Media-relacje o katastrofie

100 posts / 0 new
Ostatni wpis
dereck2
Media-relacje o katastrofie

Moją uwagę i zaniepokojenie w tych dniach żałoby narodowej budzi sposób relacjonowania wydarzeń sprzed Pałacu Prezydenckiego w Warszawie przez telewizję publiczną.
Dla TVP, tragedią staje się głównie śmierć głowy państwa i pod tym kątem montowane są obrazy i emitowane wypowiedzi ludzi z tłumu.
Jak zamazany i jednowymiarowy jest ten obraz tragedii serwowany przez publiczną TV wystarczy zobaczyć udając się samemu pod Prezydencki Pałac.
Nie wszyscy ze zgromadzonych przed pałacem i spacerujących po Krakowskim Przedmieściu przyszli złożyć hołd li tylko tragicznie zmarłemu prezydentowi. Wśród tłumów są tacy, którzy składają wyrazy żalu wszystkim osobom tragicznej katastrofy: posłom, intelektualistom, członkom załogi itd. Można zauważyć również sporo cudzoziemców, którzy przychodzą w geście solidarności z ofiarami katastrofy. Pod Pałacem jest cisza i skupienie ale nie widać podniosłości.. .Ten tłum jest różnorodny a ludzie przychodzą tu z wielu pobudek..
Szkoda tylko, że nie ma ukazanej wielowymiarowości tej manifestacji w TVP. Jest za to redaktor Pospieszalski, który z tłumu wyławia osoby, które przed kamerami z egzaltacją wychwalają zmarłego prezydenta.
Granie na emocjach zamiast rzetelnej informacji o to mam pretensje do (tu wiązanka niecenzuralnych słów) dziennikarzy stacji publicznych i niektórych komercyjnych.

yaho
Media-relacje o katastrofie

Dla mnie to przykład Szacunku dla poległych w Katyniu Patriotyzmu i Odpowiedzialności jeśli ktoś widzi w takim postępowaniu chore ambicie- jego sprawa widać że cierpi …….!
Arkus -Wybaczyć nie znaczy zapomnieć. Ciekawe co skłania cię do takiej interpretacji jaką przypisujesz Panu Prezydentowi.

Tragedia pod Smoleńskiem to ogromna strata co prawda odzyskaliśmy zdrowy rozsądek ale tylko na chwile -jak widać

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
A propos słowa tragedia używane przez media i forumowiczów.
Nie nadużywajmy słowa tragedia do takich wydarzeń; gdyż jeżeli nas dotknie śmierć naszych bliskich zabraknie nam słów.
Dla mnie to co się stało jest wypadkiem; tragedią jest dla mnie śmierć najbliższej osoby (cząstka mojego świata); tragedią w wymiarze ludzkim są niekontrolowane rzezie w krajach afrykańskich; głód i wynaturzenia m.in w Haiti, traktowanie kobiet w krajach muzułmańskich- to są tragedie.

To co się ostatnio wydarzyło jest dla mnie po prostu wypadkiem.

pzdro gan

yaho
Media-relacje o katastrofie

Tak to był tragiczny w skutkach wypadek.!
Chyba że tym w Afryce itd. przyznałeś monopol na tragedię. W tym przypadku moje wcześniejsze sformułowanie będzie nadużyciem .Taka drobiazgowość i egoizm może doprowadzić do tragedii
Kiedy rozum śpi budzą się demony.

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Yahoo- tym w afryce nie przyznaje monopolu na tragedię.
Bardziej mi chodzi o nie zamykanie swojej świadomości na śmierć i rzezie w innych miejscach na ziemi i też ludzi; chodziło mi bardziej o spojrzenie na ludzi, nie spoglądanie przez pryzmat polaka (gdzie i tak nie mieliśmy wpływu na miejsce urodzenia)- lecz spojrzenie na człowieka.
Tragedia- chodzi o pewne zhierarchizowanie, gradację
Jest pewna różnica w śmierci najbliższej mi osoby czy w setkach tysięcy zabitych czy to w niekontrolowanych rzeziach afrykańskich; czy w zwierzęcym traktowaniu setek tysięcy muzułmańskich kobiet a w wypadku 96 ludzi w polsce.

Nie wiem o jakiej drobiazgowości i egoizmie mówisz.
I właśnie chodzi oto chodzi aby rozum nie spał i czuwał nad naszymi emocjami.

pzdro gan

yaho
Media-relacje o katastrofie

Jeśli potrafimy doświadczyć, przeżyć dramat śmierci i cierpienia u nas adekwatnie do okoliczności w których niestety …jesteśmy Tym asertywnie reagować będziemy na podobne tragedie u innych . Współczucie opiera się na empatii i wyobrażani. Jeśli umiemy dostrzec cierpiących i potrzebujących na innych kontynentach to trudno nie dostrzec ich teraz w naszym kraju.96 istnień to cierpienie ich bliskich, rodzin, przyjaciół, znajomych. Ale są też tacy niepoprawni idealiści konserwatyści itd. Dla których wypadało by mieć tolerancję dla nich Prezydent Głowa Państwa znaczy nadal bardzo wiele Kwestia identyfikacji jak sam pisałeś
….jest czas siania i jest czas żniwowania …… przyjdzie czas na krytykę .Pozdrawiam

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!

yaho napisał/a:
Jeśli potrafimy doświadczyć, przeżyć dramat śmierci i cierpienia u nas adekwatnie do okoliczności w których niestety …jesteśmy Tym asertywnie reagować będziemy na podobne tragedie u innych . Współczucie opiera się na empatii i wyobrażani. Jeśli umiemy dostrzec cierpiących i potrzebujących na innych kontynentach to trudno nie dostrzec ich teraz w naszym kraju.

Yahoo coś napisałeś ale co chcesz powiedzieć.

