Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

648 posts / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Zapraszam do dyskusji

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

arkus napisał/a:
Osobiście Yvonnes nie musisz Kościołowi na nic dawać, on sam weźmie. To, że zrezygnowałaś z Kościoła nie znaczy, że on zrezygnował z Ciebie(czyt. twojej kasy).:) Po każdych wyborach nowy premier, rząd dogadują się z KK, jak razem doić społeczeństwo. Dlatego, czy chcesz tego czy nie, musisz łożyć, np. na konkordat. Na tym polega "nasza" demo(n)kracja. Są tacy co twierdzą, że po 1945 przeszliśmy pokojowo od socjalizmu z "ludzką twarzą" do socjalizmu z "ludzką twarzą na klęczkach". Dzięki temu w propagandzie, np. TV autorytet=papież, prawda=encyklika, patriotyzm=katolicyzm, Niebo jest chrześcijańskie a Maryja jest zawsze dziewica.

To mi wygląda na objawy frustracji.. Suma żalów, goryczy uzupełniona demagogią. . Trudno się do tego odnosić. Z uwagi na fakt , że mamy demo(n)krację każdy może mówić co chce. Każdy też moze robić co chce. Np. zagłosować na partie która chce wypowiedzieć konkordat przegonić katolików ocenzurować TV z treści religijnych, i dokonać nacjonalizacji majątku kościelnego oraz zlikwidować demokrację. (mam małe deja vu ,że cos podobnego było i nie bardzo się podobało cóż każdy ma prawo do sentymentów. ) zawsze można spróbować. A do czasu nowej rewolucji trzeba się pogodzić z rzeczywistością. A jeśli jest zbyt trudne do zniesienia to w epoce globalizacji można emigrować np. do Szwecji albo w Kambodży , Laosu Tajlandii czy Tybetu ... tam nie ma konkordatu, złego Papieża i demokracji za to jest nie tracącą od 2500 lat na jakości religia . Miłej podróży:)

Dlatego mnie już nie zaskoczy, jak Parczewie zamiast basenu powstanie pomnik "JP2 w basenie". Ostatnio gdzieś postawili chłopu koło łąki pomnik "JP2 w kajaku". Taki projekt byłby też tańszy. No i wiadomo, nagrody, premie, rozgłos ... .

Mnie w wykonaniu tego burmistrza nic nie dziwi . Ale to nie ja go wybrałem wiec to nie powinno mi być głupio. :D

http://www.eparczew.com/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=467&ro...

Dziękuje za propozycje na rekolekcjach w tym roku już byłem. Natomiast broń w domu nie zawadzi. . Nigdy nie wiadomo co naszym braciom muzułmanom , hindusom czy buddystom strzeli do łba.
A całkiem serio gdyby nie miażdżąca potęga militarna państw chrześcijańskich to wyznawcy przynamniej dwóch wielkich religii już dawno pobyliby się nas z powierzchni ziemi.

PiotrF
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

jarekm napisał(a):

dlaczego panowie w czarnych sukienkach nie potrafią pohamować swoich huci?

Liczni potrafią, Pewna liczba (nie potrafię określić jak duża) niestety nie...

jarekm napisał(a):

dlaczego panowie w czarnych sukienkach nie potrafią pohamować swoich huci?

Zapewne z tych samych powodów, dla których swoich chuci nie potrafią opanować panowie (zapewne liczni), którzy takich sukienek nie noszą.
Zganić należy czyny jednych i drugich...

P.S. Mam tylko nadzieję, że przynajmniej tutaj różnica znaczeń pomiędzy słowami: wszyscy, większość, liczni, żaden nie będzie budzić wątpliwości...

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

PiotrF napisał(a):

Zapewne z tych samych powodów, dla których swoich chuci nie potrafią opanować panowie (zapewne liczni), którzy takich sukienek nie noszą.

Panom w sukienkach niestety nie wypada bo poświęcili się innej służbie i mają dawać przykład a nie grzeszyć.

PiotrF
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

l_k napisał(a):

PiotrF napisał(a):

Zapewne z tych samych powodów, dla których swoich chuci nie potrafią opanować panowie (zapewne liczni), którzy takich sukienek nie noszą.

Panom w sukienkach niestety nie wypada bo poświęcili się innej służbie i mają dawać przykład a nie grzeszyć.

Ależ ze zdaniem tym zgadzam się całkowicie. Zwłaszcza, że postępowanie tej pokaźnej chyba (niestety) grupy służy co poniektórym nie w sukienkach chodzącym do usprawiedliwiania własnych nagannych uczynków.
Jak już wcześniej napisałem - naganne jest postępowanie jednych i drugich. Inaczej mówiąc - nikomu nie wypada nie panować nad swoimi chuciami.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?
l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Pewnym rozwiązaniem byłoby zniesienie celibatu lub zdecydowana i szybka reakcja ze strony zwierzchników i usuwanie takich ludzi ze swoich szeregów lub wysyłanie ich na leczenie a nie ukrywanie, ze problem nie istnieje.
Nie wydaje mi się aby pedofilia wsród księzy katolickich stanowiła wytłumaczenie swoich czynów dla innych pedofili ale na pewno daje zły przykład również "normalnym" wiernym którzy coś tam podejrzewają ale nikt nic głosno nie powie, zwłaszcza w małym społecznościach.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-dziega-katolik-nie-moze-popierac-in-vitro,1,5307848,wiadomosc.html
Po co wygadywać takie rzeczy? Kosciół powinien popierac tego typu akcje a nie je krytykować. Nie każda rodzina marząca o dziecku chce je adoptować a dla wielu to jedyne rozwiązanie aby mieć własnego potomka.

arkus
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

A jednak jednak uważam, że potęga ducha-jego stan jest większy niż agresja, pycha i arogancja. Życzę miłego politykowania i silnej indoktrynacji! Dzięki temu coś co jest pełne wad stanie się kiedyś tylko wadą.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

arkus napisał/a:
A jednak jednak uważam, że potęga ducha-jego stan jest większy niż agresja, pycha i arogancja. Życzę miłego politykowania i silnej indoktrynacji! Dzięki temu coś co jest pełne wad stanie się kiedyś tylko wadą.

