Burmistrz Kędracki-Ocena

47 posts / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Jak oceniacie kadencję Burmistrza Kedrackiego ?

andyR
Burmistrz Kędracki-Ocena

Ja również uważam podobnie, jak Zbyszek. Sporo zostało zrobione w mieście. I bardzo dobrze, widać, że coś się dzieje, miasto się zmienia, cywilizuje. A że przy pomocy programów pomocowych, to bardzo dobrze. Przecież te programy same nie przychodzą i same nie robią tych wszystkich rzeczy. Przecież to jest dodatkowa kasa, oszczędność dla budżetu.

Przy okazji napiszę, co uważam, że trzeba lub warto jeszcze zrobić:
- Plac zabaw, boisko na osiedlu Polna (lub w okolicy) - zwróćcie uwagę, że w jednej części miasta jest stadion, plac zabaw, Orlik i ma być drugi Orlik plus plac zabaw a po drugiej stronie Konotopy nie ma niczego z takich rzeczy. Podobno miał być plac zabaw przy szkole nr.2, ale projekt został przeniesiony do jedynki. A miał być dla całego osiedla, nie tylko dla szkoły.
- Trzeba by też pomyśleć o estetyce miasta - malowanie i ewentualny remont kamienic w centrum wg. określonego (przez fachowca) schematu oraz wyburzenie starych ruder, które od dawna nie są zamieszkane i tylko szpecą. Wiem, że te kamienice i domy są prywatną własnością, ale może znalazł by się jakiś program pomocowy na to, żeby ludziom dołożyć na tego typu prace.

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Obecnie gdy z pomocą gminom, samorządom przychodzą dotacje unijne; programy pomocowe - to można łatwo pomylić inwencję burmistrza od pomocy unijnej.
I tu trzeba mieć czujność a nie bezkrytycznie spoglądać jak Zbyszek czy Roman.
Władza chodząc dumnie z podniesionym czołem, wykorzystując dotacje unijne nie spostrzegają obozów pracy i ponad 19-sto milionowego deficytu.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Gan- zaczerpnąłem wiedzy.W sprawie obozów pracy,posiadłem wiedzę.Burmistrz niema tutaj kompetencji.Do puki sami pracownicy nie zgłaszają jakiś uchybień na policję lub do prokuratury albo przez radnych czy Burmistrza który wtedy ma obowiązek w imieniu obywatela zgłosić jakieś jeżeli takowe występują nadużycia odpowiednim służbom.

Prawo jest takie, niema ofiary - niema przestępstwa.Ludzie mówią różne rzeczy za plecami ale nikt nie chce nic dalej z tym robić. Ludzie boją się oraz są uprzedzeni do służb i trzeba naprawdę się namęczyć aby to zaufanie na powrót odbudować i wykrzesać w nich odwagę do walki o swoje prawa. Niestety po rządach SLD i ogromnej liczbie afer które nie znalazły finału ludzie nie wierzą dziś w sprawiedliwość.

Ja wiem że głoszę niebezpieczne jak na ten grunt przekonania ale jeżeli kogoś spotkały nadużycia w jakiejś firmie,nazwijmy ją "X" czy to niewypłacanie pensji przez pracodawcę czy nieopłacanie składek ZUS czy upokarzanie,szykany,przemoc ze strony pracodawcy należy takie przypadki jak najszybciej zgłaszać na policję ! Jeżeli ludzie tego nie zrobią to uczą pracodawcę że może bezkarnie dalej oszukiwać innych.

Nie można się dawać oszukiwać a robiąc coś w tym kierunku naprawdę można sporo wygrać,znam co najmniej kilka przypadków które znalazły swój hapy end.I wcale to nie jest prawda że nikt takiej osoby później nie zatrudni, bo zatrudni ją ale uczciwy pracodawca. A że u nas rzeczywistość jak w krzywym zwierciadle i wszystko do góry nogami.No cóż.Smutne.

BURMISTRZA- rozgrzeszam w sprawie obozów pracy ;) Tobie proponuje zrobić to samo Gan, to będzie uczciwy ruch . B)

W sprawie pieczarkarni- większy nacisk kładłbym na "stars" Wezgraja który używał swojego pracownika dyr pupy Rosłonia jak ręki do zaganiania ludzi jak owiec do pieczarkarni.Natomiast ci co reagowali zdrowo i odmawiali,tym p Rosłoń zabierał ubezpieczenie.Nie słyszałem aby któraś z tych osób usłyszała od p.Rosłonia słowo: przepraszam podobno (podkreślam że to informacja niepotwierdzona,wiem to z drugiej ręki- może zweryfikuje ją jakiś TVN) niektórzy nie otrzymali z powrotem ubezpieczenia.

Tak że wątek o pieczarkarni przenosimy do oceny Starosty i odczepiamy się od Bogu ducha winnego całej aferze Burmistrza Kędrackiego .B)

andyR
Burmistrz Kędracki-Ocena

gan napisał/a:
Witam!
Obecnie gdy z pomocą gminom, samorządom przychodzą dotacje unijne; programy pomocowe - to można łatwo pomylić inwencję burmistrza od pomocy unijnej.
I tu trzeba mieć czujność a nie bezkrytycznie spoglądać jak Zbyszek czy Roman.

