Kontrowersje - MOPS i MKRPA

222 wpisów / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Inne osoby (papierowi członkowie Stowarzyszenia "Rodzina" )widzą to tak jak yaho. Przystąpili do tej struktury tylko po to aby wyciągnąć kasę od Miasta.

A jak to zmienić ? Myślę że to nie jest pytanie do yaha ale do Pana Burmistrza, radnych Miasta, dyrekcji ZOZ oraz Pełnomocnika ds/uzależnień.

YvonneS. To że yaho rozumie przyczyny tych problemów to nie znaczy że ma obowiązek je rozwiązywać.

Chodź odpowiedz na to pytanie jest prosta. Nie działo by się to wszystko gdyby rządzący miastem PRZESTALI w końcu TOLEROWAĆ PATOLOGIĘ.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Ok. to dlaczego żaden z was znając te fakty nie zgłosił tego tam gdzie trzeba? Przecież w sytuacji zagrożenia życia lekarz nie ma prawa odmowić przyjęcia do szpitala.
Również chciałabym poznać opinie tej drugiej strony.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Czyli jako takich pomysłów nie ma, oprócz oczywiście zrzucania winy na kuratorów, pracowników, terapeutów itp.
A co będzie jak już spełnią się wasze postulaty i ta patologia zostanie usunięta? Moze na jej miejsce pojawi się nowa?

Edytowane. Administracja.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Widzę to z perspektywy ; zasad 1,2,3 rzędowej profilaktyki, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, Narodowych Programów Zdrowia które nam przeleciały koło nosa, Konstytucji, Ustawy o Samorządzie Terytorialnym, Ustawy o Stowarzyszeniach i Organizacjach Pożytku Publicznego. Rekomendacji PARPA. Wystarczy stosować się do nich. Na temat rekomendacji PARPA Pełnomocnik Spozowski zapytany skąd tak duże rozbieżności między profilaktyką naszego samorządu a tym co zaleca PARPA w rekomendacjach do realizacji gminnych programów profilaktyki odpowiedział ; rekomendacji nikt nie bierze pod uwagę. Dla naszych radnych widać on był autorytetem . No i mamy rezultaty. Wniosek jest prosty; przestrzegać i realizować to co ustalono i nadal obowiązuje w Polsce. Mój punkt widzenia nie stoi w sprzeczności z wymienionymi ustawami.
Białe jest białe nawet gdyby inna osoba patrzyła na fakty które podałem wyżej nieco inaczej to wątpię by czarne stało by się białe.
Obawiam się że to co sugerujesz w przedostatnim zdaniu może zaprowadzić nas tam gdzie już byliśmy do pomroczności jasnej.
A tego ani tobie ani sobie nie życzę . Tymczasem pozdrawiam.
:D

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS.Pytanie jest czy ta druga strona ma odwage temu zaprzeczyc!.Po za tym czego zaden z wymienionych tutaj osob mam na mysli pana Z i S czy lekarzy wiedzac o tym co sie o nich pisze nic z tym nie zrobi?.Bo poprostu nie maja odwagi bojac sie iz wytoczy sie im prawdziwe argumenty na swiatlo dzienne ,a wtedy nie bedzie juz odwrotu jak kurtyna do konca opadnie.Chcesz podaj sama kontr argumenty.Czekam pozdrawiam:D

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

To nie nasze postulaty coś sobie ubzdurałaś że kim my jesteśmy. Aby stawiać postulaty . Samorząd ma określone obowiązki my mamy prawo domagać się zmiany tego co odbiega od ustalonego porządku i naprawy przez miasto tego co zepsuli bo to akt wandalizmu. I za to jesteśmy dyskryminowani. My jak widać mamy ogromne problemy aby wyegzekwować to co ma zagwarantowane każdy obywatel tego kraju. Dlatego kierujemy sprawy do odpowiednich instytucji i one rozstrzygną czy doszło do nieprawidłowości czy nie:|.
Pisał o tym trochę wcześniej „gość od cynamonu” A co do patologii?
Może się pojawi a może nie i niema co się tak bardzo zajmować przyszłością która jeszcze nie nadeszła mało to ci tej która była i jest. Opowiem ci autentyczny przypadek we wsi Drozdówka w katach 80 poprzedniego stulecia rozeszła się fama że na ich wioskę leci planeta. Tubylcy wykupili w sklepie wszystko co było cukier, sol ,mąkę i czekali….ale planeta nie spadła. Nie wiem kto zawiódł i kogo winić za taki tok wydarzeń wiem tylko że mój kolega i jego rodzina którzy tam mieszkali mieli problemy z prowiantem bo nie było soli, mąki i cukru. Planeta z resztą też się nie pojawiła! ????

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

te cynamon czep sie prądu a nie mojej osoby pisałem ci nie życze sobie poruszania mojej osoby dalej w tym wątku

YvonneS daj spokój tu nic sie nie dowiesz bo ci ludzie mają swój świat fantazji i bajek tu moga sobie pisac i pisac ....
czasem są lepsi niż bracia Grimm

SEMPER FIDELIS

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS ! Ty chyba nie wiesz o co jest grane. Chodzi o to że kiedy wystąpiłem z wnioskiem o zastosowanie obowiązku leczenia odwykowego wobec Pana G. Członkowie ówczesnej Komisji i Pełnomocnik nie zajęli się tą sprawą zgodnie z obowiązkami. A Pan Spozowski z Burmistrzem Mroczkiem postanowili wykluczyć cały „Klub Promyk „ pod pretekstem poprawienia nam warunków lokalowych. Jak myślisz dlaczego ??? Nie licząc się z tym że działają sprzecznie z prawem i niszczą efekty naszej społecznej pracy a także działają na szkodę ludzi z problemem alkoholowym ponieważ w dawnym lokalu realizowaliśmy szereg oddziaływań . Funkcjonowały także grupy AA dla uzależnionych Alanon i DDA dla młodzieży. Co ciekawe marginalizacja naszej organizacji miała miejsce już po dodaniu do dotychczasowych zadań Komisji -przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. A Parlament uchwalił nowe ustawy zwiększające role i uprawnienia organizacji społecznych. Skandaliczne jest to że członkowie Komisji i Pełnomocnik Spozowski aby ukryć patologię do swojej intrygi użyli członków wspólnoty AA . Dopuścili się dyskryminacji oraz korupcji używając do tego publicznych środków na profilaktykę . Podałem przykłady komu w jaki sposób i dlaczego przydzielano środki. Ot i cały problem.
Dyskryminacja oznacza nierówne, zróżnicowane traktowanie,
które nie jest uzasadnione obiektywnymi przyczynami ani
prawnie usprawiedliwione.
Jest to wszelkie rozróżnienie, wyłączenie lub uprzywilejowanie,
którego skutkiem jest zniweczenie albo naruszenie równości
szans lub równego traktowania.
Z Konstytucji ;
Zasada pomocniczości - podstawą ustroju samorządowego
współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Psiuk napisał/a:
YvonneS.Pytanie jest czy ta druga strona ma odwage temu zaprzeczyc!.Po za tym czego zaden z wymienionych tutaj osob mam na mysli pana Z i S czy lekarzy wiedzac o tym co sie o nich pisze nic z tym nie zrobi?.Bo poprostu nie maja odwagi bojac sie iz wytoczy sie im prawdziwe argumenty na swiatlo dzienne ,a wtedy nie bedzie juz odwrotu jak kurtyna do konca opadnie.Chcesz podaj sama kontr argumenty.Czekam pozdrawiam:D

