prezydent

326 posts / 0 new
Ostatni wpis
Zablokowany
prezydent

Witam!
Ja prosty chłopak z podwórka jestem- bezradny w bitwie pomiędzy socjo-lewicowcem a socjo-liberałem.
Dużo słów: słowa, słowa, słowa.
Gdzie tu merytoryka i poziom 1200 pln najniższej krajowej i emerytury np. 800 pln brutto.
Politycy mogą zapomnieć o prozie życia; my nigdy.
Spieramy się w grze- gdzie my jesteśmy wycieruchami w grze politycznej ponad nami; a i tak prywata śmieje się nam w twarz zyskami np 100 tys/miesięcznie.

pzdro gan

dereck2
prezydent

Wielce szanowny inteligencie salonowy arkusie.
Zarzucasz komuś podwórkowy pseudointelektualizm a sam pozwalasz sobie na takie wypowiedzi.
Wg. Ciebie ciekawie sie wypowiada J. Kaczynski. Chodzi Ci może o te wystapienie z pianinem i imbrykiem. A co z hasłem polityki na kolanach wyśmiewanej nie tak dawno przez Prezesa PiS??? Zmiany zmiany. We wszystkich sondażach na czele jest Komorowski, to nie znaczy oczywiście ze wygra wybory ale fakty są takie że wygrywa we wszystkich sondażach. Dyskutujesz z faktami?
Jeżeli piszesz o samobójstwach to podaj statystyki i udokumentuj że ludzie targali się na własne życie z powodu rządów PO inaczej uznaje ze pie.....ysz głupoty

Zablokowany
prezydent

Witam!
Opioom napisał:

I taką IV RP ponownie chce Jarkacz nam Polakom zaserwować, ale ciemny lud ponownie to kupi, bo lud jako ogół jest niestety CIEMNY!

- tu straszeniem ciemnym ludem nie wystarczy; walczmy argumentami.

pzdro gan

opioom
Obrazek użytkownika opioom
prezydent

@Cynamon czy Ty wiesz co to za osoba, której wypowiedź masz w sygnaturze? Pan prof. uczelni w Toruniu był swego czasu oskarżony o antysemityzm. Do dziś związany ze środowiskiem Radia Maryja gdzie może swobodnie wyrażać swoje antysemickie poglądy popierany przez czarną mafię Rydzyka. Teraz wiem skąd Twoje poglądy polityczne wyrażane w wielu wątkach na forum...
Tak tylko zapytam, bo i tak mi nic do tego ale czy swoją pensję/rentę/emeryturę itp też przelewasz na konto w Toruniu? ;)

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
prezydent

Do sondaży należy mieć dystans. Pokazały to poprzednie wybory prezydenckie.

Nigdzie nie widzę, że Arkus stwierdza, iż samobójstwa wynikały z rządów PO. Proszę czytać uważnie wypowiedzi innych.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
prezydent

@gan, przytaczałem tutaj już dziesiątki argumentów dlaczego nie powinno się głosować na Jarkacza, ale argumenty nie docierają do wyborców PiS. Oni nie słuchają argumentów, uznają za wyższą prawdę bełkot Kaczora niż realny, namacalny argument przedstawiany im czarno na białym. Ci ludzie nie chcą słuchać lub już nie potrafią. Dla nich ważniejsze są socjalne obietnice Jarkacza, które pewnie i tak spełnione nie będą niż zastanawianie się czy te obietnice realnie są możliwe do spełnienia. Jarek miał swoje 2 lata w rządzie na pokazanie co potrafi, i co zrobił? Nic nie zrobił, wybudował 3 mln mieszkań? Nie, on się wolał zajmować prokuraturą, mieć w łapie sędziów, szukać haków na przeciwników. Czy sądzicie że będzie robił co innego jak damy mu prezydenturę. Dlaczego miałby robić co innego? Ludzie w tym wieku nie zmieniają poglądów, maskują je na czas walki o stołek by po wygranej ponownie zająć się tym co uwielbiają: kombinowanie, haki, dziadki w Wermachcie, IPN, teczki i rozdawanie publicznej kasy i przywilejów. I pewnie z powodu tego ostatniego głosuje na niego wschód Polski. Jak widzę moich sąsiadów, ludzi z okolicy to wiem dlaczego głosują na Jarkacza. Bo mają po 50 lat lub 55 i chcą siedzieć na emeryturze, rencie czy innym zasiłku. Oni głosują na Jarkacza i kombinują jak tu załatwić sobie rentę, może ziemi dokupić co by na KRUSIE posiedzieć. Szlag mnie trafi bo za to płacimy wszyscy.

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
prezydent

Pan prof. uczelni w Toruniu był swego czasu oskarżony o antysemityzm

Oskarżony ? Bym raczej powiedział oskarżany. Nie spotkałem się z ani jedną jego wypowiedzą antysemicką. Nie po raz pierwszy i ostatni doczepia się mu gębę. Jako patriota, broni prawd historycznych, które pewne kręgi żydowskie przekręcają chcąc z nas zrobić zbrodniarzy, którzy wymordowali więcej żydów niż niemcy celem wyciągnięcia od Polski odszkodowania. Mało kto chce się tym zajmować. Czytać w ośmiu językach publikacje z całego świata i nie pozwalać doczepiać nam zbrodni, której nie mamy na swoim sumieniu. Ale tutaj pewnie się nie dogadamy. Zresztą, ja na to nawet nie liczę. Twoje początkowe pytanie odbieram więc jako zaczepkę, bądź prowokację.

http://www.youtube.com/watch?v=1leFU8xbKFk


">http://www.youtube.com/watch?v=uJ2Er5h5SqM&feature=related

Tak tylko zapytam, bo i tak mi nic do tego ale czy swoją pensję/rentę/emeryturę itp też przelewasz na konto w Toruniu? smiley