Tragedia jest właśnie dla rodzin tych osób w afryce, tych w krajach muzułmańskich i tych rodzin czy to w tym wypadku jak i w tysiącu innych w polsce.

pzdro gan

yaho
Media-relacje o katastrofie

Napiszę tutaj może niepopularną treść: wolałem pijanego Kwaśniewskiego (upijającego się w kraju gdzie kultura i obrzędy dopuszczają takie formy zachowania) niż trzeźwego acz konserwatystycznego Kaczyńskiego.

miałem cię za rozsądnego człowieka ale to co napisałeś o Prezydencie Kaczyńskim i Kwaśniewskim to już przesada. Poza tym jesteś niespójny.
Są kraje w którym kultura i obrzędy dopuszczają maltretowanie kobiet …….zastanów się .Dokąd zaprowadzi cię takie myślenie jak wyżej. To ci chciałem powiedzieć

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Yahoo- ja jestem jak najbardziej spójny.
Ale stawianie równości kultury i obrzędów które nie tyle dopuszczają traktowania kobiet jak zwierząt ale tak kobiety traktują pomiędzy kulturą i tradycją picia alkoholu -to jest przesada.
Również proszę o zastanowienie się, refleksję i pokutę.

pzdro gan

arkus
Media-relacje o katastrofie

Tak, podejście do śmierci wygląda różnie u ludzi. Dla jednych jest to tragedia, dla innych szansa na nowe życie,np w Niebie. Kiedy umarła moja babka-katoliczka spotkałem się ze smutkiem, czernią, chłodem, ciemnością. Były też płaczki, oczywiście płatne. Całym sercem chciałem uczestniczyć w tym pożegnaniu mojej babki. Moje serce ciągle mówiło nie, że tam nie ma Światłości, tam nie ma Boga. Po latach dowiedziałem sie, że katolicyzm ma niewiele już wspólnego z naukami Jezusa. Po latach zobaczyłem, że Jezus nauczał, że życie jest wieczne a śmierć jest iluzją. Pokazał to zmartwychwstajac. Dla tych, co tkwią w iluzji, śmierć jest realna. Ja w przestrzeni swego serca nie znalazłem śmierci.
"Królestwo Boże jest w was", "Szukajcie a znajdziecie"-Jezus

Oczywiście rozumiem uwarunkowania ludzkiego umysłu, oraz ludzkie sympatie i antypatie. Staram się jednak wychodzić poza nie. Nie zawsze z sukcesem i bezboleśnie. Bezwzględu na opór ego i zewnętrzny, nie rezygnuję z duchowego wysiłku.
Szanuję tych, co wybierają ciemność, spacery po cmentarzach i kult przodków. Ja wybrałem inną drogę. Gdy w wizeruku nie dostrzegam Pustki o której mówi buddyzm lub Rzeki Życia o której mówi chrześcijanstwo, to nie celebruję formy. Pomimo nacisku świadomości masowej idę drogą wolnej woli.
Podczas ostatnich dni wchodziłem na różne strony, niektóre mnie zaskoczyły. Były kolorowe, i tylko flaga na nich była przepasana na czarno. Twarze autorów też były uśmiechnięte. Ludzie ci potrafili też się wypowiedzieć krytycznie o Lechu Kaczyńskim, ale bez gniewu. Najbardzej zaskoczyło mnie to, że byli to ludzie starsi. To cieszy, że są wśród nas tacy ludzie, pomio wieku pełni życia i miłości. Według Biblii Bóg jest również miłością.
http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,32273,news,,1,,tybetanski_lama_o_przejsciu_z_zycia_do_smierci,aktualnosci_detal.html#autoplay

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Arkus czyli reasumując:
-śmierć jest iluzją- jezus to powiedział
- "Szanuję tych, co wybierają ciemność, spacery po cmentarzach i kult przodków. Ja wybrałem inną drogę. Gdy w wizeruku nie dostrzegam Pustki o której mówi buddyzm lub Rzeki Życia o której mówi chrześcijanstwo, to nie celebruję formy. Pomimo nacisku świadomości masowej idę drogą wolnej woli."
niestety nie potrafię tego zinterpretować-może trochę prościej.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie
Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Oczywiście Cynamon - że można by tak, tylko każdy musiałby się wyrzec przynależności poglądowej religijnej, następnie partyjnej i wtedy inaczej by się rozmawiało, szło by się dogadać.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Gdybyśmy nie byli przywiązani do naszych przekonań, jak do naszych matek, każda lepsza od innej, może udało by się pogadać, a może i ktoś by kogo w czoło nawet ucałował ;)

DiVene
Media-relacje o katastrofie

Według mnie cała dyskusja na temat: w jakim obrządku chować parę prezydencką nie ma sensu. Z tego co mi się wydaje to zarówno prezydent jak i jego małżonka byli katolikami więc wg,mnie to decyduje jak będą chowani a nie np. jaki urząd piastują. Gdyby prezydent był wyznawcą Mahometa, chowano by go w innym obrządku, więc nie rozumiem w czym co niektórzy widzą problem. A jeżeli w tej strasznej tragedii ponieśli śmierć także ateiści (tego nie wiem) to jeżeli odbywają się msze w ich intencji, to też nie jest to problemem - żegnamy ludzi, każdy na swój sposób i skoro ktoś czuje potrzebę wzięcia udziału w obrządku katolickim to bierze. Nawet ateista nie zaprzeczy że historia Polski od wieków przeplata się głównie z katolicyzmem więc to nas wszystkich ukształtowało czy się to komuś podoba czy nie.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

DiVene - bardzo podoba mi się twoja wypowiedz. Jest rozsądna.

Historia Polski to korzenie chrześcijańskie i w takim nurcie odbywają się obrządki. Jestem przekonany że podważanie tego faktu jest nieobiektywne.

Podobnie sprawa pochowania Prezydenta na Wawelu i całe strajki nie mają sensu. Jestem tutaj podobnego zdania jak K. Mikke który powiedział że lud nie może o tym decydować. Tak jak każdy okręt ma kapitana, tak każda bazylika ma prałata i to on decyduje. Osobiście bym się nie zgodził na pochówek Prezydenta na Wawelu (ale moje zdanie nie ma tutaj nic do rzeczy) jeżeli prałat się na to godzi to niema problemu, mogę mieć własne zdanie, ale to prałat decyduje.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Media-relacje o katastrofie

Wygląda na to, że temat z przyczyn niezależnych od zwykłych obywateli będzie jeszcze długo spędzał sen z powiek politykom.