Jak do tej pory to ja widzę tylko opinie jednej strony i dlatego chciałabym poznać również inne argumenty. Podobno prawda lezy pośrodku. Nie twierdzę, ze wszysko jest super ale jakoś cięzko mi uwierzyć, że takie sytuacje miały lub mają miejsce.
Uważam, że dopóki nie pozna się wyjaśnień strony która milczy nie można sobie wyrobić jednoznacznej opinii na ten temat.
Z tego co wiem nikogo nie pozostawia się bez pomocy, problem jedynie w tym, że nie każdy chce uzyskać tą pomoc i nie każdemu ona odpowiada.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Ale pełnomocnika Spozowskiego już nie ma, podobnie jak Mroczka i pana G. O czym tu pisać? Rozpamiętywać to co było, czy brać się do pracy i na nowo odbudować to co zostało zniszczone?

Edytowane. Administracja.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Cynamon Kamilo sie nie czepia to ty sie czepiasz i straszysz,czyzby to skrzywienie zawodowe kazdy ma prawo sie wypowiedziec w tej kwestji tym bardziej ze ma no to dowody.Wiec nie strasz tylko przejdz do konkretow jesli uwazasz ze to nie prawda co mowia Cynamon i Yaho!.Ale licz sie wtedy z konsekfencjiami kiedy padna dowody na temat liderow.Pytanie bo czego nic z tym nie robia skoro ty i oni uwazacie ze to bzdury i nieprawda?.Strach wam nie pozwala ja bym to szybko wyjasnil wiedzac iz to nie prawda jak by o mnie pisano takie rzeczy.Prosba zajmij sie tym co najlepiej potrafisz:)

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS
Efektów naszej pracy też nie ma . Masz mnie za głupka? Mam na nowo się starać i produkować a ktoś to zniszczy bo akurat ma władzę i taki kaprys . Morze sama dasz przykład czy tylko chcesz proponować komuś . Niszczy się szybko buduje powoli .Motywujesz mnie do roli ofiary . Dziwny punkt widzenia takiej samej argumentacji - manipulacji najczęściej używają ci co stosują przemoc wobec najbliższych. A może by tak zgodnie z prawe i obowiązkami nie przyszło ci do głowy ? Po co walczyć ze skutkami to nie kończący się proces . W którym ofiara, poszkodowany działa i pracuje na swoje cierpienie . Prawo, profilaktyka i logika mówią ze lepiej i skuteczniej usuwać przyczyny. Trujesz jak radny z Komisji Zdrowia cyt. To już historia i my jej nie zmienimy. Wolnej chwili podam ci przykłady z naszego podwórka jakie rezultaty przyniosło takie myślenie jak twoje .

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Druga strona milczy ale to jej wybór. Choć może nie do końca- brak im argumentów . Biorę odpowiedzialność za to co piszę . Gdybyśmy podawali nieprawdziwe informacje druga strona a jest ich sporo dawno by nas wykończyła sądami. Kilka lat temu tego typu fakty o podobnej treści przedstawiłem podczas sesji rady miasta. Wówczas też mnie postraszono i na groźbach się skończyło ponieważ wiedzą że podaję prawdę . To taka sytuacja kiedy obie strony wiedzą co jest grane ale jedna z nich nie ma odwagi do konfrontacji. Oni maja układy znajomości możliwości , tematu publicznie nie podejmą bo by się musieli jednoznacznie opowiedzieć . TAK czy NIE. Wykorzystują za to swoje koneksje i uprawnienia by nas pozbawić lokalu, dostępu do szkoleń , psychoterapii jednym słowem ukarać i wykluczyć za to że patologie nazywamy patologia niezależnie od osoby i zajmowanego stanowiska. Wyciągacie zbyt pochopne wnioski co zrobiłem a czego nie ?. To się okaże później - podam to do wiadomości w odpowiednim czasie . Na razie niestety trzeba nadal grzebać w brudach . Społeczeństwo ma prawo wiedzieć jak rzeczywiście jest tą naszą profilaktyką . A zainteresowane - nie zainteresowane okrywaniem tego śmietnika strony chcąc nie chcąc musza się jakoś określać i brnąc dalej w miarę rozwoju sytuacji . Gdyby nasi spece od profilaktyki oraz samorząd zamierzali dokonać zmian na lepsze to już by to uczynili . Jak na razie dalej mamy to samo co było; pozory ,propagandę i pranie mózgu. Budowanie nowego na starych śmieciach.
Pisanie o tych sprawach nie sprawia mi przyjemności. Czasem padały tu zbyt pochopne słowa krytyki nie tylko pod moim adresem za wyciąganie brudów ale jakby zapominano że ktoś też odpowiada za ich powstanie . Robię to co mogę reszta nie zależy ode mnie . Nie zgadzam się z tym że dyskryminuje i niszczy się tych którzy działali społecznie na rzecz innych tylko dla tego że nie pogodzili się z patologią i miejscowymi układami.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

A nie przyszło ci do głowy, ze może inni też mają rację?
Ze moze mają już dość tego ciągłego wypominania, że ten pan zrobił dawno temu to i to albo nie zrobił tego i tego.
W jaki sposób chcecie pomóc ludziom uzaleznionym i ich rodzinom?
Jak chcecie odbudować całą strukturę?
Na pewno nie w ten sposób i na pewno nie takim mysleniem.
Wiesz co mnie denerwuje - własnie takie rozgrzebywanie przeszłosci, zamiast walczyć o przyszłość dalej siedzi się w tym co było i już raczej nie wróci.
Władza się zmieniła i zmieniło się podejscie. MOPS ma nową szefową która raczej w slady poprzednika nie pójdzie, reszta skompromitowanych osób już też nie pełni waznych funkcji więc po co te grzebanie w śmieciach?

Więcej nadziei i wiary w to, że coś się zmieni mają sami zainteresowani, oni naprawdę wierzą w to, ze będą mieli terapię z prawdziwego zdarzenia.

Nie chcę czytać przykładów z przeszłości, nie interesuje mnie to ale chętnie poczytam o założeniach i pomysłach w jaki sposób władza chce pomóc tym ludziom.

