Pytania do burmistrza

178 posts / 0 new
Ostatni wpis
Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Odświeżam wątek, ponieważ mam pytanie do Burmistrza ktory jak widac często tu zagląda. Otóż, jak wszystkim wiadomo interesuję się problemem bezdomności zwierząt w naszym miasteczku i stąd moje pytanie, czy miasto mogłoby sfinansować STERYLIZACJE bezdomnych kotek i suk? Podobna akcja byla przeprowadzana w Lublinie wiosną, wówczas miasto przeznaczyło na ten cel sporą kwotę. Chodzi o to aby powstrzymać problem niekontrolowanego rozrodu i ewentualnie zmniejszyć jego skalę. Z przychodnią dla zwierząt można się dogadać, chodzi o to aby takiego zwierzaka złapać, zoperować i po zdjęciu szwow wypuścić z powrotem w miejsce skąd zostal odłowiony. Jednak na to potrzebne są fundusze, ja jako osoba prywatna nie jestem w stanie przeprowadzać sterylek dziczków za własne pieniądze, nie moge też liczyć na sponsorow, nawet gdybym zarejestrowała fundację. Jedyne wyjscie to wygosopdarowanie pewnej kwoty nawet na kilkanaście zabiegow jednego roku. Zwierząt przybywa i jedynym wyjsciem są sterylizacje, odławianie do schronisk nie rozwiazuje problemu, gdyż schroniska i tak są przepełnione a zwierzęta nie mające szans na adopcje usypiane.

Edytowane. Administracja.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

Może nie wszystkie rzeczy wyglądają na takie jak się wydaje- to cytat z filmu.... jakiego.. ? odpowiedzcie sobie sami. Zdaję sobie sprawę, że tego nie widać ale miasto co roku wydaje kilkanaście tysięcy zł. na wyłapywanie wałęsających się psów, utylizację szczątków zwierzęcych, opłaty za ulokowanie w schronisku itd. Czy jeszcze moglibyśmy wydawać na sterylizację.. ?? no cóż zapewne tak... ale jest takie powiedzenie.. tak krawiec kraje jak mu materii staje... :) jakbym powiedział, że nie na wszystko nam staje.. to by pewnie głupio zabrzmiało :P ale jeśli się widzi że za suką po mieście biega dalmatyńczyk... bokser... wilczur.. itd.. to nie są to psy bezdomne tylko takie, które mają swoich właścicieli... a na sterylizację takowych muszą wyrazić zgodę właściciele... itd.. itd...
ps. "Burmistrz często tu zagląda"- no cóż nie ukrywam, że internet mnie fascynuje i wszystko co związane z nowinkami informatycznymi/ przynajmniej do czasu jak zostałem wybrany/. a że na eparczew się pojawiam... to chyba wynik tego, że czasem warto spróbować się wypowiedzieć i cieszę się że ten głos jest wysłuchany.
ps II- chyba się starzeję- zaczynam gadać jak jakiś stary zgred :P

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Nie chodzi o to aby finasować sterylizacje zwięrząt posiadających wlaścicieli ale DZIKICH, moze źle się wyraziłam. Osiedlowe piwnice zamieszkuje mnostwo kotow, ktore nalezałoby natychmiast sterylizować. Populacja jest spora i z roku na rok się powiększa głównie za sprawą tzw. miłosnikow, rozmnażaczy, ktorzy zamiast sterylizować pozbywają się miotów wyrzucając je lub wywożąc.
To nie są duże koszty, na pewno mniejsze niż "lapanki" do schronisk które nie rozwiązują problemu bezdomności i niekontrolowanego rozrodu.
Moze warto się zastanowić i przeznaczyć jakąś kwotę na ten cel, wzorem innych miast?
W przypadku zwierząt bezdomnych nie potrzeba zezwolenia na wykonanie zabiegu sterylizacji, jedynie trzeba zapewnić mu opiekę przez ok 2 tygodnie po zabiegu ale i to mozna by bylo rozwiązać.
Dzikie koty są trudne w socjalizacji z człowiekiem, więc oswajanie nie wchodzi w grę.

