakt iż nie ma w Parczewie profesjonalnej terapii dla ludzi uzależnionych i ich rodzin nie ulega wątpliwości jednak chodziło mi o coś innego, mianowicie, jeżeli uważacie, ze leczenie alkholika jest proste i wymaga jedynie poświęcenia mu czasu od kuratora do terapeuty to dlaczego w miastach gdzie nie ma takiego problemu jak u nas, gdzie działają grupy z prawdziwego zdarzenia i profesjonalni terapeuci a jednak "sukcesy" są porównywalne?
Nie jest prawdą, ze alkoholika da się wyleczyć jedynie zwiększając mu możliwości otrzymania odpowiedniej pomocy lub zwiększając nadzór.
Ile razy w ciągu sprawowania nadzoru można taką osobę umieścić na oddziale odwykowym kiedy szpitale są przepełnione a na miejsce czeka się tygodniami? Dwa razy? I co dalej? Osiem tygodni i sytuacja się powtarza.
Jakoś wszyscy zrzucają winę na organizacje a nikt nie zauważa, że tak naprawdę wielu z tych ludzi nie traktuje poważnie ani terapii ani swojego uzależnienia, mają to w dupie i wolą się upijać niż podjąc sensowne kroki i tu żadnen mops ani kuratorzy nie pomogą.
Kurator może odwiedzać podopiecznego prawie codziennie a ten jak zechce i tak się upije i co? Całe leczenie szlag trafia.
Rozumiem, że macie pretensje do tego typu instytucji ale nie mozecie pisać, że ci ludzie nic nie robią, bo to nieprawda, zarówno kuratorzy społeczni, bo to na nich spoczywa obowiązek kontaktu jak i pracownicy socjalni robią co w ich mocy aby pomagać gdyż taka jest ich rola. Niestety, na działania władz nie mają już wpływu, tak samo nie mają wpływu na decyzje jakie podejmują sądy czy inne instytucje.
Oczywiście, że nie jest idealnie ale też zauważcie, że w pewnych wypadkach niewiele da się zrobić, na siłę też się nie da.
Winę ponosi i system ale też i sami ludzie, którzy odrzucają wszelką pomoc a także i ci, którym się wydaje, ze instytucje załatwią wszystko za nich i czekają biernie na pomoc która nie nadchodzi.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Zmiany w MOPS, na pewno jakieś zaistniały, dlatego wstawiłem buźkę obok słowa NIE ! jako odpowiedzi na pytanie wespazjana o zmiany, ot ironia, inteligentni łapią.

Kiedy dyrektorem był Pan Spozowski odnosiłem wrażenie, że już nie może być gorzej tzn. że może być już tylko lepiej. Co do działań MOPS to ich nie aktualnie nie śledzę, mam swoje życie i swoje sprawy. Zajmowałem się tym swojego czasu głównie z pobudki współczucia dla istot, które spotkałem na swojej drodze, a które pomocy od tej Instytucji nie otrzymały, oraz z własnego powodu, gdyż ja również tej pomocy tam szukałem bezskutecznie . Co do grup, to chodzę na ile mi czas pozwala w piątki i otwieram piwnicę, zgłosiło się do mnie już kilkoro osób zainteresowanych grupami DDA, lecz ja rezygnuje z brania odpowiedzialności za ich zdrowie. A ściślej, w piwnicy MOPS na ścianach (nie jestem biologiem ) ale pojawiły się jakieś zielonkawe, wilgotne plamy coś w rodzaju bakterii, wirusów czy grzybów, dodatkowo przy każdym większym deszczu całą podłogę w piwnicy zalewa woda. (kiedy te przeszkody zostaną usunięte, do czasu mojej obecności w Parczewie jestem je w stanie dalej prowadzić grupę ) Na ten czas nie, dlatego że jak nie daj Boże któryś z uczestników spotkań na coś zachoruje, to nie kto inny, lecz ja będę kojarzony z przyczyną choroby. Spotykam się, jeżeli ktoś potrzebuje, w miarę moich możliwości w domu.