Cóż za kąśliwy , rażący do bólu komentarz. Widzę, że do potęgi ducha spoooro jeszcze brakuje . :)

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Nawet wśród apostołów , którzy widzieli cuda Chrystusa i w jego imieniu uzdrawiali ludzi zdarzyła się czarna owca. Ewangelie tego nie wybielają . Problem polega na tym, że ze skandalicznych wyjątków tworzy się reguły czy też ogólny obraz. Gdyby prześwietlić każdą inną grupę społeczną w takim okresie czasu liczba zbrodni była by gigantycznie większe. Niestety komuś jest widocznie na rękę tworzenie takiego obrazu. Dzięki Bogu nie takie rzeczy przetrwał Kościół. Istnieje istniał i istniał będzie do końca ludzkiej cywilizacji a mali ludzie go zwalczający odchodzą w niepamięć . Swoją drogą zachęcam do zgłębiania z równą gorliwością innych tematów zwianych z działalnością Kościoła jak miliardy złotych przeoczane na pomoc biednym , chorym pokrzywdzonym , setki szkól sierocińców , hospicjów .

arkus
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Wychodzi na to, że dobrze, że dzięki naszemu katolickiemu premierowi i "cudotwórcy" Donaldowi Tuskowi nie mamy drugiej Irlandii :)
Mi już wystarczy penetracja mojego portfela.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Widzę, że dyskusja na całego B) A zaczęło się od riposty na mojego posta ...
W toku rozumowania l_k który trudno nie zauważyć bardzo przypomina retorykę widoczną we wiodących mediach zapominamy gdzie leży początek problemu.
Przypomina to sytuację gdy podczas pracy zdarzył się wypadek i lekarze patrzą na poszarpaną przez maszynę rękę, zadając sobie pytanie amputować od razu czy próbować leczyć.
A gdzie jest BHP pytam się ...
To nic że wypadków są setki tysięcy a może i miliony, cały czas jest pytanie stosować pigułki czy dopuścić aborcję, o BHP cisza :|
Kiedyś wpadł mi w rękę szmatławiec dla właściwie dzieci typu Bravo Grill, gdzie rubryka z listami była wypełniona pytaniami typu : "czy mogę to z nim zrobić na pierwszej randce, czy może zaczekać do drugiej". Po pierwsze czy nastolatki mają tylko takie problemy, po drugie czy dobór listów nie sugeruje, że współżycie należy zacząć najpóźniej na drugiej randce (w wieku 13-14 lat) ;)
No wredny jest ten Kościół - zabrania pigułek i zabrania aborcji - bo zabrania seksu pozamałżeńskiego !
Dziecko powinno rodzić się w rodzinie, bo tam ma najlepsze dla siebie warunki do rozwoju i żaden postęp tego nie zmieni.
Ja się nie dziwię że jest tyle dramatów jak się dzieciom wmawia że wszystko wolno czego rodzice nie widzą. Niech środowiska tzw. postępu wezmą za te tragedie pełną odpowiedzialność, jak się mówi A trzeba powiedzieć Beee.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

A już zwątpiłem w antyklerykalny duet z forum eparczew . Szczególnie arkus – którego można zdefiniować anty , anty w stosunku do wszystkiego choć wcześniej się za tym opowiadał lecz aktualnie sprzeciwia bo wcześniej mylił, lecz można to wytłumaczyć czynnikami obiektywnymi.. Myślę że gdyby napisał pan autobiografię – Mój świat, studium przypadków [ imię nazwisko] to byłby to bestseller z zakresu studium psychologii. Niestety nie mamy na razie wypełni drugiej Irlandii . Dobrze, ze chociaż burmistrz jest w gronie politycznych faworytów pana arkusa . Dzięki temu na pewno łatwiej przeżyć takim ludziom jak pan w parczewskiej enklawie dobrobytu i tolerancji.

Radziłbym udać do specjalisty i poszukać zdrowszych rozrywek niż penetracja portfela .B)

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

witam!
http://wiadomosci.onet.pl/2099041,12,sroga_kara_dla_nauczycielki_ateistk...
jawne narzucanie swoich światopoglądów
z artykułu wynika że nie było żadnej dyskusji ze strony katoliczki.
a z drugiej strony jest za ostra reakcja rodziców dziecka.
z drugiej strony jak nauczyciel chorego dziecka chciałby się pomodlić do bolka i lolka o zdrowie dla dziecka- nieuczestniczący w ich wierze uznaliby ją jedynie za niespełna rozumu i nie wnosiliby o jej zwolnienie.
pzdro gan

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Akurat z tym mogę się zgodzić. Dzieci powinno się wychowywać a nie hodować a dzisiaj wychowanie przypomina bardziej taką"hodowlę",dzieciom się wszystko kupuje,muszą mieć najnowszy model smartfonu, modne, markowe ubrania itp.dzieci szybko dojrzewają, szybko sięgaj po alkohol, trawę, próbują uprawiać seks. Kościół niewiele z tym zrobi bo młodzież mało kogo słucha a do kościoła chodzi bo musi lub nie chodzi. Kościół nie naprawi relacji dziecko-rodzic, to zadanie samych rodziców, tylko co ma z tym wspólnego temat aborcji i antykoncepcji? Seks nie jest dla dzieci ale to dorośli powinni je uświadamiać. Problem w tym, że wielu rodziców uważa że robi dobrze i problemu nie widzi, jako przykład moi sąsiedzi - matka samotnie wychowuje 2 dzieci,dziewczyna jest w gimnazjum a mały chodzi do przedszkola. Tatuś zabrał manatki i ma już nową rodzinę a że mieszka za granicą to rzadko się pojawia. I ta młoda od jakiegoś czasu wszczyna awantury, do matki odnosi się w sposób chamski - zamknij mordę itp., pije alkohol, raz jak zrobiła imprezę to leżała później nieprzytomna na wycieraczce aż ją karetka zabrała do szpitala a mamusia problemu nie widzi i uważa że jest wszystko w porządku. Mnie jest szkoda tej młodej bo ona się stoczy bez pomocy ale skoro własna matka nie dostrzega problemu to czy ktoś może coś zrobić?Dodam,że nie jest to rodzina patologiczna. Dzieciaki są zadbane i ubrane, co niedziela matka chodzi do kościoła a jednak nie potrafi porozumieć się z córką. Jak w takim przypadku zapobiegać kiedy nie widzi się problemu a zamiast rozmowy jest kłótnia i wyzwiska a ostatnio chyba też i przemoc.

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!
Do wespazjana
Widzę w postawie wespazjana niewymuszoną chęć niedostrzegania problemu w społeczności z którą się utożsamia.

Pan z cynamonu przytoczył informację którą i tak nie możemy zweryfikować na ile jest subiektywnym zapisem autora lub jego badań przypisanych do wcześniej postawionej tezy; ale na tyle ile informacja o gwałceniu chłopców czy dziewczynek przez księży (czy to polskich czy to zagranicznych) była przekazywana w mediach mówi sama za siebie że istnieje problem.

-Można nie dostrzegać problemu lub go umniejszać (mówiąc że to czarna owca)-problem będzie istniał.

-Z wyjątków nie tworzyłyby się reguły- gdyby te wyjątki byłyby piętnowane i stosowano by wg nich kanony prawne.

-Nie zgadzam się też z tezą gdyby by prześwietlić inne grupy społeczne...., grupa społeczna książąt (księży) powinna być grupą nieskazitelną, sami mówią z powołania- gdzie kolesie z ambony wytyczają innym etykę, moralność jak mają żyć.

-"niestety komuś zależy...."- teoria spiskowa; nikomu nie zależy, zależy aby taki oprawca odpowiadał karnie.