Gan, po raz drugi zapytam, czy te programy same przychodzą do naszego miasta, dają pieniądze bez żadnych starań i same bez udziału władz miasta budują chodniki i inne rzeczy? Czy tak jest?
Czy Ty byś zrezygnował ze środków unijnych? Bo odnoszę wrażenie, że uważasz, że robienie czegoś za pieniądze Unii to jest coś złego.

Władza chodząc dumnie z podniesionym czołem, wykorzystując dotacje unijne nie spostrzegają obozów pracy i ponad 19-sto milionowego deficytu.

pzdro gan

Gan, nie wiem kim jesteś, więc zapytam. Czy Ty przeprowadziłeś w swoim życiu jakąś inwestycję, coś wybudowałeś? Jeśli tak, to za gotówkę, czy może zaciągałeś jakieś kredyty lub pozyskiwałeś dotacje? Jak się inwestuje, coś robi, buduje, to naturalną rzeczą wydaje się, że się człowiek (firma lub instytucja) zadłuża a potem to spłaca z bieżących dochodów.
Gan, powiedz, co Ty byś zrobił na miejscu burmistrza, żeby uniknąć deficytu? Jakie masz pomysły na to? Bo skoro uważasz, że coś jest źle, powinieneś również mieć wizję, jak to powinno wg. Ciebie prawidłowo wyglądać.

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Roman napisał:

Gan, po raz drugi zapytam, czy te programy same przychodzą do naszego miasta, dają pieniądze bez żadnych starań i same bez udziału władz miasta budują chodniki i inne rzeczy? Czy tak jest?
Czy Ty byś zrezygnował ze środków unijnych? Bo odnoszę wrażenie, że uważasz, że robienie czegoś za pieniądze Unii to jest coś złego.

- dotacje unijne są jak manna z nieba po które się należy jedynie schylić; czasami przeszkodzi w tym zarząd lubelski
- zarządzanie budżetem samorządowym jest osobną sprawą (i tu mamy gigantyczny deficyt)
- dla mnie jedynie środkom unijnym mamy przyzwoite inwestycje; bez tych środków musielibyśmy włączyć budżet gminny - i tu już by nie było tak wesoło.

Roman napisał:

Gan, nie wiem kim jesteś, więc zapytam. Czy Ty przeprowadziłeś w swoim życiu jakąś inwestycję, coś wybudowałeś? Jeśli tak, to za gotówkę, czy może zaciągałeś jakieś kredyty lub pozyskiwałeś dotacje? Jak się inwestuje, coś robi, buduje, to naturalną rzeczą wydaje się, że się człowiek (firma lub instytucja) zadłuża a potem to spłaca z bieżących dochodów.
Gan, powiedz, co Ty byś zrobił na miejscu burmistrza, żeby uniknąć deficytu? Jakie masz pomysły na to? Bo skoro uważasz, że coś jest źle, powinieneś również mieć wizję, jak to powinno wg. Ciebie prawidłowo wyglądać.

- inwestycję znam z teorii i praktyki, za kredyt i gotówkę; sprawy dotacji firm tez nie są mi obce; ale bardziej tu o kredyt chodzi
- i oczywiście spłacamy to z bieżących dochodów
- burmistrz i władza powinny ściągnąć do parczewa inwestorów; dobry krok poczynili dając zwolnienie z podatków dla firm- tylko jakoś im nie wierzę (zrobili to przed wyborami; mogliby to zrobić na początku kadencji- co im przeszkodziło?); nie powinni tolerować łamania prawa przez obóz pracy

pzdro gan

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Cynamon napisał;

Prawo jest takie, niema ofiary - niema przestępstwa.Ludzie mówią różne rzeczy za plecami ale nikt nie chce nic dalej z tym robić. Ludzie boją się oraz są uprzedzeni do służb i trzeba naprawdę się namęczyć aby to zaufanie na powrót odbudować i wykrzesać w nich odwagę do walki o swoje prawa. Niestety po rządach SLD i ogromnej liczbie afer które nie znalazły finału ludzie nie wierzą dziś w sprawiedliwość.

Ja wiem że głoszę niebezpieczne jak na ten grunt przekonania ale jeżeli kogoś spotkały nadużycia w jakiejś firmie,nazwijmy ją "X" czy to niewypłacanie pensji przez pracodawcę czy nieopłacanie składek ZUS czy upokarzanie,szykany,przemoc ze strony pracodawcy należy takie przypadki jak najszybciej zgłaszać na policję ! Jeżeli ludzie tego nie zrobią to uczą pracodawcę że może bezkarnie dalej oszukiwać innych.

- prawo jest takie że musisz udowodnić swoją niewinność; nie ma ofiary - nie ma przestępstwa- to jest bardzo dobre prawo- ale nie dla obywateli; to jest dobre prawo dla instytucji "broniących praw obywateli'
- w sprawie obozów pracy- jeżeli byśmy sądzili iż wietnamki się zorganizują nie znając języka i będą walczyć- będziemy naiwni
- zgłaszanie wykorzystywania w obozach pracy: czy to przy truskawkach, czy przy pieczarkach na policję, oraz do PIP niewiele dają, bo przy słabym państwie prawa gdzie kary sięgają paru tysięcy złotych- oni mogą bezkarnie działać
- burmistrz jest pośrednio odpowiedzialny iż sankcjonuje łamanie prawa na swojej gminie

pzdro gan

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Co do odpowiedzialności Burmistrza mylisz się Gan. Pierwsza rzecz jest taka że nie może on zmienić prawa,niema takiej mocy .A ty uważasz że co, że powinien on chodzić po domach i motywować skrzywdzonych, aby dochodzili swoich praw ? B)

Burmistrz bezpośrednio niema wpływu na tego typu rzeczy.

