Homoseksualizm - mity i fakty

105 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Andysz, nie porównuj zboczenia (pedofilii) do orientacji seksualnej.
Pedofilia to zupełnie inne zjawisko. I tutaj niestety okazuje się, ze najczęsciej skłonności pedofilskie mają przykładni mężowie i ojcowie a nie osoby o orientacji homo.
Poza tym nie można stawiac na równi zboczenia jakim jest pedofilia i homoseksualizmu, bo ten drugi nikogo nie krzywdzi.
Kościol, społeczeństwo próbuje wpoić ludziom strach przed tym zjawiskiem i jak na razie się to udaje, bo większość osób nie wie o tym nic lub wie niewiele.
Tymczasem bardzo dobrze się dzieje, ze orientacja ta wychodzi z ukrycia, że ludzie przestają powoli bać się mówić głośno - jestem gejem i jest mi z tym dobrze.
Tutaj nie ma innego sposobu aby w końcu społeczeństwo zaczęło dostrzegać tych ludzi jako ludzi a nie wynaturzonych zboczenców.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Nie musisz, ale wystraczy, ze pokażesz się na ulicy z dziewczyną i nikt was nie bedzie wytykał palcami.
W przypadku gejów czy lesbijek sprawa się komplikuje.

Przypomniało mi się coś moze nie na temat ale świetnie ukazujące stosunek części społeczeństwa do ludzi którzy wygladem, zachowaniem odbiegają od przyjętej "normy"
Otóż, chłopak który robił mi tatuaż opowiadał, że miał kiedyś klientkę która zrobiła sobie tatuaż na klatce piersiowej (do obejrzenia na jego stronie http://www.tatuaz.republika.pl/) i wywoływała tym straszne oburzenie, do tego stopnia, ze baby ze sklepu wychodziły bo nie chciały koło niej stać.
I to jest najbardziej przykre, dla ludzi którzy są inni lub mają inny stosunek do życia, takich ludzi się odrzuca, bo "nie pasują" do reszty.

BTW, Ronin, chętnie poczytam fachowe opracowania. Jak możesz wrzuć linki.

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

echh... to są poglądy... Xdr ma racje... Jeśli gej jest gejem wcale nie musi tego manifestować. Nie wszyscy są tacy że będą go gnębić za to jaki jest. Gnębienie może sie dopiero przy manifestacji zacząć. yvonne mam do Ciebie szacunek i nie wiem na jakiej podstawie Ty próbujesz mi dalej klarować że to jest genetyczne? wiem o tym. Ostatnio [no nie tak ostatnio-z pół roku temu]chyba w informacjach oglądałem podważenie tej teorii że człowiek nie rodzi się homoseksualistą na podstawie badań DNA. A mi jest wszystko jedno... akceptuje ich dopóki nie mieszają swojej orientacji w życie innych ludzi. Paradowanie i afiszowanie się nie jest potrzebne...nie popadajmy w skrajności... nikt ich tak nie piętnuje...

Poza tym moim zdaniem dyskusje i kłótnie nie mają sensu... poglądy są poglądami a spory tylko je umacniają, więc temat rzeka...

Tylko nie łapać mnie za słówka i nie mówić że kościół każe mi o nich nie mówić bo tak jest wygodniej ;)

co to jest kk?:P
Kościół katolicki? Nie ja po raz kolejny wykazuje się nieznajomością lecz Ty ;)

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Homoseksualizm - mity i fakty

kk - ku klux klan :D Bardzo podobne poglady do rydzykowych specjalnych beretow.
Kazdy powinien miec prawo byc soba. Chcesz miec tatuaz, miej, dready - nie ma problemu. Ubrac sie tak jak Ci pasuje? Chcesz wyjsc ze swoim chlopakiem/dziewczyna na miasto i nie czuc sie zagrozony?
Tylko jest pewien problem - nasze spoleczenstwo. Ogromnie nie tolerancyjne, zakompleksione.
I dla tego, zeby wywalczyc sobie prawo do normalnosci, wszyscy Ci, ktorzy sa ogromnie dyskryminowani musza o to walczyc.
Jak byscie sie czuli jak by np wszystkich grajacych w csa inni ludzie uwazali za tredowatych?? Dlaczego? bo tak... Bez logicznych argumentow, poprostu gracz jest zlem ostatecznym i kropka. Taka wlasnie sytuacje maja ludzie, chodzby troche rozniacy sie od przecietnej polskiego spoleczenstwa.
Xander, jak wroce bedziemy musieli pogadac, nie przyjeles jeszcze moich nauk do konca :)

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

zales00 napisał/a:

Poza tym moim zdaniem dyskusje i kłótnie nie mają sensu... poglądy są poglądami a spory tylko je umacniają, więc temat rzeka...

Tylko nie łapać mnie za słówka i nie mówić że kościół każe mi o nich nie mówić bo tak jest wygodniej ;)

co to jest kk?:P
Kościół katolicki? Nie ja po raz kolejny wykazuje się nieznajomością lecz Ty ;)

Akurat ja nie spotkałam się z przychylnym nastawieniem naszych księży do problemu homoseksualizmu, oczywiscie nie można generalizować i twierdzić, ze wszyscy są temu przeciwni - prawdopodobnie księża - geje mają inny stosunek do tego.
Chodziło mi bardziej o te zastraszanie i pewnego rodzaju dezinformację. Zapytaj przeciętnego człowieka co wie na ten temat to z pewnością albo powie, ze go to nie interesuje albo, że to choroba którą powinno się leczyć. Niestety takie postawy wynikają z niedoinformowania, bo tak naprawdę komu taki gej przeszkadza?
Piszecie, ze się z tym obnoszą, cóż, pary hetero też się obnoszą ze swoją seksualnością i jakoś nikt nie protestuje bo uważa to za normalne, a parę homo już nie.
To tak jak z odmiennością - społeczeństwo bardzo lubi kiedy ludzie się dopasowują do okreslonego wzorca, każda odmiennośc jest nieakceptowana lub akceptowana z wielkim trudem.

Edytowane. Administracja.

orange
Homoseksualizm - mity i fakty

yvonne napisał/a:

Akurat ja nie spotkałam się z przychylnym nastawieniem naszych księży do problemu homoseksualizmu...

A jakie spotałaś nastawienie księży?? Czy któryś ksiądz o których powyżej mówisz, nietoleruje gejów jako ludzi?? czy może jest przeciwny zachowaniom homoseksualnym??
Bo to są dwie różne sprawy. Ksiądz nie może powiedzieć że zachowania homoseksualne są ok i pary gejowskie są ok, a to dlatego, że wg nauki Kościoła homoseksualizm jest grzechem..koniec kropka. Tak samo ksiądz nie powie, że ok są stosunki przed małżeństwem, a to nie znaczy, że nienawidzi młodych ludzi którzy się grzmocili przed ślubem.
Coś musi być nie tak z księdzem jeśli nie szanuje człowieka nawe jeśli jest homoseksualistą.

M
Homoseksualizm - mity i fakty

"M nie spodziewałem się takiej tępoty u Ciebie. "
nie znasz mnie, wiec nie oceniaj

"a nie Pani M z Parczewa."
jezeli chodzi o mnie, to nie jestem ani pani, ani z parczewa

i dalej uwazam to co napisalem za sluszne. kazdy ma swoj poglad na pewne sprawy i nigdy nie powiem dobrego slowa na pedalow. dla Ciebie "GEJE OK!" dla mnie nie.

oraz

JESZCZE JEDEN TAKIE WYRAŻENIE TO BAN
NIE UMIESZ SIĘ WYSŁAWIAĆ TO W OGÓLE NIC NIE PISZ - gruha

ok. nie ze sie boje Twojego bana, po prostu nie bede pisal. przeczytam czasami newsa, czy cos ;]

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

orange napisał/a:

A jakie spotałaś nastawienie księży?? Czy któryś ksiądz o których powyżej mówisz, nietoleruje gejów jako ludzi?? czy może jest przeciwny zachowaniom homoseksualnym??
Bo to są dwie różne sprawy. Ksiądz nie może powiedzieć że zachowania homoseksualne są ok i pary gejowskie są ok, a to dlatego, że wg nauki Kościoła homoseksualizm jest grzechem..koniec kropka. Tak samo ksiądz nie powie, że ok są stosunki przed małżeństwem, a to nie znaczy, że nienawidzi młodych ludzi którzy się grzmocili przed ślubem.
Coś musi być nie tak z księdzem jeśli nie szanuje człowieka nawe jeśli jest homoseksualistą.

