Nowoczesna polska

18 posts / 0 new
Ostatni wpis
kepih
Obrazek użytkownika kepih
Nowoczesna polska

Gan podesłał taki temat do newsów, gdzie myślę że nie pasuje. Ale na forum jak najbardziej. Więc co myślicie o "nowym ruchu" JP. (Tak BTW to skrót JP nabiera coraz nowych znaczeń:))

15 kroków ku Polsce naszych marzeń według Janusza Palikota:
http://www.rp.pl/artykul/10,544624.html

xander
Nowoczesna polska

Temat rzeka, tutaj ciekawe zestawienie tych punktów z tym co Palikot już chciał zrobić, co zostało i co da się zrobić :

http://www.facebook.com/note.php?note_id=447087008533&id=141833139301&ref=mf

Jak napisane zostało w artykule te postulaty to nie jest sedno słabości tego państwa, ale przynajmniej media mają o czym pisać.
Mnie dziwią takie punkty jak darmowa antykoncepcja, darmowy interet, "pomoc rządu" dla bezpłodnych par. W naszym państwie nie ma nic za darmo, wszystko idzie z naszych podatków, a wielcy dobroczyńcy rozdzielają to tu to tam mówiąc, że coś będzie darmowe... Po co NFZ, po co tyle administracji, osób nie mających wykształcenia siedzących na stołkach, podatki od pracy, brak wystarczającej ilości miejsc pracy, zbyt duże podatki. Absurd absurdem pogania, a lepiej nie będzie.

dereck2
Nowoczesna polska

Ruch Nowoczesna Polska to jedna z prób ożywienia polskiej polityki, która od jakiegoś czasu znalazła się w marazmie. Oto walczą ze sobą na śmierć i życie dwie partie prawicowe wywodzące się z ruchu solidarnościowego. PO, która straciła już dawną swoją liberalną twarz i po Smoleńsku odjechała bardzo w prawo i PiS-najbardziej szkodliwa moim zdaniem partia jaka się pojawiła w ostatnim czasie. Słabe SLD, które zachłysnęło się kilkunastoprocentowym wynikiem Napieralskiego w ostatnich wyborach, oraz partia-dziwka PSL, która pójdzie z każdym, byle do koryta.
Próby włączenia się w nurt władzy z lewej strony sceny politycznej podejmowali swego czasu Zieloni oraz Partia Kobiet. Niestety były to próby nieudane.
Teraz powstał ruch Palikota, który aspiruje do przyciągnięcia do siebie części elektoratu lewicowego.
Palikot występuje z tezami jak dla mnie najbardziej słusznymi. „Odklerykalizowanie” państwa, in vitro itp. Pod większością głoszonych tez jestem w stanie się podpisać.
Jednak moja pewność co do tego przedsięwzięcia budzi sama osoba J. Palikota. Kiedyś związany był z bardzo prawicowym pismem Ozon i nie wiem czy jego obecna lewicowość to tylko spryt i wyczucie nastrojów społecznych i autopromocja własnej osoby, czy autentyczne poglądy.
Wobec braku tej pewności będę z ciekawością przyglądał się temu ruchowi i kibicował aby przekraczając magiczne 5% znalazł się w kręgu władzy (dla zdrowia naszej polityki), a głos mój pozostanie nadal przy SLD.

PS. Xander piszesz powyżej ze dziwisz sie ze cos w naszym państwie moze nyc za darmo. Otóż wyobraź sobie ze może.
Np. grunty dla kościoła od naszego szczodrego państwa. No moze za ół darmo. Stąd się chyba wzieło okreslenie darmozjady.

X360
Nowoczesna polska

Byłem na tym kongresie. Tak jak pisze przedmówca połowa tych postulatów to populizm obyczajowo- polityczny pod wyborców z miast. A druga połowa to według mnie bardzo dobre postulaty które uważam że gdyby zostały wproadzaone przynajmniej w takim Parczewie żyło by się lepiej. Popieram w uderzenie w urzędników. Mogło by to zostać zmienione chociaż w ten sposób że np w umowie o prace z urzędnikiem był by obowiązek odchodzenia na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego. I renegocjować obecne umowy o pracę.