Rzeczywiście, jak słusznie zwróciłeś samemu sobie uwagę nic ci do tego. Więc rozumiemy się, że pytania osobiste na forum będziemy traktować, jako przejaw braku kultury.

dereck2
prezydent

"Czytałem, że sporo młodych Polaków popełnia samobójstwo w Polsce i Wielkiej Brytanii. Może to rozczarowani wyborcy PO ? "
To cytat wypowiedzi z ostatniego postu arkusa wiec radzę czytac uważnie wypowiedzi Panie z cynamonu. Sugestia, że jakoby samobójstwa były winą rządów PO jest tu aż nadto czytelna.
Poza tym wiem że do sondaży trzeba mieć dystans, ale jak w 99 procentach z nich zwycięzcą jest B. Komorowski to nie trzeba się obrazac na sondarze tylko przyjąć to do wiadomości albo zlecić/zrobić własny, jeżeli się nie wierzy w te podawane publicznie

dereck2
prezydent

Pan z Cynamonu napisał:
Możesz się śmiać, tymczasem w II turze wyborów prezydenckich z 2005 roku zagłosowało na L. Kaczyńskiego 26,6 %, osób oddających głos w I turze na Marka Borowskiego. To 1/4 elektoratu lewicy.Ci ludzie oddali swój głos L. Kaczyńskiemu głownie z powodu zbieżności programów socjalnych SLD i PIS oraz gwarantu zachowania państwowej służby zdrowia.
Czyli 2/3 elektoratu lewicowego M. Borowskiego wsparło D. Tuska - Twój argument uwazam za nietrafiony.
Co do statystyk to nie wmawiaj mi ze ich nie znam. Na tydzien przed I turą elektorat G. Napieralskiego w 80% gatów był wesprzec kandydata PO, badanie w noc wyborcza ukazywało ze to poparcie zmalało do ok. 70% (zrodło Polityka nr 26)

dereck2
prezydent

I jeszcze do arkusa. Podaj jakies dowody na poparcie swojej tezy o samobójstwach albo wycofaj sie z tego stwierdzenia

dereck2
prezydent

Pan z Cynamonu napisał:
Dlatego trudno jest z tobą rozmawiać gdyż patrzysz na politykę przez pryzmat własnych uprzedzeń i "do I zakrętu",

Co do uprzedzeń to piszac na tematy polityczne na tym forum kazdy ma jakies uprzedzenia i pod tym kątem pisze swoje komentarze. Jednak moim zdaniem jestes najbardziej uprzedzonym uczestnikiem forum. Nawet, w watkach nie zwiazanych z polityką np. gdy podajesz linka do muzy, ktorą słuchasz na dołu widzimy komentarz
" Jak ludzie z PO mówią, że coś zrobią, to mówią. "
Więc spojrz najpierw na siebie jesli przystępujesz do krytyki innych

Pan z cynamonu
prezydent

Jeszcze raz namawiam do uważnego czytania postów innych. Arkus na końcu zdania postawił znak zapytania.

Z hipotezą Arusa się oczywiście nie zgadzam ! Rozumiem że (mimo iż na końcu nie ma wstawionej buźki) ma ona charakter ironiczny. Dlatego, że łatwo ją zweryfikować. Nie spotkałem się z czymś takim, aby ktoś z powodu rządu popełniał samobójstwo. Chyba, że wiązało się to ze skrajnymi zmianami w kraju. U nas bądź co bądź jest jeszcze w miarę stabilnie. I Bogu dzięki !

Co do liczby samobójstw, to była ona w Polsce w 2009 roku najwyższa od ostatnich sześciu lat( Arkus zapewne zapoznał się ze statystykami KGP ). Ale czy można to wiązać z rządami PO ? Byłbym tutaj bardzo ostrożny. Fakt, że ludzi popełniają samobójstwa z powodów ekonomicznych (tj bezrobocia,niskich zarobków) na które wpływ w dużej mierze ma rząd, lecz ludzie popełniają samobójstwa także z tysiąca innych powodów. To zbyt daleko idące założenia. Gdyby je przyjąć to należałoby tezę Arkusa natychmiast obalić, gdyż w W Brytanii pod względem ekonomicznym polacy mają się całkiem dobrze i tam nie rządzi PO.

Arkus nie musi się wycofywać ze swojego stwierdzenia dlatego, że żadnego stwierdzenia on nie postawił. Natomiast stawiając hipotezę nie napisał nic nagannego ! Stawiać hipotezy może każdy (czytaj: zadawać pytania może każdy,nawet te najbardziej absurdalne! ) Na tym polega wolność dociekania i słowa. Bez możliwości stawiania hipotez nie moglibyśmy dowieść żadnej prawdy ! Proszę nie walczyć z czymś do czego wolność gwarantuje nam Konstytucja RP !

robot
Obrazek użytkownika robot
prezydent

Przerzucacie się statystykami i badaniami a wzór jest banalny:

Wygrana jest wprost proporcjonalna do do ilości złożonych obietnic około socjalnych i odwrotnie proporcjonalna do zapowiedzi koniecznych reform.

Z czego to wynika? Z tego:

.....88% osób uważa budowę przez rząd zakładów przemysłowych za sposób walki z bezrobociem, 74% rozwiązania tego problemu upatruje w utrudnianiu przez rząd zwalniania pracowników, a 80% Polaków chce, by podnieść pensje wszystkim pracującym, bo to przyspieszy wzrost gospodarczy.

http://www.prokapitalizm.pl/kto-to-jest-etatysta-czyli-rzecz-o-edukacji-ekonomicznej.html

To takie wyniki determinują wybory.

Dodamy do tego jeszcze pustosłowie w stylu:
- "społeczny"- możliwie we wszelkich odmianach, nikt nie zwróci uwagi na logikę, liczy się tylko podłoże emocjonalne;
- proeuropejskość- bo wiadomo wszem i wobec że to co europejskie to dobre i oświecone (parytety, karty praw podstawowych, dotacje, multikulti) a kto ma wątpliwości to szkodnik i reakcjonista;
- dużo dużo telewizji.....i jeszcze odrobina telewizji.