A mnie to dziwi, bo przecież ci ludzie nikogo nie krzywdzą, darzą się uczuciem i nawet jeżeli dla kogoś to jest smieszne tak niestety jest.
Instytucja kościelna jest po prostu zacofana, oczywiscie nie mam nic przeciwko religii, bo sama w sobie nie nawołuje do czynienia zła i z założenia jest dobra ale rozbieżności pomiędzy zasadami a postępowaniem są już znacznie większe.
Zeby nie być źle zrozumianą chodzi mi głownie o to, że odrzuca się wszelkie obiektywne argumenty bo stoją one w sprzeczności z ogólnie przyjętymi normami postępowania.
Takim sposobem nigdy nie dojdzie się do porozumienia, a jedynie pogłębi róznice.
Podobnie jest z wieloma osobami które nie mając pojęcia lub z jakiegoś niezrozumiałego strachu (M, czy ty się boisz gejów, ze tak ich nienawidzisz, czy sam masz takie skłonności i starasz się je wyeliminować? Oczywiscie bez urazy) przed czymś czego nie rozumieją wolą od razu to odrzucić i określić mianem złego, niemoralnego, chorego itp.

M, zamiast niepotrzebnie dyskutować zacznij pisać starając się nie uzywac słow powszechnie uznawanych za niekulturalne. Wątpię abyś w codziennym życiu tak się wyrażał a już na pewno nie do swojej kobiety.
Tak się nie pisze, język polski jest naprawdę bogaty i można znaleźć nawet sporo wyrazów związanych z seksualnością, nie zniżajmy się do poziomu rynsztoku.
Nie na darmo seksuolodzy twierdzą, ze Polacy nie potrafią rozmawiać o seksie w kulturalny sposób.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Homoseksualizm - mity i fakty

yvonne napisał/a:
Takim sposobem nigdy nie dojdzie się do porozumienia, a jedynie pogłębi róznice.

Będąc ciągle niepoprawnym optymistą, chciałabym zauważyć że pomimo ostrych niekiedy wypowiedzi padło tutaj wiele merytorycznych argumentów. Ośmielę się nawet zaadorować stwierdzeniem, że dyskusja stoi pod tym względem na wysokim - może nawet najwyższym poziomie w historii forum B), dlatego też jesteśmy bliżej porozumienia i zrozumienia niż "średnia krajowa".

Muszę się ustosunkować do tematu pobocznego, czyli pedofilii. Z badaniami statystycznymi jest tak, że najważniejsza jest uczciwa interpretacja. Nie będę negował, że to "normalni" ojcowie średnio częściej molestują dzieci niż homoseksualiści (świetna wiadomość medialna = szok :) ). Załóżmy jednak, że czynnikiem sprzyjającym uaktywnieniu się choroby pedofilii jest posiadanie rodziny i naturalne ojcostwo. Jeśli przy takiej hipotezie porównamy grupę posiadającą własne dzieci i grupę ich nie posiadającą, to pomimo jednakowych skłonności, rola życiowa obciąży ojców "normalnych". A bez tej grupy "ryzyka", nie będzie niestety dzieci ;) To jest tak, jakby twierdzić że nosorożec jest mniej groźny od lwa, bo nie pożera ludzi :) = news medialny => klasyczna rodzina gorsza niż rodzina homo :|

A co do preferencji seksualnych, to jest osobista i bardzo trudna sprawa każdego, bo ...
Niech sobie każdy hetero chłopak wyobrazi sytuację, że podoba mu się dziewczyna, super laska, świetna kumpela, ogólnie naj, ale nie może nikomu o tym powiedzieć, ani w rodzinie, ani znajomym, nie może nawet zdradzić się z tym szczerym uczuciem przed obiektem westchnień, bo to nienormalne, za to wszyscy mu radzą żeby umówił się z jakiś fajnym chłopakiem z jego klasy, a może nawet jakiś kolega już zaproponował mu randkę, albo randka już była ale się nie udała ... :(
Myślę, że wystarczy wyobrazić sobie jaki koszmar przeżywa osoba w takiej sytuacji, żeby trochę zrozumieć desperackie próby wyjścia z życiowego impasu.

Preferencje seksualne, to jest osobista i bardzo trudna sprawa każdego, ale ...
Jeśli dopuścimy wolność jednostki w sferze orientacji seksualnej, to niech to będzie wolność odpowiedzialna. Jeśli dla kogoś jest normą zachowanie odwrotne od ogólnie przyjętego i tolerujemy taką sytuację, to demonstrując je publicznie MUSI być przygotowany na przejawy zdziwienia, niezrozumienia - ogólnie na reakcje obronne psychiki zaszokowanych obserwatorów. Czy ci zaszokowani obserwatorzy nie mają prawa do wyrażania swoich emocji, obrony własnych przekonań. Tolerując parady równości, tolerujmy kontrdemonstracje z całym ich folklorem. A może po prostu żyjmy razem szanując swą odmienność, jakoś to będzie ... :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Andysz
Homoseksualizm - mity i fakty

To co napisał na końcu Paluch popieram w 100%

OK weźmy Zoofilie. Są ludzie, którzy mają takie preferencje. Nikogo nie wykorzystują jak pedofile. Znane są przypadki kobiety kopulującej z osłem notabene opisane zdaje mi się w literaturze. Czy to jest w porządku? Kobiety nikt nie zmuszał osła chyba też. Robili to dla satysfakcji i własnego zadowolenia. Dany przypadek pokazuje, że kobietę nie satysfakcjonują związki homo lub hetero.

Związek heteroseksualny prowadzi do czegoś. Do podtrzymania gatunku a homoseksualny jedynie do zadowolenia partnerów. Chyba, że homoseksualiści współżyją ze sobą jeszcze dla innych celów.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Andysz napisał/a:

Związek heteroseksualny prowadzi do czegoś. Do podtrzymania gatunku a homoseksualny jedynie do zadowolenia partnerów. Chyba, że homoseksualiści współżyją ze sobą jeszcze dla innych celów.

No wiesz, nie każdy uprawia seks wyłącznie w celu prokreacji. Zdecydowana większość robi to bo lubi stosując środki antykoncepcyjne.
Są też tacy ludzie, którzy świadomie nie chcą zakładać rodziny ani mieć dzieci i też potrafią być szczęśliwi i cieszyć się życiem.
To, że promuje się jeden słuszny model - mama,tata plus dzieci nie oznacza, ze wszyscy muszą go powielać.
Dlaczego uważasz, ze małżeństwa, związki homoseksualne są złe? Tylko dlatego, ze uprawiają seks dla przyjemności? Marne to podejscie, bo jakoś nie wierzę, że Ty tego nie robisz.
Podałam tutaj w skrócie wyniki badań naukowych odnośnie wychowywania dzieci przez pary jednopłciowe i ku niezadowoleniu przeciwników nie ma prawie żadnych róznic pomiędzy wychowaniem dzieci przez hetero a homo.

Paluch, to nie jest tak, ze tradycyjna rodzina jest gorsza, wydaje mi się, ze obie są na tyle normalne o ile dorośli są normalni i na poziomie, że dzieci wychowują się podobnie. Zresztą jaki jest procent rodzin jednopłciowych? Niewielki, w niczym nie zagrażający tradycyjnemu modelowi.

Zgadzam się, oczywiscie, ze społeczeństwo nie akceptuje lub z trudem akceptuje odmienność, jednak wracając do sposobu wyrażania niezadowolenia to już zupełnie inna sprawa. Jakie straszne wyzwiska płyną pod adresem tych "odmieńców", czy w ten sposób manifestuje się swoje niezadowolenie, takim brakiem kultury i zdrowego rozsądku?
Uwazam, ze każdy ma prawo mieć takie poglądy jak chce, jednak zanim coś powie/napisze niech się 10x zastanowi w jaki sposób je wyrazi, a nawet jeżeli już chce coś powiedzieć w sposób ostrzejszy to niech przynajmniej coś na ten temat wie, niech ma jakieś rozeznanie przeciwko czemu protestuje.

