11.XI- kilka ciekawych ujęć.

89 posts / 0 new
Ostatni wpis
robot
Obrazek użytkownika robot
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Myślę że mogę polecić ten film wszystkim zainteresowanym dokumentowaniem, zwłaszcza Paluchowi.

http://www.mmwarszawa.pl/393137/2011/11/11/zamieszki-w-warszawie-z-lotu-ptaka-wideo?category=video

Mam nadzieję że wkrótce zobaczę takiego drona na jakiejś lokalnej imprezie. :)

Swoją drogą nadspodziewana stabilność i jakość obrazu.....

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Tak już jest podczas wojny, że nie są przestrzegane żadne prawa,moze z wyjątkiem prawa silniejszego.
Nie ma sensu licytować komu podczas wojny wyrządzono większą krzywdę, bo chyba każdy ucierpiał w mniejszym albo większym stopniu. Rodzina mojej tż została zesłana do łagrów syberyjskich a dziadek, walczący w tym czasie na terenach Polski został osadzony w niemieckim obozie dla oficerów. Ludzie ci , niegdyś zamożni posiadacze majątku nagle zostali z niczym, wszystko przepadło i też nikt ich nie przeprosił za wyrządzone krzywdy i za to że dziadek musiał po wojnie się ukrywać przed ubekami bo był żołnierzem AK a nie wszyscy wrócili z łagrów żywi. Zona, pomimo, że pochodzi z rodziny partiotycznej z tradycjami nie musi w sposób idiotyczny manifestować swojej polskości tak jak to robią narodowcy.
Nie wiem, jednym się podoba taki kult nacjonalizmu a inni jakoś trzymają dystans bo tak naprawdę nie to co na zewnątrz, nie demonstracje, flagi, nie głupie pełne nienawiści hasła czy licytowanie kto jest prawdziwym patriotą a kto nim nie jest, czynią nas Polakami ale mądrość, wiedza i pamięć.

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Z pewnością tam też manipulują, jedynie w radiu maryja i na ambonie mówią prawdę.
Biedny gościu jest dyskryminowany, pomawiany a to tak nie można prawdziwego patrioty traktować. W ogóle to powinien wystartować w kolejnych wyborach z listy jedynej, słusznej partii. Takich ludzi, prawdziwych Polaków nam trzeba, "inteligentnych, wykształconych" i najważniejsze wierzących.

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Jestes swietnym przykladem, jak do kazdego watku, mozna wciagnac opluwanie Kosciola.

Gratuluje !

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Aha, czyli w kościele nie mówią prawdy?
Mnie tylko zastanawia dlaczego tacy gorliwi katolicy tak bronią zwykłego bandziora i zadymiarza? Bo wierzą w jego niewinność czy pasują im jego narodowe przekonania?

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Myślę, że wielu Polaków ma podobne historie rodzinne ... Jaki z tego wniosek ?
Oczywiście można zwalczać wszelkie przejawy patriotyzmu i dbałości interes swojej wspólnoty (narodu) w stylu UE - przyklejając łatkę nacjonalizmu. Ciekawe tylko czemu jakoś kraje starej unii w szczególności Niemcy, Francja Anglia nie dają nam przykładu internacjonalizmu "za wszelką cenę ". Czemu włoskie fabryki samochodów wracają do Włoch wbrew przesłankom ekonomicznym ? Nie wiem czy strategia "kapitulacji" to wystarczający warunek utrzymania "pokoju" ...

Weźmy przykład byłej Jugosławii - zlepku narodów stworzonym i utrzymywanym na siłę. To taki próbny balon systemu UE.
Oczywiście nikt nas nie zmuszał militarnie do wstąpienia, ale propaganda łatwych pieniędzy i równości wśród członków zrobiły więcej niż dywizje. Równość okazała się mrzonką, pieniądze wcale nie takie dostępne, a na dodatek wydawane na niekoniecznie najlepszy sposób. Od samego gadania, że UE jest fajna, a kto wątpi ten jest nacjonalistą przyjaźni między narodami nie przybywa.
Narody buduje się na wartościach a nie na frazesach. Czymś co uznamy za wspólną wartość.
Szacunek i zaufanie tworzy się w oparciu o sprawiedliwość i prawdę, a nie poprzez manipulację lub zwykłe kłamstwa.
Pokój można zagwarantować poprzez mozolne tworzenie wspólnego narodu europejskiego, ale nie przez wynarodowianie (jak w Jugosławii i ZSRR) !