Edytowane. Administracja.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS napisał/a: Z tego co wiem nikogo nie pozostawia się bez pomocy, problem jedynie w tym, że nie każdy chce uzyskać tą pomoc i nie każdemu ona odpowiada.
zwłaszcza jak tą pomoc udziela się w publicznym zakładzie ale na specjalnych warunkach …..
Pan kierownik G. wyrzucił z oddziału kombatanta i inwalidę wojennego po polskiej interwencji w Czechosłowacji tylko dla tego że ten nie chciał zostać sekretarzem Klubu Rodzina rzeczywiście był oczytany i inteligentny . Ja tu się przyszedłem leczyć panie magistrze a nie działać w klubie . Tłumaczył się. Apelowaliśmy do rozsądku i obowiązków Pana G aby nie odpierał uzależnionemu prawa do leczenia ponieważ ten nie dał żadnego powodu aby go jej pozbawić . Tym bardziej że doprowadzenie tego człowieka do leczenia zajęło wiele pracy i czasu pracownikom MOPS i nam . Bardzo dobrze rokował a w domu przed terapią miał metę gdzie też pili inni co stanowiło dla niego dodatkowe zagrożenie . Po wyrzuceniu z oddziału pomagało mu dwóch kolegów z Promyka aż po kilku miesiącach abstynencji wszedł w nawrót i zapił się .

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

VW .zastanawiam się co skłania cię do wypisywania tych głupot. Dla mnie dyskutowanie z kimś kto celowo podaje nieprawdziwe informacje jest pozbawione sensu. Rozumiem że chcesz zwrócić na siebie uwagę, pokazać się jako obrońca MOPS i na coś liczysz!. Ale licz się też z konsekwencjami - nie wszystko uchodzi płazem . Pisz o konkretach podawaj przykłady i to co możesz wykazać.
Podaj konkretnie jakie profity miałem poza społeczną praca i ciągłymi problemami z opłatami za czynsz energie i wodę w Promyku. Jeśli tego nie zrobisz uznam to za pomówienie .
Czy ty zostałeś upoważniony przez Pana Burmistrz a jeśli nie to przez kogo do zabierania głosu w sprawach korespondencji między lokalną administracją a innymi podmiotami. Skoro tak bardzo zaangażowałeś się w spawy MOPS zapytaj Panią Dyrektor czy odpowiednie służby dokonały odbioru tych pomieszczeń przed oddaniem ich do publicznego użytku.
To o co mam zastrzeżenia do pana Burmistrza to nawet nie to ze nie sprawdził informacji , sygnałów mówiących o nieprawidłowościach w MOPS w realizacji zadań z dziedziny profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi . Za czasów Pana Spozowskiego . Zdarza się. Ludzka rzecz ! Ale że ponownie powołał w skład Komisji osoby które nie dość że nie reagowały na patologie to postanowiły wykluczyć tych którzy jej nie akceptowali. I ty dobrze o tym wiesz. Kogo chcesz bronic i przed kim?
Napiszę więcej i odpowiem ci na kwestie które poruszyłeś o ile nie będziesz robił pyskówki z tego tematu.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Patologia jest patologią niezależnie od tego czy dotyczy indywidualnych osób czy instytucji .
To zrozumiale że ujawnianie niewygodnych faktów jest nie przyjemne i boli dlatego uzależnionym odradza się heroicznych zrywów i natychmiastowego naprawiania szkód które wyrządzili . By nie unikał kontaktu z tym co mu się przytrafiło bo zrobi to ponownie . Najpierw jest diagnoza do której potrzeba jak najwięcej informacji.
Jeśli ktoś nie chce się leczyć sam to kierowanie na terapię często odbywa się za pomocą pracowników MOPS, kuratorów, Komisji i w końcu Sądu.
Uzdrawianie zaczyna się od głowy jeśli i ta jest zatruta zaczyna się od detoksu . A potem przez głowę grzebie się w śmieciach.
Materiały i informacje jakie otrzymuje od kolegów i prowadzących pomagają mu odzyskać zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie .W procesie uświadamiania, zrozumienia że błądził i sam się oszukiwał istotnym i nieocenionym elementem są nieprzyjemne i szokujące fakty z życiorysu. To one głownie przekonują niezdecydowanych o konieczności dokonania zmian we własnym życiu. Ale wtedy to już nie jest przymus leczenia tylko jego osobisty wybór oparty o świadomość. Jak jest a jak powinno być . Terapia tak długo jest skuteczna dopóki zainteresowany pamięta kim jest i jak to się skończy jeśli o tym zapomni.
Jeśli rozumiesz dlaczego kuratorzy swoim podopiecznym zamiast terapii nie proponują ;zapomnij o tym co było , zajmij się przyszłością poco rozgrzebywać przeszłość . Zrozumiesz i nas . Choć na początku bywa ciężko. Nas też interesuje jak władza rozwiążę zaistniałe problemy . Dlatego piszemy podajemy fakty aby ją zmotywować i przekonać o konieczności naprawy . Rokowania na dzisiaj są małe . Bez udziału mediów i instytucji poza samorządowych chyba się nie obędzie .

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Skoro tak to dlaczego sprawa nie trafiła do sądu? Mając takie mocne argumenty już wtedy powinniście coś z tym zrobić, złozyć wniosek o popełnieniu przestępstwa. Dlaczego teraz o tym piszesz? A co zrobiłeś wtedy?

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Wątpię, ale dobrze, że jednak są jakieś tam plany zmian mających zwiazek z pomocą ludziom uzależnionym i ich rodzinom.
Nie wydaje mi się aby władza nie wyciągnęła odpowiednich wniosków z przeszłości i uważam, że sytuacja jaka miała miejsce rok czy dwa lata temu już się nie powtórzy.

Jeżeli ktoś nie chce sam się leczyć to zaden sąd go nie zmusi do zaprzestania naduzywania alkoholu, może jedynie skierować na przymusowe leczenie w jakimś osrodku a efekt bywa najczęsciej taki, że uzalezniona osoba po wyjściu nie kontynuuje terapii w grupie i nadal pije.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS.

