Wybory w Parczewie

155 posts / 0 new
Ostatni wpis
narcyz
Wybory w Parczewie

jak słyszę o atutach pana Mroczka to mówi się głównie o jego gospodarności. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi, bo ja nie bardzo wiem a rozważam oddanie głosu na tego kandydata. Czy dobrze zarządzał budżetem gminy, a może miał gospodarnych współpracowników lub często było go widać objeżdżającego miasto w swoim służbowym samochodzie. Czy to jest miarą gospodarności???

Alex
Wybory w Parczewie

Mi z kolei przypomniała się jeszcze jedna ,,scena" za czasów kiedy burmistrzem był Pan Mroczek a mianowicie gdy jeden z mieszkańców Parczewa zgłosił się do SWOJEGO burmistrza o pomoc w lokalizacji zjazdu na własną działkę na której chciał postawic dom, Pan Burmistrz odpowiedział mu cytuje - ,,nie ma takiej możliwości a jak chcesz się dostać na działkę to kup se kur... kup helikopter" Te słowa pozostawiam bez dalszego komentarza!!

X360
Wybory w Parczewie

Mi natomiast śmiać się chce ze wspólnotowej propagandy "kandydata innego niż wszyscy" Adama Kościańczuka. W swoim sponsorowanym artykule we wspólnocie jako odpowiedź na pierwsze pytanie do siebie pisze że nie ma doświadczenia w działalności samorządowej, a w drugim "Moje hasło to: Kompetencje przede wszystkim". Troche śmieszne to jest przyznacie bo jedno przeczy drugiemu. Poza tym pisze że jego atutem jest wykształcenie i że jest właścicielem firmy. Z tego co czytałem gdzieś kiedyś o tym Panu to pamiętam że skończył jakąś prywatną szkółkę w warszawie. Kiedyś wisiał na billboardzie w Parczewie i z ciekawości sprawdziłem czym ten Pan się może pochwalić i co to za szkoła, to okazało się że to jakieś zwykłe przeciętne studia w Warszawie z którego poziomu się ludzie wyśmiewali. I takie pytanie do tego kandydata czym niby ta jego firma się zajmuje bo nei bardzo wiem ? Nigdy o niej jakoś nie słyszałem przyznam szczerze. Następną nieścisłością a wręcz absurdem jaki przychodzi mi do głowy w związku z tym Panem to to że pisze o sobie że jest związany z kościołem, bazyliką i że był lektorem w kościele. A na nie tak dawnej konferencji PO jego matka wyśmiewała się z krzyża, obrońców krzyża pod pałacem prezydenckim co było według mnie trochę nietaktownym zachowaniem. Bo każdy katolik nawet gdy jest przeciwny temu co się tam działo i całej sytuacji z krzyżem nie powinien w ten sposób zabierać głosu i wyśmiewać się z innych ludzi i ich praw. Na pewno nie poprę go jako kandydata bo według mnie jest pusty wewnętrznie jak bańka mydlana a jedyne czym się zajmuje to PR i promowaniem swojej osoby na każdym kroku, co jest dla mnie po raz kolejny użyje tego słowa śmieszne. Wartościowi ludzi robią a nie się chwalą. Natomiast ten kandydat wpisuje się chyba tylko w politykę PO i zamiast robić zajmuje się tylko promocją zwojej osoby na każdym kroku. I jeszcze jedno. Zwraca się na końcu swojej wypowiedzi do młodzieży i prosi o ich głosy. I tutaj moje kolejne pytanie do kandydata a co on konkretnie zrobił dla tej młodzieży ? Moim zdaniem jest to tylko manipulacja i chęć pozyskania głosów młodych osób. Jeśli przeczyta to niech odpowie konkretami na te pytania. Być może o czymś nie wiem po prostu.
A o tych jego konferencjach, w których programach o jego wystąpieniach nie było nawet wzmianki też swojego czasu było głośno na stronach wspólnoty.
http://www.e-wspolnota.com/Parczew/Spoleczenstwo/Parczew_powinien_postaw...

Polecam lekture i wszystkich komentarzy.

yaho
Wybory w Parczewie

narcyz; niektórzy kojarzą gospodarność Pana Mroczka z położoną kostką na chodnikach Parczewa słyszałem ze miał w tej inwestycji osobisty interes- udziały. Stąd z takim zapałem ją układał. Swojego czasu Burmistrz Mroczek oraz Pan Spozowski z dumą nagłaśniali w mediach oddanie na potrzeby mieszkańców Parczewa jadłodajni i noclegowni . Wkrótce okazało że Straż Pożarna nie da zezwolenia na funkcjonowanie noclegowni ponieważ nowododany obiekt nie spełnia wymogów przeciwpożarowych. Czy to jest gospodarność czy lekkomyślność zabrakło odpowiedzialności już w fazie projektowania inwestycji . Wydano publiczne pieniądze a pozbawionych dachu nad głową trzeba było wozić do Świdnika .Zima za pasem więc miasto czeka ten sam problem.
dreeck2 zapamiętał Burmistrza Mroczka jako rzeczowego i konkretnego w rozmowach. Łatwość w podejmowaniu decyzji przez Pana Mroczka wynika raczej z braku wyobraźni co ma związek z poczuciem odpowiedzialności i umiejętnością przewidywaniem skutków swoich działań niż błyskotliwego Intelektu .Z korespondencji i rozmów jakie miałem z Burmistrzem Mroczkiem wyniosłem przekonanie że nie bardzo zdaje sobie sprawę jaki urząd piastuje, co to takiego demokracja i granice interpersonalne . Pod względem braku kultury osobistej i braku asertywności nie dorównuje mu żaden z kontrkandydatów.