Wracając do marszu i roli w nim oddziałów policji. Zadawałem sobie pytanie po co policjantom były kominiarki - teraz to doskonała przykrywka dla zamaskowanych chuliganów - jeśli tacy faktycznie byli. Gdyby nie kominiarki identyfikacja sprawców i ofiar byłaby prosta i bezdyskusyjna.
Sprawę wyjaśnia (dowcipnie) jeden z policjantów.

Działoszyński ... mówiąc o oskarżeniach o używanie przez funkcjonariuszy kominiarek, komendant powiedział, że byli to policjanci z grup specjalnych - Biura Operacji Antyterrorystycznych i Centralnego Biura Śledczego. Podkreślał, że ci funkcjonariusze mają prawo, by chronić swoją tożsamość, bo na co dzień zatrzymują najpoważniejszych przestępców, a dodatkowo ich kominiarki są niepalne.

Stąd wniosek, że jedyną możliwością odróżnienia demonstrantów od zamaskowanych policjantów było użycie napalmu :D Jako zdecydowany przeciwnik przemocy bardzo się cieszę, że napalm jednak nie został użyty. Dodam jeszcze, że P. Działoszyński to komendant główny policji, choć gdyby miał na sobie kominiarkę wypisz wymaluj kabaret "ani mru mru" ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

W nawiązaniu do "kopania leżącego" przez funkcjonariusza policji (?) jest pewna nadzieja, że leżący nie pójdzie siedzieć, a kopiący usłysz sprawiedliwy wyrok w tej sprawie http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/85166,sad-najwyzszy-przekazal-sprawe-daniela-kloca-do-ponownego-rozpatrzenia.

Nasuwa się tylko jedno smutne wrażenie - gdyby nie internet i nagłośnienie sprawy w NE nikt by sobie sprawiedliwością ... głowy nie zawracał.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Albo jakies zamieszki by sie przydaly ! No, ale z tym chyba bedzie trudniej. U nas wladze w UM jak i w Starostwie dzialaja swietnie, a i ludzie generalnie jakos zadowoleni ! ;)

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Film bardzo fajny. Grzebałem już kiedyś w temacie helikopterów i balonów. Jak zapewne wiecie z braku sponsorów ;) mogę myśleć tylko o balonie helowym. Kłopot w tym że hel ucieka nawet ze szczelnego balonu i przy sporadycznym wykorzystaniu trzeba za każdym razem napełniać balon od nowa. Dzierżawa butli to kolejny wydatek, no i sam hel też kosztuje.

Co do zamieszek to podstawowym problemem jest bark połączenia kolejowego do Parczewa. No bo jak przyjadą tu Niemcy :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Paluch napisał:
Co do zamieszek to podstawowym problemem jest bark połączenia kolejowego do Parczewa. No bo jak przyjadą tu Niemcy

No cóż doszło do tego, że Niemcy muszą blokować polskich faszystów demolujących miasto.
Ale takie czasy, zamaskowany dresiarz symbolem polskiego patrioty.
Smutne święto w smutnym zakompleksionym kraiku

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Niemcy w powstrzymywaniu polskich bandytów to mają duże tradycje. Weźmy np. zdecydowany odpór jaki dali nam w Gliwicach 31 sierpnia 1939 r http://pl.wikipedia.org/wiki/Prowokacja_gliwicka.
Z drugiej strony patrząc nasza policja to straszni rasiści ;) Zatrzymali 210 najbardziej agresywnych, wśród nich 92 Niemców (44%) http://wiadomosci.wp.pl/title,210-zatrzymanych-w-tym-92-Niemcow-bilans-starc,wid,13979857,wiadomosc.html, a przecież oni tylko działali w obronie koniecznej tj. jak to ujął Dereck blokowali dziesiętniki tysięcy polskich zamaskowanych faszystów w mundurach dress-dress.
A tak poważnie to ktoś widział naocznie co tam się działo, bo jak się czyta relacje w internecie to zdaje się było dokładnie odwrotnie niż to podają w mediach http://bejka.nowyekran.pl/post/37279,11-listopada-bylem-slyszalem-widzialem

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Paluch było przyjechać i zobaczyć kto kogo bił, kto palił samochody i kto rzucał kostką brukową (byłem widziałem). Polskie bydełko w dresach.
Niemcy wdali się w bójkę z policją na Nowym Świecie i tylko dlatego że była ich niewielka grupka dali się wyłapać.

