Po wyborach do sejmu i senatu 2011

148 posts / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Gruby watek !

Pis ujawnil go zaraz przed wyborami pomimo, ze Kaminski nagrania mial duzo wczesniej (gra polityczna i taktyka Kaczynskiego).
PO wywalila Sawicka z partii i oficjalnie sie odciela od sprawy.
Pieniadze wziela z prowokacji (chyba dwa razy po 50 tysiecy), nagrali ja, ale kasy nie oddala.
Czym podpadla ?"
"Brala" juz wczesniej i ktos ja pewnie podkablowal.
Byly takze nagrania, jak ustawiala "sprzedaz" dzialek z burmistrzem Helu po atrakcyjnych cenach za lapowki.

Sprawa sztandarowa, ktora ciagnela sie latami.
Dziwnie, ze sie nie przedawnila.

Jak jestes zainteresowany szczegolami, znajdziesz w necie, jest tego sporo.

Dziwny kraj !:(
Politycy i radni; Badzcie spokojni. Mozecie krasc ! :|

robot
Obrazek użytkownika robot
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Gdyby agenci CBA działali zgodnie z obowiązującyjm ich prawem to być może sprawa zakonczyłaby się inaczej.

O ile się orientuje, to przed wydaniem wyroku w pierwszej instancji, sprawa legalności działania CBA w tym przypadku była już badana i i żaden uprawniony organ nie dopatrzył się nieprawidłowości, stąd taki a nie inny wyrok w pierwszej instancji.
Chodzi o to że działania podejmowane w toku śledztwa, czy nawet zwykłego dochodzenia, są ścisle dokumentowane a część tych działań musi być zatwierdzona przez prokuraturę czy sąd. Nasza wrażliwa posłanka, jej pełnomocnicy, zapewne intensywnie korzystali z praw przysługujących osobie podejrzanej, w tym składali zażalenia na czynność podejmowane prze CBA wobec ich klientki. W każdym razie byliby niekompetentni, gdyby tego nie robili. Jak się okazało, bez skutku

Nie mam zwyczaju krytykować wyroków sądu czy nawet ich komentować. Wierzę w niezawisłość sądów kierujących się elementarną sprawiedliwością wynikającą bezpośrednio z prawa naturalnego. Dzisiejszy wyrok jednak, wprawił mnie w osłupienie. nie wiem czy to już jest dno, ale bardzo chciałbym żeby tak było, bo nie wyobrażam sobie bardziej karkołomnej wolty wymiaru sprawiedliwości w przyszłości .

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Oczywiscie, sledztwo w sprawie Sawickiej, kazdy krok detektywow byl uprzednio dyskutowany z prokuratura, i prokuratuja wyrazila zgode na kazde dalsze czynnosci w postepowaniu- prowokacji.
Nie wdajac sie w dalsze dywagacje, czy sledztwo bylo prowadzone zgodnie, czy niezgodnie, nie powinno miec to wplywu na anulowanie twardych dowodow w sprawie. Zabawa w dyskusje o legalnosci sledztwa jest, uwazam, odwracaniem uwagi od meritum. Sawicka wziela lapowke, i uwazam (po wyroku sadu musze dodawac slowo"uwazam" ), ze w sposob oczywisty popelnila przestepstwo, zlamala prawo.

Jak czytam dzisiejsza wypowiedz Kalisza, ze "Sawicka to polityk zmuszony przez panstwo pisowskie do korupcji" to mi rece opadaja.
To trzeba kogos zmuszac do wziecia 100 tysiecy za darmo ???
Prowokacja jest jednak dopuszczalnam i kazdy polityk powinien to wiedziec.

Chyba, ze likwidujemy kary za lapowki ? Bedzie prosciej w dzialaniu i w ocenie!
Po co bylo wydawac gruba kase z moich pieniedzy podatkowych na sledztwo, na 100 tysiecy zlotych kasy z prowokacji ktorych Sawicka nie oddala?
I po co ta hipokryzja rzadu ? Tusk powinien przywrocic teraz Sawicka do PO i publicznie ja przeprosic. W swietle prawa okazala sie niewinna, pomowiona, wykorzystana.

Przestepcy w Polsce maja sie lepiej niz ofiary !

https://www.youtube.com/watch?v=7Z6MKZkHF8s

https://www.youtube.com/watch?v=BiJRQXVmCGc

https://www.youtube.com/watch?v=hXNLa8bjEmA

https://www.youtube.com/watch?v=vFSZ8blDrAQ

https://www.youtube.com/watch?v=N-IxSzSGtjo

https://www.youtube.com/watch?v=nW9SGOlvBpE

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Interesujaca wypowiedz karnisty w sprawie Sawickej.
Mamy prawo amerykanskie w polskich sadach.

https://www.youtube.com/watch?v=sh0qigO1q98

Ciekawe, jakie beda dowody sadu, ze przestepstwo
zostalo jednak... wykreowane przez CBA ?

Jednak, jak pamietam, CBA mialo informacje, ze Sawicka, na spotkaniu dla czlonkow zarzadu spolek skarbu panstwa zaczela rozpowiadac, jakie to bedzie "lody krecic" w Warszawie, ile nie potrafi zalatwic, pamietam, CBA mialo informacje, ze powolywala sie na znajomosci np. z Markiem Biernackim, bylym ministrem spraw wewnetrznych i z innymi politykami z PO.
Na tej podstawie CBA zaczelo interesowac sie osoba Sawickiej, i sprawdzac, czy rzeczywiscie moze miec ona jakies dojscia.

Jak teraz czytam, ze zostala wkrecona, sprowokowana przez CBA do wziecia lapowki, ze jest ofiara, to zaczynam watpic w poczucie elementarnej sprawiedliwosci i przyzwoitosci.
W niezawislosc sadow, nie jestem naiwny, po sprawie Kluski przestalem w 100 % wierzyc w tego typu bajki.
Przypominam sobie nagrane wypowiedzi, kiedy Sawicka mowila, ze w najblizszym czasie przenosza ja do Warszwy, ze zastanawiaja sie, czy dac ja na senatora, czy na posla, i ze ona moze byc nawet w senacie, bo bedzie miala wiecej czasu na "krecenie lodow".