Edytowane. Administracja.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Homoseksualizm - mity i fakty

Andysz napisał/a:
Związek heteroseksualny prowadzi do czegoś. Do podtrzymania gatunku a homoseksualny jedynie do zadowolenia partnerów. Chyba, że homoseksualiści współżyją ze sobą jeszcze dla innych celów.

bollocks

Nie jestesmy prymitywnymi zwierzetami. Jestesmy troche innymi zwierzetam :)
Nie zyjemy tylko po to, by zaspakajac swoje podstawowe instynkty. Mamy wolna wole i to jest nasze blogoslawienstwo. Bo inaczej bysmy tylko szli rano do pracy, jedli kolacje i spac.
W tak cenionej kulturze chrzescijanskiej bardzo duzo zwiazkow zyje nie miejac i nie planujac dzieci. I w czym oni sie roznia od homoseksualistow ??

Yvonne: razem z Roninem przyznajemy Ci medal za bohaterskie i niezmordowane tepienie glupoty i ciemnoty

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

Keeepih... inne zdanie to już ciemnota ? :D No tego się po Tobie nie spodziewałem :P Ja również mogłem napisać że wy jesteście tacy czy owacy bo sądzicie inaczej ;)

Myślę że nie chodzi tu o niedoinformowanie [ciemnota] lecz o wymianę różniących się poglądów.

Czarna Mamba
Obrazek użytkownika Czarna Mamba
Homoseksualizm - mity i fakty

Kepih, naprawdę chce Ci się dyskutować z tą zacofaną chołota i mentalnym zaściankiem (tu popieram Ronina w ciekawym stwierdzeniu "zę nie wyszłi mentalnie z Jasionki" czy jakoś tak, ładnie to brzmi)? Przecież to sa niereformowalne typy i takim niestety nawet młoteczkiem rozumu do głowy nie wbijesz.. To taka walka z wiatrakami.. Do niedawna myślałam, że to moja specjalnośc.. Po co w ogole ta dyskusja.. Niektórzy z tu obecnych są tak zatwardziałymi konserwatystami, że boja się nawet słuchac argumentów drugiej strony.. Albo po prostu nie chcą słuchać..

Revenge is a dish best served cold. [Kill Bill]

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Wydaje mi się, ze to nie jest głupota ale jednak niedoinformowanie, zważywszy na to, iż ludzie nadal uważają homoseksualizm za chorobę.
Mamba, czasami warto dyskutować, bo zawsze coś z tych rozmów zostaje, a przynajmniej jakaś wątpliwość, że może rzeczywiscie ktoś inny ma rację.
Nie chciałabym zeby nagle wszyscy mi przytaknęli ale nich się przynajmniej zastanowią, niech pomyślą, skąd się bierze u nich taka obawa przed odmiennością. Czy jest to kwestia wychowania, nacisku społecznego, religii itp.?
I co by czuły takie osoby gdyby nagle okazało się, ze ich dziecko urodziło się z preferencjami homo?

Edytowane. Administracja.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Homoseksualizm - mity i fakty

Wybacz Zales, ale poglady homofobiczne jak dla mnie pochodza albo z obaw nad swoja seksualnoscia albo z zacofania. Bo jak inaczej mozna je wytlumaczyc ?

Czarna Mamba
Obrazek użytkownika Czarna Mamba
Homoseksualizm - mity i fakty

Kochana, ale to jest beton, a nie wartosciowi oponenci do dyskusji.. Z takimi nie ma co polemizować.. No, chyba że na inne tematy, w których nie przejawiają takiego średniowiecznego myślenia..

Kepih pamietaj, że stawiasz mi piwo:)

Revenge is a dish best served cold. [Kill Bill]

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

PEACE :D

Żeby nie było ... tak jak pisałem... nie mam nic przeciwko homoseksualistom tylko manifestacjom, ale nikogo za samo to jaki jest nie potępiam.

Zamykam swoją dyskusję na ten temat.

Dziwi mnie tylko że jak parę osób wyjedzie poza Parczew uważa że ludzie tutaj są zacofani itd. Może częściowo i tak jest ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ;) Nie rozumiem też ubliżania Jasionce, chociaż za wielu ludzi stamtąd nie znam.

Kepih... nie mam homofobii ;) nie jest tak że potępiam takich ludzi... poczytaj posty wcześniejsze :P

Poza tym poziom forumowania nie polega na klasyfikowaniu się na ciemnotę i ludzi mądrych prawda?

Ronin
Homoseksualizm - mity i fakty

Jasionka to raczej byl przyklad, nie mam nic ludzi z jasionki rownie dobrze moglem napisac weirzbowka czy szytki czy inna mniejsza podparczewska spolecznosc. Raczej chcialem zilustrowac to co mam namysli

I piszac o ciemnocie i ograniczeniu, mialem na mysli tych ktorzy od samego poczatku bez jakiejkolwiek argumentacji rzucali teksty w stylu:
"Geje to pedaly i pedofile"

Jesli ktos potrafi dyskutowac na poziomie i przedstawic argumenty bez rzucania miesem to ok, a jesli rzucaja miesem to dlaczego by nie odpowiedziec im tym samym? Moze ich jezyk bedzie dla nich zrozumialy.

Swoja droga jestem ciekaw czy choc jedna osoba z grona homofobow spotkala, rozmawiala czy poznala w swoim zyciu jedna osobe o odmiennej orientacji. Czy tez wyciagja swoje wnioski z tego co zobaczyli w Telewizorze.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

No to rzeczywiście trochę przegięcie. Mówcie sobie co chcecie. Moja dziewczyna też myli pojęcia :/ ja mam tylko coś przeciwko manifestacjom a nie samym homoseksualistom, toteż za homofoba się nie uważam.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

zales00 napisał/a:
ja mam tylko coś przeciwko manifestacjom a nie samym homoseksualistom, toteż za homofoba się nie uważam.

Jesteś przeciwny wszelkim manifestacjom czy tylko tym organizowanym przez mniejszosci?

BTW, parady równości są nie tylko manifestowaniem orientacji seksualnej ale również dotyczą one wszystkich którzy w jakiś sposób mniej lub bardziej "odstają" od społeczenstwa, w tym ludzi uposledzonych, kalekich, itp.

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

Nie yvonne przeciwko takim nic nie mam. Drażnią mnie takie w których geje i lesbijki gromadzą się trzymając za rękę gdzie na końcu zaczynają się całować po to aby uwypuklić swoją orientację.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Ale co dokladnie Cię drażni? Ich zachowanie?
A zachowanie par hetero, też potrafią manifestować swoje uczucia publicznie. Czy to jest mniej denerwujące dlatego, ze jest typowe?

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

No właśnie... uważa się to za nie etyczne. Pary hetero nie gromadzą się tłumami poza tym. Są niby jakieś konkursy pocałunków itp ale to nie jest na taką skalę jak w przypadku homo.

Nie chciałbym nikomu zasłaniać oczu bo świat jest jaki jest i nie klasyfikuje tego jako złe zachowanie jednakże uważam że nie jest to dobre.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Heh, a moze to po prostu objaw wchodzenia w wiek "dojrzały"?

Czy będąc doroslym inaczej patrzy się na młodych którym hormony nie pozwalają trzymać rączek przy sobie?
Przecież nieraz widzi się całujące i nie tylko pary i jakoś nie czujemy niesmaku.
Ciekawa jestem jak na te demonstacje uczuć przez gejów i lesbijki patrzą kobiety?
Bo faceci to jak widać, wielu się boi takiego geja myśląc ze takiemu to wszystko moze go głowy strzelić.
A moze jest inaczej?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Homoseksualizm - mity i fakty

Mieszkam prawie na Szytkach, więc pewnie dlatego tak się na homonów zawziołem. Bo wiadomo, że u nas jak czarownic zabrakło, to nijakiej teraz okazji nie było żeby ognisko zapalić, no to my ze wójtem stodomię i gomorię ogniem i cepem zaczelim tempić ;)

Również chcę medal dla Yvonne przyznać, bo jako jedyna ze strony "homofili" coś próbuje wyjaśnić i powstrzymuje się od epitetów.

