Kontrowersje - MOPS i MKRPA

222 wpisów / 0 new
Ostatni wpis
Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS

Co za różnica jaką lekarz podał przyczynę odmowy przyjęcia ze szpitala kiedy człowiek jest w stanie zagrożenia życia ? Skoro zagrożenie życia istnieje to lekarz ma obowiązek przyjąć na oddział.

A jeden przykład to mało ?Wydaje mi się że to aż o jeden za dużo.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Dla sprostowania, ani yaho ani Psiuk podali konkretny przypadek natomiast nie napisali że jest to przypadek który od lat służy jak przykład złego postępowania lekarzy wobec pacjentów. Nikt tutaj (oprócz ciebie YvonneS) nie napisał że sprawa dotyczy wszystkich lekarzy.Dlatego zamiast o ogółach, proponuje wzorować się na konkretnych przypadkach i do nich wracać.

syn
Obrazek użytkownika syn
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

yaho!!! twoim zdaniem tylko ty mowisz prawde i tylko ty masz monopol na mowienie prawdy bo burmistrz starosta,p.pełnomocnik nie ze o vw nie wspomne.Nie przyszło ci do głowy ze vw zmieniajac swoie zdanie zobaczył cos co ty chciales ukryc lub wmowic na przykładach innych np.o naduzywaniu alkocholu przez pana G i ze inni starali sie tego niewidziec,czy moze jestes zly za to ze zobaczyli twoie.Według informacji to tez zdazyla sie taka potyczka w Promyku i dlatego moze przestali co niekturzy brac serio twoie sugestje,bo caly czas wytykasz innym co zle robia a czemu nie powiesz o sobie powiedz prawde bo ja ja znam ale moze i czytelnicy chcieli by wiedziec.Ale jak nie masz odwagi to popros to moze ja napisze za twoia zgoda.Jesli chodzi o ludzi ktorzy skorzystali ze szkolen za piniadze publiczne to ci ludzie wlasnie do dzis pomagaja zrozumiec tajniki AA przy oddz.odwykowym prowadzac mitingi tylko dla ludzi z oddzialu odwykowego,niektorzy z nich tez zasiadaja w komisji do spraw alkoholowych jak ty kiedys z tego co mi wiadomo.A ty co dzis robisz w tym kierunku oprucz tego ze pomawiasz wszystkich do okola tu na forum wmawiasz ze tylko ty mowisz prawde a reszta klamie.Wiem tez z wiarygodnego zrodla ze juz chyba wszedzie napisales o swoiej prawdzie ktora tu glosisz i ze do dzis nic z tego.Bo najpierw trzeba samemu cos w tym kierunku zrobic a dopiero wytykac innym i moze dlatego nikt inny nie zajmuje tu twoiego stanowiska i dlatego vw zmienil zdanie.Jak to mowia w AA w grupie jest sila bo kto od niej odstaje to ginie jak w maffii.Co sie zas tyczy iluzji to chyba sam w niej jestes bo jak powiedziales ze vw mial tekie samo zdanie to po zapoznaniu sie z faktami i prawda ktorej ty do konca nie ujawniasz przystal do grupy bo tam jest sila.Moze o sobie troszke prawdy powiesz a nie ujawniasz niby prawde innych,a co z twoia dotyczaca twoiej osoby.Czekam na ta prawde moze wtedy sam sie dowiesz czego nie dostajesz tych i innych srodkow o ktorych mowisz,my czytelnicy jestesmy ciekawi jak wyglada prawda o tobie nie o innych zapraszam do dyskusji mowie oczywisci o tematyce naduzywania alkoholu itp.:D

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS Wielokrotnie odmawiano udzielenia pomocy ani razu decyzji odmowy nie dano mi na piśmie, choć o to prosiłem . Najbardziej zdumiewająca dla mnie i najczęściej powtarzająca się argumentacja to ta którą przytoczyłem- Pana Ordynatora . Bywało że tłumaczyli się też brakiem wolnych miejsc. Raz pozwoliliśmy sobie wejść otworzyć drzwi do pustego trzy osobowego pokoju o którym zapewne zapomnieli . Ale nie radzę tej metody wezwą policję i można mieć kłopoty. My też wezwaliśmy Policie raz czy dwa kiedy nam odmówiono . Oddział może odmówić przyjęcia na terapie ale nie detoksykacji w przypadku silnych zatruć alkoholowych.
Nie mam na piśmie ale sporo świadków jeszcze żyje. Doskonale zdaje sobie sprawę że w naszej nie donoszonej demokracji jest tak że my możemy mieć kłopoty i odpowiadać za każde nie poparte niczym słowo .
Pisanie o tych sprawach mnie męczy to jak babranie się w gównie. Ale pisze ponieważ może to wpłynąć na świadomość obywateli tego samorządu jak i stanowisko ich przedstawicieli . Trzeba robić swoje inaczej będziemy mieli jedno wielkie szambo. To już przedostało się do środowiska AA. Od ponad dwudziestu lat próbujemy coś zmienić w tej dziedzinie jak widać – bezskutecznie. Na razie jedynie to ta druga strona odnosi sukcesy i ma konkretne efekty w karaniu nas za nasze wysiłki. Świadczą o tym; utrata lokalu przez nasze stowarzyszenie brak dostępu do szkoleń . Na pomoc i współpracę mogą liczyć ci co sprzyjają układom i nieprawidłowościom .

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

I to jest straszne że młodzi ludzie w tym dorastają. Moja przyjaciółka DDA w tamtym roku była w kryzysie. Rozmawiała ze mną o jakiejś formie pomocy, mówiła że słyszała że MOPS ma to podobno w obowiązkach. Mówiłem jej, staraj się, nie zniechęcałem jej ale kiedy pokazałem jej do wglądu pisma w których od pięciu lat staram się o pomoc i terapię od MKRPA w Parczewie i Byłego Pełnomocnika (kilkadziesiąt pism, wszystkie odmowne) wtedy sama zwątpiła i powiedziała że nie da rady tyle czekać. Kilka miesięcy później byłem już na jej pogrzebie,powiesiła się Natomiast jej bratu kiedy poszedł po jej śmierci do MOPS po pomoc dla DDA, zaproponowano mu, terapeutę do spraw uzależnień lub grupę dla żon alkoholików... nic nie zdało się to że mówił że niema problemu z nałogiem ani że nie jest żoną alkoholika. Następnie cała rada miast Parczew zebrała się i debatowała jak pomóc jednemu człowiekowi.I finał był taki że chłopak stwierdził iż by się nie doczekał, wykończył by się emocjonalnie zanim dostał by pomoc więc za własną kasę poszedł do psychologa.

Jedni nie chcą wejść w układy i nie dostają pomocy wcale a drudzy poprzez koneksje dostają wszystko od ręki, pomoc, szkolenia itp... przykładem jest Pan Z.sam się nam skarżył na nadużywanie alkoholu przez psychologa ale kiedy wszedł jako członek do jego stowarzyszenia i zaczął dostawać za to profity, owa przypadłość całkowicie przestała mu przeszkadzać.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

W 2004r. będąc członkiem MKRPA w Parczewie wystąpiłem z wnioskiem o zastosowanie obowiązku leczenia odwykowego Pana X pracownika SP ZOZ w Parczewie zatrudnionego także przez dyr. MOPS jako biegłego sądowego orzekającego o uzależnieniu na potrzeby naszej Komisji.
Decyzje podjąłem wskutek powtarzających się uwag klientów Komisji na temat problemów alkoholowych Pana X nap. ja mam iść do niego przecież on pije więcej niż ja wiem bo pracowałam w szpitalu kilkanaście lat, odpowiedziała klientka na informacje Przewodniczącej Komisji do kogo kieruje ją na badanie .
Formalnie Komisja wniosku mojego nie rozpatrzyła choć jej członkowie wcześniej sami informowali Pana Pełnomocnika ze są skargi naszych klientów na Pana X . Potrzebę zmiany biegłego podzielał także Pełnomocnik który rozmawiał z Komisją co najmniej dwukrotnie zanim złożyłem wniosek, choć tłumaczył że nie ma u nas ludzi o takich kwalifikacjach.
Sprawą zajął się Pełnomocnik który w kilka tygodni potem poinformował Komisie że rozmawiał z dyr. SP ZOZ w Parczewie że Pan X z dn. 30 grudnia odchodzi na emeryturę .
Z nastaniem nowego roku okazało się Pana X nadal pracuje w SP ZOZ w Parczewie przeniesiony został tylko na inne stanowisko a Pełnomocnik ponownie zatrudnił go jako biegłego orzekającego na potrzeby MKRPA w Parczewie . Nieco rozczarowany przebiegiem sprawy zapytałem innego członka Komisji pracownika MOPS w Parczewie ; dlaczego Komisja która ma to w obowiązkach nie rozpatrzała mojego wniosku tylko zajął się nim Pełnomocnik. W odpowiedzi usłyszałem ; dyrektor powiedział że pan X ma kogoś w urzędzie wojewódzkim i nie można go zwolnic .
Sprawa ta wywoła daleko idące konsekwencje i będzie miała wpływ na szereg bieżących wydarzeń dla kogo? i jakie? Dopisze potem .

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Pan z cynamonu napisał/a:
Nikt tutaj (oprócz ciebie YvonneS) nie napisał że sprawa dotyczy wszystkich lekarzy.Dlatego zamiast o ogółach, proponuje wzorować się na konkretnych przypadkach i do nich wracać.