Co do samego Palikota to jest to jak sam powiedział na tym kongresie człowiek po filozofii i jest on typowym przykładem filozofa żyjącego w obłokach a nie zdroworozsądkowca i umysłu ścisłego. W tym jego programie nie ma nic o gospodarce, polityce pracy i nauce co uważam że powinno zajmować 75% dobrego programu politycznego. ktoś zadał mu takie pytanie na tym konkresie co z gospodarką i reforną ZUSu to tylko prowadzący powiedział że później będzie czas na pytania, a okazało się że pytania mogły zadawać tylko wybrane wcześniej ocoby. i 80 % pytań było o kościół od jakichś podstawionych idiotów.
Poza tym z tego co wiem Palikot należy do jednych z najleniwszych polityków w sejmie. jego aktywność sejmowa jest minimalna razem zresztą z Tuskiem są na samym końcu w ilości projektów ustaw, przemówień itp. Tak że popimo że część postulatów jest ciekawa to prawopodobnie są to tylko obiecanki, które nie mogły by być zrealizowane.

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
Dla mnie wystarczy:
- brak finansowania partii
- brak finansowania kolesi w uniformach- habitach
- brak senatu
- brak 160 posłów
- brak list wyborczych (kuriozum)
dla mnie wystarczy aby popierać tą ideę.

pzdro gan

X360
Nowoczesna polska

Pierwsze jest nie realne. Reszta możliwe ale nie wiem czy jakakolwiek partia polityczna by się zdecydowała spełnić je wszyski na raz.

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
Złodziejstwo w ramach kodeksu karnego, czyli finansowanie partii ze środków państwowych powinno podlegać trybunałowi stanu.
palikot się odezwał- czyli przestępcy powinni się bać.

pzdro gan

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Nowoczesna polska

Xander i Kepih poprawcie niektóry linki na linki a nie text php-fusion zamieni je w krótkie odnośniki i forum się nie będzie rozsuwać.

robot
Obrazek użytkownika robot
Nowoczesna polska

ktoś zadał mu takie pytanie na tym konkresie co z gospodarką i reforną ZUSu to tylko prowadzący powiedział że później będzie czas na pytania, a okazało się że pytania mogły zadawać tylko wybrane wcześniej ocoby. i 80 % pytań było o kościół od jakichś podstawionych idiotów.

...i tak to właśnie wygląda. Po co zaprzątać sobie głowy długami jakimiś? Założę się o 0,7 że 5/10 tzw. przeciętnych obywateli miałoby spory problem z poprawnym napisaniem na kartce papieru długu o którym zaczęło się ostatnio mówić. Za to na krzyżach i dopalaczach to się wszyscy znają. A props dopalaczy:
http://nowedopalacze.eu/

Kampania będzie budowana na konkwiście przeciwko kościołowi. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie jestem ani pro- ani anty- w tej kwestii, po prostu rzygać mi się już chce od tych tematów zastępczych. Tymczasem toniemy, my i nasze dzieci i pewnie dzieci naszych dzieci itd.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

