Pytania do burmistrza

178 posts / 0 new
Ostatni wpis
Zablokowany
Pytania do burmistrza

Witam!
A ja chciałbym się zapytać czy przy kilkunasto milionowym deficycie gminy bez unijnych pieniędzy da się przeprowadzić jakikolwiek projekt inwestycyjny.

pzdro gan

Burmistrz
Pytania do burmistrza

Lopez napisał/a:
Chciałem zapytać, dlaczego na osiedlu przy Laskowskiej zostanie wybudowana tylko ulica Wiśniowa a wszystkie boczne nie? Ile znowu będziemy musieli czekać na budowę ulic Agrestowej, Malinowej i Orzechowej? Pytam, bo mieszkam przy jednej z nich.

Niestety działki, które przecinają te ulice nie należą do gminy i są problemy z podziałem ich przez właścicieli. Dopóki nie zostaną te sprawy /de facto rodzinne/ uregulowane dopóty nie można wykonać całości ulic.

Lopez
Pytania do burmistrza

Panie burmistrzu. Osiedle "Laskowska" nadal tonie w błocie. Wiem, że na wiosnę planujecie inwestycje w tej części miasta, ale czy do tego czasu nic już nie będziecie robić z ulicą Wiśniową? Powtarzam to co wyżej- tutaj nie da się normalnie żyć. Wydaje mi się, że przejazd równiarki na tej ulicy uzależniony jest od stanu ulicy Rolnej. Gdy tam jest źle, to równacie przy okazji całe osiedle. Ale pan ma do swego domu tylko 200 metrów od asfaltu. My znacznie więcej. Nasze samochody są w stanie agonalnym. Prosimy o zainteresowanie tą częścią miasta.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Pytania do burmistrza

Pirat napisał/a:
Ok spoko to moze pan burmistrz odpowie na pytanie kiedy bedzie puszczony gaz ziemny do huty parczew,wiem ze miało miejsce spotkanie z takowa firmą ktura stwierdziła"niechcieliscie nas na połozenie gazociagu to teraz cmoknijcie sie w pompke,gazu nie dostaniecie",jesli nie czaisz to chodzi o GAZPOL tych cwaniaczków.Jestem ciekaw co burmistrz powie,byc morze strace zródło utrzymania.B)B)B)B)

TO już masz odpowiedź na to pytanie i możesz przestać się bać, że stracisz źródło utrzymania.
Udało się:k:k:k

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Pytania do burmistrza

Potwierdzam w 100%, miałem okazję przejechać się tą "drogą" - po prostu masakra. Proponuję zrobić tam tor testowy dla terenówek.

robot
Obrazek użytkownika robot
Pytania do burmistrza

Gaz popłynie- naprawdę dobra wiadomość!

Mam dwa pytania:
1.Czy można coś już powiedzieć na temat tego drugiego etapu, to znaczy kiedy i gdzie? Czy jest jakaś szansa w tym temacie dla okolicznych miejscowości?

2. Czy związku z powstaniem sieci planowane jest powstanie jakiegoś zakładu miejskiego, którego zadaniem byłoby nadzorowanie i eksploatacja sieci?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

robot
Obrazek użytkownika robot
Pytania do burmistrza

To forum pozostawiam na dyskusje osób /pseudonimów/, nie chcę wdawać się w dyskusje i polityczne utarczki. Szkoda, że tak obecna w mediach polityka wkradła się na ten portal, który jeszcze kilka miesięcy temu był miejscem na wymianę poglądów na różne tematy, a obecnie stał się narzędziem do uprawianie polityki i prowadzenie czyjejś kampanii.

Nic dodać, nic ująć. Od jakiegoś czasu dokładnie tak to wygląda. Nieważne jakie temat czy komentarz, zawsze kończy się politycznej/religijnej pyskówce. Co to ma być? Działanie w stylu http://en.wikipedia.org/wiki/Web_brigades? To już jest na prawdę nudne i męczące....
Zdrowia życzę i odrobiny dystansu.....