Zawsze zapominam, że to jest forum i trzeba pisać bardzo konkretnie i szczegółowo aby ktoś zrozumiał.
Nie chodziło o "wszystkich" lekarzy i to chyba logiczne?

Odnośnie grup dda to i tak te lepsze działają na terenach większych miast i obawiam się, ze u nas jezeli już coś powstanie to na pewno nie będzie na takim poziomie jak te zatrudniające wysokiej klasy specjalistów.

Edytowane. Administracja.

socom45
Obrazek użytkownika socom45
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Sprawa znana z opowiastek. I zapewne nic jak zwykle nie da się zrobic.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Yvonnes Jeżeli piszesz

" Czy może słyszliście jeszcze o kilku takich przypadkach czy jest to tylko jeden który od lat służy jako przykład złego postępowania lekarzy wobec pacjentów? "

A ja odbieram tak jak czytam, trudno mi się odnosić do takich ogólników oraz nie sposób mi się domyśleć o co tak naprawdę Ci chodzi jeżeli tego nie precyzujesz pisemnie, nie mam żadnego dostępu do twoich intencji.

Następna sprawa to taka, że ten przypadek nikomu nie służy jako przykład złego postępowania lekarzy wobec pacjentów. Ani yaho ani Psiuk ani nikt inny nawet nic takiego tutaj nie zasugerował więc nie wiem z kąd to wyantycypowałaś.

Co do grupy DDA. Nie chciał bym przewidywać jaka by była grupa DDA gdyby była, wolał bym nie bawić się tutaj w wieszczostwo.
MKRPA ma NARODOWY PROGRAM ZDROWIA, PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH, REKOMENDACJĘ P.A.R.P.Y ORAZ OSTATNIO NOWE EUROPEJSKIE, UNIJNE STANDARDY a one wszystkie mówią o OBOWIĄZKU zorganizowania takiej pomocy. Jeżeli Komisja tego nie robi to tych obowiązków nie wypełnia. Niema tutaj miejsca na gdybanie.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Do intencji nie ale do postów tak, jeżeli rozmawiamy na taki temat to chyba raczej wiadomo o co chodzi i do czego się odnoszę?
Następnym razem będę bardziej "precyzyjna" :D

Obowiązek stworzenia grupy dda jest i powinna powstać ale jednak nie osiągnie ona poziomu grup działających w większych ośrodkach wspólpracujących z naprawdę dobrymi terapeutami, no, chyba, że uda się kogoś takiego pozyskać.

Edytowane. Administracja.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Moze sama YvonneS sie zglosisz z tego co wiem masz predyspozycje.Wtedy moze i my troszke odetchniemy bo sama zobaczysz jak to wszystko dziala o czym my tu juz wspominalismy Yaho,cynamon i Ja:).Poprowadzisz profesjonalnie jak mowisz np.DDA i wszysce z tego skorzystamy,przejdz do dzialania.;)Skoncz gadac tylko jak pan Z nie przejdz na czarna strone mocy:).Szczegulnie ze sama wspominalas ze masz podobnych podopiecznych,moze wspolnie temu zaradzimy,pozdrawiam:).Ps.Pokarz nam swoj profesjonalizm w realu:p.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Instytucją, jaką odwiedziłem w czerwcu 2008 Była Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Szpitalu, miałem potrzebę zebrania rzetelnej wiedzę o alternatywach pomocy dla DDA w naszym mieście. Odbyłem w niej rozmowę z psychologiem do spraw leczenia uzależnień i współuzależnień, kierownikiem poradni odwykowej, zarazem biegłym sądowym, do którego MKRPA w Parczewie kieruje osoby z problemem alkoholowym na leczenie. Ten Pan poinformował mnie, że nie ma żadnej oferty dla DDA, a pomoc, która powinna tutaj być, istnieje fikcyjnie, natomiast sam psycholog jak stwierdził pracuje w tym miejscu tylko z powodu bliskiej emerytury, bo i jemu i Dyrektorowi ZOZ to pasuje . Kiedy zapytałem psychologa, co by zaproponował, gdyby zgłosił się do poradni człowiek z syndromem DDA proszący o pomoc, z zażenowaniem odpowiedział, że zawstydziłby się i stwierdził iż nie ma jako specjalista dla niego żadnej pomocy. Sprawa wygląda tak, jakby człowiek poszedł do lekarza z dolegliwością, a lekarz stwierdził, że nie umie leczyć, nie dysponuje żadnymi metodami, które mogłyby pomóc, po czym zawstydziłby się całą sytuacją i odesłał chorego do domu

Członek MKRPA i Prezes Stowarzyszenia „Promyk” złożył wniosek o leczenie odwykowe psychologa. Jako powód takiej interwencji we wniosku do MKRPA Prezes podał fakty, że alkoholicy zgłaszający się na Komisje jak i żony alkoholików, skarżą się na nadużywanie alkoholu przez Pana psychologa. MKRPA odrzuciła wniosek twierdząc, że opinie osób ze środowiska alkoholowego, (alkoholicy i ich żony)nie są miarodajne, jako że same te osoby mają problem alkoholowy i z tego powodu ich trzeźwa ocena sytuacji jest zaburzona, nie są zdolni do obiektywnej oceny pracy psychologa. To już był, kolejny wniosek członka MKRPA w Parczewie. Pierwszy trafił do MKRPA napisany przez tego Pana parę lat wcześniej, kiedy owy psycholog był jeszcze kierownikiem Ośrodka Leczenia Uzależnień w Parczewie. Koordynator Burmistrza do spraw alkoholowych, zarazem Dyrektor MOPS pan Spozowski, zajął się osobiście tym wnioskiem. Pan Koordynator przyszedł na rozmowę z MKRPA i oświadczył, że uzgodnił z Dyrektorem ZOZ, pod którego podlega praca Ośrodka Leczenia Uzależnień oraz praca psychologa klinicznego, że z tym Panem już nie będzie problemów dlatego, że od przyszłego roku zwolni go z pełnionej funkcji. Z początkiem nowego roku wszyscy dowiedzieli się że przeniesiono psychologa na niższy szczebel i że tam na pewno nikogo nie skrzywdzi. I do dzisiejszego dnia Psycholog pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień przy Szpitalu w Parczewie. Przypomina to anegdotę ojca Antonego De Mello „Przebudzenie”. Pasażer wsiadł do autobusu z paczką, którą trzymał na kolanach. Kierowca zapytał, co jest w środku paczki, człowiek odpowiedział grzecznie, że bomba, którą znalazł u siebie w ogrodzie i teraz odwozi ją odpowiednim władzom do detonacji. Kierowca ostro zaprotestował, oznajmiając pasażerowi, że nie może wieźć owej bomby na kolanach, dlatego że stwarza ona duże niebezpieczeństwo dla niego i innych ludzi w autobusie, a także na drodze. Właściciel paczki zapytał, co w takim razie ma zrobić z bombą. Kierowca autobusu zasugerował, aby tamten przełożył paczkę z niebezpiecznym ładunkiem z kolan pod siedzenie. I wszyscy odetchnęli z ulgą. W taki właśnie sposób załatwia się problemy z psychologiem przez MKRPA w Parczewie. Przenosi się psychologa z jednej placówki do drugiej, uspokajając wszystkich, że teraz już będzie ok. Przekłada z się bombę z kolan pod siedzenie zamiast wynieść ją daleko poza teren pojazdu.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Psiuk napisał/a:
Moze sama YvonneS sie zglosisz z tego co wiem masz predyspozycje.Wtedy moze i my troszke odetchniemy bo sama zobaczysz jak to wszystko dziala o czym my tu juz wspominalismy Yaho,cynamon i Ja:).Poprowadzisz profesjonalnie jak mowisz np.DDA i wszysce z tego skorzystamy,przejdz do dzialania.;)Skoncz gadac tylko jak pan Z nie przejdz na czarna strone mocy:).Szczegulnie ze sama wspominalas ze masz podobnych podopiecznych,moze wspolnie temu zaradzimy,pozdrawiam:).Ps.Pokarz nam swoj profesjonalizm w realu:p.

A niby jakie predyspozycje?
:D:D
Co za czasy że obcy ludzie znają innych lepiej niż oni sami siebie?

Edytowane. Administracja.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS Czy podano przyczynę odmowy przyjęcia do szpitala?
Czy może słyszliście jeszcze o kilku takich przypadkach czy jest to tylko jeden który od lat służy jako przykład złego postępowania lekarzy wobec pacjentów?

