lokalna gazeta

39 posts / 0 new
Ostatni wpis
socom45
Obrazek użytkownika socom45
lokalna gazeta

Zapraszamy do współpracy z lokalnym, niezależnym czasopismem. Spotkanie we wtorek (19.02) o godzinie 18.00 (prosimy o punktualność!) pod salonem Orange w Parczewie.

dereck2
lokalna gazeta

O niezależność będzie ciężko, ale powodzenia

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
lokalna gazeta

socom45 napisał/a:
Spotkanie we wtorek (19.02) o godzinie 18.00 (prosimy o punktualność!)

Mam nadzieję że wyrobisz się do 18:30 :@ ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
lokalna gazeta

A coś więcej na temat tej inicjatywy?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

socom45
Obrazek użytkownika socom45
lokalna gazeta

na pewno się nie wyrobie do 18.30, zainterewsowanych zapraszam na spotkanie

Skasowany
lokalna gazeta

Powstała strona Wspólnoty – serwis informacyjny północnej Lubelszczyzny

www.e-wspolnota.com

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
lokalna gazeta

Paluch, może ty równierz się zechcesz pobawić w lokalną gazetę.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
lokalna gazeta

gregorek napisał/a:
Paluch, może ty równierz się zechcesz pobawić w lokalną gazetę.

Zabawa dobra rzecz ;) Zwłaszcza, że u naszych sąsiadów działa profesjonalne wydawnictwo i naprawdę jest co poczytać z wielką korzyścią dla miasta. Tutaj strona internetowa : http://www.loklubartow.pl/dl.html

Gazeta jak gazeta, wiadomo reklamy, niusy, notatki z imprez kulturalnych.
Co waszym zdaniem powinno być w takiej gazecie, a czego należy unikać (jak ognia i polityki ;) ). Czy taka inicjatywa ma sens gdy mamy e-parczew :)
Zapraszam do dyskusji B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
lokalna gazeta

Czy to ma być całkiem nowe wydawnictwo?
Jakiś czas temu radzyńska Wspólnota Regionalna próbowała wejśc na parczewski rynek. Darmowe wydania leżały w sklepach, potem zniknęły.
To ma sens tylko wtedy kiedy gazeta jest darmowa, wówczas ludzie chętnie po nią sięgają, w innym wypadku można się przeliczyć.
Plusy - możliwość robienia fajnych reportaży czy pisania artykułow, majac do dyspozycji legitymację prasową mozna o wiele więcej "zdziałać" na tym polu.
Minusy - zbyt male zainteresowanie tradycyjnym papierowym wydaniem. W dobie internetu gdzie każdy moze sobie "za darmo" poczytać newsy na stronach.
Uwazam, ze można spróbowac, jednak nie liczyłabym na sukces, to może latami się rozkręcać a utrzymanie też kosztuje.

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
lokalna gazeta

Inicjatywa godna uwagi, ale gdybym miał z tego żyć to grubo bym sie nad tym zastanowił.
Fundusze na rozruch można pozyskać z różnych programów, proponuje zagłębić się w lubelskie RPO.

PZDR.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

gregorek
Obrazek użytkownika gregorek
lokalna gazeta

Na początku będzie to przedsięwzięcie non profit. Zobaczymy czy pomysł chwyci i dopiero wtedy będziemy się zastanawiac nad jakąkolwiek zapłatą. W każdym razie, zapraszam na spotkanie o którym napisał socom i tam będzie można się wszystkiego dowiedziec.

Wespazjan2
lokalna gazeta

A czy któryś z was ma doświadczenie w redagowaniu czasopisma?
Czy raczej będzie to lokalna amatorszczyzna a redaktorzy rodem z łapanki?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
lokalna gazeta

Nawet jeśli ...

yvonne napisał/a:
... będzie to lokalna amatorszczyzna a redaktorzy rodem z łapanki?

... to ja trzymam kciuki :D

ps. Socom był działaczem, ale to tylko plotki ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
lokalna gazeta

Paluch napisał/a:
Nawet jeśli ...