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/DomoslawskiFaszystoidziwkrolestwiesymetrii/menuid-1.html
Niebezpieczny jest trend, który jest charakterystyczny obecnie dla polskiej prawicy czyli uprawianie polityki historycznej. Jest to wyszukiwanie wydarzeń historycznych i jednostronne naginanie ich do własnej wizji politycznej. Z prawdziwą historią, która oparta jest na relacjach obu stron nie ma to nic wspólnego.
Paluch prezentujesz tu moim zdaniem politykę historyczną i zakompleksienie made in poland.
Polacy ( cóż z tego że faszyści) wyłaniaja sie z postów Palucha jako grzeczni Patrioci a Niemcy......
napadli na nas w 1939 i terz zepsuli nam zajebiście pokojowy marsz.

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Mozna sie spierac. Jednak trudno dyskutowac ze scenami widzianymi na filmach.

Bede dzentelmenem, i nie podejme sporu o fakty.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/co_naprawde_dzialo_sie_na_marszu_niepodleglosci/1131

http://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM

http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSHdsU&feature=relmfu

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Trzeba było od tego zacząć, że byłeś i widziałeś. Pytanie czy tą kostką to rzucali wszyscy, 30%, czy 0,3% maszerujących.
Czy rzucali bo mają poglądy faszystowskie, czy też poziom umysłowy (rzucających) raczej nie pozwala na posiadanie jakichkolwiek poglądów.

Co do polityki relacji, to do relacji potrzeba 2 partnerów. Czy byliśmy dla kogokolwiek w 1939 partnerem ? Czy możemy być teraz partnerem w takim stanie państwa jaki się obserwuje ?

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Rzucali uczestnicy tzw. marszu niepodlegości, który skupiał w sobie różne nurty organizacji narodowych dla mnie tożsamych z poglądami faszystowskimi. Nie liczyłem procentowo ile "poszło" kostki brukowej w przeliczeniu na demonstranta i nie sile się też na bezstronność bo mam swoje poglądy i przez ich pryzmat postrzegam te wydarzenia
Jednego jestem prawie pewien, że Niemcy nie podpalili samochodu TVN, bo to przecież ich telewizja:).
A co do polityki historycznej to mogę zarzucić posta setkami linków nt. różnych relacji polsko-niemieckich w okresie powiedzmy od10-do20 wieku i możemy je przeanalizować tylko co z tego, jeżeli nie wniosą kompletnie nic do dyskusji

I jeszcze słowko do dżentelmena, który nie chce podejmować dyskusji. Poczytaj sobie relacje drugiej strony

robot
Obrazek użytkownika robot
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Z drugiej strony patrząc nasza policja to straszni rasiści Wink Zatrzymali 210 najbardziej agresywnych, wśród nich 92 Niemców (44%)
To na pewno zbieg okoliczności. Na pewno.

No cóż doszło do tego, że Niemcy muszą blokować polskich faszystów demolujących miasto.
Tak będą o pokój walczyli że kamień na kamieniu nie zostanie.
Mają szczęście, że wybrali się do Polski, kraju w którym OP są całkiem sympatyczne, w porównaniu do ichniejszych:
http://www.youtube.com/watch?v=MpbfAFvygYM

Ogólnie, banda pajaców po jednej i po drugiej stronie, wpadła na zadymę. Szkoda miasta, szkoda pieniędzy wydanych na obstawienie, szkoda zwykłych ludzi którzy wpadli uczcić rocznicę niepodległości.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Dodam jeszcze że w ten świąteczny wieczór wybrałem się na mecz polskiej reprezentacji siatkarskiej. Reprezentanci występowali bez orzełka na trykotach (tak grają już od jakiegoś czasu) co nie przeszkadzao pełnej hali kibiców odspiewac hymn a capella i kulturalnie dopingowac reprezentację.
Dla "prawdziwych" patriotów spod znaku szalika, kominiarki i protestu o orzełka jest to zapewne dziwne i wydarzenie takie potraktowaliby jako narodową zdradę.
Polacy po fajnym meczu wygrali z Czechami 3-0. Czescy zawodnicy po meczu podchodzili do trybun dziękując za doping. I aż się przeraziłem że w Ich zachowaniu i gestach nie mogę się doszukać pogardy i nienawiści dla narodu który wraz z innymi najechał ich ktaj w 1968 roku.
Nie jestem "prawdziwym"patriotą za mało szukam.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Derec- byłeś widziałeś, poinformuj rzetelnie forumowiczów jaki szacunkowo odsetek uczestników marszu niepodległości rzucał kostką. 0,3% a może 0,03%. Twoja odpowiedz jest ważna, a to dlatego że propaganda rządowa operuje pojęciem "rzucali uczestnicy marszu niepodległości" - można pomyśleć że wszyscy tak się zachowywali. Patriotyzm to dbałość o dobro własnej wspólnoty, a dostęp do rzetelnych informacji do dobro podstawowe ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Paluch chcesz się bawic w statystyki do zajrzyj sobie do Roczników Statystycznych GUS a nie wymagaj ode mnie jako zwykłego obserwatora wyliczeń.
Widziałem kto rzucał i demolował i to napisałem powyżej. Prawda zapewne leży gdzieś pośrodku między policyjną pałką a plecami demonstranta. Myśle ze jedna z rzetelniejszych realacji, która operuje liczbami ponizej:

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/565177,marsz_niepodleglosci_w_stolicy_zamieszki_i_starcia_z_policja.html

Ale Ty masz zapewne swoją prawdę a ja swoją i niech tak zostanie

robot
Obrazek użytkownika robot
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Dereck, chodzi o to że na kilka, może kilkanaście tysięcy osób biorących udział w MN, kilkadziesiąt, może więcej, przyjechało się tłuc z kontrmanifestacją i wyrażać swoje uczucia (JP itp.) w stosunku do Policji. W tiwi zostało to tak pokazane jakby ktoś organizował co najmniej przewrót.
Jakiś dziennikarz dostał w mordę. No tragedia po prostu. Chyba zdawał sobie sprawę z okoliczności i widocznie to jest jakaś cena za "gorący materiał". 40 policjantów zostało rannych a wspomina się o tej liczbie wyłącznie w kontekście statystycznym.

Na koniec, to co mnie zastanawia najbardziej. Na polskie święto niepodległości, święto Orła Białego i Białoczerwonej kontrmanifestacja, ta kolorowa ekipa, zaprasza desant bojówkarzy z Niemiec!
Ja nie odmawiam nikomu świętowania rocznicy niepodległości na dowolny sposób. Może to być nawet tęczowa flaga, trudno jeżeli ktoś nie łapie kontekstu, ale tym internacjonalistycznym braterstwem całe to kolorowe środowisko strzeliło sobie właśnie w stopę. Redakcje GW i KP będą musiały się teraz po łokcie urabiać żeby to jakoś towarzystwu wytłumaczyć.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Nie wiem czego Was tak "boli" wątek niemiecki poboczny moim zdaniem w całych wydarzeniach. policja wyłapała niemieckich huliganów jak Gargamel Smerfy a demolka na Pl. Konstytucji i Pl. Na Rozdrożu to popis rodzimych "patriotów"
Czy to kwestia kompleksów, wychowania się na kawałwch o "Polaku, Rusku i Niemcu" itp?

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

dereck2 napisał(a):[/url]
... nie sile się też na bezstronność bo mam swoje poglądy i przez ich pryzmat postrzegam te wydarzenia
Jednego jestem prawie pewien, że Niemcy nie podpalili samochodu TVN, bo to przecież ich telewizja:).

Na dodatek edytujesz / zmieniasz posty już skomentowane :( Odmawiasz odpowiedzi na logiczne i proste pytania. Jak się zdecydujesz na przestrzeganie jakichkolwiek reguł dialektyki, to możemy dyskutować (dalej).

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

To forum daje mi możliwość edycji postów i z niej korzystam. Jeżeli masz coś przeciw to nie dyskutuj.
A co odpowiedzi na logiczne i proste pytania to zadałem Ci takie jedno w wątku Brudne miasto-odpowiedzi nadal brak. Jezeli się w koncu zdecydujesz na odpowiedź możemy podyskutować

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Z Gargamelem i smerfami to jednak troche nieudane porownanie. Wiadomo, ze z lapanek Gargamela zostawalo tyle, co z pomyslow Ferdynanda.

Moze jednak watek niemiecki nie byl taki poboczny ? Skoro policja wylapywala tych najbardziej agresywnych, inicjatorow, a w tej grupie znalazla sie prawie polowa obywateli niemieckich. Kto przegladal filmiki na youtube,mogl zobaczyc wyraznie, kto komu blokowal przemarsz przez plac 11-Listopada.