dereck2
Wybory w Parczewie

Tak yaho kazdy pamięta P. Mroczka z własnych obserwacji i rozmów dla mnie był konkretnym i odpowiedzialnym urzednikiem dla Ciebi widac odwrotnie. Widac nie ma ideałów. Kazdy kto działa/rządzi popełnia jakiess błędy. Obecny burmistrz tez zaczynał swoje rządy od penetracji pewnego portalu społecznościowego w godzinach swojej pracy co mozna nazwac brakiem profesjonalizmu.
Gdybym mógł głosowac w Parczewie sposród startujacych kandydatów wybrałbym Pana Mroczka.

wagabunda
Wybory w Parczewie

Yaho- masz rację co do Pana Mroczka to trudno tu znależć bardziej aroganckiego urzędnika w naszym mieście. Ale co niektórzy dowiedzą się dopiero po tym jak Tego Pana wybiorą.:PB)
Co do osoby obecnego burmistrza...to przebywanie w godzinach pracy na "naszej klasie" jest chyba bardziej zajmujące niż rozmowa z Bóg wie czego chcącymi interesantami....chyba się zgadzasz.....:P:P:D

dereck2
Wybory w Parczewie

Mimo naszych "gadek" i tak wygra Pan Kędracki. Nad merytoryką i tak przeważy argument że stoi za nim konkretna partia. A zaganiany wyborca nie zagłębia sie w szczególy PiS to PiS a i w kościele tez pewnie swoje powiedza.

robot
Obrazek użytkownika robot
Wybory w Parczewie

Ło matko!
Jeżeli to jest główny zarzut dla tej kadencji, to własnie mnie przekonaliście! :)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

yaho
Wybory w Parczewie

dereck2; to nie jest problem obserwacji i pamięci która bywa zawodna i lubi być subiektywna. Ale konkretnych faktów , decyzji , czynów , dokumentów to bardziej wiarygodna i obiektywna metoda oceny Pana Mroczka jako Burmistrza .
Na ich postawie twierdzę że Pan Mroczek jest odpowiedzialny za; marginalizację i dyskryminację obywateli, przekraczanie uprawnień , tolerancję dla patologii nieefektywne i niezgodne z intencją ustawodawcy wykorzystywanie środków na profilaktykę itd.
Więcej szczegółów i konkretów pozwolisz ze podam nieco później z reszta pisałem już o tych sprawach dość dawno. Tymczasem może Ty przytoczysz jakieś fakty na potwierdzenia tego że Pan Mroczek był konkretnym i odpowiedzialnym urzędnikiem.

Gerecht
Wybory w Parczewie

X360 napisał(a):
Mi natomiast śmiać się chce ze wspólnotowej propagandy "kandydata innego niż wszyscy" Adama Kościańczuka. ...."

X360 pojechałeś po Adamie lol
skoro taki napastliwy ma PR to znaczy ze może cos wyniósł ze szkólki..bo zaczałes sie nim interesowac

zaznaczam ze w tym przypadku nie Jestem obrońca uciśnionych ale zaciekawiła mnie ta Twoja osobista zabawa w inwigilacje

aczkolwiek pewnie rzucisz jako argument transparentosc kandydata i jego profilu skoro kandyduje

X360
Wybory w Parczewie

Po prostu zaciekawał mnie kiedyś człowiek który swojego czasu wisiał na billboardzie w Parczewie i byłem ciekawy czego dokonał. Od tamtego czasu jakoś chcąc nie chcąc kojaże jego nazwisko. Dzisiaj np. czytając wspólnotę przeczytałem ten jego mini wywiad sponsorowany, a komentaż sam mi się nasunął po tym co o nim przeczytałem lub się dowiedziałem (dodam że całkiem przypadkowo). Strasznie nie lubie ludzi którzy grają i zgrywają nie wiadomo kogo, wpisują sobie nie wiadomo jakie zasługi, a on wydaje mi się takim właśnie człowiekiem.

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
A czy znacie jakieś konkretne posunięcia, pomysły- gdy owi kandydaci będą burmistrzami- w naszym lokalnym partaczewie oprócz "okrągłych" słów.
Oczywiście nie w myśl zasady oby żyło się lepiej wszystkim.