Zapakowane w kolorowe pudełeczko g...hmmm.. jogurt jest sprzedawany co jakiś czas ciemnemu ludowi. Wygrywa ten marketingowiec, który lepiej wyczuje nastrój na kilka dni przed głosowaniem.

Chciałbym tutaj zaznaczyć że nie jestem przeciwnikiem demokracji.
Myślę jednak, że o przyszłości narodu powinni decydować ludzie o jakimś poziomie świadomości, a nie obligatoryjnie, wszyscy jak leci, byle dowód osobisty w kieszeni.
Demokracja telewizyjno-sondażowa doprowadzi nas do upadku na drodze demagogi i populizmu.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Zablokowany
prezydent

Witam!
Odwieczne pytanie jest , co było pierwsze jajko czy kura.
Następne pytanie jest co pierwsze kaczyniak czy palikot?

pzdro gan

dereck2
prezydent

Widzę że ktoś (Pan z cynamonu) potrzebuje analizy logicznej zdania. Zdanie arkusa "Czytałem, że sporo młodych Polaków popełnia samobójstwo w Polsce i Wielkiej Brytanii. Może to rozczarowani wyborcy PO ? "
zawiera hipotezę, że wśród modych Polaków, którzy popełnili samobójstwa są zawiedzeni wyborcy PO.
Moje pytania brzmią
1.na jakich przesłankach opiera się arkus to sugerując
2.Gdzie arkus wyczytał owe statystyki, bo stwierdzenie 'czytałem" nic mi nie mówi. Niech poda link ew. tytuł artykułu
3. Czy statystyki owe odnoszą się tylko do Polski i Wlk. Brytanii i może warto zanalizować jak wypadamy na tle innych krajów europy.
Autor tej hipotezy podał nam ją na forum jako oczywistość stawiając pytanie retoryczne. Jeżeli nie poda jakichś dowodów na swoje domysły to mogę z czystym sumieniem napisać ze kłamie i pisze bzdury i będę wnioskował u admina o usunięcie częsci lub całości Jego posta.
Liczę ze arkus sam odpowie a nie przez adwokata drogi Panie z Cynamonu

Pan z cynamonu
prezydent

dereck napisał

Czyli 2/3 elektoratu lewicowego M. Borowskiego wsparło D. Tuska - Twój argument uwazam za nietrafiony.

Jak już mówiłem, jesteś nieobiektywny. 1/4 elektoratu lewicy głosowało na prawicowego, konserwatywnego prezydenta. L. Kaczyńskiemu udało się przekonać, co 4 wyborcę SLD, mimo całego straszenia IV RP, mimo iż PIS stwierdziło, że z SLD nie zawiąże koalicji. To ogromna ilość. Zresztą więcej nie trzeba było, ten elektorat przeważył.

Podobnie będzie z J. Kaczyńskim. Daje mu w II turze jakieś 20-30 % elektoratu Napieralskiego, który pójdzie za sprawami socjalnymi. I to mu wystarczy. Jak wiadomo, w II turze każdy głos jest ważny.

Tymczasem od Bronka odłączy się konserwatywne skrzydło gdyż ten za bardzo wącha się z SLD. Jest to jest jakieś 15-30 % wyborców, które przejdzie na stronę PIS. I to wystarczy aby wygrać.

DiVene
prezydent

co do tego pana Nowaka to nie znam gościa i nigdy wcześniej o nim nie słyszałem ale po obejrzeniu linków przyznam rację "cynamonowi". Nawet najlepszy prawnik nie wynalazł by tu nic antysemickiego - chyba że samo określenie ŻYD jest antysemickie?? ale wtedy biblia była by pełną antysemityzmu a poza tym nazywa Chrystusa żydem. Więc to raczej fałszywy kierunek. Ani dziennikarze, ani żadne grupy medialne nie są bezstronne więc kreują jakieś hasła typu - a Nowak jest antysemitą i jest to najwyższa prawda bo przez nas objawiona. Ale raczej jest to zdanie pewnej grupy ludzi którym pan Nowak nie pasuje więc najlepiej go zdyskredytować. I w pierwszym materiale to widać - pan Nowak jest be i mamy na to dowody (publiczność aplauz) a gdy jeden "trzeźwy" prosi o powtórkę i dowody to się trochę Lisek spocił, nasapał a nic nie pokazał. Łatwo jest kreować rzeczywistość według własnego światopoglądu mając władzę nad mediami.

Pan z cynamonu
prezydent

Dereck2. Admin nie usunie tego posta bo niema w nim nic nagannego.Tego jestem pewien. Hipotezy może stawiać każdy.Pytać może każdy. Poczytaj chociażby te absurdalne Palikota w stosunku do Prezydenta czy jego brata (Prezydent mówi niewyraźnie, czyżby miał problemy z alkoholem ? Prezes nie ma żony, czyżby był gejem ?) itp.

Jeszcze całkowicie nie jesteśmy w strukturach UE gdzie wsadza się ludzi za poglądy jak pokazuje chociażby przykład Irwina który zaprzeczał istnieniu holokaustu.To jest skandal że wsadza się ludzi,wybitnych historyków za poglądy ! Gdy już zaakceptujemy wszystkie akcesje wtedy nie będzie wolności słowa będziesz mógł każdego który pyta pozwać do sądu. Na ten czas pozostaje ci nie zgodzić się z hipotezą Arkusa i tyle ! Nie możesz zamykać ludziom którzy pytają ust. Zabierasz nam w ten sposób to co dała Konstytucja. Wolność do swobodnego wyrażania myśli. Do zadawania pytań. Admin ci tego nie usunie (chyba że nie studiował Konstytucji) ale jeżeli to zrobi wtedy to Aarkus będzie mógł ciebie oskarżyć że zawłaszczasz mu swobodę do stawiania pytań. Nawet gdyby były one najbardziej absurdalne.