Jedyne co bym mu doradzał, to mógłby znaleźć jakieś fundusze i zorganizować spotkanie dla ludzi zainteresowanych, jak w perspektywie wykorzystywania w pracy bronić się, korzystać z własnych praw, w jaki sposób i gdzie sięgać po pomoc itp. Spotkania mogliby poprowadzić: policjant, prawnik etc .Nadużycia w pracy i bierność obywateli w temacie są problemem w naszym mieście nie od dziś. A nastroje ludzi to cały czas potwierdzają. Przy tego typu działaniach profilaktycznych Burmistrz wykazałby się profesjonalizmem i wrażliwością społeczną.

Pana Wezgraja nawet bym nie podejrzewał o tego typu profilaktykę choć mam pewność, że od Starosty należałoby takich działań wymagać w pierwszej kolejności. Chociażby ze względu na PUP który ma kontakt z ludźmi potencjalnie narażonymi na problemy pracy. Ale cóż,nie każdy jest, jak widać chętny, aby podnosić świadomość. B)

andyR
Burmistrz Kędracki-Ocena

- dotacje unijne są jak manna z nieba po które się należy jedynie schylić; czasami przeszkodzi w tym zarząd lubelski
- zarządzanie budżetem samorządowym jest osobną sprawą (i tu mamy gigantyczny deficyt)
- dla mnie jedynie środkom unijnym mamy przyzwoite inwestycje; bez tych środków musielibyśmy włączyć budżet gminny - i tu już by nie było tak wesoło.

Również trochę chaotycznie odpowiem, bo robota mnie goni.
Nadal uważam, że pieniądze te nie przychodzą same. Poza pieniędzmi, jest więcej spraw do załatwienia przy każdej inwestycji. Samo się to nie robi. Czy to źle że te pieniądze są pozyskiwane? Sam mówisz, że dzięki nim mamy porządne inwestycje. Czy gdyby Parczew był bogatym miastem lub powiatem, to uważasz, że wówczas można by było odpuścić pozyskiwanie pieniędzy unijnych? Nie! Więc nie rozumiem, dlaczego nie doceniasz tego, że te środki do nas wpływają?

Skoro uważasz, że te środki łatwo przychodzą, to może mi pomożesz w ich pozyskaniu? Pytam poważnie, szczegóły możemy na priv dogadać.

- inwestycję znam z teorii i praktyki, za kredyt i gotówkę; sprawy dotacji firm tez nie są mi obce; ale bardziej tu o kredyt chodzi
- i oczywiście spłacamy to z bieżących dochodów
- burmistrz i władza powinny ściągnąć do parczewa inwestorów; dobry krok poczynili dając zwolnienie z podatków dla firm- tylko jakoś im nie wierzę (zrobili to przed wyborami; mogliby to zrobić na początku kadencji- co im przeszkodziło?); nie powinni tolerować łamania prawa przez obóz pracy

Nie uważam, że pozyskanie inwestorów zależy tylko od starań Burmistrza. Nawet jak by się całe miasto starało o inwestorów, to i tak chętnie do nas nie przyjdą. Burmistrz nie wybuduje dróg prowadzących do naszego miasta, nie uruchomi kolei czy lotniska (chociaż małe mogło by dać się zrobić). W całej okolicy, a nawet w całym regionie nie ma odpowiedniej infrastruktury. Do Lublina jest trudno przyciągnąć inwestorów, a co mówić do Parczewa. Mieszkamy w jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej, gdzie nie stawia się na przemysł. I Burmistrz Parczewa tego nie zmieni.
Oprócz wspomnianego zwolnienia z podatków, jest jeszcze zwolnienie z opłaty za wpis lub zmianę w Rejestrze Działalności Gospodarczej.
Mam obawy co do jakości potencjalnych inwestorów. Oby nie były to kolejne obozy. Lub nie były to inwestycje typu Kania w Żmiarkach, czyli uciążliwe dla mieszkańców lub środowiska.

Co do obozów pracy, to czy tam jeszcze nie było PIP? Jakoś nie wierzę, że nikt z pokrzywdzonych pracowników jeszcze nie zrobił donosu? Może nie ma niezadowolonych?
A o co chodzi z truskawkami? Bo nie słyszałem nic na ten temat.

testo
Burmistrz Kędracki-Ocena

>"Nie uważam, że pozyskanie inwestorów zależy tylko od starań Burmistrza..."

>Burmistrz

>Władza

>Inwestycje

>Hahahahahahaha

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Mi się nie podobało, iż kiedy jedna z forumowiczek permanentnie pomawiała tutaj Głowę Państwa, Burmistrz w jakikolwiek sposób nie zareagował, chociażby nie zwrócił uwagi, że może niestosownym jest przed odsłuchaniem czarnych skrzynek przypisywać Prezydentowi odpowiedzialność za śmierć 96 pasażerów.

I tylko dlatego, że jakiś obywatel "X" posiadł wiedzę u prawników, oraz interweniował gdzie trzeba, pomówienie zostały usunięte z forum eparczew.