Całkiem niedawno Pan Szeląg (jakoś źle mi się to kojarzy nazwisko ;) ) twierdził że trotylu na wraku nie wykryto http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-plk-szelag-polscy-biegli-nie-znalezli-we-wraku-sladow-trotyl,nId,645253. W związku z publikacją w na ten temat w Rzeczpospolitej zrobiono czystkę wśród najważniejszych dziennikarzy w/w gazecie. Znalazł się tez pretekst do rozwalenia zespołu redakcyjnego jedynego prezentującego nieoficjalny punkt widzenia tygodnika - Uważam Rze.
Kaczyński kolejny raz został zrobiony wariatem ...
Teraz spokojnie można przyznać, że trotyl był wykryty chociaż go nie było (miesiąc temu) B)

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,15154857,wiadomosc.html?ticaid=1fa71

ps. o sprawie pisano już wczoraj na Nowym Ekranie, ale zaczekałem na "oficjalne" potwierdzenie ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Media-relacje o katastrofie

I co z tego? Potwierdza to wymysły o zamachu? Chyba tylko dla tych co wierzą w słowa Antoniego i Prezesa. Podobno detektor tak samo pokazywał trotyl w obecności pudełka pasty do butów.
Nawet gdyby powstała jakaś międzynarodowa komisja która by zbadała tą katastrofę i doszła do wniosków podobnych jak komisja w Polsce to zwolennicy teorii sposkowych i tak by nie uwierzyli bo łatwiej wierzyć w zamach niż w zwykłą katastrofę wynikającą z zaniedbań.
Poza tym dlaczego Prezes nie ujawnił do tej pory informacji które podobno posiada, ze to zamach był i koniec i kropka?

Pangloss
Media-relacje o katastrofie

Byłoby jeszcze gorzej gdyby komisja orzekła, że trotyl był, a zamach miał miejsce. I co byśmy zrobili? Wypowiedzieli wojnę Rosji? Wolne żarty. Nasi sojusznicy by nas wsparli? Akurat. Zerwalibyśmy wszystkie stosunki (w tym handlowe) z Rosją? Niezły byłby pasztet. Ani Ameryka, ani całe NATO, ani żaden inny kraj na świecie nie zaryzykowałby konfliktu z Rosją, w imię obrony naszego interesu / dumy narodowej (bo interesu to już od dawna tu nie ma - pozostał tylko honor). Obawiam się scenariusza z ponownymi rozbiorami. Niemożliwe? Możliwe.

DSS

l_k
Media-relacje o katastrofie

A ja myślę, że gdyby rzeczywiście doszło do zamachu to nikt by tego nie starał się ukryć. Taka nasza polska mentalność że nawet w pojedynkę poszlibysmy na wojenkę. Nie raz już tak było.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Media-relacje o katastrofie

Panowie skąd zaraz zamach ? Skoro nawet "wy" coś o tym piszecie, to chyba musi być coś na rzeczy ;)
Kwestia pierwsza - urzędnik państwowy wymiaru sprawiedliwości żołnierz pułkownik prokurator mówi pod koniec października kategorycznie, że trotylu nie wykryto. Na tej podstawie lecą gromy na niektórych polityków i dziennikarzy którzy napisali ... okazało się prawdę :|
Wczoraj urzędnik państwowy wymiaru sprawiedliwości żołnierz prokurator beztrosko stwierdza, że trotyl był wykryty.
"I co z tego" że nie przeproszono ośmieszanych polityków i szykanowanych dziennikarzy. Nie przeproszono okłamanych ludzi. Nie wywalono na zbity pysk dobrze opłacanego urzędnika państwowego wymiaru sprawiedliwości żołnierza pułkownika prokuratora - trzeba mieć bardzo mało szacunku do własnego kraju i samego siebie żeby tak uważać.
Kwestia druga - wojna z Rosją.
Jesteśmy w takim stanie rozkładu państwa i morale (patrz akapit powyżej) że nie trzeba żadnej wojny aby pozbawiać nas niepodległości i wolności. Nie bądźcie śmieszni z tą wojną :)
Za to koniecznie trzeba na poważnie wyciągnąć wnioski właśnie co do stanu państwa i co do odpowiedzialnych za to ludzi.
Panagloss - jak nic tu już nie ma to po co nas "rozbierać" w Rosji ziemi dostatek, Niemcy wymierają. Może coś jednak jest, trzeba tylko uwierzyć i zacząć o to dbać - o daną nam ziemię i mieszkających tu ludzi - na tak ale wtedy przyjdą i "rozbiorą" B)
To jest tzw. błędne koło TVN ...
Kwestia trzecia - wyobrażam sobie nawet gdyby za jakiś czas urzędnik państwowy wymiaru sprawiedliwości żołnierz pułkownik prokurator powiedział w TV że zamachu dokonali konkretni ludzie w określony sposób, moi przedmówcy powiedzą "i co z tego" - zabili w słusznej sprawie ułaskawić.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Dla porządku należałoby rozgraniczyć "uroczystości" państwowe-żałobne od pochówku.
"Uroczystości" państwowe- żałobne według konstytucji powinny mieć charakter świecki i o to jest spór na forum. W konstytucji nie ma wzmianki o żadnej tradycji chrześcijańskiej.
Pochówek oczywiście jest sprawą indywidualną rodzin.
pzdro gan

robot
Obrazek użytkownika robot
Media-relacje o katastrofie

Kwestia zamachu jest teraz wtórna. Na tym etapie chodzi o nieudolność prokuratury wojskowej jako organu prowadzącego śledztwo...i nie tylko prokuratury, czyli ogólnie stanu państwa, jak to określił Paluch.

Wojna z Rosją...taa, nie ma to jak doprawić jakąś dyskusję konkretnym, nieemocjonalnym, merytorycznym argumentem.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

l_k
Media-relacje o katastrofie

To jak w końcu, był zamach czy go nie było?

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Media-relacje o katastrofie

Z zamachem tak jak z trotylem. Nie było, potem się był znalazł chociaż niekoniecznie, a Polak i tak głupi przed szkodą i po szkodzie.
Spotkałem się z opinią, że Rosja wrabia Tuska w zamach, w ramach standardowych procedur dziel, rządź i siej dezinformację.
W końcu jesteśmy w ich strefie wpływów a nie jakiejś tam niemieckiej przynajmniej po resecie dokonanym przez Pana Obamę.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
LSW- jak nie czytasz gównianych postów, to nie zaśmiecaj "gównianego" wątku swoimi wspaniałymi, podnoszącymi poziom wypowiedziami.

pzdro gan

l_k
Media-relacje o katastrofie

http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/maz-marty-kaczynskiej-ta-sprawa-podzielila-nawet-r,1,5325655,wiadomosc.html


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-Andrzej-Halicki-obrazil-Marte-Kaczynska,wid,15162172,wiadomosc.html?ticaid=1fa97">
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-Andrzej-Halicki-obrazil-Marte-Kaczynska,wid,15162172,wiadomosc.html?ticaid=1fa97

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bialy-Dom-odpowiedzial-na-petycje-ws-Smolenska-Nie-popiera-staran-o-miedzynarodowe-sledztwo,wid,15162719,wiadomosc.html?ticaid=1faa3

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Media-relacje o katastrofie

jw. dziel i rządź plus "reset"

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Mądry człowiek tutaj zauważył że "plastik" rządzi. Niestety trudno jest nie przyznać temu racji.Gdyby ludzie chcieli się odrobinę przyjrzeć mechanizmom którym podlegają może otworzyliby oczy. Wystarczyłoby przeczytać książkę Machiavelliego "Książe" a jak ktoś nie odnajduje się w ambitnej literaturze to chociażby ulubioną książkę Leppera, Psychologia tłumu, Le-bona a dla uczulonych na słowo pisane, chociażby aby obejrzeli film pt. " Jak to się robi ".