Panowie i Panie żeby zarzucać "ciemnotę" trzeba jakiś kaganek oświaty mieć w zanadrzu, inaczej sami ciemnotę wciskacie. Cytujecie po prostu modne slogany - obym się mylił.

Jako prawie Szytkanin mam swoje poglądy i swoją naturę upartą - taki się kurcze urodziłem - w imię tolerancji proszę mnie zaakceptować - nie przezywać, nie wyśmiewać, a jeśli argumentów nie macie wystarczających, mam moralne i formalne prawo pozostać przy swojej najciemniejszej racji :)
Niektórzy z moich sąsiadów urodzili się z niewyparzoną gębą, więc i ich zaakceptujcie kiedy palną jakiś niemodne albo niekulturalne słowo.
Niektórzy z moich sąsiadów to już starsi ludzie, oglądają i słuchają innych niż TVN programów propagandowych, nie mają pojęcia co teraz jest na topie.

Nie jestem "przeciw" jestem "za" poszanowaniem wolności niezależnie od tego jakiej mniejszości czy większości ktoś jest przedstawicielem.
Na przykładzie więźnia który po latach wychodzi z odosobnienia i nie wie jak żyć, wolność nie jest wartością samą w sobie, ani gwarantem niczego - trzeba jeszcze wiedzieć co z tą wolnością zrobić, żeby nie trafić do punktu wyjścia :|

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Andysz
Homoseksualizm - mity i fakty

yvonne napisał/a:
No wiesz, nie każdy uprawia seks wyłącznie w celu prokreacji.

Raczej każdy uprawia sex dla przyjemności a efektem tego jest prokreacja i całe szczęście, że tak jest bo chyba nie byłoby tu komu dyskutować.

Zdecydowana większość robi to bo lubi stosując środki antykoncepcyjne.

A skąd wiesz. Nie każdy chce się szpikować chemią lub zakładać ubranka.

Są też tacy ludzie, którzy świadomie nie chcą zakładać rodziny ani mieć dzieci i też potrafią być szczęśliwi i cieszyć się życiem.

Szczególnie w podeszłym wieku gdy dzieci innych muszą na nich pracować. Ale to rozumiem wkońcu odpowiadamy wspólnie jako całe społeczeństwo i za takich ludzi. Ich wybór, ale czy są szczęśliwi i nie mają czasami żalu do siebie to nie jestem pewny w 100%.

To, że promuje się jeden słuszny model - mama,tata plus dzieci nie oznacza, ze wszyscy muszą go powielać.

No wiesz tak stworzyła nas natura. To raczej promuje się ... no właśnie co? Mama + mama a może tata +tata. Jak by to było w praktyce. Mężczyzna + kobieta = dziecko. I wychowują (powinni) dziecko razem. Taka jest natura natomiast niektórzy na siłę chcą to zmienić.

Dlaczego uważasz, ze małżeństwa, związki homoseksualne są złe? Tylko dlatego, ze uprawiają seks dla przyjemności? Marne to podejscie, bo jakoś nie wierzę, że Ty tego nie robisz.
Podałam tutaj w skrócie wyniki badań naukowych odnośnie wychowywania dzieci przez pary jednopłciowe i ku niezadowoleniu przeciwników nie ma prawie żadnych róznic pomiędzy wychowaniem dzieci przez hetero a homo.

Zarówno ludzie jak i zwierzęta uprawiają sex dla przyjemności to oczywiste. Jak sama napisałaś u homoseksualistów nastąpił błąd w kodzie DNA tak jak u osób o skłonnościach zoofilskich i natura sama poprzez brak możliwości prokreacji zapobiega powielaniu tego błędu. Więc jeżeli u człowieka potomstwo jest wychowywane przez obojga rodziców płci odmiennej a nie jak np. u ślimaków potomstwo rozbiega się na wszystkie strony świata to homoseksualiści chcą to zmienić. Już mamy w więzieniu jednego naukowca co rozpisywał się o pedofili i był uznawany za autorytet więc tymi publikacjami to bym się tak nie sugerował bo po drugiej stronie znajdziemy tyle samo publikacji stwierdzających inaczej. To czy dziecko wychowane w takiej rodzinie nie będzie miało pewnych odchyleń od normy (nie chodzi mi tutaj o preferencje seksualne) jeszcze nikt nie zbadał do końca. Nie ma badań na rozsądnej próbie na ten temat.

Myślę, że dyskusja zahaczyła już o tyle różnych wątków, że byłoby z tego kilka tematów.
Uważam, że:
1. Nie wszyscy, którzy krytykują homoseksualistów są homofobami jak ich się określa. Nie jestem przeciwko tym ludziom ale przeciwko polityce i lobbingowi, który niektórzy z nich uprawiają. I nie muszę się zgadzać w 100% z ich zdaniem. Nawet na tym forum ludzie przeciwni pewnym poglądom homoseksualistów zostali porównani do ciemnoty. Żenada.
2. Każdy uprawia sex dla przyjemności i zwierzęta i ludzie, chyba że jest efektem gwałtu. Chodziło mi raczej o efekt związany z uprawianiem sexu (podtrzymanie gatunku). Zobaczcie co stało się w krajach uprzemysłowionych. Mamy teraz starzejącą się europę to jest duży problem i jest związany z postępem cywilizacyjnym. Postęp medycyny oraz wygodnictwo i owczy pęd za kasą. Już teraz ludzie po trzydziestce mają mieszkania, samochody dobrą pracę brakuje im dziecka do pełni szczęścia a tu rozczarowanie bo już coś nie wychodzi. Ale tu już zabardzo odbiegłem od tematu.
3. Adopcji dzieci przez homoseksualistów mówię zdecydowane NIE to nie jest związek naturalny a wymyślony przez człowieka.
4. Krzykliwym i wulgarnym manifestacjom homoseksualistów też mówię NIE. Jak narazie w Polsce to nie promują się jako normalni ludzie. Wydaje mi się, że nie mają pomysłów na zamanifestowanie swojej odmienności.
5. Rozumiem odmienność ludzi homo natomiast wydaje mi się, że niektórzy z nich nie rozumieją. Jak się taki urodziłem to muszę zakceptować pewne niedogodności z tym związane. Weźmy naprzykład ludzi karłowatych. Normalni psychicznie ale za mali. Więc co też są poszkodowanie w wielu przypadkach takie jest życie.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Badania na temat rozwoju dzieci w rodzinach homoseksualnych były przeprowadzane na róznych uniwersytetach. Wcześniej podałam gdzie, mozna znaleźć i się zapoznać z ich wynikami. Nie wiem skąd pomysł, ze mogą być zafałszowane?

Nie zgodzę się z Tobą w kwestii uprawiania seksu wylącznie w celu prokreacji. Być moze w XIXw. tak jeszcze sądzono, ponieważ ówczesne kobiety przez większość życia były w ciąży. Dzisiaj jest inaczej, na szczęście, kobiety mają do wyboru całą gamę środków antykoncepcyjnych i też mogą czerpać przyjemność bez strachu, że zajdą w ciążę. A kto nie chce stosować chemii lub innych ma do wyboru tzw. watykańską ruletkę, ale to bardzo zawodna metoda.
Oczywiście trzeba "uważać z tą chemią" bo jak powiedział wybitny "znawca" M. Giertych, ze pigułki antykoncepcyjne szkodzą ludziom i nawet rybom.

W Polsce duża ilość par stosuje antykoncepcję, nie każdy jest i chętny i gotowy na dziecko, a zresztą dla dzieciaka lepiej żeby urodzilo się w chwili kiedy rodzice przygotowani na jego przyjście na świat.

Nieprawdą jest, ze osoby które z róznych przyczyn nie decydują się na potomstwo są skazane na nieszczęsliwe życie.

Zoofilia której się tak uczepiłeś, nie ma nic wspólnego z orientacją homoseksualną i jest zaliczana do zboczeń podbnie jak pedofilia, nekrofilia i inne filie.

Wracając do tematu, być może ludziom o odmiennej orientacji seksualnej nie dano specjalnego wyboru potępiając takie zachowania, przez lata tacy ludzie musieli się ukrywać co z pewnością nie wpłynęło dobrze na ich psychikę.

Jak narazie w Polsce to nie promują się jako normalni ludzie. Wydaje mi się, że nie mają pomysłów na zamanifestowanie swojej odmienności.