- oby dzięki bogu tacy kolesie odpowiadali karnie za to makabryczne przestępstwa oraz aby ich pracodawcy odpowiadali również za współudział,

- i jeszcze jedno wespazjanie gdzie te szkoły, hospicja, sierocińce stworzone przez naszego proboszcza.

ps. nie jestem antyklerykałem, jestem niewierzącym w żadną religię ale zauważam ohydne przestępstwa.
pzdr gan

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Zatem;
1. Nie uważam a tym bardziej artykułuje poglądy aby ktoś a tym bardziej księża nie odpowiadali za popełnione zbrodnie .
2. duchowieństwo z racji swojego powołania powinno prezentować postawy molarne znacznie przewyższające przeciętnie obowiązujące normy a w związku z pkt 1 ewentualne odstępstwa powinny być przykładnie karne ( w ramach ciekawostki oddam, że dla takowych czarnych owiec poznaczony jest najniższy krąg piekielny), pragnę natomiast zauważyć iż tego typu przypadki w Kościele są nadmiernie eksponowane w stosunku do skali zjawiska . Nie wynika z tego iż duchowieństwo jest nieskazitelne lecz ni mniej ni więcej iż informacje o Kościele w wielu mediach są przestawiane w sposób tendencyjny i stronniczy . Przykładowo na czołówkach serwisów nigdy nie ma informacji ukazujących lwią cześć choćby społecznej działalności Kościoła . Natomiast raporty jak ww. bardzo szybko ładują na czołówki
3. inne grupy społeczne.. ciekawy jestem czy ktoś kiedyś pokusi się o przeprowadzenie badań i raportu na temat przestępstw seksualnych wśród nauczycieli . A następnie ten znajdzie się na wszystkich serwisach . I Ti niech sobie każdy odpowie na te pytanie
4. myślę , ze każdemu zdarza się wyjechać poza Parczew wiec w każdym większym mieście można się na placówki prowadzone przez Kościół. Osobiście znam kilkanaście W skali i 1240 przedszkoli i szkół podstawowych (133 tys uczniów), 417 szkół ponadpodstawowych (83 tys uczniów) oraz 69 szkół wyższych i uniwersytetów (100 tys słuchaczy), 33 szpitale, 244 ambulatoria, 267 domów starców i zakładów opieki i 538 sierocińców oraz domów opieki dla dzieci. W Parczewie proboszcz prowadzi świetlicę dla dzieci i niepełnosprawnych . Myślę , ze jak będzie taka potrzeba to powstaną też inne placówki. A skoro jesteśmy w temacie to ateiści robią coś pożytecznego w Parczewie ?

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Cieszę się chociaż w kwestii wychowania dzieci mamy zbieżne poglądy.
Pewnie młodzież z gimnazjum też zagląda na forum - może ktoś coś napiszę jak wy widzicie wasze relacje z rodzicami, w szczególności w kontekście religijności waszej rodziny.

Jeśli ktoś z czytających ma w rodzinie podobną, a może gorszą sytuację niech nie zgrywa bohatera i szuka pomocy psychologa. Im większy kryzys tym więcej nieświadomych przyczyn go powoduje. Bez specjalisty czasem ani rusz.

Robi nam się tu niezły mętlik, a wiec po kolei.
Czy zapalenie pierwszego papierosa powoduje raka płuc lub krtani - raczej nie. Czy zapalnie drugiego papierosa spowoduje chorobę - pewnie nie. Czy palenie powoduje raka i inne choroby - na pewno tak. Aby stać się nałogowcem trzeba kiedyś zapalić tego pierwszego którym poczęstują zapewne koledzy.
Kiedyś palenie było bardzo modne - po dzisiejszemu trendy i postępowe, a modę podsycał marketing - od fajnych opakowań, sponsorowania imprez, po sceny z popularnych filmów.
Czy postęp jest odwracalny ? Okazuje się że tak nawet w zakresie walki z nałogiem. Owszem widzi się palących (pomimo prawdziwych szykan), ale odbiór tego samego zachowania zmienił się magicznie - dzisiaj palacze nie są już "cool" ale to raczej grupka frajerów tracących zdrowie i spore pieniądze ...
Można coś zrobić ? Okazuje się że można.

Idąc dalej. Czy zapalenie pierwszego skręta zrobi z ciebie narkomana ? Czy jedna zdrada rozbije twoją rodziną ? Czy jedna flaszka wpędzi cię w alkoholizm ....

Jaka rola jest w tym wszystkim religii. nam to się czasem wydaje że ksiądz to jakiś szaman, zrobi hokus pokus i skutki naszych błędów znikną.
Nauka Kościoła to jak przepis na dobrą kuchnię. Aby strawa była dobra niczego nie może zabraknąć, ani niczego nie może być za dużo, to co robimy powinno odbywać się w odpowiednim czasie i ustalonej kolejności. Niestety duża część z nas lekceważy przepis(y) i co zrobić gdy wyjdzie zakalec z naszego życia ...
No niewiele można zrobić - naprawdę warto się modlić o cud, ale też trzeba uważnie przestudiować przepis i zaczynać jeszcze raz od nowa. Można też machnąć ręką na kuchnię i pójść do fast food-a. Od jednego hamburgera zawał nas nie dopadnie ... ;)

Co ma wychowanie dzieci i rodzina do aborcji.
Dziś nikt nie pyta czy na raka płuc lepsza jest chemioterapia czy naświetlanie. Najlepiej nie palić tytoniu B)
Proponuję kwestię pozornego dylematu - pozwolić na aborcję czy pozwolić na niechciane dzieci rozpatrywać z całkiem innego punktu wiedzenia. Gdyby nauka kościoła została dopuszczona do głosu mógłby zmienić się stosunek młodzieży i starszych do seksu na bardziej romantyczny, ale też bardziej odpowiedzialny ze przyszłe skutki ...
W ogóle system społeczny mógłby stać się bardziej przyjazny ludziom i rodzinie, ale też bardziej wymagający od nas odpowiedzialności za własny los, za państwa narodowe i wspólnotę UE. W skrócie należy tworzyć szanse dla wszystkich, a nie rozdawać socjal i dotacje.

Taki mały apel do NWO ;) Jakoś wam Panowie słabo wychodzi rządzenie w naszej części świata. Nawet jeśli katolicka nauka społeczna to utopia w waszym mniemaniu, pozwólcie na taki mały eksperyment w takim małym kraju jak Polska. W końcu od jednego kraju wasz świat się nie zawali B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

cd.
Czy legalne zabicie jednego chorego nieuleczalnie doprowadzi z czasem do rutynowego masowego zabijania chorych i niepełnosprawnych (na ich własną prośbę oczywiście) ?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szkocki-radny-wywolal-oburzenie-eutanazja-dla-niepelnosprawnych-dzieci,wid,15370115,wiadomosc.html?ticaid=110244

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!
no to dalej uderzamy w polemikę:
- "dla czarnych owiec przeznaczony jest najniższy krąg piekielny"- a ja chciałbym aby dla nich był przeznaczony najniższy krąg więzienny.

