Parczewskie PKP

15 posts / 0 new
Ostatni wpis
kSniszewski
Parczewskie PKP

Słuchajcie, mam pytanie zacne do Was. Czemu w naszym mieście kolej osobowa nie chodzi? Kiedyś był to pkt przelotowy na wschód i północ np na Białystok. Czemu nic z tym nikt nie robi? czasami jakieś drewno przewiozą i tyle. Jeszcze jak młodszy byłem to czasami chodziło się koło torów, żeby na pociągi się pogapić. Czy nie byłoby wygodniej jeździć takim pociągiem do lbn, międzyrzeca czy białej? a nawet dalej... To jest zastanawiające, chociaż teraz do mnie to dotarło jak muszę do lbn jechać autem lub busem, żeby gdzieś dalej pomknąć torami polskich kolei... Pozdrawiam serdecznie :)

art1
Obrazek użytkownika art1
Parczewskie PKP

http://www.youtube.com/watch?v=ms9N-R4jeYI&NR=1 <-tu jest o kosztach 25km do miedzyrzeca podl. parczew nie ma szans

robot
Obrazek użytkownika robot
Parczewskie PKP

Witam.

W jakimś wątku już ten temat był wałkowany.
Ogólnie to czekam na ostateczny krach państwowych kolei (raczej nie w roku wyborczego spektaklu). Może wtedy ktoś to kupi i rozrusza...

Czy nie byłoby wygodniej jeździć takim pociągiem do lbn, międzyrzeca czy białej? a nawet dalej...
Wszystko jest kwestią ceny biletu., choć w przypadku podróży do Białej dochodził by jeszcze walor krajoznawczy :)

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Parczewskie PKP

robot napisał(a):
... w przypadku podróży do Białej dochodził by jeszcze walor krajoznawczy :)

Nie wiem jak teraz ale kiedyś PKS tez miał wybitnie krajoznawczą trasę do Białej - jakieś 2,5 h jazdy ze szczególnym uwzględnieniem terenów na północny-wschód do Wisznic :D

Nie będzie w Parczewie pociągu zanim Lubartów nie zacznie nimi śmigać. Zapytałem więc google co słychać w tym temacie i wyskoczyła taka informacja http://www.mmlubartow.pl/artykul/rozklad-juz-jest-ale-pociagu-do-lubartowa-jeszcze-dlugo-nie-bedzie-241148.html. Szczerze powiem, że nie rozumiem o co chodzi, kiedy ten wielki remont ... A jak nie wiadomo o co chodzi to chodziło o głosy wyborców na jesieni B)
Tak czy inaczej już chyba do końca świata (2012) zostaniemy bez kolei ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Parczewskie PKP

Czyli są jakieś szanse i to znaczne? W podanym artykule wyraźnie widać wolę urzędu marszałkowskiego do uruchomienia tego połączenia. A opóźnienie jest związane z przebudową szlaku, tak aby szynobus mógł rozwijać prędkości do 120 km/h.
Wg mnie najważniejszy fragment "Nowy szynobus ułatwiłby też dojazdy mieszkańcom mniejszych miejscowości, bo szynobus z Lublina przez Lubartów do Parczewa miał kursować przez następujące stacje: Lublin Północny, Rudnik Przystanek,Ciecierzyn, Bystrzyca k. Lublina, Wandzin, Lubartów, Szczekarków, Tarło, Brzeźnica Bychawska i Gródek."

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Parczewskie PKP

Szanse oczywiście są zawsze, ale pozwalam sobie być sceptykiem. Modernizacja trasy jest niezbędna do obsługi przewozów osobowych - jeśli płacić za przejazd do Lublina to czas podróży musi być krótszy niż 1 h. Z drugiej strony jakoś nie mogę uwierzyć, że spadnie nam z nieba wielka inwestycja (wymiana mostów) - za cicho o tym i czas niesprzyjający :|

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Parczewskie PKP

Oczywiście, trzeba zachować zdrowy dystans. Jedyna nadzieja, jak to było wcześniej wspomniane, że Lubartów będzie motorem tej inwestycji.

robot
Obrazek użytkownika robot
Parczewskie PKP

Jeszcze raz przypomnę. Mamy rok wyborczy i fantazjowanie idzie na całego.
Tu nawet rewolucja w na Półwyspie Arabskim nie pomoże, bo to dalej linia spalinowa. Brak drutów skazuje ją na powolną agonię...