Natomiast jeżeli chodzi o zagrożone dobre imię Burmistrza,interwencje tutaj są natychmiastowe.A wtedy retoryka Burmistrza to "sądy,sprawa,przeprosiny,prawnik"B)

Z mojej strony minus duży, za zbyt duże przywiązanie do własnego ego. Za zbyt mały dystans do siebie.

arkus
Burmistrz Kędracki-Ocena

Pan z cynamonu napisał/a:
Mi się nie podobało, iż kiedy jedna z forumowiczek permanentnie pomawiała tutaj Głowę Państwa, Burmistrz w jakikolwiek sposób nie zareagował, chociażby nie zwrócił uwagi, że może niestosownym jest przed odsłuchaniem czarnych skrzynek przypisywać Prezydentowi odpowiedzialność za śmierć 96 pasażerów.

I tylko dlatego, że jakiś obywatel "X" posiadł wiedzę u prawników, oraz interweniował gdzie trzeba, pomówienie zostały usunięte z forum eparczew.

Natomiast jeżeli chodzi o zagrożone dobre imię Burmistrza,interwencje tutaj są natychmiastowe.A wtedy retoryka Burmistrza to "sądy,sprawa,przeprosiny,prawnik"B)

Z mojej strony minus duży, za zbyt duże przywiązanie do własnego ego. Za zbyt mały dystans do siebie.

Burmistrz nie jest cenzorem-policjantem na tym forum. Nie musi się nawet tu logować.:)
Nie znam tej forumowiczki, ale takich wypowiedzi w internecie jest dużo. Z oficjeli, pan marszałek się bogato tu prezentuje.
Kiedyś St.Lem powiedział, że przed powstaniem internetu, nigdy wcześniej nie spotkał tak wielu idiotów w jednym miejscu jednocześnia.
Taka jest zaleta i wada tego wynalazku. Jeśli będziemy się tak ścigać i sądzić za wszystko, to po co nam przebaczenie i pojednanie ? Inwestujmy w sądownnictwo.

Burmistrz nie ma najgorszego ego, moim zdaniem. Czasami nawet się odezwie. Podobnie wiceburmistrz. Robią to pomimo chamskich zaczepek.
Gorzej jest ze starszymi urzędnikami, którzy jedną nogą siedzą w grobie, czyli przeszłości. Oni nie są zbyt otwarci, nie tylko na Ciebie, ale również na zmiany. Dla nich, KIEDYŚ tak było i powinno zostać, KIEDYŚ tak było i było dobrze, itp. A życie jest dynamiczne, nie czeka. Młodzi bardzej są zanurzeni w TERAZ, bo teraz jest ich czas, szanasa. Na stare lata zbiera się owoce pracy, albo nadal ściemnia. Osoby starsze są też mniej dynamiczne. Chyba, że dbają o swój poziom od lat. W tej sytuacj można powiedzieć, że mają klasę, a ich atutem jest doświadczenie. Jaką klasę nasze krajowe elity reprezentują, sam widzisz.

Uczciwej pracy nie da się niczym zastąpić, w jakiejkolwiek dziedzinie.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Spóźniona odpowiedź dla Romana:
- oczywiście środki unijne to manna z nieba
- ale jednak sprostowanie- chodzi o wniosek którzy decydenci potrzebują
- decydenci określili iż wniosek musi spełniać określone warunki - i w tą grę należy grać; należy uderzyć do osób które te zasady gry znają.
- Np. mike znał zasady tworzenia projektu i miał bardzo dużo punktów, lecz nieoczekiwanie zarząd lubelski (któremu nikt nie podskoczy) wynalazł inne kryteria
- ja ze swojej strony znałem kolesia z banku który znając reguły gry załatwiał każdemu eksporterowi/importerowi dotację.

pzdro gan

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
- Nowe ławki i klomby w centrum Parczewa
- Mieszkańcy Parczewa w tym roku doczekają się Internetu
- Otwarcie ulic w zachodniej części miasta
+ Drugi „Orlik” coraz bliżej

Jest to niezwykla kumulacja pozytywnych zdarzen ............. przed wyborami.

pzdro gan wielbiciel teorii spiskowych.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

A co mnie obchodzą inne fora ! Tutaj jest zalogowany wiec i uczestniczy w dialogu. Przekonasz się o tym Arkus gdy powiesz na tym (na innym nie) forum o jedno słowo na Burmistrza za dużo. Z kolei brak jakiejkolwiek reakcji Burmistrza na pomawianie Prezydenta uważam za naganne ! Podobnie jak przypominanie Burmistrzowi o tym aby zamieścił wzmiankę o tragedii w Smoleńsku na stronie miasta !!!

O starszych urzędnikach nie wspominam.Szkoda gadać. Kiedy piszę o tym co myślę o Staroście czy p. Rosłoniu to już nawet nikt ich publicznie nie broni (a szkoda )bo musiałby użyć argumentów.Za to w zamian iż interesuje ich "aktywnością" dostaje na skrzynkę maile z wulgaruzmami.Dziwny zbieg okoliczności, kiedy poruszam ich nazwiska to zawsze ktoś o mnie "pamięta". B) Widocznie niektórych tylko na tyle stać.;)

"Zaczepiam" Burmistrza gdyż jeszcze w niego wierzę. Powinien mi za to podziękować, staję się bowiem dla niego bodźcem do rozwoju. Bardzo źle że nie rozmawia przez forum z ludźmi. Dużo traci. Będzie przez to odbierany, jako człowiek przewrażliwiony na punkcie swojego ego i niedostępny. Ale jego sprawa. Mój głos (jeżeli zdecyduje się startować) i tak ma.;)