Moje zdanie. Wyrok polityczny. Oznacza, ze PO czuje, ze sie powoli konczy i stara sie jak najwiecej "ugrac". Mniej juz patrzy na wizerunek, na opinie spoleczenstwa, bardziej na wlasne korzysci.
Bierzmy co sie da poki jeszcze jestesmy u wladzy.

Przypominam sobie czasy, kiedy SLD odchodzilo od wladzy, i ze ostatnia ich kadencja to byl wysyp afer.
Kiedy juz nie dawalo sie tego wszystkiego ukryc, wystapil Miller i powiedzial
"Taki rzad jacy obywatele!"

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

A mnie się wydaje, że za jedynych, "słusznych" rządów pisu każdy obywatel mógł być potencjalnym przestępcą i szukało się haków na wszystkich "wrogów". Nie bronię Sawickiej ale też uważam, ze takie działnia służb nie były do końca w porządku.
Taki poseł były agent Tomek też nie wykazał się postawą godną naśladowania a teraz sam się oburza, że jak można było tą babę uniewinnić. A jak można było takiego cym... wybrać na posła?

robot
Obrazek użytkownika robot
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

i szukało się haków na wszystkich "wrogów"
Tak, tak, Kamiński wstawał rano, jechał do Ziobry i przy kawie i waflach wybierali z albumu opozycji 2005-2007 potencjalnych kandydatów do prowokacji. Ta....

Takie działanie służb jest normalne. Jeszcze raz powtórzę. Duża cześć czynności, mających potem przełożenie na materiał procesowy/dowodowy, musi "przejść" przez biurka prokuratury czy sędziów. Legalność tych działań, mimo prób, nie została zakwestionowania.

Kolejną sprawą jest to, że w podobny sposób działają wywiady obcych państw. Jeżeli posłanka, osoba obdarzona zaufaniem wyborców (lidera partii, eh...), decydująca o funkcjonowania 38 milionowego narodu, leci na garnitur, zegarek i sportową furę, to...szkoda gadać. Dno.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Nie wiem czy w demokratycznym kraju stosowanie takich metod jest w porządku i nie wydaje mi się aby szukanie za wszelką cenę haków na kogoś było przejawem troski o dobro państwa.

robot
Obrazek użytkownika robot
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Demokracja nie ma tu nic do rzeczy, słyszę jak tym słowem różnej maści "autorytety" wycierają sobie gębę przy każdej okazji..

Wydaje mi się że nikt na siłę niczego nie szukał, typowanie odbyło się na podstawie innych ustaleń, ale o tym nikt nie piśnie nawet słowa, taka cecha branży.

Jeżeli służby do tego powołane, na podstawie ustawy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stosują tego typu metody i udaje im się zdemaskować posłankę, sprzedajną..hmmm.. ten-tego, to dla mnie, osobiście, jest to sukces. Zgniłe jabłko wyrzuca się z koszyka a nadgniłe dostają wyraźny sygnał dyscyplinujący.

W tej sprawie, jak również w innych wielkich "aferach" 4RP, uderza mnie rola mediów. Jakiś czas temu, kiedy sąd pierwszej instancji, przywalił sawickiej 3 lata, to informacja szla gdzieś bokiem. Kiedy sąd apelacyjny odwalił numer z "wyłącznie winą moralną" to doszło wręcz do eksplozji na portalach, autorytety i eksperci prześcigali się w odmianie słowa faszyzm.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Robot napisal;
Tak, tak, Kamiński wstawał rano, jechał do Ziobry i przy kawie i waflach wybierali z albumu opozycji 2005-2007 potencjalnych kandydatów do prowokacji. Ta....

:D:D:D

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Mnie to nie bawi bo gdyby role się odwróciły i zamiast jakiejś baby z po podobnie potraktowano kogoś z pisu to by dopiero była afera i wtedy by krzyczano, że to zamach na demokrację i stosowanie totalitarnych metod.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Bedzie rozliczany pewnie przes sad agent Tomek
za dzialanie sprzeczne z procedurami CBA
(jezeli sad takie dowody przedstawi w protokole
uniewinniajacym Sawicka) w co watpie.
Na ten czas jest on rozliczany medialnie.
Byl rozliczony za PIS-u minister Lipiec za korupcje.

Tak jak myslalem !
Dzisiaj Gowin zostal odwolany z funkcji ministra sprawiedliwosci i zastapi go Marek Biernacki, na ktorego wplywy powolywala sie pani Sawicka na salonach.

Uwazam, ze to juz sa desperackie kroki PO,
uniewinniania, nagradzania ludzi zamieszanych w rozne ciemne biznesy natomiast karania ludzi porzadnych, uczciwych i odsuwanie ich od wladzy.
PO idzie grabic.
Premier zyskuje swiadomosc, ze jest to ich ostatnia kadencja.

Nie zdziwi mnie, kiedy pojawia sie glosy, aby przywrocic Sawicka do PO.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Nie wiesz co zyskuje premier i podobnie nie wiesz czy jest to ostatnia kadencja platformy. Owszem, pisowi rośnie poparcie zwłaszcza w małych mieścinach i na wsiach ale to nie wystarczy aby wygrać wybory.
Gowinowi się należała ta dymisja bo wygadywal ostatnio jakies bzdury. Ma to na co sobie zapracował i dobrze. Jego miejsce jest w pisie, tam niech się popisuje swoją wiedzą i poglądami.
Poseł Tomek ma się świetnie i donosi, tym razem na pogodynke z TVN. Ale oni w tym sejmie to się nudzą i nie mają żadnych zajęć.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Gowin rozne rzeczy mowi. Ostatnie, co bym mu zarzucil (i wynika to z elementarnej, uczciwej oceny), ze gada rzeczy nieprzemyslane.
Nie znam wiekszego idealisty i czlowieka bardziej refleksyjnego w polskiej polityce, niz Gowin.
Zreszta, Tusk odsuwa kazdego od rzadu, kto ma wiekszy potencjal intelektualny i polityczny od niego. Tylko na tle przecietnych, on sam ma szanse zablysnac, jako jedyny i niekwestionowany lider.
Wczesniej Schetyna, teraz Gowin.