pzdro gan

narcyz
Wybory w Parczewie

faktycznie- jak sięgnę pamięcią wstecz, to co upiększyło nasze miasteczko pojawiło się w ostatnich latach- choinka w parku już nie odstrasza szpetotą, rynek w centrum też wygląda dużo lepiej, rondo, swiatła na skrzyżowaniu. To przecież nie zasługa Mroczka:|

dereck2
Wybory w Parczewie

Yaho postrzeganie i ocena byłego burmistrza Mroczka to na tym etapie dyskusji li tylko obserwacje i subiektywne wrazenia na temat działan tego Pana. Snieszne jest Twoje twierdzenie ze Pan Mroczek był be a jakies tam dokumenty przedstawisz pożniej.
Ja wiem ze jestes rozzalony na polityke poprzedniego burmistrza odnosnie spraw finansowych zwiazanych z profilaktyka (szereg Tweoich postów w innym watku) ale dla mnie to sa Twoje prywatne wojny i nie bardzo mnie one interesuja.
Ja napisałem Ci swoje prywatne zdanie na temat P. Mroczka i jesli chcesz dogłębnej analizy Jego działan jako Burmistrza poprzeglądaj protokoły z Rady Miasta i Gminy w tym okresie oraz inne dokumenty, które sa dostępne w UM i moga byc przydatne do takiej analizy

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Ale Yaho przedstawil pewnie konkretne doswiadczenia,zamiescil cytaty,pokazal decyzje Burmistrza ktore oddalaja sie od jego obowiazkow.Ty dereck natomiast mowisz o wrazeniach.

Protokoly z Rady miasta ? Hehe! Niby dokumenty jawne a za Mroczka byl zakaz zagladania w nie. Czarnacki ustalal sobie z Mroczkiem w UM wlasne prawo. Smiech nie demokracja !

dereck2
Wybory w Parczewie

Nie wiem o jakim zakazie piszesz. Ja np. miałem wgląd.
Ale prawda jest ze nie zbudujemy obiektywnej opinii poprzedniego burmistrza na moich spostrzezeniach i wrazeniach tak samo jak i na frustracjach yaha jako rozżalonego petenta Urzedu Miasta.
Powtarzam wiec ja wyrazam swoje zdanie, jezeli ktos przedstawi UDOKUMENTOWANE fakty swiadczace o jakichs przekretach P. Mroczka jestem gotów swoja opinie zweryfikowac.
Na razie jednak mamy jednostronne relacje yaha co z obiektywizmem oceny nie ma nic wspolnego

yaho
Wybory w Parczewie

dereck2Tu nie chodzi o osobiste żale ale o stosunek do Prawa , Człowieka i wypełnianie obowiązków, wykorzystywanie publicznych środków i stanowiska do prywatnych celów, aspołeczną politykę , tolerancję dla patologii w Komisji i Służbie Zdrowia. Przykłady podałem i jeszcze podam ty dożuć wreszcie jakieś konkrety .To moja prywatna wojna ale o powszechnie przyjęty porządek prawny.A swoje zdanie zachowaj dla siebie jeśli nie dostrzegasz oczywistych faktów to nie ma o co zabiegać.

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Ależ panowie a tak merytorycznie można napisać po prostu; jakież to koleżka ma pomysły, koncepcje.
Czy będziemy głosować na partię, na gębę.
Co do obecnego burmistrza to chyba mamy jasność 19-sto milionowy deficyt związany m.in. z dotacjami unijnymi w kierunku populizmu
(patrz basen); popieranie obozów pracy poprzez sankcjonowanie dyrektora urzędu pracy a pośrednio sankcjonowanie- huty i pieczarkarni; brak obrony miejsc pracy w octowni.
Brak rozdziału kościoła od państwa, gdzie wszystkie otwarcia, przecięcia wstęgi muszą się odbywać z pasibrzuchem w habicie.
pzdro gan

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Alex napisal:

Mi z kolei przypomniała się jeszcze jedna ,,scena" za czasów kiedy burmistrzem był Pan Mroczek a mianowicie gdy jeden z mieszkańców Parczewa zgłosił się do SWOJEGO burmistrza o pomoc w lokalizacji zjazdu na własną działkę na której chciał postawic dom, Pan Burmistrz odpowiedział mu cytuje - ,,nie ma takiej możliwości a jak chcesz się dostać na działkę to kup se kur... kup helikopter" Te słowa pozostawiam bez dalszego komentarza!!

yaho napisal:

W końcu wyraźnie poirytowany brakiem argumentów Burmistrz(Mroczek) słowami i tak zrobię co zechcę zakończył spotkanie.

dereck napisal:

Z kontaktów z P. Mroczkiem jako burmistrzem zapamiętałem tylko ze palił LM i był bardzo rzeczowy i konkretny w rozmowach

Wolę palącego profesjonaliste niz swietszego od papieza ignoranta

dla mnie był konkretnym i odpowiedzialnym urzednikiem

Ja napisałem Ci swoje prywatne zdanie na temat P. Mroczka i jesli chcesz dogłębnej analizy Jego działan jako Burmistrza poprzeglądaj protokoły z Rady Miasta i Gminy w tym okresie oraz inne dokumenty, które sa dostępne w UM i moga byc przydatne do takiej analizy

Alex i yaho podali jednak pewne konkretne przyklady,sprawy,doswiadczenia,zachowania,cytaty (zakladam ze prawdziwe) i na tej podstawie, na ich podstawie mozna juz cos wiecej powiedziec o czlowieku,a z pewnoscia o jego stopniu oglady i stosunku,sposobie odnoszenia sie do obywatela.

Natomiast dereck, troche to malo i metne troche,jak to wrazenia i wlasne zdanie wyrazone bez podania uzasadnienia dlaczego jest wlasnie takie tzn.w twoim przypadku pozytywne.