Burmistrz
Burmistrz Kędracki-Ocena

Panie Cynamon- Dziękuję
- nie będę prowadził rozmów na tematy polityczne na forum- swoje poglądy mam i ich nie zmienię, ale uważam za niestosowne żebym miał przekonywać osoby, które i tak nie dadzą się przekonać- pisząc swoje posty
- forum uważam niestety za nie najlepsze miejsce do rozmów- miałem okazję kilka razy doświadczyć "uroków" dyskusji osób uważających się za anonimowe, dlatego w ostateczności podejmuję decyzję o włączeniu się do dysputy.
- cieszę się, że dyskusje prowadzone przez pana są jak pan to użył "bodźcem do rozwoju"
- nie jestem przewrażliwiony na punkcie swego ego. Z głosów krytyki wyciągam wnioski, chamskie ignoruję

pozdrawiam
pk

andyR
Burmistrz Kędracki-Ocena

Ale przecież na forum są nie tylko tematy polityczne. A miejsce jest jak najbardziej dobre do rozmów. Szkoda tylko, że większość osób kryje się pod nickami. Osobiście wolę wiedzieć z kim rozmawiam. No ale takie są prawidła forów internetowych.

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
I w ten sposób Burmistrz przytaknął pochlebcy.
Albo poklepujemy się po ramieniu, albo jak na podwórku nie ma przebacz- rozliczamy.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Gan- nie będę mnożył problemów ponad miarę dlatego że Ty tego chcesz ! Proponuje ci zapoznać się z aktywnością dwóch poprzednich Burmistrzów: p.Czarnackiego i Mroczka a wtedy na pewno zobaczysz różnicę. Nie twierdzę że obecny Burmistrz nie ma wad (dla tego nie omieszkam ich tutaj ciągle wymieniać) ale szanując interlokutora.

Dlatego z epitetem "pochlebca" nie trafiłeś gdyż ten widzi jedynie drugiego w superlatywach - ja tego nie widzę nikogo poza Panem Bogiem. Natomiast z Twoim szacunkiem do mnie jako do interlokutora jest coraz gorzej. Licz się z tym że jeżeli będziesz dalej przyczepiał mi łatki, przestanę Cię brać poważnie, zwyczajnie zniechęcasz mnie do siebie swoim chamskim zachowaniem.

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Cynamon - nic osobistego do Ciebie. Tylko widzę trochę u Ciebie jednostronności, moze u mnie też; a może za mocno zamykamy się w swoich poglądach.
A że mam inne poglądy i nie popieram Twoich nie oznacza że muszę być chamem.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Gan- nie nazwałem Cię chamem ! Mówiąc że twoje zachowanie nazywając mnie "pochlebcą" było chamskie nie oznacza że jesteś chamem. Ja nie jestem Palikot aby używać takiej retoryki ! Zachowanie można zmienić, chama nie !

Nie zamykam się na swoich poglądach. Po prostu jestem za duży i zbyt mało sfrustrowany aby sądzić że kiedy użyję ciągłej krytyki uda mi się uczciwie porozmawiać z p. Burmistrzem. Choć zdaję sobie sprawę że tej krytyki jest bardzo dużo. Może ją słabo widać przez mój szacunek do strony krytykowanej.

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Cynamon- jeżeli czujesz się urażony terminem "pochlebca"- przepraszam.
Ale wiesz pisząc:

Cynamon napisał:

Ja oczywiście oceniam dobrze sprawowanie urzędu przez Pana Kędrackiego. Uważam go za człowieka uczciwego i przyzwoitego. Oczywiście urząd ten nie był wolny od błędów. Jednak wstrzymam się z krytyką na ten czas. Poczekam aż ludzie nade mną ułożą do końca kostkę

oraz

"Zaczepiam" Burmistrza gdyż jeszcze w niego wierzę

- uczciwość, przyzwoitość człowieka i wiara w to innego człowieka w żaden sposób nie czyni tego człowieka dobrym lub złym na stanowisku służbowym
- nie oceniamy tu Burmistrza prywatnie- gdyż prywatnie go nie znamy
- post brzmiał- ocena Burmistrza i tej oceny jako urzędnika się trzymajmy
- Bzyszek wypowiedział jakie działania mu się podobały, Roman był też za
- ja się wypowiedziałem iż trzeba rozgraniczyć ile było w tych inwestycjach pomocy unijnej, programów pomocowych a ile finansowania z budżetu gminnego i faktycznie pomocy władz lokalnych
- jeżeli mamy oceniać Burmistrza- z całym szacunkiem do niego jako do osoby prywatnej: to po czynach jego jako Burmistrz.

Jak z "Potopu" mam powiedzieć jak posłowi czy jak prywatnemu.
Tu oceniamy stanowisko.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Dzięki Gan. Przyjmuję przeprosiny. Nie mam żalu.

Rozumiem Gan że to prowokacja. ;) Jak najbardziej ocena Burmistrza jako człowieka jest wskazana ! Jego zachowanie, moralność, uczciwość, poziom kultury, przyzwoitość, porządność są niezwykle ważne,gdyż to wszystko nic innego wniesie on do urzędu,który nie jest jego prywatną firmą i z którego kożysta każdy z nas !