Trzeba też pamiętać, że nie jestem zobligowany aby robić cokolwiek dla tej Instytucji, czy też dla środowiska ludzi potrzebujących pomocy, nie podpisałem żadnej umowy czy zobowiązania w tym temacie z MOPS. Środków na psychologa czy na terapię DDA kiedy byłem w stanie załamania psychicznego, czy kiedy prosiłem o nie później na szkolenie z MOPS aby sprawniej pomagać innym w Parczewie, nie dostałem. Wszystkie szkolenia i terapię zrobiłem na koszt własny jedząc przy tym (proszę brać to dosłownie) przez około pół roku tylko chleb z masłem. Moja obecna działalność przy MOPS opiera się na wolontariacie, za mój mój czas, energię i umiejętności włożone w pomoc innym nie pobieram i nigdy nie pobierałem żadnego wynagrodzenia (non profit).

Teraz pojawiła się szansa na robienie dalszych szkoleń, dzięki mojej wytrwałości, interwencjom u Rzecznika Praw Obywatelskich, dzięki nowej Pani Pełnomocnik ds/ uzależnień oraz Panu Wróblewskiemu przewodniczącemu Rady Miasta który jest bardzo mądrym i szlachetnemu człowiekiem o wielkim sercu, lecz zapewne z propozycji nie skorzystam, życie na ten czas mam do tego stopnia zagospodarowane że zwyczajnie nie znajdę na to czasu.Skorzysta zapewne ktoś inny. Tak to czasem wygląda, jeden zasieje a drugi zbierze.

Profilaktyką powinni się zajmować głównie pracownicy MOPS, biorą bowiem za to pieniądze z naszych podatków, nie wiem jak to teraz wygląda. Nowa Pani Dyrektor jak miałem przyjemność zauważyć w kontakcie, jest osobą życzliwą i mam tylko nadzieje, że posiada pomysł na dalsze funkcjonowanie Ośrodka, życzę jej jak najlepiej.

Pozdrawiam też vw i życzę wszystkiego najlepszego dla jego całej jego rodziny. Ciężką drogę przeszedł, wyszedł z bagna na powierzchnię to doprawdy bardzo chwalebne osiągnięcie. Nie wielu się to udaje.

arkus
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

vw napisał/a:
...,wyleli juz wszystkie łzy:D.Czekam na jakis cekawy temat,pozdrawiam

Pogadaj z pracownikami MOPS. Jeśli potrafią być szczerzy to się czegoś więcej dowiesz o ich pracy i polityce personalnej.
Powodzenia !

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Sorry prof.roman nie jestesmy w szkole,po za tym nie widze jako takich bledów w swoiej pisowni moze stylistyka troszka innym to nie przeszkadza no i ja sie nie urodzilem jak ty prof.:)Nie jestesmy tu po to zeby pilnowac czyjejs pisowni tylko temwtu i wypowiadac sie na dany temat o ile cos wiemy na ten temat:)polecam udac sie do szkoly tam sie pilnuje ortografii.Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej wendrowce:D

pablos5
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Problem DDA jest bardzo duży i niestety za mało się o nim mówi. W małych miasteczkach jest bardzo słaby albo nie ma dostępu do pomocy (tez tego doświadczyłem).

Przyłączam się do apelu. Zwróciła się do mnie osoba z okolic Parczewa która szukała pomocy, niestety nie wiele moglem pomóc. Nie ma żadnych informacji w internecie, czy jest coś robione faktycznie w tej sprawie?

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS. Jasne, nawet najlepsza terapia wszystkiego nie załatwia bo alkoholik może nie chcieć przestać " walić " i nic nie zrobisz, to fakt. Ale nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Wyobraź sobie że masz problem alkoholowy, postanawiasz przestać pić i zaczynasz szukać pomocy. Znajdujesz Ośrodek, wchodzisz do gabinetu psychologa a on na "wydechu" :):o .

