Krzyż

50 posts / 0 new
Ostatni wpis
Zablokowany
Krzyż

Witam!
Porozmawiajmy o krzyżu.

pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Nareszcie... .
pzdro gan

dereck2
Krzyż

Pozostaje jeszcze tylko problem co zrobić z pseudowyznawcami krzyża, którzy się tam zbierają. W kraju, gdzie wydaje sie grube pieniądze na budowę swiątyni opatrzności bożej ludzie wolą się "modlić" pod pałacem prezydenckim;). Mój postulat nie budujmy świątyń stawiajmy krzyże w polach i na placach:) będzie taniej i napewno pobożniej.

robot
Obrazek użytkownika robot
Krzyż

No tak, ten temat mamy prawie z głowy. Potrzebna będzie nowa zasłona dymna, problemów sporo. Aby do wyborów dociągnąć, a potem to...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lNlVL3WjMlk&gl=PL

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

arkus
Krzyż

Don't worry !
Temacik się znajdzie, cyrk JP3 działa.
http://www.youtube.com/watch?v=W6Wbq4nMxeM

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

dereck2
Krzyż

Zasłona dymna już jest. Wieczorami palą pochodnie. Czasami zagląda Yaro podsypując troche żaru. Wybory blisko a na katastrofie można zyskać kilka procent katolicko-nacjonalistycznej ekstremy. Na to chyba liczy Yaro i jego świta.

dereck2
Krzyż

A propos linku arkusa wolę już ten cyrk niż wygłupy fanatyków dwóch skrzyżowanych desek.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8395223,Fortel__obroncow_...

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Jak widać fanatyczni wyznawcy krzyża spod pałacu prezydenckiego nie rozumieją iż mają problem sami ze sobą- nie z krzyżem, nie z wiarą, ale utożsamianiem przesunięcia krzyża (dla mnie jako ateisty dwóch desek- ale na potrzeby dyskusji uznajmy jako symbol chrześcijaństwa) jako ich symbolu tam gdzie jego miejsce aby nie naruszał praw i przestrzeni innych.
Arkus- palikot te zabiegi socjotechniczne wykonuje świadomie, yaro nie ma kontaktu z rzeczywistością.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Krzyż

Rece precz od krzyza !

Pan z cynamonu
Krzyż

A moze porozmawiamy o podwyzce podatkow przez PO albo o nieprzygotowaniu rzadu do walki z powodzia ?

http://www.youtube.com/watch?v=Ss0cA1EnteM

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Podwyżka vat-u przez po i brak reakcji systemowej przeciwko żywiołom możemy dyskutować.
Ale ani pis ani sld ani jakakolwiek partia nie miała tego w swoim programie.
Nikt nie miał w swoim programie cięcia wydatków; niepopularnych decyzji.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Krzyż

No tak,ani pis ani po "nieobiecywalo" ze podwyzszy podatki. PO nawet obiecywalo ze je obnizy.To byla jedna z glownych obietnic Tuska.Teraz postepuje zupelnie odwrotnie. Jednak to PIS obnizyl podatki.

Przypominam podatki i opłaty które PiS obniżył;

Podatek dochodowy od osób fizycznych, zlikwidował trzy progi podatkowe, podwyższył kwotę wolną od podatku, wprowadził becikowe, i ulgę prorodzinną, obniżył składkę emerytalną, obniżył opłaty notarialne.
Ograniczył deficyt finansów publicznych z 52% do 47.7%. Ograniczył deficyt budżetowy z 54 mld w roku 2005 do 19 mld! w roku 2007.

PO za to podwyzszyla akcyze na poczatku 2008 roku na olej napedowy.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Krzyż

@Cynamon, weź jakieś szybkie lekcje z ekonomii, a potem zabieraj głos na forum odnośnie koniunktury gospodarczej i kształtowanie się wpływów do budżetu państwa. Acha, i oczywiście (to już się robi klasyczne, a nudne zarazem) to wszystko wina PO....
PS. To wątek o krzyży podobno? Moje zdanie? Usunąć sprzed pałacu! To skandal że banda pisowskich fanatyków potrafi w państwie prawa (podobno) terroryzować policję, straż miejską, kancelarię Prezydenta itp. Nie wspominając o wyzwiskach rzucanych do księży w zeszły wtorek. Byłem i słyszałem bo pojechałem zobaczyć ten cyrk na własne oczy. I jeszcze się katolikami nazywają i "prawdziwymi Polakami". Brak mi słów aby opisać żenadę tego zjawiska i ludzi popierających tą anarchię.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Krzyż

Nie moglbys pisac tych wszystkich slow gdyby nie kzyrz.To dzieki chrzcie Polski, powstaniom,odzyskaniu niepodleglosci, "Solidarnosci" itp.ktore byly inspirowane niezlomna wiara bohaterow narodowych zyjesz w wolnym kraju.Krzyz to cos wiecej niz ci sie wydaje tj.kosciol,mochery,pisowcy etc. To symbol polskiej tradycji,przeszlosci,historii. To symbol narodowy.