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

kSniszewski
Parczewskie PKP

czy to taka duża inwestycja te druty? w lubartowie są, w międzyrzecu też. Widać na zachodzie Polski jakoś potrafią sobie z tym poradzić-mieszkam obecnie w Katowicach i widać różnice- do na pkp to teraz można chyba tylko na fajkę pojechać i popatrzeć jak to wszystko idzie w piguły. Parczew biedny przecież nie jest, tylko się tajniaczą z kasą, kiedyś mogło być dużo zieleni-a teraz? Tak samo z pkp naszym siię dzieje. A poza tym jakby ktoś pomyślał, to na polnej są za kotłownią pola w większości, ale już się rozbudowują zakłady, jakiś projekt na sklepy i zaklłady podobno jest. Kawałek torów można i tam przeciągniąc-tańszy i szybszy transport- drogi się by nie niszczyły od tirów. Ale trzeba u nas niezłej rewolucji- tylko to jest niemożliwe....

argh
Parczewskie PKP

kSniszewski napisał(a):
Parczew biedny przecież nie jest, tylko się tajniaczą z kasą,

Ubaw po pachy:D Uwierz, bo czasem zdarzy mi się to czy owo usłyszeć do tego wystarczy trzeźwym okiem spojrzeć, że Powiat Parczewski to chyba jeden z najbiedniejszych i najbardziej dziadowskich regionów na lubelszczyźnie.

argh
Parczewskie PKP

kSniszewski napisał(a):
Parczew biedny przecież nie jest, tylko się tajniaczą z kasą,

Ubaw po pachy:D Uwierz, bo czasem zdarzy mi się to czy owo usłyszeć do tego wystarczy trzeźwym okiem spojrzeć, że Powiat Parczewski to chyba jeden z najbiedniejszych i najbardziej dziadowskich regionów na lubelszczyźnie.

argh
Parczewskie PKP

kSniszewski napisał(a):
Parczew biedny przecież nie jest, tylko się tajniaczą z kasą,

Ubaw po pachy:D Uwierz, bo czasem zdarzy mi się to czy owo usłyszeć do tego wystarczy trzeźwym okiem spojrzeć, że Powiat Parczewski to chyba jeden z najbiedniejszych i najbardziej dziadowskich regionów na lubelszczyźnie.

kSniszewski
Parczewskie PKP

z tym się nie zgodze;D nasze władze po prostu nie inwestują, zresztą mamy ciulowe położenie w regionie i dlatego.

robot
Obrazek użytkownika robot
Parczewskie PKP

czy to taka duża inwestycja te druty?
Raczej tak. Ogólnie, wszelkie inwestycje kolejowe to koszmarne wydatki, nawet jeżeli wyobrazić sobie idealne zarządzanie :)
Poza tym, ja bym swoich pieniędzy nie zainwestował w elektryfikacje jednotorowej lini Lublin-Łuków
Ogólnie, to chyba nie ma co za bardzo dyskutować w tym temacie. Linia skazana jest na rozpad, przynajmniej w obecnych warunkach ekonomicznych, własnościowych i technicznych.

zresztą mamy ciulowe położenie w regionie
A tutaj odpowiedziałeś sobie sam oraz tym wszystkim fantastom na naszym forum, którym wydaje się że Parczew powinien/musi być potęgą przemysłową i tylko nieudolność władz i czego tam jeszcze hamuje rozwój drugiego Zagłębia Ruhry! :D

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

art1
Obrazek użytkownika art1
Parczewskie PKP

jakies 15 lat temu mi odbiło i pojechałem do zakopanego wieczorem był pociąg do lublina i w lublinie odrazu przesiadka. chyba z zerowego peronu odjeżdżał, jeszcze kiedyś przyjadę do parczewa pociągiem