No cóż, nie można wszystkiego zrzucać na instytucje ale, pewne zachowania są po prostu NIEDOPUSZCZALNE !

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Do pana z cynamonu nie zycze sobie wyciagania moich prywatnych spraw nawet jesli to prawda co napisal pan:@.Ja panu nie mowie po jakich pan bagnach chodzi a jak bym powiedzial to napewno nie palal by pan radoscia.Jak sam pan nieraz mowi moje prywatne sprawy sa moimi sprawami,prosze swoje uszczypliwosci zachowac w swoich 4 scianach.A co do pomieszczen MOPS to jeszcze nikt z ich powodu nie zachorowale jak mi wiadomo sanepit tez nie nalozyl tam zadnej kwarantanny:D.Powodzenia:)

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

DO YAHO TO TY MASZ LEKCEWAZACY TON NIE TYLKO DO MNIE ALE I DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW WSPÓLNOTY BO ROBISZ SMIESZNE PODKOPY W PRASIE I NIE TYLKO.CZUJESZ SIE WYZSZY OD BURMISTRZA NIEODPOWIADAJAC PRZEZ PÓL ROKU NA JEGO PISMO ODNOSNIE LOKALU,A SAM MASZ PRETENSJE DO POPRZEDNIEGO ZE CIE LEKCEWAZYŁ I IDZIESZ Z TYM DO PRASY MYSLE ZE TO TY NIE WIESZ CO ROBISZ STAJESZ SAM PRZECIW CALEJ WSPOLNOCIE AA O KTORA TAK NIBY WALCZYSZ A NIKT Z NAS NIE CHCE ISC TWOIMI SLADAMI I CALY CZAS PRUBUJESZ NAM WEJSC W DROGE Z PRETESJAMI DO OSÓD KTORE JUZ NIE PRACUJA W MOPS CZYLI PAN S I BYLY BURMISTRZ BO Z OBECNYM SIE NIE LICZYSZ JAK WSPOMNIAŁEM WYZEJ JAK I ZNAMI.CO ZAS SIE TYCZY P Z CYNAMONU TO NIECH SAM SIE BRONI JESLI UWAZA ZE GO PRAWDA KOLE W OCZY A NIE IDZIE Z TYM DO CIEBIE.:D.CO ZAS SIE TYCZY POMIESZCZEN I INNYCH RZECZY POTRZEBNYCH DO NASZEJ DZIAŁALNOSCI TO NAM ODPOWIADAJA TE KTORE SA TYLKO TOBIE I CYNAMONOWI NIE WIEC DALEJ SIE NAWIEDZAJCIE U SIEBIE W DOMU I STUJCIE DALEJ NAD DEPRESJA:).A MOZE Z TYM POMIESZCZENIEM TO CHODZI CI TEZ O PROFITY KTORE MIAŁES W PROMYKU PONOC DZIALASZ HARETATYWNIE:).A JAK MI I WSZYSTKIM WIADOMO ZA CZASÓW PROMYKA BYŁO INACZEI I MOZE DLATEGO PAN S I BURMISTRZ NIE CHCIAŁ WAM DAC NA SZKOLENIA,POMIJAJOC JUZ TO ZE NIE DZIALACIE W TYM KIERUNKU JUZ DO DAWNA,A TERAZ TYLKO PRZYCHODZICIE NA PRZESZPIEGI I Z PRETENSJAMI HI HI TO WY SIE ZASTANÓWCIE CO ROBICIE A MOZE WTEDY DOSTANIECIE TO CO MY:D Z TYM ZE NIE NAPEWNO POWODZENIA:D

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

To nie powinno podlegać dyskusji.
Piastowanie pewnych stanowisk, zwłaszcza tego typu, wymaga zachowania odpowiedniej postawy etycznej w tym także abstynencji w miejscu pracy i nie tylko.