Jestem liberalem i patriota a wiec niech krzyz pozostanie. Usuniecie go z przestrzeni publicznej to odciecie sie od historii Polski,od korzeni, od naszych przodkow i od wartosci.Co to znaczy usunac krzyz z przestrzeni publicznej? To dawanie przyzwolenia na kolejne zakazy, na zabranianie czegos, na ograniczanie wolnosci.Poza tym to pozwolenie na nihilizm i ateizm. Przypominam ze to nie anarchisci czy ateisci walczyli o wolny kraj a katolicy i patrioci.Moj dziadek byl w partyzantce,byl katolikiem i przywiazywal wage do godla i do krzyza i to mu dawalo odwage i sile by walczyc o wolnosc moja i twoja, jego przyjaciel byl ateista i zdezerterowal.Nie czul potrzeby bronienia czegokolwiek poza wlasnym zyciem.

Mowienie o neutralnosci religijnej panstwa jest tylko gledzeniem,sypaniem piaskiem w oczy,tania bajka dobra dla naiwnych.

Bo co to znaczy przestrzen wolna od symboli, od krzyza? Pozostawienie bialej sciany na ktorej wisial symbol jest rowniez symbolem. Symbolem zakazywania wieszania symboli, symbolem zakazu wkraczania w sfere publicza z wartosciami.Wiec jak wolna,neutralna moze byc przestrzen w ktorej sie zabrania ? Poza tym pusta przestrzen sama w sobie jest symbolem. Tj.triumfem ateizmu i pustki tj.grupy ktora nigdy nie miala u nas wiekszosci.A wiec mimo ze jestem przeciwnikiem demokracji to jestem tez legalista.Wiekszosc narodu jest katolicka a wiec RECE PRECZ OD KRZYZA! Jak ateisci beda w wiekszosci to niech sobie usuwaja z przestrzeni publicznej nawet i godlo. Zreszta gdyby ateisci byli w wiekszosci niebylo by powstan, zrywow narodowych,walki o niepodleglosc,chrztu Polski czy solidarnosci a wiec niebylo by problemu i potrzeby usuwania czegokolwiek z przestrzeni publicznej gdyz niebylo by panstwa.

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Tylko opowiadamy sobie historie w oparach absurdu. Czy to obniżenie podatków dla paru procent społeczeństwa z 45% na 32%. Czy podwyższenie vatu- nie ma kompletnie wpływu na renty emerytury.
renty i emerytury są na poziomie głodowym.
i ci co powiedzą i zatwierdzą renty i emerytury na poziomie godnym będa godnym wybrania.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Krzyż

Gan- zaden rzad nie zrobi ci od razu dobrze.Licza sie dazenia. Mnie nie interesuje rzad ktory szuka oszczednosci kosztem obywateli.To najbardziej prymitywna i nieproduktywna postawa szukac oszczednosci kosztem ludzi na dole.Sztuka polega na obnizaniu podatkow i jednoczesnym lataniu dziury budzetowej. Moza sie sprzeczac ale dzentelmeni nie dyskutuja o faktach.To pis obnizyl podatki i zmniejszyl deficyt.

Zablokowany
Krzyż

witam!
Krzyż przeszkadza jako manifestacja i ma swoje miejsce tak samo jak poglądy homoseksualne mają swoje miejsce.

pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Rząd który będzie szukał oszczędności w wydatkach- różne rodzaje fundusze, agencje ew których panuje nepotyzm psl, wcześniej samoobrony.
I absolutnie sztuka nie polega na obniżenia podatków i jednoczesnym lataniu dziury budzetowej bo to podwyższanie podatków łata dziurę budżetową ale w granicy krzywej Laffera.

pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Ciekawe czy wyznawcy krzyża chcą ginąć za krzyż i w czyim imieniu.

pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
I tutaj to jest przykład rozdzielności państwa i religii.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Krzyż

Gan napisal:

Ciekawe czy wyznawcy krzyża chcą ginąć za krzyż i w czyim imieniu.

Pierwszy raz slysze o takiej grupie jak "wyznawcy krzyza".Zupelnie nie rozumiem co takie stwierdzenie oznacza.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Krzyż