Nie chodzi bynajmniej o doglebne analizy ale o uargumentowanie wlasnego stanowiska.

A moze podalbys dereck jakies doswiadczenia,moze znasz konkretne zachowania,wypowiedzi, sprawy ktore zalatwil Pan Mroczek a ktore swiadczyly by o jego jak to napisales: konkretnosci,odpowiedzialnosci, rzeczowosci i profesjonalizmie ?

dereck2
Wybory w Parczewie

Panie z Cynamonu-konkrety mówisz.
Jezeli Alex pisze ze jeden z mieszkanców Parczewa powiedział cos tam w jakiejs sytuacji.
Własnie prosze o konkrety -imie i nazwisko, data sytuacja i dokładny cytat. Ja tez moge sobie wymyslic jakis pikantny cytat i włozyc go w usta np P. Kedrackiego.
Takze z całym szacunkiem dla Pana Alexa ale mu nie wierze.
Co do wypowiedzi yaha to tez poza jakimis cytatami pisze tylko swoje spostrzezenia na tamat pracy burmistrza Mroczka. Sa one negatywne i ma do takiej oceny prawo.
Jednak jezeli oskarza o P. Mroczka o łamanie prawa powinien to w udokumentowany sposób udowodnic. Takie sprawy rozstrzyga sąd a yaho PONOC ma sterty dokumentów obciazajacych P. Mroczka.
Sa jeszcze programy typu Uwaga w TVN (a jezeli nie wierzy tej stacji) to E. Jaworowicz w TVP, gdzie mozna sie zwrócic w celu zbadania i nagłosnienia sprawy. Ale w takim przypadku trzeba przedstawic konkretne dowody i samemu stanąc naprzeciw oskarzanego byłego burmistrza.
.
Ale jak widze obaj panowie (alex i yaho) wola popisac sobie dyrdymały na forum pod anonimowym nickiem niz sie zmierzyc z rzeczywistoscia

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Hm..wiec widze ze jednak uzasadnienia twojego stanowiska ,zdania sie nie doczekam.

Ucieczki od ciezaru argumentacji masz opanowane perfect.

Jak jestes idiota ? To prosze,wymyslaj pikantne cytaty i wkladaj je w osobe obecnego Burmistrza czy jakiekolwiek inne nazwisko.

dereck2
Wybory w Parczewie

A ty cymbałku zamilknij jak nie masz nic do powiedzenia

yaho
Wybory w Parczewie

dereck 2 wyraźnie brak ci argumentów po co znowu wracasz do epitetów. Poczucie bezsilności to nie powód by wystawiać sobie takie świadectwo.
Nie przypisuj mi jakiś osobistych celów jeśli interweniowałem w sprawach źle realizowanej profilaktyki przez pana Mroczka i Spozowskiego. Spotkałem kiedyś kobietę w jej rodzinie partner miał problem alkoholowy co bardzo odbiło się na psychice dzieci miały również trudności w szkole . Kobieta z pełna optymizmu zakomunikowała mi ze teraz z dziećmi będzie lepiej bo uczęszczają na świetlice socjoterapeutyczna . Co miałem biednej kobiecie powiedzieć nie łudź się nie otrzymają tam żadnej terapii która pomogła by im złagodzić skutki toksycznego dzieciństwa . To że tak bardzo nagłośniono jej oddanie to jedynie propaganda . Aby przysporzyć sobie popularności i pokazać jako gości z inicjatywą . W praktyce bardziej niż o dobro dzieci z rodzin dysfunkcyjnych chodziło o intratną posadę i sowite wynagrodzenie dla żony Pana Pełnomocnika która nie posiadała wymaganych uprawnień. A Była kadra w Parczewie która miała odpowiednie kwalifikacje mogła terapeutycznie pomagać dzieciom bo to jest głównym celem istnienia świetlic socjoterapeutycznych i podstawą by jej funkcjonowanie finansować ze środków na profilaktykę.
Nie zarzucisz mi chyba mam jakiś osobie zaszłości i uprzedzenia do pana Mroczka ja na tę świetlice nie uczęszczałem . Chodziło mi o publiczne środki i publiczne dobro. Jeśli to do ciebie nadal nie przemawia to wyobraź sobie analogiczną sytuacje coś ci się niedobrego przydarzyło i towarzyszy ci cierpienie –patologia psychiczna czy fizyczna jak wolisz. Udajesz się do odpowiedniej publicznej instytucji w celu uzyskania pomocy a tam proponują ci kanapkę i pomoc w odrobieniu lekcji.
Jakie rządy i demokracje proponuje nam Pan Mroczek obrazuje przykład radnego który w tajemnicy udostępnił nam harmonogram ponieważ w Urzędzie Miasta odmówiono nam zapoznania z nim. Radny prosił aby nie ujawniać jego nazwiska. Jeśli radny boji się postępować zgodnie z obowiązkami to czy Burmistrz działał w oparciu o prawo czy system oparty na rządach tyrana, ponieważ jego głównym narzędziem w sprawowaniu władzy jest nadużywanie uprawnień w celu wywoływania lęku i posłuszeństwa. I tak osiągał zamierzone cele. Bali się pracownicy Urzędu Miasta członkowie MKRPA w Parczewie pracownicy MOPS czy to przypadek .
Dlaczego utajniano harmonogram wydatków na profilaktykę ponieważ jak pisałem wcześniej po zapoznaniu z nim człowiek trochę myślący i znający się na profilaktyce odkryje że zadania w nim ujęte są nie efektywne nie służą społeczeństwu i chodzi prywatę. Nasze zastrzeżenia co do funkcjonowania świetlicy MOSiR potem potwierdziła przeprowadzona kontrola nawet z wyżywieniem dzieci było coś nie tak. Czyli mieliśmy rację i za to potem byliśmy karani i wykluczeni. W demokracji jeśli urzędnik nie respektuje obowiązków i prawa to się go zmienia u nas odwrotnie Mroczek dyskryminował tych którzy ośmielili się pokazać niekompetencję i niegospodarność Burmistrza . Więcej dodam nawiązując do ubiegłotygodniowego spotkania PO mojego pytania do Pana Chmielarza i odpowiedzi jakiej mi udzielił .