... to ja trzymam kciuki :D

No ja też, co mi zależy, niech sobie panowie działają. :)

Edytowane. Administracja.

aol
lokalna gazeta

'Non profit' - tylko tym sposobem coś nowego może zaistnieć...

A jeśli chodzi o koszty utrzymania - trzeba zachęcić parczewskich przedsiębiorców do reklamowania swoich usług na łamach nowego pisma, reklamowania oczywiście za kasę (kasa na pokrycie kosztów druku;)).
W Polsce nie ma pisma, które utrzymuje się ze sprzedaży - większość zarabia na reklamach, więc niech nikt nie liczy na to, że pisemko ma wielkie szanse zarabiać na sprzedaży :)

Pomysł jak najbardziej OK, trzymam kciuki!

gruha
Obrazek użytkownika gruha
lokalna gazeta

trzeba zachęcić parczewskich przedsiębiorców do reklamowania swoich usług na łamach nowego pisma, reklamowania oczywiście za kasę

Mało wiesz o reklamie...
Kto wyda w ogóle nawet 50 zł na reklamę do gazety która dopiero startuje - nikt nie wyda pochopnie pieniędzy. To nie warszawa to mały Parczew.
Sam muszę się naprodukować aby zachęcić człowieka do reklamy. Tylko że ma mam 9000 tys użytkowników, 30 - 40 tyś odsłon. To nadal ich jakoś nie mobilizuje.

andyR
lokalna gazeta

gruha napisał/a:
Tylko że ma mam 9000 tys użytkowników, 30 - 40 tyś odsłon. To nadal ich jakoś nie mobilizuje.

Gdzie masz takie wyniki, bo chyba nie na eparczew?

aol
lokalna gazeta

Masz rację, w Parczewie nie ma chętnych na wydawanie kasy na reklamę. Chodziło mi tylko o to, że chyba jednak łatwiej byłoby pozyskać jakiekolwiek fundusze z reklamy, niż ze sprzedaży (szczególnie w Parczewie)...

gruha
Obrazek użytkownika gruha
lokalna gazeta

romanserwis napisał/a:

gruha napisał/a:
Tylko że ma mam 9000 tys użytkowników, 30 - 40 tyś odsłon. To nadal ich jakoś nie mobilizuje.

Gdzie masz takie wyniki, bo chyba nie na eparczew?

Walnąłem się trochę, wizyty pomyliłem z użytkownikami. Ale tak to jest w necie interesuje reklamowce statystki z firm statycznych. Proszę bardzo:

http://www.stat24.com/
login: eparczew

bez hasła.

andyR
lokalna gazeta

no ładnie, nie myślałem, że taki tu ruch

gruha
Obrazek użytkownika gruha
lokalna gazeta

Czasami zdarzyło się że serwer był zapchany. Jeśli tak dalej pójdzie będę zmuszony zacząć reklamy wstawiać na portal z firm bo ten hosting kosztuje 300 zł rocznie, a niedługo może kosztować 200 zł miesięcznie.

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
lokalna gazeta

aol napisał/a:
'Non profit' - tylko tym sposobem coś nowego może zaistnieć...

A jeśli chodzi o koszty utrzymania - trzeba zachęcić parczewskich przedsiębiorców do reklamowania swoich usług na łamach nowego pisma, reklamowania oczywiście za kasę (kasa na pokrycie kosztów druku;)).
W Polsce nie ma pisma, które utrzymuje się ze sprzedaży - większość zarabia na reklamach, więc niech nikt nie liczy na to, że pisemko ma wielkie szanse zarabiać na sprzedaży :)

Pomysł jak najbardziej OK, trzymam kciuki!

Są takie czasopisma które utrzymują sie tylko z reklam i są wysyłane za free, sam przy 1 pracowałem jest to miesięcznik "dealer" zrobiony z myślą i o dealerach samochodowych w Polsce http://magazyndealer.pl/ jest on wydawany w 2000 sztuk i rozsyłany do wszystkich dealerow w Polsce za freeeeeee. Wiem ze jest to inna grupa odbiorców ale wydaje mi sie ze nakład by byl taki sam może trochę mniejszy niż w proponowanej gazecie regionalnej.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
lokalna gazeta

Prączuś ale to trochę inny dział gospodarki mnie ryzykowny. Dla mnie zły przykład.