Choćby durnowaty mechanizm "projekcji" który stosowany jest nagminnie na każdym kroku.

Dwie sąsiadki rozmawiają o trzeciej sąsiadce Stasi. Jedna mówi do drugiej ;

-Ale ta Stasia to plotkara jest, takie okropne rzeczy na nas gada !

-A no ! - przytakuje druga

Tymczasem Stasia stoi obok, przysłuchuje się rozmowie i mówi w myślach do siebie ;

-Cholera, nigdy ich nie obgadywałam, tymczasem to one w tej chwili zaczynają obgadywać mnie !

I kto tu jest plotkarą ?

Ile to razy słyszałem w mediach jak Premier Tusk mówił o tym że PIS nie bierze odpowiedzialności za słowa, że bredzi, że nie słyszy tego co sam mówi tymczasem ;


">http://www.youtube.com/watch?v=xeqkGIjZQKI

Czy chociażby wykorzystywanie tej samej socjotechniki na przez opioom w rozmowie ze mną.

Kiedy zwróciłem uwagę że w wątku napisano iż Prezydent uśmiercił pasażerów samolotu a nie ma na to dowodów wobec czego to bezpodstawny zarzut i czuję się urażony jako obywatel to opioom mi odpisał

CYTAT :

" Panie z cynamonu, raz jeszcze prośba do Pana, czytaj Wać Pan uważnie. Nigdzie w tym wątku nikt nie sugerował, że prezydent kazał pilotowi lądować "

Więc zacytowałem ;

"...wydał polecenie lądowania i unicestwił życie 95 osób"

opioom odpisał ;

"...chodziło mi o moje wypowiedzi,"

Więc zacytowałem raz jeszcze słowa które napisał opioom ;

"" Nigdzie w tym wątku NIKT nie sugerował, że prezydent kazał pilotowi lądować."

Tymczasem usłyszałem w odpowiedzi od opioom ;

"doskonale wiem, co piszę, więc proszę się nie czepiać literówek."

Więc wychodzi na to że to ja się czepiam "szczegółów "jestem pieniacz i nie widzę tego co czytam ?

Natomiast nie usłyszałem od opioom;

" Panie z cynamonu, przepraszam że do pana napisałem "czytaj wać pan uważnie! " bo to nie pan źle przeczytał, lecz ja pochopnie napisałem z błędem "

...albo chociażby jednego zwykłego " Przepraszam "

Czy to jest pycha czy brak pokory ? Sam już nie wiem

A może to ja za dużo wymagam, oczekuję nie wiadomo czego, albo (jest teraz takie popularne słowo, szczególnie wśród urzędników ) mam roszczenia ?

Ehh... jak łatwo odwrócić kota ogonem i zrobić ze słyszącej Kepy, głuchą Kępę, z widzącego Cynamona, ślepego Cynamona a ze zdrowo myślącego Sobka, Sobka wariata .

TUSKOTRONIC którego zamieścił Sobek...

http://www.youtube.com/watch?v=xx3K2m7rhEQ&feature=related

...świetnie obrazuje te mechanizm, zaklinanie rzeczywistości machaniem łapkami,ściemą o cudach itp.

Gdyby ludzie zdali sobie sprawę ze zwyczajnie ktoś nimi manipuluje i ich wkręca może zaczęliby zastanawiać się w jaki sposób i jak łatwo można na nich wpłynąć, zaczęli by patrzeć władzy na te "machające gesty,łapki capki".

Tymczasem "Kaczorowi" ciągle w mediach tego typu łatki przyczepiano, bito go po głowie słowami - pałkami więc jak tu można nie mieć negatywnego obrazu Prezydenta ?

Dopiero śmierć Prezydenta sprawiła że co niektórym pomału opadają z oczu kurczaki, ziemniaki kurczaki, ziemniaki, kurczaki, ziemniaki ...

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Media-relacje o katastrofie

Kiedy zwróciłem uwagę że w wątku napisano iż Prezydent uśmiercił pasażerów samolotu a nie ma na to dowodów wobec czego to bezpodstawny zarzut i czuję się urażony jako obywatel to opioom mi odpisał

CYTAT :

" Panie z cynamonu, raz jeszcze prośba do Pana, czytaj Wać Pan uważnie. Nigdzie w tym wątku nikt nie sugerował, że prezydent kazał pilotowi lądować "

Cynamon, ty jednak faktycznie nie chcesz dostrzec pewnych elementów. Napisałem Ci kilka postów wyżej, że chodziło mi o moje wypowiedzi, że to JA tego nigdzie nie sugerowałem. Poprawiłem to zdanie, więc po się czepiasz? Brakuje Ci argumentów, że jedno przejęzyczenie będziesz tu cytował? Nikt tu nie odwraca kota ogonem, ale jak widzę próbujesz to robić odwracając uwagę od głównego wątku. I posługujesz się popularnymi wśród wyborców twojej opcji politycznej pojęciami: co niektórym, ktoś nimi manipuluje , Tymczasem "Kaczorowi" ciągle w mediach tego typu łatki przyczepiano.