Masz inne propozycje?

Dlaczego "normalnym" tak zależy na tym aby wszystko dookoła było "normalne", nijakie, nudne?

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

yvonne napisał/a:
Heh, a moze to po prostu objaw wchodzenia w wiek "dojrzały"?

Czy będąc doroslym inaczej patrzy się na młodych którym hormony nie pozwalają trzymać rączek przy sobie?
Przecież nieraz widzi się całujące i nie tylko pary i jakoś nie czujemy niesmaku.
Ciekawa jestem jak na te demonstacje uczuć przez gejów i lesbijki patrzą kobiety?
Bo faceci to jak widać, wielu się boi takiego geja myśląc ze takiemu to wszystko moze go głowy strzelić.
A moze jest inaczej?

schodzisz z tematu łapiąc za język... nie ma sensu wszystkiego porównywać bo nic nie będzie miarodajne a ten przykład nawet obrazowy nie jest.

A ja przyznam że czuje niesmak podczas całowania się homoseksualistów , ale nie wpływa to na uprzedzenie do nich. Mimo może zbyt wielu słów przedmówca miał poniekąd racje... homofobiia została tutaj zbyt wcześnie zdiagnozowana i użycie terminu "ciemnota". Uważacie się za ludzi tolerancyjnych, nowoczesnych i świadomych dziejących się na świecie zjawisk... a nie rozróżniacie rzekomego niedoinformowania forumowiczów od wyrażania poglądów. Niektórzy tutaj owszem może i powiedzieli za wiele i zbyt ostro, ale nie wszystko można tak zanegować.

sorry za dużo się kłócę ;) swoje już powiedziałem.
Drażni mnie tylko brak szacunku poprzez wywyższanie się używając w strone innych terminu "ciemnota". Nie w jednym tym temacie się to zdarza. Dlatego za bardzo szlak mnie strzela i czasami za dużo mówię ;P

ruda
Homoseksualizm - mity i fakty

Czytam Wasza dyskusje i tak sobie mysle, ze ile istnien tyle racji. Kazdy ma wlasne zdanie na temat homoseksualizmu. Zgadzam sie z tym, ze rozne ...filie to zboczenie. Co zas tyczy sie homo tez mam swoje zdanie (moze odmienne od "normy") Nie potepiam ludzi z taka orientacja, oni tak samo jak hetero nie mieli wplywu na to co beda czuli i do kogo. Rodzac sie nikt nie wie jakie bedza jego preferencje. Czy ktos z Was zastanowil sie co czuje osoba majaca inna orientacje? Czy chcialaby byc wytykana palcami jako odmieniec? A moze ktos taki tez ma w sobie tesknote za wychowaniem potomstwa? Czy to jego wina, ze "Matka Natura" odebrala mu mozliwosc posiadania wlasnych dzieci zrodzonych z "normalnego" zwiazku? Ma na sile zwiazac sie z plcia przeciwna?
Zdaje sobie sprawe, ze czasem ciezko jest przestawic swoj tok myslenia, ale podejdzcie do sprawy od strony tych "innych". Moze w Waszym otoczeniu jest ktos ceniony, darzony zaufaniem, pomocny w kazdej sytuacji i ogolnie bardzo lubiany a wydawac by sie moglo, ze bardzo samotny? Zyczycie takiej osobie szczescia, pomyslnosci i zyczac chcecie aby sie to spelnilo, a moze to wlasnie taka osoba "inna", ktora nie chciala badz nie mogla przyznac sie do tego, ze jest wlasnie homo. Sa tacy co manifestuja aby zrobic szum wokolo i tacy, ktorzy musza zyc wlasnie w malej spolecznosci, ktora nie toleruje i nie chce zrozumiec innosci.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Kolejny przykład na to, ze to chyba raczej męska część społeczenstwa najbardziej się gejów boi.
Ruda, czujesz strach przed lesbijkami? Uważasz, ze taka mogłaby Cię napastować?

Jak już pisałam, dla mnie manifestacje i te rózne parady są po prostu próbą zwrócenia uwagi na problem mniejszosci, nie wiem jakie inne cele stawiają sobie organizatorzy jednak odkąd się pojawiły coraz częściej się o tym mówi i coraz więcej osób w tym znanych przyznaje się do swojej latami ukrywanej orientacji. I to chyba dobrze, ze i ci zwykli ludzie zaczynają dostrzegać iż takie coś istnieje, to pierwszy krok do zrozumienia i zaakceptowania.

Edytowane. Administracja.

ruda
Homoseksualizm - mity i fakty

:D:D:D a co rzucaja sie na ludzi w ciemnych zaulkach jak wampiry ?:D:D:D

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Hehe, nie wiem, może? ;)

Moze należy się ich bać?

Edytowane. Administracja.

ruda
Homoseksualizm - mity i fakty

Od dzis na ulicy zaczne baczniej przygladac sie bladynom :D
Homo sie nie boje bo jestem hetero, bruneci mi sie bardziej podobaja niz jasnowlosi a kto wie co takiemu bladaskowi czai sie pod czupryna ? :D:D

Andysz
Homoseksualizm - mity i fakty

Nie zgodzę się z Tobą w kwestii uprawiania seksu wylącznie w celu prokreacji.

Yvonne napisałem Ci w poście powyżej, że uprawiamy sex dla przyjemności to jest główny cel. I tu się z Tobą zgadzam.:D Gdyby to nie była przyjemność a obowiązek już dawno podzielilibyśmy los dinozaurów. A tak apropo to ostatnio oglądałem film o pandach. Wiesz dlaczego tak słabo się rozmnażają. Dlatego, że samce są leniwe i nieczują pociągu seksualnego. Nie mają ze współżycia przyjemności i tak sobie powoli giną.

W Polsce duża ilość par stosuje antykoncepcję, nie każdy jest i chętny i gotowy na dziecko, a zresztą dla dzieciaka lepiej żeby urodzilo się w chwili kiedy rodzice przygotowani na jego przyjście na świat.
Nieprawdą jest, ze osoby które z róznych przyczyn nie decydują się na potomstwo są skazane na nieszczęsliwe życie.

Napewno osoby, które odkładały macieżyństwo na później a teraz coś nie wychodzi nie są dokońca happy.Wyobraź sobie, że chcesz mieć dziecko. Odstawiasz wszystko a tu nic. Lekarze, chemia, badania, zabiegi i nic. I tak 3 lata. Co cykl to kombinacje alpejskie. Para już nie chce być sama a tu nie wychodzi, wpływa to też na współżycie bo ciężko jest się kochać dla celu. Naprawdę wiele osób spośród grona moich znajomych ma z tym problemy i nie wiadomo dlaczego. Może i wpływa na to antykoncepcja, chemia w żywności, zatrucie środowiska itp. skąd wiesz, że nie.

Zoofilia której się tak uczepiłeś, nie ma nic wspólnego z orientacją homoseksualną i jest zaliczana do zboczeń podbnie jak pedofilia, nekrofilia i inne filie.

Yvonne a czy homoseksualizm nie był zaliczany do chorób? Może za 30 lat zoofilia też będzie OK.

Jak narazie w Polsce to nie promują się jako normalni ludzie. Wydaje mi się, że nie mają pomysłów na zamanifestowanie swojej odmienności.

Debaty w TV, przedstawianie swoich racji. Odpowiedniu ubiór też jest ważny. Sorry ale jak widzę, że każdy Gej występujący w TV ma koszulkę z jakimś hasłem o homofobach itp. to mnie to śmieszy. Spójrz na te parady to nie jest protest normalnych ludzi a homoseksualistów skrzykniętych z różnych organizacji tak skrajnie nastawionych do problemu jak moherowe berety. Uważają, że im wulgarniej tym lepiej.

Dlaczego "normalnym" tak zależy na tym aby wszystko dookoła było "normalne", nijakie, nudne?