- może informacje w mediach są przedstawiane w sposób tendencyjny i stronniczy ale nie zmienia to faktu że problem istnieje

- na czołówkach gazet nie ma informacji o dobrych stronach kościoła, gdyż nie jest to temat medialny (chociaż z drugiej strony utworzenie świetlicy w sposób profesjonalny -chętnie opiszą), ale czyż splendor, rozgłos, poklask jest obcy dla księży

- a propos prowadzenia przedszkoli, szkół, gimnazjów, domów starców itp. przez kościól to jestem pełen obaw gdyż ludzie prowadzący w/w instytucje po pierwsze nie są do tego nie przygotowani (ostatnia sprawa kobiet w habitach chcących się opiekować ludźmi niepełnosprawnymi) po drugie są ludźmi którzy czują misję i mówią w co masz wierzyć

- czy ateiści robią coś pożytecznego:
widzę że dzielisz ludzi na ateistów i nie ateistów. i tym się od siebie różnimy; ja dzielę ludzi na dobrych i tych złych.

-zły jest koleś w habicie gwałcący chłopców i dziewczynki, zły jest też koleś przenoszący go do innej miejscowości i kryjący go
- dobry jest koleś w habicie który nie dla splendoru, poklasku zgodnie z jego zainteresowaniami pomaga bliźniemu

Kim jest ateista:
- dla większości niewierzącym w boga (takiego lub innego)
- paradoksalnie może być wierzącym ... że bóg nie istnieje

pzdro gan

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Nie wiem Paluch do czego doprowadzi ale jak widać na przykładzie Szwajcarii, Belgii, Holandii, gdzie eutanazja jest dozwolona nie ma tam żadnego masowego zabijania chorych, umierających ludzi.

Poza tym wątpię aby pod wpływem nauk kościoła stosunek ludzi do seksu uległ zmianie, przykladowo jest wielu katolików uprawiających seks dla przyjemnosci i nawet o zgrozo, stosujących antykoncepcję zakazaną przez kk. Można przyjąć, ze ci ludzie wierzą, uczęszczają, identyfikują się z tą religią a jednak postępują wbrew temu co mówi ksiądz.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Billboardy-z-gejami-i-lesbijkami-pojawia-sie-na-ulicach,wid,15371045,wiadomosc.html?ticaid=110254&_ticrsn=3

O wiele większym nieszczęściem dla tego kraju są tacy ludzie jak p. Brudziński.

lkds
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Proponuję ateistom by zweryfikowali hipotezę Boga w sposób naukowy iz Go niema.
ja wiem ze Boga nie znajdziecie w świecie materialnym.
Należy On do porządku duchowego. Jedynym sposobem poznania Go jest nawiązanie osobistej relacji. Dlatego odezwijcie się do Boga. Zaproście Go na rozmowę, poproście, aby dał wam się poznać. Jeśli Boga nie ma, nic nie stracicie. A jeśli jest???:)

Czucie i wiara silniej mówią do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Adam Mickiewicz

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

W wymienionych krajach "pomoc w samobójstwie" kosztuje fortunę. W Szwajcarii wg,. danych z Internetu opcja full-serwis to wydatek 11.000 EURO. Oprócz tego skomplikowane formalności oraz groźba procesów sądowych ze strony rodzin utrudnia znacznie działalność. Jest jeszcze jeden kraj w Europie który dołączył do tego "elitarnego" grona, to jest (uwaga) ... Albania :)
PKB (2011) 2,5 raza niższy niż w Polsce ... Znalezione w wikipedii :
Albania była pierwszym krajem Europy który zalegalizował eutanazję. Legalizuje ona każda formę czynnej eutanazji za zgodą pacjenta. Eutanazja bierna jest dopuszczalna po otrzymaniu zgody trzech członków rodziny osoby chorej.
Gdyby tak jeszcze środki zabójcze refundował tamtejszy NFZ ... aż ciarki człowieka przechodzą.

L_k chyba bardzo wierzysz w potęgę Kościoła, skoro uważasz że ma on szanse na przeorientowanie zachowań kształtowanych pracowicie przez mas media.
Nauka Kościoła jest dla tych co chcą jej słuchać, a potęga (jego) "nie jest z tego świata".
A jeśli nie wierzysz - piszesz że nie ma wpływu, to skąd te pretensje. Jeśli dzieje się źle to trzeba szukać winnych i odpowiedzialnych wśród władców tego świata.

Co do Pana Brudzyńskiego - możesz rozwinąć myśl, jakie to wymierne nieszczęścia spowodował w tym kraju wspomniany polityk, zważywszy że od wielu lat jego partia nie sprawuje w Polsce władzy. W tym kraju rządzi koalicja PO - PSL B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

lkds
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Religia, tak jaj nauka, nie może podać nam gotowego dowodu na to, czy Bóg, jako istota samoświadoma, czy nawet pewien rodzaj ponadmaterialnej siły jest, czy go nie ma. Religia opiera się na wierze, choć posiada pewne fakty, które dla ludzi będących w danym wyznaniu, są swego rodzaju dowodami. Mowa tu o księgach lub objawieniach. Ateizm jednakże nie posiada niczego, na czym mógłby oprzeć ową wiarę. Nie wiemy do końca, kto lub co nas prowadzi, ale wierzymy, że jest to Bóg. W ateizmie wiara opiera się tylko na dwóch rzeczach: dogmatach i aksjomatach.
Aksjomatyczna wiara, to uporczywe twierdzenie, iż Bóg nie istnieje, choć nie można zdobyć dowodów, popierających tą tezę. Jedyną bronią, okazują się liczne dogmaty ze świata nauki, która to przecież żywi do nich odrazę w sensie pozytywnym, do niedawna sądzono, że najbardziej dogmatycznymi i zatwardziałymi wiarami świata są islam oraz katolicyzm, o tyle dziś wydaje się, że takie miano powinno raczej przypaść ateizmowi

Czucie i wiara silniej mówią do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Adam Mickiewicz

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Ja nie wierzę w potęgę kościoła ale ty owszem bo ciągle powtarzasz, że kk uczy jak postępować, zarówno rodziców jak i dzieci ale tak z zainteresowaniem patrzę na to do czego może dojść w Watykanie, bo jak wybiorą papieża postępowego i tolerancyjnego to może coś się w końcu zmieni na lepsze. Wy też powinniście się cieszyć bo kto wie czy te zmiany nie wyjdą kościołowi na dobre?

Nieszczęściem są politycy wypowiadający się o rzeczach o których nie mają pojęcia, nie akceptujący ludzi o odmiennych poglądach, sposobie na zycie itp.

No wiesz, pewne rzeczy tak jak luksusowe, drogie samochody dostępne są tylko grupie bogatych ludzi którzy czasami z tego korzystają więc nie ma mowy o jakimś "masowym mordowaniu".