Inny przypadek ostatni w który się angażowałem jeśli chodzi o Parczew.
Kolega który sam jest abstynentem prosił mnie o pomoc jego brat miał już ponad rok abstynencji ale teraz był w fatalnym stanie po wielo miesięcznym ciągu alkoholowym. A ich schorowana matka z którą mieszkał brat kolegi była u kresu sił i wytrzymałości . Próbowaliśmy z pośrednictwem jednej osoby z dyr. SP ZOZ w Parczewie umożliwić mu leczenie wiedzieliśmy że bez poparcia kogoś z góry nie uda się nam. Kolega starał się o to kilkakrotnie wcześniej , rozmawiał też kuratorem bez rezultatu. Kiedy doszło do rozmowy z Panem Ordynatorem ta sama gadka; że my utrudniamy mu zdrowienie, że musi on ponieść konsekwencje swojego picia a my mu w tym przeszkadzamy itd. W końcu widząc ich nie konsekwencje w wyciąganiu konsekwencji zapytałem dlaczego więc nie stosujecie tej metody wobec kierownika Oddziału Odwykowego . Potem kolega próbował ponownie przez Komisję sądownie skierować brata na leczenie myślał że z chwilą ogłoszenia decyzji sądu po wielu kolejnych miesiącach czekania brat który przerwał ciąg od razu pójdzie na terapię. I tu się zawiódł Pan Ordynator wiedział że dopóki się to nie uprawomocni nic nie musi w tej sprawie . Za nim decyzje sądu nabrały mocy prawnej brat wrócił do picia a będąc po wpływem alkoholu wiadomo było że na terapię go nie przyjmą .Sprawa zmierzała więc do punktu wyjścia a raczej zejścia.
Wszystko odbyło się zgodnie z prawem może zabrakło odrobinę dobrej woli ale za to przecież nie można nikogo winić. Odpowiedzialność ponosi sam uzależnionym bo się w końcu zapił. Jeśli nasi profesjonaliści nie widzą istotnej różnicy w skali odpowiedzialności między nadużywającym alkoholu psychologiem zatrudnionym publicznej placówce odwykowej i to jest tolerowane a bezrobotnym uzależnionym .To wnioski nasuwają się same czy nietrzeźwe myślenie jest domeną obu stronom nawet tej nie uzależnionej i stąd ich wzajemny synergizm i brak efektów.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS
co do profesjonalnej grupy DDA to masz zbyt ambitne oczekiwania.
W naszym mieście szeroko pojęte środowisko trzeźwościowe nie dysponuje nawet miejscem gdzie mogłoby się spotykać integrować , stawiać pierwsze kroki czy rozwijać. A ty myślisz o profesjonalizmie. Nie da się też wskoczyć na najwyższy poziom od zera to niebezpieczne. Ponad to gdyby nawet ściągnąć dobrego terapeutę dla DDA to z kim będzie pracował. Usilne starania Pełnomocnika i Komisji aby wykluczyć nie tylko ich środowisko dały efekty. Ich stosunek i zachowanie wobec młodzieży z rodzin alkoholowych / grupa ryzyka/ bardziej przypominało toksycznego rodzica niż ekspertów od profilaktyki. Pełnomocnik z uporem twierdził że nie ma u nas zapotrzebowania na pomoc dla DDA. A zobacz do Strategii rozwiązywania problemów społecznych gminy Parczew na lata 2005-215.
VI. PROFILAKTYKA I ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
2. Analiza sytuacji w mieście.
W Parczewie niepokojąco wzrasta ilość problemów i szkód populacji młodych zagrożonych i dotkniętych alkoholizmem:
- wzrasta populacja młodych zagrożonych,
- obniża się przeciętny wiek pacjentów oddziału odwykowego,
- coraz większą część pacjentów stanowią osoby powracające na terapię kolejny raz.
Samopomoc i samoorganizacja obywateli jest często bardziej efektywna niz interwencja instytucji publicznych. !!!!
Na drodze do normalności w profilaktyce u nas stoją ;skompromitowane Komisje , Pełnomocnicy i nie kompetentni radni. Którzy przez lata zatwierdzali nie efektywne Programy Profilaktyki Pana Spozowskiego. Czy nie zdawali sobie sprawy że jego działania w wielu aspektach są sprzeczne z konstytucją oraz przyjętą przez miasto strategią.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

yaho napisał/a:

Kolega starał się o to kilkakrotnie wcześniej , rozmawiał też kuratorem bez rezultatu. Kiedy doszło do rozmowy z Panem Ordynatorem ta sama gadka; że my utrudniamy mu zdrowienie, że musi on ponieść konsekwencje swojego picia a my mu w tym przeszkadzamy itd. W końcu widząc ich nie konsekwencje w wyciąganiu konsekwencji zapytałem dlaczego więc nie stosujecie tej metody wobec kierownika Oddziału Odwykowego . Potem kolega próbował ponownie przez Komisję sądownie skierować brata na leczenie myślał że z chwilą ogłoszenia decyzji sądu po wielu kolejnych miesiącach czekania brat który przerwał ciąg od razu pójdzie na terapię. I tu się zawiódł Pan Ordynator wiedział że dopóki się to nie uprawomocni nic nie musi w tej sprawie . Za nim decyzje sądu nabrały mocy prawnej brat wrócił do picia a będąc po wpływem alkoholu wiadomo było że na terapię go nie przyjmą .Sprawa zmierzała więc do punktu wyjścia a raczej zejścia.
Wszystko odbyło się zgodnie z prawem może zabrakło odrobinę dobrej woli ale za to przecież nie można nikogo winić.

Wiesz co, z całym szacunkiem ale piszesz jakieś głupoty, jakoś nigdy nie było problemów z umieszceniem kogoś na oddziale odwykowym kiedy miał zasądzony obowiazek takiego leczenia i to nawet dwa razy w ciągu sprawowania nadzoru.
Nikt nigdy nie robił problemów jeżeli chodzi o terapię czy odtrucie.
Poza tym oddziały odwykowe znajdują się nie tylko w Parczewie, skoro tutaj nie przyjęto to można było starać się o umieszczenie takie osoby w innych placówkach - Suchowoli, Lubartowie, Radzyniu, Łukowie itp.

Wiecie co panowie, ja mam dość czytania i uczestniczenia w tym wszystkim, myślałam ,ze czegoś się dowiem a niestety prawda jest taka, ze wszystko kręci się wokół przeszłości i ludzi z którymi jesteście w konflikcie.
Nie dowiedziałam się niczego konkretnego poza tym, ze pan G , pan Z i pan S są przez was nielubiani a przez to forum chcecie rozwiązać jakieś osobiste porachunki.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS !

Nie dowiedziałaś się niczego konkretnego dlatego że masz zapchaną głowę iluzją iż wszystko działa dobrze i każdemu się tutaj udziela pomocy.

To że nie miałaś problemów z przyjęciem pacjenta na oddział odwykowy Parczew, wcale jeszcze nie znaczy że nikt ich nie miał :o. Nie jesteś całym światem do którego sprowadza się każdy pojedyńczy przypadek. To, danego pacjenta wyleczył lekarz wcale nie znaczy że nie zaszkodził on pacjentom innym.

Po cholerę yaho ma jeździć za lekarzem po Suchowolach, Łukowach itp skoro ma go pod nosem ?

Nie jesteśmy aż takimi fantastami że wymyśliliśmy to wszystko, przeceniasz nas ;). Fakty, daty, nazwiska, sytuacje, cytaty... wszystko możemy wykazać i udowodnić.

Za to ty YvonneS bawisz się w rozliczanie nas, twoje ciągłe, dlaczego to a dlaczego tamtego nie zrobiliście lub zrobiliście, lub, powinniście zrobić to albo tamto, już robi się żenujące. :@

Nie znasz sytuacji od wewnątrz i nie masz obrazu ile zrobiliśmy a ile mogliśmy zrobić więcej więc proszę, nie oceniaj nas. Nie my jesteśmy od wyjaśniania tych wszystkich spraw i nieprawidłowości które mają miejsce.

Są od tego ludzie rządzący tym miastem, nie my !!!

Mylisz. To że odsłaniamy bagno nie znaczy że my je stworzyliśmy i o zgrozo, odpowiadamy za jego posprzątanie ! Coś ci się "poturbaniło" YvonneS. Jakieś twoje np: jaka by była grupa DDA gdyby byłą lub, jak byście zrobili to czy tamto, zgłosili tutaj a tutaj to sprawa była by rozwiązana, jest "sufitologia" w którą my się z tobą nie bawimy, my jesteśmy ziemianinami i poruszamy się po "glebie" a nie lewitujemy nad jej powierzchnią . Masz wypchaną głowę teoriami, powinnościami, oczekiwaniami o rzeczywistości i przyjmujesz je za realne, brak i kontaktu z "glebą" ty tylko czytałaś opisy o tym jaka ona jest, natomiast nigdy nie miałaś jej w ręku i nie chodziłaś po jej powierzchni. Bo gdybyś jej doświadczyła, nie pisała byś takich rzeczy jakie piszesz.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Zgadzam sie z Cynamonem bo jeszcze kilka cytatow wyzej Yvonnes mowilas ze ty nie oceniasz a jednak,czas najwyzszy kiedy ci mowi wiecej niz jedna osoba ze to robisz to tak jest itu przklad konkretny o ktorych tyle szumu robisz:).Czytaj swoie cytaty znim je puscisz albo pamietaj zeby puzniej nie mowic o glupotach tak jak lidezy AA mowia co zrobili a tak naprawde zrobili ale zle i to nie sa rzadne prywatne porachunki.A to dla tego ze ja nic wspulnego nie mialem i nie mam z panami Z,S i G tak samo Yaho i Cynamon jesli mielismy to na plaszczyznie AA,dlatego nie ma mowy o zalatwianiu prywatnych spraw po przez forum,przytocze twoia wypowiec wyzej napisana co do mnie co ty Yvonnes wiesz o nas lepiej niz my sami co my tu zalatwiamy czy nie zalatwiamy?;)jestes gdzies w kosmosie i lewitujesz w przestrzeni zejdz na ziemie i wejdz na chwile w to bagno o ktorym piszemy a przyznasz nam racje jak inni w ktorych imieniu tu piszemy.Do twoiej tez wiadomosci Yvonnes i Kamilo lidezy mieli tez namiastke prawdy powiedziane o ich nadgorliwosci itp.a po nadto za ich pseldo niesienie poslania dostalismy po czym nie bede mowil bo nie lubie bluznic od pseldo terapeltow koncze bo zaduzo naraz napisze ale nakoniec swiezy ale niestety prawdziwy przyklad z dnia dzisiejszego.Dowiedzielismy sie od ludzi z Annopola i Suchowoli jak bardzo sie zle czuja z powodu zlego nie sienia poslania w Suchowoli w ostatnim czasie przez pana Zi S,ktorzy moeili ze wola wszystkich innych niz pseldo liderow.I to nie bajka i nie porachunki tylko prawda ktora slyszalem z ust nie tylko ludzi z terapi w Suchowoli tylko czlowieka ktory ma dlugoletnie doswiadczenie w AA iszeroko pojeta wiedze nie majacego nic wspulnego z p.Z I S dlatego mysle ze tym raze nie bedziesz juz pisac o jakis porachunkach ktore sa w twoiej wyobrazni jak mowi cynamon:D.Ps Wejc Yvonnes w to bagno i pochudz po nim a jestem pewien ze docenisz nasze wypowiedzi i sama cos napiszesz zeby wiecej ludzi mialo ta swiadomosc co cynamon i yacho:),pozdrawiam i powodzenia zycze Yvonnes.

