Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

61 posts / 0 new
Ostatni wpis
Kemiro
Obrazek użytkownika Kemiro
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

Z tego co mi wiadomo jakiś czas temu Była szkołą remontowana przez nauczycieli i rodziców uczniów. Według mnie to jest trochę niesprawiedliwe szczególnie jeśli prawda jest ze likwidacja szkoły jest podyktowana tym ze ktoś ma jakieś znajomości i chce zarobić parę złotych. Niech ta pani X wybuduje sobie własny budynek a pan K. niech jej w tym pomoże.
Szkoły nie powinny być likwidowane ze względów ekonomicznych bo niedługo jeśli juz nie świta kręcić się będzie tylko wokoło pieniądza.
Nie podoba mi się ten pomysł i juz. !!!!!

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

W tym przypadku pierwotną przesłanką nie jest chyba ekonomia, ale demografia, cyt. :
"Nieciekawe są też perspektywy demograficzne. W ciągu ostatnich czterech lat w tym obwodzie szkolnym urodziło się zaledwie 4 dzieci."
Wyobrażacie sobie klasy liczące tyle uczniów, albo łączone 1-3, 4-6. Jak w takich warunkach realizować zróżnicowany program.
W końcu dochodząc do pieniędzy. Można się solidaryzować z mieszkańcami Tyśmienicy, w praktyce potrzeba dodatkowych pieniędzy z naszych podatków, w kwocie łatwej do wyliczenia :| W rezultacie pieniądze te nie zostaną przeznaczone na inne racjonalne cele, n.p. na bardzo potrzebny chodnik w Tyśmienicy :(

Jedna tylko uwaga. W dobie bardzo modnej centralizacji, często okazuje się, że oczekiwane korzyści (z centralizacji) w rzeczywistości mniejsze od oczekiwanych. Niestety decyzje takie są zwykle nieodwracalne.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

Wespazjan2
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

Trudno powiedzieć które informacje są prawdziwe.
Ja jednak z punktu widzenia przeciętnego nauczyciela (z wykształcenia) mogę jedynie powiedzieć, że jezeli faktem jest, iż uczniowie tej szkoły rzeczywiscie mają spore braki w nauczaniu a poziom jest niski to nie ma sensu utrzymywać takiego stanu rzeczy. Dzieciaki będą miały większą korzyść ucząc się w jednej z parczewskich szkół.
Reszta mnie nie interesuje.

Kemiro, czt to Ty pisałeś tego posta?;)

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

armando napisał/a:
zaraz zaraz to wy oczyms nie wiecie że szkole przejmuje pani x.... i tworzy tam dom opieki spolecznej pani ta jest scisle zwiazana i spokrewniopna z naszym urzedem miejskim ;-) chciala przejac oddział gedjatrii w parczewie ale jej sie to nie udalo a na odczepke zaproponowano jej zeby przejela szkole w tysmienicy i o to w tym wszytkim chodzi

Jeżeli masz jakieś dowody, to złóż zawiadomienie w prokuraturze, CBA czy NIK. W Polsce tych instytucji do wyboru, do koloru. Nie widzę powodu żeby zarzucać komukolwiek cokolwiek na forum publicznym podpisując się wyłącznie nickiem.
Nie obraź się, ale zaoszczędziłbym pół godziny na czytaniu Twojego postu, gdybyś używał polskiej czcionki, kilku przecinków i kropek. To nie boli, zwłaszcza z FireFoxem.

Kemiro, piszesz że nie chcesz żeby wszystko sprowadzało się do pieniądza. Bardzo słodkie, ale jak zaczniesz płacić podatki, zusy, srusy i tego typu historie, to odechce Ci się utrzymywać górników, celników, niepotrzebne szkoły, szpitale które istnieją same dla siebie i inne instytucje na które trzeba płacić jakieś koszmarne pieniądze a które do niczego się nie przydają.

Podsumowując, to jeżeli dzieciaki będą miały gimbusa, to nie widzę problemu żeby szkołę zamienić na jakąś fajną świetlicę albo coś takiego.

PS: Co to jest "gedjatrii`a"?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Luigi
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

pisze to co mowia na parczewie, a nikogo nie che oczerniac, ale mysle ze juz jak szkola ma byc likfidowana to lepiej jka by została i słuzyła dalej spolecznosci tysmienicy wiadomo, ze jak trzba doplacac do szkoly ktorys rok z koleji to jest to bezcelowe.