Widzę że wierzysz że kiedy widzisz przewinienie i je zgłosisz odpowiednim władzom to one się sprawą zajmą. Ze wystarczy coś zgłosić i sprawa załatwiona i ktoś sie tym zajmie. Takie myślenie jest w właściwe ale na nasze realia, nieuzasadnione.Widzę że masz mało doświadczeń na tym polu gdyż inaczej byś nie pisała w taki sposób do yaha.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

A co do wniosków naszej władzy nie jestem tego taki pewien. Obecny Pan Burmistrz już raz zamiast sprawdzić zasadność naszych uwag proponował nam współpracę z Panem Pełnomocnikiem Spozowskim i Komisją choć o istniejących tam nieprawidłowościach informowaliśmy dość dawno. Nikt nie traktował sprawy poważnie i odpowiedzialnie. Z naszej strony współpraca oznaczała by akceptację i świadome popieranie patologii i korupcji. Latem podczas spotkania w Komisji Zdrowia zastępca Pana Burmistrza także zachęcał do współpracy z Panem Spozowskim i Komisją . Potem wyszła afera z Pełnomocnikiem i dyr. MOPS artykuły w prasie o nieprawidłowościach ,stratach w MOPS i zaprzeczanie faktom że jakoby miasto nic nie wiedziało . Zastanawiam się co by było gdyby nie nasza konsekwencja i ulegli byśmy czy Pan Burmistrz wziął by odpowiedzialność za skutki współpracy do której nas namawiał. Dzisiaj mamy identyczną sytuację z Komisją i wspólnotą AA . Oczekiwanie od innych aby współpracowali z tym co uważają za szkodliwe społecznie jest nie na miejscu tym bardziej że stawiając określone zrzuty nie jesteśmy gołosłowni. Tuż przed samymi świętami udałem się do Pana Burmistrza w sprawie lokalu minęło ok. 5 lat a stowarzyszenie nie ma adresu a w związku ze zmiana klasyfikacji działalności gospodarczej grożą nam kolejne problemy . Pan Burmistrz wspomniał że nie widział mnie na spotkaniu integracyjnym w MOPS trudno być na jakimś spotkaniu jeśli się o nim nic nie wie .
Dopóki nie zostanie wyjaśnione jak doszło do nieprawidłowości w pracy Komisji i byłego Pełnomocnika i wykluczenia Klubu Promyk nie ma co mówić o współpracy i integracji nawet gdyby Pana Burmistrza wziął osobiście na siebie całą odpowiedzialność. Nie zamierzam działać na szkodę ludzi z problemem alkoholowym i uczestniczyć w procederze który morze narazić mnie na odpowiedzialność karną. Odnośnie lokalu trzeba dodać że to z inicjatywy Burmistrza Pana Kędrackiego w MOPS wydzielono pomieszczenie o czym dowiedziałem się długo po tym fakcie ale dla kogo i na jakie potrzeby o tym nas niestety nie poinformowano.
YvonneS napiszę coś na temat uzdrawiania skoro to cię interesuje.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

A poza tym. Wiem że yaho wie co się powinno robić z takimi rzeczami. Ale to wykracza poza wątek forum.Piszemy o faktach. A rozliczanie, pisanie tym co kto powinien a czego nie powinien, zadawanie pytań Dlaczego to dlaczego tamto ? jest rozliczaniem. Jeszcze raz piszę, wiemy co trzeba robić z takimi rzeczami, nie musisz być naszym doradcą prawny. Piszę to raz jeszcze, nie po to piszemy te wszystkie rzeczy aby zaczerpnąć rady od mądrego co z tym wszystkim robić. Pozdrawiam

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pan z cynamonu napisał/a:
... nie musisz być naszym doradcą prawny. Piszę to raz jeszcze, nie po to piszemy te wszystkie rzeczy aby zaczerpnąć rady od mądrego co z tym wszystkim robić.

Zdaje się, że wiele osób przestaje rozumieć po co to piszecie. Skoro wiecie to co piszecie i jak piszecie za słowami stoją mocne dowody, to tutejsze forum z całym szacunkiem dla naszego grona nie ma żadnych kompetencji żeby rozwiązać przedstawiony problem. Wybaczcie - ale jeśli ktoś uporczywie podejmuje działania które nie prowadzą do rozwiązania problemu i nie przyjmuje do wiadomości tego faktu (rad na forum), to jego intencją jest konfrontacja, wyładowanie frustracji, może zemsta, a nikt chyba tutaj nie będzie legitymizował takich działań.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pan z cynamonu napisał/a:
Jeszcze raz piszę, wiemy co trzeba robić z takimi rzeczami, nie musisz być naszym doradcą prawny. Piszę to raz jeszcze, nie po to piszemy te wszystkie rzeczy aby zaczerpnąć rady od mądrego co z tym wszystkim robić. Pozdrawiam

Chyba raczej nie wiecie skoro zamiast tam gdzie trzeba są przedstawiane na forum.
Dla mnie wyjaśnienie jest proste, albo wasza wersja jest nieco lub mocno przesadzonam, albo kiedy pan G i pan S byli u "władzy" nie mieliscie na tyle odwagi aby zgłosić to odpowiednim organom a teraz uważacie, że jak sobie napiszecie o tym co było kiedyś to wszyscy wam uwierzą a nawet jeżeli uwierzą to i tak niczego nie zmieni.
Odnoszę podobne wrażenie, że głownie chodzi o jakieś osobiste porachunki niż o ukazanie "faktów".

Edytowane. Administracja.

syn
Obrazek użytkownika syn
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

yaho vw niestety nie odpowie poniewaz jak mi wiadomo dostał bana,ale moze pan udac sie na prywatna rozmowe jesli ma pan z nim kontakt.Jesli chodzi o mowienie prawdy to z doswiadczenia wiem ze lezy ona po obu stronach.Sledzac ten temat w kontrowersjach MOPS nie zaowazylem aby pan sam podawal jakies konkrety,oprucz przedstawienia kilku faktow o ktorych nic wiecej nie wiemy jak to czy sa prawdziwe.Ani vw ani pan ich nie podal wiec?.Piszac tu nie straszymy jak pan poniewaz niektore z panskich wypowiedzi mozna tez uznac za pomowienie.Konczac moja wypowiedz byla wczoraj pewna dyskusja poza forum o tym co wyczytali tu niektorzy w tym pan vw nie uslyszalem ani jednej wypowiedzi ktora by popierala to co pan tu pisze.Bedac u zrodla czyli u p.pelnomocnik rowniez nie znalazlem poparcia panskich teorii o ktorych tak obficie sie tu pan wypowiada.Prosze o konkrety jak sam pan prosi vw czy innych,i oczywiscie innych niz te o ktorych pan juz tu napisal,bo one nie koniecznie sa prawdziwe jak wspomnialem o w/w rozmowie z p.pelnomocnik:)