Co do agenta i jego doniesien na pogodynke, nie czytuje wiadomosci z portali typu "Pudelek".

Rzad sie konczy. Widac to po kolejnych aferach i nerowym odwolywaniu kolejnych ministrow przez premiera. Normalne dzialanie, kiedy brak jest recepty na kryzys w rzadzie... szukanie winnych i wyrzucanie ich za burte.

To ze PO sie konczy i PIS szykuje sie do przejecia wladzy wcale mnie nie cieszy. Te dwie partie zawarly poza plecami wyborcow umowe; " Najpierw my dochodzsmy do koryta, zremy ile sie da, potem wy. My was teraz nie rozliczamy, potem, wy nas". Gdyby bylo inaczej, PO przez 2 kadencje mialo narzedzia aby zajac sie opozycja. Bylo duzo krzyku z jednej i drugiej strony; o trybunale stanu, o odpowiedzialnosci moralnej i karnej, o stawianiu przed sad etc.
Tanie gadanie dla mas.

Mnie interesuje zmiana systemu, reformy ( w pierwszej kolejnosci od prawa ). Tylko w takich warunkach znalazlbym dla siebie miejsce w Polsce.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Ja bym sytuacje zinterpretował trochę inaczej. Jak mawiała moja szefowa gdy ktoś w firmie wyciął jakiś numer - (Gowin) poszedł po bandzie - z terminologi hokejowej. W komentarzach do awansu Gowina często było słuchać opinię, że wplątanie (jego) do rządu miało umożliwić Tuskowi kompromitację konkurenta politycznego.
W Polsce mamy takie prawo, że sprzyja ono tylko mafii i tzw. prawnikom. Ani obywatele ani nawet najwyżsi urzędnicy nie są bezpieczni, bo co by nie zrobić podpada się pod jakiś paragraf. Przypuśćmy, że zostajecie ministrem. Odmówić źle, bo to tchórzostwo i zmarnowanie okazji do zaistnienia w mediach, przyjąć stanowisko jeszcze gorzej, bo zaraz się nasze dossjer zapełni się hakami które można wyciągnąć w odpowiednim momencie. Najlepiej przyjąć tekę i dać się wylać na zbity pysk najlepiej z powodów niemerytoryczny czyli ideologicznych B)
Zostać męczennikiem za "swoje poglądy" to dobry pomysł, zwłaszcza w sytuacji gdy rząd idzie na dno.
Dzieje się tak nie dlatego że ostatnie lata do nic nie robienie, decyzje błędne a nawet szkodliwe, okraszane zwykłymi kłamstwami. Otóż bieda zakradła się do wielkich miast, do portfeli także młodych i wykształconych ustawionych przez rodziców. Powoli dochodzi do świadomości mas i mas-mediów, że samymi zaklęciami i obietnicami "kasiory" się nie wyprodukuje. Spada stopa życiowa i nakłady czasopism, obroty zachodnich supermarketów ... A więc "Panowie szable w dłoń".
Przypomina mi się scena z nomen omen Nibylandii kiedy kaptan Hak z przerażaniem słyszy tykanie zegara. Ten dźwięk zwiastuje zbliżanie się chwili w której zostanie połknięty przez krokodyla.
Czas w polityce i gospodarce jakby ostatnio przyspieszył. Jeśli Kaczyński jest "potwornym" krokodylem, to Gowin ma zwinność Piotrusia.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Paluch, widać, ze tobie bieda raczej nie grozi a pojedź sobie może do innych krajów Europy to zobaczysz co tam się dzieje i jak tam wszystkim dobrze się żyje. Pewnie to też wina rządzących więc może by tak ich wszystkich odsunąć od władzy i przekazać ją naszej jedynej i słusznej partii prawdziwych Polaków łącznie z agentem Tomkiem który jakoś się nie kwapi do pracy w sejmie tylko wygrzebuje jakieś afery i tym podobne pierdoły.
Już widzę jak w przyszłosci ci co liczą na to , że wygrają będą zrzucać całą winę na swoich przeciwników a i sami nic nie zrobią oczywiście poza obietnicami.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Nad Polska wisi wielki kryzys. Widzialem to juz dawno. Moi znajomi mowili mi, abym sie uspokoil, ze jestem pesymista. Jezeli pesymizmem nazywac dostrzeganie zagrozen tam, skad one przychodza, to tak, jestem !

Po latach wielu z nich przyznalo mi racje, kiedy kryzys zajrzal i im do kieszeni. Zadna to satysfakcja. Wystarczylo sledzic co robi rzad, i przewidywac nastepstwa rozrostu bezprawia. Widze teraz ze bieda, ze wielu ludziom zyje sie coraz gorzej. Pomagam czasem jak umiem. Jednak wielu obywateli "spi", i licza, ze ktos przyjdzie, moze jakis kolejny, nowy polityk, i im zmieni. Naiwne myslenie.

Bardziej dzis jestem za idea "szabli". Przegonic prymitywow najpierw z wlasnego podworka, potem z wiejskiej ! Bronic sie przed glupimi decyzjami lokalnych urzedow, instytucji, studiowac konstytucje, zyskiwac swiadomosc wlasnych praw i miec odwage do walki o swoje. Takie dzialania czesto niosa konsekwencje wykluczenia spolecznego przez "dzikich w garniturach" i leki "Mam rodzine, a jak strace prace?! " Mam kredyt, godze sie na to wszystko dla dzieci!". Dzisiaj juz i takie mysli nalezy pozegnac. Z wielu miejsc wylatuja nawet "lojalni". Teraz i znajomosci polaczone z lapowka to za malo, aby dostac jakas prace. Daja one na to szanse, ale i tak trzeba czekac kilka miesiecy, czasem kilka lat, kiedy np. ktos odejdzie na emeryture (po "reformie" emerytalnej)... Takie opowiesci slysze.

Takiego panstwa nie chce, w takim jest mi ciasno. Lizac tylki za stolki. Bac sie cale zycie o utrate pracy. Godnosc jest bezcenna, bez pieniedzy mozna jakos zyc, ale co gdy tej pierwszej zabraknie ?
Zachecam do buntu przeciwko systemowi, bo niewiele jest do stracenia. Polska idzie w bardzo zlym kierunku. Mowi to pesymista, widzacy zagrozenia tam, skad one przychodza.