Dlatego właśnie wybory lokalne są bardziej konstruktywne. Wyborcy znają kandydatów i mniej więcej wiedzą czego mogą się po nich spodziewać. Na szczeblu państwowym nie mają takiej szansy.Tam kreuje się politykom przez spin doktorów w mediach dla naszych potrzeb opinię dobrego męża ojca, miłośnika zwierząt,działacza społecznego, kulturalnego człowieka, dobrego sąsiada etc.

Jeżeli tak miałbym postępować jak mówisz to musiałbym przymknąć oko na kradzież w parczewskim sklepie jednej z radnych. Bo przecież to jej prywatna sprawa co robi poza pracą, co mi do tego- więc pozwalam jej dalej spokojnie rozporządzać moimi pieniędzmi. ;)

Polityka jest jedną z dziedzin etyki, a etyka należy do filozofii. Polityk ma być nieskazitelny moralnie i kropka ! Ma cieszyć się zaufaniem społecznym ! Polityk to nie hydraulik, murarz, piekarz, sklepikarz.Gdyby radna nie była radną a np. szwaczką, to wtedy jej kradzież mogę mieć w nosie ! Gdy jest inaczej, nie życzę sobie aby dalej pełniła funkcję społeczną ! Do prawdy, dziwi mnie że trzeba tłumaczyć takie oczywistości !

Gan - proponuję ci się najpierw DO EDUKOWAĆ w temacie czym są tzw. zawody zaufania społecznego. Gdybyś doczytał nie używałbyś tak absurdalnych argumentów na które tylko tracimy nasz cenny czas !

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
I oczywiście się nie zgadzam.

Cynamon pisze:

Jak najbardziej ocena Burmistrza jako człowieka jest wskazana ! Jego zachowanie, moralność, uczciwość, poziom kultury, przyzwoitość, porządność są niezwykle ważne,gdyż to wszystko nic innego wniesie on do urzędu,który nie jest jego prywatną firmą !

Jeżeli tak miałbym postępować jak mówisz to musiałbym przymknąć oko na kradzież w parczewskim sklepie jednej z radnych. Bo przecież to jej prywatna sprawa co robi poza pracą, co mi do tego- więc pozwalam jej dalej spokojnie rozporządzać moimi pieniędzmi

- ja przymykam oko na incydentalne sprawy, i mnie przeraża fakkt "złotej bramki" w piłce nożnej. Cały czas graliśmy dobrze (10-20 lat) i nagle w dogrywce ktoś przypadkowo strzela gola. i możesz życzyć/nie życzyć sobie jest kadencję tak jak prezydent czy parlament.

- bardzo odważne twierdzenie iż polityka jest jedną z dziedzin etyk; dla mnie polityka nie ma nic wspólnego z etyką.

Cynamon- niestety nie jestem w stanie się do edukować w temacie zawodów zaufania społecznego, nie doczytałem; ja jestem prostym parczewiakiem z podwórka; mój czas nie jest cenny. ja mam dużo czasu .

pzdro gan

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

To bardzo niedobrze że przymykasz oko na takie "incydenty" jak kradzież radnej w sklepie.Możesz się ze mną nie zgadzać, to nie są wytyczne wymyślone sobie przez Cynamona.To są zdroworozsądkowe kryteria myślenia wynikające z troski o nasze mienie.

Gdybyśmy przyjęli inne niż państwowe, tj.twoje kryteria to należałoby pozwolić złodziejom rozporządzać naszymi pieniędzy. Ludzie się na takie coś zwyczajnie nie godzą, radna która kradnie traci zaufanie społeczne i tyle. To co jako mężczyzna mam najcenniejsze czyli prawą rękę daję sobie odciąć że w następnych wyborach ludzie jej powtórnie nie wybiorą ! Gan- jesteś fenomenem i to wcale nieinteresującym kiedy myślisz odwrotnymi kryteriami, racjonalizując że prywatne życie do polityki niema nic do rzeczy.

Gan napisał;

bardzo odważne twierdzenie iż polityka jest jedną z dziedzin etyk; dla mnie polityka nie ma nic wspólnego z etyką

To nie twierdzenie, to fakt ! Gdybyś skończył politologię, filozofię albo socjologię czy chociaż był uważny na lekcji historii w ogólniaku to sam byś się o tym przekonał. Wyczytać można u Tatarkiewicza takie zdanie "Polityka jest jedną z dziedzin etyki" Ten podział obowiązuje od starożytnych Aten i czasu Sokratesa. Filozofowie wykładali politykę jak i wykładają ją do dziś ! To oni ją wymyślili, (przed nimi polityka wyglądała tak że jak jeden się z drugim nie zgadzał to brał pałę i lał go po łbie)! To filozofowie byli pierwszymi retorami, w dziejach świata zresztą najwybitniejszymi mimo że minęły stulecia to dzisiejsi wytrawni politycy uczą się jej na dziełach Platona, Arystotelesa etc .

Gdybym twierdził że polityka niema nic wspólnego z etyką to byłbym dopiero "odważny" ;) To jakbym powiedział że 2+2 = 5 :)

Niestety kryteria podwórka nie zawsze pasują do oceny życia politycznego dlatego niekiedy daleko mijasz się z prawdą oceniając je. Choć twoją śmiałość w poglądach cenię.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Zdumiewa mnie fakt, że kiedy kieruję się ogólnie przyjętymi kryteriami tj. przepisami prawa, ustawami, faktami historycznymi, przyjętym regulaminem, zdroworozsądkowymi zasadami, to ludzie biorą to za widzi mi się cynamona. Dziś wiem co każe im tak myśleć. Brak wykształcenia ! Przykre, chciałbym na to zwrócić uwagę. Gan - NIE JESTEM PRAWODAWCĄ !