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Jestes w bledzie Yvonnes poniewaz jeszcze za czasow pana S Yaho i p z cynamonu mowili o tym i wielu innych rzeczach.Biorac pod uwage to ze bylo to omawiane na niektorych sesjach Rady Miasta!,dlatego p.S nie jest u wladzy oczywiscie do tego przyczynilo sie wiele innych osob.Dlatego tez Yaho i p.cynamonu pisza dalej by inni ktorzy uczestniczyli i uczestnicza nadal odpowiedzieli za bledy badz uczciwie wobec nas wszystkich sie do nich przyznali w co watpie bo jak widac do tej pory tego nie zrobili czego?.Powiem wiecej wyreczaja sie innymi osobami by w ich imieniu tu pisali nie majac pojecia o tym i o AA.To ci lidezy powinni przedstawic fakty skoro oni iwy uwazacie ze nie ma w tym prawdy co pisze Yaho i Cynamon.Mam wieloletnie doswiadczenie w AA widzialem rozne rzeczy i choc ze wszystkim sie nie zgadzam to z Yahem i cynamonem tak biorac j/w pisze druga strona milczy czego ze str...u,tak sadze,a milczenie oznacza ze tak.A gdzie twoje dzialania Yvonnes czytajac to wszystko pofatygowalas sie to sprawdzic doglebnie,cos z tym zrobic ? a nie tylko udzielasz rad jak to powiedzial cynamon i yaho co wiecej przedstawia dowody na to wszystko jak twierdza jesli dojdzie do tego co mysle.Tylko jest pytanie czy liderzy i Ty macie odwage to ruszyc,bo jak powiedzialem wczesniej kiedy kurtyna calkowicie opadnie nie bedzie odwrotu.Zycze powodzenia YvonnesB)

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Psiuk napisał/a:
Yvonnes czytajac to wszystko pofatygowalas sie to sprawdzic doglebnie,cos z tym zrobic ? a nie tylko udzielasz rad jak to powiedzial cynamon i yaho co wiecej przedstawia dowody na to wszystko jak twierdza jesli dojdzie do tego co mysle.Tylko jest pytanie czy liderzy i Ty macie odwage to ruszyc,bo jak powiedzialem wczesniej kiedy kurtyna calkowicie opadnie nie bedzie odwrotu.Zycze powodzenia YvonnesB)

Jakie działania masz na myśli?
Nie jestem związana bezpośrednio ani z AA ani z mkrpa, jednak nie podoba mi się, że pewne osoby ciągle wracają do przeszłości zamiast robić coś w kierunku naprawienia istniejącej sytuacji, o czym zresztą kiedyś pisałam.
Uważam, ze takie sprawy powinny być już dawno załatwione a osoby winne ukarane. Jestem zszokowana tym co napisał Yaho i naprawdę chciałabym poznać fakty, dowody, że dochodziło do takich sytuacji i dlaczego nikt nic z tym wtedy nie zrobił.
W tej chwili oprócz waszych opinii nie ma niczego więcej, nie wypowiedziała się druga strona, są natomiast poważne oskarżenia wymagające chociaż jakiegoś potwierdzenia.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS. Proszę, nie pisz co my powinniśmy zrobić bo to staje się żenujące . To co powinniśmy zrobić już zrobiliśmy dawno. To piękny świat kiedy piszesz że cyt. "...takie sprawy powinny być już dawno załatwione a osoby winne ukarane" ale niestety wyidealizowałaś rzeczywistość. Zajmij się jakimś zagadnieniem dogłębnie, postaraj się załatwić jakąś sprawę prawnie a zobaczysz ile po pociąga za sobą czasu, nerwów, determinacji i odwagi i wyrzeczeń a może wtedy przestaniesz nas pouczać co powinniśmy a czego nie powinniśmy. Może dlatego nie ma efektów bo robi coś w tym kierunku tylko garstka osób którym zależy na normalności i na zmianie. Zdjęcie pana Spozowskiego przez obecnego Burmistrza z funkcji dyr MOPS i Koordynatora d/s uzależnień dowodzi tylko tego że mieliśmy rację (jak napisał Psiuk). A piszemy tutaj o tym aby uświadomić ludziom w jakim bagnie żyją a jest to dopiero początek zmian. Piszemy może ostro ale prawdziwie. Jak zależy ci na faktach to możemy ci je przedstawić ale poza forum.A prawna wiekowa sprawiedliwość to mit w który wierzysz, może daje ci on pewne poczucie bezpieczeństwa i porządku ale tak nie wygląda niestety rzeczywistość w której egzystujesz ty i ja i my wszyscy, nie raz byś się zaskoczyła gdybyś
poznała zagadnienie od wewnątrz.No ale ludzie mają prawo do swoich iluzji chodz życzę ci rozczarowań (odczarowań). ;)

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Do wiadomosci Yvonnes dowody podaje sie w Sadzie a nie na forum , bo na forum podajac mozna sie narazic na naruszenie prywatnosci a to jest juz karalne wiec nie rzadaj od Yacha i p.cynamonu tego,bo jak powiedziedzieli moga je przedstawic ale nie tu!.Mialas propozycje rozmowy na priv z p.Kamilo i mysle ze on cie poinstrulowal a jak sadze to w tej dziedzinie wie co nieco,a udaje ze sie zna na AA mowiac Ci zebys nie czytala teog co tu sie pisze,pewnie dla tego ze jest 2 reka p.Z a nawet wiecej.Powodzenia j/w napisal cynamon o realizowaniu sie na drodze prawnej o ktorej tez piszesz.:D

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Jak do tej pory sprawa nie trafiła nigdzie i zapewne już nigdy nie trafi.
Przedstawiacie tutaj poważne zarzuty i tylko o to wam chodzi? Jaki to ma sens? Tylko po to żeby ludzie czytajacy forum poznali fakty bo macie dostep do netu i możliwosć aby sobie popisać?
Moze i uwierzyłabym w to co zostało napisane gdyby chociaż jedna osoba przedstawiła coś konkretnie a tak przez cały czas wałkuje się jeden temat, nie popiera żadnymi dowodami i liczy na to, że inni uwierzą.
To w co wierzę jest moją sprawą i nikomu nic do tego Cynamonowy.

Psiuk, swoje domysły zostaw dla siebie, jak widać wyobraźnia cię nie zawodzi więc korzystaj, ale z umiarem.
Pana Z i Kamila znam od bardzo dawna z racji, że kiedyś byliśmy sąsiadami. Zresztą nie muszę nikomu się tlumaczyć, bo nie rzucam żadnych oskarżeń pod niczyim adresem.
Rozumiem, że korzystacie z terapii, więc zapytam się przy okazji jak to w tej chwili wygląda? Czy osoby z problemem alkoholowym mogą znaleźć wsparcie w tych grupach które aktualnie działają?