Gosiaczek
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Wiesz, yaho, szkoda że nie odnosisz swoich uwag o moralności i przyzwoitości do siebie i szkoda, że nie masz tak szerokiej wiedzy na temat obowiązków obywatela (podatki), syna, męża, ojca, dziadka...........
Gdybyś miał jakieś info. dotyczące odzyskania zaległych alimentów, to bardzo proszę o szczegóły.
Weź się do roboty i przestań robić matce wstyd na całe miasto, najlepiej wystrzel w kosmos, odetchniemy z ulgą.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Prawdą jest to co pisze Psiuk. Ani mnie ani yahowi Z. nie zrobił nic złego. Prywatnie nawet go lubię. A ty mi przypisałaś że go krytykuję dlatego że zaszedł mi za skórę. To jest twój świat nie mój YvonneS.

Istnieje w psychologi coś takiego jak mechanizm przeniesienia i właśnie na twoim przypadku w tej sytuacji możemy obserwować w jaki sposób on działa- Twoja JA rzuca się w oczy przy każdej twojej wypowiedzi i dlatego łatwo cię dotknąć ( jesteś jak obłożnie chory człowiek- gdziekolwiek ktoś cię dotknie, nawet przypadkowo, zraz wznosisz larum) i dlatego też nie stać cię na obiektywizm bo nie stać cię na zaangażowanie się w sprawy za którą nie stoi coś dla ciebie osobistego osobistego, wszystko zaraz odnosisz do siebie. To jest twój świat, nie mój. Ja potrafię rozważać zagadnienia które bezpośrednio mnie nie odtyczą, albo jak wolisz, nie ocierają się o moje osobiste JA.

Nie chodzę na AA i nie mam oraz nigdy nie miałem osobistych relacji z Z poza tymi we wspólnocie stowarzyszeniowej, nie zrobił mi też ten człowiek nic złego, nie mam żalu. Natomiast nie podoba mi się łamanie zasad. Wspólnota parczewska AA dzieli się- na kogo się dzieli ? Na tych co chcą się rozwijać i trzeźwieć oraz nieść posłanie innym bo wspólnota ocaliła im życie i zdrowie, robią to z szacunku dla przyjętych tam zasad i z wdzięczności oraz współczucia dla innych jeszcze błądzących i cierpiących. Oraz na tych co chcą wspinać się na szczyty kariery i załatwiać własne interesy przy pomocy grupy. A wiesz dlaczego się owa wspólnota dzieli - Ponieważ LIDERZY AA tacy jak Z i S ZAPOMNIELI I PIERWSZEŃSTWIE ZASAD NAD OSOBISTYMI AMBICJAMI.

Dlatego oceniam jako chłodny obserwator iż podział ten będzie się poszerzał. Jak Pan Z chce robić karierę to powinie iść do polityki a nie do wspólnot AA których celem jest wspieranie siebie wzajemnie w rozwoju i dążenia do bycia coraz to lepszym człowiekiem.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Na potwierdzenie moich słów. Nam też zarzucano że czepiamy się Pana Spozowskiego i mamy z nim jakieś osobiste porachunki. Natomiast okazało się że obiektywnie mieliśmy rację. Owe nieprawidłowości które nagłaśnialiśmy tyle lat okazały się faktem, lub jak kto woli, prawdą obiektywną.Potwierdzeniem jest pozbawienie go urzędu przez Pana Burmistrza Kędrackiego.

Tą samą sytuację obserwuję jeżeli chodzi o Pana Z. Coraz więcej osób się na niego skarży i coraz więcej osób niepokoi się jego poczynaniami jako lidera AA. Zobaczymy w którą stronę to pójdzie.

Wydaje mi się że powstaną dwie grupy AA. A o takim fenomenie nie słyszałem jeszcze nigdy na przestrzeni całej polski. Oczywiście jest różnica zdań w strukturach AA, ludzie ostro wymieniają swoje poglądy ale pamiętają o zasadach i o tym że mają wspólny cel. W parczewskiej wspólnocie CELE są DWA 1) TRZEŹWIENIE i ROZWÓJ oraz 2) KARIERA I KASA.

Jestem pewien że tych celów nie da się pogodzić w jednym obozie, dlatego że ci od karier robią je kosztem tych co chcą się rozwijać i trzeźwieć a oni widząc owych karierowiczów będą się czuli pokrzywdzeni iż ci karierowicze załatwiają swoje osobiste interesy wchodząc po łebkach tych co chcą trzeźwieć, na szczyty bycia ważnym, na szczyty własnych potrzeb i ambicji.

A to stanie się nowym fenomen dla jakiegoś badacza zajmującego się przekształcaniem struktur AA.Chodź nie życzył bym wspólnocie AA aby ten podział nastąpił.

Skasowany
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

A jak teraz wygląda sytuacja w Mopsie ? Jakieś zmiany na lepsze ?

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS napisała; Wiesz co, z całym szacunkiem ale piszesz jakieś głupoty, jakoś nigdy nie było problemów z umieszceniem kogoś na oddziale odwykowym kiedy miał zasądzony obowiazek takiego leczenia i to nawet dwa razy w ciągu sprawowania nadzoru.
YvonneS Czytaj uważniej. Masz inne doświadczenia albo nie chcesz pewnych faktów przyjąć do wiadomości. Jedno i drugie nie upoważnia cię do rzucania pochopnych stwierdzeń. Podając przebieg całej sprawy ograniczyłem się do minimum gdybym opisał całą gehennę jaką przeżył kolega; jego wszystkie wysiłki starania i ile to trwało wzięła byś mnie za paranoika . Przecież to można sprawdzić. Przedstawię ci tego człowieka jeśli chcesz a on poda ci wszystkie szczegóły .ok.
Rzeczywistość nie musi ograniczać się do poziomu naszych wyobrażeń. Za wypowiedzią filmu Woodego Allena którą cytowałaś o neurotycznym bohaterze jest następna i tę ci proponuje ….!

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Dla mnie to koniec tematu, wniosek jest jeden, jeżeli ktoś nie zgadza się z waszymi poglądami jest zwykłym ignorantem, który niczego nie widział, nic nie wie, niczego nie rozumie itp.
Po lekturze tych wszystkich wątków i tak niczego konkretnego się nie dowiedziałam a jedynie tego co było kiedyś tam i kto ponosi za to odpowiedzialnośc.
To chyba nasza narodowa tradycja, że próbujemy rozliczac innych po tym jak ich władza się kończy.
Niech tak pozostanie, każdy ma swoje racje.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

No tak. Jeden pracownik pracuje rzetelnie a drugi np: kradnie. Pracują za taką samą stawkę. Natomiast ten co przykładowo zagarnął publiczne mienie nie poniesie za to rządnych konsekwencji. Taką filozofię pracy lubią nieuczciwi. Złodziej też mówi " Pozwólcie mi kraść ale bez konsekwencji" . Co to za podły sposób myślenia ! Winni, winni zostać ukarani i to jest również uczciwy sposób traktowania uczciwych. Ten kto tego nie pojmuje, błędnie poszerzył pojęcie swobody i liberalizmu !

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

KTOSiu
Rozumiem dylemat pracownika który ma do wyboru wykonać co karze przełożony nawet jeśli jest to sprzeczne z prawem albo wyleci z roboty. Ponieważ szefowie ich szefa nie kwapią się z interwencją a jeśli już do niej dojdzie to w którą ona pójdzie stronę? Podwładny boi się o siebie i aby nie mieć problemów współdziała wzmacniając korupcyjny system . A ze komuś innemu to w konsekwencji przysporzy jeszcze więcej kłopotów to już inna sprawa, Łatwiej w to wejść niż z tego wyjść podobnie jak w mafii.
Przykład; podczas posiedzenia Komisji poprosiłem o zaprotokołowanie mojej wniosku; aby zasięgnąć opinii prawnika, ponieważ Komisja od początku istnienia w tym składzie miała problemy z określeniem gdzie kończą się nasze obowiązki a zaczynają kompetencje Pełnomocnika .Na chłopski rozum jasno wynikało że to Pełnomocnik przejął część uprawnień Komisji wskazanych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Sekretarz komisji jeden z dwu pracowników MOPS w Komisji odmówiła zaprotokołowania mojej wypowiedzi .Argumentując w ten sposób; ja tego nie napiszę potem mam problemy dyrektor czyta protokoły i karze mi coś zmienić . Kiedy mówię ze Pan chciał aby to było tak zapisane w protokole dyr. mówi zmień to kogo ty słuchasz jego czy mnie.