Rozbierzmy się wszyscy w Parczewie i latajmy na golasa będzie wesoło.:D

ruda
Homoseksualizm - mity i fakty

Andysz moze to jest jskis sposob na zycie ? :) Wesolo, widowiskowo, zrobi sie szum w mediach . Tylko jak w takim tlumie golcow odroznic homo od hetero ? To by dopiero bylo zagrozenie :o
Napisz kiedy planujecie taki happening :D Przyjade specjalnie zeby poogladac ( Pod warunkiem jednak, ze beda jacys bruneci) B)

ruda
Homoseksualizm - mity i fakty

Zobaczcie jak natura moze skomplikowac zycie nawet drzewu :)
Inne ale jakze ciekawe ;)

www.ekartki.pl/kartka/9030/Natura/

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Andysz, napisałeś tak :

Raczej każdy uprawia sex dla przyjemności a efektem tego jest prokreacja i całe szczęście, że tak jest bo chyba nie byłoby tu komu dyskutować.

czyli jasno i wyraźnie potiwrdziłeś, ze dla Ciebie seks to przyjemnośc plus obowiązkowo prokreacja.
To co w takim razie mają powiedzieć ci, którzy kochają się wyłącznie dla przyjemności?

Może i wpływa na to antykoncepcja, chemia w żywności, zatrucie środowiska itp. skąd wiesz, że nie.

Z biologicznego punktu widzenia najlepszy czas na rodzenie dzieci to wiek ok dwudziestu, dwudziestukilku lat, im później tym może być trudniej.
Nie przypisywałabym hormonom wpływu na płodność, gdyż własnie nimi leczy się stany uniemożliwiające zajście w ciażę. Po odstawieniu pigułek płodność wraca od razu, czego efektem mogą być nawet ciąże mnogie.
Dotyczy to oczywiscie zdrowych kobiet, kobiety przyjmujące pigułki są pod stałą kontrolą lekarza, gdyż te leki są sprzedawane na receptę i częściej niz kobiety które ich nie przyjmują robią sobie badania ginekologiczne.
Oczywiście są zalety są też i wady, jek zresztą we wszystkim. Niektóre kobiety ze względów zdrowotnych nie mogą przyjmowac hormonów, inne źle się po nich czują, jeszcze innym spada libido.
Coś za coś, niestety.
Ale jednak obserwuje się coraz większą liczbę par stosujących antykoncepcję i pomimo, że nie ma dokładnych danych to jednak ta liczba się zwiększa. To też efekt coraz większej świadomości ludzi.

Może za 30 lat zoofilia też będzie OK.

Raczej do tego nie dojdzie, bo w grę wchodzi krzywda wyrządzana innym osobom lub zwierzętom a to już przejaw znęcania się.

Uważają, że im wulgarniej tym lepiej.

Dla mnie wulgarnie to ubierają się dziwki i pewna znana "gwiazdka".
Co jest wulgarnego w koszulce z napisem "jestem gejem"?
Parady organizowane przez mniejszości są kolorowe, wesołe, i o to chodzi.

Karnawał w Rio, też może budzic kontrowersje, tyle tam przecież wyzywających kreacji.

Najlepiej jak się wszyscy wbijemy w garnitury lub ujednolicimy w inny sposób i wówczas będzie fajnie, nikt nie będzie się wyrózniał, wszyscy bedą tacy sami.

Ruda, a jak Cię jakiś blondyn wykorzysta albo co gorsza lesbijka jakaś? :D Odważna jesteś, że się blondynów nie boisz.

I tam też ich nie lubią:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5173211.html

Edytowane. Administracja.

kepih
Obrazek użytkownika kepih
Homoseksualizm - mity i fakty

Widze ze ciemnota wzbudzila niezle poruszenie. Dobrze, moze poprzez to ktos troche bardziej sie zastanowi nad problemem. Ale troszeczke za bardzo wzieliscie to do siebie.

M napisał/a:
czy to pedal, czy pedofil, na jedno wychodzi. obydwaj powinni byc leczeni w jakims zamknietym zakladzie

M napisał/a:
hehe ja o tym wiem. dla mnie i jedno i drugie to choroba. czy to pedal czy pedofil. nie pisze ze jedno i drugie polega na tym samym

M napisał/a:
dla mnie sa to chorzy ludzie. tak samo jak zoofile, nekrofile, czy pedofile. wszyscy powinni sie leczyc, do konca zycia ;]

Takie poglady dla mnie sa komuna mentalna. Kryje sie w nich zacofanie ze az trzeszczy. I to one doprowadzily mnie do tak ostrej wypowiedzi.

Co do manifestacji to rozumiem ze moga budzic niesmak, ale co innego osoby o odmiennych pogladach moga robic ? Sa szykanowani na ulicach, w mediach. Sa obrazani w wielu kregach, w koscielnych rownierz. Kosciol to nie sa ksieza, kosciol jest wspolnota i ogromna czescia tej wiary sa wytwory rydzyko podobne.
Zdazaly sie pobicia i morderstwa tylko dla tego ze dana osoba miala inne preferencje seksualne, i to budzi we mnie odraze. I dla tego rozumiem powody do organizowania takich manifestacji.

Paluch napisał/a:
mam moralne i formalne prawo pozostać przy swojej najciemniejszej racji :)

Oczywiscie :)

zales00 napisał/a:
Dziwi mnie tylko że jak parę osób wyjedzie poza Parczew uważa że ludzie tutaj są zacofani itd. Może częściowo i tak jest ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ;)

Nie jest istotne gdzie mieszkam. Urodzilem sie i wychowalem w Parczewie i w tym miejscu wyrobilem swoje poglady.

zales00 napisał/a:
Poza tym poziom forumowania nie polega na klasyfikowaniu się na ciemnotę i ludzi mądrych prawda?

Tu nie chodzi o klasyfikowanie ludzi, tylko o ocene pogladow. Zadziwiajace jest ze po nazwaniu ich po imieniu powstalo takie zamieszanie, a wczesniej, gdy zostaly napisane polowa z was niemo przytaknela.

Jeszcze maly przyklad: Wyobrazcie sobie ze macie male dziecko, i macie umrzec. Ostatnio rzecza, ktora mozecie zrobic dla swojego dziecka jest wybor gdzie ono bedzie sie wychowywalo, dorastalo. I tu jest podstep, bo macie do wyboru polski dom dziecka lub homoseksualnych rodzicow.
Odrazu dopowiem, bo pewnie ktos powie ze dziecko wychowane u takiej pary bedzie mialo trude zycie, jest duza szasa na bycie wysmianym w szkole, bycie pokazywanym palcem na ulicy. Ale czy to jest wina danej pary, czy otaczajacego nas, nietolerancyjnego spoleczenstwa ?

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

dyplomatycznie nazwane obrażanie... ocena poglądów...

Co do reszty chyba nie ma sensu się kłócić.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Homoseksualizm - mity i fakty

Czarna Mamba napisał/a:
Kepih, naprawdę chce Ci się dyskutować z tą zacofaną chołota i mentalnym zaściankiem.

Czarna Mamba napisał/a:
Kochana, ale to jest beton, a nie wartosciowi oponenci do dyskusji.. Z takimi nie ma co polemizować..

Ronin napisał/a:
I piszac o ciemnocie i ograniczeniu, mialem na mysli tych ktorzy ...

kepih napisał/a:
Tu nie chodzi o klasyfikowanie ludzi, tylko o ocene pogladow. Zadziwiajace jest ze po nazwaniu ich po imieniu powstalo takie zamieszanie, a wczesniej, gdy zostaly napisane polowa z was niemo przytaknela.

Faktycznie zadziwiające :D

Mamy tutaj jak na dłoni podstawowy błąd "edukatorów społeczeństwa" - przywozimy doktryny w teczce (nowe znaczy się lepsze i postępowe), wpajamy zasady (tolerancji) których sami nie stosujemy (brak autorytetów), jeśli pojawia się pytanie (wątpliwość) nie udzielamy odpowiedzi - bo skoro ktoś pyta to jest za głupi żeby zrozumieć odpowiedź, a w ogóle to jakie było pytanie ;) Czy to takie dziwne, że efekty tej terapii są mizerne i powierzchowne.

Co mam odpisać M, jeśli toleruję cytowanych autorów :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Przyznam szczerze, ze sama nie jestem czasami lepsza, też zdarzało mi się na forach pisać podobnie używając słów typu beton, ciemnota itp.

A niedawno na innym forum znalazłam fragment książki ( autorka postu tlumaczyła z oryginału, mam nadzieję, ze się nie obrazi kiedy skopiuję to tutaj.

