O Parczewie

10 posts / 0 new
Ostatni wpis
spolecznik
O Parczewie

Na podstawie dokumentow zrodlowych ,ktore sa w internecie dokladnie przeanalizwalem plan iwykonanie budzetu za 2009r, i swoj wpis ogranicze tylko do ogolnego wykonania budzetu i zadluzenia na koniec 2009r. , a wiec spraw w skali makro . Otoz prosze panstwa na uchwalony budzet : dochody -45.053 tys. zl., wykonano- 31.953 tys. zl. tj. 70.8% ,zas wydatki planowane : 49.998tys zl. wykonano na kwote 39.696tys zl. tj,79.42% , dlatego tez tylko w ciagu roku 2009 , deficyt budzetowy wzrosl z 4.914 tys zl. do 7.743 tys zl. ,tj. o 2.829 tys zl. Jak latwo policzyc deficyt w ciagu jednego roku wzrosl az o 63% , a juz i tak byl b.duzy .! A jak wyglada zadluzenie Gminy : otoz na dzien 01.01.2009r. wynosilo 5.057tys. zl. , zas na koniec 2009r. jua 11,450 tys zl. , z poczatku nie wierzylem i myslalem , ze przestawilem przecinek . ze to nimozliwe zeby w ciagu roku zadluzenie gminy wzroslo o 226% ., ale u nas wszystko jest mzliwe . Analizuje dalsze dokumenty cdn.

narcyz
O Parczewie

jeśli jest tak jak piszesz, to zastanawiający jest fakt dlaczego jest tak wielu kandydatów na urząd burmistrza. Dziwi mnie najbardziej w takich okolicznościach kandydatura p. Chmielarza, która był chyba radnym miejskim i miał wgląd w tą sytuację z bliska. Dziwi mnie tudzież p. Bronikowski, który mając tak dobrze prosperujący biznes chce się pchać w tak duże zadłużenie. A najbardziej dziwi mnie pan Mroczek, który jadł już chleb z tego pieca i wie czym to smakuje. Proponuję niech piwo wypije ten, który je naważył, czyli wg autora tematu p. Kędracki. A jeśli jest to tylko przedwyborcze oczernianie oparte na kłamstwach i chęci zrzucenia ze stołka poprzednika to tym bardziej należy się głos Kędrackiemu.

spolecznik
O Parczewie

Mam przed soba uchwale R.I.O. z dn. 14.12.2009r. o prognozie lacznej kwoty dlugu gminy Parczew na lata 2010-2018, wynikajacej z planowanych i zaciagnietych zobowiazan , zalaczonej do uchwaly budzetowej na rok 2010. Otoz zadluzenie Gminy na koniec roku 2010 bedzie wynosilo 19mln180tys.zl. i to juz bedzie katastrofa dla finansow publicznych naszej Gminy, bo osiagnie max. pulap zadluzenia przewidiany ustawa tj. 60% dochodow biezacych Gminy . W ciagu tylko 2 lat dlug Gminy wzrosnie az o 379% .

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
O Parczewie

spolecznik napisał(a):
Mam przed soba uchwale R.I.O. z dn. 14.12.2009r.

A jest tam coś napisane o zobowiązaniach Budżetu Państwa wobec gminy. Wiadomo że duża część dochodów budżetu gminy pochodzi z dotacji zewnętrznych na różnorodne cele. Wystarczy niewielkie "narastanie" opóźnienia w przekazaniu dotacji, a zaległości sięgają sporych kwot. A wiadomo że rząd zamiata deficyt krajowy pod dywan jak się da, więc kwoty mogą być astronomiczne.
Druga "ciekawostka" jakie są należności gminy z tytułu zakończanych lub szacunkowo z tytułu prowadzonych prac inwestycyjnych objętych dopłatami z funduszy unijnych. Czyli ile kasy mamy dostać z UE ? Firmy / rolnicy realizując przedsięwzięcia w ramach programów wsparcia UE to czekają min. pół roku, a czasem znacznie ponad rok na przelew należnych środków. Ciekaw jestem jak wygląda to na szczeblu samorządu.
Czy są może w tej uchwale jakieś rekomendacje, zalecenia, czy opinia o stanie finansów gminy B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