Za to to ty wprowadzasz zasady podwórkowe do życia politycznego. Nie da rady. To jakby prowadzić dyskurs akademicki na zasadach regulaminu meczu rugby.Ci co nie godzą się na narzucanie tych zasad albo się wściekną albo wyjdą z sali. Zastanawiam się do której grupy ja nalezę ?

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Cynamon - obrażając mnie, dowodzisz iż nie chcesz już dyskutować na argumenty. Ok kończymy.

pzdro gan - prosty chłopak z podwórka.

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Gan- jeżeli powiedziałem kilka słów za dużo: przepraszam.

Jednak trudno mi się z kimś dyskutuje kto zaprzecza oczywistościom zupełnym.

1. A ty uważasz że dlaczego w mediach mówią o zainteresowaniach polityków, podają wysokość ich majątków, interesują się ich żonami, mężami, moralnością, poziomem kultury, sposobem odnoszenia się do innych etc. Uważasz że dlaczego pan Kedracki pojawił się na ulotce wyborczej z rodziną ?! Polityk to nie hydraulik czy dentysta ! Idąc do niego obywatel ma gdzieś jaki jest prywatnie, idąc do polityka, nie !

2.Skoro podważasz korelat etyki i polityki to wybacz ! Wobec tego nawet nie zdajesz sobie sprawy ile zagadnień etycznych w kontekście polityki poruszyłeś w tym wątku.

Niestety w ten sposób zamykasz płaszczyznę do dalszej dyskusji na temat. W innych możemy się spierać, tutaj nie zostawiasz takiej możliwości.

Jeszcze raz wybacz mój wysoki poziom irytacji. Pozdrawiam

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Czy przykład Marcinkiewicza. Jak myślisz dlaczego mu tak diametralnie spadło poparcie społeczne ? Wejdź na blog Izabel i poczytaj komentarze pod jej grafomańskimi tekstami a się dowiesz ! Polityka, etyka, życie prywatne. Nierozłączne w demokracji !.

Za to ty Gan myślisz jak monarchista. Wara obywatelowi od życia prywatnego króla gdyż nie ma on wpływu na jego wybór. Wiec określ się Gan, demokracja czy monarchia.

Kadaj
Burmistrz Kędracki-Ocena

Pan burmistrz naprawde słabo wypadł, liczą się tylko pieniądze, pytasz się o mieszkanie i masz ciężko to tylko na sprzedarz a ty pod most, zero pomocy tylko kasa aktualnie mamy poprawki drogowe w parczewie co słuzy wykupieniu sie i skłonieniu do głosowania Nam potrzeba kogos kto powalczy o miasto, rozbuduje i sprawi ze młodzi ludzie nazwą je inaczej niż tylko ,, dziura'' i wyjazd z tąd, i nie chodzi tylko o prace i nawet nasz park fontanna to jakis szlauf w betonie do góry, nawet nas nie stac na jakiś pomnik aniołka itp

askapar
Burmistrz Kędracki-Ocena

Kadaj - "pomnik aniołka" a to dobre:D

robot
Obrazek użytkownika robot
Burmistrz Kędracki-Ocena

@ Kadaj

Dawno nie widziałem żeby ktoś tak pojechał po Ustawie o języku polskim.
Spróbuj napisać to jeszcze raz, tylko po polsku.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Kadaj
Burmistrz Kędracki-Ocena

widze robot ze burmistrz to twój kolega i bedziesz go bronił, ale co tam kazdy ma swoje zdanie, puki zyjesz w dostatku zawsze jest fajnie, i nawet mozna powiedziec ze polski rząd jest dobry kochany i sprawiedliwy,
i moze jakieś błędy w piśmie zrobiłem ale zaskoczyłeś mnie tym jak odczytałeś to co napisałem

,, pomnik aniołka'' :)

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

Witam!
Przy ocenie jest ważna wartość dodana.
Ciekawe czy przy 19-sto milionowym deficycie i przy braku programów pomocowych; czy gmina dałaby radę w jakichkolwiek inwestycjach.
Ciekawe czy byłoby po pierwsze primo i po drugie primo ...

pzdro gan

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Burmistrz Kędracki-Ocena

Na wstepie zaznaczam ze niechce tu nikogo obrazić ani nic..
jednak moim skromnym zdaniem obecnemu burmistrzowi bardzo wiele brakuje co do poprzednika..

Wszelkie jego działania widać dopiero przy zblizających się wyborach..
Oczywiscie zawsze mozna tłumaczyć się brakiem funduszy jak to bywa na tego typu stanowiskach.. Jednak dla mnie osobiscie jest to marna wymówka..

robot
Obrazek użytkownika robot
Burmistrz Kędracki-Ocena

Jak oceniacie kadencję Burmistrza Kedrackiego ?