Odnośnie komunikacji, to cieszy mnie fakt, że mogę w ten sposob przedstawić swoje propozycje i dostać odpowiedzi, to prostsze i na pewno wygodniejsze.
Proszę się zastanowić czy nie dałoby się w np. w przyszłym roku jakoś ruszyć z taką akcją? To nie są duze koszty, a też nie wiadomo ile sterylek zostałoby wykonanych ( ile kotek, przede wszystkim z osiedlowych piwnic, udałoby się złapać)
Koszt jednej sterylki waha się w granicach od 100 do 150 zł, do tego nalezałoby doliczyć dojazd weta na miejsce plus opieka po operacji. Koszty kastracji kocurow są jeszcze niższe.
Z psami jest problem, bo rzeczywiście nie wiadomo ktory pies ma właściciela, jednak i na to można znaleźć sposób.

Edytowane. Administracja.

Pirat
Pytania do burmistrza

Ok spoko to moze pan burmistrz odpowie na pytanie kiedy bedzie puszczony gaz ziemny do huty parczew,wiem ze miało miejsce spotkanie z takowa firmą ktura stwierdziła"niechcieliscie nas na połozenie gazociagu to teraz cmoknijcie sie w pompke,gazu nie dostaniecie",jesli nie czaisz to chodzi o GAZPOL tych cwaniaczków.Jestem ciekaw co burmistrz powie,byc morze strace zródło utrzymania.B)B)B)B)

szajdi
Pytania do burmistrza

Chciałbym jeszcze dodać, że już się dowiedziałem kiedy będą zrobione przyłącza do działek na wymienionym osiedlu.
Wracając do drogi to cztery działki nie posiadają drogi przy działce (w tym jedna moja). Chcę wyjaśnić, że na planie zagospodarowania przestrzennego jest wytyczona droga przy tych działkach ale w chwili obecnej jest ona nie utwardzona i jest to tak naprawdę pole. Ja chcą się budować na swojej działce nie mam jak do tej działki dowieźć materiałów budowlanych, ponieważ owa dorga jest polem i każdy tir tam ugrząźnie. Co ja powinienem zrobić, żeby Miasto utwardziło tę drogę lub kiedy ta droga powstanie?
Dodam, że wytyczona droga przy tych działkach ma długość ok. 150-200m.
Proszę o odpowiedź.

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Pytania do burmistrza

Pirat napisał/a:
... miało miejsce spotkanie z takowa firmą ktura stwierdziła"niechcieliscie nas na połozenie gazociagu to teraz cmoknijcie sie w pompke,gazu nie dostaniecie",jesli nie czaisz to chodzi o GAZPOL...

Gazpol - prawie jak Gazprom :D

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

BESTI@666
Obrazek użytkownika BESTI@666
Pytania do burmistrza

Dokladnie 4 km od Parczew w stronę Lubartowa, za zakrętem przed którym stoi znak ograniczenia prędkości do 70km/h:-d, pierwszy zjazd w las po lewej stronie( była kopalnia żwiru)

Człowiek "wykształcony"jest to człowiek zewsząd od istoty rzeczy oddzielony mgłą i chmurami cudzych pojęć, tak nieraz gęstymi, że ani jeden promień się nie przedrze.

bdz
Pytania do burmistrza

Podczepiając sie pod poprzednika także zadam pytanie do Pana Burmistrza. kiedy jest planowana budowa kanalizajci wzdłuż Lipowej w strone Wierzbówki. i czy jest szansa na zrobienie chociaż jednego chodnika na tej ulicy od Wierzbówki do Parczewa. droga jest nieoświetlona i łatwo o potrącenie pieszgo. pozdrawiam

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pytania do burmistrza

Z tego co wiem Pana Burmistrza wybrała połowa ludzi w Parczewie tak więc pełni on poważna funkcję reprezentacyjną a po twojej wypowiedzi Paluch zwracasz się jak do kolegi.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Pytania do burmistrza

Male sprostowanie. Paluch tylko zacytował. To jest wypowiedź Pirata:|

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Pytania do burmistrza

No właśnie, oprócz tego wszystko się zgadza :o

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pytania do burmistrza

A to przepraszam ... więc moją wypowiedź ślę do Pirata.

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Cóż, każdy pisze tak jak potrafi.

Edytowane. Administracja.

marek1925
Pytania do burmistrza

Mam takie pytanko czego na stacji na boisku do piłki norznej jest taka wysoka trawa az do kolan jest to jedyne takie boisko na stacji i proszsę władze miasta zeby jak najszybciej skoszono tam trawę

mike
Pytania do burmistrza

Do Panów lopez i socom - na cale osiedle laskowska jest złozony do środków UE projekt budowy dróg. Koniec oceny 30 sierpnia - ale wiemy juz ze na 99% dostaniemy pieniadze. Harmonogram jest taki: grudzień 2009 przetarg, marzec 2010 rozpoczęcie budowy. wczesniej X 2009 do kwiecien 2010 ułożenie kanalizacji. Przetarg jest na ukonczeniu. Wyłonienie wykonawcy 28 sierpnia 2009.