Trzeba odlozyc uprzedzenia i zapoznac sie troche z dostepnymi materialami.

(to juz nie pierwsza sytuacja, ze dereck edytuje swoje wypowiedzi, a pozniej pisze cos w stylu " ja czegos takiego nie powiedzialem", ja juz tez sie z tym spotkalem,tego typu rozmowa to zwykla manipulacja z ktora trudno polemizowac)

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Pan z Cynamonu napisał:
(to juz nie pierwsza sytuacja, ze dereck edytuje swoje wypowiedzi, a pozniej pisze cos w stylu " ja czegos takiego nie powiedzialem", ja juz tez sie z tym spotkalem,tego typu rozmowa to zwykla manipulacja z ktora trudno polemizowac

Nie pierwsza i zapewniam ze nie ostatnia (mówię o edycji postów) nie wypieram się napisanych wcześniej słów. Jesli tak było proszę Pana z Cynamonu o dowód.

Co do uprzedzeń to proszę poczytać dostępne relację obu stron.
Podkreślam to juz któryś raz ja pisze o swoich odczuciach i obserwacjach używając zwrotów "moim zdaniem" "według mnie" a nie traktuje swoich wypowiedzi jako prawdy objawione okraszając je komentarzem typu "z faktami się nie dyskutuje".
Fakty przedstawiają obie strony sporu.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to zedytuję posta
Ot i nadarzyła się okazja do edycji. Poprawiłem wyrażenie "moim zdanie" na "moim zdaniem"

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Opada kurz i powoli wiele się wyjaśnia. proszę zwrócić uwagę na kwalifikację czynów
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/pierwsze-wyroki-wobec-zatr....

Nie edytuję poprzedniego posta ale piszę nowego i pewnie zaraz naraże sie na krytykę że dyskutuje sam ze sobą

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

[quotedereck2 napisał(a):[/url]
To forum daje mi możliwość edycji postów i z niej korzystam. Jeżeli masz coś przeciw to nie dyskutuj.

Jakbym z Gan-em rozmawiał :D

Chodzi o posty napisane kilka odpowiedzi do tyłu. Nie mam zamiaru śledzić czy przypadkiem nie wychodzę na idiotę, bo właśnie zmieniłeś sens wypowiedzi która dawno skomentowałem.
Twoje zachowanie moim zdaniem podpada pod "troling" co poddaję ocenie administratorów.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Paluch napisał:

Jakbym z Gan-em rozmawiał [/b]

Podobno jesten bratem Gana takie pojawiały sie na tym forum głosy.
Powtarzam edytuje posty bo mam taką mozliwosc i nawet po jej pojawieniu sie na forum dostałem reprymendę od administratora gruhy żeby edytować posty a nie tworzyć nowych.
Uśmiałem się szczerze tym oskarżeniem o trolling, ale cóż poddaje się pod ocenę administratorów

kepih
Obrazek użytkownika kepih
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Panowie: czy każda dyskusja nie ważne czy o ważnych czy o mało istotnych sprawach na tym forum musi kończyć się ostrą dyskusją, graniczącą z przyzwoitością ??
Czy w każdym temacie po kilkunastu postach trzeba upominać, dawać ostrzeżenia, banować??
Czy zawsze, nawet po kilku postach można czytać posty obrażające innych użytkowników (np w tym wątku:
Paluch prezentujesz tu moim zdaniem politykę historyczną i zakompleksienie made in poland.
Polacy ( cóż z tego że faszyści) wyłaniaja sie z postów Palucha jako grzeczni Patrioci a Niemcy......
- post nr 6 i od razu pomówienia i obrażanie)

Edycja postów na forum jest włączona by móc poprawić błędy ortograficzne, wadliwe linki. Umożliwia również dopisanie treści jeżeli nikt nie odpowiedział by nie robić swoich postów jeden po drugim. Zmiana sensu wypowiedzi, szczególnie po tym jak odpowiedzą na nią inni jest nieetyczna/niemoralna/nieakceptowalna.