Wespazjan2
lokalna gazeta

Uważam, że najszybciej bedą się rozwijały e-czasopisma, podobnie jak handel.

Dawno temu, ;) przez krótki czas współpracowałam z gazetą wydawaną w Radzyniu Podl. i niestety, być może wydawnictwo działałoby dalej ale zostało zamknięte a własciciele ukarani za jakieś nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli.
Podobnie rok temu na nasz rynek chciała wejsc Wspólnota Regionalna, jednak coś się nie udało bo jakoś już nie widzę tego tutułu. A moze nadal można gdzieś to kupić? Nie mam pojęcia.

Edytowane. Administracja.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
lokalna gazeta

gruha napisał/a:
Czasami zdarzyło się że serwer był zapchany. Jeśli tak dalej pójdzie będę zmuszony zacząć reklamy wstawiać na portal z firm bo ten hosting kosztuje 300 zł rocznie, a niedługo może kosztować 200 zł miesięcznie.

Ja mam połowę mniejszy ruch na stronie ale więcej danych przesyłam bo mam głównie zdjęcia, które zajmują dużo więcej niż tekst ;)

Zobacz moje statystyki --> http://stat.4u.pl/?fotoslowik

Podsumowując - zastanawiam się dlaczego płacisz tak dużo i na dodatek czasami masz zapchany serwer no i ta kwota 200zł miesięcznie .. hmmm ??? Wydajesz się być człowiekiem interesu a tu ktoś nabija na Tobie taką kasę ;)
Ja za domenę i serwer o pojemności 1GB z przepustowością 30GB/miesięcznie czyli ok 1GB/dziennie płacę rocznie za wszystko 66zł netto czyli 80,52 brutto - ROCZNIE !!! i nigdy nie miałem problemów z zapchaniem strony i problemami technicznymi a jestem u nich już ponad 3 lata !!! a to wszystko jest na serwerach OVH ---> www.ovh.pl opcja 1000gp czyli domena PL za 66zl netto rocznie + serwer 1GB za free !!!

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

andyR
lokalna gazeta

Ano właśnie, Bzyszek masz rację. Ja płace za serwer jeszcze mniej, bo 39zł brutto rocznie i tez jestem zadowolony.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
lokalna gazeta

Na tym serwerze nie tylko eparczew.pl stoi. Galeriaeparczew.pl i wiele innych.
Takie hosting jak wy macie to w ciągu 2-3 miesięcy zapchałbym danymi.

Ja mam połowę mniejszy ruch na stronie ale więcej danych przesyłam bo mam głównie zdjęcia, które zajmują dużo więcej niż tekst smiley

Zobacz moje statystyki --> http://stat.4u.pl/?fotoslowik

Stat4U nie są za wiarygodne jak dla mnie. Czy te liczy to użytkownicy, wizyty, czy odsłony bo to ważne.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
lokalna gazeta

Tak jak Gruh napisał...

Google Analytics moim prywatnym zdaniem jest dużo bardziej wiarygodne.

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
lokalna gazeta

gruha napisał/a:
Zobacz moje statystyki --> http://stat.4u.pl/?fotoslowik

Stat4U nie są za wiarygodne jak dla mnie. Czy te liczy to użytkownicy, wizyty, czy odsłony bo to ważne.

Mam też dokładne statystyki, które dostarcza mi OVH ;)
Widać tutaj, że faktycznie stat4u nie jest wiarygodne i faktyczna oglądalność mojej strony jest o ok 25% większa niż pokazuje stat4u ;)

Tak sobie dokładnie przeanalizowałem statystyki eparczew i moje i wygląda na to, że ja w styczniu miałem 70,333 odsłon a eparczew 35,188 czyli o połowę mniej ... chyba, że źle coś patrzyłem ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
lokalna gazeta

Widzę ze zrobił sie off topic ale wracając.

gruha napisał/a:
Prączuś ale to trochę inny dział gospodarki mnie ryzykowny. Dla mnie zły przykład.

