UFO nad Parczewem ?!

11 posts / 0 new
Ostatni wpis
Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
UFO nad Parczewem ?!

Wyrwałem się żeby zrobić kilka fotek "na mieście". Po powrocie uwagę moja wzbudził - w pierwszej chwili pomyślałem - pyłek na matrycy. Jednak na innych fotkach nie widać tego "obiektu". Publikuję więc zagadkowe zdjęcie i czekam na opinie (nie tylko ufologów) B)

Rondo przy urzędzie - 1 VIII 13:32

robot
Obrazek użytkownika robot
UFO nad Parczewem ?!

Zeppelin?B)

Możesz udostępnić zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Wespazjan2
UFO nad Parczewem ?!

Na sterowiec to raczej nie wygląda, chociaż na pierwszy rzut oka może coś takiego przypominać.

Poczekajmy, może znowu jakieś kręgi się pojawią?

Albo Paluch zrobił fotomontaż żeby forum rozruszać :p

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
UFO nad Parczewem ?!

yvonne napisał/a:
Albo Paluch zrobił fotomontaż żeby forum rozruszać :p

Ja, na przykład, wykopałem 200 metrów okopów na swoim polu PB. Myślę że rozruszałem trochę białoruskie rozpoznanie i sztab generalny! :D

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Wespazjan2
UFO nad Parczewem ?!

A sam tak kopałeś czy moze ktoś ci pomagał?

Edytowane. Administracja.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
UFO nad Parczewem ?!

Nie jest to fotomontaż :D Dysponuję oczywiście plikiem, a w zasadzie całą serią (cygaro widoczne jest tylko na jednym zdjęciu) - wystarczy kupić program http://www.europe-nikon.com/product/pl_PL/products/broad/1589/overview.html za 2000 PLN-ów żeby sprawdzić autentyczność ;)
Zaplanowałem zrobienie serii zdjęć do panoramy, więc aparat znajdował się na statywie i miałem dobry obiektyw, więc fotka nie jest w jakikolwiek sposób rozmazana. Niestety to coś było dość daleko więc ja tego wtedy nie widziałem, dopiero jak przeglądałem zdjęcia w domu, to zobaczyłem szarą kreskę.
Dysponując serią zdjęć mogę wysnuć następujące wnioski :
- to coś nie było sterowcem bo musiało poruszać się dość szybko - fotki zrobione kilkadziesiąt sekund wcześniej nie zwierają "cygara".
- nie mogło być balonem bo powinno poruszać się z kierunkiem wiatru (od prawej do lewej) w tempie chmur - na kolejnym zdjęciu zniknęło za chmurą więc musiało poruszać się/stać niezależnie od wiatru
- jeśli znika za chmurą to znajduje się na wysokości 2-3 km nad ziemią i sądząc po widoczności (dość dobrej) 3-5 km od obserwatora
- (zadanie dla maturzysty) znając moją odległość od punktów odniesienia (latarnia, domy, samochód) oraz ich rozmiar, można oszacować znaczne rozmiary tego "czegoś"

Oczywiście możliwe jest że ktoś coś (np. mały model) sobie puszczał nad miastem na niewielkiej wysokości - niech się przyzna :)

ps. co do okopów - proponuję wykopać jeszcze trochę wg. jakiegoś regularnego wzoru ufologicznego + fotka "prawdziwego" UFO w prasie i mamy turystykę rozruszaną ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

UMBRO
UFO nad Parczewem ?!

Pewnie jakiemuś biednemu dziecku uciekł balonik napełniony helem :) a nie jakieś tam UFO ;)
Po festynach na niebie było tego pełno. Nam uciekł balonik o kształcie serduszka . No ale serduszko to to chyba nie jest??

umbro

orange
UFO nad Parczewem ?!

to ptak?? samolot??...nie to superman;)

partaczew
UFO nad Parczewem ?!

Wierzę Ci Paluch, to napewno marsjanie wpadli do naszego miasta na Dni Parczewa :D , ale szczerze mówiąc piękne zdjęcie i ciekawe, napewno warte pokazania nie tylko społeczności parczewskie, może program "Nie do wiary" sie tym zainteresuje. Gratuluje !!!

Wespazjan2
UFO nad Parczewem ?!

Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne informacje o niezidentyfikowanych obiektach latających lub bliskich kontaktach z obcymi. ;)

Edytowane. Administracja.

verde
UFO nad Parczewem ?!

mój balonik :(

Max flow ...
http://www.parczew.info
EMA www.eshoutcast.info
www.radiohost.pl Profesjonale serwery w