Edytowane. Administracja.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

JESZCZE JEDNO ZAPAMIETAJ SOBIE ZE NIE TYLKO TWOJA PRAWDA JEST PRAWDZIWA BO JESLI TAK UWAZASZ TO SAM NIE WIESZ CO ROBISZ I CO MÓWISZ A WMAWIASZ MI ZE JA NIE WIEM:D.POSTEMPUJ ZGODNIE Z OBOWIAZUJACYMI ZASADAMI AA I NIE TYLKO(W GRUPIE SIŁA I ZE JAK MYSLI WIECEJ NIZ 1 OSOBA INACZEJ NIZ TY I CYNAMON TO ZNACZY ZE CZAS SIE ZASTANOWIC I ROBIC TAK JAK MY WSZYSTCY:D)POZDRAWIAM I POWODZENIA

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Zgadam się ze wielu uzależnionych ciężko przekonać do terapii podobnie jak wielu miejscowych kuratorów by reagowali na patologię . Iluzja jest uwarunkowana społecznie dlatego tym pierwszym trochę trudniej się zmienić bo nie maja od kogo czerpać zdrowych postaw i trzeźwych wzorców . Co do efektów leczenia u nas i gdzie indziej to się mylisz. A Dołha zdziadziała od kiedy nie ma Rycha nie jest to tylko moje zdanie ale i ludzi z IPZ. Kolega który tam pracuje od lat powtarza mi co z tego że ktoś Parczewa był na terapii jak w miejscu zamieszkania niema odpowiedniego środowiska na dalsze zdrowienie to rokowania są mniejsze . Przed laty miałem ucznia zawodu który był wcześniej leczony na oddziale w Parczewie . Zapił się na śmierć po czasie dowiedziałem się jak ta terapia wyglądała . Wiesz ilu absolwentów parczewskiego odwyku kupowało alkohol na potrzeby pana psychologa. Szczęściarz lider grupy AA przy szpitalu bardzo ubolewał że psycholog też próbował sprowadzić go do tej roli. Przestał ubolewać kiedy dostał środki na szkolenie dzisiaj wszystkiemu zaprzecza choć problem ten omawiany był dość burzliwie kiedy wspólnota spotykała się jeszcze na starej plebanii.
Czy terapia coś da czy nie ? temat się skończył od kiedy alkoholizm uznano z chorobę .Nie zgadzam się więc aby środki na jej leczenie były używane w taki sposób jak to robił były Pełnomocnik i Komisja. Do korumpowania uzależnionych że środowiska trzeźwościowego aby ochraniali problemy alkoholowe biegłego , pracownika SP ZOZ w Parczewie .

andyR
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Vw, do prof. to mi bardzo daleko. Chodzi mi właśnie o styl Twoich wypowiedzi, piszesz tak, że ciężko Cię zrozumieć, o co Ci chodzi i przez to nawet jak masz rację, to tracisz na wiarygodności. Wiele osób nie potraktuje Cię poważnie. Masz rację, w szkole nie jesteśmy, ale wypowiadasz się na publicznym forum i kulturalnie by było pisać poprawnie.
Widać że szkoły nie lubiłeś i tak Ci zostało. ;)

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Rozsadnym byloby nieoczekiwac chociazby drobnej informacji o formach pomocy dla DDA w Parczewie, albo tez jakiegos innego odzewu ze strony burmistrzow.

Za tym przemawia zdrowy rozsadek. Jest to forum prywatnie. Pan Bozym, lub pan Kedracki nie musza czytac tego watku, naszych slow. Niestety, z tego co udowodnili, jednak czytaja. Czytaja i nawet zdarza sie im zareagowac, tym mocniej, im sprawy tycza ich osobiscie. Wtedy potrafia stanowczo protestowac w obronie wlasnych dobrych imion, swojej godnosci, swojej rodziny etc. Jednak kiedy wchodza juz sprawy spoleczne, ktorych nastepstwa dotykaja mieszkancow, a za ktore sa odpowiedzialni, z racji pelnionej funkcji, wtedy wola juz milczec i chowac glowy w piasek.