@Cynamom swoją  wypowiedzią tylko udowodniłeś to, o czym mówi już wielu, że tzw. "obrońcy krzyża" kompletnie się pogubili w tym komu służą i w jakim celu. O czym ty w ogóle piszesz, człowieku?? Co ma chrzest Polski, odcinanie się od korzeni itp. do tego? Udowadniasz tylko jedno, że jesteś kolejnym fanatycznym wyznawcą "krzyża". Właśnie tacy ludzie stoją pod pałacem.
A prawda jest taka, że nikt nie mówi o usuwaniu krzyży z miejsc publicznych, a o przeniesieniu krzyża spod pałacu do kościoła. To jest ta różnica której fanatyk, z definicji nigdy nie zrozumie.
Krzyż został tam bowiem ustawiony bez zezwolenia właściciela terenu, a ponadto to miejsce jest miejscem urzędowania głowy państwa. Prawda jest taka, że PiS z Jarkaczem i rydzykiem to są przywódcy tej sekty, a ci ludzie nie walczą o żaden krzyż, a walczą krzyżem z organami demokratycznie wybranego Prezydenta (przypomnę ci, że w momencie gdy pojawił się tam kaczor to ludzie skandowali: jarosław, jarosław!!). To chyba jasne kogo wyznają i o co walczą.
I nie mów mi o chrzcie, Dobrawie, Gnieźnie, Chrobrym itp., bo to ma g... do rzeczy.
Tu chodzi tylko i wyłącznie o anarchię i walkę z systemem którą sprytnie za pomocą krzyża prowadzi Pis z toruńskim radiem na czele. Ci "pseudoobrońcy" krzyża są zmanipulowani do granic przez jednego polityka.
Jeszcze chwila a doczekamy beatyfikacji śp. L.K. za jego pseudozasługi dla kraju, choć prawda jest zupełnie inna. Był to najgorszy prezydent jakiego mieliśmy, sterowany przez brata i wetujący niemalże każdą decyzję rządu.
Dzisiaj krzyżem próbuje się wybielić tą nieudolną prezydenturą jaka miała miejsce i gloryfikować L.K.
Ponadto ostatnie odszyfrowane zapisy stenogramów sugerują, że do wypadku w Smoleńsku mógł doprowadzić sam L.K., bo na pokładzie była bardzo duża presja na lądowanie i chyba ślepy nie chce zauważyć skąd mogła pochodzić.
Polemika prowadzona z pseudoobrońcą krzyża nie ma sensu. Po co kopać się z koniem....
A co wypowiedzi na temat ekonomiczny to raz jeszcze zachęcam do uzupełnienia wiedzy na temat generalnych długofalowych skutków podejmowanych decyzji ekonomicznych. Jeżeli ktoś wprowadza dzisiaj ulgi, becikowe, przywileje górnicze itp., to trzeba się liczyć z tym, że w kolejnych latach będą wzrastać obciążenia budżetu państwa, bo ludzi odchodzących na emeryturę będzie więcej, bo pokolenie wyżu z lat 75-84 będzie rodzić dzieci itp., a jeżeli zestawi się to dodatkowo z kryzysem ekonomicznym, spadkiem wpływów do budżetu, to powstaje dziura! Ale trzeba mieć choć blade pojęcie o ekonomii aby tego nie zauważyć. A jak się nie rozumie to najlepiej powtórzyć za Jarkaczem: to wina PO.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

dereck2
Krzyż

Bywam w okolicach krzyza niemal codzień.

1. Tzw obroncy krzyza to grupka moherów plus kilku zadymiarzy, którzy chodza na tego typu manifestacje z niejakim Marianem na czele. koles ma lekkiego swira wystepował nawet w Szansie na sukces wyrózniajac sie tym ze zrobił z siebie głupka. Reszta to zwykli gapie i tłum tratujacych sie dziennikarzy.

2. Krzyz nie stoi tam jako symbol religijny tylko polityczny. Niewiele tam modlitwy a za to skandowane sa hasła Jarosław Jarosław-czyli czysta polityka.

3. Krzyz powinien dawno juz trafic do koscioła a mohery za zakłócanie porzadku na dołek. Ale dziwi mnie tchórzliwosc władz i schowanie sie gdzies kleru, który nie wypowiada się jednoznacznie ze ta granda przed pałacem nie ma nic wsplnego z religią. (Słowa Nycza brzmia jak łagodne napomnienie a nie jak stanowczy głos hierarchii koscielnej w tej sprawie

dereck2
Krzyż

I jeszcze słów kilka do Pana z Cynamonu:
Panie z Cynamonu wyjaśnie Ci co znaczy przestrzeń wolna od symboli religijnych. To przestrzeń, gdzie ludzie różnych wyznań przebywają i współpracują ze sobą niezależnie od tego w kogo lub w co wierzą. Swoją religię mają głęboko w sercu, symbole religijne noszą na piersiach a gdy chcą uzewnętrznic swoją wiarę idą do świątyni albo (jak to się dzieje w przypadku naszej rodzimej sekty Roman Catholic Church od czasu do czasu wychodzą na uliczne parady np. z okazji bozego ciała).
Państwo jako takie nie ma nic wspólnego z religią, no chyba ze w konstytucji jest zapis ze jakas religia bądź wyznanie jest dominujące. Mnie jako Polaka nie łączy krzyż. Dla mnie symbol krzyża nie ma większego znaczenia. Jako Polaka z państwem łączy mnie godło flaga , hymn itp.
Nie wiem tez dlaczego odrzuceniu religii rzymskokatolickiej przeciwstawiasz ateizm. Ateizm bowiem jest wtedy gdy nie wierzy się w istnienie jakichkolwiek bóstw. Jeżeli się nie jest rzymskim katolikiem nie staje się z automatu ateistą. Można Wierzyc w boga odrzucając hierarchie koscielną albo można tez Wierzyc w innego boga lub bóstwo niż serwowany przez rzymskich katolików.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Krzyż

Obrońców krzyża trudno dziś nazwać katolikami i nie wiem dlaczego Cynamon używasz tego określenia. Czy katolik, to osoba która pod krzyżem do księży oraz służb porządkowych krzyczy: "Hańba!" i "Judasze!", "Targowica!", "Zdrajcy!", "ubecy", "Nie oddamy krzyża" oraz "Precz z Komorowskim!" i "Harcerze do domu!", "Tusk musi odejść"!. Którzy skandują okrzyki religijne: Ja-ro-sław, Ja-ro-sław!. To są patrioci i katolicy według Ciebie??? I naprawdę wierzysz, że chodzi tu o obronę krzyża, czy jesteś aż tak naiwny?
Mówienie tu o "obrońcach krzyża" i prawdziwych katolikach jest po prostu ŚMIESZNE!!!

