Burmistrz Kędracki ulotka

69 posts / 0 new
Ostatni wpis
Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

ulotka wyborcza burmistrza

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Odnosząc się do licznych uwag dyslektyków, dysgrafików, estetów itp. Postanowiłem poprawić mój poprzedni post o szereg znaków interpunkcyjnych, zwrotów frazeologicznych a także przebudowałem część zdań. Mam nadzieję drodzy użytkownicy i czytelnicy, że tym razem nie spotka się on z semantyczną nagonką. Życzę miłej lektury i burzliwej dyskusji Wespazjan.

Czy ktoś poza mną dostał ulotkę posła Tomasza Dudzińskiego Parczewski Express ?
Osobiście nie wiem jak to możliwe ale min. napisano w niej, że w tym roku będą realizowane największe inwestycje w historii Parczewa ! na sumę 8 mln zł. Moim zdaniem takie sformułowanie mija się z prawdą z dwóch powodów. Po pierwsze to tylko założenia budżetowe a przypomnę za planowane inwestycje były największe w zeszłym roku (ponad 17 mln a wykonano ok. 2,5 ) więc poczekajmy do grudnia aby ocenić w jakim stopniu będzie zrealizowany budżet. Zakładając jednak ze inwestycje będą zrealizowane w sposób planowy(w tym basen:) ) to i tak nie przekroczą tych z ostatniego roku burmistrza Mroczka. Tak więc sformułowanie największe inwestycje w historii mija się z prawdą. Nota bene ulotka kandydata powinna dotyczyć jego osiągnięć a nie pracy lokalnego samorządu a dokładniej burmistrza.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka
panna
Burmistrz Kędracki ulotka

Czytałam tę ulotkę. Krótko mówiąc żenada. Poseł, którego tutaj nikt nie widział przypisuje sobie wszystkie zasługi. Skoro wszystko co dzieje się w Parczewie jest zasługą posła Dudzińskiego to co robi nasz burmistrz?

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

To bardzo dobre pytanie :D

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Z tego co zauważyłem odnośnie ulotki Parczewski Express ukazała się w prasie lokalnej min. „Wspólnocie” odpowiedz konkurencji politycznej na podane w ulotce informacje.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki ulotka

A może Panowie wymieniają się zasługami na czas kampanii ? :);)

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Wolałbym aby się uzupełniali i pomagali a nie wymieniali.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki ulotka

Wespazjan, pisałeś że Burmistrz nie dotrzymał ŻADNEJ ze swoich wyborczych obietnic.

Ale bądźmy obiektywni.

1.ZADBANY O BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

-plac zabaw powstał !

2.TAŃSZE MIASTO WIĘKSZE INWESTYCJE

- z tego co mi wiadomo Burmistrz obniżył sobie pensję !

Co do "WSPIERANIA OŚWIATY I SŁUŻBY ZDROWIA" to kwestia wątpliwa.
Burmistrz pisał w ulotce wyborczej cyt

" Będę wspierał wszystkie działania służące oświacie i służbie zdrowia. Nauczycielom należy się godziwa płaca za ich trud wkładany w wychowanie dzieci i młodzieży a lekarzom-za ochronę naszego zdrowia
"

Tym czasem pomysł zamknięcia szkoły w Tyśmienicy w świetle owego cytatu fatalny.

Inna sprawa to kwestia braku reakcji na wysoko postawionego pijącego pracownika Szpitala. Mimo iż Burmistrzowi zostały dostarczone należyte informacje nie podjął on żadnej interwencji. Fatalnie !

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Obniżył na początku kadencji z 7500 na 6800 żeby w kolejnym roku podwyższysz na 8200 wiec raczej nie zaliczałbym tego punktu za zrealizowany a wiec jak na razie jednym sukcesem jest owy plac zabawa a czy to nieźle jak na połowę kadencji zostawiam bez komentarza.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki ulotka

Ah ..jak masz SPRAWDZONE INFORMACJE to przepraszam

W takim razie jeżeli są sprawdzone, należy to jednak skomentować

KOSZMAR !!!

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Wespazjan, swoja wypowiedza własnie trafiłes w sedno tej ulotki. Taki własnie był cel, zeby pokazać, że pomimo, iż wybory samorządowe się skonczyły trzy lata temu hasło "razem dla Parczewa" pozostało. Dlatego też w ulotce wykorzystano plakat, na którym wspólnie stoja ze spoba przedstawiciele władzy samorządowej, samorządowej sejmiku i rządowej oraz parlamentarnej - i hasło "razem dla Parczewa" Co do przechwałek Posła, niech mi ktoś znajdzie w tej ulotce słowo "ja zrobiłem", "dzieki mnie" "ja załatwiłem" itp. Przecież tam wszedzie były zwroty "wspólnymi siłami", "dzieki współpracy" "razem udąło sie" "pamietamy". Wiec dalczego wspólne stanowisko zarządów tych partii bije tylko w posła. Wydaje mi sie, że raczej chodzi o inny fakt. Poseł Dudzinski dostał w naszym powiecie sam grubo ponad 30% głosów, czyli tyle samo co wszyscy politycy PSL lub Po razem. Dlatego tez te partie nie moga sobie na cos takiego pozwolic i im blizej wyborów tym bedzie wiecej takich stanowisk i artykułów na zlecenie, jak ten ostatni we wspólnocie.