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!
no to ikds zapraszam do dysksji.
ateiistom nie proponuj rozwiązania hipotezy w sposób naukowy bo tego sposobu po prostu nie ma.
Proponuję ateistom by zweryfikowali hipotezę Boga w sposób naukowy. -Boga nie znajdziecie w świecie materialnym. Należy On do porządku duchowego. Jedynym sposobem poznania Go jest nawiązanie osobistej relacji. Dlatego odezwijcie się do Boga. Zaproście Go na rozmowę, poproście, aby dał wam się poznać. Jeśli Boga nie ma, nic nie stracicie. A jeśli jest???:)

-zapraszam boga na pogaduszki do mojego przedpokoju

- pogadamy to się dogadamy

pzdro gan

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

... mowy nie ma o masowym mordowaniu, natomiast leczenie to też luksus (kto się leczył poważnie to wie o tym doskonale).
Ciekawe jaka skala procederu (eutanazji) występuje w postępowej Albanii ...
Tymczasem w Unii Europejskiej już o tym myślą co zrobić żeby pacjentom lub ich rodzinom opłacało się wybrać "ostateczne rozwiązanie" http://podatki.wp.pl/kat,70478,title,Unia-nakazuje-podniesc-VAT-na-wyroby-medyczne,wid,15374595,wiadomosc.html.

Co do polityka to odpowiedź uznaję za bardzo wymijającą ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Jeżeli chodzi o artykuł:

1. Wespazjan- powtarzasz często że patologie w koście to tylko margines którymi nie warto się zajmować

- Właśnie z tego powodu, że tym marginesem nikt nie chce się zajmować to, rozrasta się on do dużo większych rozmiarów (gdyby Państwo, które przecież wiedziało o nadużyciach przez księży w odpowiednim czasie zareagowało to problem, nie nabrzmiał by na tak wielką skalę).

- Nie jest ważne czy to 100 księży wykorzystało seksualnie 100 dzieci czy to jeden ksiądz wykorzystał 100 dzieci. Skalę patologi w kościele należy mierzyć skalą krzywdy wyrządzonej dzieciakom ich rodzinom, ich rówieśnikom, ich przyszłym partnerom życiowym (jeżeli po takich doświadczeniach zechcą ich w ogóle posiadać , oraz ich środowisku- zło ma to do siebie, iż raz puszczone w obieg, toczy się i powiększa jak kula śniegowa.

- Jeżeli chodzi o patologię to moim zdaniem kościołowi brak pokory i mądrości. Od lat widzi on problem na zewnątrz: a to w czarownicach, innowiercach, niewierzących itp. Chwasty należy zacząć usuwać z własnego ogrodu oraz oczyścić własne oko, nawet jeżeli znajdował by się tam nieznaczny paproch.

Moja propozycją jaką mam dla Kościoła jest po pierwsze: odłożyć miecz, po drugie: otworzyć na oścież ramiona, po trzecie: uścisnąć prawdę o sobie samym choćby nie wiem jak była szpetna i po czwarte: należycie zająć się tą prawdą.

- Problem istnieje, nie ma co zaprzeczać. Świadczy o tym fakt że coraz więcej kościołów w Polsce zamyka się i przerabia na, np: restauracje, sale weselne.

- Liczba wiernych się zmniejsza. Szczególnie wśród osób młodych którzy nie są jeszcze tak skażeni propagandą i potrafią odróżniać dobro od zła.

- To że sami księżą zaczynają zamiast zaprzeczać, mówić że problem istnieje (uważam to za postęp )

Owszem należy też docenić wszelkie akcje charytatywne prowadzone przez kler. Mam okazję chociażby widzieć na uczelni że działają i są to czyny godne pochwały i szacunku.Lecz nie mogą one stać się usprawiedliwieniem i przykrywką dla nieprawidłowości oraz nadużyć.

gringo
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

oj narobił trochę zamieszania natanek w tej sekcie katolickiej

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Szczerze wątpię aby legalna eutanazja doprowadziła do masowych samobójstw podobnie jak legalna aborcja nie prowadzi do sytuacji skrajnych, gdzie usuwa się ciąże na szeroką skalę a dzieci wcale się nie rodzą. Oczywiście mówimy cały czas o krajach cywilizowanych. dostępność daje możliwość wyboru, podejrzewam, że wielu i tak nie skorzysta. Z tym luksusem to tylko u nas, w krajach bogatych jest inaczej.

A czemu to ma służyć, takie głupoty?

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,z16mf

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Wespazjan- powtarzasz często że patologie w koście to tylko margines którymi nie warto się zajmować

Zgadza die, powtarzam i zmaierzam powtarzać bo takie mam przekoanie i maierzamć je wyrażać kiedy ini milczą

Właśnie z tego powodu, że tym marginesem nikt nie chce się zajmować to, rozrasta się on do dużo większych rozmiarów (gdyby Państwo, które przecież wiedziało o nadużyciach przez księży w odpowiednim czasie zareagowało to problem, nie nabrzmiał by na tak wielką skalę

Min. innymi dlatego ale jest to problem bardziej złożony. Jeśli chodzi natomiast o zajmowanie to zawsze ma na myśli rozmiary medialnej nagonki w takich przypadkach a nie tępienie zjawiska . Tego typu patologie w całym życiu społecznym trzeba likwidować szybko skutecznie a jeśli trzeba i brutalnie. I tu warto przytoczyć problem aborcji . Ciekawi mnie dlaczego na tą formą ludobójstwa nie pochylają się media .

Nie jest ważne czy to 100 księży wykorzystało seksualnie 100 dzieci czy to jeden ksiądz wykorzystał 100 dzieci. Skalę patologi w kościele należy mierzyć skalą krzywdy wyrządzonej dzieciakom ich rodzinom, ich rówieśnikom, ich przyszłym partnerom życiowym (jeżeli po takich doświadczeniach zechcą ich w ogóle posiadać , oraz ich środowisku- zło ma to do siebie, iż raz puszczone w obieg, toczy się i powiększa jak kula śniegowa

Jest bardzo istotne czy masz jednego złego człowieka czy setkę.

- Problem istnieje, nie ma co zaprzeczać. Świadczy o tym fakt że coraz więcej kościołów w Polsce zamyka się i przerabia na, np: restauracje, sale weselne.

- Liczba wiernych się zmniejsza. Szczególnie wśród osób młodych którzy nie są jeszcze tak skażeni propagandą i potrafią odróżniać dobro od zła.

Nawet przy moim pesymizmie muszę powiedzieć , ze nie jest źle. Pojedyncze przypadki maja związek z wyludnianiem się małych miejscowości a nie masowym odchodzeniem od Kościoła.

Owszem należy też docenić wszelkie akcje charytatywne prowadzone przez kler. Mam okazję chociażby widzieć na uczelni że działają i są to czyny godne pochwały i szacunku.Lecz nie mogą one stać się usprawiedliwieniem i przykrywką dla nieprawidłowości oraz nadużyć.