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Burmistrz
Pytania do burmistrza

BESTI@666 napisał/a:
Hmm, nie mam pewności, że to sam Pan Burmistrz wypowiada się na tej stronie. Jesli jednak tak, to pytam ;)- Co zrobic by w centrum miasta ( osiedle przy ul. PCK ) nie mieszkało przy śmietnisku??? Blokbowiem nr 1, 3 mają za bezposrednie sąsiedztwo kontener duzy plus pojemnik na odzież PCK, pojemniki osobne na szkło, plastik i makula.............;)

może nie "sam Pan Burmistrz".. ale burmistrz..
Przede wszystkim, za porządek wokół śmietników odpowiada administracja osiedla- to ona zawiadamia ZUK o potrzebie wywozu śmieci. Także jeśli coś jest nie tak- w pierwszej kol. należy rozmawiać z administracją wspólnot lub osiedla. Urząd miejski może nałożyć kary za zaśmiecanie- i na takie sygnały- jeśli się pojawiają- staramy się reagować.
ps. właściwie.. za porządek i za to co się wokół śmietników dzieje to odpowiadają sami mieszkańcy

Burmistrz
Pytania do burmistrza

BESTI@666 napisał/a:
Mam jeszcze kilka pytań :D. Następny problem dotyczy pewnego miejsca w bliskiej odległości granic Parczewa.......;)

Jest to teren prywatny i w tym momencie zagospodarowanie należy do właściciela.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

robottelepat napisał/a:
Gaz popłynie- naprawdę dobra wiadomość!

Mam dwa pytania:
1.Czy można coś już powiedzieć na temat tego drugiego etapu, to znaczy kiedy i gdzie? Czy jest jakaś szansa w tym temacie dla okolicznych miejscowości?

2. Czy związku z powstaniem sieci planowane jest powstanie jakiegoś zakładu miejskiego, którego zadaniem byłoby nadzorowanie i eksploatacja sieci?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

ad1. Takich dokładnych danych na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podać- wkrótce dojdzie do rozmów z właścicielami gazociągu i wtedy postaramy się wypracować stanowisko co do dalszego zakresu prac
ad.2 To zadanie dystrybutora- właściciela sieci przesyłowej- miasto nie jest właścicielem gazociągu.

Pirat
Pytania do burmistrza

Chciałbym sie dowiedzieć czy są jakieś perspektywy na sygnalizacje swietlną w Parczewie,głównie chodzi mi o skrzyżowanie koło koscioła i ciastkarni bo na tych krzyżówkach jest najwięcej wypadków.Słyszałem troche plotek na ten temat,ale jak narazie nic sie nie zmienia.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

Pirat napisał/a:
Chciałbym sie dowiedzieć czy są jakieś perspektywy na sygnalizacje swietlną w Parczewie,głównie chodzi mi o skrzyżowanie koło koscioła i ciastkarni bo na tych krzyżówkach jest najwięcej wypadków.Słyszałem troche plotek na ten temat,ale jak narazie nic sie nie zmienia.

Wg. zapewnień Dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich w pierwszej kolejności sygnalizacja pojawi się na skrzyżowaniu 11Listopada, Lubartowska, Al.Zwycięstwa. - obietnica była na inwestycję w tym roku i najprawdopodobniej do niej dojdzie. W przyszłym roku skrzyżowanie ulic Kościelnej i AL.JPII (chociaż te skrzyżowanie uważam za bardziej niebezpieczne). O obie te inwestycje zabiega radny sejmiku Jerzy Szwaj- mają być one zrealizowane z funduszu likwidacji miejsc niebezpiecznych.
Pozdrawiam
PK

Zablokowany
Pytania do burmistrza

witam!
spostrzeżenie jak najbardziej realne. każda wypowiedź kończy się pyskówką albo polityczną albo religijną.
polityka wyznacza nam ramy prawne (sejm i senat =organy ustawodawcze).
religia- ustanawia prawa moralne.
chyba że jesteśmy anarchistami lubi ludźmi którzy nie uczestniczą w żadnej wierze.
pzdro gan

vw
Obrazek użytkownika vw
Pytania do burmistrza

Budowa orlika przy Publicznym Gimnazjum im. Władysława Jagiełły przy ul. Spółdzielczej w Parczewie rozpoczęła się w lipcu i miała zakończyć w połowie września. Jednak kompleks boisk do dziś nie został otwarty, bo podwykonawca nie ma czasu zmontować szatni.