Andysz
Burmistrz Kędracki ulotka

Ale inwestycji drogowych kilka dokonał. I kilka jest zaawansowanych.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Zawsze uważałem , że należy wspierać kandydatów ze swojego środowiska. Sam zawsze tak robiłem bezpośrednio a jeśli kandydat był z nie najbliższej opcji to pośrednio. Dlatego właśnie poseł Dudziński jako jedyny pochodził z Parczewa ( choć z wypowiedzi udzielanych w TV nie było to takie oczywiste) dostał w naszym mieście tyle głosów. Ale poseł z rodzinnego miasta nie jest dobrem samym w sobie. Bardzo chciałbym mieć zamknięte usta i nie mieć podstaw do narzekań. Niestety nawet biorąc pod uwagę całokształt spaw przytoczonych w ulotce , można stwierdzić, że Parczew jest w stagnacji i wykonuje się tylko bieżąco-adminstracyjne sprawy i inwestycje. A i tu pojawiają się mankamenty nie występujące za poprzednika jak regularne koszenie trawy, utrzymanie czystości czy wykorzystanie środków UE.
Ale prawda obroni się sama ludziom nie można na dłużą zaklinać rzeczywistości ,jeśli jest tak dobrze to za 1,5 roku wyborcy to docenią i zamkną usta krytykom. I tak to jest jak wspólnota pisze o burmistrzu zamieszcza z nim wywiady to jest dobrze jak umieszcza stanowiska zarządów dotyczące spraw nasz wszystkich to padają hasła zamówienia polityczne. . . Ja osobiście nie zauważyłem nagonki w lokalnych mediach na Pis …wręcz przeciwnie…

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Jeśli mega sukcesem zajmującemu całuny środek ulotki mają być inwestycje sięgające 8 mln zł porównywalne z czasami Mroczka :| to skomentuje to tylko tak WISZNICE (nie wspominam o innych miastach powiatowych) wydadzą na inwestycje w tym roku ponad 11 mln!!!
Gratulacje panowie.

Jeśli chcesz rozwinąć swoją myśl polecam używać opcji "edytuj".
Polecam lekturę "Regulamin". Dalsze takie posty pod swoimi postami będą usuwane. - gruha administrator

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

poza 2 kilometrami ul harcerskiej za pieniądze marketu było coś zrobione w ostanich latach ?

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

w 2008 wydano na drogi w Parczewie ok 1 mln zotych ile inwetycji drogowych mozna za to wykonać proszę niech pan sam sobie odpowie... dodam ze na wszykie inwestycje w miescie wydano 2,5 mln złotych

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Mówicie, ze zlikwidowano szkołe. Pamietacjcie jednak, ze w tym roku w Tyśmienicy od wrzesnia przychodzi 4 uczniów, a w następnym tylko 1. Czy nauczyciel uczy 30 czy jednego ucznia pobory nalezą mu się te same. A za pobory płaca głownie mieszkancy gminy z podatków, bo subwencja jest duzo za mała i w dodatku obliczana dla przecietnie 26 uczniow w kalsie (zlecenia ministra oswiaty). Dlatego zawsze trzeba szukac kompromisów niestety. Natomiast co do wspierania oswiaty to uwazam, ze sporo jest tez i pozytywnych aspektow - z 1.300.000 wyremontowano podstawówke na polnej, ruszyła wymiana okien w gimnazjum, ze srodków unijnych kupiono 6 nowoczesnych pracowni komputerowych. A do konca wakacji ma powstac przy gimnazjum nowiutki kompleks boisk Orlik.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Moim zdaniem poza punktem wspierania oświaty, (bo zgadzam się co do meritum za decyzją w sprawie Tyśmienicy ) choć jest ot kryterium ocenne burmistrz nie realizuje tego do czego się zobowiązał
Drogi dojazdowe o których mowa do Parczewa nota bene ich finansowanie leży poza zakresem władztwa naszego włodarza nie są i nie będą w okresie jego kadencji remontowane , o strefie ekonomicznej nikt nawet nie wspomina już , basenu nie ma , burmistrz zarabia więcej od poprzednika , maksymalne wykorzystanie środków unijnych najlepiej obrazuje nie zrealizowanie ani jednego projektu współfinansowanego z pieniędzy UE,

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

A ze wykonaniu ocieplanie szkoły ze 100 % wkładem własnym, sale komputerowe to przepraszam ale trudno zęby burmistrz nic na bieżąco nie robił. Uważam tylko że skalna działań odnośnie możliwości Parczewa i na tle poprzednika jest co najwyżej marna. A to mim zadnie o WIELE za mało.