Prosze wybaczyc osobisty i sentymentalny ton.

Wracajac do tematu. Gowin, to czlowiek, ktorego nie sposob bylo zlamac. Konsekwetnie robil swoje. Zastanawia mnie, co pozwala mu tak wytrwale trwac przy swoich idealach ? Chcialbym, aby kiedys jakis dziennikarz zadal bylemu ministrowi to pytanie. Utrata stanowiska, zdaje sie, nie robila na nim wrazenia. Jest silny, a jednoczesnie w sposob lagodny wyraza swoje racje. To jedyny polityk w rzadzie Tuska do ktorego mam szacunek."Odejsc" musial, bo byl jak biala owca w tym czarnym stadzie. W polityce stawia sie na skutecznosc i zyski, nie na moralnosc i wartosci.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Ty chyba rzeczywiście nie masz rodziny ani dzieci, gdyż odpowiedzilni rodzice przede wszystkim myślą o zapewnieniu swoim dzieciom bytu, nawet jak muszą pracować zaciskając zęby. Nie będą protestować, nie będą latać z przysłowiową "szabelką" bo mają to serdecznie w czterech literach.
Spójrz na lokalny rynek pracy, przecież sam wiesz jak tutaj się pracę dostaje i jakie znajomości trzeba mieć. I co, taki pracownik musi siedzieć cicho bo innej, lepszej pracy nie znajdzie.
Nikt za tobą nie pójdzie, nikt się nie będzie buntował, no może za wyjątkiem tych osób które mają naprawdę niewiele do stracenia a i nie mają zadnych obowiązków.
A Gowinowi nic się nie stanie, ma za sobą opus dei i innych konserwatystów, aż strach pomyśleć co by było gdyby tacy ludzie rządzli tym krajem. Wielu musiałoby uciekać stad jak najdalej z obawy przed dyskryminacją.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

l_k napisal;
Spójrz na lokalny rynek pracy, przecież sam wiesz jak tutaj się pracę dostaje i jakie znajomości trzeba mieć. I co, taki pracownik musi siedzieć cicho bo innej, lepszej pracy nie znajdzie.

Ja tego nie powiedzialem !

l_k napisal;
Widzę, ze nawet w takim Parczewie ten kto chce pracować to pracuje, nawet patologia znajduje zajęcie i nie narzeka na zarobki.

To jak jest ???

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

A no jest tak, że patologia z wyksztalceniem podstawowym nie pracuje w urzedach, biurach, szkołach na stanowiskach ale znajduje zatrudnienie tam, gdzie wyksztalcenie potrzebne nie jest. Ludzie z wyższym wyksztalceniem rzadko pracują fizycznie na budowach no chyba, że za granicą a że coraz więcej osób kończy studia to o dobrej pracy bez znajomości nie maja co marzyć dlatego nie wracają do takich pipidowek jak Parczew bo w dużych miastach łatwiej coś znaleźć.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

L_k - czyli obecny stan państwa i poziom kompetencji tzw. rządu cię zadowala albo przynajmniej nie przeszkadza - zazdroszczę dobrego samopoczucia B)
Przypominam sobie, że jednak jest coś w gestii władzy co ci przeszkadza - dziury w obwodnicy. Można się zastanawiać jak to jest , że nowe drogi są wadliwe, a te remontowane zaraz się rozsypują. Jeszcze ciekawszą jest obserwacja, że nikt za to nie odpowiada, mało tego premie dostaje (patrz basen narodowy).
Powiesz to taka parczewska dziurawa specyfika, a postępowych ośrodkach miejskich dziur nie ma ? Można oczywiście każdą patologię skwitować wzruszeniem ramion, albo udawać że nic nie widzę i nic nie mogę zrobić. Jak będziesz pruł obwodnicą udawaj że nie ma dziur ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Selektywna percepcja jest cecha albo umyslow lekliwych, albo braku rozumu. Iluzja ma to do siebie, ze nie boli... na poczatku! Podoba mi sie porownanie do statku, ktory tonie, a pasazerowie pija, tancza i sie smieja.

Rowniez chyle czola nad duza umiejetnoscia samooszukiwania sie.

Tymczasem... sluchalem wczoraj wywiadu z Gowinem. Interesujaco wypowiedzial sie na temat wyroku Sawickiej. Mowil o tym, ze wymiar sprawiedliwosci, i szerzej, panstwo prawa doznalo bolesnej porazki, przypomnial, ze prokuratura, ktorej szefem byl wtedy minister Cwiakalski (PO) uznala, ze dzialania CBA byly legalne, nastepnie sad pierwszej instancji ustalil, ze dzialania CBA rowniez byly legalne.

Sad drugiej instancji wydal uniewinniajacy wyrok, tym samym wskazujac, ze od policji, przez prokurature, CBA, az po sady mamy do czynienia z powaznym kryzysem panstwa prawa (za czasow PO).
Czekam, mam nadzieje, ze opinii publicznej zostana upublicznione akta sprawy albo chociazby uzasadnienie wyroku. Agent Tomek, Kaminski, Ziobro, Kaczynski tego chca. Srodowisko Sawickiej sie opiera.
Uznaje zasade, ze ten chce zataic akta, kto byl nieuczciwy, natomiast ten, kto nie ma sobie nic do zarzucenia, chce aby wszystkie szczegoly ujrzaly swiatlo dzienne.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

A tobie Paluch co przeszkadza? To, że inni są biedni? To może im oddaj swój majątek. Na pewno się ucieszą a nie tylko narzekasz jak to kryzys ludziom wszystko odbiera. Ty nigdy nie zaznałeś biedy ani twoja rodzina i nigdy nie zaznacie więc po co tak gadać, bo ładnie to wygląda, taka troska a i przy okazji można skrytykować po raz kolejny rząd?
Wychodzę z założenia, ze ani rząd ani państwo nic mi nie da, więc mam to gdzieś i nie wyciągam ręki po czyjeś czy nie wymagam aby ktoś mi załatwiał pracę. W życiu nauczyłem się liczyć tylko na siebie i tego się trzymam, dlatego nie interesują mnie jakieś śmieszne protesty. Trzeba robić swoje i nie oglądać się na rządzących i nie liczyć na nie wiadomo co bo rzeczywiście można się rozczarować.
Gowin zdaje się nie jest prawnikiem z wykształcenia?

robot
Obrazek użytkownika robot
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Skoro ci to wisi to skąd się wzięło 7 stron tematu?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

l_k napisal
Wychodzę z założenia, ze ani rząd ani państwo nic mi nie da, więc mam to gdzieś

Zauwazylem !