dereck2
prezydent

Założenie ze jak 20-30 % elektoratu Napieralskiego wesprze J. Kaczyśkiego i to mu wystarczy do wygranej jest naciagane.
Trzeba pamietac o 5 procentowej przewadze Komorowskiego w I turze i to jeszcze ze te 70% wyborców Napieralskiego albo wesprze B. Komorowskiego albo nie pójdzie do urn.
Piszesz tez ze elektorat Komorowskiego moze odwrócic się od niego, gdyż zbliza sie za bardzo do SLD.
Ja bym się raczej obawiał takiej sytuacji w wypadku wyborców PiS, którzy są bardziej konserwatywni. Tzw "moherowy" elektorat, dla którego SLD to diabeł wcielony moze nie zagłosowac na Jarosława, gdy za bardzo "skuma" sie z Napieralskim

dereck2
prezydent

Widzę Panie z cynamonu że trzeba Ci tłumaczyć rzeczy elementarne. Pytać oczywiście wolno ale w pytaniu arkusa zawarta jest sugestia i grzecznie Go proszę o wyjaśnienie na jakiej podstawie ją wysnuł.O tym czy post zostanie usunięty zadecyduje admin a nie Ty (juz złożylem taka prosbe.
Idąc tropem Twojego rozumowania moge pokusic sie o takie zdanie:
czytałem wczoraj ze na sterach TU154 rozbitego pod Smoleńskiem znaleziono slady odcisków palców osoby trzeciej.czyzby to był L.Kaczynski? To jast taka sama konstrukcja zdania, która przedstawił arkus.
czy twierdzisz ze w taki sposób można pytac jednoczesnie sugerując??
Pozatym nie znam przykładu Irwina, który przedstawiasz i opisz go podaj troche faktów, podaj tez inne przypadki wsadzania do wiezienia za poglady, wtedy podyskutujemy bo na razie nie mam powodów aby Ci wierzyc

Pan z cynamonu
prezydent

dereck2 napisał

Ja bym się raczej obawiał takiej sytuacji w wypadku wyborców PiS, którzy są bardziej konserwatywni. Tzw "moherowy" elektorat, dla którego SLD to diabeł wcielony moze nie zagłosowac na Jarosława, gdy za bardzo "skuma" sie z Napieralskim

I widzisz tutaj jest kwestia retoryki. Bronek mówi jawnie o współpracy z SLD, o ewentualnej koalicji i ministerstwach (Palikot). Może on jednak zachować cześć konserwatywnego elektoratu PO dzięki Schetynie, który nazywa Napieralskiego szulerem politycznym, któremu zależy tylko na stołkach. Jednak w PO jest za duży podział Schetyna - Tusk Gowin - Palikot. Dlatego partia nie mówi jednym głosem.

Tymczasem Kaczor tj. Kluzik Rostkowska mówi coś w stylu " Daleko nam do SLD i nie wyobrażamy sobie współpracy ale program socjalny mamy taki sam, a w kwestii służby zdrowia się nie różnimy."

W ten sposób PIS odwołuje się do spraw fundamentalnych, dotyczących wszystkich wyborców, jednocześnie zapewniając konserwatywne skrzydło PIS, że koalicji z SLD nie będzie.

To kwestia języka, słów, retoryki. Tutaj Kaczor jest w lepszy. Komorowskiemu brak dobrego języka, sztuki dyplomacji. Widać że jest nieobyty, dlatego zraża zbyt ostrym skracaniem dystansu do SLD swoje konserwatywne skrzydło, którego, odnoszę wrażenie, w ogóle nie bierze pod uwagę. Bo gdyby brał, nie zbliżałby się tak szybko do SLD. Widzi on przed sobą 14% Napieralskiego, które za wszelką cenę chce pozyskać i ten brak roztropności go zgubi dlatego, że z pleców odpadnie mu konserwatywne skrzydło PO.

Zablokowany
prezydent

Witam!
Tragedia smoleńska:
- ginie 96 osób nam znanych przez telewizor- dla nich 40 tysięcy
- codziennie ginie w polsce kilkanaście osób/; na świecie kilkaset
- nie znamy tych osób i jest tragedia

- teraz mamy poszkodowanych w powodziach kilkaset tysięcy osób w powodziach- dla nich 6 tysięcy- zmiłowania ani gram.

pzdro gan

- gdzie tu prezydent; gdzie tu premier

dereck2
prezydent

Akurat różne głosy w partii uwazam za zaletę a nie wadę. Gama od Gowina do Palikota jakos bardziej do mnie przemawia niz wodzowska PiS, gdzie politycy boją się wyrazic opinie odmienna od prezesa. W tym partia Kaczyńskiego naprawdę podobna jest do PZPRowskiego aparatu.
PiS się do niczego nie odwołuje PiS manipuluje. PiSowska telewizja publiczna bardzo pięknie ukazywała kampanię G. Napieralskiego, nie mówiac juz o J. Kaczynskim, ktory krolował w Wiadomosciach (patrz badania Fundacji Batorego) wiedząc ze odbierze On głosy B. Komorowskiemu. No ale cóz, kto ma telewizję ten ma władze, bo czego nie zobaczysz w TV nie istnieje. Korwin Mikke moze sobie protestowac, ale jakby miał szanse odebrac głosy Komorowskiemu dostałby o wiele wiecej czasu antenowego.
Z Twoich postów wynika ze Pis starajac sie o głosy wyborców Napieralskiego robi to w naturalny sposób a PO jakoby nie. Ja mysle zupełnie odwrotnie

Pan z cynamonu
prezydent

Mogły być to odciski Dody albo też kogoś innego ?