I wspomnę tylko o panu Pospieszalskim, którego tak chętnie przytaczasz. Nie dziwię się. W końcu to tuba propagandowa TVP i PiS, a Ty ZNOWU tego nie widzisz. Nie dostrzegasz manipulacji jaką robi Pospieszalski. Podam Ci tylko 2 linki do niektórych wypowiedzi tegoż Pana. Poczytaj i zobacz jaki autorytet przytaczasz.....
Wypowiedź o kobietach które stosują antykoncepcję hormonalną ale i nie tylko o nich (kobiety porównuje tu do dziwek, które nie wiedzą z kim wieczorem wylądują w łóżku):
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6796489,Pospieszalski__Biora_tabletki__bo_nie_wiadomo__z_kim.html
Wypowiedź o prawach gejów, no comments Cynamon, jeżeli takie autorytety przytaczasz:
http://www.wykop.pl/ramka/163217/jan-pospieszalski-o-gejach/

Teraz widzę, dlaczego bliżej Ci do demokracji białoruskiej, a nie europejskiej.....

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

opioom- z całym szacunkiem ale znowu mi coś przypisujesz.Przytocz choćby jedną moją wypowiedz w której cytuję Pospieszalskiego albo wymieniam jego nazwisko ?

Jeżeli to zrobisz będę dalej z Tobą rozmawiał jeżeli nie to zwyczajnie nie będę mówił z kimś kto mi przypisuje coś czego nie powiedziałem .

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Media-relacje o katastrofie

Proszę bardzo, powołujesz się na program Pospieszalskiego, wątek:

RE: Prezydent Lech Kaczyński

http://www.youtube.com/watch?v=kcQqOXfCTUQ&NR=1

O to czym skutkuje nierozliczenie starego systemu za którego rozliczeniem byli Panowie Kaczyńscy.

PS. Skoro tak bardzo chcieli rozliczać stary system to może w IPN powinni się zatrudnić, a nie na stanowiska rządowe się pchać? Prezydent nie jest od rozliczania starego sytemu tylko od REPREZENTOWANIA kraju i rządzenia nim RAZEM z rządem. A jak wiemy tego nie robił...

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

http://www.youtube.com/watch?v=kcQqOXfCTUQ&NR=1

Z tego co słyszę tutaj wypowiada się Cejrowski, gdzie w filmiku masz jakąś opinię, wypowiedz Pospieszalskiego ?

Gdzie są te częste wypowiedzi Pospieszalskiego na które się (twoim zdaniem) powoływałem (proszę o cytaty) ?

Opioom napisał ;

"Nikt tu nie odwraca kota ogonem, ale jak widzę próbujesz to robić odwracając uwagę od głównego wątku

Poczytaj i zobacz jaki autorytet przytaczasz.....
Wypowiedź o kobietach które stosują antykoncepcję hormonalną ale i nie tylko o nich (kobiety porównuje tu do dziwek, które nie wiedzą z kim wieczorem wylądują w łóżku):
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6796489,Pospieszalski__Bi...
Wypowiedź o prawach gejów, no comments Cynamon, jeżeli takie autorytety przytaczasz:
http://www.wykop.pl/ramka/163217/jan-pospieszalski-o-gejach/ "

Więc pytam. Przepraszam, ale co sprawa gejów i "dziwek" ma wspólnego wg Ciebie z głównym wątkiem ?

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Media-relacje o katastrofie

To, że podajesz nam tu linki do programu którego gospodarzem jest Pospieszalski. A jest to osoba co najmniej kontrowersyjna o skrajnych poglądach. Rozumiem, że oglądasz ten program i skoro przytaczasz tu wypowiedzi jakiegoś Cejrowskiego w tymże programie, to ma on dla Ciebie jakąś wartość, tak? Coś nam chciałeś przekazać powołując się na ten program?

Więc pytam. Przepraszam, ale co sprawa gejów i "dziwek" ma wspólnego wg Ciebie z głównym wątkiem ?

Nie sprawa gejów, tylko sprawa Pana Pospieszalskiego i jego osobistych poglądów prezentowanych w TVP. Czy nie widzisz manipulacji Pospieszalskiego? Czy dla Ciebie media manipulują tylko gdy mówią źle o Kaczyńskich? Czy TVP manipuluje według Ciebie opinią publiczną, bo moim zdaniem o wiele bardziej niż stacje komercyjne.
Ale nie można tego widzieć oglądając tylko "jedynkę". I nie odwracaj kota ogonem....

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Opioom napisał

"I wspomnę tylko o panu Pospieszalskim, którego tak chętnie przytaczasz. Nie dziwię się. W końcu to tuba propagandowa TVP i PiS, a Ty ZNOWU tego nie widzisz. Nie dostrzegasz manipulacji jaką robi Pospieszalski. Podam Ci tylko 2 linki do niektórych wypowiedzi tegoż Pana. Poczytaj i zobacz jaki autorytet przytaczasz....."

Ponawiam pytanie.Gdzie są te częste wypowiedzi Pospieszalskiego na które się (twoim zdaniem) powoływałem (proszę o cytaty) ?

O poglądach Pospieszalskiego pierwszy raz słyszę (od Ciebie) dlatego żadnych jego wypowiedzi tutaj nie przytaczałem (poza tym nie są one związane z tematem):|

Opioom napisał ;

" Ale nie można tego widzieć oglądając tylko "jedynkę"

Nie oglądam jedynki,nic nie oglądam, nie mam nawet telewizora.:|

Opioom napisał;

" I posługujesz się popularnymi wśród wyborców twojej opcji politycznej pojęciami "

Jakiej opcji ? Nie głosowałem na PIS :|

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Może Ty Opioom nawet nie wiesz że manipulujesz ? Poprzypisywałeś mi wiele różnych nieprawdziwych rzeczy, etykiet. Skąd Ty takie informacje o mnie masz ? (gdzie są te moje cytaty z Pospieszalskiego o których piszesz ?, Skąd wiesz z jakiej opcji politycznej jestem ? Skąd pewność że oglądam jedynkę ? ) A może Ty mnie z kimś mylisz ? Bo już zbaraniałem. czy ty czytasz to co jest napisane przez druga stronę ?

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Media-relacje o katastrofie

Pan z cynamonu napisał/a:

Ponawiam pytanie.Gdzie są te częste wypowiedzi Pospieszalskiego na które się (twoim zdaniem) powoływałem (proszę o cytaty) ?