Widzę ze nie przeczytałeś dokładnie mojego posta ale to nic. Chodziło mi o pokazanie ze gazeta sama w sobie może być darmowa wystarczy żeby znaleść dobrych reklamodawców.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
lokalna gazeta

Bzyszek - nie widziałem że mając stronkę o fotografii - nastawioną na taki mały region można uzyskać takie ładne statystkach. Brawo!

Co do moje serwera kupiłem go nie tylko na eparczew.pl - Służy on do robienia moich projektów aby móc potem pokazać klientowi. Stoi na nim kilka stron firmowych.

Oczywiście na ovh starczyłby mi teraz ( 500 MB z kawałkiem zajmują wszystkie plik i z kilkanaście MB bazy danych ). Ale jak to wiadomo jak się coś robi to porządnie - i co kilkumiesięczne przeprowadzki mogę spowodować zamiast zalet wady - przerwy w działaniu serwisu, straty danych. Obecnie w miesiącu styczniu miałem prawie 9 tyś wizyt, ok 3 tys użytkowników, a co będzie jak w wakacje wzrośnie to do 15, 30 tys wizyt. Już mi ovh może nie wystarczyć - wole sprać spokojnie.

Co do tego zapchania serwer to zdarzyły się braki odpowiedzi - ale to bardziej było moje przypuszczenie niż fakty z dowodami. Teraz podobno moje pliki superhost.pl przeniósł na inną maszynę i trochę lepiej to chodzi.

Do tego serwer dedykowany daje ogromne możliwości to nie tylko ftp na który ładujesz pliki ale możliwość zrobienia dobrego portal z darmowymi kontami www, email, domenami.

Ale resztę pytań - jakiś niejasności odsyłam na moje PW bo zaczynamy zbaczać z tematuB)

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
lokalna gazeta

gruha napisał/a:
Bzyszek - nie widziałem że mając stronkę o fotografii - nastawioną na taki mały region można uzyskać takie ładne statystkach. Brawo!

Dzięki ... a pomyśl sobie co działaby się jakbym umieszczał na stronie zdjęcia mniej lub bardziej rozebrane lub akty ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

andyR
lokalna gazeta

No to jak, było spotkanie, będzie gazeta?

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
lokalna gazeta

romanserwis napisał/a:
No to jak, było spotkanie, będzie gazeta?

Było spotkanie, będzie gazeta ;)

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
lokalna gazeta

Z tego co słyszałem jest WYDAWCA, który przynajmniej na początku kokosów nie oczekuje. Pewnie znajdą się reklamodawcy - jeśli nie będzie drogo, a pewnie nie będzie - PROMOCJA. Trzeba tylko DZIENNIKARZY i ciekawych tematów. Z tym ostatnim może być najtrudniej :|
Gazeta będzie jak "se" napiszemy :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

andyR
lokalna gazeta

Ano właśnie, jak będą ciekawe, niezależne artykuły na tematy lokalne, to myślę, że ludzie kupią.

Maciek_z_Klanu
lokalna gazeta

romanfullservice napisał:będą ciekawe, niezależne artykuły, myślę, że ludzie kupią.

Ja np. bym kupił. A nie wiecie czy poszukują redaktora naczelnego?

wasza-klasa.pl

andyR
lokalna gazeta

Maciek_z_Klanu napisał/a:

romanfullservice napisał:będą ciekawe, niezależne artykuły, myślę, że ludzie kupią.

Ja np. bym kupił. A nie wiecie czy poszukują redaktora naczelnego?

Czy dobrze kojarzę, że postać Maćka w Klanie jest osobą niepełnosprawną?
Kolego, źle wybrałeś sobie nicka, bo tamten Maciek chyba nie jest niepełnosprawny umysłowo.
A jak masz coś do mnie, to zapraszam na Kolejową.

Wespazjan2
lokalna gazeta

Paluch napisał/a:
... ciekawych tematów. Z tym ostatnim może być najtrudniej

Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie, ciekawych tematów nie powinno zabraknąć. ;)

Edytowane. Administracja.