Jasne że możesz zadawać tego typu pytania. Na tym polega wolność słowa. Możesz wysuwać hipotezy najbardziej absurdalne.A skąd wiesz, że w pytaniu Arkusa zawarta jest sugestia ? Siedzisz w jego głowie,znasz jego intencje ?! Przecież nigdzie nie napisał, że winna tych samobójstw jest PO ! Insynuacje są jak najbardziej dopuszczalne w wolnym kraju.Na tym polega wolność ! Nie jesteśmy na Białorusi gdzie za żarty z Łukaszenki grozi od 3 lat więzienia.Gdyby przyjąć twoje założenia to należało by zamknąć 80% naukowców. Poczytaj ich prace badawcze chociażby z dziedziny historii jakie absurdalne pytania, hipotezy czasami stawiają !

Co do Irwinga i dlaczego nie poruszam tutaj tego wątku (proszę przeczytać jaki jest temat). I tak znacznie odbiegamy od sprawy gdyż niektórym,aby przejść do merytorycznej dyskusji należy tłumaczyć ile to jest 2*2.

Skoro ukończyłeś historię a nie słyszałeś o głośnej sprawie Davida Irwinga to znaczy,że nie siedzisz w zagadnieniu. Pewnie też nie pracujesz w zawodzie. Po wniesieniu przeciw niemu pozwu w 1994 roku o fałszowanie historii POWSTAŁA MIEDZYNARODOWA DYSKUSJA O WOLNOŚCI SŁOWA !!! Poszukaj, sam zobaczysz, wybacz ale czasami prosisz o jakieś absurdalne badania (ile razy prezydent czytał z kartki itp.) tak jak prosisz o udokumentowanie oczywistych faktów.Wpisz sobie w wyszukiwarce "Wolność słowa Irving" albo mogę ci polecić parę książek na temat. To nie kwestia wiary ale faktów ! Wczuj się. Jak mogę z tobą dyskutować w temacie kiedy ja śledzę zagadnienie od lat i wiem o nim prawie wszystko, podczas gdy ty nie przeczytałeś o nim choćby wzmianki w gazecie ? To jak siąść do brydza z kimś kto nie wie jak wyglądają karty !

Dlatego puki nie jesteśmy w całkowicie w Unii to Admin ci nie usunie pytania postawionego przez Arkusa gdyż niema podstaw. A jeżeli to zrobi, to ja z mojej strony zajmę się sprawą cenzury na eparczew.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
prezydent

dereck2 dzięki za info o raporcie Fundacji Batorego. Tabele prezentacji kandydatów tylko potwierdzą fakt że TVP jest tubą propagandową PiS. Manipulują bo wiedzą że ciemny lud wierzy w Boga i telewizję. Kler jest już za PiS dawno, telewizję też mają, to teraz już tylko władza... :(

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

opioom
Obrazek użytkownika opioom
prezydent

Muszę się wtrącić do dyskusji bo filozofia Kalego prezentowana przez Cynamona jest tak absurdalna że aż boli.

Insynuacje są jak najbardziej dopuszczalne w wolnym kraju.Na tym polega wolność !

Typowe dla ludzi myślących takimi kategoriami jak naczelny wódz PiS: "Jeśli Tusk postawi na Sikorskiego, będzie się miał z pyszna..."
Wytłumacz nam Cynamon w takim razie co jest zawarte w powyższym zdaniu? Rozumiem że tutaj też nie ma postawionej żadnej tezy i insynuacji, to ironia tak? Proszę, wytłumacz to mi bo w końcu o wolności słowa i wypowiedzi wiesz wszystko.....a my ciemny lud nic nie wiemy...
Ba, przeczytałeś tyle książek, że piszesz:

Dlatego puki nie jesteśmy w całkowicie w Unii to Admin ci nie usunie pytania postawionego przez Arkusa gdyż niema podstaw. A jeżeli to zrobi, to ja z mojej strony zajmę się sprawą cenzury na eparczew.

Ja pewnie mniej od Ciebie ich przeczytałem ale wiem że "puki" piszemy w języku polskim przez "ó", a "niema" piszemy oddzielnie....
I nie strasz nas że zajmiesz się tu osobiście sprawą cenzury której nie ma, bo ja się już boję....

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
prezydent

dereck napisał

Akurat różne głosy w partii uwazam za zaletę a nie wadę. Gama od Gowina do Palikota jakos bardziej do mnie przemawia niz wodzowska PiS

Możesz sobie uważać. Ale tu nie chodzi o to, co ty sobie myślisz.Nie ocenia się polityki z kwestii własnego zdania czy emocji. Ważne w polityce to, co jest skuteczne.

Dla konserwatywnego elektoratu dwie postawy w jednej partii tj .Schetyny i Palikota nie będą przekonywać.

Ważniejsza będzie dla tej części spójność partii (w kwestii współpracy z SLD) i tutaj jednym głosem mówi PIS. Dlatego konserwatywne skrzydło może odbić od PO w stronę PIS. Nawet jeżeli będzie to 15% wyborców, to już jest bardzo dużo.

dereck napisał

PiS się do niczego nie odwołuje PiS manipuluje

PiSowska telewizja publiczna

W tym partia Kaczyńskiego naprawdę podobna jest do PZPRowskiego aparatu.