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Tak ale pamiętaj Wespazjan, że na ukonczeniu jest już ocena Parczew zachód Etap II - za 5,5 milona złotych. Wiem już, że na 99% dostniemy tę kasę. Razem da to już tak jak w Wisznicach 11 milionów. Konczy się ocena odnowy wsi - nasz projekt dla przewłoki za 700 tysięcy został bardzo dobrze oceniony i tez raczej dostanie kasę. Do tego dochodzi złożona w czerwcu kanalizacja za 7 milonów złotych - jest teraz w ocenie formalnej. Trzeba też doliczyć projekty miękie - mamy ich już kilka na kwote okolo 1 milona złotych. Dla mnie to wązne działanie bo jest w 100% finansowane ze srodków UE, a robimy z tego szkolenia dla dorosłych, zajęcia dodatkowe w szkołach i przedszkolach i wiele innych. Zaponiałeś też, że zorganizowany głównie przez naszą gmine LGD "Jagielońska Przystań" też dostał 6 milionów. Umowa jest już podpisana i pierwsze transze spłyną we wrzesniu. Reasumując tak jak burmistrz Mroczek pracował 4 lata na to, żeby w ostatnim roku kadencji dostać 7 baniek na drogi, tak i nas uważam nalezy ocenić dopiero za rok i wtedy zobaczymy kto zrobił więcej. Na marginesie Wisznice pozyskały 11 milionów, ale wiekszość to też na razie tylko kasa na papierze, bo w terenie jest na ukonczeniu dopiero jedna droga. Zarzucasz to zawsze burmistrzowi, że w terenie nie ma jeszcze żadnych inwestycji, wiec zobacz Wisznice tam tez wszystko się dopiero zaczyna robic, a nie konczy! Co do twojej aluzji odnośnie miast powiatowych, pozostawiam bes komentarza. najpierw sprawz ile pozyskał Radzyn Podlaski, Lubartów, Włodawa - zapewniam cie ze do 8 milionów jeszce im sporo brakuje!

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Z tym basenem poczekajcie prosze na krytyke jeszcze kilka miesięcy. W maju/czerwcu bedzie dopiero pierwszy nabor na baseny w RPO. Wiedomno z kasy gminy taka inwestycja w całosci nie powestanie. Dokumentacja jest juz gotowa, studium przygotowane. Zobaczymy jak ocenia nasz proejekt i wtedy bedzie czas na krytyke.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Tak ale pamiętaj Wespazjan, że na ukonczeniu jest już ocena Parczew zachód Etap II - za 5,5 milona złotych. Wiem już, że na 99% dostniemy tę kasę. Razem da to już tak jak w Wisznicach 11 milionów. Konczy się ocena odnowy wsi - nasz projekt dla przewłoki za 700 tysięcy został bardzo dobrze oceniony i tez raczej dostanie kasę. Do tego dochodzi złożona w czerwcu kanalizacja za 7 milonów złotych - jest teraz w ocenie formalnej. Trzeba też doliczyć projekty miękie - mamy ich już kilka na kwote okolo 1 milona złotych

to samo słyszałem w zeszłym roku gdy inwestycje miały wynieśc 17 mln zł a wyszło jak wyszło wiec mozę poramwiamy w grudniu :)

100% finansowane ze srodków UE

jak wyżej na razie za rok poprzedni jest 0 a pierwszy rok urzedownia tez niewiele lepiej

sprawz ile pozyskał Radzyn Podlaski, Lubartów, Włodawa - zapewniam cie ze do 8 milionów jeszce im sporo brakuje!

własnie to robie.

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Termomoderniacja to nie 100 ale 70% wkładu własnego, bo pozostała czesc jest umazalna (inwestycja finansowana z pozyczki WFOS) ponadto ponad 100 tys dołozyl Minister Edukacji. Ciekawe co ty bys zrobił na miescu burmistrza, gdyby nadzór budowlany dał ci pismo, ze zamyka szkołe bo stropy w klasach obwisaja nad dziecimi, a okna wypadaja z ram. Dla ciiekawostki poprzedni burmistrz dostal tez kilka ostrzezen z nadzoru, ale nic nie zrobil z tym przez dwie kadecje. Zreszta podobnie rzecz sie miała w Gimnazjum. Srodki na termomodernizacje mozna pozyskac z RPO ale to to samo dziłanie co baseny - czyli dopiero teraz bedzie pierwszy konkurs, a ponadto gmina moze skaładc tylko jeden wniosek do konkursu, a na baasen jest wieksze parcie - wiec szkola musiałaby czekac kolejne lata! Tylko pytanie czy by doczekała.