dereck2
Wybory w Parczewie

yaho-krótka piłka bo nie chce mi sie czytac twojej bezproduktywnej pisaniny.
Ile twoim zdaniem publicznych pieniedzy ukradł P. Mrioczek i czy masz na to jakies konkretne dowody poza hasłami: jakas kobieta, jakies dokumenty, jakies spotkania.
Jezeli nie to jestes dla mnie zwykłym kłamcą.

yaho
Wybory w Parczewie

Nie chce ci się czytać a zabierasz głos. Czy ty jesteś poważny czy prowadzisz dialog sam ze sobą . Jesteś dobrym manipulantem nie przypisuj mi czegoś czego nie napisałem podałem przykłady niegospodarności złego zarządzania itd. Pokaż w którym miejscu podałem że Pan Mroczek ukradł publiczne pieniądze. Choć spotkałem się z taką informacją od członka Komisji że zginęła druga rata środków na profilaktykę że Miasto wliczyło je w dochody własne ale nigdzie nie zostały zaewidencjonowane. W swoich wypowiedziach podaje znane mi fakty aby nie być gołosłownym . Swoja arogancką postawą nie zasługujesz abym podawał ci więcej niż uważam za stosowne. Ale jeśli chcesz konkretów to udaj się do Urzędu Miasta poproś o protokół z kontroli Świetlicy Socjoterapeutycznej MOSiR poproś też o protokół kontroli MOPS pracy jego szefa Pana Spozowskiego dowiesz się jakie straty przyniósł miastu itd. Myślę że obecny Burmistrz choć z PiSu potraktuje cie znacznie lepiej niż miał to w zwyczaju Pan Mroczek. Choć w tej sprawie Pan Kędracki zrobił znacznie mniej niż powinien i zbyt późno zdecydował się na kontrolę ale o tym w swoim czasie .W szafowaniu słowami i etykietkami to jesteś rozrzutny ale jak dotąd nie usłyszałem od ciebie żadnych konkretów i faktów na poparcie swojej opinii o Panu Mroczku, chyba brzytwa ci zardzewiała.Robisz z tego tematu pyskówkę dyskusja z tobą staje się jałowa i niemerytoryczna lepiej wróć do czytania.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Problem znam tylko z tego wątku http://www.eparczew.pl/forum/viewthread.php?thread_id=395&rowstart=0.
Przyznam, że raczej krytyczne podchodzę do zawartych tam sformułowań. Po prostu TRUDNO UWIERZYĆ że coś takiego naprawdę mogło mieć miejsce. Natomiast osoby "równane z ziemią" tymi oskarżeniami miały prawie dwa lata na rekcję. Może nie od razu trzeba lecieć do sądu, można przecież przedstawić swoją wersję, dokumenty ... 2 lata i nic :(
Albo przedstawiony obraz jest zbliżony do prawdy, albo opisani tam urzędnicy kompletnie nie dbają o swoją reputację, co właściwie na jedno wychodzi

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

panna
Wybory w Parczewie

Pan Yaho ma swoje okresy aktywności i reaguje na pewne fakty z pięcioletnim opóźnieniem. Jeśli twierdzi, że w poprzedniej kadencji władz samorządowych były nieprawidłowości to dlaczego tak długo tego nie ujawniał? Dlaczego nie reagował, nie napisał, żadnego doniesienia do prokuratury jeśli było przestępstwo? Dlaczego dopiero teraz zadaje pytania radnemu Chmielarzowi dotyczące kadencji sprzed czterech lat? Czy nie racjonalniej było zrobić to pięć lat temu lub co najmniej na początku mijającej kadencji? Trochę to dziwne?

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
A propos kandydatów na radnych.
Obserwuję zjawisko chodzących "zombie"- dwudziestoparoletnich kandydatów którzy to naczytali się ulotek i instrukcji.
A tak przy okazji ponawiam prośbę o informacje jakież to koleżka (kandydat na burmistrza) ma konkretne pomysły, koncepcje na parczew.

pzdro gan

dereck2
Wybory w Parczewie

Jeszcze do yaha-faktycznie dyskusja staje sie jałowa. Jezeli masz jakies dowody na niegospodarnosc poprzedniego burmistrza to lec chłopie z tym do sądu, wygraj sprawe i przedstaw mam na forum jak sie sprawy mają. Bedziesz bohaterem tak jak swego czasu opisywana tu Pani Siłuch. To przysporzy ci popularnosci i estymy w miescie i jak bedziesz chciał wystarrowac na radnego w przyszłej kadencji to Paluch napewno na Ciebie zagłosuje

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Paluch napisal:

Po prostu TRUDNO UWIERZYĆ że coś takiego naprawdę mogło mieć miejsce.