Edytowane. Administracja.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Widze ze to nie moje domysly YvonneS i nie moja wyobraznia tylko realja ,bo jak okazuje sie to nie tylko Kamilo a i byle sasiadki bronia osoby zle czyniace jesli chodzi o AA.Czyli ze wiez kto to jest kamilo?i dla tego bronisz p.Z ktory sam sie nie moze obronic bo prawda kole w oczy tylko wyrecza sie sasiadami i ??? wiadomo nam kim.A moze umow sie i porozmawiaj na priv z Yahem czy cynamonem bo zeby miec zdanie to trzeba posluchac 2 strony a nie tylko 1!.Po to by miec jekies zdanie.A co do oskarżen to rzucasz bo ciagle mowisz Yahowi i cynamonowi ze maja ci dac dowody wiedzac ze tu ich nie mozna przedstawiac bo to nie miejsce.Ciagniesz ten sam zapach ze soba co p S,Z popierajac ich w brudnej robocie zamiast niwelowac to.Czy oni przedstawili dowody o ktore prosisz rozmowcow tego forum mysle ze nie by by bylo je tu widac.Zapraszam do priv z Yahem i p.cyna:)monem

Zablokowany
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

mikaelg napisał/a:
stanowczo się nie zgadzam z pani poglądami... skoro wszystko tak świetnie działa a wina leży po mojej stronie to może mi pani wytłumaczy gdzie popełniłem błąd?
Na początku maja złożyłem pismo do MKRPA z wnioskiem o leczenie ojca uargumentowałem je tym że ciągle pije a podczas rozmowy z pracownikiem socjalnym dodałem jeszcze że martwie się o siostrę bo ojciec znęca sie nad nią psychicznie... a jaki był tego fniał? kilka tygodni później moja siostra leżała na OIOMie w parczewskim szpitalu w śpiączce po próbie samobójczej gdzie po 2 dniach zmarła i co? ...nic to chyba za mało aby MKRPA i kurator ojca coś zrobili? ...sprawa o leczenie ojca ruszyła pod koniec października a będąc w Radzyńskim sądzie dowiedziałem się przypadkiem że ojciec ma wyrok w zawieszeniu i można złożyć wniosek o odwieszenie co też zrobiłem sprawa się odbyła a wyrok odwieszono tylko wykonać go nie można bo wyrok uprawomocnił się po upływie okresu próbnego i zakładam że to moja wina ponieważ mimo iż 2 dni przed pogrzebem rozmawiałem z kuratorem i opowiedziałem kilka sytucji gdzie ojciec znęcał się nad moją siostrą czy mnie straszył, o fakcie nadużywania przez niego alkoholu także poinformowałem... jednak to wszystko za mało jak sądze aby coś zrobić... inną sprawą jaką przytoczę jest przypadkowe spotkanie pewnego młodego człowieka który trafił na nasz parczewski oddział odwykowy... był bardzo szczęśliwy z tego powodu... wracał właśnie ze sklepu i wyczułem od niego alkohol... a szedł właśnie na oddział odwykowy, w reklamówce jaką miał przy sobie zauważyłem kilka piw a o odwyku powiedział "najlepszy na jakim byłem" ... i tu moja myśl jeśli tak się leczy uzależnienie od alkoholu to równie dobrze można go wcale nie leczyć a zaoszczędzone pieniądze rozdysponować na inne cele...

pytanie czy ta sprawa znalazła swój finał
pzdro gan

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

W którym miejscu bronię pana Z i Kamilo?
Czytaj uważnie, przecież cały czas chodzi o to aby poznać opinię tej drugiej strony, Yaho i Cynamonowy już napisali co mieli do napisania oskarżając parę osób które jak dotąd nie zabierały głosu w dyskusji i zapewne nie zabiorą.
Tak jak napisałam, jestem wstrząsnięta tym co napisał Yaho odnośnie przypadków odmowy przyjęcia na oddział osób które wymagały natychmiastowej pomocy lekarskiej. I cały czas chodzi mi tylko o to. W wewnętrzne sprawy grup wsparcia AA nie mam zamiaru się mieszać, gdyż interesuje mnie tylko pomoc dla moich podopiecznych, zwłaszcza tych którzy nigdy nie mieli do czynienia z terapią.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS

Więc skoro wierzysz w iluzję to twoja sprawa ale mi i yahowi jej nie narzucaj.

Mówisz że wystarczy miec dowody zgłosić gdzie trzeba i sprawa będzie załatwiona a winni ukarani.... buhaha.... dobra jesteś.... ale ja wiem że realia tak nie wyglądają..i to jest twoja fantazja którą mi i yahowi narzucasz ;)

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Wierzę w fakty a tutaj poza paroma wypowiedziami rozczarowanych osób niczego takiego nie ma.
Nikt też nie potrafi przedstawić żadnych danych na ten temat.
Nie można, będąc przy zdrowych zmysłach, opierać się jedynie na opinii jednej lub kilku osób związanych ze sobą i podzielających swoje zdanie.
Dlatego trudno jest mi uwierzyć w to, że dochodziło do tego typu sytuacji i że nikt z tym nic nie zrobił, a moze zrobił?
W tej chwili prędzej są to osobiste rozgrywki pomiędzy osobami ktore były swiadkami lub brały w tym udział i takie odnoszę też wrażenie, a nie rzeczowe przedstawianie pewnych faktów.

Edytowane. Administracja.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Sprawy które poruszam, podawane przeze mnie fakty dotyczą instytucji publicznych i osób które są lub były w nich zatrudnione . W demokracji jest tak przyjęte że obywatele maja prawo wiedzieć i pisać o sprawach dla nich ważnych . Jeśli kogoś to nie interesuje niech nie czyta są inne strony.
Jedną z zasad profilaktyki jest ta by o problemach mówić otwarcie ponieważ milczenie i ich ukrywanie wzmacnia patologię. Chodź nie zawsze jest to możliwe i łatwe .
YvonneS Zbyt wiele ode mnie oczekujesz albo sobie upraszczasz co na jedno wychodzi. Przytoczę tu pewne zdarzenie myślę że znajdziesz w nim analogie.
Około 6-7 lat temu na pod drzwiami Burmistrza Mroczka z kolega z zarządu „Promyka „ przypadkowo spotkaliśmy kuratora zawodowego który prawnie zajmował się kiedyś kolegą z którym byłem. Po krótkim pytaniu co u nas kurator z miejsca zaczął głośno i negatywnie wypowiadać się na temat oddziału odwykowego w Parczewie. Zbulwersowany wieloletnią działalnością jej kierownika Pana psychologa G. Zanim zaskoczony taką śmiałością i odwagą zdążyłem zapytać czy się nie boi głośno i w tym miejscu mówić co myśli. Osoba ta dodała; odchodzę na emeryturę i wyjeżdżam z kraju!!!!