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

No co ty. Pzrecież ten milion z PO KL jest juz prawie wydany. Na 6 projeków, które prowadzimy 4 sa już rozliczone, a dwa kolejne rozpoczynaja sie od wrzesnia i rozliczymy je w nastepnym roku.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Widzę ze pan jest blisko zwiany z burmistrzem wiec nie dojdziemy do konsensusu a argumenty stron niech ocenia czytelnicy a za 2 lata wyborcy, a projekt nasz szkolę i basen nie trzeba składać razem są 4 lata w kadencji żeby zrealizować projekty. Ale wchodząc w szczegóły tracimy z sens postu a mianowicie fakt ze burmistrza na półmetku kadencji nie zrealizował 90 % obietnic wyborczych a skala inwestycji przez ostanie 2 lata na poziomie 2,5 mln rocznie w porównaniu z 2006 8 mln pozostawiają WIELE do życzenia w kontekście krytyki poprzednika i obietnic zdynamizowania pozyskania funduszy (rok poprzedni 0 projektów finansowanych z funduszy. I gdyby nie krytykowane przez krajowy Pis projekty rządowe to z inwestycjami w naszym miesicie byłby gorzej niż zle Kończąc z moje strony wątek Życzę powodzenia na dalsze 2 lata bo sukces burmistrza będzie naszym sukcesem Pozdrawiam

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Ja również mam nadzieje, ze uda sie przyspieszyc. Zwałszcza, ze na ten rok jest przewidzianych sporo konkursow i we wszystkich Gmina Parczew bierze lub wezmie udzial. Na stronie prow.lubelskie.pl ukazała sie informacja, ze Lokalna Grupa Działanie Jagielonska Pryzstan powołana głownie z inicjatywy naszej gminy, a w skład której weszlo w sumie siedem gmin została wybrana do relaizacji swojej strategii i po podpisaniu umowy 27 maja 2009 otrzyma na ten cel ponad 5 milionów złotych. Gmina złozyła niedawno równiez wniosek na budowe kolejnych dróg opiewający na 5.500.000 złotych. z uwagi ze pieniedzy jest tyle co wniosków gmin wygląda na to, ze bedziemy budowac od nowego roku kolejne 5 ulic w mieście.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

No co ty.

ciekawy sposób prowadzenia dyskusji i argumentacji.

Moja wypowiedz dotyczyła inwestycji które będą rozliczone w tym roku budżetowym. jak rozumiem po analize budżetu ta suma masięgnąc 8 mln. zł ??? Natomiast realna fizyczna realizacja inwestycji i ich odczuwalność dla obywateli to inna sprawa. Jeśli dane są podawane na razem tzn. inwestycje planowane, wykonane, wykonywane, rozliczane, prawdopodobne i złożone to tworzy się chaos informacji. Mam nadziej że własnie o to nie chodzi.

Burmistrz
Burmistrz Kędracki ulotka

wespazjan napisał/a:
.......... fakt ze burmistrza na półmetku kadencji nie zrealizował 90 % obietnic wyborczych a skala inwestycji przez ostanie 2 lata na poziomie 2,5 mln rocznie w porównaniu z 2006 8 mln pozostawiają WIELE do życzenia w kontekście krytyki poprzednika i obietnic zdynamizowania pozyskania funduszy (rok poprzedni 0 projektów finansowanych z funduszy. I gdyby nie krytykowane przez krajowy Pis projekty rządowe to z inwestycjami w naszym miesicie byłby gorzej niż zle .......

No cóż zapraszam do siebie do Urzędu Miasta i na spokojnie jestem w stanie przekazać informację na temat tego jakie w ostatnich latach poczyniliśmy inwestycje w oświacie, w jaki sposób wspieraliśmy służbę zdrowia, jakie inwestycje poczyniliśmy w infrastrukturze naszej gminy..itd. Natomiast jeśli Pan przywołuje rok 2006 i brak pozyskania funduszy unijnych to proszę mi odpowiedzieć JAKIE KONKURSY NA INFRASTRUKTURĘ DROGOWĄ I NIE TYLKO BYŁY OGŁASZANE DO POŁOWY 2008r? Jeśli zna pan jakieś to proszę o informację. Najchętniej na spokojnie wysłucham ją u siebie- dlatego zapraszam na kawę. Fora internetowe uważam za złe miejsce na wymianę poglądów.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Panie Burmistrzu