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS napisała Nie dowiedziałam się niczego konkretnego poza tym, ze pan G , pan Z i pan S są przez was nielubiani a przez to forum chcecie rozwiązać jakieś osobiste porachunki.
Mylisz się tu nie chodzi o konflikt z ludźmi tylko o łamanie zasad przez niektórych ludzi. AA nie jest ich prywatną własnością.
Na spotkania AA do Promyka uczęszczali ze szpitala i nie było problemów dopóki nie pojawiły się przywileje i sprawy finansowe . Pełnomocnik Spozowski członkowie Komisji zainicjowali ten proceder w określonym celu sami liderzy by sobie środków nie przyznali . Postanowili posłużyć się Wspólnotą do ochraniania patologii i wieloletnich zaniedbań a ci lekkomyślnie na to przystali. Powołują się przy tym na dobre imię AA niszczą to co inni budowali przez lata. Przykre jest to że profesjonaliści uciekają się do takich metod nie baczą na konsekwencje i to co może stać się z tym Ruchem .Wykorzystują dwóch naiwnych pseudo aowców by ci bronili przegranej sprawy , działali na szkodę innego uzależnionego i opowiadali się po stronie potencjalnych zagrożeń dla innych którzy postanowią zerwać z nałogiem . Co do zaplanowanej konferencji. Kolega S. i Z. nie mają prawa powoływać się i oficjalnie uczestniczyć w spotkaniu jako przedstawiciele Ruchu AA i w jego imieniu podejmować decyzje . Mogą reprezentować wyłącznie samych siebie jeśli im bardzo zależy zrezygnować z własnej anonimowości . Ale nie maja prawa podejmować żadnych zobowiązań i decyzji w imieniu AA. Załóżmy że na zaplanowanej konferencji dojdzie do wypracowania pewnych ustaleń, określenia zasad współpracy itd. pewnych decyzji i zobowiązań . To czy będą one wiążące dla wszystkich Grup i Wspólnot AA . Dla całego AA w Polsce a może i na świecie .Takiej władzy i upoważnienia nie maja będą one jedynie wyrazem woli i zobowiązań kolegi Z i S.
I tę świadomość mają organizatorzy konferencji . A cała ta farsa i zabawa w debaty służy odwróceniu uwagi od prawdziwych problemów . Jeśli zamieszczone wcześniej na tej stronie informacje nadal nie przekonały niektórych profesjonalistów i samorządowców że mamy poważne problemy i nimi przede wszystkim trzeba zająć. To niech mnie zaproszą na konferencje. Postaram się rozwiać ich wątpliwości przy pomocy bardziej obiektywnych i jednoznacznych argumentów niż tekst. Czekam na odpowiedź .

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

YvonneS napisała; Po lekturze tych wszystkich wątków i tak niczego konkretnego się nie dowiedziałam a jedynie tego co było kiedyś tam i kto ponosi za to odpowiedzialnośc.
To chyba nasza narodowa tradycja, że próbujemy rozliczac innych po tym jak ich władza się kończy.
Niech tak pozostanie, każdy ma swoje racje.

Jeśli mnie zaproszą na konferencje to czegoś się dowiesz jeśli nie ja zapraszam prywatnie podam konkrety . Niczego się nie dowiedziałaś ! to jest syndrom naszej pseudo samorządności. Profesjonaliści; kuratorzy , psychologowie , terapeuci z odwyku, członkowie komisji, pełnomocnicy nie wiedzą o co chodzi a problem istnieje od ponad dwudziestu lat. Gdzie oni byli w tym czasie w innej rzeczywistości . Takie argumenty świadczą przeciwko nim że są nie zorientowani. Pogadaj prywatnie ze starszymi członkami AA zajrzyj do dokumentacji Komisji, Samorządu przeczytaj nasze pisma popatrz na podjęte decyzje porównaj z obowiązującymi przepisami. A może wyrobisz sobie własne zdanie oparte o konkrety. Nie czekaj że ci wszystko damy pod nos. Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje poglądy i własne zdanie na dany temat i w oparciu o co je sobie wyrabiasz. Mnie nie interesują gusty sentymenty i preferencje co kto lubi to jego prywatna sprawa. Swoje racje każdego z osobna ni jak się mają do sfery życia publicznego o którym piszemy to sprawy; ochrony zdrowia, profilaktyki itd.. Dawno określone przepisami i artykułami . Są jednakowe dla wszystkich w Radzyniu Łukowie .
Twierdzisz że rozliczmy tych którzy odeszli nieprawda są nadal obecni w Komisji, SP ZOZ w Parczewie w publicznych urzędach. Jakoś nie dementują tego co podajemy. Słyszałem że niektórzy kuratorzy osoby z komisji mówią swoim podopiecznym że to nie prawda co piszemy o liderach aowskich o stanie naszej profilaktyki. A może by tak jakieś argumenty, konkrety podawali na uzasadnienie swojego zdania czy wola być gołosłowni. Podobnie i ty uznałaś że piszę jakieś głupoty na podstawie czego tak twierdzisz?.
To co proponowałaś wcześniej odnośnie innych odwyków w Radzyniu, Łukowie to nie rozwiązanie tylko substytut. Dokąd to prowadzi podam ci to na konkretnym kolejnym smutnym przykładzie .Dlaczego skoro posiadamy studnie mamy chodzić po wodę do sąsiadów. To nie mądre. Czy i u nas nie może być normalnie !. Na razie podajemy fakty opisujemy przypadki aby poinformować społeczeństwo jak jest ale mamy przekonanie że w końcu dojdzie do konkretów i przewidzianych prawem działań . Przecież nie żyjmy w anarchii.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Zastanawia mnie jaką postawę wobec tych wszystkich nieprawidłowości czy wobec zachowań pana G który jak tutaj zostało napisane, nadużywa alkoholu reagują pedagodzy naszego Medycznego Studium Zawodowego ?

Przecież wysyłają oni na Oddział Odwykowy swoich podopiecznych. Kiedyś rozmawiałem z nauczycielką studium o tych nieprawidłowościach, nie były to dla niej informacje nowe ale nie zauważyłem też w niej nawet odrobiny nuty sprzeciwu na to co się dzieje w placówce do której ta pani posyła uczniow na praktykę.

Dziwie mnie że całe grono wykształconych, inteligentnych ludzi w jaki kolwiek sposób nie zareagowało przez te wszystkie lata.Czyżby bali się utraty pracy ? Z jednej strony uczą absolwentów uczciwości, sumienności, profesjonalizmu a jednocześnie tolerują pracownika SP ZOZ który nadużywa alkoholu. O zgrozo, to właśnie od wykształconego kwaiata narodu, od pedagogów należało by oczekiwać jakiegoś sprzeciwu przeciwko patologi.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Nie zauważyłem aby tutaj był założony wątek pod tytułem " Kontrowersje wokół życia prywatnego yaha".Nawet jak życie prywatne tego człowieka nie było by wzorowe to ma on pełne prawo krytykować urzędników publicznych jeżeli podejmują oni decyzje społecznie szkodliwe( mało tego, nawet jeżeli życie prywatne osoby było by przegnite amoralnością do granic absurdu to nie zwalnia go ono od aktywnej postawy obywatelskiej jeżeli jeszcze człowieka na nią stać ) .Bo co do tego ma życie prywatne, zauważ, tutaj nikt nie podnosi z płaszczyzny, życia prywatnego pana Spozowskiego czy członków Komisji, na płaszczyznę publiczną. Gosiaczku, to że starasz się zrobić yahowi koło czterech liter wcale nie umniejszy twojemu poczuciu krzywdy ( nie wiem kim jesteś i nie chce się za bardzo zajmować tobą ze względu na inny temat wątku ale z tonu wypowiedzi błyska jasno żal, złość i krzywda). I to jest temat do pracy nad sobą a nie temat do pracy nad yahem. Dzięki nowemu Pełnomocnikowi i Dyrektorowi MOPS niebawem na nowo rusza grupa wsparcia i kto wie, może z czasem nowe oddziaływania. Zapraszam jeżeli chcesz, jeżeli coś cię boli to może warto popracować nad nieodreagowanymi przykrymi uczuciami. A tym czasem przypominam, to jest temat o Komisji i MOPS, jak chcesz założyć nowy wątek w którym zamierzasz umoralniać i obnażać życie prywatne yaha to go załóż i wtedy sobie pisz do woli licząc się z konsekwencjami ( życie prywatne jest chronione sankcjami prawnymi i kiedy ktoś narusza czyjeś dobra osobiste na forum publicznym podlega nie małym sankcjom prawnym po które może sięgnąć pokrzywdzony(warto o tym też pamiętać)- gdybyś krytykowała tutaj yaha jako Prezesa "Promyka" to jest jeszcze ok ! ale życia prywatne moim zdaniem powinno być na tym terenie starannie chronione ) tutaj piszemy na temat określony ( i chyba większość się ze mną zgodzi ze względu takie właśnie konwencje tego forum - Co by tutaj sie dział gdyby ludzie zakładali wątki a potem każdy odbiegał od tematu ?-). Tema jest taki a nie inny a kiedy piszemy na temat inny odbiegamy od głównego wątku i potem mamy bigos. Zapraszam do zakładania wątków jeżeli czujesz taką potrzebę, po to jest forum ( jeżeli nie masz wiedzy jak to się robi, podpowiem ). Pozdrawiam ;)