Moze wielu juz zmeczylo wracanie do przeszlosci, mnie takze, jednak, co bylo, problemy, ktore ludzie tutaj opisywali, jak pokazuje ostatnie slowa pablo, ciagle wracaja.

Staralem sie osobiscie 5 lat o pomoc terapeutyczna od miasta, gdy jeszcze pelnomocnikiem byl Spozowiski. Sukcesywnie mi odmawiano (takze za burmistrza Kedraciego, 1 rok). Pieniadze na pomoc w koncu po latach miasto mi przyznalo (uzywam tutaj ladnego, asertywnego slowa:"przyznalo" ). Wyrwalem je sila ! Dopiero po interwencji w mediach i u Rzeczika Praw Obywatelksich znalazly sie dla mnie srodki na terapie, a w efekcie Spozowski zostal pozbawiony pelnionej funkci.

Jednak juz z niej nie skorzystalem, takie zycie (czelalem na pomoc od miasta 1/4 calego mojego zycia, zgromadzilem w nim okolo 100 pism). Ile mozna czekac ? Wladze miasta zafundowaly mi ( za free ) maraton cierpliwosci.

Pamietam, jak pan Bozym obiecywal, na specjalym posiedzeniu sesji rady w 2008, ze miasto zabezpieczy srodki na terapie dla DDA w przyszlych latach, oraz ze podejmie dalsze dzialania wspierajace, w celu pomocy temu srodowisku.

Kilka dni temu przejrzalem sprawozdania z programow profilaktyki rozwiazaywania problemow alkoholowych 2008 - 2010. Nikt nie skorzystal z terapi DDA. Jezeli to ma byc profilaktyka, to ja skladam przeszlym, i obecnym burmistrzom serdecznie gratuluje ! Bo jest to skanda, aby przez 10 lat miasto nie wyslano na terapie chociazby jednej osoby ! Aby przez ostatnie 4 lata nie utworzono nawet jednej grupy wsparcia dla tego srodowiska !

Dopiero teraz, w programie profilaktyki na 2011 znalazy sie srodki na tego typu pomoc. Uwazam, ze tylko dlatego, iz pani Chmielarz rozumie powage sytuacji, ze posiada swiadomosc zlozonosci, rozleglosci problemu. Pracowala z poprzednia, i jedyna grupa DDA, ktorej pozniej miasto zabralo lokal, a Spozowski poskapil jej nawet symbolicznej zlotowki, aby za swoja prace, jak kazdy szanujacy sie czlowiek, pobierala wynagrodzenie.

Ta wspanialomyslna kobieta jednak dalej robila dla Nas swoje, (non profit).

Jedna z moich znajomych, z problemem DDA, zapytala mnie przed bardzo bardzo wieloma juz laty, jaka jest szansa na pomoc dla DDA w Parczewie. Bez slowa dalem jej moje pisma. Wszystkie tamtych z 5-ciu lat. Przyszla po dwoch dniach z rozlozonymi rekoma. "Tutaj czlowiek jest zdany na siebie"- oznajmila i dodala, ze po tym, co przeczytala raczej nigdy nie bedzie sie starac o pomoc od miasta.

Nie przyznalem jej wtedy racji, bo musialbym przyznac ja tez sobie, i zrezygnowac z dlugich staran. W finale po latach ona zginela z wlasnej reki, ja, ukonczylem terapie na koszt wlasny. Do dzis nie wiem, ktore z nas mialo wtedy wiecej racji.

Jednego jestem pewnien.

Przeszlosc. Terazniejszosc. Coz za roznica.

Mozna przesledzic jeszcze raz caly ten watek i z przykroscia stwierdzic.

Temat otwarty ! Nadal aktualne !