Dziękuje za zaproszenie ale przez wrodzoną skromność musze odmówić gdyż nie uważam że jestem lepszy lub gorszy od pozostałych mieszkańców naszego miasta którzy to nie są zapraszania do urzędu. Z drugiej strony w mojej opinii fora jak sam nazwa wskazuje są dobrym miejsce do dyskusji. przykładowo polemika z użytkownikiem mike zachęciła mnie sięgnięcia szczegółowo do planów i wykonania budżetu pana poprzednika z całej ubiegłej kadencji żeby wyrobić sobie dokładniejszy pogląd Co do inwestycji i pańskich działań na bieżąco sledze sytuacje w naszym miesicie i w celu polemiki wydaje mi się zbyteczne mi się uszczegóławianie jej bardziej. Ostatecznie to i tak mieszkańcy za 2 lata zadecydują czy dobrze spisał się pan z roli gospodarza naszego miasta min przez pryzmat ulotki którą to od pana osobiście dostałem i zachowałem. Myśle ze połowa kadencji to dobry okres żeby odświeżyć wyborcze obietnice i zmobilizować włodarzy do pracy. Jak wcześniej powiedziałem Życzę powodzenia na nadchodzące 2 lata gdyż pan sukces będzie naszym sukcesem.
Pozdrawiam Wespazjan

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Tak masz racje ta suma sięgnie 8 a nawet około 9 milionów licząc inwestycje własne gminy (podłaczenie ciepła do centrum miasta, wodociag w Króelwskim Dworze, wymiana okien w Gminazjum). To jest zapisane w umowach na wspólfinansownie, które podpisał Burmistrz, poza Parczew Zachód ponieważ tam termin ostatecznego rozliczenia projektu zakład się do końca marca 2010.

Wespazjan2
Burmistrz Kędracki ulotka

Burmistrz napisał/a:
Fora internetowe uważam za złe miejsce na wymianę poglądów.

Dlaczego? Przecież to też jedna z form komunikacji interpersonalnej.

Edytowane. Administracja.

Marek_Krzysiak
Obrazek użytkownika Marek_Krzysiak
Burmistrz Kędracki ulotka

A ja mam kilka pytań...:
- kiedy będzie wkońcu otwarcie ofert budowy Orlika 22 Maja czy 27 Maja ?
- jak długo będzie trwała budowa i kiedy się zacznie ?
- czy będzie tam można za darmo wieczorami grać skoro ma być oświetlenie
- czy skoro dzieci z gimnazjum w godzinach nauki będą wychodziły na w-f a ja będę grał to ma nauczyciel w-f mnie wyrzucić np z boiska do kosza ?

http://victoriaparczew.yoyo.pl Zapraszam Wszystkich !!!! Na Forum również !!! Reportaże ... Galerie... oraz Filmy z meczów :)

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki ulotka

Yvones ma 100 % racji. To jest właśnie odpowiednie miejsce na wymianę poglądów.

A co do krytyki Pana Burmistrza. No cóż, osoby publiczne muszą się liczyć z tym że będą oceniane krytyczne i nie zawsze obiektywnie, dlatego że większość która ocenia osobę publiczną to menele z pod budki z piwem. Nie często bowiem głos zabierze w tej materii dobrze wykształcony profesor.

Tak że chylę monitora dla Pana Burmistrza, iż postanowił zrezygnować z biernego obserwatora forum e-parczew na rzecz aktywnego uczestnika. ;)

Więc jak ( jeżeli oczywiście to prawda co pisze wespazjan) z obniżeniem poborów po to aby z nowym rokiem je podwyższyć ?

Jeżeli była to socjotechnika to łyknąłem jak karp wigilijny którego przez kilka lat będzie konsumowała obecna władza, za pieniądze z moich podatków.

No chyba że w podwyższeniu poborów chodziło Panu Burmistrzowi o jakieś idee wyższe ? :)

Prosty chłop z pod baru mlecznego pyta.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Burmistrz Kędracki ulotka

W kwestii formalnej B)

Forum internetowe to bardzo odpowiednie miejsce do wymiany poglądów, pod pewnymi warunkami ...
Chociażby dlatego i głównie dlatego, że nie jest wymagany podpis z imienia i nazwiska pojawiają się tu różne wypowiedzi, czasem bardziej szczere niż w realu i przez to wartościowe, a czasem bardziej złośliwe i mniej przemyślane. Proszę tego stwierdzenia nie traktować jako aluzji do kogokolwiek ...
Jeśli potraktujemy zasadę anonimowości jako ogólną regułę forum, to nick Burmistrz (zakładając, że reprezentuje Burmistrza) nie jest anonimowym podpisem. Stąd wynikają wszystkie ograniczenia argumentacji i artykulacji, które powinny cechować osobę sprawująca takie stanowisko. Brak anonimowości może prowokować inne osoby do przenoszenia konfliktów z realnego życia, na abstrakcyjne i czasem błahe tematy forum, powodując subiektywizm w odbiorze i doborze wypowiedzi.
Przykład innych wątków raczej zniechęca do ujawniania swojej tożsamości ...