Darujmy sobie hasła wyborcze i straszenie. Skupmy się na merytorycznej ocenie.

dereck2
prezydent

Do Pana z Cynamonu.
Co do stawiania hipotez to zwykle jest tak, ze budujemy je na jakiejs podstawie, przesłankach itp arkus nie podał zadnych i dlatego o to Go proszę. Każdą głupotę można napisac w ten sposob. Jeszcze niedawno na tym forum bulwersowales sie ze ktos postawil hipoteze ze L.Kaczynski kazal ladawac w Smolensku i zadałes dowodow. Ja chce tego samego od Arkusa.
Co do aspektu mojej pracy to nic Ci do tego. Nie mam czasu i ochoty na poznawanie sprawy Irwina.
I jeszcze raz powtórze. Poczułem się obrazony wypowiedzią arkusa i chce usłyszec JEGO zdanie na ten temat czy podtrzymuje swoje zdanie, co ma na udokumentowanie tej tezy, lub czy sie z niej wycofuje. Bardzo mi zalezy na Jego odpowiedzi, gdyz przygotowałem juz wniosek do odpowiednich organow ale chciałbym jeszcze z Nim sprawe wyjasnic.
Panie z Cynamonu jesli masz jeszcze jakies zale do mni UE czy jeszcze kogoś zaloz nowy wątek i sobie pisz i nie wsadzaj swojego cynamonowego nosa w nie swoje sprawy.

dereck2
prezydent

A dlaczego odmawiasz mi własnej oceny polityki. Sam snujesz wizje, rozwazania i domysły a jak wyrazam swoje zdanie to piszesz tu cytat; "nie ocenia się polityki z kwestii własnego zdania" a przepraszam bardzo a co robia wszyscy komentatorzy polityczni i publicysci??? no i my na tym forum - wyrazają własne zdanie, czyz nie???

Pan z cynamonu
prezydent

Niewiem czy zdajesz sobie sprawę Dereck2 Popierasz partię liberalną a zachowujesz się jak zatwardziały komunistyczny cenzor.

Co do wypowiedzi jednej z forumowiczek to napisała:

"Wydał polecenie lądowania przez co uśmiercił 96 osób"

To jest stwierdzenie faktu - nie hipoteza !

Prezydent Wałęsa na swoim blogu pisał:

"Czy Lech Kaczyński wydał polecenie lądowania ?"

To jest hipoteza- nie stwierdzenie faktu !

Łukaszenka w wywiadzie powiedział:

"Wydał polecenie lądowania przez co uśmiercił 96 osób"

To jest stwierdzenie faktu - nie hipoteza !

Widzę że brak ci zdolności rozróżniania hipotezy od stwierdzenia ( brak zasad logiki się kłania). Dlatego twój wniosek (gdziekolwiek go szykujesz) jest całkowicie bezzasadny. Z pytania nie możesz wyczytać jakie kto ma intencje, nawet gdy insynuuje dlatego że niema w nim stwierdzeniu faktu, za to jest na końcu znak zapytania.Tym różni się pytanie od stwierdzenia. A stawiać pytania może każdy.

Nos będę wsadzał gdyż wolność słowa na forum to jest także moja sprawa. A trafiłeś na specjalistę w temacie. Zwyczajnie nie pozwolę, abyś zamykał ludziom usta. Zakazywał im pytać. To jest skandal, aby w wolnym kraju zabraniać ludziom stawiać hipotezy ! Komunę mamy za sobą. Żyjesz w starym systemie którego normy już nie obowiązują !

I nie Irwina, tylko Irwinga:|

Pan z cynamonu
prezydent

Haseł wyborczych jest u Ciebie dużo. I odniesień do własnych emocji tj. "to mi się nie podoba" " tamto mnie śmieszy" " " to jest głupie a tamto mądre".

Ni jak mi się do czegoś takiego odnieść. To zbyt subiektywna ocena. Oto przykład ostatni ;

Akurat różne głosy w partii uwazam za zaletę a nie wadę.

O tym w ogóle nie mówimy czy różne zdania w partii to wada czy zaleta. Wyczytałeś gdzieś mój subiektywny pogląd w tej kwestii ? Nie ! Bo on niema tutaj nic do rzeczy.

Konserwatywnym wyborcom będzie bliżej do partii, która mówi jednym głosem (to jakieś 15-30 % wyborców PO), a komuś bardziej liberalnemu (jak tobie i dużej większości wyborców PO), będzie bardziej podobać się pluralizm w partii, to jasne ! Ja to rozumiem i szanuję (tj.twoje zdanie). Nie musisz mi tego wszystkiego uzmysławiać. Tylko, co twoje zdanie ma do rzeczy w kontekście II tury wyborów prezydenckich ?

No chyba, że piszemy o swoich upodobaniach ? Wtedy ja będę pisał o JKM, a ty np. o Napieralskim. Ale wtedy będzie trzeba założyć inny wątek.

Jak zauważyłem, na ten czas piszemy o konserwatywnym skrzydle PO w kontekście niewłasnych zdań, a wyborów prezydenckich. 5 lat temu w II turze 1/4 SLD oderwała się od Tuska i przeszła na stronę Kaczora. Przeważyły rozmowy o kwestiach socjalnych i służbie zdrowia. Teraz Jarosław rozgrywa podobnie jak jego brat, odbyły się rozmowy przy "okrągłym stole", i dlatego uważam, że sytuacja może się powtórzyć. Dystans Kaczora do SLD (ściąga on w ten sposób konserwatywne skrzydło PO) i zbliżanie się Bronka do SLD, może go dużo kosztować. Walczy za wszelką cenę o 14% natomiast zapomina, że 1/4 w tych 14% może pójść nie za podobnymi kwestiami ideowymi PO i SLD ( in-vitro,geje etc.), a za kwestiami fundamentalnymi tj. służba zdrowia i sprawy socjalne. A warto pamiętać, że j. Kaczyński jest większym socjalistą jak jego brat (więc tych głosów ze strony SLD może być więcej niż 1/4), natomiast Napieralski to także socjalista.Z kolei Komorowski, jest bardziej liberalny w fundamentalnych sprawach.