Wypowiedzi twoje sa czesto nieprzemyslane, emocjonalne. Brak w nich podstawowej wiedzy, wlasnego zdania, argumentow, duzo tam sloganow, demagogii, populizmu oraz, za kazdym razem, gdy brak ci racji, przenosisz uwage na forumowiczow, jak w ostatnim wpisie; na Paluchu, na temat jego majatku i jakichs insynuacji, aby rozdawal, co ma.
Gdzie tutaj jest merytoryczna rozmowa ???
Powiem ci szczerze. Retoryke masz prowokacyjna i wulgarna.

Jezeli sa ci obce sprawy polityki, rzadu, zmian w kraju. Jezeli, jak napisales, masz to gdzies, to co ty czlowieku robisz na tym watku ???

Ustap miejsca, nie matacz, daj pogadac ludziom zainteresowanym!

My ci do silowni nie wchodzimy! Akceptujemy w pelni swoje ograniczenia fizyczne, i ty zaakceptuj swoje... intelektualne. To nie wstyd. Inteligencja nie jest najwazniejsza rzecza na swiecie.

Ustap miejsca i daj w spokoju porozmawiac innym !

Uwazam ze to, co teraz robisz, to trolling !

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Patrz na swoje wypowiedzi, dużo pisania a mało do rzeczy i jak nie skończysz tych osobistych wycieczek to zgłoszę to w końcu do administracji. Nie wiedziałem ze mam pozwolenie na pisanie tylko w tematach które mi wybierzecie.
Tak, mnie to wisi bo sam kieruję swoim losem i nie żądam zeby ktoś mi coś dawał. A co wy "społecznicy" zrobiliście dla innych skoro was tak boli ta niesprawiedliwość oczywiście poza wypisywaniem na forum jak to rodzice powinni rezygnować z pracy w imię obrony własnych interesów a dzieci karmić resztkami ze śmietników. Ciekawe czy któryś z was miałby odwagę to zrobić wiedząc ze ma na utrzymaniu rodzinę, wątpię, podobnie jak w resztę tych niby działań wiec nie zarzucajcie mi i innym ze mają to gdzieś bo ja nie narzekam na los i dobrze mi się żyje i nie mam potrzeby aby kogoś krytykować że mi nic nie daje.
Zmienia się rządy, być może wasz ukochany pis wygra wybory i co? Naprawi sytuacje, da ludziom prace, lepsze zarobki i wyprowadzi kraj z kryzysu? Chyba tylko naiwni w to wierzą. Dlaczego w Parczewie rządzonym przez waszą partię jest tak a nie inaczej i ludzie są niezadowoleni?

robot
Obrazek użytkownika robot
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Na razie, l_k sympatryczny, to Ty nam usilnie "gęby" doprawiasz. Zawsze, kiedy kończą Ci się argumenty, zwracasz się do przedmówcy z jakąś pretensją, że coś powinien zrobić lub nie i wywracasz dyskusję. to jest dla mnie trochę dziwne, takie mówienie co mam robić a co nie i jak, bo musiałbyś mnie znać osobiście i wiedzieć coś o moim życiu a wódki razem nie piliśmy.

Teraz, żeby było merytorycznie w kontekście ostatnich kilku stron.
Tak się składa że mam rodzinę na utrzymaniu i losy tego kraju, własnie z tego względu nie są mi obojętne, bo moje dzieci będą się w nim uczyły, pracowały i daj Bóg miały swoje dzieci.
Tu nie chodzi o narzekanie tylko o realny wpływ na władzę utrzymująca się z naszych pieniążków. Zwyczajnie szlag mnie trafia za każdym razem jak tankuje auto i myślę o tym że realnie za swoja pensję mogę kupić 4x mniej paliwa niż przeciętny mieszkaniec eurokołchozu.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

W porządku ale czy świadomie zrezygnowałbyś z pracy nie mając specjalnych perspektyw na znalezienie nowej tylko dlatego, że ci się nie podobają zasady i zarobki i poszedłbys protestować?
Mnie się też wiele rzeczy nie podoba, ale mieszkamy w biednym kraju, kto zarabia dobrze ten zarabia a reszta nie ma tyle szczęscia, nie zajmuje wysokich stanowisk, nie jest prezesami bogatych firm czy kierownikami placówek. Daleko przeciętnym pracownikom do pensji mieszkanców zachodniej europy i żadne kolejne rządy nie znajdą recepty na poprawę sytuacji, przynajmniej nie teraz. Może twoje dzieci będą już miały lepiej?

