Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

8 posts / 0 new
Ostatni wpis
longines1890
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

Zachecam do lektury. "Przegrani odeszli z k(l)asą. Podatnicy zapłacili za to, że wybrali nową władzę" w Słowie podlasia - http://slowopodlasia.pl ciekawe ile otrzymali inni włodarze naszych gmin i powiatów, również ci jasniepanujący??

andyR
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

To przecież news z przed tygodnia.

Wespazjan2
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

Dlatego, że e- wydanie SP ukazuje się z tygodniowym opóźnieniem.
BTW, calkiem nieźle się obłowili co niektórzy a to chyba nie jedyna kasa którą zdązyli przez kadencję uzbierać.

Edytowane. Administracja.

dereck2
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

Jeżeli ktoś mógłby mi wskazać podstawę prawną na jakiej odchodzący burmistrzowie i wójtowie dostają 3 miesięczną odprawę to byłbym bardzo wdzięczny. Bo w tekście się nie doczytałem. Wiem natomiast, że wg przepisów kodeksu pracy odprawę dostaje się proporcjonalnie do przepracowanych lat, gdy osoba zwalniana jest z winy pracodawcy.
Jeśli zaś chodzi o ekwiwalent urlopowy to normalka. Każdy pracownik, który nie wykorzysta urlopu przy odejściu dostaje pieniężny ekwiwalent.

Jarrod
Obrazek użytkownika Jarrod
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

Brak słów, nie dość że dziadu dostał wyrok to jeszcze kase mu płacą...
Poprostu aż żal serce ściska gdy się widzi że ta banda ludzi nie powiem jakiego pokroju ciągnie taką kasę a brak pieniędzy na rozwój miasta i wiele innych potrzebnych rzeczy...

Wespazjan2
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

dereck2 napisał/a:
Jeżeli ktoś mógłby mi wskazać podstawę prawną na jakiej odchodzący burmistrzowie i wójtowie dostają 3 miesięczną odprawę to byłbym bardzo wdzięczny. .

Reguluje to ustawa z dnia 22 marca 1990 r.o pracownikach samorządowych.
Art. 14a. 1. Pracownikowi samorządowemu zatrudnionemu w ramach stosunku pracy na podstawie wyboru, z którym został rozwiązany stosunek pracy w związku z upływem kadencji, przysługuje odprawa w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia obliczonego według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.
2. Wysokość odprawy, o której mowa w ust. 1, nie może przekraczać kwoty dwudziestokrotnego miesięcznego najniższego wynagrodzenia obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy, ustalonego przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej na podstawie odrębnych przepisów.

Edytowane. Administracja.

dereck2
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

Dzięki serdeczne.
Więc pretensje możemy mieć tylko do autorów obowiązujących przepisów a nie do odchodzących wójtów i burmistrzów

longines1890
Przegrani odeszli z k(l)asą - farsa!!!!!!!!!!

dereck2 napisał/a:
Dzięki serdeczne.
Więc pretensje możemy mieć tylko do autorów obowiązujących przepisów a nie do odchodzących wójtów i burmistrzów

sytuacja dotyczy nie tylko odchodzących z urzedu ale wszystkich również tych którzy zostali wybrani na kolejne kadencje

"Przemądrzałość jest jednym z najbardziej pogardy godnych rodzajów głupoty." - Georg Christoph Lichtenberg