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Nie twierdzę, ze nie warto mówić o pewnych sprawach, nawet jestem za tym aby jak najwięcej takich przypadków było omawianych lub podawanych do publicznej wiadomości.
Bulwersuje mnie fakt o którym napisałeś i w tej chwili naprawdę nie wiem jaki sobie wyrobić pogląd na to wszystko, tym bardziej, że nie znam dokładnych faktów oraz opinii drugiej strony.
O parczewskim oddziale odwykowym nie słyszałam za wiele dobrego.
Ale też ostatnio usłyszałam opinię, że w Suchowoli pozwalano pacjentom z odwyku wychodzić na przepustki podczas których pili oni i trzeźwi wracali z powrotem na oddział. Również nie mam potwierdzenia tych słów, dlatego nikogo nie oskarżam.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Chwila. Pan Z wziął kasę na szkolenie od MKRPA. Jak sama Komisja napisała w piśmie o środkach publicznych " Pierwszeństwo mają osoby ze stowarzyszenia "Rodzina". W tym samym czasie kiedy Pan Z dosłał naszą kasę publiczną przez Stowarzyszenie "Rodzina", sam Prezes owego Stowarzyszenia Pan G w tym samym czasie stwierdził

cytat " Wie Pan, Stowarzyszenie jest tylko na papieże w tej chwili" dalej powiedział o członkach swojego Stowarzyszenia

cyt "reszta zarządu to są członkowie papierowi w tej chwili "

Więc wyciągnijcie sobie sami wnioski...bo nasuwają się same.

Stowarzyszenie papierowe, członkowie zarządu również papierowi a Komisja kasę publiczną pchała w tych fikcyjnych Panów (liderów AA, Pana Z i pana S ) (zapewniam że owa kasa która szła na Stowarzyszenie z naszych podatków również była papierowa ).

Piękny mamy papierowy świat ;)

Więcej faktów... jeszcze mam ich sporo...

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Realna kasa idzie na fikcję, uczestniczą w tym procederze obecni liderzy AA, Komisja i Stowarzyszenie które jak stwierdził jego Prezes Pan G działa ale tylko na papieże....

Może rzeczywście mało obiektywnie piszę bo jak dochodzą do mych uszu takie rzeczy to szlag mnie trafia...

Yvonnes--- gdzie mogę to zgłosić ? ;)

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Po co ten sarkazm?
Tam, gdzie uważasz.

Edytowane. Administracja.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS Z uporem wracasz do grup, oddziaływań. Gdzie ty żyjesz nie znasz parczewskich realiów !
Zamierzaliśmy reaktywować tylko część oddziaływań z tych które funkcjonowały w Promyku. W MOPS niestety są gorsze warunki niż w dawnym lokalu. Ale po tym w jaki sposób ostatnio dokonano zmian w składzie MKRPA w Parczewie nie ma co się łudzić że będą równe szanse dla wszystkich. Oni preferują samych swoich . To konsekwencja bierności samorządu nie wyjaśniono motywów jakimi kierowali się Pełnomocnik i Komisja udzielając niektórym dofinansowania . A szkoda. Mogło by się wiele wyjaśnić dzisiaj było by mniej wątpliwości. I nie doszło by do kolejnych decyzji w iście peerelowskim stylu , po cichu, metodą faktów dokonanych. Zastanawiające z jakich powodów Pani Pełnomocnik i Pan Burmistrz nie respektują obowiązujących standardów i zasad demokracji. To kolejny przykład różnicowania społeczeństwa , marginalizacji a nie współpracy i dialogu z obywatelami. Nie interesuje mnie czy wam chce czy nie chce się wieżyc w podawane przeze mnie informacje. To nie moja sprawa nie mam nic do waszej wiary. Istnieją bardziej obiektywne okoliczności i fakty niż moje wypowiedzi. Sami wyciągajcie wnioski. Zapoznaj się ze Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych przyjętą przez nasz samorząd zestawcie to z działaniami decyzjami Komisji , Pełnomocnika zorientujecie się że coś tu jest nie tak. Jedno przeczy drugiemu. Czy to nie dziwne że nikt Promyka przez szereg lat nie otrzymał środków na szkolenia i terapię nawet grupa młodzieży DDA z którą pracowała Pani Psycholog .Ale otrzymali je ci którzy wystąpili o nie po raz pierwszy. Nawet ten który nie spełniał wymogów, z jakich powodów ukrywano ich nazwiska? To sprzeczne z przepisami. W końcu sprawa dotyczy publicznych pieniędzy. Niechęć do wyjaśnienia tych wykroczeń wynika z obawy że mogło by się okazać że nasi liderzy AA to tylko sponsorowani figuranci którymi posłużyli się nasi eksperci od profilaktyki aby ukryć istniejące od lat nieprawidłowości. A wtedy była by jeszcze większa afera niż jest dlatego starają się to przeczekać. Dla mnie jedno lakoniczne stwierdzenie Pani Pełnomocnik że były to decyzje nie merytoryczne to zdecydowanie za mało. Czekam na konkrety i szczegóły w tej sprawie. W końcu istnieją odpowiednie organy samorządu które maja określone obowiązki i powinny rozwiać moje, wasze -nasze wątpliwości.

syn
Obrazek użytkownika syn
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

gan jak mi wiadomo komisja kieruje ludzi na oddział odwykowy a nie prowadzi ich za reke.Wiec jesli pacjet mowi ze pujdzie co nie do konca jest prawda w wielu przypadkach,to ani komisja ani nikt z jej czlonkow nie ponosi odpowiedzialnosci.Zglasza sie ten fakt wtedy ten ktos dostaje ponowne wezwanie i do tego dochodzi badenie czy taki pan sie nadaje.Jesli tak to jest sprawa kierowana do sadu gdzie taki pan ma nakaz stawienia sie na oddzial tylko ze tez nie zawsze to dziala.Mija jakis czas delikfent jest grzeczny a jak zaczyna znowu rodzina to zglasza i po jakims czasie klijeta dowozi Policja,a to wszystko niezalezy tylko od komisji-mopsu,sadu sklada sie na to wiele innych czynnosci.A to wszystko odciaga sie w czasie jak w wielu przypadkach.Wspolczuje Ci choc nie wszystkie przypadki sa tak tragiczne.Co zas do oddzialu i ich pacjetow to czy pacjet bedzie dalej pip czy nie to zalezy od pacjeta,tak jak to czy pacjet chce byc zdrowy czy nie ,a wiadomo jak nie bedzie bral lekow to bedzie nadal chory.Jesli chodzi o picie w czasie leczenia odwykowego to wiem ze tacy pacjeci nie chca byc zdrowi dla tego sa usowani natychmiast z oddzialu jak mi wiadomo chocby niedawno byla taka sytuacja.Wiem i znam takie przypadki nie tylko na oddz.odwykowym,byl pacjet na oddziele wewnetrznym po zawale i tez sie napil i to niezle ale to nie sluzba zdrowia odpowiada ze jego postepowanie.To sa oddzialy otwarte gdzie kazdy moze wyjsc niezaowazony poza teren szpitala badz poprosic kogos z zewnatrz o przysluge.Tylko na oddzialach zamknietych unika sie takich przypadkow takim oddzialem jest np.oddz.psych.,choc i na takich bywaja cuda.Dlatego wszystko zalezy tez i od nas jak pilnie i szybko zajmujemy sie takim czlowiekiem.Wiem ze tez wina zawsze lezy po obu stronach dlatego ze znam ludzi ktorzy zachowuja sie tak jak by byli pijani,a kiedy pijacy zostaje sprowokowany to roznie bywa bo sa tacy ktorzy ida spac i tacy ktorzy szukaja dziury w calym.Czlowiek spotyka rozne sytuacje i roznie na nie reaguje a kazdy z nas inaczej choc sa grupy ktore maja takie same zdania na dany temat a to dlatego ze dochodza do tego samego wniosku(konsensusu).:D

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Czy jest prawdą to co napisałeś, ze ludziom potrzebującym odmawiano hospitalizacji? Tylko o to mi chodzi, wasze rozgrywki między sobą i ugrupowaniami mnie nie interesują.
I dlaczego nic z tym nie zrobiono?