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

robot
Obrazek użytkownika robot
Krzyż

Jestem liberalem i patriota a wiec niech krzyz pozostanie.

Wiekszosc narodu jest katolicka a wiec RECE PRECZ OD KRZYZA!

Zastanów się czasami co piszesz. Mienisz się liberałem a wypisujesz takie dyrdymały o większości narzucającej zachowania religijne mniejszości. Może przypomnę Ci że z liberalizmem, a już na pewno z libertarianizmem związane jest hasło "rządy prawa" a nie rządy prawem". Sorry Cynamon, ale już etatyści z tego forum :) są bardziej wolnościowi w tej kwestii niż Ty.
Religia jest bardzo prywatną sprawą. Tak samo jak razi mnie krzykliwa działalność organizacji homoseksualnych, tak samo męczy mnie działalność fanatyków religijnych. A w ogóle, żeby jeszcze tu o religię chodziło....
Może faktycznie, lepiej pospierać się o stawki VAT niż drążyć sprawy pseudoreligijne, już taki temat na tym forum pełza od jakiegoś czasu.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Pan z cynamonu
Krzyż

robot

Zastanów się czasami co piszesz. Mienisz się liberałem a wypisujesz takie dyrdymały o większości narzucającej zachowania religijne mniejszości

Pisze o demokracji.I o liberalizmie.Demokracja polega na tym ze wiekszosc okresla zasady wspolzycia w spoleczenstwie.Nie rozumiem w czym przeszkadza krzyz w miejscu publicznym mniejszosciom religijnym?

Natomiast to co sie nazuca, to kolejny zakaz, ograniczenie zostawiania krzyza w miejscu publicznnym.A w liberalizme, zabrania sie zabraniac.Jezeli ktos usuwa krzyz, to nie jest neutralny.Pusta przestrzen to symbol ograniczenia wolnosci, nic wiecej.

Religia jest bardzo prywatną sprawą

Mylis sie.Religia to takze kultura,sposob zycia, to cywilizacja i wartosci a to sa juz szerokie kwestie spoleczne.Czy myslisz ze intencje L.Walesy czy JP2,ich wiara i wartosci ktorymi sie kierowali aby bronic naszego kraju przed komunistami mozna schowac do szuflady i odgraniczyc, pominac je w podreczniku do histori? Czy wszystko potoczylo by sie tak samo gdy z hasla: Bog Honor Ojczyzna wylaczyc slowo Bog ? Czy wtedy dzialalnosc "Solidarnosci" powstala by i miala taka sile?

Religia i wartosci katolicke sa wpisane w polska tradycje i kulture i to jest fakt spoleczny. Nie rozumiem ze takie oczywistosci sa ostatnio ciagle podwazane a jakas grupa przeciwnikow krzyza chce wprowadzic kolejny zakaz w przestrzen publiczna i przegonic z niej wiekszosc, ktora jest wierzacam? Zupelnie jest to dla mnie niezrozumiale.

Jest jeszcze inna kwestia.

Co laczy zwolennikow stawiania krzyza w miejscu publicznym, otoz ci ludzie organizuja sie wokolo pewnych wartosci.
Wierza w cos co istnieje poza nimi, jest silnejsze od kazdego z nich wobec czego przerasta ich jednostkowy byt
wobec czego takze nalezy byc z tym czyms solidarnym a co przypomina o pewnych wspolnych zasadach i prawdach,pozwala trzymac sie okreslonej filozofi zycia uprawiac wspolne obrzedy tradycje i trzymac sie specyficznego sposobu myslenia,posiadac wspolne cele i dazeniaza a nawet (jak pokazuje historia Polski) zaplacic cene najwyzsza tj.oddac za to cos zycie,kochac cos poza soba i byc temu wiernym.
Wobec czego jest to wiara ze istnieje cos wiazniejszego poza ich jednostkowym zadowoleniem i interesem.Trzy slowa:Bóg,honor ojczyzna.

Natomiast co laczy przeciwnikow pozostawienia krzyza w miejscu publicznym?

