Rada Miejska w Parczewie

20 posts / 0 new
Ostatni wpis
fikus
Rada Miejska w Parczewie

Dzis odbylo sie dokonczenie I posiedzenia nowej Rady Miejskiej Parczewie.
Nie obylo sie bez niespodzianek :)
Wbrew wczesniejszym ustaleniem Burmistrza i jego zwolennikow nie udalo sie powolac Pani Matejczuk na Przewodniczaca Rady.
Mlodzi sie zebrali i wybrali Pana Henryka Szycha.

Zaczelo sie ciekawie :)
Wyglada na to ze Burmistrz w tej chwili nie ma wiekszosci, ale co bedzie dalej zobaczymy :)

tomek
Rada Miejska w Parczewie

I tu się nie ma z czego cieszyć. Bo tacy jak Ty pociągnął to miasto na dno!!! To ze burmistrz nie ma większości to świadczy tylko o braku chęci współpracy rady już na samym początku. Na szczęście to tylko 4 lata. Mam jednak nadzieje że nie zostanie po Was tylko kupa smrodu ale jednak coś dla miasta w zgodzie zrobicie. Weźcie się w garść i do roboty.

fikus
Rada Miejska w Parczewie

A klepanie wszystkiego co zechce Burmistrz to by bylo dobre ?
Byc moze tak byc moze nie. Poprzednia Rada klapala co chcial. Napewno nikt dobrych pomyslow blokowac nie bedzie.

Fikus
gg: 1027945

wagabunda
Rada Miejska w Parczewie

Myślę jednak, że wybór Pana Szycha na Przewodniczącego Rady może być z korzyścią nie tylko dla Pana Burmistrza ale również dla całego miasta. Dobra współpraca obu Panów może zaprocentować dobrymi efektami. Wystarczy tylko aby Nasz Burmistrz wykorzystał niepodważalną wiedzę Nowego Przewodniczącego i Jego duże możliwości . Myślę, że Pan Henryk chętnie będzie służył radą i nakreśli odpowiedni kierunek... Powinny się dogadać... co można i jak można......
Czy nie o to chodzi w tej całej sprawie......?

spolecznik
Rada Miejska w Parczewie

Burmistrz nie ma większości na własne życzenie!!!. Przed sesją bowiem podzielił wszystkie stanowiska nie zapraszając 3 radnych . Na sesji zaś zażyczył sobie podwyżki "tylko" o 2200 zł. i dzięki zdecydowanej postawie nowych radnych nie uchwalono poborów dla burmistrza w wysokości 9900zł.miesięcznie!!!!, za głosowali radni: Matejczuk, Nazaruk, Sokłowski . Szkoda, że nie wybrano w 100% nowej R ady !!! Młodzi tak trzymać !!!!!!!!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Rada Miejska w Parczewie

Nie będę udawał, że znam lub chociaż kojarzę wszystkich radnych - zostali wybrani demokratycznie i to się liczy najbardziej, natomiast mnie jako wyborcę bardzo interesuje co z tego rządzenia będzie wynikać konstruktywnego.
Wybór Pana Szycha na przewodniczącego nie był żadnym zaskoczeniem, jako osoba energiczna i z dużym doświadczeniem życiowym po pierwsze wiedział jak przekonać radnych do swojej kandydatury, po drugie na pewno był jednym z najlepszych kandydatów na to stanowisko. Pytanie tyko czy ten "power" nie wykreuje Burmistrza bis lub jakiegoś anty-Burmistrza.

spolecznik napisał(a):
Przed sesją bowiem podzielił wszystkie stanowiska nie zapraszając 3 radnych .

Nie bardzo rozumiem o jakie (wszystkie) stanowiska tu chodzi.

A te 2.200zł to jest pensja netto czy brutto. A jeśli brutto to ile wyjdzie do wypłaty - bo mi tak wychodzi coś ok. połowy. I jaki to jest wskaźnik podwyżki w stosunku to dotychczasowego wynagrodzenia, po uwzględnieniu inflacji w ciągu 4 lat B)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

narcyz
Rada Miejska w Parczewie

jak miało być 9900 po podwyżce brutto, to przed podwyżką zarabiał jakąś marną kwotę na tle np. wójtów z sąsiednich wiosek, nie mówiąc o starostwie. Żenada dla radnych, że już na początku swojej kariery tak się popisują. A w ogóle kto to są ci "młodzi radni"- kim są z zawodu, jaką pracą się zajmowali/zajmują i czy mają jakieś doświadczenie w podejmowaniu tak ważnych decyzji.
Nie powiedzieli też ile wynosi dieta radnego za udział w sesji 1x w miesiącu i podniesienie ręki za lub przeciw. Może by tak społecznie popracowali

looginek
Rada Miejska w Parczewie

fikus napisał(a):
Dzis odbylo sie dokonczenie I posiedzenia nowej Rady Miejskiej Parczewie.
Nie obylo sie bez niespodzianek :)
Wbrew wczesniejszym ustaleniem Burmistrza i jego zwolennikow nie udalo sie powolac Pani Matejczuk na Przewodniczaca Rady.
Mlodzi sie zebrali i wybrali Pana Henryka Szycha.