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

arkus
Burmistrz Kędracki ulotka

Panie Burmistrzu,
Dziękuję, że się Pan pojawił na tym forum. Lepiej być wirtualnym burmistrzem niż anonimowym. Niektórzy politycy nawet zachęcają do kontaktu z nimi poprzez internet. Dzięki temu, wielu z nas nie będzie się czuło oddzielonym od Pana "murem berlińskim". Tworzymy jedną społeczność. Nie każdy ma też czas na skorzystanie z Pańskiego zaproszenia. Wielu z na ciężko i długo pracuje. A są też tacy, którzy na spotkaniach w urzędach lub na wysyłane listy, nie dostają żadnej odpowiedzi.
Jeśli chodzi o wynagrodzenie to powinno być ono zbliżone do efektywności. Nie mam nic przeciwko wysokim wynagrodzeniom. Nie zawsze one jednak są dobrym stymulantem pracy. Przykładem są np. lekarze.
Co do ulotki wyborczej, jak wielu, nie czytałem uważnie. Głosując na Pana, byłem za lepszym jutrem naszego miasta i przeciw "staremu" dziadostwu. A i te ulotki, też były do siebie podobne.
Życzę powodzenia w rzeczywistej realizacji projektów !

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

zbysio133
Burmistrz Kędracki ulotka

Ja też głosowałem na pana, a teraz żałuje ,więcej takiego błędu nie popełnię.

Wespazjan2
Burmistrz Kędracki ulotka

Paluch napisał/a:
W kwestii formalnej B)

Forum internetowe to bardzo odpowiednie miejsce do wymiany poglądów, pod pewnymi warunkami ...
Chociażby dlatego i głównie dlatego, że nie jest wymagany podpis z imienia i nazwiska pojawiają się tu różne wypowiedzi, czasem bardziej szczere niż w realu i przez to wartościowe, a czasem bardziej złośliwe i mniej przemyślane. Proszę tego stwierdzenia nie traktować jako aluzji do kogokolwiek ...

Forum internetowe owszem ale na pewno nie lokalne typu eparczew. Nie ma co się oszukiwać i tak większość wie kto jest kim lub zna się z "widzenia" więc anonimowość tutaj pozostaje kwestią dyskusyjną.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Burmistrz Kędracki ulotka

YvonneS napisał/a:
... anonimowość tutaj pozostaje kwestią dyskusyjną.

... i bardzo dobrze. Wystarczy porównać tutejsze forum z komentarzami na onecie albo wp :) Natomiast w każdej chwili może pojawić się użytkownik XY i w poście nr 1 napisać, że ktoś o nicku Z (dajmy na to) pije. I jak tu z takim dyskutować, chyba jego językiem. Dopóki Z pozostaje "Z" a nie jest Janem Kowalskim można to ścierpieć i czekać, aż następne wypowiedzi skompromitują żartownisia.

Pisałem już coś w tym stylu wątku o MOPSIE. Forum to interesujący sposób komunikacji i wymiany myśli, ale niewiele ponad to. Jak ktoś ma większe ambicje i czuje że potrafi, to owszem niech "kosi" równo na forum, a poza tym na ile czas pozwala robi coś dla miasta, działa w realnym świecie, startuje na radnego, (może) burmistrza, posła, a potem kto wie ... B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

to poczekamy do grudnia i zobaczymy czy przegonimy Wisznice B)

mike
Burmistrz Kędracki ulotka

Marek_Krzysiak napisał/a:
A ja mam kilka pytań...:
- kiedy będzie wkońcu otwarcie ofert budowy Orlika 22 Maja czy 27 Maja ?
- jak długo będzie trwała budowa i kiedy się zacznie ?
- czy będzie tam można za darmo wieczorami grać skoro ma być oświetlenie
- czy skoro dzieci z gimnazjum w godzinach nauki będą wychodziły na w-f a ja będę grał to ma nauczyciel w-f mnie wyrzucić np z boiska do kosza ?

otwarcie ofert najprawdopodobniej 27 maja, budowa bedzie trwała 60 dni od czasu przekazania placu budowy, obiekt musi byc ogolnie dostepny codziennie do 22.00, pierwszenstwo maja dzieci i mlodzie - to wynika z zalozen programu Orlika, ale na gre dochodzi sobota i niedziela