Otoz nic poza niechcecia wobec tych ktorzy tego krzyza bronia.Istota tych argumenow polega na tym ze przeciwnicy pozostawieia krzyza w przestrzeni publicznej nigdy by sie niezorganizowali gdyby nie byloby zwolennikow pozostawienia krzyza. Dlatego istnienie przeciwnikow krzyza jest zalezne od istnienia zwolennikow krzyza natomiast zwolennicy krzyza beda spotykac sie nawet gdy jego przeciwnicy rozprosza sie,znikna zupelnie jako grupa.I wlasnie na tym polega pasorzytnictwo
przeciwnikow,ich zaleznosc bytowa jako skupiska jest niczym zaleznosc huby ktora zyje jedynie dzieki drzewu ktore czerpie z ziemi korzenie a ktora obumrze jezeli drzewo przestanie czerpac soki.

Ten caly proces potwierdzil mlody czlowiek ktory wczoraj w tvn przedstawil sie jako inicjator akcji zorganizowania grupy przez portal spolecznosciowy przeciwnikow krzyza pod palacem,

Kiedy redaktor zapytal go co to za ludzie, ten odpowiedzial
ze trudno mu ich jakos okreslic, ze nie jest to jakas wyszczegolniona grupa osob, ze sa to raczej ludzie przypadkowi ktorych laczy jedno, sprzeciw wobec stawiania krzyza w miejscach publicznych.

Reasumujac zwolennicy krzyza to grupa ktora ma spoiwo wewnetrzne ono pozostanie nawet gdy przeciwnicy krzyza jako grupa zniknal.

Natomiast spoiwo przeciwnikow krzyza jest na zewnatrz,zalezne od grupy ktora sa zwolennicy krzyza.Zwolennicy krzyza gdy nawet znikna z publicznej przestrzeni to okaze sie ze przeciwnikow poza wspolnym wrogiem juz nic nie laczy.

Dziwi mnie ze nikt nie porusza w mediach takich prostych filozoficznych konsolidacji.

Swiat nie zna wiekszego spoiwa grup kultur i panstw jak religia i patriotyzm. Izrael,islam,srodowiska zydowskie,buddysci
wygnani z Tybetu ktorzy przetrwali poza domem, dzieki swojej religi zachowali tozsamosc,moze im Robot powino sie wytlumaczyc aby nie mieszali swojego wyznania z obrona swojej tozsamosci narodowej ? Juz Mao probowal to tlumacaczyc Dalajlamie mowiac ze "Religia to opium dla mas".Zdawal sobie sprawe ze Gdyby Tybet stracil wiare bylobyby mu latwiej.Czy jeszcze katolickie klasztory na caym swiecie ktore przetrwaly mimo wojen naciskow i innych kataklizmow gdzie zakonnicy poswiecali zycie w imie wartosci idac za swoim mistrzem Jezusem Chrystusem.Czy te fakty tez powinnismy gleboko schowac do prywatnego domu?

Caly swiat poza Europa ktora sie laicyzuje (wyjatek stanowi katolicka Polska) jest swiatem religijnym.

Wiara w cos wiekszego jest stanem naturalnym czlowieka.Co moze zaoferowac ateizm czlowiekowi wierzacemu:

hedonizm,aborcie,eutanazje,brak przywiazania do wartosci, nihilizm
relatywnosc wobec zasad i postaw,brak przywiazania do tradycji i ojczyzny etc.

Naturalnym stanem czlowieka religijnego wobec ateizmu jest bunt i niezgoda.Przykro ze w naszym kraju ludzi religijnych nazywa sie oszolomami.

Myli sie ten kto mowi ze religia to sprawa prywatna.Chociazby Konstytucja RP jest napisana w oparciu o wartosci religijne. Prawo karne rowniez. Gdy niema religi niema wartosci do ktorych mozna byloby sie odniesc. A wtedy panstwa i grupy spoleczne sila rzeczy rozpadaja sie i przestaja istniec.

dereck2
Krzyż

Mało to w naszej katolickiej Polsce miejsc kultu, gdzie mogliby sie łączyc wyznawcy religii -Sanktuaria, monstrualne swiatynie i małe kapliczki. Tam jest miejsce krzyza i ludzi go adorujacych a nie pod pałacem gdzie rozgrywa sie polityczna szopka.
Religia jest jak najbardziej prywatna sferą zycia człowieka, i nikt a w szczególności państwo, które ma wpisane w konstytucji paragrafy o wolności światopoglądowej nie powinno ustalac dominacji jednej religii
A co do ateizmu Panie z Cynamonu to moze zaoferowac człowiekowi tyle samo co jakakolwiek religia. Tacy ludzie jak Einstein, Prof. Tadeusz Kotarbiński, Stanisław Lem, Bergmann, Allen to zdeklarowani ateiści a czym byłaby nauka czy kultura bez tych postaci. Oczywiscie to tylko niektórzy z całej gamy niewierzących. Więc, gdy porównujesz ateizm do pustki to się ośmieszasz, jezeli gdziekolwiek szukasz pustki, poszukaj jej w swojej głowie

robot
Obrazek użytkownika robot
Krzyż

Cynamon....sprowadzasz ten konflikt do starcia prawdziwych Polaków, katolików cała resztą którą określasz jako pustych bezideowców-hedonistów. Wszystko zgodnie z zamysłem i linią partii..
Obaj wiemy o co toczy się gra i obaj bylibyśmy naiwnymi głupcami gdybyśmy w całej tej zadymie nie dostrzegli instrumentalnego traktowania symbolu chrześcijaństwa.
Chodzi oczywiście o wybory 2011. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. PiS powinien zmiażdżyć PO za pomysł wprowadzenia 23% VAT (a później pewnie 24 i 25) i wałkować ten temat przez następny rok. Zamiast tego, naraża się na furię wszystkich "oświeconych" mediów i bawi się w tą szopkę pod pałacem. Z drugiej strony krytyka podnoszenia podatków w wykonaniu socjalistycznego PiSu też byłaby zabawna....