Termin odbioru inwestycji był zmieniany kilkakrotnie. Najpierw z powodu złych warunków atmosferycznych, teraz z uwagi na nieskończoną budowę szatni i ubikacji.
– Wykonawca przedłuża termin, zrzucając winę na podwykonawcę, a my nie wiemy, z jakich przyczyn. Być może ma za dużo zamówień. Zapewniał nas, że ekipa zjawi się w poniedziałek. W poniedziałek obiecywał, że dzisiaj, a dzisiaj byłem, to jeszcze ich nie ma – mówił nam we wtorek 10 listopada Michał Bożym, zastępca burmistrza miasta i gminy Parczew.:).Jak to siem do rzeczywistosci Panie .Burmistrzu;)

Tsubaki Sanjuro
Pytania do burmistrza

A propos sportu - pytanie do Pana burmistrza: czy wie Pan, ze kibice Victorii Parczew takze chodza na wybory? I zapewne nie omieszkaja podziekowac za "cenne wsparcie ze strony Urzedu Miasta". Dzieki temu wsparciu (tzn. jego braku) Victoria jest obecnie przedostatnia w lidze okregowej (pomimo wywalczonego awansu do IV ligi) i za rok czekaja nas zaciete boje z takimi tuzami jak Wodnik Siemien. Grazie signore! Ja napewno podziekuje za to nad urna wyborcza.

Negri
Pytania do burmistrza

Ja nie zadam żadnego pytania tylko skorzystam z okazji, że Burmistrz bywa na forum i powiem krótko - gratuluję, że tak ważna sprawa jak gazociąg ma swój szczęśliwy finał. :k
No, no...jeszcze rok kadencji nie minął, a tu gazociąg, place zabaw, remont szkoły, przedszkoli ....oby tak dalej B)

Burmistrz
Pytania do burmistrza

Lopez napisał/a:
Panie burmistrzu. Osiedle "Laskowska" nadal tonie w błocie. Wiem, że na wiosnę planujecie inwestycje w tej części miasta, ale czy do tego czasu nic już nie będziecie robić z ulicą Wiśniową?

Równiarki czy inny sprzęt staramy się wysyłać w miarę systematycznie. Niestety ze wzgl. na częste opady w tym roku zarówno drogi często ulegają zniszczeniu jak również nie jest możliwy częsty przeprowadzany remont- po prostu- błota nie da się równać. /wiśniowa była równana w ub. tygodniu/

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pytania do burmistrza

Chciałabym poruszyć nadal temat wywiadu z władzami naszego miasta. W przerwie międzyświąteczne rozmawiałem z Burmistrzem i z chęcią odpowie na pytanie Parczewiaków.

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

O ile mi wiadomo taki wywiad ukazał się niedawno na łamach wychodzącej u nas bezpłatnie "Gazety Regionalnej"

Edytowane. Administracja.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

Tsubaki Sanjuro napisał/a:
A propos sportu - pytanie do Pana burmistrza: czy wie Pan, ze kibice Victorii Parczew takze chodza na wybory? I zapewne nie omieszkaja podziekowac za "cenne wsparcie ze strony Urzedu Miasta".