spolecznik
O Parczewie

Co dalej mowi opinia otoz to, ze w 2011r. zadluzenie jeszcze wzrosnie i bedzie wynosilo 19mln.201tys.zl. i zrodlem splaty zadluzenia w latach 2011-2012 beda nastepne kredyty , a wiec Gmina jeszcze bardziej bedzie sie zadluzac i ja w tym miejscu juz nic nie rozumiem ! Otoz sz. rada na wniosek burmistrza w m-cu lipcu 2009r. uchwala dotacje celowa dla Woj. lubelskiego w wysokosci 402tys.zl. i dla Starostwa w wysokosci 50tys.zl. Czyzby nasza Gmina byla bogatsza od Wojewodztwa i Powiatu!!! Czy to jest celowe i gospodarne wydawanie naszych pieniendzy???

spolecznik
O Parczewie

w m-cu wrzesniu 2009r. na zapytanie jednego z radnych , jakie bezpieczne jest zadluzenie Gminy , ksiegowa odpowiedziala, ze do 16mln.zl. , przy planowanych dochodach do 33mln.zl. [ przypomne choc juz pisalem , ze dochody w roku 2009 zrealizowano w wysokosci 31mln.953tys.zl.] , a wiec czy sz.rada iburmistrz wychodza z zalozenia , im gorzej tym lepiej i po nas chocby POTOP!!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
O Parczewie

Zawsze rozumiem "społeczną" troskę, ale nie rozumiem dlaczego nagłaśnia się tylko część cyferek.
Zapytałem o "pozostałe" zapisy w dokumencie, licząc na choćby linka do źródełka wiedzy strasznej, choć częściowo tajemnej ;)
Na szczęście jest google i jest BIP. Otóż z mojej magicznej kuli pod nazwą Rb-NDS rzeczywistość wygląda trochę mniej katastrofalnie ...
Stan na 30.09.2010 : dochody 56% planu :o, ale wydatki 50% PLANU :) Wykonanie deficytu niecałe 8% planu. Czyli nie "jakieś" 8 mln tylko zaledwie 0,6. Jak powiedział Mark Twain "Pogłoski o mojej śmierci były mocno przesadzone".

I teraz nie wiem czy mamy jakieś inne dane, czy to niewiedza, czy może POprostu manipulacja ;) Jakoś mi się z tezami słynnej ulotki przedwyborczej kojarzy.

... a żebym nie zapomniał - ściśle jawny dokument Rb-NDS http://www.bip.lublin.pl/miastoparczew/upload/pliki/Rb-NDS_-III_kwartal_2010.pdf

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

robot
Obrazek użytkownika robot
O Parczewie

Daj spokój Paluch. Walka z botami. Poziom politspamu osiąga właśnie punkt kulminacyjny. Wątpię żeby którykolwiek z tych użytkowników wypowiedział się kiedykolwiek jeszcze na tym forum po 21 listopada...

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
O Parczewie

robot napisał(a):
Daj spokój Paluch. Walka z botami. Poziom politspamu osiąga właśnie punkt kulminacyjny. Wątpię żeby którykolwiek z tych użytkowników wypowiedział się kiedykolwiek jeszcze na tym forum po 21 listopada...

Faktycznie dobrze że to już koniec (w niedzielę) ...
Ale po pierwsze "dzieci" to mogą czytać teraz albo za kilka lat i co sobie o nas pomyślą, po drugie zakładam że mogę się mylić merytorycznie i co do preferencji wyborczych więc "drążę" co ciekawsze wątki, po trzecie z tymi "botami" to ostrożnie - pewnie są już tu agenci z agencji reklamowych, ale że marnie im idzie więc może w desperacji pojawili się już sami kandydaci ... więc zachowajmy powagę, w końcu nie wiadomo kto wygra. Oby najlepszy :|

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

spolecznik
O Parczewie

Widzac ogromne zadluzenie Gminy ,bardzo kiepsko widze jako "dobrego gospodarza " P. Mroczka . Bo za co bedzie ukladal kostke , ktorej byl pradopodobnie wspoludzialowcem w jej produkcji . Trzeba bedzie splacac dlugi , a to za "wysokie progi" , jak na umiejetnosci p. Mroczka , ktory zna sie tylko na inwestycjach , a to na burmistrza stanowczo za malo!!!