Wymienią tory między Łukowem a Parczewem

W grudniu zakończą się prace na szlaku kolejowym między Łukowem a Parczewem. Inwestycja warta jest 110 mln zł i jest potrzebna przed zbliżającym się jeszcze ważniejszym remontem. 

Prace torowe między Łukowem a Parczewem rozpoczęły się jeszcze we wrześniu, a zadanie już zostało wykonane w 80 % zaplanowanych prac przy obiektach inżynieryjnych.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczy w sumie aż 110 mln zł na przebudowę szlaku Lublin - Łuków, którego częścią są tory do Parczewa. „Zadanie obejmuje wymianę 90 km szyn i 75 tys. podkładów. Pociągi pojadą sprawnie i bezpiecznie dzięki 14 nowym rozjazdom oraz modernizacji 21 obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo–drogowych." - informuje PKP PLK i dalej:

„Pierwsze pociągi pojadą z Łukowa do Parczewa już w połowie przyszłego roku. Równocześnie pomiędzy Lubartowem a Parczewem wykonawca przebudowuje 25 km torów i wymieni 25 tys. podkładów. Prace obejmą rozjazdy, instalacje energetyczne oraz 24 przejazdy kolejowo-drogowe. Roboty za 14 mln zł rozpoczęły się we wrześniu, a zakończenie przewidziano w grudniu.".

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest to strategiczna dla kolei inwestycja, ale jest zupełnie inaczej. Odcinek od Łukowa do Parczewa jest ostatnim fragmentem przygotowywanego objazdu na czas modernizacji linii kolejowej nr 7. W czerwcu przyszłego roku kolejarze chcą rozpocząć realne prace na „siódemce" czyli trasie od Otwocka do Lublina. Dzięki temu pociągi jadące do Warszawy będą mogły rozwinąć prędkość nawet 160 km na godzinę. A to z kolei skróci czas podróży do stolicy do 1,5 godziny.

Link

Kategoria: 
Żródło: 
http://www.kurierlubelski.pl