panna
Burmistrz Kędracki ulotka

Po prześledzeniu tych wpisów myślę, że byłoby lepiej dla naszego miasta gdyby Pan Burmistrz wraz ze swoim pracownikiem "mike" wzięli się lepiej do pracy za którą pobierają pensje a nie prowadzili nadal kampanię wyborczą sprzed dwóch lat. Zabieganie o głosy na forum to chyba nie najlepszy pomysł.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Ja osobiście wspieram kampanię referendalną na TAK ;-) gdyż uważam za głęboko niesprawiedliwy fakt iż lwia cześć mieszkańców nie korzysta za usług Zuk i wywozi śmieci na „własną ręką” a tacy „frajerzy” jak ja korzystają z usług Zuku i są obciążani coraz większymi opłatami. Szkoda tylko ze burmistrz zasłania się referendum żeby wprowadzać tego typu zmiany gdyż można by to zrobić na podstawie obowiązujących przepisów ustawowych. I ja osobiście zrobiłbym to już kilka lat temu.
Korzystają z czasowego ożywienia na forum ma dwa pytania do przedstawicieli władzy
1. czy owa opłata 5,25 będzie dotyczyła jakiejś miesięcznej opłaty od osoby z gospodarstwa czyli 4 osobowa rodzina będzie płaciła za pojemnik czy miesięczny abonament równowartość 4 razy 5,25 a dwu 2 razy 5,25 czy też będzie ona bazą do wyznaczenia opłaty za opróżnienie najmniejszego pojemnika w ofercie ZUK oraz czy będzie przymus, limit wywieziona określonej liczby pojemników w miesięcy
2. czy jest możliwość a jeśli nie to dlaczego wprowadzenia NIEODPŁATEGO ( A nie płacenie 2 zł za mały cienki woreczek ) odbioru śmieci sortowanych ,papier, szkło , plastik.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki ulotka

W kwestii anonimowości w internecie...czegoś takiego niema...za to jest IP..nawet po kafejkach można dojść co kto gdzie i kiedy. Dlatego pisząc radzę brać odpowiedzialność za treść tekstów

Co do znajomości personalnej..prawie nikogo tutaj nie kojarzę.. Czy jestem jakiś nie parczewsko obyczajowy ? Inne standardy mam, wścibskość wścibiam do kieszeni. Nie interesuje mnie kto pisze ale, czy bliżej czy dalej jest w swoich opiniach do prawdy..nic poza tym.

Nawet Papież czasem nie pisał zbyt mądrze...ale dla większości to były mądrości tylko dlatego, że pisał to JP2.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Burmistrz Kędracki ulotka

panna napisał/a:
Po prześledzeniu tych wpisów myślę, że byłoby lepiej dla naszego miasta gdyby Pan Burmistrz wraz ze swoim pracownikiem "mike" wzięli się lepiej do pracy za którą pobierają pensje a nie prowadzili nadal kampanię wyborczą sprzed dwóch lat. Zabieganie o głosy na forum to chyba nie najlepszy pomysł.

Paluch napisał/a:
... w każdej chwili może pojawić się użytkownik XY i w poście nr 1 napisać ...

:)

wespazjan napisał/a:
Ja osobiście wspieram kampanię referendalną na TAK ;-) gdyż uważam za głęboko niesprawiedliwy fakt iż lwia cześć mieszkańców nie korzysta za usług Zuk i wywozi śmieci na „własną ręką” a tacy „frajerzy” jak ja korzystają z usług Zuku i są obciążani coraz większymi opłatami. Szkoda tylko ze burmistrz zasłania się referendum żeby wprowadzać tego typu zmiany gdyż można by to zrobić na podstawie obowiązujących przepisów ustawowych. I ja osobiście zrobiłbym to już kilka lat temu.
Korzystają z czasowego ożywienia na forum ma dwa pytania do przedstawicieli władzy
1. czy owa opłata 5,25 będzie dotyczyła jakiejś miesięcznej opłaty od osoby z gospodarstwa czyli 4 osobowa rodzina będzie płaciła za pojemnik czy miesięczny abonament równowartość 4 razy 5,25 a dwu 2 razy 5,25 czy też będzie ona bazą do wyznaczenia opłaty za opróżnienie najmniejszego pojemnika w ofercie ZUK oraz czy będzie przymus, limit wywieziona określonej liczby pojemników w miesięcy
2. czy jest możliwość a jeśli nie to dlaczego wprowadzenia NIEODPŁATEGO ( A nie płacenie 2 zł za mały cienki woreczek ) odbioru śmieci sortowanych ,papier, szkło , plastik.

Dopisuję się do pytania.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

umieściłem to tu bo do postu o referendum już nikt nie zagląda ;-) a mnie akurat bardzo interesują odpowiedzi na te pytania ;-)

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Cytuje

Nawet Papież czasem nie pisał zbyt mądrze...ale dla większości to były mądrości tylko dlatego, że pisał to JP2.