O poglądach Pospieszalskiego pierwszy raz słyszę (od Ciebie) dlatego żadnych jego wypowiedzi tutaj nie przytaczałem (poza tym nie są one związane z tematem):|

A gdzie pisałem, że powołujesz się na cytaty z wypowiedzi Pospieszalskiego? Pisałem, jak wyżej, że podajesz link do PROGRAMU Pospieszalskiego, a ja Ci podpowiedziałem, jaki człowiek ten program prowadzi bo jak sam zauważyłeś nawet o tym nie wiedziałeś. A warto wiedzieć kogo się ogląda.... :)

Opioom napisał ;

" Ale nie można tego widzieć oglądając tylko "jedynkę"

Nie oglądam jedynki,nic nie oglądam, nie mam nawet telewizora.:|

To w taki razie znalazłeś coś w necie, nie wiesz kto jest gospodarzem programu, nie oglądasz TV, nie masz nawet telewizora, a wypowiadasz się w wątku Media - relacje o katastrofie (tak, tak wiem, media to nie tylko TV, to również Program I Polskiego Radia)

Opioom napisał;

" I posługujesz się popularnymi wśród wyborców twojej opcji politycznej pojęciami "

Jakiej opcji ? Nie głosowałem na PIS :|

A gdzie JA napisałem, że Cynamon głosował na PiS?? Napisałem, że wypowiadasz się w tonie którym posługują się wierzący w nieomylność i doskonałość Jarka i jego kota. A to nie to samo.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Opioom . Zbaraniałem. Te argumenty są poniżej pasa. równie dobrze można komuś zarzucić że jest stronniczy bo podaje linki do takiej a takiej stacji i wobec czego popiera poglądy jej właściciela. Słowem nie wspomniałem o Pospieszalskim. Cejrowski opowiadał w programie jak mu łamali palce. Dostał konkretne pytanie i zaczął opowiadać, gdyby dostał to samo pytanie w innej stacji lub telewizji odpowiedział by to samo. Natomiast ty mi przypisałeś że ja popieram poglądy Pospieszalskiego którego jak pisałeś"tak chętnie przytaczam" oraz "jego autorytet" który przytaczam dlatego że zwróciłem w jego programie na wypowiedz Cejrowskiego. Przytaczam Cejrowskiego i fakt łamania mu palców przez SB- wywiad w innej stacji i z innym redaktorem nie zmienił by tego faktu gdyby padło to samo pytanie. Wybacz ale bardzo trudno mi się odnieść do tego argumentu. Równie dobrze mógłbym Ci powiedzieć że skoro przytaczasz np. czyjąś wypowiedz (jakiegokolwiek gościa) w programie Moniki Olejnik to popierasz jej(redaktorki) poglądy na temat gejów i lesbijek. To daleko idąca interpretacji z którą ja się zwyczajnie nie zgadzam.W ten sposób można było by człowiekowi przypisać prawie wszystko gdyż każdy prowadzący ma jakieś poglądy.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Mądry człowiek tutaj zauważył że "plastik" rządzi. Niestety trudno jest nie przyznać temu racji.Gdyby ludzie chcieli się odrobinę przyjrzeć mechanizmom którym podlegają może otworzyliby oczy. Wystarczyłoby przeczytać książkę Machiavelliego "Książe" a jak ktoś nie odnajduje się w ambitnej literaturze to chociażby ulubioną książkę Leppera, Psychologia tłumu, Le-bona a dla uczulonych na słowo pisane, chociażby aby obejrzeli film pt. " Jak to się robi ".

Choćby durnowaty mechanizm "projekcji" który stosowany jest nagminnie na każdym kroku.

Dwie sąsiadki rozmawiają o trzeciej sąsiadce Stasi. Jedna mówi do drugiej ;

-Ale ta Stasia to plotkara jest, takie okropne rzeczy na nas gada !

-A no ! - przytakuje druga

Tymczasem Stasia stoi obok, przysłuchuje się rozmowie i mówi w myślach do siebie ;

-Cholera, nigdy ich nie obgadywałam, tymczasem to one w tej chwili zaczynają obgadywać mnie !

I kto tu jest plotkarą ?

Ile to razy słyszałem w mediach jak Premier Tusk mówił o tym że PIS nie bierze odpowiedzialności za słowa, że bredzi, że nie słyszy tego co sam mówi tymczasem ;

http://www.youtube.com/watch?v=xeqkGIjZQKI

Czy chociażby wykorzystywanie tej samej socjotechniki na przez opioom w rozmowie ze mną.

Kiedy zwróciłem uwagę że w wątku napisano iż Prezydent uśmiercił pasażerów samolotu a nie ma na to dowodów wobec czego to bezpodstawny zarzut i czuję się urażony jako obywatel to opioom mi odpisał

CYTAT :

" Panie z cynamonu, raz jeszcze prośba do Pana, czytaj Wać Pan uważnie. Nigdzie w tym wątku nikt nie sugerował, że prezydent kazał pilotowi lądować "

Więc zacytowałem ;

"...wydał polecenie lądowania i unicestwił życie 95 osób"

opioom odpisał ;

"...chodziło mi o moje wypowiedzi,"

Więc zacytowałem raz jeszcze słowa które napisał opioom ;

"" Nigdzie w tym wątku NIKT nie sugerował, że prezydent kazał pilotowi lądować."

Tymczasem usłyszałem w odpowiedzi od opioom ;

"doskonale wiem, co piszę, więc proszę się nie czepiać literówek."

Więc wychodzi na to że to ja się czepiam "szczegółów "jestem pieniacz i nie widzę tego co czytam ?

Natomiast nie usłyszałem od opioom;

" Panie z cynamonu, przepraszam że do pana napisałem "czytaj wać pan uważnie! " bo to nie pan źle przeczytał, lecz ja pochopnie napisałem z błędem "

...albo chociażby jednego zwykłego " Przepraszam "

Czy to jest pycha czy brak pokory ? Sam już nie wiem

A może to ja za dużo wymagam, oczekuję nie wiadomo czego, albo (jest teraz takie popularne słowo, szczególnie wśród urzędników ) mam roszczenia ?

Ehh... jak łatwo odwrócić kota ogonem i zrobić ze słyszącej Kepy, głuchą Kępę, z widzącego Cynamona, ślepego Cynamona a ze zdrowo myślącego Sobka, Sobka wariata .

TUSKOTRONIC którego zamieścił Sobek...

http://www.youtube.com/watch?v=xx3K2m7rhEQ&feature=related

...świetnie obrazuje te mechanizm, zaklinanie rzeczywistości machaniem łapkami,ściemą o cudach itp.

Gdyby ludzie zdali sobie sprawę ze zwyczajnie ktoś nimi manipuluje i ich wkręca może zaczęliby zastanawiać się w jaki sposób i jak łatwo można na nich wpłynąć, zaczęli by patrzeć władzy na te "machające gesty,łapki capki".

