Będzie rozbudowa drogi Radzyń Podlaski - Parczew!

Na tę informację czekaliśmy kilka lat! Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 814 Radzyń Podlaski – Suchowola - Żminne.

Rozbudowywany odcinek liczy ponad 14 kilometrów, zaczyna się w Niewęgłoszu (tuż przed skrzyżowaniem z drogą do Licht i Czemiernik), a kończy wylotem 814-tki na drogę Lubartów - Parczew (woj. 815).

Jak będzie wyglądać rozbudowana droga? Pojawią się dwa ronda - pierwsze w Niewęgłoszu, drugie w Suchowoli. Przez cały Niewęgłosz będzie można przejechać po ścieżce rowerowej, która zakończy się kilkadziesiąt metrów przed mostem na rzece Piwonii. Most również zostanie rozbudowany. W Suchowoli powstanie chodnik po obu stronach drogi, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Milanowa zostanie wydzielony lewoskręt. Istniejąca nawierzchnia zostanie całkowicie rozebrana, a droga zostanie zbudowana od nowa.

Zostaną wybudowane zatoki autobusowe, a przejścia dla pieszych przy zatokach zaopatrzone w azyle. Obok drogi powstaną nowe rowy, dla zapewnienia należytego odwodnienia, stanie nowe oświetlenie uliczne i zostaną usunięte kolidujące z rozbudową drzewa.

Poza terenem zabudowanym jezdnia będzie miała szerokość 7 metrów z poboczem o szerokości 1,5 metra. Termin składania ofert mija 5 września br., a inwestycja powinna zostać zakończona do 30 października 2017 roku.

Czekamy z niecierpliwością na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie robót budowlanych. Już nie możemy doczekać się, kiedy do Parczewa pojedziemy po nowiutkiej nawierzchni. Jak wyglądała budowa pierwszej części tej drogi (z Radzynia do Niewęgłosza) zobaczycie tutaj, a poniżej zamieszczamy kilka wybranych planów.

Kategoria: 
Żródło: 
http://iledzisiaj.pl

Komentarze

Obrazek użytkownika vw

super bo smigam czesto ta trasa no i zdalo by sie jeszcze do lubartowa tak zrobic

Do końca I kwartału 2017 roku będzie gotowa dokumentacja. Następnie zostanie ogłoszony przetarg. Przebudowa drogi 815 na odcinku Lubartów- Parczew najprawdopodobniej odbędzie się w latach 2018/19 lub w cyklu 3 letnim wtedy + 20r.