Dla zbrodni nie ma usprawiedliwienia. Nie podałem tego przykładu na usprawiedliwienie, tylko przykład bardzo pożytecznej i zakrojonej na szeroką skalę działalności Kościoła.

Podsumowując skoro zjawisko odchodzenia od Kościoła jest takie powszechne to w nawiązaniu do mojego poprzedniego pytania chciałbym się dowiedzieć ile tysięcy szkół , hospicjów i sierocińców prowadzą w Polsce ateiści ?

czy ateiści robią coś pożytecznego:
widzę że dzielisz ludzi na ateistów i nie ateistów. i tym się od siebie różnimy; ja dzielę ludzi na dobrych i tych złych.

Kim jest ateista:
- dla większości niewierzącym w boga (takiego lub innego)
- paradoksalnie może być wierzącym ... że bóg nie istnieje

Mi się zdarza dzielić ludzi w zależności od dyskusji. Od dyskusji . O Bogu np. na wierzących i ateistów,
Wiara jest przeciwieństwem wiedzy. Gdybym wiedział , że Bóg istniej to bym w Niego nie wierzył tylko wiedział , że istnieje. Jako ateista czyli osoba najogólniej rzecz biorąc postrzegająca świat empirycznie powinieneś odrzucać wszelkie nie materialne formy poznania. Zatem jeśli wierzysz w nie istnienie Boga to sam sobie zaprzeczasz bo powinieneś to wiedzieć .

gan
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

- ciekawe czy w wielką sobotę również będą molestowania chłopców i dziewczynek.

gringo
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

oj watykan ze swoich pedofilów się nie wytłumaczy

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Proszę zapytać właścicieli mediów ;)

Na końcu (...) artykułu jest napisane :
Każdy, kto przeczytał więcej niż pół zdania mojej wypowiedzi, wie, iż to klasyczny przykład manipulacji - zaznacza w rozmowie z "Rzeczpospolitą". - Jeśli ktoś tak zareagował (poczuł się urażony - red.), to oczywiście go przepraszam - dodaje.

- Pytany przez dziennikarza wspomniałem o wadach genetycznych, które mogą się u tych dzieci pojawiać częściej niż u innych - przekonuje. Jak twierdzi, wynika tak z badań profesorów, na które się powoływał. - Nie miałem zamiaru nikogo stygmatyzować - dodaje.

Szkoda że nie napisano (zacytowano) na czym polegała manipulacja, ale to przecież Onet - własność Ringer Axel Springer (niemiecko-szwajcarski koncern)

Prawdziwe głupoty to wygaduje Wałęsa i to już od dłuższego czasu. Ale jak mówił o pałowaniu, Smoleńsku, o Kaczyńskim itp. no to "Kali być dobry".
Teraz palną o gejach i lesbijkach (w polityce) no to sama Olejnik larum podnosi, a przełączą się niebawem wszystkie tzw. postępowe tytuły i wianuszek celebrytów http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Monika-Olejnik-Walesa-zhanbil-Nagrode-Nobla-slowami-o-gettcie-lawkowym-dla-gejow,wid,15379598,wiadomosc.html

Wg. Palikota demokracja to ochrona mniejszości - coś mi się wydaje że kosztem większości.

Nie wiem jak na innych, ale na mnie liczba 42 miliny aborcji na świecie w 2003 (Wikipedia) robi wrażenie. Biorąc pod uwagę galopujący "postęp" oraz podziemie aborcyjne śmiało można przyjąć szacunek 100 mln rocznie ludzi jest zabijanych przed narodzeniem. II wojna światowa to błahostka przy aktualnej skali aborcji, to jest hańba naszej cywilizacji. No ale M.Olejnik tej hańby nie widzi i raczej nie zobaczy.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam.
Obiecałem sobie że nie będę pisał w tak "śliskim" temacie, ale ktoś wcześniej przytoczył przypadki irlandzkie.

Tak się składa że miałem okazję przebywać przez jakiś czas w tym kraju i poznać odrobinę ich kulturę oraz samych Irlandczyków.
W pierwszych miesiącach pobytu całkowicie zawalił się mój stereotyp odnośnie religijności. Puste kościoły, najczęściej odkupione od duchownych i poprzerabiane na akademię sztuk lub coś w tym rodzaju. Sytuacje nader często powtarzające się nie tylko w większych miastach.
Po krótkiej analizie historii i kilku rozmowach z tubylcami doszedłem do wniosku, że KK pełnił podobną rolę jak w Polsce. Był ostoją ruchów niepodległościowych, aktywnie je wspierał, był spoiwem dla średnich i niższych warstw społecznych w warunkach "anglizacji" lokalnych elit.
Różnicę zaczęły się po wywalczeniu niepodległości. KK szybko wniknął w strukturę ubogiego państwa i przejął część jego obowiązków (edukacja, zdrowie), oczywiście w pewnym zakresie.
Po co to piszę. Chciałbym zwrócić uwagę na problem braku reakcji przedstawicieli państwa (policja, prokuratura) na zjawisko pedofilii wśród księży. Silne powiązanie struktur kościelnych ze strukturami państwowymi wyszło wszystkim bardzo źle. Podkreślają to sami Irlandczycy którzy dosłownie wpadają we wściekłość (ja im się nie dziwię) kiedy o tym się rozmawia. Zwracają właśnie uwagę na fakt "zamiatania pod dywan" takich przypadków przez władze KK, przy współpracy administracji!
Dzisiejsza Irlandia jest krajem laickim, może nie tak jak Czechy czy Holandia (chociaż to się szybko zmienia- islam!), ale niesmak jaki pozostał miał kolosalny wpływ na życie duchowe młodych Irlandczyków.
Podsumowując, "co boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi" i wszystko będzie OK. Jeżeli zaś chodzi o zwyrodnienia wśród duchownych to chyba warto przyjrzeć się funkcjonowaniu Cerkwi Prawosławnej. Niżsi rangą duchowni mają rodziny i założę się że tam nie ma takich problemów.

Ostatnie słowo do Wespazjana. Radziłbym Ci, nie rzucać w kontekście tej dyskusji słów typu "czarna owca", "najniższy krąg piekielny" i takie tam.
Dla mnie, jako świeżo upieczonego ojca, bardziej adekwatne środki postępowania w stosunku do takich "ludzi" to strzał w łeb i głęboki dół. Nawet bym nie mrugnął. Mam gdzieś że Ci "ludzie" mieli być może ciężkie dzieciństwo czy coś w tym stylu. Mam to gdzieś...

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Lopez
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Tak - to jest baaardzo ciekawe...

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

http://zdrowie.onet.pl/zycie-i-zdrowie/w-ciazy-do-smierci,1,5315749,artykul.html

To jest chore aby zasłaniać się wiarą katolicką kiedy chodzi o życie ludzkie ale widocznie kobieta dla katolika nie jest nic warta i może sobie umierać, liczy się dziecko które i tak by nie przeżyło.