Podsumowując, cała ta zadyma jest na rękę PO. Media zajmują się fanatykami (po obu stronach) a tymczasem rosną podatki, rośnie zadłużenie, Rostowski i Fedak kreatywnie lokują nasze emerytalne oszczędności, FED podstawia wagony wypchane $ w ramach QE2, budżet trzeszczy w szwach...Zapowiada się na prawdę gorąca jesień na zielonej wyspie. Aby do wyborów, a potem niech się wali...

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Pan z cynamonu
Krzyż

Zastanawialem sie. Rozmawiac o podatkach czy o usuwania krzyza z przestrzeni publicznej.

Jedno jest pewne. Nie wiem kim sa ci ludzie ktorym zalezy na upychaniu krzyzy w domach i swiatyniach. Na ten czas w Polsce wiekszosc to katolicy, krzyz powinien zostac. Uderzanie w krzyz to walka z wartosciami i narzucanie neutralnej przestrzeni publicznej a wiec nihilizmu i ateizmu. Uderzajac w krzyz prubuje sie zniszczyc kosciol i rodzine a stad juz krok do utraty tozsamosci narodowej i do rozbiorow. Wystarczy zniszczyc symbol,cos, wokol czego ludzie gromadza sie i wtedy moza bardzo latwo przejac Panstwo. Jak widze, bynajmniej na razie w Polsce niema na to zgody co mnie bardzo cieszy.

No chyba ze tacy madrzy jestescie to dajcie polakom cos w zamian zamiast religii. Ja nie znam nic mocniejszego co trzyma solidniej wszelakie spoleczenstwa jak spoiwo wiary. A jezeli usuwamy juz krzyze to konsekwentnie zmieniajmy prawo, np. na Hamurabiego, utnijmy ostatnia zwrote hymnu polski i zmieniajmy podreczniki od historii .Piszmy o tym ze wiara JP2 to byla jego osobista sprawa i w zaden spoob symbol krzyza i jego wartosci niemialy wplywu na sprzeciw Papieza wobec nacisku wladzy komunistycznej na kraj a to ze Walesa jest katolikiem i ze czesto wyjmowal w mediach z kieszeni rozaniec mowiac ze Chrystus daje mu sile aby walczyc o wolny kraj, o demokracje to tez napiszmy mlodym ze to wszystko nie mialo wiekszego znaczenia. Ot takie wybryki JP2 i Walesy ze swoje prywatne kwestie wiary laczyli z walka o kraj i z budowaniem solidarnosci spolecznej.

dereck2
Krzyż

Jedno jest pewne miejsce krzyza jako symbolu religijnego jest w kościele tak jak godła jako symbolu panstwa w urzędach państwowych.
Wystarczy przestrzegac tej zasady i nie ma problemu.
A co do odniesien historycznych w postach Pana z Cynamonu to moze warto spojrzeć na Rzeczpospolitą w XVI i XVII wieku.
Wtedy to państwo nasze funkcjonowało jako Rzeczpospolita Obojga Narodów, gdzie obok siebie zyli Polacy, Zydzi, wyznawcy prawoslawia. Gdzie wobec religijnych przesladowan w Europie mogli znalezc schronienie arianie, gdzie rozwijały się ruchy reformatorskie z nowymi wyznaniami luteranizmem i kalwinizmem.
Ja bym poszedł w tą strone i zamiast sie zasklepiac w jednej nieomylnej religii brac to co dobre z innych kultur i religii. Nie przez przypadek nazywano w tym okresie państwo polskie państwem bez stosów.
To wtedy rozwinęło sie pismiennictwo i dyskurs polityczno-religijny (np. Frycz-Modrzewski)

robot
Obrazek użytkownika robot
Krzyż

To co pisze dereck to jedno. Drugą sprawą jest to, że jak już chcesz roztrząsać związek Kościoła Katolickiego ze sprawami patriotyzmu i ogólnie naszej dosyć skomplikowanej historii, to na Twoim miejscu trochę bym uważał. Mimo wielu pozytywnych działań Kościoła w tym temacie, narosło wokół tego sporo mitów i historia Polski nie zaczeła się od zaborów. Pamiętaj, że Kościół to instytucja, z hierarchią, budżetem, własnymi celami i centralnym ośrodkiem władzy.
Acha, jeszcze jedno, jeżeli już tak ostro angażujesz w to Kościół, to czy nie dziwi Cię postawa hierarchów w tej kwestii? Dla mnie wygląda to na postawę wyczekiwania i obserwacji, dosyć cynicznie jak na tego typu instytucję.