dereck2
Nowoczesna polska

Tak jest robot toniemy ale antyklerykalizm to nie jest moim zdaniem temat zastępczy, Wystarczy popatrzec na cyfry, ile państwo przeznacza na fundusz koscielny. Podaje dane za wikipedia:
1990 - 2 000 000 (2 110 071)[2]
1991 - 4 656 000 (4 459 747)[2]
1992 - 7 800 000 (7 932 900)[2]
1993 - 9 360 000 (9 474 400)[2]
1994 - 11 000 000 (11 127 109)[2]
1995 - 15 000 000 (15 122 318)[2]
1996 - 22 100 000 (22 376 247)[2]
1997 - 25 400 000 (25 400 000)[2]
1998 - 28 579 000 (28 579 000)[2]
1999 - 36 778 000 (36 778 000)[2]
2000 - 67 834 000 (67 834 000)[2]
2001 - 132 280 000 (132 280 000)[2]
2002 - 75 719 000 (75 719 000)[2]
2003 - 78 333 000 (78 333 000) (0,04% wszystkich wydatków budżetu państwa)[2]
2004 - 78 333 000 (78 333 000) [2]
2008 - 97 908 000 [3]
2009 - 95 929 000 [4]
2010 - 86 336 000 [4]
To jest wymierna kasa z budzetu, która idzie na ubezpieczenia i emerytury księzy.
Tematem zastepczym dla mnie była jakis czas temu ustawa obcinajaca emerytury byłym pracownikom SB. Pamietam jakie wtedy były triumfy ze zdołano zminiejszyc swiadczenia garstce dogorywających dziadków i karmiono społeczenstwo banalnymi zdaniami o sprawiedliwosci po latach.
Tymczasem grube pieniadze sa pod sutannami kleru i to sugeruje Palikot.
Druga sprawa oprócz funduszu koscielnego to renegocjacja badz wypowiedzenie konkordatu. Tak ladnie sie mówi ze reguluje on stosunki miedzy panstwem a kosciołem. W zasadzie nakłada on na panstwo wiele obowiazków finansowych wzgledem Catholic Church.
Oto bowiem panstwo zobowiazane jest do finansowania z budzetu Wyzszych uczelni katolickich (np. KUL), wydziałów teologicznych na uczelniach panstwowych, katolickich organizacji charytatywnych, rozgosni radiowych i telewizyjnych. Niezły przekret jest z finansowaniem mediów, gdzie jako warunek dopłat z budzetu jest zapis o niezamieszczaniu reklam a zapis ten maja daleko w d... Rydz i spółka i dostaja kase z budzetu i od reklamodawców i nikt im nie moze naskoczyc.
Tu jest pole do popisu dla panstwa a nie w podwyzszaniu VATu czy zmniejszaniu SBeckich emerytur.
Faktycznie do tej pory hasła antyklerykalne były traktowane jako temat zastępczy i przedwyborcze zerowanie na nastrojach społecznych ale teraz, gdy mówi sie glosno o sumach jakie ida z budzetu na kosciół i przywilejach kleru sa to konkretne postulaty z którymi mozna występowac.
Nie łudze sie ze ograniczenie wplywow koscioła na finanse panstwa nastąpi od razu, wszak kosciól swoja uprzywilejowana pozycje budował ponad pół wieku (czyli jakies dwa pokolenia) od 1956 roku, ale sama swiadomosc społeczna jest juz dobra podwalina pod dyskusje na ten temat. A jak ruch Palikota bedzie katalizatorem zmian w mysleniu to i tak bedzie to dużo.

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
Paluch napisał:
ktoś zadał mu takie pytanie na tym konkresie co z gospodarką i reforną ZUSu

gan napisał:
- brak finansowania partii
- brak finansowania kolesi w uniformach- habitach
- brak senatu
- brak 160 posłów

co do gospodarki to w budżecie po stronie wydatków coś obcina; co do Zusu nikt jakoś się nie kwapi; o długu też nikt z innych partii nie wspomina
- lecimy za hasłem; a nuż ktoś te hasło wprowadzi w czyn.

pzdro gan

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
Paluch napisał
Kampania będzie budowana na konkwiście przeciwko kościołowi

który gwałci chłopców i dziewczynki

pzdro gan

looginek
Nowoczesna polska

gan napisał(a):
Witam!

który gwałci chłopców i dziewczynki

pzdro gan

Andrzejku, znowu nie brałeś proszków?

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
- kolejne hasło palikota in vitro -dostępne i finansowane ze skarbu państwa.
- kuriozum w postrzeganiu świata u kolesi w habitach- tolerują gwałcicieli chłopców i dziewczynek. dziwna ich ta moralność z ich odpustami zupełnymi, niezupełnymi.

pzdro gan

Zablokowany
Nowoczesna polska

looginek napisał(a):

gan napisał(a):
Witam!

który gwałci chłopców i dziewczynki

pzdro gan

Andrzejku, znowu nie brałeś proszków?

looginek weź swoje proszki i przeczytaj temat, wypowiedz się i dopiero odpowiedz.

pzdro gan

Zablokowany
Nowoczesna polska

looginek napisał(a):

gan napisał(a):
Witam!

który gwałci chłopców i dziewczynki

pzdro gan

Andrzejku, znowu nie brałeś proszków?

looginek weź swoje proszki (nie krępuj się) i przeczytaj temat, wypowiedz się i dopiero odpowiedz.

pzdro gan

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
Szaleniec zabił posła pis-u.
W reakcji na ten fakt szaleniec z pis-u epatował swym szaleństwem.

pzdro gan

Zablokowany
Nowoczesna polska

Witam!
Jakie kolesie mają niebywałe morale do zarodków
- ci kolesie niewiele wiedzą:
-http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/192640,kobiety-masowo-gwalc...
- http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/pieniadze-za-zycie,1,3737606,kiosk-wiado...

jakoś złych nie brakuje.

pzdro gan