Boisko na stacji PKP wykosiomy w najblizszych dniach. Trwa tam teraz budowa ulicy. Natomiast w trakcie budowy jest Orlik wiec oferta sportowa miasta wkrótce się polepszy.

Skasowany
Pytania do burmistrza

Szkoda , że burmistrz nie jest w stanie odnieść się do tego co sam pisał wczesniej

mike
Pytania do burmistrza

Panie wespazjanie tak jak była o tym mowa ZUK opracował juz nowa umowe i z koncem 3 kwartału zacznie wreczac wszystkim nowe aneksy z opłatami za gotowośc. Potem ruszy akacja sprawdzania posesji. Ale to zmudna proacedura. Natomiast bardzo przyspieszyły prace w sejmie nad nowelizacja pakietu ustaw tzw smieciowych. Moze wiec w nowym roku uda sie juz bez referenndum wprowadzic powszechnosc opłat.

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Pytania do burmistrza

pytanie nr1.
Czy gmine Parczew stac jest na wybudowanie basenu??? slyszłem ze sam projekt kosztował jedyne 200 000zł!!!! (moge sie mylic, to tylko plota) to ile bedzie kosztował basen jak tak drogi jest sam projekt??!!

Skasowany
Pytania do burmistrza

ZUK opracował juz nowa umowe i z koncem 3 kwartału zacznie wreczac wszystkim nowe aneksy z opłatami za gotowośc. Potem ruszy akacja sprawdzania posesji

Rozumiem w takim razie ,że w pierwszej kolejności chcą panowie obłożyć aneksami osoby które wywarza już śmieci za pośrednictwem ZUK , natomiast nieuczciwe osoby nie mające umów z ZUK będą żmudnie kontrolowane . Czyli mniej więcej z takim efektem jak kontrola osób nielegalnie odprowadzających ścieki . W jej efekcie ukarano jedną osobą. Więcej osób się nie dało ponieważ każda z potencjalnych osób podlegających kontroli była znajomą ( Parczewska rzeczywistość) kogoś z komisji i członkowie nie chcieli się narażać i robić wrogów.. Tylko jedno biedaka nikt nie znał. Lista osób z podpisanymi umowami jest znana tak jak ewidencja właścicieli nieruchomości. . Wystarczy nałożyć jedno na drugi i widać kto łamie prawo. Trzeba tylko troszkę dobrej woli, której moim zdaniem panom brakuje .
Ja osobiście mimo iż wytworze 2 pojemniki w mc + segregowane plastiki i szkła a na większe sprzątanie zamawiam samochód z cenniku ZUK za 100 zł NIE podpisze aneksu, gdyż uważam to za krzywdzące. Nawet jeśli oznaczałoby to otwarcie drogi sądowej.

Dobry
Pytania do burmistrza

gruha napisał/a:
Planuje robić wywiad z Panem burmistrzem. Jakie pytanie chcielibyście poruszyć z naszymi władzami miasta.

Pirat
Pytania do burmistrza

Skoro bedziesz przeprowadzał taki wywiad to mozesz sie wypytac to i owo i nie jest moim kolegą za to Ciebie znam i nie tylko (pro-cs)jesli jeszcze istnieje.B)

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pytania do burmistrza

Rozmowa planuje przeprowadzić z nowym burmistrzem. Choć mało pytań Parczewiacy mają do władz. Ale narzekać to każdy.

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Jaki wywiad?:o
Burmistrz zagląda tutaj czasami i może odpowiadać na pytania zadawane na forum, a wątek odświeżyłam po to aby nie tworzyć następnego podobnego.

Edytowane. Administracja.

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Czyli można już do Ciebie mówić "panie redaktorze"? ;)

Poza tym wcale nie muszę tutaj pytać, ponieważ jak zechcę to sama pójdę do burmistrza i z nim porozmawiam.:)

Edytowane. Administracja.