PS: Cynamon, lubię z Tobą dyskutować, ale proszę Cię nie zapętlaj się w każdym poście tym samym tekstem. Baniak mi się od tego przegrzewa i przeskakuje po akapitach Twoich trochę egzaltowanych tekstów. Noł ofens! :)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

dereck2
Krzyż

Jest już tablica. kolejnym etapem ustępstw na rzecz "krzyżowców" przez tchórzliwą kancelarię prezydencką bedzie wyburzenie Pałacu bo zasłania krzyż

arkus
Krzyż

Niestety, wszystkie strony konfliktu pokazały się od złej strony(woli), chociaż czasu na rozwiązanie tego kanfliktu było sporo.

http://www.nczas.com/?height=800

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

dereck2
Krzyż

Konluzja artykułu, który kryje się pod tym linkiem wprost poraza swoja prostota i celnoscia. Otóz całe zło tego swiata jest winą Tuska. Doprawdy odkrywcze i zniewalające.
A tak na powaznie najcelniejszy jest pierwszy komentarz pod wypocinami Pana Adamskiego

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Wyznawcy krzyża pod pałacem prezydenckim nie dają za wygraną, tablica nie jest dla nich satysfakcjonująca.
Dla mnie osobiście akcja z krzyżem jest to chora akcja; dla mnie człowieka nie uczestniczącego w żadnej wierze jak nikt mi nie narzuca swoich poglądów to jest ok.
Tutaj nie dość że łamiemy rozdzielność państwa i kościoła to fanatycy chrześcijańscy wychodzą poza rezerwaty (kościoły, zbory) i tak jak na misjach lub wyprawach krzyżowych chcą promować swoje światopoglądy.
Boże ciało u chrześcijan to jest jak parada równości u homoseksualistów.
Ci wyznawcy krzyża mają mało wspólnego z chrześcijaństwem i ich symbolem; to zaślepieni fanatycy.

ps.
Cynamon napisał:

Pisze o demokracji.I o liberalizmie.Demokracja polega na tym ze wiekszosc okresla zasady wspolzycia w spoleczenstwie.Nie rozumiem w czym przeszkadza krzyz w miejscu publicznym mniejszosciom religijnym?

Ta teza byłaby prawdziwa w państwie religijnym.
Na szczęście żyjemy w państwie gdzie w konstytucji jest rozdział państwa i wszelkiego rodzaju zborów, kościołów i książąt.

pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Cynamon napisał:

Jest jeszcze inna kwestia.

Co laczy zwolennikow stawiania krzyza w miejscu publicznym, otoz ci ludzie organizuja sie wokolo pewnych wartosci.
Wierza w cos co istnieje poza nimi, jest silnejsze od kazdego z nich wobec czego przerasta ich jednostkowy byt
wobec czego takze nalezy byc z tym czyms solidarnym a co przypomina o pewnych wspolnych zasadach i prawdach,pozwala trzymac sie okreslonej filozofi zycia uprawiac wspolne obrzedy tradycje i trzymac sie specyficznego sposobu myslenia,posiadac wspolne cele i dazeniaza a nawet (jak pokazuje historia Polski) zaplacic cene najwyzsza tj.oddac za to cos zycie,kochac cos poza soba i byc temu wiernym.
Wobec czego jest to wiara ze istnieje cos wiazniejszego poza ich jednostkowym zadowoleniem i interesem.Trzy slowa:Bóg,honor ojczyzna.

Zadaj to pytanie Cynamon tym stojącym w obronie krzyża i odpowiedz sobie na pytanie w czyim imieniu piszesz w ich czy w swoim.

Cynamon napisał;

Natomiast co laczy przeciwnikow pozostawienia krzyza w miejscu publicznym?

Otoz nic poza niechcecia wobec tych ktorzy tego krzyza bronia.Istota tych argumenow polega na tym ze przeciwnicy pozostawieia krzyza w przestrzeni publicznej nigdy by sie niezorganizowali gdyby nie byloby zwolennikow pozostawienia krzyza. Dlatego istnienie przeciwnikow krzyza jest zalezne od istnienia zwolennikow krzyza natomiast zwolennicy krzyza beda spotykac sie nawet gdy jego przeciwnicy rozprosza sie,znikna zupelnie jako grupa.I wlasnie na tym polega pasorzytnictwo
przeciwnikow,ich zaleznosc bytowa jako skupiska jest niczym zaleznosc huby ktora zyje jedynie dzieki drzewu ktore czerpie z ziemi korzenie a ktora obumrze jezeli drzewo przestanie czerpac soki.

- a ja jako przeciwnik wyznawców krzyża mogę odpowiedzieć
- to jest teza że gdyby nie istniał jakikolwiek bóg, nie istnieli by jego wyznawcy
- i tak możemy się punktować.

pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Ale z perspektywy.
Moi znajomi ginęli w wypadku im się nie stawiało krzyży ani tablic.
A tutaj ludzie zginęli w takim samym wypadku i są inni- dlaczego.

pzdro gan

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Krzyż

A tutaj ludzie zginęli w takim samym wypadku i są inni- dlaczego.