Jasne ze trudno uwierzyc.

Niestety,to wszystko co opisalismy w tym watku i tutaj
http://www.eparczew.pl/forum/viewthread.php?thread_id=395&rowstart=0(oraz jeszcze wiecej) mialo miejsce.Ja takze przez jakis czas dzialalem jako czlonek Stowarzyszenia"Promyk" non profit.

Caly proces marginalizacji naszej struktury opisalem (juz bardziej szczegolowo) i zamiescilem jako dodatek-badanie (studium przypadku) przy obronie mojego dyplomu.Zamiescilem w niej takze nazwiska,dokladne ,daty,cytaty,decyzje dawnych wladz miasta.Wszystko znajduje sie w archiwum szkoly.

dr hab. Mariusz Zemło, prof. KUL(moj promotor) i wszyscy czlonkowie komisji egzaminacyjnej polapali sie sie za glowy ze zdumienia ze cos takiego moze miec miejsce w XXI wieku.

Oczywiscie na potwierdzenie moich slow zgromadzilem caly faktograficzny material badawczy.Inaczej nikt by mi nie dal wiary i nie zatwierdzil by mojej pracy.

A tak,spokojnie,bez nerwow i merytorycznie o patologi w naszym miescie powstalo kilkadziesiat stron ktore ostoja sie co najmniej jeszcze przez kilkadziesiat lat w archiwum uczelni.

To wszystko przypominamy dzis w konkretnym celu.A mianowicie w kontekscie kandydatury pana Mroczka na Burmistrza za ktorego kadencji caly ten cykl zdarzen mial przyzwolenie i miejsce,

wagabunda
Wybory w Parczewie

Cieszę się, że Panowie dyskutujecie.Chętnie tu wpadam i czytam co nowego się komuś przypomniało......;);)
Chciałam tylko dodać odnośnie oplakatowania naszego miasta, przypominają mi się słowa piosenki .."im więcej ciebie tym mniej...", mam osobiście takie wrażenie.... przesyt przesyt ...."wojna na plakaty?" a totalnym przegięciem było... jadące banery kandydatów na obchodach 11 listopada. Nie rozumiem ... czemu to miało służyć?...że mają , że ich stać :@:@ żebyśmy już wiedzieli kogo nie wybierzemy :(

dereck2
Wybory w Parczewie

Panie z Cynamonu jezeli dotarłes do tak oszałamiajacych materiałów i opisałes to w swojej dysertacji to czeo ty i całe szacowne grono naukowców z KULu, które jak powiadasz łapało sie az za głowy nie złozyliscie doniesienia, czyzby zabrakło cywilnej odwagi w dochodzeniu do prawdy.
Ponadto mało mnie obchodza edukacyjne perypetie wiec moze wrócimy do tematu.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

dereck2 napisał(a):
Bedziesz bohaterem tak jak swego czasu opisywana tu Pani Siłuch. To przysporzy ci popularnosci i estymy w miescie i jak bedziesz chciał wystarrowac na radnego w przyszłej kadencji to Paluch napewno na Ciebie zagłosuje

A Dereck2 z pewnością nie zagłosuje (na osoby które dbają bardziej o interes społeczny niż własny ... komfort psychiczny). Woli ludzi "dyskretnych" ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
Wybory w Parczewie

Tak Paluch-nie lubie osób, które z osobistej utarczki z tą czy inną osobą czynią w ich mniemaniu wojnę o interes społeczny. Czyli nie lubie totalnej obłudy.

Panie z Cynamonu wrzuc jakis link do swojej pracy albo zaprezentuj głowne tezy lub zarzuty pod adresem byłego burmistrza, bo jako wqrwiony podatnik ze musze łożyc na katolicką uczelnie mam chyba prawo do oceny jakie tam prace powstaja. Dyskusja stamie sie wtedy bardziej rzeczowa i może nam tu w końcu coś udowodnisz

narcyz
Wybory w Parczewie

A czy prawdą jest, że Mroczek miał jakieś problemy z prokuraturą na swoim koncie. Ktoś coś wie na ten temat. Nie wiem czy to plotka, czy jest w tym jakaś prawda?

panna
Wybory w Parczewie

Stanisław S. miał wyrok sądowy za wydanie dwóch sprzecznych decyzji jako burmistrz. Kara była w zawieszeniu Szczegółów nie znam

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Wybory w Parczewie

Tutaj jest pewien ślad tej historii http://www.eparczew.pl/news.php?readmore=118 . Ale ja nie o tym ...
Właśnie wyczytałem w "internecie" pod hasłem "Wybory 2010 Parczew" , jakoby agitację dla jednego z komitetów na tamtejszej stronie prowadziła agencja reklamowa :D
Tyle teraz nowych dyskutantów, przyznajcie się kto jest agentem :@ I niech by tak było, proponuję jednak w stopce umieszczać tekst "post sponsorowany .... (nazwa komitetu/kadydata) . Czekam na poważne oferty ... ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
Wybory w Parczewie

Jakies kontakty byłego burmistrza z prokuraturą pewnie były,gdyz zarówno urząd prokuratury jak i UMiG w Parczewie z etgo co pamiętam mieszcza sie w tym samym budynku
A tu przykład gospodarnosci, profesjonalizmu i kontaktów z mieszkancami obecnego włodarza
http://www.e-wspolnota.com/Parczew/Wydarzenia/Sypie_sie_inwestycja_za_pr...