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

MOPS moim zdaniem działa o niebo lepiej. Starannie słucham opinię ludzi korzystających z pomocy tej instytucji. Są zadowoleni iż w końcu ktoś ich traktuje z szacunkiem. Sam miałem potrzebę wybrania się do MOPS w ostatnim czasie, jestem bardzo zadowolony i wdzięczny, porównując poprzednie moje wizyty i np. wyraz papilarnych linii twarzy byłego Dyrektora na na której było można wyczytać "I ZNOWU PAN ! " lub fakty że Pan Dyrektor nie chciał przyjmować moich pism, teraz jest ok, jest lepiej. Wrażliwość i troska która przejawiała się uśmiechem, profesjonalizmem i taktem w obsłudze. Brawo ! Oby tak dalej. Jest mi bardzo miło. ;)

Co do poruszania wątków osobistych tutaj. Jakiś czas temu podobała mi się stanowcza postawa Pana Burmistrza Kędrackiego który zareagował co do tematu Szkoły w Tyśmienicy. Jakiś człowiek zasugerował tutaj iż intencje Pana Burmistrza są nieuczciwe wciągając w temat jeżeli się oczywiście prawdziwie domyślam, członka rodziny Pana Burmistrza. Trafnie Panie Burmistrzu, podobała mi się Pana reakcja. Bo można krytykować urząd ale niebotycznym nie taktem (czytaj: Prawnym Naruszeniem Godności) jest wznoszenie osobistych spraw na kanwę tła publicznego. Sam się zastanawiam czy nie założyć sprawy dziewczynie która ukradła moje wiersze i omal nie wygrała konkursu literackiego, prowadzący konkurs zachował się dość przytomnie i przed finałem znalazł mnie w necie informując o całej sprawie. Zastanawiam się co zrobić dalej z tematem ? Chodź z natury nie jestem wojowniczy i pewnie odpuszczę. Hmm..A ciekawe jak zachowa się yaho ? Pozdrawiam wszystkich niepozdrawianych ;)

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Nie ! :)

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

W kwestii prawnika ;latem 2005roku nastąpił kryzys w pracy Komisji nie mieliśmy planu pracy ani kopii programu profilaktyki który opracował Pełnomocnik na bieżący rok . Nikt nie pamiętał i nie wiedział co mamy do realizacji na najbliższy czas . Program co prawda Pełnomocnik nam udostępnił na 15 minut przed glosowaniem ale to było kilka miesięcy wcześniej . Problem kompetencyjny kolejny raz dał znać o sobie . Zasugerowałem abyśmy poprosili o pomoc prawnika zatrudnionego w MOPS. Na moją propozycję odpowiedziało trzech członków komisji ; 1odp.członek Komisji - prawnik jest za młody i się nie zna / 2 odp. sekretarz Komisji pracownik MOPS - prawnik mieszka w Rzeszowie / 3 odp. Pani przewodnicząca Komisji pracownik MOPS- prawnika nie ma nie został zatrudniony .
Jak w tej sytuacji mogło być realizować jedno z podstawowych zadań ; obowiązek świadczenia pomocy prawnej. A tak na marginesie do Władz Miasta - może warto sprawdzić czy Pełnomocnik w programie profilaktyki na 2005r. uwzględnił środki na wynagrodzenie prawnika i czy zostały one wypłacone.

Skasowany
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

A ja słyszałem, że jest troszkę lepiej . MOPS wymaga radykalnych zmian a nie kosmetyki. Mam nadzieje , że do takich dojdzie.

Gosiaczek
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Broń Go, tylko Ty mu zostałeś.

Wespazjan2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Sprawy prywatne należy załatwiać na pw lub osobiście a nie publicznie, ponieważ nikt nie ma ochoty tego czytać.
Wątek dotyczy innego tematu więc powinniśmy się skupić na nim a nie na tym co ktoś komuś i dlaczego.
Rozumiem rozgoryczenie ale nie rozumiem upubliczniania swojego życia prywatnego, każdy z nas ma problemy z którymi musi się zmierzyć jednak nie kazdy robi to na forum.

Edytowane. Administracja.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Mnie bardzo poruszyła kwestia spotkania Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Zdrowia i Opieki Społecznej z osobami ze środowisk alkoholowych w sierpniu tego roku. Kiedy chłopak po samobójczej śmierci siostry nie mógł otrzymać pomocy psychologicznej przez kilka miesięcy po tragedii od MKRPA i p. Spozowskiego. Zapytał pana Spozowskiego czy przydzieli mu środki na psychologa z funduszy przeciwalkoholowych. Pan Spozowski odpowiedział że chętnie ale nie może gdyż zainteresowany nie złożył podania przed zamknięciem budżetu i nie może on przydzielić środków dlatego że rażąco naruszył by dyscyplinę finansową. A za jakiś miesiąc czytam w prasie o Panu Spozowskim

"Jedną z bardziej rażących nieprawidłowości jest skierowanie i opłacenie konserwatorowi Grzegorzowi S. kursu prawa jazdy kat. D. MOPS wydał na to 4,5 tys. zł. Dodatkowo ośrodek pokrył konserwatorowi koszty delegacji, jazdy dodatkowej i kilku egzaminów poprawkowych."

Co tutaj komentować ? Jakie kryteria przyzwoitości (nie mówię już o moralnych) ma ten człowiek oraz członkowie MKRPA ?

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Miałem napisać i dać przykład o naszej lokalnej specjalności substytutach Zrobię to później . Wrócę do sprawy możliwości pomocy i rozwoju środowiska DDA w Parczewie.
YvonneS obowiązek stworzenia grupy dda jest i powinna powstać ale jednak nie osiągnie ona poziomu grup działających w większych ośrodkach wspólpracujących z naprawdę dobrymi terapeutami, no, chyba, że uda się kogoś takiego pozyskać.

Problem nie w braku możliwości znalezienia dobrych a nawet najlepszych terapeutów czy nawet środków . Problem stanowią u nas krótkowzroczni decydenci. Przykład; skoro Miasto i Pełnomocnik konsekwentnie odmawiali nam finansowania udziału w szkoleniach i terapii. Najczęściej twierdzili że nie maja na to środków chyba dlatego że wydawali je nie zgodnie z przeznaczeniem . Postanowiliśmy wiec że sami je zdobędziemy i umożliwimy większej ilości osób uczestnictwo zajęciach terapeutyczno rozwojowych. Przygotowaliśmy się do realizacji zadania finansowanego ze środków UE. Z. EFS przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Byłem wówczas członkiem MKRPA w Parczewie a informacja o naszej inicjatywie zamiast pomocy i zainteresowania u jednych wywoła obojętność u innych zaniepokojenie . Jedyną wartością jaką wówczas dysponowaliśmy i mogliśmy ująć jako wkład własny był lokal ale to było za mało . Wiedzieliśmy że na pomoc Władz Miasta Pełnomocnika i Komisji nie możemy liczyć. Zwróciliśmy się więc z wnioskiem do członków Zarządu Urzędu Marszałkowskiego oraz Pełnomocnika Marszałka ds. Profilaktyki woj. Lubelskiego aby o ile to możliwe. Urząd Marszałkowski przyjął uchwałę która pozwalałaby przeznaczanie części wojewódzkich środków na profilaktykę jako dofinansowanie wkładu własnego stowarzyszeniom i innym pomiotom . Które podobnie jak my merytorycznie przygotowały się do realizacji programów UE. Ale nie były w stanie zgromadzić wkładu własnego 20% wartości całego realizowanego zadania. Bez spełnienia tego warunku wniosek odpadał. Niestety w międzyczasie dzięki inicjatywie naszych władz i organów od profilaktyki zostaliśmy wykluczeni bez lokalu na ulicy. Nasze plany pomocy , zintegrowania i umocnienia środowiska DDA na naszym terenie spełzły na niczym. Zaproponowaliśmy więc realizację nasz projekt ZSiKA w Polsce. I został on zrealizowany na terenie większości województw naszego kraju jego współrealizatorami byli trenerzy z IPZ w Warszawie tak jak to zakładaliśmy.
Problemy nie tyle w braku inicjatywy ruch samopomocowego ile mentalności naszych samorządowców którym wciąż bliżej do Mińska niż Brukseli i nie chodzi mi tu bynajmniej o aspekt geograficzny. To przykre że zamiast pomocy ze strony Władzy , Komisji trzeba się przed nimi bronić a ewentualnej pomocy i sojuszników szukać poza własnym miastem.

arkus
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Przeczytałem większość z tych waszych wypowiedzi. Powiem prawdę. Nie wiem, jak wam pomóc. Może "Sprawa dla reportera", albo Monika Olejnik ? Takich spraw jak wasza, jest w Polsce i na świecie sporo. Wiem to z własnego doświadczenia, bo pracowałem w kilku krajach. Pocieszające jest to, że są jeszcze ludzie w Parczewie. A niestety, Parczew ma opinię mieściny bardzo egzotycznej, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Jednego możecie być pewni, pomimo róznych głosów. Nie jesteście chorzy ! Chore są sytuacje i ewentualnie ci, którzy je bagatelizują, delikatnie mówiąc. Wiadomo naród u nas wrażliwy i wierzący ;)

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Założenie :

arkus68 napisał/a:
Takich spraw jak wasza, jest w Polsce i na świecie sporo.