Z całym szacunkiem- ani moja osoba, ani Urząd Miejski nie mają jakiegokolwiek wpływu na współpracę zarządu klubu z zawodnikami czy kibicami. Jest to sprawa pomiędzy zarządem a zawodnikami i kibicami. Gmina w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi może dotować działania związane ze szkoleniem młodzieży, a nie na utrzymanie drużyny seniorów. Moim zdaniem należy rozmawiać i zachęcam po prostu do dialogu.

gruha
Obrazek użytkownika gruha
Pytania do burmistrza

yv napisał/a:
O ile mi wiadomo taki wywiad ukazał się niedawno na łamach wychodzącej u nas bezpłatnie "Gazety Regionalnej"

TO niech się ukazuje... a mi chodzi o wywiad, który mogę umieścić w moim serwisie. Wiele użytkowników mieszka daleko od miasta i nie mogą zdobyć gazety regionalnej.

Burmistrz
Pytania do burmistrza

vw napisał/a:
Budowa orlika przy Publicznym Gimnazjum im. Władysława Jagiełły przy ul. Spółdzielczej w Parczewie rozpoczęła się w lipcu i miała zakończyć w połowie września. Jednak kompleks boisk do dziś nie został otwarty, bo podwykonawca nie ma czasu zmontować szatni.

Termin odbioru inwestycji był zmieniany kilkakrotnie. Najpierw z powodu złych warunków atmosferycznych, teraz z uwagi na nieskończoną budowę szatni i ubikacji.
– Wykonawca przedłuża termin, zrzucając winę na podwykonawcę, a my nie wiemy, z jakich przyczyn. ...........

W dniu wczorajszym ekipa do zmontowania budynków szatni nareszcie się zjawiła. Mam nadzieję, że w miarę szybko zakończą pracę.

Wespazjan2
Pytania do burmistrza

Ok. żeby nie powielać mogłeś przekopiować wywiad, podobnie jak większość zamieszczanych tutaj wiadomości. Oststatecznie pytać będziesz prawie o to samo.

Edytowane. Administracja.

yaho
Pytania do burmistrza

do CasThor/
Życie to nie ustający stukot kopytek po wertepach .Tak mi się kojarzy - kiedy ten czworonóg galopuje przy twoim logo. Pan z cynamonu pytał Pana Burmistrza; Jak pan ocenia działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych funkcjonującej przy MOPS oraz aktywność Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych S. Spozowskiego ?
A ja chciałbym się dowiedzieć czy Pan Burmistrz jest zainteresowany wyjaśnieniem sprawy ; szkodliwej społecznie i sprzecznej z obowiązkami działalności , obu organów odpowiedzialny za profilaktykę w naszym mieście . Np. wykluczenia stow. Promyk / działanie na szkodę młodzieży z rodzin alkoholowych/ uznaniowy rozdział środków. Czy Pan Burmistrz widzi taką potrzebę?. Czy mam się zwrócić do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Tsubaki Sanjuro
Pytania do burmistrza

Burmistrz napisał/a:

Z całym szacunkiem- ani moja osoba, ani Urząd Miejski nie mają jakiegokolwiek wpływu na współpracę zarządu klubu z zawodnikami czy kibicami. Jest to sprawa pomiędzy zarządem a zawodnikami i kibicami. Gmina w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi może dotować działania związane ze szkoleniem młodzieży, a nie na utrzymanie drużyny seniorów. Moim zdaniem należy rozmawiać i zachęcam po prostu do dialogu.

Ciekawe więc jak to robią np. w Białej Podlaskiej gdzie środki na Podlasie pochodzą głównie z UM? O Kielcach nie wspominając - tam po wycofaniu się sponsora miasto przejęło finansowanie pierwszoligowej drużyny w 80 %.

Bruttisima
Obrazek użytkownika Bruttisima
Pytania do burmistrza

Mam pytanie do nowego burmistrza pół żartem, pół serio -
Co sprawia, że wygląda ładnie nie tylko na plakatach, jak twierdził jego poprzednik :p:p

Żyjemy tak jak śnimy - samotnie...

cfaniara
Pytania do burmistrza

Ja mam pytanie.. Kiedy odbedzie sie najbliższa sesja Rady Miasta?

Free Speech Is Like A Money, Some People Have Just A Lot Of More Of It Than Others..