Wespazjan2
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

Luigi napisał/a:
pisze to co mowia na parczewie, a nikogo nie che oczerniac, ale mysle ze juz jak szkola ma byc likfidowana to lepiej jka by została i słuzyła dalej spolecznosci tysmienicy wiadomo, ze jak trzba doplacac do szkoly ktorys rok z koleji to jest to bezcelowe.

A czy w tym wszystkim najważniejszą rzeczą nie jest dobro dzieci, ktore przez to zdobędą mozliwość kształcenia na wyższym poziomie w mieście?

Edytowane. Administracja.

robot
Obrazek użytkownika robot
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

Luigi napisał/a:
pisze to co mowia na parczewie, a nikogo nie che oczerniac, ale mysle ze juz jak szkola ma byc likfidowana to lepiej jka by została i słuzyła dalej spolecznosci tysmienicy wiadomo, ze jak trzba doplacac do szkoly ktorys rok z koleji to jest to bezcelowe.

Zgadzam się, niech służy społeczności. Teraz pytania: jak ma służyć, za jakie i czyje pieniądze? Czy społeczność ma na to jakiś pomysł? Czy sołectwo robi coś w sprawie ewentualnego dofinansowania potencjalnego obiektu (wnioski, programy)?

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Luigi
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

tego nie wiem bo nie jestem mieszkancem, ale wiem ze dzialaja tam:zespół ludowy, kolo recytatorske itp, jesli by maila byc przekazana w rece spolecznosci to oni by musieli zarzadzac i pozyskiwac srodki na jaej utzrymanie

Burmistrz
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

Luigi napisał/a:
zaraz zaraz to wy oczyms nie wiecie że szkole przejmuje pani x.... i tworzy tam dom opieki spolecznej pani ta jest scisle zwiazana i spokrewniopna z naszym urzedem miejskim ;-) chciala przejac oddział gedjatrii w parczewie ale jej sie to nie udalo a na odczepke zaproponowano jej zeby przejela szkole w tysmienicy i o to w tym wszytkim chodzi

Denerwuje mnie wiele rzeczy, które jestem wysłuchiwać pod swoim adresem i mojej rodziny w ale w tym przypadku- PRZEGINACIE !!!!!!!!!!!
JEżELI KTOS UWAżA żE MOJE DZIAłANIE JEST BEZPRAWNE I NOSI ZNAMIONA PRZESTęPSTWA- PROSZę O ZłOżENIE DONIESIENIA DO PROKURATURY- ALBO ZAMKNIęCIA SIę I NIE PISANIA BZDUR- W PRZECIWNYM WYPADKU WYSTąPIę DO ADMINISTARTORA PORTALU O UDOSTęPNIENIE DANYCH ADRESóW ITP ORAZ PROKURATURY Z WNIOSKIEM O ZNIESłAWIENIE
TYLE!!!
ps. chyba się zdenerwowałem ... :(
psII bez sensu jest czytanie tego co piszecie pod moim adresem czas najwyższy przestać zaglądać na tę stronę, bo widzę, że dyskusja na tym forum sprowadza się już do szaragania nie tylko mnie samego ale mojej rodziny
ps III - mówię poważnie, jeśli jeszcze usłyszę nieprawdziwe zarzuty pod moim i mojej rodziny adresem- uprzedzam wystąpię na drogę sądową.
psIV- jeśli możliwe proszę admina o usunięcie wpisu

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Co sądzicie o pomyśle likwidacji szkoły w Tyśmienicy?

Na życzenie Burmistrza zamieszczam note.

Obraza jest karalna w polski prawie nawet przez internet. Jeśli ktoś jest spostrzegawczy to może bez problemu zauważyć, że Pan Burmistrz może złożyć skierowanie do prokuratury na niektórych użytkowników komentujących w tym temacie. Wtedy chcąc nie chcą muszę udostępnić takie dowody w postaci logów serwerowych.

Oczywiście Pan Burmistrz niczego nie składa w prokuraturze, ale aby to była przestroga dla użytkowników aby 2 razy się zastanowili zanim zaczną kogoś krytykować.