Darmowy internet

5 posts / 0 new
Ostatni wpis
alejandro
Darmowy internet

Czy mnie ten temat ominął czy został po prostu zamieciony pod dywan? Miał być genialny darmowy internet w powiecie za grube miliony a okazuje się, że miało być dobrze a wyszło jak zawsze.

http://www.e-wspolnota.com/Region/Wydarzenia/Internet_bedzie__ale_wolny_...

orange
Darmowy internet

Póki co można sobie zamówić Aero2. Jest darmowy jeszcze przez jakieś 2 lata. Ma swoje wady, bo jest wolny i co 60 minut trzeba wznawiać połączenie ale za to darmowy. Jedyny wydatek to kaucja za kartę 20zł i trzeba sobie dokupić modem.

alejandro
Darmowy internet

Jest taki jaki miałby być ten na terenie naszego powiatu.
Chodzi o to, że przy budżecie na ten rok coś ponad 40 milionów złotych zostanie wydanych ponad 12 milionów na internet, który rzekomo miał być darmowy, a na dodatek korzyść z tego wydatku będzie żadna. Bo generalnie szkoły i urzędy już posiadają internet, który przy odrobinie dobrej woli w tych budynkach można było zrobić ogólnodostępnym i darmowym.
Przypomina mi się tu scena z Konsula z Piotrem Fronczewskim jak przyjechał do jakiegoś miasta i udając konsula spotkał się z włodarzami tego miasteczka i zaproponował im że jakoby przy okazji otwierania konsulatu w ich mieście może sfinansować im jakąś inwestycje. Wtedy ktoś na kształt burmistrza tego miasta zadumał się mówiąc: Jest tyle różnych potrzeb, że ciężko jest mi coś wybrać.
A po chwili on czy któryś z radnych mówi: To w takim razie może postawmy pomnik. - Tak, pomnik to jest dobry pomysł.

No to i my mamy pomnik. Pomnik na miarę naszych możliwości oczywiście. I nikt nie musi się obawiać, że ktoś się zapyta po co nam ten misiu. Nawet jak mu odpada oczko.
Temu misiu.

orange
Darmowy internet

To skoro z budżetu miasta pójdzie na ten cel 12 mln zł. To kto będzie pobierał opłatę za internet? Miasto czy jakaś prywatna firma?

alejandro
Darmowy internet

Dokładnie nie pamiętam i musiałbym sprawdzić, ale w papierowym wydaniu Wspólnoty było, że aby można było udostępnić wszystkim ten internet na który pójdzie 12 baniek z naszych kieszeni to musiałaby to obsługiwać jakaś firma. A firma jak wiadomo charytatywnie tego robić nie będzie.