Zaczelo sie ciekawie :)
Wyglada na to ze Burmistrz w tej chwili nie ma wiekszosci, ale co bedzie dalej zobaczymy :)

Brawo Panie radny Dominik!!!
Tak Trzymać, niech wreszcie coś się dzieje! Nie ma co siedzieć cicho- trzeba zrobić trochę zadymy, bo robiło się nudno. :):):). Pośmiejmy się razem z burmistrza, starych radnych itd. TAK TRZYMAĆ. Właściwie to nie jest istotne czym merytorycznie ma się zajmować rada, ważne żeby dokopać tym starym, złym radnym.
Na koniec- jako jednemu z młodych przedstawicieli radnych- PROSZĘ ABYŚ PANIE DOMINIK WYSTĄPIŁ Z INICJATYWĄ DRASTYCZNEGO OBNIŻENIA, A NAWET POZBAWIENIA DIETY RADNYCH. 900 ZŁ MIESIĘCZNIE DLA RADNEGO I OK 2000 ZŁ DLA PRZEWODNICZĄCEGO /NETTO/ TO STANOWCZO ZA DUŻO JAK NA OK 8 GODZ. PRACY ŚREDNIO MIESIĘCZNIE. o TO PROSZĄ CIĘ TWOI WYBORCY!!!!!!

spolecznik
Rada Miejska w Parczewie

Paluch napisał/a/ O jakie stanowiska chodzi ? -przewodniczącego Rady, 2v-ce parewodnczących, 4 przewodniczacych komisji stałych Rady , Władza absolutna jak u Łukaszenki . Brawo Paluch!!!!! Jeżeli chodzi o pdwyżkę 2200zł. to w Patrczewie ludzie pracują za 1000zł, cały miesiąc i z tego utrzymują rodziny !!!!

looginek
Rada Miejska w Parczewie

fikus napisał(a):
Drogi looginku ...

A skoro piszesz do mnie z nazwiska to sam miej odwage sie przedstawic :)

A obnizke diety oczywiscie przemilcze.

Po pierwsze nie jestem osobą publiczną- nie przedstawiałem się w czasie kampanii, co ty zrobiłeś i dzięki temu zapewne zdobyłeś także głosy. Po drugie nie rozumiem- dlaczego mówisz o przemilczeniu obniżki diety??? Wypowiedz się w tej kwestii- policz ile wychodzi netto dla burmistrza miesięcznie, ile dla radnego, ile dla przewodniczącego- za godzinę pracy. Liczyć zapewne umiesz, a wyborcy są tego na pewno ciekawi ;)

looginek
Rada Miejska w Parczewie

fikus napisał(a):
Burmistrz ma ok 7900 brutto wiec to wychodzi jakies 5800 na reke mniej wiecej.
Dieta jeszcze nie wiem ile, wiec sie nie wypowiem.
Tak na marginesie na posiedzenich Rady spedzilem ok 4 godzin, beda jeszcze 2 komisje i 1 sesja w grudniu . Poza tym dostalismy projekt budzetu wiec szczytanie go i analiza zajmnie mysle conajmniej kilka dni ..... wiec mowienie o 900 zl za godzine to chyba cos nie tak :)

Wiedzialem ze nie odpowiesz na moje konkretne pytania bo tylko robienie zadymy Cie interesuje ........... :)

Szanowny Panie Radny!
życzę owocnego "szczytania" nie mylić z.... no nie ważne. I jeszcze raz proszę przeczytać- nie 900 za godzinę a 900 za 4-6 godz. w miesiącu, to tak na marginesie umiejętności czytania ze zrozumieniem, która niewątpliwie przyda się przy "szczytywaniu".

fikus
Rada Miejska w Parczewie

Kurcze musze uwazac na literowki bo mam tu ostrego krytyka :)
No tak, napisales 8 godzin umknelo mi .... zwracam honor ...

Wiec jako Twoj Radny zapraszam Cie w takim razie jutro na piwo czy cole, chetnie Cie poznam i moze dowiem sie odpowiedzi na moje konkretne pytania, moze poznam Twoja wizje funkcjonowania miasta, bo widze, ze masz ogromne pojecie na ten temat.

Pozdrawiam

Fikus
gg: 1027945

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Rada Miejska w Parczewie

looginek - czyżby niedoszły radny. Proponuje jeśli masz pytania do radnego fikus'a to polecam PW a nie rozwalanie tematu na osobiste spory.

Dieta radnego patrząc na obowiązki to te 900zł to i tak śmiech na sali więc oszczędności proponuje znaleźć gdzieś indziej.