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS ! To już nawet nie sarkazm, to satyra.

Jak mi sam prezes stowarzyszenia otwarcie mówi w twarz że jego organizacja to papierowa fikcja a płynął tam pieniądze podatników to opada mi to co jako mężczyzna mam najcenniejsze... czyli ręce... arogancja władzy poszła tak bardzo daleko że już nawet jej przedstawiciele się z takimi rzeczami nie kryją przed obcymi.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Mnie naprawdę nie interesuje po co i w jakim celu ktoś coś wziął lub nie.
Prosiłam o konkretną odpowiedź na konkretne pytanie.

Edytowane. Administracja.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Syn!!! A kto powiedział że jak coś mówi pełnomocnik to musi być prawdą idąc tym tokiem rozumowania; burmistrz , starosta mieli by jeszcze większy monopol na prawdę . A co, jeśli na ten sam temat oficjele ci będą mieli odmienne zdania która z tych ich prawd będzie prawdziwsza. Absurd dla naiwnych! Próbujesz się pokazać jako bezstronny ale czy jesteś ?! . Oczekujesz ode mnie konkretów a posługujesz niedorzecznym argumentem samego autorytetu który coś powiedział czegoś z kolei nie potwierdził. Jeśli to ci wystarcza aby wyrobić sobie własne zdanie twoja sprawa . Sory za ten wywód ale próbowałem ci pokazać jakiej metody używasz wobec mnie w wymianie poglądów nie biorąc odpowiedzialności za słowa.
Jak chcesz konkretów to znajdziesz je na wcześniejszych stronach tego tematu. A co ciekawe spotkasz tam również wypowiedzi VW które zdają się być w sprzeczności do ostatnio zajmowanego przez niego stanowiska . Poprzednio potwierdzał słuszność naszych zarzutów a że zmienił zdanie cóż to nie pierwszy tego typu przypadek i mnie nie dziwi . Przykład idzie z góry. Inny aowiec który zaczął odróżniać jedno od drugiego nagle zmienił zdanie i stwierdził że bez układów u nas na udział w PRO nie ma co liczyć . I wiesz co dostał je bez czekania od razu . Wystarczyło że to co było czarne stało się białe . Po co wychodząc z jednej iluzji pogrążać się w drugiej . Jeśli koś robiłby to na własny użytek za własne pieniądze jego sprawa . Ale jeśli takie standardy wdrożyły osoby pełniące publiczne funkcje za pomocą środków na profilaktykę i nadanych im uprawnień to ja się na to nie zgadzam.
Taki system poza tym że jest sprzeczny z prawem ,zasadą równości obywateli, to stawia w kłopotliwej i upokarzającej sytuacji tych którzy opowiedzieli się po stronie obowiązujących przepisów nie chcieli się dopuścić się samogwałtu i prostytucji mentalnej choć w towarzystwie szacownych członków MKRPA w Parczewie .
A tego typu zjawisk w naszym samorządowym życiu mieliśmy i mamy dostatecznie dużo i to mnie niepokoi . Osoby zatrudnione w publicznych instytucjach zwłaszcza na kierowniczych stanowiskach kiedy nieprawidłowości wychodzą na światło dzienne i nie da się dłużej zaprzeczać, zazwyczaj mówią ze nic nie wiedzieli .
Szpital nie wiedział że kierownik Pododdziału Odwykowego w Parczewie nadużywa alkoholu , nie wiedział też tego były pełnomocnik byli - obecni członkowie Komisji choć wiedzieli to nie wiedzieli uchodzi im to bez konsekwencji podczas gdy przeciętny obywatel w świetle prawa odpowiada za swą niewiedzę. Ta postawa tak się przyjęła i upowszechniła w środowisku trzeźwościowym że co bardziej doświadczeni członkowie Wspólnoty AA też zachowują się tak jakby nie wiedzieli tego co wiedza i zaprzeczają sami sobie. Tylko czy eksperci od profilaktyki zastanawia się jakie to może przynieść skutki dla tych którzy byli już we władaniu mechanizmu iluzji i zaprzeczania czy jak zwykle liczą że konsekwencje poniosą tylko ci na dole.
PS Prosiłeś o konkrety podam więcej następnym razem o ile wydolę w końcu iluzja jest uwarunkowana społecznie.
:):D

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Chyba yaho jednoznacznie i jasno sie wyraził.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pytałam jego a nie ciebie.

Edytowane. Administracja.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Przytocze pewien fakt dla YvonneS okolo 2 lata temu moge sie pomylic nieco plus minus nieco do przodu lub do tylu.Zglosil sie pewien meszczyzna okolo 30 -to letni ktoremu odmowiono przyjecia kazano mu sie zglosic za tydzien,wiedzac jak sie zachowuja przyjmujacy do szpitala zdobyl sie na to by wytrzezwiec na dzien zgloszenia a nawet na 2 dni przed.Jak mi wiadomo byl po bardzo dlugim ciagu i juz nie doczekal danego mu tygodnia na przyjecie do szpitala po 3 dniach zmarl,ta wiadomoscia podzielil sie p Z (sasiad-byly);) i to jest fakt prosze zapytac,cale szczescie ze w zeszlym roku brat w/w meszczyzny doznal takiego szczescia i dane mu bylo skonczyc terapie.Co zas do innych faktow prosze sie udac do Burmistrza on moze udostepni pani nagrania DvD z sesji rady.Tam znajdziesz YvonneS kilka faktow o ktorych mowi Yaho czy Cynamon,na co i oni maja potwierdzenie glosowe.:)Zycze powodzenia moze cos jeszcze napisze puzniej bo Rzymu tez odrazu nie zbudowano:p.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Czy podano przyczynę odmowy przyjęcia do szpitala?
Czy może słyszliście jeszcze o kilku takich przypadkach czy jest to tylko jeden który od lat służy jako przykład złego postępowania lekarzy wobec pacjentów?

Edytowane. Administracja.