Mirella
Pytania do burmistrza

Parczew, jak wszystkie chyba miejscowości w Polsce przed wyborami samorządowymi, coś poprawia, buduje, remontuje i bardzo dobrze. Ale obecne władze miasta (oraz ich rodziny) zapewne od bardzo dawna posiadają własne samochody i na teren dworca PKS w ogóle nie mają potrzeby zaglądać. Daruję sobie opis tego fatalnego miejsca. Ciekawa jestem wyjaśnień pana Burmistrza.
Mirella

xander
Pytania do burmistrza

Nawet gdyby tyle kosztowała budowa basenu to jest to potrzebne. Zresztą można się starać o dopłaty z unii, o co z pewnością się postarają :>

rotfl
Pytania do burmistrza

Trzy Krótkie Pytania do Burmistrza: 1. CS 1.6 czy CS:Source?? 2.ESWC czy WCG?? 3. PGS czy NOA??B)

_____,^===============;_/|___
)_,.--'''[ _] ******"\_\****””””””

Marek_Krzysiak
Obrazek użytkownika Marek_Krzysiak
Pytania do burmistrza

Och basen to była by cudowna rzecz. Chyba bym wogole z niego nie wcyhdział jakby go zbudowali :D też słyszłęm plotki, że ma być zbudowany ... tylko ciekawi mnie mniej wieej w któtym miejscu...??? Dopłaty unijne powinny być wykorzystane na niego ... napewno wśrod młodziezy byłby bardzo chętnie oblegany :D

a co do rejonów PKS-u niedłguo bedzie tam napewno czytso... stawiają na miejscu płyt nowy hipermarket LIDL :D a odpowiednie służby o czystość zadbają :D

http://victoriaparczew.yoyo.pl Zapraszam Wszystkich !!!! Na Forum również !!! Reportaże ... Galerie... oraz Filmy z meczów :)

Burmistrz
Pytania do burmistrza

rotfl napisał/a:
Trzy Krótkie Pytania do Burmistrza: 1. CS 1.6 czy CS:Source?? 2.ESWC czy WCG?? 3. PGS czy NOA??B)

Trudno mi się wypowiadać, jeśli nigdy nie grałem w CS czy jakiekolwiek inne odmiany gry on-line. Niestety za czasów, kiedy mogło mnie to fascynować, to na wgranie gry do kompa czekało się kilkanaście minut, a robiło się to za pomocą magnetofonu.... a teraz..? no cóż ostatnia gra w którą zachłannie grałem przez jakiś czas to było UFO i a potem Warcraft. Ale kto teraz pamięta pierwsze wersje tych gier? Chociaż i dzisiaj mam czasami nie jednemu Ufokowi przywalić z blastera.
ps. mój kuzyn gra w jakimś klanie i podobno nieźle sobie radzi ...

Burmistrz
Pytania do burmistrza

Pirat napisał/a:
Ok spoko to moze pan burmistrz odpowie na pytanie kiedy bedzie puszczony gaz ziemny do huty parczew,wiem ze miało miejsce spotkanie z takowa firmą ktura stwierdziła"niechcieliscie nas na połozenie gazociagu to teraz cmoknijcie sie w pompke,gazu nie dostaniecie",jesli nie czaisz to chodzi o GAZPOL tych cwaniaczków.Jestem ciekaw co burmistrz powie,byc morze strace zródło utrzymania.B)B)B)B)

Od początku kadencji uczestniczę w rozmowach na temat dostaw gazu, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś mówił o cmokaniu się w pompkę. Nie mogę o wszystkim mówić, ale też nie chcę operować jakimikolwiek datami, gdyż nie raz już słyszałem, że dostawy są "tuż, tuż"... Ruch należy teraz do właściciela huty i spółki EWE, która jest właścicielem gazociągu. Miasto ze swojej strony doprowadziło, do stanu, w którym Mazowiecka Spółka Gazownicza obiecała wydzielenie puli gazu dla naszego miasta. Jeszcze chwilę musimy uzbroić się w cierpliwość.

Pirat
Pytania do burmistrza

No moze z pompką:D przesadziłem,ale rózne pogłoski chodziły i chodzą dalej niewiem,a jak to jest naprawdę to my szaraczki sie nigdy nie dowiem.PozdrawiamB)

mike
Pytania do burmistrza

Ten problem jest bardzo złozony i nie roztryzgniemy go na forum. Umowy musza byc aneksowane, gdyz wiekszosc osób które podkładaja smieci maja umowy z ZUk tylko, ze nie wystawiaja pojemników, czyli nie placa za faktyczny odbiór odpadów (nie ma opłat za gotowocs do odbioru) i wieczorami nosza smieci po osiedlu obciazajac mieszkancow wspolnot i spółdzielni. Jak beda opłaty za gotowosc to taki pan czy wrzuci do kosza swojego czy w spółdzielni to i tak zpłaci jak za odbiór np 2 pojemników 110litrów miesiecznie. Tak jest w LUbartowie, Białej, Miedzyrzecu. Tam to dziala, czas powoli wprowadzac to w Parczewie. Co do komisji sprawdzających - nie mam komentarza.