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Niestety musze potwierdzic.Tutaj nie chodzi o bledy ortograficzne i literowki. Kilka razy juz mialem z dereckiem tego typu historie. Zaczynam polemike z jego wypowiedzia, nastepnie on pisze, iz czegos takiego nie napisal, wracam, sprawdzam, post zedytowany. :|

No i wychodze na takiego, co zmysla, pomawia, fantazjuje, manipuluje, kreci... no zaulek slepy ! Tylko stanac, i podniesc rece w akcie bezsilnosci.

dereck2
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

kepih napisał:
Edycja postów na forum jest włączona by móc poprawić błędy ortograficzne, wadliwe linki. Umożliwia również dopisanie treści jeżeli nikt nie odpowiedział by nie robić swoich postów jeden po drugim. Zmiana sensu wypowiedzi, szczególnie po tym jak odpowiedzą na nią inni jest nieetyczna/niemoralna/nieakceptowalna

I tak tez edycje wykorzystuje na tym forum jeżeli było kiedys inaczej prosze dac przykład i nie pomawiac mnie bez dowodów
Paluch napisał

Co do zamieszek to podstawowym problemem jest bark połączenia kolejowego do Parczewa. No bo jak przyjadą tu Niemcy

i już w trzecim poście skierował wątek na polityczne tory a przyępomnę wątek traktował o nowinkach technicznych.

Na koniec to pewnie nie wygram z Paluchem ponieważ jest pupilkiem na tym forum i nie mając argumentów merytorycznych poszedł na skargę do administratorów.
To kiście się Panowie w swoim Paluchowo-Cynamonowym sosie skoro nie "trawicie " ludzi o innych poglądach.
Poproszę o bana.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Więc, zgodnie z prośbą derecka2, nakładam bana.

PiotrF
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

kepih napisał(a):

Więc, zgodnie z prośbą derecka2, nakładam bana.

Z góry proszę o wybaczenie, że nie o Święcie Niepodległości.
Moim skromnym zdaniem "ban na życzenie" nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Akurat Derecki2 wygłasza kazania o raczej mało strawnej treści ale w końcu po to jest forum żeby było miejsce dla różnych zdań. Jeżeli użytkownik źle się na takowym czuje to raczej niech skorzysta z opcji likwidacji konta zamiast kreować siebie na męczennika sprawy - a "ban na życzenie" zdecydowanie taką kreację ułatwia.

A z edytowania postów na które udzielono odpowiedzi już swego czasu na fotoamatorskim forum paru ludzi wyleczyłem - wystarczy odpowiadając zacytować wypowiedź adwersarza i jego zabawy z edycją stają się tylko pożałowania godną demonstracją.

P. S. Derecki - oglądałem drugą połowę meczu - jak na 40 tys. ludzi doping cieniutki, oj cieniutki.

P.S. 2. Jeżeli już szafujemy słowami "faszyści" itd to może przedtem warto byłoby zapoznać się z "Doktryną faszyzmu" choćby. Inaczej zamiast "faszystów" można wstawić "cyklistów", "hobbystów" oraz wiele innych słów i dalej nic to nie będzie znaczyć.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Inteligentne uwagi !

Wychodzi na to ze dereck zostal takim "ateistycznym Chrystusem"
(juz kolejnym), a my ? No ci, ktorzy dyskryminuja ludzi inaczej myslacych, o innych przekonaniach i pogladach. Nic, tylko beton i agresywni tyrani !

Racja ! To nie jest ban na zyczenie, a konsekwencja nieprzestrzegania podstawowych zasad konwersacji, oraz robienia z interlokutora zwyklego durnia !

Jakos nieczesto wstawiam cytaty. Staram sie byc oszczednym w tresciach. Niepowtarzajac dwa razy tego samego, przechodze do parafrazy, bo zakladam, ze rozmowca jest odpowiedzialny i uczciwy. Ze zalezy mu na wymianie pogladow, nie na maceniu.

Widocznie trzeba postawe zaufania zaczac stosowac wybiorczo.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Panowie. Dareck2 dostał bana. Dalsza dyskusja nie ma miejsca, albo wracamy do wątku albo zamykamy temat.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Panowie zobaczcie jak ktoś fajnie nakręcił quadrocopterem bulwar w Gdyni
http://www.youtube.com/watch?v=4LeLT_iGJP8&feature=related

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Wracamy do tematu gdyż ponieważ nagrany w trakcie wykonywania obowiązków służbowych policjant nie miał innego wyjścia i przyznał się do zdenerwowania które wywołało u niego nieodpartą potrzebę skopania człowieka w trakcie demonstracji 11 listopada. Jak się jest zdenerwowanym i kopie się człowieka to szkodliwość czynu jest niewielka - wiedzą to teraz wszyscy bandyci i policjanci którzy nigdy nie powinni zostać przyjęci do służby (są przecież testy psychologiczne).