Proponuje na to pytanie odpowiedzieć przy urnie wyborczej, bo dyskusja tutaj (i na stu milionach zaskakująco podobnych wątkach na tym forum), na pewno nie będzie merytoryczna.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

leewica
Burmistrz Kędracki-Ocena

a czym według Ciebie wsławił się poprzedni burmistrz- może konfliktem z prawem?

nioop
Obrazek użytkownika nioop
Burmistrz Kędracki-Ocena

leewica napisał/a:
a czym według Ciebie wsławił się poprzedni burmistrz- może konfliktem z prawem?

Kilka lat temu zmuszony byłem wstawać o 6 rano :P Wówczas na mojej ulicy kładli kostkę.. Wstając tak rano codziennie widziałem wsród pracowników burmistrza , który pilnował by wszystko było nalezycie zrobione.. Tak również było przy kazdych pracach prowadzonych w Parczewie..
Może i krązyły czasem złe opinnie o nim, jednak pomimo tego starał sie by w miescie był nalezyty porządek..

To oczywiscie jest jeden z przykładów lecz niestety spiesze się do pracy by rozpisać się wiecej :P

leewica
Burmistrz Kędracki-Ocena

to burmistrz musi osobiście nadzorować wykonawców układających kostkę??? myślę, że ma ważniejsze obowiązki:|

sobek
Burmistrz Kędracki-Ocena

oczywiście że musi !
kostki są jak puzzle i tylko wybitny burmistrza umysł jest w stanie rozwikłać które pasują do siebie.

andyR
Burmistrz Kędracki-Ocena

Dokładnie, osobiste pilnowanie pracy robotników układających kostkę, to nie jest sprawa dla burmistrza. Na to, jak kostka ma być ułożona, wpływa ma umowa i późniejszy odbiór roboty. A czy pomimo pilnowania robót, kostka jest dobrze zrobiona, to wątpię.

leewica
Burmistrz Kędracki-Ocena

a może to była kostka przy ul. Mickiewicza?

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Przypominam że wyrażanie własnego zdania nie jest przestępstwem Rozumiem że między innymi po to jest forum. Jeżeli komuś to nie odpowiada oznacza to że ma on poważne problemy ze sobą wobec czego powinien natychmiast podjąć ciężką pracę na zmianą mentalności.Czy merytoryczna czy niemerytoryczna będzie rozmowa zależy w dużej mierze od każdego z nas. Przy urnach ludzie nie mają szans na odpowiedzi otwarte.Poza tym przy urnach może nie być w ogóle szansy na ocenę. Burmistrz Kędracki zawsze może podjąć decyzję o niekandydowaniu.

Poza tym skoro zaskakująco miliony wątków są podobne tym bardziej ludzie mają potrzebę wypowiedzenia się w temacie. Tym bardziej uważam za ważne aby założyć jeden blok dyskusyjny konkretny w temacie.Wtedy rozmowa nie będzie rozproszona na wątki inne i skupi się do "tutaj".

Pan z cynamonu
Burmistrz Kędracki-Ocena

Ja oczywiście oceniam dobrze sprawowanie urzędu przez Pana Kędrackiego. Uważam go za człowieka uczciwego i przyzwoitego. Oczywiście urząd ten nie był wolny od błędów. Jednak wstrzymam się z krytyką na ten czas. Poczekam aż ludzie nade mną ułożą do końca kostkę. ;)

leewica
Burmistrz Kędracki-Ocena

w mojej ocenie burmistrz Kędracki jest ok. Nic dodać, nic ująć:p

Bzyszek
Obrazek użytkownika Bzyszek
Burmistrz Kędracki-Ocena

Z tego co mi wiadomo ( mogę się mylić ) to obecny burmistrz zrobił wiele dobrego dla miasta lub pomógł w realizacji ;) Remont szkół podstawowych, doprowadzenie gazu do Parczewa, Orlik ( drugi w planach ), place zabaw przy obu przedszkolach, na osiedlu Spółdzielcza oraz Przewłoka i Tyśmienica, kostka w centrum miasta plus ławki i slupy reklamowe, wkrótce nowe drogi na osiedlu Kolejowa plus kanalizacja gdzieś tam pod Sowinem ( chyba ), droga do Koczeerg, wymiana dachu w Urzędzie, sprawa basenu, o tóry walczy burmistrz też nie jest jeszcze zmarnowana, może coś z tego będzie ... nie wiem co jeszcze ... aha ... podziękowania za zbiżający się koncert Budki Suflera !! ... to co przytoczyłem to coś co wyczytałem kiedyś i co ludzie mówia ;) Brakuje mi tylko oświetlenia w parku "małpim gaju" bo naprawdę idąc wieczorem ul. Parkową trzeba uważać czy nikt z parku nie wyskoczy ;) myślę też, że samochodzik, który jeździ i czyści ulice w centrum miasta mógłby raz w miesiącu przejechać po wszystkich ulicach miasta :) W/g mnie burmistrz, z-ca, sekretarz i skarbnik - wszyscy młodzi ludzie poniżej 40-tki pracują i chcą zrobić coś dobrego dla miasta a nie czekają "do pierwszego" :D

www.fotoslowik.pl - Zapraszam !!!

Zablokowany
Burmistrz Kędracki-Ocena

witam!
ja chciałbym wiedzieć aby oceniać-ile wkładu było burmistrza a ile programów operacyjnych unii, lub pomocowych w:
- remoncie szkół podstawowych
- doprowadzeniu gazu
- zbudowania orlika
- place zabaw przy obu przedszkolach
- kanalizacja pod sowinem

pzdro gan