Skasowany
Pytania do burmistrza

Nie ma pan komentarza. Dobrze. Jak pan pisał 2/3 posesji nie ma nawet umowy ZUK. Jest kogo kontrolować . Zatem prace komisji przynosić wymierne rezultaty każdego dnia .I Zobaczymy czy tak się stanie. Będzie to miarą skuteczności naszego gospodarza.

Łk 10,1-9
"...żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki."

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Mam pytanie, do kogo należą osiedlowe latarnie i kto podejmuje decyzje gdzie taką latarnię ustawić?

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Pytania do burmistrza

Pytanie do Burmistrza:

Czy Pan Burmistrz będzie tutaj dalej udzielał odpowiedzi na pytania mieszkańców ?

lajo
Pytania do burmistrza

Mnie ostatnio zainteresował teren w pobliżu liceum, dokładnie okolice rzeki między mostkiem, zbiornikiem retencyjnym (chyba takie jest jego przeznaczenie, nie ma tam żadnych tabliczek czy oznaczeń) a obwodnicą. Jeszcze do niedawna jakoś to wyglądało, teraz wszystko zarosło tak że nawet dorosły człowiek ma nad głową liście. Pamiętam za młodych czasów (naprawdę młodych) często łowiło się tam rybki (uczyło łowić), był to teren gdzie naprawdę dużo maluchów spędzało czas. Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie tego terenu w należytym stanie? Zbiornik do którego nie można dojechać nie spełnia chyba swojej roli. A licealiści także mogliby skracać sobie drogę do domu gdyby nie strach że z krzaków wyskoczy jakiś "wujek" (żyjemy w czasach w jakich żyjemy)? Przecież to centrum miasta.

xander
Pytania do burmistrza

lajo napisał/a: A licealiści także mogliby skracać sobie drogę do domu gdyby nie strach że z krzaków wyskoczy jakiś "wujek" (żyjemy w czasach w jakich żyjemy)? Przecież to centrum miasta.

Licealiści sobie nic z tych wujków nie robią, krzaki nie przeszkadzają jeszcze w przejściu ;]

arkus
Pytania do burmistrza

Pan z cynamonu napisał/a:
Pytanie do Burmistrza:

Czy Pan Burmistrz będzie tutaj dalej udzielał odpowiedzi na pytania mieszkańców ?

Chodzą słuchy po mieście, że nie bardzo, bo kadencja mu się kończy.;)

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Skasowany
Pytania do burmistrza

Jakiego burmistrza arkus wybrałeś takiego masz :D . Spróbuj ty o cos zapytać może odpisuje tylko swoim wyborcom ?

Lopez
Pytania do burmistrza

Chciałem zapytać, dlaczego na osiedlu przy Laskowskiej zostanie wybudowana tylko ulica Wiśniowa a wszystkie boczne nie? Ile znowu będziemy musieli czekać na budowę ulic Agrestowej, Malinowej i Orzechowej? Pytam, bo mieszkam przy jednej z nich.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

yv napisał/a:
Mam pytanie, do kogo należą osiedlowe latarnie i kto podejmuje decyzje gdzie taką latarnię ustawić?

Trzeba przede wszystkim rozmawiać z zarządem spółdzielni albo wspólnoty.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

szajdi napisał/a:
....... jeszcze dodać, że już się dowiedziałem kiedy będą zrobione przyłącza do działek na wymienionym osiedlu.
Wracając do drogi to cztery działki nie posiadają drogi przy działce (w tym ..............Chcę wyjaśnić, że na planie zagospodarowania.,................Ja chcą się budować na swojej działce nie mam jak do tej działki dowieźć materiałów budowlanych, ponieważ owa dorga jest polem i każdy tir tam ugrząźnie
...........y tych działkach ma długość ok. 150-200m.
Proszę o odpowiedź.

Witam
Na te i inne pytania jestem w stanie sam, bądź przez pracowników Urzędu Miejskiego odpowiedzieć na miejscu w urzędzie. Wymagają one często indywidualnego podejścia do sprawy. /mając przed sobą mapy, zapisy planu.. itd/. Dlatego uważam to forum za miejsce najmniej odpowiednie do rozwiązywania tego typu problemów.
Zapraszam do siedziby gminy.