Tymczasem "Kaczorowi" ciągle w mediach tego typu łatki przyczepiano, bito go po głowie słowami - pałkami więc jak tu można nie mieć negatywnego obrazu Prezydenta ?

Dopiero śmierć Prezydenta sprawiła że co niektórym pomału opadają z oczu kurczaki, ziemniaki kurczaki, ziemniaki, kurczaki, ziemniaki ...

Wracam do punktu wyjścia. Opioom- to że przytaczam wypowiedz Cejrowskiego w programie Pana Pospieszalskiego wcale nie oznacza że popieram poglądy Pana Pospieszalskiego

Bardzo bym prosił o uważne czytanie moich wypowiedzi.

Chcę pokazać, odsłonić pewne mechanzimy którymi posługują się politycy a które świadomie lub nie przejmują forumowicze.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

http://wiadomosci.onet.pl/2699,2160140,proces_ws_obrazy_prezydenta_bedzie_trwal,wydarzenie_lokalne.html

Moim zdaniem powinno się karać za obrazę Prezydenta, Premiera i przedstawicieli Państwa niezależnie kim są personalnie.

Uważam że Prezydent Lech Wałęsa powinien ponieść konsekwencje z tego tytułu, decyzja sądu jest moim zdaniem niesprawiedliwa,ale przyjmuję ją.

Cejrowski dostał wyrok w sprawie twierdzenia o Prezydencie Kwaśniewskim że upija się na grobie naszych przodków w Charkowie. Zapłacił ogromną grzywnę, musiał cofnąć swoje słowa i publicznie przeprosić. Dlaczego to nie działa w drugą stronę ? Przepraszam ale, cham i dureń to normalne określenia nad którymi powinniśmy przejść do porządku dziennego ?

Dlatego teraz Prezydent Wałęsa dalej brnie śmiało stawiając obraźliwe tezy które już z pełnym przekonaniem głosi Łukaszenka (cóż, inne państwo inny system) . Sądy nie karając dały przyzwolenie i się zaczęła lawina właśnie na "Kaczora"...

A niech ktoś spróbuje coś podobnego powiedzieć o Prezydencie Kwaśniewskim albo o osobie prywatnej chociażby z naszego miasta, to zaraz się zacznie proces. Jednak coś chyba jest na rzeczy, chyba nie do końca Temida ma zasłonięte oczy... czy jakoś dziwnie zerka, wyłapuje te nazwiska wystające zza państwowych funkcji ? Fakty dają dużo do myślenia.

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Relacje mediów z żałoby narodowej można porównać do emitowanego kiedyś przez telewizję polską serialu "W kamiennym kręgu" .
Tamten serial oraz ten serial drenują uczucia, emocje w ludziach przez media.
Wtedy to ulice w porze nadawania świeciły pustkami; obecnie warszawa była przeludniona pielgrzymami.
Wtedy nadawano imiona chłopcom i dziewczynkom fikcyjnych osób leoncia i isaury; obecnie będzie się nadawano nazwy ulic, rond, stadionów imienia postaci wykreowanej na mityczną Lecha Kaczyńskiego.
pzdro gan

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Ależ ci politycy,dziennikarze są bez serca zajmują się jakimś wypadkiem (mój brat zginął- dali drugiemu mandat; nie było tego w telewizji, jest koniec).
To jest, był wypadek i tyle.
Gorsza była sytuacja z powodzią, gdzie kilkaset tysięcy ludzi zostało pozbawionych środków do życia. I to nie oni są winni a władza i ta władza powinna ponieść konsekwencje i tutaj kolesie powinni tracić stanowiska i tu realna dyskusja- niestety wolimy się zajmować wypadkiem, krzyżem niz realnym problemem.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Mi się również nie podoba to całe medialne zamieszanie wokoło Prezydenta - podobnie jak z Papierzem, ludzie zrobili z niego "maskotkę" na własne potrzeby nie uwzględniając jego godności.

Podobnie będzie z Prezydentem, wyniosą jego wizerunek pod niebiosa (przesadzą) po to aby później deptać jego (autentyczne) zasługi. Tak niszczy się autorytety. Prezydent już nie żyje ale kreuje się nam emocje w stosunku do niego. A my - zachowujemy się jakby to on był odpowiedzialny za to co robią i zrobiono z jego osobą po śmierci.

Przecież aby podważać tezę że Prezydent był bohaterem należy ją wpierw postawić. Tylu ludzi ją podważa ale mało kto wie skąd się ona wzięła.

Podobnie z oskarżeniami bez pokrycia że Prezydent jest odpowiedzialny za śmierć ludzi w samolocie. Ludzie tak (przepraszam za trywializmy) bełkoczą a niewiedzą skąd taka teza zamieszkała w ich ustach. Po prostu im tak wygodnie. Jeden puścił famę a reszta podłapie. Zbiorowa psychoza ? I ja też mam się jej poddać ? Dlaczego ?

Patrzę co takie przekonanie by mi dało i gdybym pod czymś takim się podpisał ( bez faktów, danych potwierdzających tezę)i nie ważne kto to, czy Prezydent czy Doda to bym na pewno dużo zyskał (mam na myśli zyski o zaspokojeniu swoich prymitywno obronno zaczepnych pobudek ). Nie dzięki ! Wolę komukolwiek nic nie zarzucać dopóki śledztwo nie wykaże jak było. Potem możemy pogadać. Jestem za prawdą.Większość nawet nie wie pod czyimi słowami rzucając takie oskarżenia się podpisuje.Wolę mieć inne autorytety niż słowa Łukaszenki czy jeszcze wielu różnych niekoniecznie interesujących panów.

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Pan z cynamonu napisał/a:

Podobnie będzie z Prezydentem, wyniosą jego wizerunek pod niebiosa (przesadzą) po to aby później deptać jego (autentyczne) zasługi. Tak niszczy się autorytety.
.

jak z filmu- o jeden autorytet za daleko.....

pzdro gan

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Chciałem taki wątek ponad podziałami rzucić, bo nie bardzo mam z kim się podzielić. Wątek bardziej osobisty.

Od katastrofy Smoleńskiej coś we mnie się zmieniło. Mianowicie, czasem budzę się w nocy. Śni mi się, że lecę samolotem, potem samolot spada i w momencie, kiedy uderza o ziemię, przepraszam za drastyczne obrazy, blacha przecina skórę, tryska krew, chroboczą kości. Wtedy budzę się w środku nocy z ogromnym bólem ciała.