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Cytat:

Przypomnijmy, że Stanisław Mroczek odpowiada przed sądem za przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy

cytat:

W końcu wyraźnie poirytowany brakiem argumentów Burmistrz(Mroczek) słowami i tak zrobię co zechcę zakończył spotkanie.

Moze o takiej "odpowiedzialnosci" pana Mroczka dereck mial na mysli ? O "odpowiedzialnosci" za slowa ?

dereck napisal:

bo jako wqrwiony podatnik ze musze łożyc na katolicką uczelnie mam chyba prawo do oceny jakie tam prace powstaja.

Do oceny prac jakie powstaja, niezaleznie na jakiej uczelni ,maja prawo uczacy w niej nauczyciele.Ty jak narazie dostales prawo na e-parczewie do bluzgania i obrazania ludzi czym wystawiasz sobie samemu stosowna ocene.

Co do yaha- to jest kandydatem na radnego jako osoba bezpartyjna.Ale to nie jest watek do agitacji wyborczej.Kto bedzie chcial oddac glos moze poszukac wiecej informacji na temat programu u samego kandydata.

dereck2
Wybory w Parczewie

Panie z Cynamonu mając na mysli ze mam prawo do oceny nie chodziło mi o stopien tylko o wgląd do pracy i merytorycznej jej oceny, czy jest to coś cennego czy zwykły gniot.
A swoja drogą tak porazające dowody postawić na połkę w archiwum uczelni to naprawdę marnotrawstwo.
I jeszcze pytanie. Czy słowa które przytaczacie są gdzieś zaprotokołowane, nagrane czy tylko komuś wryły się w pamięć.
A jesli chodzi o bluzgi to raczej spojrzyj w swoje posty.

kedras
Wybory w Parczewie

Całe te wizyty posłów na okazję wyborów samorządowych są śmiechu warte... już kiedyś przy okazji poprzednich wyborów byli. Hmm delikatnie powiem że niewiele z tego zostało... poza słabym burmistrzem.

DiVene
Wybory w Parczewie

czekam aż kandydaci wezmą przykłady z tak zwanej polityki z górnej półki i będą nam obiecywać przed wyborami np tor formuły 1 pod Królewskim Dworem, połączenia autostradowe z W-wą i Lb, szybką kolej i takie tam albo chociaż coś na miarę naszego około 10 tyś miasteczka - tor cartów, expresuwkę chociaż do Lb, szynobus... ech ileż to można obiecać.
Ogólnie pan/pani dereck2 lubi na wszystko narzekać i nurzać wszystkich i wszystko w błocie ale z jednym się muszę zgodzić, że, wszyscy piszą o jakiś przekrętach i podają przykłady (mętne) ale proszę o jakieś namacalne dowody. Mam swoje powody aby nie lubić pana Mroczka ale nie miałbym sumienia publicznie powiedzieć że nie wybiorę go na burmistrza ze względu na przekręty. Muszę się bardziej zagłębić w naszą lokalną politykę :)
Pozdrawiam wszystkich i proszę - Zagłosujcie i wybierzcie z głową a nie z plotkami...
przepraszam za rozzzzllllazłość. B)

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Jezeli chodzi o dowody. Prywatne forum e-parczew to nie wokanda.

Skoro pan Mroczek nie prostuje tych wszystkich informacji znaczy ze zupelnie nie dba o wlasna reputacje lub brak mu agrumentow.Z obu tych powodow nie znajdzie on u mnie poparcia.

Ja czy yaho na potwierdzenie zamieszczonych tu informacji posiadamy stosowne dowody i jezeli zajdzie taka potrzeba przedstawimy je ale w stosownym czasie i miejscu.Tutaj sami decydujemy ile mozemy podac do opini publicznej. Prosze sie o nas nie martwic. Goloslowni nie jestesmy.A czy ktos da wiare czy nie zamieszczonym przez nas informacjom to juz jest kwestia osobistego zaufania-wyboru.

panna
Wybory w Parczewie

wygląda na to, że Pan Zygfryd Osmólski ma najlepszego informatyka. Dzisiaj wyprzedził pozostałych kandydatów. Pewnie wygra wybory!:P

Zablokowany
Wybory w Parczewie

Witam!
Czyżby nikt z kandydatów nie posiadał konkretów.
Może właśnie Zygfryd.

pzdro gan

dereck2
Wybory w Parczewie

Panie z Cynamonu oskarzenia o łamanie prawa przez poprzedniego burmistrza na forum bez podawania dowodów to niepowazne i dziecinne. i juz nie wspomne ze zagrozone sankcjami karnymi. Tu są ogólne przepisy odnośnie forów internetowych
Szczególnie nie należy publikować w Internecie niezgodnych z prawem treści zdefiniowanych w różnych ustawach, które wymieniono poniżej.