" John był prawdziwym działaczem na rzecz ruchu praw gejów, i chyba jedyne kłótnie, jakie nam się zdarzały, dotyczyły kwestii do jakiego stopnia powinniśmy pozwolić, by polityka przenikała nasze prywatne życie. Uważałem, że preferencje seksualne są naszą sprawą osobistą; on twierdził, że powinniśmy wykrzyczeć je światu. Nie żeby szokować ludzi - chociaż John chyba lubił szokować - tylko żeby pokazać, że są rzeczą naturalną, tak naturalną jak miłość między mężczyzną i kobietą, choć trochę inaczej. Chciał pomagać innym w tym okresie niepewności, kiedy czuje się pociąg do osoby tej samej płci, ale ponieważ przez całe życie uczono nas, że to coś złego, walczymy z tym i ogólnie rzecz biorąc prowadzimy bardzo nieszczęśliwe życie.
Śmierć Johna przedefiniowała moje pojęcie o samym sobie. Wtedy właśnie zacząłem działać w NGLA - Newford Gay/Lesbian Alliance. Zaangażowałem się tam dlatego, że uświadomiłem sobie, iż John miał rację. Gdyby ci chłopcy - bo to były jeszcze dzieciaki - gdyby ich nauczono widzieć, że tak naprawdę nie różnimy się od nich, może by nie zginął.
Rachel skinęła głową.
- Ale ja czegoś nie rozumiem. Skoro to co robisz jest dobre i potrzebne, to czemu masz wątpliwości?
- Bo to nie pasuje do mnie. Wierzę we wszystko, co robi NGLA - chociaż stawiam granicę jeśli chodzi o outingi - ale nadal wolę żyć spokojnie i bez hałasu. Marsze, parady, protesty przed restauracjami i barami, w których dyskryminuje się gejów - to wszystko jest sprzeczne z moją naturą. Ale wiem również, że muszę brać w tym udział, bo gdyby każdy, kto czuje jak ja, przestał działać, bardzo szybko znajdziemy się z powrotem w ciemnych wiekach. Nie twierdzę, że teraz wszystko jest świetnie - nie bardziej, niż z prawami człowieka lub równouprawnieniem kobiet - ale jeśli spojrzysz wstecz choćby o dwadzieścia lat, zobaczysz, że pokonaliśmy już wielki kawał drogi."Charles de Lint, "I'll Be Watching You"

I o to w tym wszystkim chodzi, tak jak już pisałam, gdyby nie te demonstracje pokazywanie, ze mozna zyc inaczej niż w określonym schemacie, ludzie nadal egzystowaliby w zakłamaniu, świecie niedomówień i iluzji.

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Homoseksualizm - mity i fakty

Niewątpliwie jest to sposób na osiągnięcie celu - tak jak pisałem - wyrwania się w (nawet) desperacki sposób z koszmarnej sytuacji życiowej i społecznej.

Chcę jednak wykazać, że poszerzenie wolności - jawności - homoseksualistów, wywołuje automatycznie symetryczną aktywizację nurtów zachowawczych społeczeństwa i nie ma nic w tym dziwnego. O ile obie strony zachowają pewne symetryczne granice przyzwoitości, wszystkim to wyjdzie na dobre i pomoże budować zaufanie.
Jeśli jednak ma być tak jak "w postępowych" krajach, gdzie jedni mogą wszystko, a drudzy boją się odezwać - to ja dziękuję, już to przerabiałem przez 1989 rokiem - zresztą wcześniej czy później kończy się to odreagowaniem ze strony dyskryminowanej części społeczeństwa - DOBRANOC :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Ronin
Homoseksualizm - mity i fakty

Faktycznie zadziwiające :D

Mamy tutaj jak na dłoni podstawowy błąd "edukatorów społeczeństwa" - przywozimy doktryny w teczce (nowe znaczy się lepsze i postępowe), wpajamy zasady (tolerancji) których sami nie stosujemy (brak autorytetów), jeśli pojawia się pytanie (wątpliwość) nie udzielamy odpowiedzi - bo skoro ktoś pyta to jest za głupi żeby zrozumieć odpowiedź, a w ogóle to jakie było pytanie ;) Czy to takie dziwne, że efekty tej terapii są mizerne i powierzchowne.

Co mam odpisać M, jeśli toleruję cytowanych autorów :)

Moze nie kazdy ma czas i checi, by wylozyc na lamach forum swoje autorytety i zrodla, tak bys byl zadowolony. Moze nie kazdy ma czas by sledzic codziennie dyskusje i odpisywac na bierzaco.

Piszesz o braku autorytetow i braku odpowiedzi.
Jedyne co pisales w swoich postach to Twoje prywatne widzimisie ktore przeciwstawiales empirycznym dowodom. Zarzucasz brak poparcia naszych slow kiedy sam swoich niczym nie popierasz.

Rozumiem ze wyrazenie mojej opini na temat pogladow innych osob czyni ze mnie edukatora spoleczenstwa. Ty wyrazajac swoja opinie na nasz temat tym samym stajesz sie edukatorem spoleczenstwa. Ktory stawia teczke na stole i mowi: "nie tak bo tak".

Oceniasz nasze poglady jako zaczerpniete z popularnych hasel wykrzyknietych w telewizji. Tym samym insynujac ze podchwytujemy bezmyslnie jakies obecne popularne wzorce. A tym czasem walka o prawa obywatelskie jest stara jak swiat (pierwsze szeroko uduokmentowane przypadki pojawily sie w dobie Klasycznej Grecji), a rewolucja seksualna i walka o prawa osob o innych preferencjach mialy swoj poczatek w latach 60 w USA.
Nienazwal bym tym samych tego typu pogladow "nowych znaczy lepszych" bo jak sam widzisz wcale nie są takie nowe.

Twoj sposob prowadzenia dyskusji bardzo przypomina mi wypowiedzi przeciwnikow niewolnictwa. Oni tez nie odpowiadali rzeczowo na pytania ktore im postawiono atakujac glownie slowa krytyki ktora im zarzucono.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Homoseksualizm - mity i fakty

Ronin napisał/a:
Rozumiem ze wyrazenie mojej opini na temat pogladow innych osob czyni ze mnie edukatora spoleczenstwa. Ty wyrazajac swoja opinie na nasz temat tym samym stajesz sie edukatorem spoleczenstwa.

Do roli "edukatora społeczeńctwa" potrzeba jeszcze : kanału TV ew. gazety, radia, w ostateczności 200-300 fanatyków.

Ronin napisał/a:
Jedyne co pisales w swoich postach to Twoje prywatne widzimisie ktore przeciwstawiales empirycznym dowodom.

Jakim dowodom :o Tylko nie pisz, że empirycznym

Ronin napisał/a:
Oceniasz nasze poglady jako zaczerpniete z popularnych hasel wykrzyknietych w telewizji. Tym samym insynujac ze podchwytujemy bezmyslnie jakies obecne popularne wzorce. A tym czasem walka o prawa obywatelskie jest stara jak swiat

Jest mi wszystko jedno czy wzorce są stare czy nowe (n.p. LPR obstawia raczej stare wzorce) - ważny jest sposób ich przekazywania - tu akurat skojarzył mi się ze spotem reklamowym.

Ronin napisał/a:
Twoj sposob prowadzenia dyskusji bardzo przypomina mi wypowiedzi przeciwnikow niewolnictwa. Oni tez nie odpowiadali rzeczowo na pytania ktore im postawiono atakujac glownie slowa krytyki ktora im zarzucono.

Zgadza się jestem przeciwnikiem niewolnictwa - ale dodam, że w tej chwili mamy głownie zagrożenie niewolnictwem mentalnym.
Myślę, że w drugim zdaniu chodzi o retorykę http://pl.wikipedia.org/wiki/Retoryka. Lepsze to niż personalne atakowanie i poniżanie.

Ronin napisał/a:
Zarzucasz brak poparcia naszych slow kiedy sam swoich niczym nie popierasz.

Proszę przyjąć jako dowód 239 moich postów na tym forum - no może za wyjątkiem tych, z wątku "wkurzyło mnie".

Ronin napisał/a:
Moze nie kazdy ma czas i checi, by wylozyc na lamach forum swoje autorytety i zrodla ...