Pomaga sie ciagle tylko alkoholikom. Nie mowie, ze nie trzeba pomagac, ale pomijajac DDA, AL- anon czy Al- atten. ,mam na mysli podstawowa terapie, to jakby w kolko zalepiac dziure w moscie guma do zucia.

Niestety, dalej drepczemy w miejscu, a watek na nowo sie kreci. Dalej rozwazamy kwestie " Czy warto pomagac ? " Jednak 10 lat, to wystarczajacy czas, aby dawno juz odpowiadac sobie na pytanie " W jaki sposob pomagac ? ", i zbierac efekty wykonanej pracy.

W rezultacie skonczylo sie tym, ze po naszych wpisach, wielu straszylo nas sadami, ale przez te lata nikt nie wniosl jednej sprawy.

A wy panowie burmistrzowie, dalej dbajcie o swoje dobre imiona, budujcie miejscowym fontanny, baseny, kostke, podwyzszajcie sobie pensje !

Spokojnych snow i wszystkiego dobrego w nowego roku !

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

I to jest paradoks. Oraz przyzwolenie na patologię. Kuratorzy wysyłają podopiecznego na terapię AA do psychologa który ma problem alkoholowy i uważa się że sprawa załatwiona. Czy kuratorzy nie wiedzą jak funkcjonuje psycholog ? Wiem że większość posiadają informacje ale się dobre cokolwiek i to jest smutne. Podopieczni prawdziwie nastawieni na odstawienie alkoholu nie chą iść na Oddział bo tam jak się wyraziła jedna z klientek MKRPA cyt. " kierownik pije !". I normą się stało że kiedy psycholog wyrzucał człowieka z Oddziału to już było wiadomo że to rokujący pacjent który naprawdę chce trzeźwieć i coś zmienić w swoim życiu. Natomiast ci którzy mają przyzwolenie aby wyjść z Oddziału na piwko mówią "Bardzo sobie cenię ten ośrodek, najlepszy na jakim byłem". I gdzie tu jest czarne a gdzie jest białe ? Głęboko zakorzeniona patologia stała się normą.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Co do p.z.cynamonu jeszcze nie widzialem zeby ktos cos niby robil u siebie w domu i mogl korzystac z publicznych pieniedzy:).Dla tego wczesniejsz wladze jak i te obecne w MOPS nie przyznaja takim osobom publicznych pieniedzy:)dla tego ci ktorzy prubuja cos robic szybciej dostana bez problemu.Bo oni biora co im sie daje nie narzekaja ciagle ze a to jakis grzyb czy plesn badz jakas woda tylko wspulpracuja.A w miedzy czasie negocjuja o cos godniejszego a nie chowaja sie w domu i udaja ze cos robia tylko ze tego nikt nie widzi i nie wie,o czym wiedza inni ze jest np.w MOPS i przy szpitalu.Wie o tym komisja,sad,policja,kuratorzy itp.instytucje nie slyszalem od nikogo zeby ktokolwiek cos z tych dzialalnosci o ktorych mowa TU mowil o prowadzeniu czego kolwiek tego typu dzialalnosci u p.z cynamonu.Jak wspomnialem od kad jest udostempniane pomieszczenie w MOPS nikt nie zachorowal z powodu stanu pomieszczenia ktore opisal p.z cynamonu.:)Pracuje tam duzo osob nawet spoza terenu Parczewa i nikomu nie przeszkadza to pomieszczenie wrecz przeciwnie niektorzy mowia ze chcieli by miec choc takie.No i co najwrzniejsze udostepniane za darmo nie tak jak w niektorych miejscowosciach odplatnie.Jesli ktos prowadzi sobie podaduch w domu na wlasna reke no to i na wlasna reke niech sie szkoli.Ludzie starajacy sie o dofinansowanie maja w obowiazku wykazac sie czyms a mianowicie tym ze robia cos dla innych nie dla siebie w domu:).Pokorne ciele 2 matki ssie:)