Ta kobieta mogła żyć i mogła jeszcze mieć dzieci gdyby nie chore prawo i głupie fanatyczne podejście.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Ależ wy wszędzie widzicie manipulację. To juz nie jest nawet śmieszne.
w radiu jedynie mówią prawdę i może jeszcze gdzieś, prezes i reszta też mówią prawdę a media zawsze kłamią. Poza tym ksiądz profesor nie wypierał się słów które powiedział na temat in vitro. Tylko szczęśliwi rodzice dzieci które w ten sposób przyszły na świat mają na ten temat inne zdanie ale przecież ksiądz wie lepiej. Zenada.
Paluch a co ty tak się oburzasz? Ciebie to nie dotyczy a i tak nie wiesz z jakich powodów te kobiety dokonywały aborcji. Może kolejny krok to zakaz sprzedaży środków antykoncepcyjnych?
Odnośnie byłego prezydenta to rzadko mówił do rzeczy więc jakoś mnie nie dziwią ani jego słowa ani reakcja na nie.
A co powiesz na to oczywiście oprócz tego, że kolejna manipulacja niepolskiego portalu? Nie wiem czy w tym chorym kraju kiedykolwiek lekarz czy inna osoba związana ze służba zdrowia poniosła konsekwencje adekwatne do czynu który spowodował śmierć pacjenta? zawsze znajdą wytłumaczenie.
http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,rx7y4

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,qm157

Zablokowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Witam!
Będę spowiadał na nowym trupowisku.
od 13 do 14.
Chętnie poznam wasze grzechy.
W sierpniu promocja dwa grzechy za jabłko.

pzdro gan

Rosenfield
Obrazek użytkownika Rosenfield
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

gringo napisał(a):

oj narobił trochę zamieszania natanek w tej sekcie katolickiej

Gan, które to już Twoje konto? bo zgubiłem rachubę.

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Czarna owca czy piekło to nie środki postępowania , o takowych w KK, KPK ale na próżno szukać tam procedury strzału w łeb. Nie zabijaj dotyczy wszystkich w każdych okolicznościach po łacnie to ładnie brzmi erga omnes. I na pewno oko za o to nie jest zasada chrześcijańska. Gratuluje powiększenia rodziny.
Na pewno też nie łączyłbym celibatu z problem pedofilii. Kraje prawosławne to w większości biedne kraje z których wydarzenia nie obiegają światowych serwisów. (Dlatego też o podobnych przypadkach nie mówi się w kontekście Ameryki Łacińskiej) Ja osobiście słyszałem o takich przypadkach w Rosji . Problem jednak w tym, że nie ma tam wolnej prasy. W krajach Europy , Ameryki Północnej wręcz przeciwnie . Przypadki takie monstrualnie przebarwiane. Nawet podobne przypadki w innych grupach zawodowych jak nauczyciele przechodzą bez echa. I efekt jest taki, jak wynika ostatnich zdań twojego postu.
Określenia czarna owca okręcające księży traktujesz jak generalne określenie pedofila. A tak się składa , ze nie każdy ksiądz to pedofil .

orange
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

gringo napisał(a):

oj watykan ze swoich pedofilów się nie wytłumaczy

Nabijasz sobie posty czy chcesz sprowokować dyskusję? Bo jeśli to drugie to marnie Ci to idzie :)

arkus
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

A może zamiast kuli w łeb spowiedź, pokuta, zadość uczynienie i ... biczowanie ? ;)

"Skandal z wykorzystywaniem seksualnym dzieci w Irlandii ciągnie się dalej. Wychodzą na jaw kolejne szczegóły. Cała Irlandia wie, jak duchowni bezczelnie kryli swoich kolegów w habitach, gdy ci wyciągali swoje łapy w stronę dzieci. Opublikowano nowe informacje w tej sprawie. Szokują jak poprzednie.

Duchowni byli nietykalni! Mogli wykorzystywać, molestować, a Kościół i państwo i tak ich chroniły. To najbardziej obrzydliwy i okrutny wniosek, jaki płynie z analizy nowego irlandzkiego dokumentu pt. „Raport na temat stosunku władz kościelnych i świeckich do zarzutów i podejrzeń seksualnego wykorzystywania dzieci w archidiecezji w Dublinie”. A w nim kilkadziesiąt przypadków księży od lat 40. i stosunku władz publicznych do ich zbrodni. Dokument powstawał przez 3 lata, kiedy to śledczy dokładnie badali archiwa, w tym głównie kościelne. Przeanalizowali 320 przypadków i sprawy 46 księży z archidiecezji w Dublinie. To, co znaleźli, wstrząsnęło:

- w imię dobrych relacji państwo-Kościół duchowni byli traktowani dosłownie jak „święte krowy”. Mimo przestępstw, władze państwowe wraz z Kościołem na wszystko przymykały oko;

- zwierzchnicy przestępców w sutannach mięli wolną rękę w tuszowaniu spraw. Najczęściej przenosili ich do innych parafii, gdzie proceder rozpoczynał się od nowa;

- skala molestowania jest ogromna – niektórzy księża mówią o stu i więcej swoich ofiar, inni o molestowaniu dzieci średnio co dwa tygodnie przez 25 lat! Dzieci stawały się towarem, o który nie upominał się ani Kościół, ani państwo;

- duchowni wiedzieli, że dzieje się zło. Jeszcze w latach 80. wykupili polisę ubezpieczeniową na wypadek procesów ofiar księży-pedofilów i zboczeńców.

Nowy raport liczy 700 stron i zawiera wiele wstrząsających relacji. Niektórych z nich nawet nie poznamy, bo są utajnione.

Co na to wszystko irlandzki Kościół? Przeprasza. Lider Kościoła katolickiego w Irlandii kard. Sean Brady wyraził głęboki żal i wstyd oraz zaapelował o współpracę z policją w celu wyjaśnienia wszelkich niegodziwości. Inny duchowny, arcybiskup Dublina ks. Diarmuid Martin, przyznał, że choć także przeprasza, to żadne przeprosiny nie wystarczą ofiarom księży.

Dubliński raport to druga odsłona czarnej strony Kościoła katolickiego w Irlandii. Pół roku temu poznaliśmy fakty na temat niewyobrażalnej wręcz przemocy i wykorzystywania seksualnego w sierocińcach prowadzonych przez irlandzkie zakony żeńskie. Również wobec tamtych przypadków Kościół milczał, a władze państwowe nie tylko tuszowały sprawy. Często wręcz pomagały duchownym." - z sieci wzięte

http://wiadomosci.onet.pl/polecam.html?a=1&r=4b76ea91b78a445906fae70ac4e...
http://youtube.com/watch?v=2SoW5-tLe-U

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Pan z cynamonu
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Ktory to juz raz ban, no i powrot ?!

Krzyczal, narzekal na te strone, i na adminow, jednak swoim natretnym zachowaniem pokazuje, ze to on bardziej potrzebuje jej, niz ona jego.

Przypomina mi sie pewne powiedzenie;

Sama świnia worek drze i sama kwiczy

Pisze to z pelna powaga. Warto aby takim zachowaniom przyjrzal sie moze jakis dobry psychiatra ?