W takim razie punkt dla "moherów" :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Ronin
Homoseksualizm - mity i fakty

Sory, pomylka sie wkradla w moim poscie, oczywiscie chcialem porownac twoj sposob prowadzenia dyskusji do zwolennikow niewolnictwa. Przejezyczenie.

slownik pwn polskiego
empiria
1. «doświadczenie»
2. filoz. «poznanie za pośrednictwem zmysłów»

Jak dlamnie badania przytoczone przez yvone (o ile wogole do nich zagladales) mozna uznac jak najbardziej za dowody empiryczne.
Niewidzialem bys cokolwiek przeciwstawil im procz swoich wlasnych slow.

Proszę przyjąć jako dowód 239 moich postów na tym forum - no może za wyjątkiem tych, z wątku "wkurzyło mnie".

no widzisz nie wszystko co ty mowisz jest dla mnie wiarygodne jakos malo z Ciebie znany autorytet.

Do roli "edukatora społeczeńctwa" potrzeba jeszcze : kanału TV ew. gazety, radia, w ostateczności 200-300 fanatyków.

przeczytaj swojego poprzedniego posta.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Homoseksualizm - mity i fakty

W kwestii podawanych tu (tylko) przez Yonne danych empirycznych, nie deprecjonowałem tych informacji - bo wydawały się prawdopodobne - za wyjątkiem jednego przypadku :

yvonne napisał/a:
PEDOFILAMI SĄ PRZEWAZNIE MĘŻCZYŹNI HETEROSEKSUALNI

Na zmaganiach ze statystyką zeszło mi ok. 11 miesięcy z "najlepszych lat życia", więc co tam się naumiałem w tym zakresie. Albo traktujemy jakieś tam zadziwiające wyniki z (powiedzmy) dystansem, albo idziemy w dosłowną empirię. W drugim wariancie zapytam o :
1. Jakiej populacji dotyczyły badania (w Angli, slumsów Wybrzeża Kości Słoniowej, czy Polski, wiek, wykształcenie, stan zdrowia, przebyte choroby) - można mnożyć bardzo istotne dla wyników badań czynniki - chyba że przebadamy 1.000.000 osób.
2.Jak liczna była próba.
3.Jak sformułowane były pytania ankiet - jeśli były ankiety, skąd pozyskano dane do analiz.
4.Jaka była dokładna wartość średniej statystycznej.
5.Ile wyniosła wariancja http://pl.wikipedia.org/wiki/Wariancja
6.Odchylenie standardowe http://pl.wikipedia.org/wiki/Odchylenie_standardowe
7. Jakie są wartość korelacji poszczególnych istotnych czynników.
8. Jakie są przedziały ufności dla powyższych wartości http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedzia%C5%82_ufno%C5%9Bci

Jak coś nie gra w którymś z tych etapów, to można sobie wyniki w Super Expresie opublikować na pierwszej stronie.
Ostatnio napotkałem news, że przełomowe dla rewolucji seksualnej w latach 60-tych badania na temat poziomu zdrad małżeńskich (niewierności) były prowadzone w znacznej mierze wśród więźniów zakładów karnych - wyniki badań i skutki społeczne znamy - trwają do dziś.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

"Około 4 proc. Polaków przyznaje, że w dzieciństwie byli wykorzystywani seksualnie.
Od dziesięciu lat liczba przypadków seksualnego wykorzystania dzieci w Polsce wzrasta - alarmuje prof. Zbigniew Izdebski, pedagog i seksuolog, międzynarodowy autorytet w dziedzinie pedagogiki seksualnej.

W Warszawie odbyła się konferencja "Wykorzystywanie seksualne dzieci. One o pomoc wołają za cicho". Jej organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP).
Według polskiego prawa, kontakt seksualny z osobą poniżej 15 roku życia uznawany jest za przestępstwo - przypomniał Izdebski. "Liczba przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez dorosłych jednak nie spada, lecz od dziesięciu lat wzrasta. Nie sposób określić dokładnie skali tego zjawiska, gdyż wiele osób nie przyznaje się, że padło ofiarą pedofila" - powiedział Izdebski.
Jak poinformowano podczas konferencji, ofiarą pedofilii padają częściej dziewczynki. W przypadku chłopców, większość aktów wykorzystania seksualnego to wymuszone kontakty homoseksualne. Według prof. Izdebskiego, do aktów pedofilii dochodzi jednak równie często w tzw. "normalnych domach", jak i rodzinach patologicznych. Z badań prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza wynika, że większość pedofilów to osoby stanu wolnego, a najrzadziej aktów pedofilii dopuszczają się osoby żyjące w konkubinacie. http://www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=serwis&op=opis&id=221

"Badania na ten temat prowadzone są od lat. Większość sprawców czynów pedofilskich wobec dzieci to osoby znane dziecku i rodzinie - tata, dziadek, wujek, przyjaciel rodziny, nauczyciel są sprawcami 80 proc. czynów pedofilskich. W ubiegłym roku 1.325 spośród 1.697 takich przestępstw zgłoszonych policji dokonały osoby znane ofierze (źródło: KGP). O tym, że ujawnione przestępstwa to wierzchołek góry lodowej, świadczą przekrojowe badania dorosłej populacji - 24 proc. kobiet (wg. Kinseya) zaś 30 proc. mężczyzn i 35 proc. kobiet (wg. Landisa) przyznaje się do przeżycia w dzieciństwie wydarzeń o charakterze pedofilskim. Badania wskazują, że najmniej negatywne skutki wykorzystania występują u tych osób, które nie znały sprawcy - w rodzinach, gdzie dziecko jest narażone na ciągły kontakt ze sprawcą czynu, skutki pedofilii dla rozwoju dziecka są o wiele bardziej dramatyczne. W tych wypadkach wykorzystana zostaje więź łącząca dziecko ze sprawcą oraz zależność.
Psychologowie, seksuolodzy i psychiatrzy dziecięcy na całym świecie są zgodni co do jednego - każde zachowanie o charakterze wykorzystania może mieć dla dziecka dramatyczne skutki, zwane syndromem dziecka maltretowanego. Jeśli do dramatu dochodzi w najbliższej rodzinie, matka najczęściej jest świadoma tego, co dzieje się z dzieckiem. Nadużycie seksualne i kazirodztwo utrzymywane jest jednak w tajemnicy. Psychologowie nazywają ten model funkcjonowania "rodziną z tajemnicą".

W typowym obrazie takiej rodziny występuje dominujący ojciec i uległa, bierna matka. Często u obojga rodziców występują zaburzenia seksualne. Nieuświadomionym priorytetem takiej rodziny staje się utrzymanie jej razem i izolacja od otoczenia oraz innych ludzi. Objawy są podobne - ojcowie zaczynają traktować swoje córki jak partnerki, uwodząc je i zachowując się wobec nich jak wobec dorosłych kobiet. "http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dlaczego_pedofilia_jest_tak_grozna_spojrzenie_na_dziecko_2586.html

Edytowane. Administracja.

zales00
Obrazek użytkownika zales00
Homoseksualizm - mity i fakty

Co fakt to fakt... też ze statystyką walczę już kilka miesięcy i jest ona potrzebna ale życia na niej nie można oprzeć bo można się grubo przejechać.

Poza tym jeśli już wjeżdżamy tak na odchyły to nie będę mówił kto i gdzie ale na jednej z lubelskich uczelni jest profesor[gej] u którego zdają tylko faceci o blond włosach i niebieskich oczach, co wyraźnie świadczy o jego poglądach rasistowskich, gdyż uważa ze jedyną słuszną rasą jest rasa aryjska. Poza tym znani są też tu w okręgu homoseksualiści skazani za napastowanie. Nie wyssałem sobie niczego z palca ale rzecz jasna napisać szczegółów nie mogę.

Wespazjan2
Homoseksualizm - mity i fakty

Źródła pochodzące z KGP lub badań naukowych przeprowadzanych przez niezależne instytuty nie można nazwać przekłamanymi.

Profesor moze jest i gejem ale na pewno nie jest pedofilem. ;)

Edytowane. Administracja.

Andysz
Homoseksualizm - mity i fakty

Ilu naulowców tyle badań:

http://www.okiem.pl/cnota/sex/homoseksualizm.htm

Potem to już kwestia przebicia w mediach.