Nie stosuję wobec Cynamona żadnych wycieczek osobistych bo mnie nie interesuje ta osoba, ani jej wiedza ani wykształcenie ani pozycja społeczna.
Sami sugerujecie mi zebym się nie wypowiadał tam gdzie wam to nie pasuje.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Jest to zdrowa postawa żeby liczyć raczej na siebie niż na państwo opiekuńcze. Również nie oczekuję że dostanę coś od państwa lub UE, choć nie pogardzam możliwościami - przykład parczewskiego basenu. Problem polega na tym, że oprócz tego co państwo daje (z czego można zrezygnować) trzeba pamiętać ile pastwo nam zabiera i co robi z tymi pieniędzmi. Jak by się nie wykręcać państwo zabiera ponad połowę dochodów - ale jak to mówią łatwo przyszło łatwo poszło ;)
Sprawa kolejna można olać swoją narodowość i kawałek ziemi umownie nazwany jako "Polska" - bo to co razem tworzymy nie wzbudza raczej sympatii (przynajmniej obecnie). Jak już pisałem logiczną konsekwencją takiej postawy jest szybka emigracja, bo jak tu mieszkać i planować przyszłość w "lokalu" przeznaczonym do rozbiórki. Można wyobrażać sobie że nasze sprawy załatwi Berlin lub Moskwa. Działania Berlina radzę obserwować na terenie strefy Euro, a gospodarność Moskwy można sprawdzić na dowolnie wybranej części Rosji 100 km od jakiejś aglomeracji - koniecznie trzeba zabrać ze sobą gumowce ;)
Jestem przeciwnikiem wycieczek osobistych, problem polega na tym że czasem argumenty i prośby nie docierają.
Nie wiem jakie L_k masz powody żeby do dyskusji stricte politycznej wplatać jakieś insynuacje o takim czy innym statusie materialnym - podatki płacę w Polsce - gmina Parczew, powiat Parczew, US ul. Żabia 2a - im więcej chyba tym lepiej B)
Jak już wiele razy pisałem nie tedy droga żeby ludziom coś rozdawać - jakieś hipotetyczne majątki. W ZSRR rozdano majątki (wszystkie) i jaki dobrobyt nastał aż strach pomyśleć. Widzisz (l_k) rozwiązania absurdalne, a nie dostrzegasz całej masy najprostszych działań pozwalających na tworzenie majątków z niczego - przez pracę w przyjaznym otoczeniu społecznym.
Zmiany w prawie, wymiarze sprawiedliwości, redukcja biurokracji itp. to są sprawy tak oczywiste ze każdy "głupi" może ja przeprowadzić nawet PiS, pod warunkiem że przestanie patrzeć na sondaże i interesy lobby, a zacznie myśleć o lepszej przyszłości kawałka ziemi umownie nazywanej "Polska".

W ostatnim poście pisałem o szablach, ale to akurat był tylko cytat z "Rycerzy" Waligurskiego (cykl w radiowej trójce). A jeśli nie szable to co ...
Jak podobno oświadczyła ostatnio Maria Peszek (celebrytka)
"Gdyby moja ojczyzna popadła w jakieś tarapaty, myślę tu o sytuacji zbrojnej, to ja natychmiast zostaję dezerterem. Nie zostaję sanitariuszką, nie schodzę do kanału, Pierwsza rzecz, jaką robię. to spierdalam po prostu."
Jak to mogę zrozumieć pod jednym wszakże warunkiem, że ten ktoś - ty czy ja, wykażemy się odwagą i rozumem w czasach pokoju, wtedy jest duża szansa że wszelkie tarapaty ominą nas z daleka. W przeciwnym wypadku wypada życzyć tej Pani i jej podobnym sublokatorom Polski żeby nie czekali tylko ...li już teraz.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Kazdy z nas płaci czy mu się to podoba czy nie, ja nie narzekam na zarobki, nie zazdroszczę komuś ze ma więcej ale też nie za bardzo interesuje mnie to co ktoś komuś daje czy nie i w jakim celu to robi.
W obecnej sytuacji raczej nie ma co liczyć na poprawę i to jeszcze przez ładnych kilkanaście lat.
Mieszkamy tutaj na Wschodzie i wielu ludzi czerpie zyski z handlu ze wschodnimi sąsiadami więc nawoływanie do jakiegoś konfliktu nie jest nikomu na rękę, zwłaszcza tym co z tego żyją.
Lepiej z sąsiadami żyć w zgodzie niż się pokłócić albo wygrażać. Ruscy też mają z nami dobrze więc po co to psuć?
Celebrytka Maria ma rację, tylko nie bierze pod uwagę, ze może nie mieć dokąd sp...

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

L_k

Widzisz! Obywatele placa podatki na panstwo, a panstwo zobowiazuje sie do okreslonych dzialan na rzecz obywatela. Jest to rodzaj umowy spolecznej na ktora zgodzily sie dwie strony.

Jezeli ktos pisze, ze nie jest zadowolony z jej warunkow i realizacji; czy to drog, czy z wymiaru sprawiedliwosci, czy to z ceny benzyny, oznacza, ze daje wyraz swojemu rozczarowaniu, oraz wskazuje na aspekty, w ktorych oczekiwalby zmian.

Rozmawiamy, wymieniamy tutaj poglady.
Na tym polega spoleczenstwo obywatelskie, oraz istota tego watku.

Jezeli tobie wszystko w kraju pasuje, i drazni cie, ze nas nie zadowala aktualny stan panstwa, to zmien watek, bo nie rozumiesz jego istoty i ciagle wracasz do spraw podstawowych, motasz, trollujesz, skupiasz uwage na sobie.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Dobrze, skupię uwagę na tobie, bo widać, że czujesz się ostatnio pomijany i zaniedbywany, forumowa "gwiazdo".
To w takim razie społeczniku co zrobiłeś czy jakie działania podjąłeś w celu poprawy, polepszenia warunków pracy, łatwiejszego do niej dostępu nie tylko dla znajomych, poprawy warunków socjalnych dla ludzi ubogich itd.? Czy oprócz krytykowania robisz coś jeszcze? Czy masz jakieś pomysły jak to wszystko ulepszyć, zmienić?

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Zaczynasz bredzic, rozliczac nie tych, co trzeba.
Uznaje to za trolling i koncze z toba dyskusje.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Nie rozliczam tylko pytam i chodzi mi o działania na rzecz lokalnej społeczności.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Pytanie zdaje się do Cynamona, ale formalnie - co ma jego "aktywność" do tematu : sytuacji po wyborach (wygranych przez PO) z roku 2011.
Zdaje się nie jest posłem, senatorem, ani nawet "marnym" urzędnikiem państwowym. Wyborcy wybierają, kandydujący i wybrani dostają władzę i ogromną odpowiedzialność przed wyborcami i historią. Jak się tego nie wiedziało to trzeba było siedzieć w domu, a nie plakaty rozwieszać na słupach :)
Wyborcy natomiast zobowiązani są do odpowiedzialnego głosowania w czasie wyborów, na referendach oraz finansowania pomysłów swoich wybrańców czyli płacenia podatków.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Boska Reka chronila mnie skutecznie przed wiklaniem sie w swiat polityki. Pytania retoryczne zadawane przez l_k, o moja aktywnosc spoleczno- polityczna nie mialy nic wspolnego z watkiem. Powiem wiecej. Jakiejkolwiek odpowiedzi bym nie udzielil, nic by ona nie wyjasnila i nikogo do niczego nie przekonala.