Trochę tutaj (11 minuta 30s załączonego filmu) http://janpinski.nowyekran.pl/post/78930,prokuratura-umorzyc-sprawe-policjanta-ktory-skopal-przechodnia-na-marszu-niepodleglosci-byl-zestresowany-nieduza-szkodliwosc-spoleczna

ps. w niedzielę 11.112012 zobaczymy kolejne takie filmy (jak sądzę) :|

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

To potwierdza (ciagle niestety), moje obserwacje o Polsce, o ktorych pisze juz od lat.

Kaci maja sie tutaj lepiej, niz ofiary !

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Pan z cynamonu napisał(a):

To potwierdza (ciagle niestety), moje obserwacje o Polsce, o ktorych pisze juz od lat.

Kaci maja sie tutaj lepiej, niz ofiary !

Co ty nie powiesz? Ciekawe jak ty byś się zachował gdyby ktoś ci mordę obijał? Czekałbyś aż skończy?
Weźcie już nie przesadzajcie, bandytyzm należy tępić a ci ludzie którzy wyszli na ulice to była w większości zwykła hołota nabuzowana alkoholem, dragami i agresją.

Pan z cynamonu
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

No zobacz. Ironia losu ! Skopano tego, ktory byl w mniejszosci.

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

No zobacz, to z pewnością było działanie prewencyjne.

PiotrF
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

l_k napisał(a):

Pan z cynamonu napisał(a):

To potwierdza (ciagle niestety), moje obserwacje o Polsce, o ktorych pisze juz od lat.

Kaci maja sie tutaj lepiej, niz ofiary !

(...)a ci ludzie którzy wyszli na ulice to była w większości zwykła hołota nabuzowana alkoholem, dragami i agresją.

Jak rozumiem szanowny forumowicz przeprowadził kompleksowe badania pozwalające na tak jednoznaczny osąd? Albo do wyników takowych badań ma dostęp?
Tak się jakoś dziwnie składa, że znam całkiem sporą liczbę osób, które w warszawskich obchodach Dnia Niepodległości (z różnych stron - również KryPo) biorą udział od lat kilku. Co ciekawe prezentują różne postawy światopogladowe, są w różnym wieku - no łączy je to, że żadnej z nich "hołotą nabuzowaną alkoholem, dragami i agresją" nie ośmieliłbym się nazwać chociaż nader często (z niektórymi przynajmniej) spory toczę (i do rękoczynów nie dochodzi - czyżby nienormalne?).

Nie pogniewałbym się o przedstawienie jakichś badań potwierdzających tezę przez szanownego l_k przedstawioną bo na razie to tak jakoś niepotrzebnie konfrontacyjnie brzmi.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Czy to jest forum naukowe żeby przedstawiać tezy oparte na badaniach?
Oczywiste jest jeżeli ktoś idzie na manifestację a w głowie ma tylko jedno - nap... innych to jest bandytą i chuliganem. Normalny człowiek tak sienie zachowa.
Podobnie jest z meczami piłki kopanej, jedni idą kibicować a inni wywołać zadymę. Swięto niepodległości to okazja dla tych "prawdziwych Polaków" żeby się pokazać jak bardzo nienawidzą innych nie-Polaków i w ogóle wszystkiego co w danej chwili się nie podoba.

PiotrF
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

l_k napisał(a):

Czy to jest forum naukowe żeby przedstawiać tezy oparte na badaniach?
(...)

I tutaj się różnimy rzekłbym metodologicznie. Moim skromnym zdaniem wyrażanie tak kategorycznych opinii bez możliwości poparcia ich innymi poza "widzimisię" przesłankami cieniem kładzie się na ocenę intencji je głoszącego.

Interesowało by mnie odniesienie do tego fragmentu mojej wypowiedzi:

"Tak się jakoś dziwnie składa, że znam całkiem sporą liczbę osób, które w warszawskich obchodach Dnia Niepodległości (z różnych stron - również KryPo) biorą udział od lat kilku. Co ciekawe prezentują różne postawy światopogladowe, są w różnym wieku - no łączy je to, że żadnej z nich "hołotą nabuzowaną alkoholem, dragami i agresją" nie ośmieliłbym się nazwać"".