1) Treści, które naruszają rażąco zasady współżycia społecznego (sankcje określają różne ustawy, w tym kodeks karny, kodeks cywilny i kodeks pracy).
2) Treści, za które określono sankcje w kodeksie karnym, a które:
a) namawiają do popełnienia lub doradzają w popełnieniu samobójstwa lub samokaleczenia (art. 151 Kodeksu karnego);
b) grożą innym osobom popełnieniem przestępstwa na jego szkodę lub szkodę osoby jego najbliższej (art. 190 Kodeksu karnego);
c) obrażają inne narodowości, rasy ludzkie, religie (art. 194 - 196 i art. 257 Kodeksu karnego oraz art. 23 Kodeksu cywilnego);
d) nawołują do popełnienia przestępstwa (art. 255 Kodeksu karnego);
e) propagują totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość (art. 256 Kodeksu karnego).

3) Treści, za które określono sankcje w kodeksie cywilnym, a które:
a) lżą osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
b) zawierają pomówienia - informacje obarczające niepotwierdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
c) obrażają inne narodowości, rasy ludzkie, religie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 i art. 257 Kodeksu karnego).

4) Treści, za które określono sankcje w ustawach szczególnych, a które:
a) promują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
b) przyczyniają się do łamania praw autorskich lub naruszają prawa autorskie i licencje podmiotów trzecich. (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);
c) promują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
d) ujawniają bez czyjejś wyraźnej zgody dane osobowe, identyfikatory komunikatorów internetowych, fotografie, adres e-mail, miejsce zamieszkania, pracy, przebywania, numery telefonów, tablic rejestracyjnych i inne poufne dane (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych);
e) zawierają słowa powszechnie uznane za niecenzuralne (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.).

*źródło - Wikipedia.

Zwracam szcególną uwagę na punkt 3 b

A ze P. Mroczek nie stosunkuje sie do waszych zarzutów to jego sprawa. Moze nie zawraca sobie głowy plotkami i pomówieniami.

aroon
Wybory w Parczewie

http://www.aroon.pl/
DENERWUJE CIĘ DZIURA W JEZDNI? KRZYWY CHODNIK? BRAK LUB NIEUDANE INWESTYCJE?
ZRÓB ZDJĘCIE, OPISZ JE I WYŚLIJ DO NAS!
SERWIS UKAZUJĄCY NIEKOMPETENCJĘ I NIEPORADNOŚĆ LOKALNYCH WŁADZ
ZOBACZ KONIECZNIE
http://www.aroon.pl/

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Dereck napisal,cytat:

Panie z Cynamonu oskarzenia o łamanie prawa przez poprzedniego burmistrza

Masz powazne problemy jezeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem (jak juz ci tez yaho uwage zwrocil w tej sprawie).

Pokaz w ktorym miejscu napisalem o tym ze Mroczek lamal prawo?

Na ten czas to pan Mroczek moze miec zastrzezenia do ciebie.O to ze insynuujesz cos na jego temat i wkladasz to w usta innym (manipulacja).

Jak narazie podalem troche informacji o zabrabraniu nam loalu przez co niemoglismy dalej funkcjonowac(Stowarzyszenie bez lokalu automatycznie przestaje dzialac).

Oraz o tym ze burmistrz Mroczek i Czarnacki robili nam problemy z udostepnieniem harmonogramu z sesji rady(dokument jawny).

Obie sprawy sa faktem.Czy to jest lamanie prawa? Tego niewiem.Nie mam kompetencji aby o tym sadzic.

Ale to dopiero poczatek naszych perypeti z tym panem.Yaho poda wiecej doswiadczen jakie mielismy z tym czlowiekiem.I troche nowych informacji.

dereck2
Wybory w Parczewie

Panie z Cynamonu-zapewniam problemów z czytaniem ze zrozumieniem nie mam
Yaho napisał ze P. Mroczek łamał prawo sprzeniewierzajac publiczne pieniadze. Ty potwierdzasz ze masz jakies dokumenty obciazajace władze w tym okresie.
Zazwyczaj tak jest ze na poparcien jakichs tez przytacza sie dowody a jak narazie ich nie przedstawiacie.
Yacho czekam z niecierpliwoscia na nowe informacje. A jutro zadzwonie na KUL z prosba o udostepnienie Twojej magisterki bo zaciekawił mnie temat

Pan z cynamonu
Wybory w Parczewie

Dereck napisal,cyat:

Ty potwierdzasz ze masz jakies dokumenty obciazajace władze w tym okresie.

Zupelnie nie napisalem takich rzeczy.

Dereck napisal,cytat:

Panie z Cynamonu oskarzenia o łamanie prawa przez poprzedniego burmistrza

Yaho napisał ze P. Mroczek łamał prawo sprzeniewierzajac publiczne pieniadze

To w koncu ja czy yaho ? I czy yaho napewno tak napisal ? W ktorym miejscu ?

Takie jest moje zdanie ze interpretujac dowonie nasze wypowiedzi bardziej szkodzisz sobie i Burmisrzowi Mroczkowi.