Skasowany
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Zauważyłem , ze to co piszę działa jak lustro. Zapewne gdybym napisał, ze pedofilii należy rozstrzeliwać bez sądu i zamieścił obrazek często pojawiający się w profilach nk członków LPR ( przedstawiający pocisk kalibru 5,56 x 45 mm oraz jego wyceną w zł i komentarz- leczenie pedofilii może być tanie) spotkałbym się z ocenami ułomności swojego chrześcijaństwa ( i to głownie ze strony ateistów i nieokreślonych.) .Z zapewne by tak było ale skoro napisałem tak to trzeba się do tego odnieść inaczej. A może w Szwecji tak robię i się sprawdza??
W ramach ciekawski warto dodać , ze podobne postulaty miła kiedyś LPR. . Za rok wybory wiec nic straconego , trzeba tylko dobrze skreślać.
W mojej opinani i bez tego pedofilii powinny spotkać spotkają surowe kary doczesne i bez porównania straszniejsze wieczne potępienie.

dobry psychiatra
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

jako dobry psychiatra niepokoją mnie teksty w stylu

Tutaj znajduje sie miejsce tylko na wiersze i proze wylacznie mojego autorstwa. (komentarze i opinie zostaw dla siebie)

Wiersze zawieraja bledy ortograficzne. Nie zawsze je widze i poprawiam.Brak w nich interpunkcji. Nie biore takze udzialu w konkursach. Nie mam aspiracji literackich. Liczy sie dla mnie tylko przekaz i sens. Jezeli jestes zainteresowany... zapraszam do poczytania.

to interesujące- a co na to lekarze

a propos świni to mi się przypomina powiedzenie

Ze świńskiego ucha nie zrobisz jedwabnej portmonetki

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Ciekawe że "Wy" nigdzie nie widzicie manipulacji, "Wy" łykacie wszystko - jeszcze chętniej niż za komuny.
To co piszesz - to jest jakaś w ogóle nieprzemyślana kalka z antypolskiej i antyreligijnej propagandy.
Na dodatek trudno nadążyć za prezentowaną logiką. Raz jesteś za eutanazją (w wykonaniu polskiej służby zdrowia), raz linkujesz obraz nędzy i rozpaczy, a nawet "bestialstwa" tej społecznej nomen omen instytucji.
Nazwijmy sprawy po imieniu - to co proponujesz czyli eutanazja, aborcja, in vitro w tym miejscu i czasie to będzie również bestialstwo. Masz tego świadomość (chyba) że jest bardzo źle z etyką i finansami, a jednak nie kojarzysz podstawowych zależności przyczynowo-skutkowych :( Po co jednak analizować, rozważać, kojarzyć - TVN daje gotowe hasła, wystarczy skopiować i wkleić na forum ...

Co do wątku. Na pewno czytają to różni ludzie, pewnie w większości młodzi. Temat aborcji jest dobrym sposobem żeby sprowokować katolików i dowalić kościołowi już od dawna.
Dobrych kilkanaście lat temu mieliśmy z rówieśnikami powiedzonko określające nasze zmęczenie i znużenie nieostającym wałkowaniem aborcji w mediach, a czasem na kazaniach. Zupełnie jak by nie było innych tematów.
Zaczerpnięte z języka komunikacji komputerowej brzmiało tak :
"Abort, Retry, Fail?" i pojawiało się w PC-cie np. gdy dysk nie zwierał rządnych treści (nie znaleziono pliku z programem).
Mam wrażenie że wałkujemy w tym wątku te same tematy, tylko przy użyciu coraz to innych słów, a logiki i argumentów coraz w tym wszystkim mniej. To się robi bardzo nudne.

L_k jeśli faktycznie jesteś osobą tak wrażliwą załóż koło Ruchu Palikota, wstąp do jakiejś idealnej grupy religijnej czy startuj na radnego i walcz o swoje przekonania w realu.
Zanim 101 raz napiszesz tu te same antyreligijna slogany - zastanów się czy to nie są jedynie puste słowa - Abort, Retry, Fail :|

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Można to zinterpretować to tak :
1. ksiądz Mariusz Pohl zwrócił się z apelem na czas adwentu (oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa) do swoich braci w wierze katolików. Innowierców i "w nic" nie wierzących to oczywiście nie dotyczy.
2. Armand Ryfiński (Ruch Palikota) zwrócił się z apelem na czas Gwiazdki (z nieba = supermarketu) do zboczeńców seksualnych -
ludzi zdrowych psychicznie oczywiście to nie dotyczy.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Mylisz się, nie oglądam tvn-u, w ogóle rzadko tv oglądam. A ty to pewnie tylko trwam bo taka polska? Rozumiem, że ta obsesja propagandy to też z polskiej telewizji?
Ruch Palikota mnie niestety rozczarował a zapowiadali się dobrze poza tym ja nie lubię przynależeć ani do określonej wiary ani do partii ani innych stowarzyszeń. A kościół to sam sobie "dowala" od dawna co widać po "jakości" wiernych i stale zmniejszającej się ich liczbie.
Może nowy papież przekształci ta instytucję w bardziej otwartą i tolerancyjną?

Wespazjan2
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Edytowane. Administracja.

arkus
Religie dzielą Bóg łączy.A może istnieją tylko religie ?

Nie jestem specjalistą od zboczeń, więc wolę nie wypowiadać się na temat ich stanu zdrowia i leczenia. W USA jest to karane.

Spotykam różnych ludzi, również księży. Nie będę tu pisał o swoich doświadczeniach, bo znając polskie realia mogę być posądzony o atak na Kościół. W PRL-u krytyka członka partii uznawana była za atak na partię, dziś jest podobnie. Nadal tkwimy w pewnych schematach, które nas niszczą. Kiedyś prof. ks. Józef Tischner powiedział, że nadejdą takie czasy, że będziecie się potykać o puste ławki w kościele, ale wtedy będzie już za późno. Myślę, że te czasy nadchodzą z Zachodu. Oby nie okrążyły całej kuli ziemskiej !!!

Dla czytających, podaję kilka cytatów J.Tishnera :

Ani katolik, ani Polak, ani nikt inny, nie mogą mieć w państwie większych praw, niż ma człowiek.

Dialog oznacza, że ludzie wyszli z kryjówek, zbliżyli się do siebie, rozpoczęli wymianę zdań. Początek dialogu - wyjście z kryjówki - jest już dużym wydarzeniem.

Nie jest wolny człowiek, który nie potrafi przyznać się do winy.

Ateizm często pokazuje nam, że wierzymy nie w Boga prawdziwego, a w bożka.

Pobożność jest niezwykle ważna, ale rozumu nie zastąpi.

Pyt.: "Jakie jest zdanie księdza na temat aborcji ?"
Odp.: Takie, jak zdanie kobiety, która przychodzi do spowiedzi.

Co to jest nic ? Pół litra na dwóch.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III