Mialo to natomiast na celu demolke, rozbicie tematu.

l_k- udalo ci sie, gratuluje udanego top- offu.

Z Wikipedii;

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

-prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);

-częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona ; celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

-celowe wyrażanie zdania różnego od grupy w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie same jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji z której "wyciąga" się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania(daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi)

-brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

-chętne używanie argumentów ad personam; atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

-skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób ; jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

-wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.) także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum

Obrona przed trollowaniem

Nie karmić trolla

Najskuteczniejszą obroną przed trollowaniem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trollowanie i odpowiadania na nie. Kasowanie cudzych wiadomości wywołuje konflikt, gdyż jest powodem oskarżenia o cenzurowanie wypowiedzi, jest dodatkowym argumentem do podtrzymania konfliktu.

Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce lub całkowitym zaprzestaniem działalności. W praktyce jednak rzadko do tego dochodzi, ponieważ na forum bardzo często znajdą się jakieś osoby, które będą jednak z trollem dyskutowały i tym samym zachęcały do kontynuacji działalności. Dodatkowo niektóre trolle potrafią stworzyć wokół siebie krąg osób, które ich wspierają, chronią przed oponentami, podsycają dyskusję z udziałem trolla etc.; na szczęście jest to zjawisko czasowe, bo trolle swoim pogardliwym i nacechowanym wyższością zachowaniem w stosunku do tych osób, szybko je do siebie zniechęcają.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy karmić; czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Chodziło mi bardziej o parczewskie środowisko i działanie na rzecz mieszkanców. Tutaj PO nie rządzi. Jak ma się tyle do skrytykowania to przynajmniej samemu powinno się działać a nie gadać.

Cynamon, twoje żałosne podrygi i cytaty z wikipedii nie robią już na nikim wrażenia. Możesz mnie nazywać dresem, trollem i innym bezmózgowcem, wisi mi to tylko czasem spójrz na siebie i na swoje zachowanie, wszystkim masz coś do zarzucenia a sam nie robisz nic. Zapytany o konkrety obrzucasz innych epitetami.
Tak żenującej osoby w zyciu nie spotkałem na żadnym forum i mam nadzieję, ze nie spotkam. Potrafisz coś więcej niż tylko narzekać i zazdrościć? Zrobiłeś coś dla tego miasta i tych ludzi czy tylko udajesz troskę o pracowników wyzyskiwanych przez złych pracodawców i nawołujesz do protestów, itd, itd.
Zamiast marnować czas i energię na dyskusje z których nic nie wynika zajmij się czymś pożytecznym, idź do Burmistrza, zaproponuj coś, jakąś alternatywę dla tego co jest. Pokaż, ze ci zależy, a nie tylko na forum udajesz mocnego w gębie.

http://www.e-wspolnota.com/Lukow/Wydarzenia/Praca_dla_wybranych-6643/

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

:)
Wątek (chwilowo) stał się modelowym przykładem obecnej sytuacji politycznej.
Niektórym puszczają nerwy - tak jak "faszystom" 11 listopada prowokowanym przez agentów przy biernej postawie policji.
Nawet jeśli mają konstruktywne intencje, to okoliczności sprawiają że pamiętamy głównie agresję - a nie o to przecież chodzi.
Niektórzy chcą niby dobrze, ale wychodzi jak zwykle, tzn. szlak człowieka trafia gdy pierdoły awansują do rangi filozofii i/lub moralności.

No bo weźmy taki link o córce starosty łukowskiego. Chciałbym zapytać - no i ... ? Jak to się ma do Parczewa i wyborów 2011, albo chociaż - jaki z tego wniosek ;)

Proponuję uzupełnienie informacji, gdyż obecny starosta łukowski nie spadł z nieba, bo na stołek wyniosła go SLD, po czym go ze stołka strąciła, a teraz wrócił i "se" rządzi bo tak chcieli radni i nikomu nic do tego ;)
http://gazetylokalne.pl/a/lukow-janusz-koziol-stracil-stanowisko-nowym-staro

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Kajka też został pozbawiony stanowiska za korupcję i fałszowanie dokumentów. A tego drugiego ponownie wybrano starostą głosami zdaje się prawicowej większości.
Nie wiem komu te nerwy puszczają ale porównując to do sytuacji politycznej niektórzy nigdy nie są za nic odpowiedzialni i to ich się obraża i dyskryminuje.

Pan z cynamonu
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Temat zostal zniszczony, jednak, postaram sie kontynuowac moja mysl.

Tusk, uwazam, ma wiele wad, ale ma jeden wielki talent, potrafi wspaniale dbac o wizerunek.
Wydaje mi sie, ze kontekst wyroku Sawickiej, takze mial wplyw na odwolanie Gowina. Byly minister sprawiedliwosci ostro krytykowal resort, ktorym sie zajmowal, ostro takze skrytykowal cale ministerstwo po wyroku uniewinniajacym Sawicka; od policji, poprzez prokurature, CBA az do sadow. Zrobil to jednak powsciagliwie (jak to Gowin), uznal, ze nie ma jeszcze akt, aby ocenic cala sprawe, ale jezeli sad 2 instancji mial racje, to caly system sprawiedliwosci siadl, a jezeli sad sie myli, to takze! Jest bowiem niebywale, aby wyroki byly tak rozne w sprawie, w ktorej fakt popelnienia przestepstwa jest bezdyskusyjny.

Pan Biernacki zastapi Gowina. Posuniecie Tuska madre. Poprzedni minister mialby jeszcze duzo do powiedzenia po zapoznaniu sie z aktami sprawy, ale nikt go nie bedzie pytal, bo przeciez ministrem sprawiedliwosci juz nie jest. Uwazam, ze Tusk przeczuwal, ze fakty i wnioski, ktore podalby Gowin do opinii publicznej po zapoznaniu sie z usasadnieniem wyroku sadu bylyby niewygodnie dla PO. Gowina urobic jest trudno i z nim o faktach nie pogadasz. Biernackiego urobic- bez problemu. Biernackiego dodatkowo nikt nie bedzie pytal, o jego wplywy, na ktore powolywala sie Sawicka. Minister sprawiedliwosci jest przeciez poza wszelkimi podejrzeniami, pytac wiec ministra nie wypada.