Co do podwyżki dla Burmistrza nie widzę w tym nic złego. Jeśli patrząc na skok inflacji i możliwości budżetowych miasta. Druga sprawa to normalne, że człowiek chce coraz więcej zarabiać. Większa pensja mobilizuje do aktywniejszego działania.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Rada Miejska w Parczewie

Poczet nowych radnych http://parczew.com/ (Temat : pełny skład nowych władz, prezentacja flash trzeba kliknąć na obszar fotek, linku niestety nie da się wkleić).

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Jelonek
Rada Miejska w Parczewie

Czy to prawda, że Pan Burmistrz faworyzuje niektórych radnych ????:@ Tych w temacie proszę o wypowiedź

Actus hominis, non dignitas iudicetur.

Burmistrz
Rada Miejska w Parczewie

Jelonek napisał(a):
Czy to prawda, że Pan Burmistrz faworyzuje niektórych radnych ????:@ Tych w temacie proszę o wypowiedź

Oczywiście, że faworyzuje. Tym, którzy są moimi faworytami są wypłacane podwójnie diety, mają możliwość raz do roku wypoczywać w kurortach nad Bałtykiem, a dla najlepszych są "plaże Egiptu". Posiadają również do swojej dyspozycji służbowe samochody, swoje sekretarki, do dyspozycji 1000m2 kostki brukowej do wyłożenia w dowolnym miejscu.. i co tam jeszcze sobie Pan/Pani Jelonek może dodać.
Niestety, mówiłem już to kilka razy- sieć wszystko przyjmie, można się chować za pozorną anonimowością i pisać co się nawinie pod klawisze.
Ale chciałbym uprzedzić- nie należę do ludzi, którym jeśli się pluje w twarz to mówią że deszcz pada. I nie mam zamiaru tolerować wypowiedzi, które sieją kłamstwo i mają- w mojej ocenie- skłócić radnych, ze sobą i ze mną. Dlatego uprzedzam-dostępny środkami prawnymi będę dochodził swoich praw i praw radnych.
Tyle w temacie.

CasThor
Obrazek użytkownika CasThor
Rada Miejska w Parczewie

oj! może lepiej zamiast grozić trolom internetowym pozbyć się ich czarną magią hehe? Myślę Panie Burmistrzu że grożenie w ten sposób nie jest dobrą rzeczą bo trąci tyranią.Spotkało mnie ostatnio pod sklepem nocnym w Białej Podl. zdarzenie. Trzech żuli zaczepiło mnie przed wejściem żebym im kopsnął szluga.Kiedy im grzecznie powiedziałem żeby spier...i wszedłem do środka zastanawiałem się czy jak wyjdę to będę musiał użyć środków obrony koniecznej.Jednak nie stałem i nie polemizowałem z nimi bo po co? Nie groziłem też im bo co żula obchodzi groźba. Tu jest inaczej ale w sumie nie wiem jak bardzo.Niech Pan robi swoje,oceni Pana Przyszłość i Historia. Oczywiście jak żulek by mnie dotknął pewnie dostałby w ryja jednak nic takiego miejsca nie miało.Na szczęście.Swoją drogą pozdrawiam Policję w Białej gdzie gnoje zaczepiają ludzi w biały dzień i cieszę się że mieszkam w Parczewie.

CasThor.
Życie to nieustający stukot kół po wertepach.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Rada Miejska w Parczewie

Burmistrz napisał(a):

Oczywiście, że faworyzuje. Tym, którzy są moimi faworytami są wypłacane podwójnie diety, mają możliwość raz do roku wypoczywać w kurortach nad Bałtykiem, a dla najlepszych są "plaże Egiptu". Posiadają również do swojej dyspozycji służbowe samochody, swoje sekretarki, do dyspozycji 1000m2 kostki brukowej do wyłożenia w dowolnym miejscu..

Tyle w temacie.

:) :) :)
Poprawił mi Pan humor na początek dnia.

spolecznik
Rada Miejska w Parczewie

Czyżby burmistrz chciał powrotu głębokiej komuny??? Kto ma inne zdanie to wróg nr 1? . Co to znaczy skłócić radnych??? Ta wypowiedż burmistrza b. pasuje do ostatniej wypowiedzi posła Brudzińskiego, czyżby był wzorcem do naśladowania? Strach pomysleć co będzie dalej ???

almaj
Rada Miejska w Parczewie

spolecznik napisał(a):
Czyżby burmistrz chciał powrotu głębokiej komuny??? Kto ma inne zdanie to wróg nr 1?

Nie kumam? Burmistrz, z pełną odpowiedzialnością i jawnością piętnuje atak na swoją osobę. Nie grozi, tylko informuje o konsekwencjach prawnych czynu... Po to mamy demokrację żeby z niej korzystać... Popieram Panie Burmistrzu. Oprócz rozwijania lokalnej demokracji trzeba też dbać o rozwijanie lokalnej KULTURY POLITYCZNEJ! Odniesienia do posła Brudzińskiego nie będę komentował, szkoda czasu i jest realna obawa "niezrozumienia".