dereck2
prezydent

Panie z cynamonu.
Po pierwsze nie jesteś zadnym specjalistą w tym temaci. To ze przeczytałes pare książek z logiki ni czyni z Ciebie eksperta.
Jeszcze raz powtarzam w pytaniu arkusa zawarta jest sugestia. arkus stawiając takie pytanie sugeruje forumowiczom odpowiedz.
Dlatego:
1.Wystąpiłem do administratora gruhy o przeanalizowanie wątku i poprosiłem o usuniecie części lub całosci posta arkusa,
2. Proszę arkusa o ustosunkowanie sie do moich zarzutów wzgledem jego wypowiedzi. Myslę, ze ma odwage cywilną aby to zrobić
3. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia na forum to wystapie do administratora o udostepnienie adresu IP komputera z którego napisany został post arkusa i złoże odpowiednie doniesienie na policję.
Panie z Cynamonu mamy w kraju wolność słowa ale sa pewne granice. Moim zdaniem zostały one przekroczone w wypowiedzi arkusa. O tym czy tak jest w ostateczności zadecyduje sąd a nie Ty samozwańczy specjalisto.
Czekam na odpowiedz arkusa

dereck2
prezydent

Zauwaz pewną róznice w naszych wypowiedziach. Ja piszac o moich odczuciach, przypuszczeniach, sugestiach zaczynam zdanie od słów "moim zdaniem" "według mnie" i podaje swoje argumenty ppparte wiedza i tym co wyczytałem.
Ty najczesciej wyrazasz swoje subiektywne oceny jako oczywistosci i oburzasz sie jezeli ktos burzy Twoją wizje swiata dlatego dyskusja z Tobą czesto staje się jałowa. To co mi zarzucasz sam stosujesz z premedytacją.
Nie jestes wyrocznia delficka i nie masz monopolu na nieomylnosc.

dereck2
prezydent

Pan z Cunamonu pisze
Jednak w PO jest za duży podział Schetyna - Tusk Gowin - Palikot. Dlatego partia nie mówi jednym głosem.

Odniosłaem sie do Twoich słow i wyraziłem swoja opine iz roznice zdan w partii uwazam za zalete. Wiec czytaj wyraznie i nie szukaj dziury w całym.

dereck2
prezydent

"Co do Irwina i dlaczego nie poruszam tutaj tego wątku (proszę przeczytać jaki jest temat)" - to cytat z postu Pana z Cynamonu.
To proszę sie zdecydować, pisać uważnie i czujnie czytać;)

Pan z cynamonu
prezydent

Jasne. Moja literówka. Przepraszam za błąd. Już poprawiam.

dereck2
prezydent

"Ja, Jarosław Kaczyński kandydat na prezydenta na wiecu wyborczym w Lublinie 9 czerwca rozpowszechniałem informację, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Informacja ta jest nieprawdziwa."
Taki oświadczenie ma wyglosić kandydat PiS w wyborach prezydenckich> To ostateczny werdykt sądu w tej sprawie

opioom
Obrazek użytkownika opioom
prezydent

Spoko, zaraz doczekacie się komentarza Jarkacza odnośnie sędziego lub sędziny....zapewne w podobnym stylu gdy przegrał proces o kłamliwy spot "Kolesie"... ;) I taka osoba ma reprezentować Rzeczpospolitą??! Ktoś kto ma w poważaniu prawomocne wyroki sądu...

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

arkus
prezydent

dereck2 napisał/a:
Panie z cynamonu.
Po pierwsze nie jesteś zadnym specjalistą w tym temaci. To ze przeczytałes pare książek z logiki ni czyni z Ciebie eksperta.
Jeszcze raz powtarzam w pytaniu arkusa zawarta jest sugestia. arkus stawiając takie pytanie sugeruje forumowiczom odpowiedz.
Dlatego:
1.Wystąpiłem do administratora gruhy o przeanalizowanie wątku i poprosiłem o usuniecie części lub całosci posta arkusa,
2. Proszę arkusa o ustosunkowanie sie do moich zarzutów wzgledem jego wypowiedzi. Myslę, ze ma odwage cywilną aby to zrobić
3. Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia na forum to wystapie do administratora o udostepnienie adresu IP komputera z którego napisany został post arkusa i złoże odpowiednie doniesienie na policję.
Panie z Cynamonu mamy w kraju wolność słowa ale sa pewne granice. Moim zdaniem zostały one przekroczone w wypowiedzi arkusa. O tym czy tak jest w ostateczności zadecyduje sąd a nie Ty samozwańczy specjalisto.
Czekam na odpowiedz arkusa

Każdy ma prawo do skojarzeń. Ja nikogo nie oskarżyłem o morderstwo. Prawdopodobnie Ty też masz jakieś skojarzenia, skoro tak mocno cię zbulwersowała moja wypowiedź. Jeśli przejrzysz niektóre blogi są tam bardziej zaskakujące skojarzenia, pomijając język.
Nikt tam jakoś nikogo nie straszy policją. Oczywiście, nie mam nic przeciwko usunięciu moich postów, jeśli to kogoś usatsfakcjonuje. Radzę bardziej polegać na sobie, a nie sugerować sobie coś czyjąś wypowiedzią. Ja nie sugeruje sobie na kogo mam oddać głos, na podstawie sondaży internetowych, a mógłbym. Kiedyś D.Tusk namawiał do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Też nie skożystałem, ale na policję nie dzwoniłem. W poprzedni wtorek, pan Donald powiedział: "Zapamiętać mi, co kto spieprzył."(bez dziadu)
Jakbyś to odebrał gdybym użyawł słowa spi... na tym forum ?

PO przed wyborami przeprowadziła kampanię w W.Brytanii. Po wyborach ukazało się sporo informacji w internecie o samobójstwach Polaków ponizej 40-go roku życia. Były też informacje o zabójstwach i gwałtach. Nie wiem, czy prawdziwe. Część tych linków przesłałem do osób, które były w W.Brytanii. Obecnie nie posiadam ich. Internet też ich nie zawiera. Pewnie życie Polaków i ich powroty z W.Brytanii przestały być interesujące dla krajowych mediów.

Teraz mamy katastrofę Tu-154 pod Smoleńskiem, powódź, wybory, Euro 2012 czy budowę Orlików. O aferach, nic nie wiem.