Chociaż być może zbyt wiele wymagam... już taki hmmm... anachroniczny(?) jestem.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

PiotrF napisał(a):

"Tak się jakoś dziwnie składa, że znam całkiem sporą liczbę osób, które w warszawskich obchodach Dnia Niepodległości (z różnych stron - również KryPo) biorą udział od lat kilku. Co ciekawe prezentują różne postawy światopogladowe, są w różnym wieku - no łączy je to, że żadnej z nich "hołotą nabuzowaną alkoholem, dragami i agresją" nie ośmieliłbym się nazwać"".

Chociaż być może zbyt wiele wymagam... już taki hmmm... anachroniczny(?) jestem.

Pozdrawiam.

Nigdzie nie napisałem, że WSZYSCY uczestnicy marszu to hołota, napisałem tak w odniesieniu do tych którzy tam przyszli w wiadomym celu zrobienia zadymy. To chyba oczywiste i nawet średniointeligentny zrozumie. Może tak następnym razem warto czytać ze zrozumieniem?

PiotrF
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

l_k napisał(a):

(...)
Nigdzie nie napisałem, że WSZYSCY uczestnicy marszu to hołota, napisałem tak w odniesieniu do tych którzy tam przyszli w wiadomym celu zrobienia zadymy. To chyba oczywiste i nawet średniointeligentny zrozumie. Może tak następnym razem warto czytać ze zrozumieniem?

"ludzie którzy wyszli na ulice to była w większości zwykła hołota nabuzowana alkoholem, dragami i agresją."

Jak w tym kontekście rozumieć słowa "W WIĘKSZOŚCI"?

Aż pozwolę sobie na małą złośliwość:

"Może tak następnym razem warto czytać ze zrozumieniem?

za którą zresztą przepraszam ale nie zwykłem argumentować pałą...

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Większość to jednak nie wszyscy, przynajmniej dla mnie. Mógłbyś się czepiać gdybym w ten sposób napisał a tak moze znowu coś przeoczyłeś?

PiotrF
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

l_k napisał(a):

Większość to jednak nie wszyscy, przynajmniej dla mnie. Mógłbyś się czepiać gdybym w ten sposób napisał a tak moze znowu coś przeoczyłeś?

Wybacz, że drążę temat ale napisałeś "w większości". Opierając się o matematykę można wnioskować, że sformułowanie takie znaczy to samo co "połowa obecnych + jedna osoba" albo więcej. W związku z powyższym ośmieliłem się zapytać o źródło tak kategorycznego stwierdzenia.
Prosiłbym o nie sugerowanie mi, że napisałem coś czego nie napisałem.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).

l_k
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

PiotrF napisał(a):

l_k napisał(a):

Większość to jednak nie wszyscy, przynajmniej dla mnie. Mógłbyś się czepiać gdybym w ten sposób napisał a tak moze znowu coś przeoczyłeś?

Wybacz, że drążę temat ale napisałeś "w większości". Opierając się o matematykę można wnioskować, że sformułowanie takie znaczy to samo co "połowa obecnych + jedna osoba" albo więcej. W związku z powyższym ośmieliłem się zapytać o źródło tak kategorycznego stwierdzenia.
Prosiłbym o nie sugerowanie mi, że napisałem coś czego nie napisałem.

Pozdrawiam.

To tylko słowa które się od siebie różnią. Co innego wszyscy a co innego większość.

Skoro dla ciebie oznaczają to samo bo tak mówi matematyka to nie będę wnikał. Podobno niektórzy mają problem z rozróżnieniem kolorów to i ze słowami też mogą.

PiotrF
11.XI- kilka ciekawych ujęć.

Ech...
Wybacz, ale nigdzie nie zasugerowałem, że napisałeś "wszyscy, którzy tam byli..." itd.
Cały czas pytam (powtórzę: PYTAM) skąd pewność, że większość (powtórzę: WIĘKSZOŚĆ a nie WSZYSCY) uczestników wydarzeń z 11 listopada 2011 roku to "zwykła hołota nabuzowana alkoholem, dragami i agresją.".

Pytanie z METODOLOGII a nie IDEOLOGII - to są dwa RÓŻNE obszary, no, chyba że ktoś ma problemy z kolorami.

Pozdrawiam.

Grywam w szachy, czasem lepiej, częściej gorzej... Robię zdjęcia, czasem lepsze, częściej gorsze.

Berecikiem kłaniam:).