Bo wyznawali: "Wierzę w Lecha Kaczyńskiego, jedynego sprawiedliwego i patrioty, wyzwoliciela naszego i jego przydupasów i partię brata jego...."

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
Krzyż

Robot napisal:

Cynamon, lubię z Tobą dyskutować

Wzajemnie.Pozdrawiam.

dereck2
Krzyż

Zawiodło Panstwo. Zawiodła hierarchia kościelna. Grupka fanatyków religijnych ma swoje pięć minut. Ale dobrze ze zaczyna się publiczna dyskusja w temacie zdominowania państwa przez jedną religię.
Nabluźniłem z lekka więc idę się teraz ubiczować:|

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Na szczęście coraz mniej fanatyków- wyznawców krzyża i przestępców z nimi związanych jest na tym miejscu.
"dzięki bogu":D- żyjemy w państwie świeckim.

pzdro gan

Pan z cynamonu
Krzyż

Aby bylo jasne. Moje wszystkie wnioski dotyczylo usuwania krzyzy z miejsc publicznych z wykluczeniem patologicznej sytuacji pod Palacem.

Swoja droga jak religia staje sie sprawa prywatna i stopniowo wprowadza sie zakaz jej wstepowania w przestrzen publiczna to gdyby pojawil sie Jezus i jak to robil przed wiekami, nauczalby w miejscach publicznych, to mozna by mu bylo zalozyc sprawe w Trybunale Praw Czlowieka, jak zrobila to pewna kobieta w 2009 roku Szkole we Wloszech gdzie sad uznal ze:

wieszanie krzyży w klasach to naruszenie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami

Wystarczylo by tylko zmienic na stwierdzenie:

wyrazanie wlasnych pogladow religijnych w miejscu publicznym to naruszenie prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami

I niech Chrystus placi odszkodowanie 5 tysięcy euro za "straty moralne" albo do pierdla z nim !!!

dereck2
Krzyż

W przedstawionej sprawie włoszki skarżącej państwi Trybunał orzekł ze nastapiło naruszenie art 2. Protokołu nr 1 rozpatrywanego razem z art. 9 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wartości. Kobieta dostała 5 tys. euro odszkodowania choc wnioskowała znacznie więcej
Krzyży nie zdjęto i nadal wiszą w klasach,więc nie wiem o co cały krzyk.
A u nas wprowadzili podstępem religię do szkół i teraz płacą klechom i katechetom i zamiast utrzymywać w szkole gabinety lekarskie, prowadzi się juz od małego indoktrynację

opioom
Obrazek użytkownika opioom
Krzyż

Aby bylo jasne. Moje wszystkie wnioski dotyczylo usuwania krzyzy z miejsc publicznych z wykluczeniem patologicznej sytuacji pod Palacem.

Podsumowując Cynamon, przyznajesz, że wypowiadałeś się tym samym nie na temat poruszony w dyskusji. Wątek dotyczył PRZENIESIENIA krzyża spod pałacu (JEDNEGO KRZYŻA!) do pobliskiego kościoła, a ty dyskutowałeś o USUWANIU krzyży z miejsc publicznych, a to zupełnie inny temat, pomijając że NIKT nie USUWA krzyży z miejsc publicznych i nikt nie mówił że zamierza to robić.
Nie wiem w takim razie co twoje wypociny miałyby wnieść do tej dyskusji i podejrzewam, że sam się dzisiaj zastanawiasz po co to pisałeś, skoro jak sam przyznałeś było to kompletnie nie na temat....
MASAKRA...

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

dereck2
Krzyż

A może tak przy niedzieli zajrzec do bibli. Słowa Jezusa:

"Baczcie też, byście pobożności swojej nie uprawiali na oczach ludzi, aby was widziano; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." (Mt 6,1n).
Amen

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Święte słowa :)
pzdro gan

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Wyznawcy krzyża pod pałacem prezydenckim powinni mieć osobny krzyż w którym to zamiast ukrzyżowanego jezusa będą mieli ukrzyżowanego kaczyńskiego do którego będą mogli kierować swoją mantrę, kłaniać się, padać na kolana, mieć drgawki, oddawać za niego życie.
Może przy okazji jakaś firma się zgłosi- będzie to na pewno nowatorski projekt.

pzdro gan

MJG_1
Krzyż

Co ja sądzę o tym wszystkim?
Dla mnie to jest chore.... Grupka starszych ludzi, fanatyków religijnych, słuchaczy Radia MaRyja i elektorat "jedynej słusznej partii" terroryzuje Polskę. To są tacy sami terroryści jak np. Al-Kaida (tudzież także fanatycy religijni), tylko że nie dano im broni palnej. Nie ma co się oszukiwać, przez tych ludzi Polska jest wyśmiewana.
Najlepszym rozwiązaniem chyba byłoby użyć spychacza i zabrać pałac spod krzyża!

Zablokowany
Krzyż

Witam!
Ciekawe czy szaleniec jarek postawi kolejny krzyż w łodzi.
Czyż to nie będzie krzyż do jego szaleństwa.

pzdro gan