Życzę chłodnej głowy i gorącego serca. Nie odwrotnie.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

arkus
prezydent

gan napisał/a:
Witam!
Tragedia smoleńska:
- ginie 96 osób nam znanych przez telewizor- dla nich 40 tysięcy
- codziennie ginie w polsce kilkanaście osób/; na świecie kilkaset
- nie znamy tych osób i jest tragedia

- teraz mamy poszkodowanych w powodziach kilkaset tysięcy osób w powodziach- dla nich 6 tysięcy- zmiłowania ani gram.

pzdro gan

- gdzie tu prezydent; gdzie tu premier

Jeśli ktoś patrzy na świat kategoriami my-oni(obcy), to tak też będzie ten świat opisywał. Śmierć "mojego" prezydenta będzie tu tragedią a śmierć obcego dziecka na drodze wypadkiem.

Czy te 6 tys. to suma jaką każdy podtopiony dostanie ?
Tak to zrozumiałem.

A najważniejsze, byś zawsze był wierny
Samemu sobie i - co za tym idzie
Jak noc za dniem - byś innym też nie kłamał.

W.Szekspir,"Hamlet", Akt I, sc. III

dereck2
prezydent

Dzieki arkus ze sie odezwałes.
Nie rozumiem większości tego co napisałeś. Widocznie jestem mało "kumaty";).
Interesuje mie jedno. Czy nadal utożsamiasz sie ze swoja wypowiedzią o samobójstwach i czy masz jakieś dowody na poparcie tej tezy, bo nie wiem czy twoja zgoda na usuniecie posta to przyznanie się do błędu czy napisales to dla swiętego spokoju. Odpowiec na to pytanie i zakończmy już tę kwestię

dereck2
prezydent

oczywiście odpowiedz a nie odpowiec :)

Zablokowany
prezydent

Witam!
Arkus - nie chcę negatywnych przekazów- ale nic nie zrozumiałeś.

pzdro gan

Pan z cynamonu
prezydent

Nowak mówi o ewentualnych rozmowach Komorowskiego z J.K.Mikke. Jednak kiedy JKM poprze Komorowskiego, to istnieje niebezpieczeństwo, że zirytuje to wyborców SLD, którzy zniechęca się do PO tym poparciem. Wiadomo, że Mikke i lewica to, jak ogień i woda.

Nie słyszałem aby sztab Kaczyńskiego mówił o takich rozmowach.

Umizgi PIS do SLD jednak są za mocne. Kaczor mówi o anulowaniu pojęcia postkomuny, wymyślonego przez J. Staniskisz. PIS może to zaszkodzić, jeżeli chodzi o jego konserwatywny elektorat, ale czy tak się stanie ? PIS ma bardziej do siebie przekonanych wyborców niż PO. W PO jest zbyt duży zlepek osób z różnych partii, zbyt duży pluralizm. PIS jest bardziej czytelne, radykalne w swoich poglądach.

J. Staniskisz twierdzi, iż ten zabieg Kaczora będzie go dużo kosztował. Że to strzał w stopię. Jej sugestia, niech lepiej szuka bliźniaczek aby zaśpiewały, jest stosowniejsza. jeżeli chce ściągnąć na swoja stronę młodzież disco polo. Choć trudno mi sobie wyobrazić Kaczora tańczącego w otoczeniu dwóch pań machających piersiami i pośladkami. Nie przystojną takie zachowania, Kaczyński jest zbyt poważnym człowiekiem na tego typu zabiegi. Dlatego PIS może mieć lekki problem idąc zbyt na lewo.

Ważne jest teraz czy JKM poprze Komorowskiego.

robot
Obrazek użytkownika robot
prezydent

źr. http://dwagrosze.blogspot.com/

To tak odnośnie powodzi, wyborów i kiełbasy.

"(...)Znów w dłoni zamiast płaskiej butelki
Znany kształt kolby od parabelki(...)"

Zablokowany
prezydent

Witam!
Panowie przepraszam bardzo ale nieźle p....cie.

Spieramy się w grze- gdzie my jesteśmy wycieruchami w grze politycznej ponad nami;

Nikt nie zajmuje się człowiekiem, społeczeństwem i jego polską biedą.
Dziwię się się wam iz kibicujecie takim osobom i się z nimi utożsamiacie.

pzdro gan

opioom
Obrazek użytkownika opioom
prezydent

A to też odnośnie kiełbasy wyborczej:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7945260,Uczniowie_musza_odrobic_glosna_lekcje_wiedzy_o_PiS.html
I to też:
http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,7945810,Kampania_w_szkolach__plakaty_Kaczynskiego_na_korytarzu.html
...a zgodnie z art. 65 ust. 2 i ust. 2a ordynacji, agitacji wyborczej prowadzić nie można na terenie: urzędów administracji rządowej i samorządowej oraz sądów; na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie; na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych ministrowi obrony narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej; skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych; szkół podstawowych i gimnazjów wobec uczniów nieposiadających prawa wybierania. W przypadku szkół podstawowych i gimnazjów niedopuszczalne są zatem takie działania, których odbiorcami są osoby niepełnoletnie.... :(

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Pan z cynamonu
prezydent
Pan z cynamonu
prezydent

Spieramy się w grze- gdzie my jesteśmy wycieruchami w grze politycznej ponad nami;

Wybacz. Ja się wycieruchem nie czuję. Zresztą lubię patrzeć w gorę. Ty lubisz na lewo, więc w czym problem ?

Nikt nie zajmuje się człowiekiem, społeczeństwem i jego polską biedą.

To prawda. Bo gdyby było odwrotnie, to przestałbym się interesować polityką. Na ten czas wyrabiam sobie opinię, kto mógłby się zająć problemami społecznymi aby świadomie oddać mu głos. Uważam, że to dla mnie ważne.

Dziwię się się wam iz kibicujecie takim osobom i się z nimi utożsamiacie.

Ty też masz swoich faworytów w polityce, którym kibicujesz. Innych także może to dziwić. Droga między nami, a tobą jest taka sama. Różnimy się jedynie upodobaniami.

Pan z cynamonu
prezydent