Wniosek :

arkus68 napisał/a:
Parczew ma opinię mieściny bardzo egzotycznej, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Proponuje zdecydować się, czy problem jest "globalny", czy raczej "egzotyczny". :)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

dereck2
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Czyżby wątek zmierzał w stronę Gabonu?;)

arkus
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

:) Dzięki za poczucie humoru! Widzę, że weekend się zbliża. Właściwie to wszystko już jest globalne. Chyba, że znajdziesz sie poza globem. A egzotycznym można być też wśród swoich. Np. będąc nagim na plaży naturystów, nad Bałtykiem, możesz też być egzotyczny dla ziomali, również jako Parczewiak. To tylko przykład, NIC więcej ;) Miłego weekendu !!!

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Poczucie humoru się przydaje ... "Ale w koło jest wesoło" Perfect - od 1/4 wieku tekst wciąż aktualny :D

Miałem już nie przeszkadzać w przytaczaniu faktów, ale samo gadanie/pisanie że Parczew jest taki a taki, do niczego nie prowadzi.
Można się nawet zgodzić,że jest źle itd itp. , ale co z tego wynika - postawić mur, przywieść trochę pomników z Kozłówki i wycieczki oprowadzać po muzeum etnograficzny Parczew. I jeszcze żeby się turyści mogli połapać kto jest kto kolorowe koszulki założyć mieszkańcom z odpowiednimi napisami : skorumpowany, korumpujący, niezłomny ... Identyfikatory z imieniem i z nazwiskiem i stanowiskiem służbowym. A "chłopaki" co na ławkach w parku siedzą na etacie przewodników przy fontannie będą opowiadać 10 razy dziennie historie jak to w MOPSiE drzewniej bywało, prosząc co łaska na rehabilitację ... może być w walutach obcych.

Podstawą sprawą żeby coś zmienić jest obiektywna informacja i załóżmy że wątek spełnił to swoje podstawowe zadanie. Ale co dalej ? Ja nie widzę propozycji, jekiejś konstruktywnej aktywności, a bez tego sami skazujemy się dreptanie w miejscu - ale to przecież ten okropny Parczew temu winien ... ;)

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

vw
Obrazek użytkownika vw
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Widze ze jest nowy przedstawiciel YvonneS ktory bedzie nam mowil co mamy robic zeby bylo,Paluch moze sam przejdziesz do konkretow i przekarzesz wladzom swoja opinie a mi ci przedstawimy tzw.dowody!:).Wiem tez ze sa ludzie ktorzy to czytaja np.dziennikarze szukajacy ciekawych i kontrowersyjnych tematow ktore mozna opublikowac,ktorymi tez mysle zajmie sie w przyszlosci prokurator nie koniecznie z Parczewa.Poniewaz niektorzy z Parczewa boja sie wypowiadac na ten temat poniewaz obawiaja sie ze moga sami umoczyc kiedy zacznie sie naprawde wyjasnianie tego co pisze Yaho i Cynamon.Znam tez przyklady gdzie prokurator z innego miasta i woj.zajmuje sie podobna sprawa po przeczytaniu wlasnie takich cytatow ja pisze cynamon i yaho,moze sie doczekamy i my bo Rzymu tez odrazu nie zbudowano wiec i my poczekamy jeszcze doczekalismy sie tego ze pan S. juz nie pracuje tam gdzie pracowal to i doczekamy sie innych spraw ale widze ze to zaciekawia szerszy krag ludzi nawet znajacy ten problem nie tylko z Parczewa ale i swiata wiec mie to cieszy.I skad wiesz co w MOPSIE daja ze sie z tego smiejesz sam biezesz?.Powiem wiecej od tego na lawce z parku wiecej sie dowiesz niz od kogos innego!,bo on nie ma nic do stracenia i nie jest skorumpowany i powie prawde co mysli o tym czy tamtym na ten temat z wlasnego doswiadczenia co jak miwiadomo pokrywa sie to tez z tym co pisze yaho i cynamon,poniewaz sami doswiadczyli tego co jest to napisane chodzi mi o nieprawidlowosci!.Takze pomysl najpierw a potem pisz nie osadzaj ludzi z miasta bo nie wiesz o wszystkim i o wszystkich takze sie nie wypowiadaj w imieniu ludzi z parku tylko WLASNYM POWODZENIA ZYCZE:).

Paluch
Obrazek użytkownika Paluch
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Psiuk napisał/a:
Widze ze jest nowy przedstawiciel YvonneS ...

No tak wnioski wyciągamy tylko w oparciu o swoja wizję świata i na podstawie jednego monotematycznego wątku :)
Nie prowadzę rankingu, ale ten akurat wątek jest jednym z niewielu gdzie mamy zbieżne opinie. Jeśli nie kierować uprzedzeniami (na podstawie wcześniejszych wypowiedzi) i zachowując obiektywizm, to poprzednie "animozje" nie mają nic do rzeczy w odniesieniu do konkretnego przypadku.

Psiuk napisał/a:
... ktory bedzie nam mowil co mamy robic zeby bylo,

Więc mówię : NIECH BĘDZIE (konstruktywnie - bo inaczej nie ma sensu - taka jest moja opinia, która mam prawo tu wyrażać, jakkolwiek psuje to dramaturgię)

Psiuk napisał/a:
Paluch moze sam przejdziesz do konkretow i przekarzesz wladzom swoja opinie a mi ci przedstawimy tzw.dowody!:).

Konkretnie to jest prowokacja :@

Psiuk napisał/a:
I skad wiesz co w MOPSIE daja ze sie z tego smiejesz sam biezesz?.

Nie wiem do końca o co chodzi w tej wypowiedzi - czyżby ukryta pogarda dla podopiecznych MOPS :|
... mamy tu na forum dwóch ekspertów od MOPSU, wszystko wiadomo, całą prawdę nam wbili do głowy.

Psiuk napisał/a:
... pomysl najpierw a potem pisz nie osadzaj ludzi z miasta bo nie wiesz o wszystkim i o wszystkich takze sie nie wypowiadaj w imieniu ludzi z parku

Znowu nie wiem o co chodzi, Ale jak piszesz to musisz mieć rację - taka jest konwencja tego wątku. Dlatego przepraszam wszystkich osądzonych i ludzi z parku w imieniu których (???) się wypowiedziałem i oczywiście życzę powodzenia.

ps. Jeśli rzadko tutaj zaglądasz i nie chce ci się czytać wszystkich odpowiedzi, napisz to już w pierwszym swoim poście.

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Witam
Czytając temat zauważyłem szereg nieprawidłowości w przedstawianiu faktów dotyczących Stow.Abstynęckich Promyk i Rodzina . Przy MOPS w Parczeiwe nie działa stowarzyszenie Rodzina tylko "Środowiskowy Klub Abstynęta" podlegajacy kierownictwu MOPS żaden członek AA nie jest w zarzadzie tego stowarzyszenia .Natomiast grupa AA "Sekstans" która spotyka się w MOPS-ie w poniedziałki jest bardzo prężną grupą AA działająca na rzecz środowiska alkoholików i ich rodzin . Jak twierdzi pan yaho spotkał tam tylko dwie osoby a naprawdę w ostatnich 2 latach systematycznie spotyka się tam od 15 do 30 osób na uroczystych rocznicach członków nawet 50 do 80 osób z całego województwa .
Grupa powyższa nie ma nic wspólnego z byłym stow.Promyk jest to grupa wybitnie A-owska działajaca na krokach i tradycjach AA bez dotacji z zewnątrz .

Nastepnie jeśli chodzi o grupę AA "Rodzina " działająca przy oddziale odwykowym ona również nie ma nic wspólnego ze stowarzyszeniem Rodzina pana G. jest ot oddzielna grupa A-owska działająca (pracująca ) na krokach i tradycjach AA bez dotacji z zewnatrz .
Od lat spotykają się tam anonimowi alkoholicy w liczbie około 40 . Szkoda że pan yaho nie sprawdził tego osobiście i wypisuje bzdury myląc stowarzyszenia z grupami AA jest to niewybaczalne aby oczerniac dobrych A-owców, oddanych sprawie przez ignorancje i nieznajomośc zasad AA .Klub Promyk i stow.Rodzina to instytucje nieznane członkom grupy AA "Sekstans" i grupy AA "Rodzina " (jak najbardziej sa to formalne grupy AA umieszczone w spisie ogólnopolskim mitingów krajowych oraz w spisie internetowym grup AA

(http://www.aa.org.pl/regiony/index007.php
18:00 Sekstans Parczew Ogrodowa 16 Latem godz. 19:00/Budynek MOPS - Klub Abstynenta [ Ostatni otwarty]
18:00 Rodzina Parczew Kościelna 124 Sala Wykładowa Oddziału Odwykowego Szpitala/latem godz. 18:00/ [ Ostatni otwarty] )

członkowie tych grup są aktywnymi uczestnikami spotkań AA w całym województwie ,udzielają się również w służbach intergrupy i pracach regionu . Bardzo proszę pana yacho by nie wprowadzał w błąd ludzi że trzeźwiejący alkoholicy nie mają gdzie się udac po odwyku .