Podważanie autorytetu głowy Kościoła Powszechnego który dla każdego katolika jest niekwestionowany delikatnie mówiąc godzi m moje uczucia religijne i nalegałabym aby używać innych przykładów obrazując wpisy

arkus
Burmistrz Kędracki ulotka

Nie widzę nic złego w przykładzie Pana z cynamonu. Przykład jak każdy inny. Nie dla każdego papież jest autorytetem i nie we wszystkim. To, że ma tytuł nieomylnego to nie znaczy, że nim jest. No i kto mu go nadał ? Proszę prześledzić życiorysy poprzednich papieży. Oni też byli tzw. autorytetami. Ostatni, czyli wasz papież Niemiec Benedykt 16, nazwał buddyzm onanizmem intelektualnym. No, ale jak się ma taki autorytet to nic dziwnego, że się mówi innym : "Spieprzaj dziadu". Moje uczucia, jakiekolwiek to są, są na tyle silne, że się nie obrażają na czyjeś wypowiedzi. Co innego poprawność polityczna a co innego uczucia. Radzę się przyjrzeć swoim wyobrażeniom o życiu. Życzę wszystkiego najlepszego na duchowej ścieżce,jakakolwiek jest !!!
"Nie ufajcie uczonym w piśmie"-Jezus
"Szukajcie prawdy, ona was wyzwoli"-Jezus
"Kochajcie bliźniego swego, jak siebie(też) samego"-Jezus
"Miłujcie wrogów swoich"-Jezus

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki ulotka

Przykro mi wespazjan ale nie będę mógł Cię przeprosić. Nie mam bowiem w zwyczaju przepraszać za prawdę której jestem pewien.

Przeczytaj sobie " Przekroczyć próg nadzieli" a w niej całkiem nietrafioną krytykę JP2 na temat przekonań buddyjskich a następnie odsyłam do książki "Przekroczyć próg mądrości" Bodhi Bhikkhu (dla kontrapunktu) a zobaczysz ze mam rację.

Tylko Bóg jest nieomylny, jeżeli jest ? Natomiast JP2 w kilku kwestiach niestety nie pisał mądrze i niema co tutaj tego ukrywać, człowiekiem był, mylił się, błądził. Jakie to przecież ludzkie.

Widocznie twoje uczucia religijne są niezbyt głęboko zakorzenione, dlatego tak łatwo je poruszyć. Dobrze że korzenie drzewa wiary u arkusa są mocno w ziemi osadzone, nie porusza ich bowiem lekki powiew moich słów prawdy. Bo głęboko zakorzeniona wiara prawdy się nie lęka. Brawo arkus, tylko pozazdrościć takiego osadzenia w wartościach.;) Pozdrawiam ;)

Skasowany
Burmistrz Kędracki ulotka

Moja wiara jest głęboko zakorzenia i dlatego żywa i wrażliwa. Co do kwestii książek mam nie skromnie mówiąc pokazaną bibliotekę domową sięgającą 3 tys publikacji i ważniejsze i ciekawsze ksiązki religijne przeczytałem, w tym także JP2 i z krytyką buddyzmu zgadzam się w 100% zgadzam. Co do kwestii " Bodhi Bhikkhuto nie zamierzam czytać jej w celach porównawczych ponieważ nie zamierzam się bawić w domorosłego teologa. A panowie powinni zrozumieć że używanie w określonym kontekście osoby głowy Kościoła Powszechnego w kraju 90% zamieszkanym prze katolików z 90 % prawdopodobieństwem urazi kogoś. A żerują panowie na tak zwanej wolności słowa która jest gwarantowana w powszechnym rozumieniu prawie wyłącznie w krajach chrześcijańskich.. Ciekawe czy panowie żartowaliby z Dalajlamy w Tybecie? Bo mi osobiście nawet na tym forum by nie przyszło na myśl. Co do cytatu BXVI to przytoczony cytat pochodzi prawdopodobnie z Tygodnika Nie lub innego podobnego szmatławca. Oboiście nigdy nie słyszałem żeby jakikolwiek Papież używał takiego języka argumentacji. I jeszcze jedna dygresja. Od 7 lat funkcjonuje w środowisku powszechnie uznanym za ateistyczne. I Bóg mi świadkiem że tylko raz miałem taką sytuację że musiałem zwrócić komuś uwagę ze jego wypowiedz obrażającą moje uczucia religijne. Był to mój bezpośredni przełożony która ustał ze mną listę gości których zaproszeniem maiłem się zająć . Po zwróceniu uwagi zostałem przeproszony i nigdy już podobna sytuacja nie miała miejsca mimo iż stosunek tej osoby do KK nie uległ zmianie. I tym się mierzy klasę człowieka. Jeśli panów nie stać na takie minimum to nic na to nie poradzę. Ja nikomu nie karze uważać Papieża z autorytet . Ale proszę uszanować że przytłaczająca większość osób tak właśnie uważa. Mimo iż w Polsce buddyści stanowią promil a mój stosunek do tej Religi jest jednoznacznie negatywny to nie afiszuje się z tym i nie używam przykładu Dalajlamy jako omyłkowo uważanej za autorytet.

askapar
Burmistrz Kędracki ulotka

Nie pozabijajcie się ludzie.