To forum pozostawiam na dyskusje osób /pseudonimów/, nie chcę wdawać się w dyskusje i polityczne utarczki. Szkoda, że tak obecna w mediach polityka wkradła się na ten portal, który jeszcze kilka miesięcy temu był miejscem na wymianę poglądów na różne tematy, a obecnie stał się narzędziem do uprawianie polityki i prowadzenie czyjejś kampanii.

Jeszcze raz w celu wyjaśnień problemów zapraszam do urzędu.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

lajo napisał/a:
Mnie ostatnio zainteresował teren w pobliżu liceum,

Faktycznie to pozarastało, ale i ten rok sprawia, że nie jesteśmy w stanie na bieżąco kosić traw w samym mieście, nie mówiąc już o tego typu terenach. Na samo paliwo wydaliśmy kilkanaście tys zł. Ale poproszę, żeby osoby odpowiedzialne zainteresowały si,ę tym tematem.

Pan z cynamonu
Pytania do burmistrza

Więc kto z nas ma zaklęcie do wywołania Burmistrza - wespazjan, arkus czy cynamonowy? A może wszyscy trzej ! Burmistrz pojawił się i zniknął a my jeszcze długo będziemy bawić się jego odbiciem w lustrze jak cieniem przy świecach. ;) (cena bycia osoba publiczną ).

Uważam że można odpowiadać rzeczowo na pytania (jeżeli odpowiedz jest możliwa na forum) bez wdawania się w polityczne polemiki i spory.

Portal ten i jego poziom tworzą ludzie a im więcej będzie tutaj osób które nie chcą się zajmować głupotami tym portal zyska na powadze (moje skromne zdanie).Gorzej jeżeli osoby na poziomie wycofają się z dyskusji bo wtedy z kim zostaje dyskutować ?

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Burmistrz napisał/a:

Trzeba przede wszystkim rozmawiać z zarządem spółdzielni albo wspólnoty.

Chodzi mi o takie duże lampy, podobne do tych ustawionych przy ulicy a nie małe, ustawione na osiedlach.
Problem w tym, że jakaś "mądra" osoba ustawiła latarnię w taki sposób, że swieci ona ludziom prosto w okna, nie pomagają rolety, gdyż światlo jest bardzo intensywne, stąd moje pytanie. Może istnieje możliwość odwrócenia jej lub skierowania lampy bardziej na dól?

Edytowane. Administracja.

Zablokowany
Pytania do burmistrza

witam!
panie Burmistrzu, na forum jest zarejestrowanych ponad 400 użytkowników, jest to już medium na parczew opiniotwórcze, szkoda że pan tego nie wykorzystuje.
może następca.
pzdro gan

milypl
Obrazek użytkownika milypl
Pytania do burmistrza

Spróbuj może tu zdp.parczew@neostrada.pl-Zarząd Dróg Powiatowych w Parczewie.

W necie znalazłem taka informacje-
Jak uzyskać zgodę na przesunięcie słupa latarniowego?

Aby uzyskać taką zgodę należy złożyć w Kancelarii ZDM sporządzony przez uprawnionego projektanta projekt uzgodniony w Zespole Uzgadniania Dokumentacji

Zablokowany
Pytania do burmistrza

witam!
w opozycji do burmistrza jako uczestnik forum nie dostrzegam na forum starcia polityki i istniejących w polityce poglądów partyjnych;
do tej pory były to wymiany światopoglądów niezależnych partyjnie.
pzdro gan

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Dzięki za info.
Nie chodzi mi co prawda o przesunięcie latarni ale prędzej o odwrocenie jej lub skierowanie lampy na dół. Wydaje się to prostszym i mniej kłopotliwym rozwiązaniem niż przesuwanie całego słupa.

Edytowane. Administracja.

Lopez
Pytania do burmistrza

Panie Burmistrzu. Osiedle przy ul. Laskowskiej tonie w błocie. Jeszcze kilka dni takiej jesienno-wiosennej pogody z deszczem i część rodzin będzie odcięta od świata. W razie jakiegoś nieszczęścia to nie dojedzie tutaj nawet karetka pogotawia. Chciałem zapytać, czy w bieżącym roku planuje Pan na tym osiedle jakieś inwestycje dotyczące budowy dróg, bo jeżeli nie to niezbędne jest jakieś działanie tymczasowe (utwardzenie drogi żużlem lub żwirem) Tutaj nie da się dalej żyć z taką drogą.