To właśnie ci liderzy wplątani w intrugi Pana Yacho przez swą pracę doprowadzili do takiego rozkwitu AA w Parczewie . To dzieki nim w roku ubiegłym zorganizowano rocznicę powstania ruchu AA w której uczestniczyło około 400 osób z AA . To wreszcie oni we współpracy z Panem Starostą Panią dyrektor MOPS i Panią Pełnomocnik organizują 3 marca 2009 Konferencję dla profesjonalistów w temacie współpracy Wspólnoty AA z Kuratorami Sądowymi ,Policją , Lekarzami ,Terapeutami uzależnień ,Duchowieństwem , Przewodniczącymi Komisji ds. Rozwiazywania .Problemów .Alkoholowych .

Aby nikt nie mylił ruchu AA ze stowarzyszeniami i Klubami abstynęckimi gdzie jest pełno nieprawidłowości zapraszm serdecznie w imieniu AA Pana Yacho i innych osób zainteresowanych tematem na to spotkanie .

SEMPER FIDELIS

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Nie trzeba było poruszać tego tematu. Ponieważ może on skompromitować i zaszkodzić naszym liderom AA i nie tylko. Ale skoro zacząłeś …
Abyś ponownie chodź bezpodstawnie nie zarzucił mi że oczerniam dobrych Aowców będę odpowiadał ci na poszczególne kwestie cytując wypowiedzi naszych Aowców bez jakiejkolwiek interpretacji z mojej strony.
Napisałeś ; Grupa powyższa nie ma nic wspólnego z byłym stow. Promyk jest to grupa wybitnie A-owska działającą na krokach i tradycjach AA bez dotacji z zewnątrz .
wypowiedź kol. S ; myśmy normalnie dostali na grupę AA ze stowarzyszenia Rodzina ,Marylka będzie wszystko ze Spozowskim załatwiać.
Wypowiedź kol. Z. cyt.; trzeba mieć układy z Panem Spozowskim aby dotację otrzymać G. ma wejścia kiedy jemu dają i na układy nie ma rady, na to wychodzi .
Kol. S. cyt; wnioski o szkolenia kierujcie do nas my wytypujemy , na drugi rok też mamy se wytypować.
Nie ja ponoszę odpowiedzialność za treść cytatów ja je tylko przytaczam.
Uważasz całe to prężne i liczne środowisko działa na krokach i tradycjach AA. A która to tradycja daje przyzwolenie na angażowanie się członkom Wspólnoty w sprawy publiczne ,rozdział środków na profilaktykę, typowanie osób do szkoleń razem z Panią Marylką . Dlaczego nie załatwiano tego normalnie oficjalną drogą jak inni obywatele tylko po cichu bez podawania nazwisk . To sprzeczne z prawem. Czy w dostępie do publicznych środków członkowie Wspólnoty AA a zwłaszcza jej liderzy są jakoś specjalnie uprzywilejowani !
Koledzy z AA wiedzieli że gdyby publiczne środki na profilaktykę dzielone były przez obiektywną komisję , według równych dala wszystkich i sprawiedliwych kryteriów to oni by ich nie dostali. Dlatego poszli na takie metody.
Ty natomiast piszesz cyt; Aby nikt nie mylił ruchu AA ze stowarzyszeniami i Klubami abstynęckimi gdzie jest pełno nieprawidłowości …/ podaj jakieś fakty nieprawidłowości oraz jakie kluby i stowarzyszenia masz na myśli .
Kolejna wypowiedź kolegi Z. cyt.; ja nigdzie nie należę do żadnego stowarzyszenia, chodzi o to żeby było wyrwać jak te pieniądze bo inaczej chyba nie można jak przez stowarzyszenie.

Twierdzisz że jestem ignorantem i się mylę. A ja jestem zdania że ze nie znasz faktów poznaj je jeśli interesuje cię prawda i dopiero potem wygłaszaj opinie . A pomyliło się naszym liderom AA skoro wikłają Wspólnotę w intrygi ,sprawy publiczne , finansowe dla osobistych korzyści i ambicji . I tu nasuwa się oczywisty wniosek co to ma wspólnego z AA.
Do innych kwestii które poruszyłeś odniosę się potem. Pozdrawiam.

kamilo
Obrazek użytkownika kamilo
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Panie Yachu czy ma pan dowody na poszczególne cytaty pana Z bo jesli nie to jest to oszczerstwo i jet ono karane tak jak zniesławienie i naruszenie dobrego imienia osoby . Wiec po raz kolejny pytam jesli ma pan jakieś dowody na powyższe cytaty z rozmów Liderów to prosze to zgłosic wyżej a jesli nie to powinien liczyc sie Pan z konsekwencjami prawnymi .

Swoją drogą to jesli jest Pan taki odważny w swoich wypowiedziach o ruchu AA to czemu nie porozmawai pan z Liderami osobiście -czyzby pan sie bał rozmowy z cztery oczy i dlatego kryje sie pan za nikiem i wypowiada się na tematy o których jak wiem nie bardzo mozna rozmawiac poza mitingami .
pozdrawiam sedecznie .

Ja dopiero moge poruszy temat oszczerstw i nieprawidłowości ale prywatnie -mogłem wszystko napisac publicznie ale naprawdę na takie słowa jak cyt:
wypowiedź kol. S ; myśmy normalnie dostali na grupę AA ze stowarzyszenia Rodzina ,Marylka będzie wszystko ze Spozowskim załatwiać.
Wypowiedź kol. Z. cyt.; trzeba mieć układy z Panem Spozowskim aby dotację otrzymać G. ma wejścia kiedy jemu dają i na układy nie ma rady, na to wychodzi .
Kol. S. cyt; wnioski o szkolenia kierujcie do nas my wytypujemy , na drugi rok też mamy se wytypować.
Kolejna wypowiedź kolegi Z. cyt.; ja nigdzie nie należę do żadnego stowarzyszenia, chodzi o to żeby było wyrwać jak te pieniądze bo inaczej chyba nie można jak przez stowarzyszenie
podlega to pod :
Zniesławienie - występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie art. 212 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.k.).

ZASTANÓW SIĘ ZANIM NAPISZESZ BO W INTENECIE NIK NIE JEST ANONIMOWY KOLEGO O.J

SEMPER FIDELIS

yaho
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Dzięki za poradę prawną choć nie prosiłem o nią . Proponował bym najpierw zapytać naszych liderów czy to co podałem jest z godne z prawdą. Zamiast straszyć mnie sądami , nawet kiedy by obaj by zaprzeczyli sprawdził bym sam zapoznając się z faktami. Własne z danie i poglądy na czymś opieramy chyba że jesteśmy biernymi powielaczami otaczającej nas rzeczywistości bez udziału głosu rozsądku. Dorzucę trochę faktów łatwiej ci będzie wyrobić sobie własne zdanie na tematy które już niestety poprzednio zabrałeś głos .
Pozdrawiam i powodzenia.

Pan z cynamonu
Kontrowersje - MOPS i MKRPA

Kiedy zapytałem Pana Z. jak to się dzieje że oni jako Stowarzyszenie "Rodzina" którego Prezesem jest Pan G składają wniosek i dostają środki od ręki a My jako Stowarzyszenie "Promyk" którego Prezesem jest Pan O. nie możemy mimo tego że składamy zapotrzebowanie od szeregu lat środków otrzymać oraz, kiedy jednocześnie zasugerowałem wątpliwą opinię o Panu G. odpowiedział mi w ten sposób:

"Przecież wiesz jak G. "funkcjonuje" ? " zapytałem.

Pan Z. odpowiedział " No wiem ale widocznie ma wejścia kiedy jemu dają "
Dalej zapytałem " A Promykowi nie dają ? "

Usłyszałem w odpowiedzi

" To jest wszystko sprawa personalna. Chodzi żeby Janka (Prezesa "Promyk") wiesz ujajczyć, nie dać mu nic i koniec oni za dobrze go znają chciał za dużo pewnie, on domagał się tego co mu się należy a im się to nie spodobało a pokorne ciele dwie matki ssie.".

Zapytałem kolejno "Więc wystarczy być w Stowarzyszeniu "Rodzina" i zgłosić zapotrzebowanie ?

odpowiedz Pana Z. " Tak !"

Zapytałem "Czyli to ważne po prostu kto jest Prezesem, kto ma dobre układy ?"

Usłyszałem w odpowiedzi od Pana Z. " No tak, na układy niema rady ! "

Kolejno mogę przytoczyć inne cytaty świadczące o tym iż Komisja przyznawała środki tendencyjnie. Ale w jakim celu ? Sama nowa Pani Pełnomocnik określiła iż rozdzielane środki były przyznawane w sposób niezgodny.

cyt "Po wnikliwym zbadaniu skargi Pana ... stwierdzam że zarzuty zawarte w skardze są w pełni zasadne, wynikły z merytorycznie błędnego podziału środków Funduszu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Często zadania określone w Ustawie o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi były realizowane niezgodnie z rekomendacjami PARPY, szczególnie dotyczyło to dofinansowania szkoleń terapeutycznych " itp...itd...

Pozdrawiam Kamilo...

Uknułem sobie na kanwie tych wydarzeń.....hmm...nie nie...nie intrygę bo ona uknuła się dzięki obecnym liderom AA...ale również cytat "

"PRAWDA STOI PO NASZEJ STRONIE DLATEGO ŻE I MY STOIMY PO STRONIE PRAWDY"