Słyszałem i widziałem w życiu różne rzeczy ale żadna nie odcisnęła na mnie tak dużego piętna. Tym bardziej nasilają się sny dlatego, że niedługo będę podróżował samolotem.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Media-relacje o katastrofie

Cynamon chyba każdy kto leci samolotem pierwszy raz ma pewne obawy. Wątpię jednak aby Smoleńsk był tego przyczyną. Co jakiś czas rozbijają się samoloty mające po 180 (A320) czy 270 (A350-800) pasażerów na pokładzie. Tragedie się zdarzają, to normalne dzisiaj przy setkach lotów wykonywanych dziennie z każdego lotniska na świecie. To tylko maszyna którą steruje nie zawsze niezawodny człowiek. Ale samolot to i tak statystycznie najbezpieczniejszy środek transportu :) A gdyby miał się rozbić to wątpię aby można było zaobserwować opisane przez ciebie "drastyczne obrazy". Przy 850km/h i ~20 tyś litrów paliwa to trwałoby setne sekund :)

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Media-relacje o katastrofie

Cynamon chyba każdy kto leci samolotem pierwszy raz ma pewne obawy

Latałem już kilkakrotnie. Wcześniej jednak nie miałem tych obaw i snów. To po Smoleńsku się zaczęło, a jeszcze bardziej, po przeczytaniu stenogramów jakoś się nasiliło. Ale dzięki za informacje, wyjaśnienia. ;)

Ciekawe jak by mój przypadek określili psychologowie, albo psychiatrzy ? :)

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Wypadek smoleński vs. tragedia kilkudziesięciu tysięcy ludzi- powodzian.
Nie ma dyskusji, nie ma tematu, nie ma martyrologii, nie ma prezydenta, nie ma współczucia, nie ma wypadku, nie ma mszy.
A może "warto rozmawiać".

pzdro gan

arkus
Media-relacje o katastrofie

Wiesz Gan, ten wypadek smoleński to wypadek przy pracy wielu osób. Conajmniej kilka z nich powinno stracić pracę. W niektórych krajach cały rząd nawet podałby się do dymisji. U nas po staremu.
Co do powodzi to rząd POpełnił duży błąd. Nie ogłosił stanu klęski żywiołowej. Dlaczego ?:|
http://www.youtube.com/watch?v=iPUZ2N0mIeA

A msza będzie, tradycyjnie jutro. Zapraszamy do Lichenia !
Warto się POmodlić, podobno cuda sie zdarzają.;)
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/pielgrzymka-w-intencji-komorowskiego,59350,1

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Media-relacje o katastrofie

Arkus, czytam twoje wypociny i oczom nie wierzą. Powiedz mi co ma BŁĄD PILOTÓW do dymisji rządu? Indywidualny błąd pilotów wywołany naciskiem dowódcy wojsk lotniczych poprzez jego obecność w kabinie pilotów. Poza tym to były PRYWATNE uroczystości L.K. na które to KANCELARIA PREZYDENTA zapraszała gości. Oficjalne uroczystości odbyły się wcześniej z udziałem premierów Rosji i Polski. Człowieku zastanów się przez chwilę, co wypisujesz! Bredzisz, tylko nie wiem czy to u ciebie stan chwilowy czy permanentny.
Rzecz druga: Jest powódź, żywioł, nie do okiełznania przez człowieka. Większość zalanych gospodarstw miało świadomość że mieszka na terenach zalewowych, a pomimo to ubezpieczonych było niecałe 15% gospodarstw. A teraz kolejny prawicowiec wyjeżdża tu z tekstem o klęsce żywiołowej nie zastanawiając się przez chwilę co to w ogóle jest! Powiedz mi CO ZMIENI STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ? REALNIE?! Co to zmieni? Nagle woda się cofnie? Człowieku uruchom swój mózg i nie klep w kółko frazesów które usłyszałeś w radiu co ma ryja lub jemu podobnych mediach...
Rząd przeznaczył po minimum 6 tyś BEZ ŻADNYCH PAPIERÓW dla każdego poszkodowanego powodzią, 20 tyś po przedstawieniu rachunków, po 100tyś gdy jest wycena rzeczoznawcy. Moim zdaniem nie powinien wcale tego robić, bo ludzie wiedząc że mieszkają na terenach zalewowych NIE UBEZPIECZYLI SIĘ! Szkoda im było 100zł na roczną składkę, a teraz wszyscy mają pretensje do rządu że Wisła wylała... Co za roszczeniowa postawa, bezmyślna i kompletnie odrealniona. To rząd ma myśleć za innych? Komuna się skończyła, a im się ciągle wydaje że jest socjalizm i rząd wszystkich wyręczy! Może im jeszcze po A8 powinni sponsorować?! Ale z pewnością gdyby rządził Jarkacz, to Wisła nie wylałaby, nie byłoby powodzi, mielibyśmy 6% wzrost gospodarczy podczas gdy recesja dookoła itp...
Żal, po prostu żal, miałem już się nie odzywać bo betonu głową nie rozbiję, ale widzę że się nie da. To co wypisują zwolennicy IV RP na tym forum woła o pomstę do nieba. Nie wiem jak zaślepionym trzeba być aby nie widzieć lub nie chcieć zobaczyć pisowskich nieudaczników pchających się do koryta, bo gdzie indziej to tylko kota mogliby co najwyżej w......
bez pozdrowienia.
R.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Zablokowany
Media-relacje o katastrofie

Witam!
Drażnią mnie takie przepychanki partyjne, bez diagnozowania problemu.
Gradacja tragedii jest sprawą indywidualną- dla kogoś tragedią jest wypadek smoleński- 96 osób, dla drugiego powódź- kilkadziesiąt tysięcy osób; dla trzeciego śmierć jednego-jedynego dziecka.
Oczywiście w wypadku smoleńskim powinni ponieść karę winni, tak jak w przypadku powodzi.
Tylko nie przez przepychanki polityczne a przez merytoryczne podejście do problemu.
Jak kolejne rządy sankcjonowały sytuację gdzie wały to teren gminny, rowy-teren powiatów; - a droga jeszcze na dodatek krajowa- zarządu dróg krajowych.
I gdzie tu odpowiedzialność, kogo winić- to trzeba by ustalić.

pzdro gan