Gdyby istnialy jednomandatowe okregi wyborcze, Gowin pozostalby na stanowisku. 160 tys. glosow w wyborach 2007 r. i 62 tys. w 2011 r.- tego potraktowac lekce nie mozna. Uwazam tez, ze Tusk marnuje pieniadze podatnikow: ile moze zrobic minister sprawiedliwosci przez 1.5 roku, i co z rozpoczetymi reformami ? Ktos powie, ze nowy minister moze je przeciez kontynuowac. Otoz nie!. Gdyby tak byc mialo, to zmiania ministra na ministra nie bylaby potrzebna.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

to jest efekt katolskiego zacofania. tyle

Za to na zachodzie esencja postępu:
http://www.panstwo.net/2310-ppp-czyli-przemoc-politycznej-poprawnosci

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Tak to już jest - jedni zakładają rodziny i wychowują dzieci. Niektórzy nie mogą mieć dzieci z przyczyn naturalnych, drudzy nie mogą mieć dzieci z przyczyn oczywistych, choć nienaturalnych.
W obu tych skrajnych przypadkach życie nie musi być bezproduktywne. Pani Pawłowicz ma dosyć bogaty życiorys http://pl.wikipedia.org/wiki/Krystyna_Paw%C5%82owicz.

Problem chyba leży w tym że ośmieliła się wyrazić publicznie swoje przekonania, oraz ocenę lansowanego przewrotu w zakresie pojmowania rodziny i jej ochrony prawnej. Swoją postawą słusznie sprowokowała nagonkę środowiskowi które wartość tradycyjnej rodziny mają za nic.

Tak to już jest, że jedni nie mają prawa krytykować, a drudzy mają albo powinni mieć wszelkie prawa.
Weźmy np. Agnieszkę Holand która nie będzie już nigdy głosować na PO bo ta nie zrealizowała obietnicy wyborczej :o
Wolno jej przywalić w wiodąca siłę narodu i nawet sam premier przepraszał ją za zwyczajowe impertynencie P. Niesiołowskiego http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niesiolowski-znow-o-corce-Holland-lesbijka-to-obrazliwe-slowo,wid,15351467,wiadomosc.html?ticaid=1101ae
Kim jest pani A.Holand że jej akurat wolno co innym bokiem wychodzi. Oprócz osiągnięć osobistych, w tym wypadku decydującym czynnikiem jest fakt bycia matka zadeklarowanej lesbijki. A jak wiadomo nawet murzynom gejów i lesbijek obrażać nie wolno, są to z pewnością jacyś nadludzie ...

Wracając do tematu - ostatnie sondaże pomimo wysiłków autorów (sondaży) wskazują na dramatyczny spadek notowań PO. Wygląda na to, że naród doszedł do tych samych wniosków co Pani Holand - zauważył brak realizacji obietnic wyborczych. Coś mi się wydaje jednak, że przyczyną tej tendencji jest zwykła bieda, bezrobocie i chaos w kraju, natomiast kwestie nietypowych zachowań seksualnych niekoniecznie B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Ok. tylko co może wiedzieć na temat związków i rodziny osoba która nie ma wlasnej rodziny, nie ma dzieci, nie ma męża?

Na szczęscie dla ciebie i tobie podobnych osób które mają "tradycyjne wartości rodzinne za nic" jest zdecydowanie mniej, więc nie obawiaj się, bo polska rodzina przetrwa, nawet jeżeli zalegalizują związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne. Dla każdego znajdzie się miejsce a gatunek nie wyginie.
Pani posłanka za bardzo się angażuje w coś o czy mnie ma zielonego pojęcia i trochę się ośmiesza. Moze wynika to z jej niezaspokojonej ciekawości, jak "oni" to robią a moze z obawy, że jak się im pozwoli to wszyscy będą to samo robić?

Notowania się zmieniają, raz idą w górę, raz w dół i to jest zupełnie normalne. Z drugiej strony chciałbym żeby partia konserwatywna doszła do władzy i pokazała na czym polega wg nich naprawianie państwa i wyprowadziła ten kraj z krysysu dając wszystkim to czego potrzebują, dobrobyt, pracę itp.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

cyt. Na szczęscie dla ciebie i tobie podobnych osób które mają "tradycyjne wartości rodzinne za nic" jest zdecydowanie mniej
- ale jaką mają siłę przekonywania, trudno znaleźć celebrytę i dziennikarza z głównego okienka który by już nie został przekonany :)

Nie czekam na partię która cokolwiek komukolwiek ma dawać.
Wystarczy gdy każdego dnia wszelkimi możliwymi środkami będzie tworzyć warunku do wypracowania dobrobytu i miejsc pracy dla wszystkich chętnych. Należy jeszcze dodać - będzie tworzyć podstawy do demograficznej zastępowalności pokoleń.
Jak już pisałem w innym wątku, mamy ogromne rezerwy stłumione ludzkiej przedsiębiorczości, obecnie wycelowanej w wyłudzanie socjalu i ulg podatkowych, omijanie szkodliwego prawa, nadgorliwej biurokracji, patologii w wymiarze sprawiedliwości.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

l_k
Po wyborach do sejmu i senatu 2011

Do czego, powiedz, mają przekonywać bo chyba nie uważasz, Chyba nie uważasz, że wszyscy nagle porzucą rodziny, małżenstwa, orientację hetero czy tradycję i rzucą się w związki partnerskie i to na dodatek gejowskie czy lesbijskie? Tradycyjnemu modelowi rodziny nic nie grozi a przy okazji fajnie będzie jak oprócz tego znajdą akceptację inne.

Aha, czyli nie tylko konserwatywne rządzy ale wszystkie inne byleby tworzyli możliwości rozwoju? Co do reszty to nie liczyłbym na zmiany ani za kolejnych i kolejnych rządów.

margines
niezła jazda z tymi

niezła jazda z tymi immunitetami